جاهای دیدنی کانادا

در این مقاله با موضوع جاهای دیدنی کانادا همراه شما هستیم و قصد داریم جاذبه های گردشگری و تفریحی کشور کانادا را به شما معرفی کنیم. با پاسخ به سوالات زیر با ما همراه باشید:

قبل از سفر به کانادا و بازدید از جاذبه های دیدنی کانادا باید چه اطلاعاتی درباره این کشور داشته باشید؟

مکان های دیدنی کانادا و زیبایی های کانادا چگونه روی اقتصاد این کشور تاثیر می گذارند؟

مهم ترین دیدنی های کانادا و مکانهای دیدنی کانادا در کدام ایالت ها قرار دارند؟

مناطق دیدنی کانادا و دیدنی ترین شهرهای کانادا چه شهر هایی هستند؟

معروف ترین جاذبه های گردشگری کانادا و اماکن دیدنی کانادا چه مکان هایی هستند؟

چه زمانی برای بازدید از جاهای دیدنی کانادا و طبیعت کانادا مناسب است؟

در جاهای دیدنی کشور کانادا چه تفریحاتی وجود دارد و تفریحات کانادا به چه صورت است؟

قبل از سفر به کانادا و بازدید از جاذبه های دیدنی کانادا باید چه اطلاعاتی درباره این کشور داشته باشید؟

کشور کانادا از لحاظ وسعت دومین کشور دنیا می باشد و از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره آفریقا قرار دارد. این کشور از 10 ایالت مختلف تشکیل شده و هر ایالت آداب و رسوم و جاذبه های گردشگری خاص خود را دارد. کانادا طبیعت بکر ومناظر فوق العاده ای دارد و همین موضوع باعث شده که یکی از مقصد های گردشگری جهان باشد و در تمام فصول سال توریست های زیادی را به خود جذب کند.

از آن جایی که گردشگران زیادی به قصد دیدن جاذبه های کشور کانادا به این کشور سفر می کنند، کشور کانادا امکان اخذ ویزای توریستی را به صورت سینگل، مولتی و سوپر برای متقاضیان فراهم نموده است.

با اخذ ویزای توریستی سینگل، متقاضیان تنها یک بار می توانند به این کشور سفر کرده و از جاذبه های تفریحی و گردشگری آن دیدن کنند. ویزای توریستی مولتی، امکان سفر نامحدود به کشور کانادا را برای گردشگران فراهم می کند و آن ها می توانند در هر سفر، به مدت 6 ماه در این کشور بمانند. ویزای توریستی سوپر مخصوص کسانی است که برای کار به کانادا سفر می کنند و باید از سوی یکی از والدین برای آن ها دعوتنامه فرستاده شود.

مکان های دیدنی کانادا و زیبایی های کانادا چگونه روی اقتصاد این کشور تاثیر می گذارند؟

به طور کلی صنعت توریسم تاثیر بسیار زیادی بر رونق اقتصادی یک کشور دارد. زیبایی های کانادا گردشگران زیادی را به این کشور جذب می کند و این مسئله باعث می شود که صنعت هتل داری در این کشور با رشد خوبی مواجه شود.

کشور کانادا با کشور های زیادی در ارتباط است و این ارتباط باعث می شود آداب و رسوم و فرهنگ های مختلفی که در این کشور وجود دارد، به سایر کشور ها معرفی شود و افراد زیادی از کشور های مختلف مشتاق بازدید از این کشور شوند.

مهم ترین دیدنی های کانادا و مکانهای دیدنی کانادا در کدام ایالت ها قرار دارند؟

همانطور که گفتیم، کشور کانادا از 10 ایالت مختلف تشکیل شده، اما مهم ترین آن ها آلبرتا، بیریتیش کلمبیا و کبک می باشند که معروف ترین مکان ها و مناطق دیدنی کانادا در آن ها واقع شده اند.

آلبرتا:

این استان در غربی ترین ناحیه کشور کانادا قرار دارد و مرکز آن ادمونتون می باشد. از جاذبه های گردشگری این ایالت می توان به شهر بی نظیر بنف، دریاچه ها و رودخانه های فراوان و طبیعت سرسبز آن اشاره کرد. ایالت آلبرتا به علت شرایط اقتصادی خوب و سطح رفاه اجتماعی بالا به یکی از مقاصد توریستی تبدیل شده است. علت اقتصاد پر رونق این ایالت را علاوه بر جاذبه های توریستی، می توان تولید نفت و گاز و موسسات مالی آن دانست.

بیریتیش کلمبیا:

سطح رفاه زندگی در ایالت بیریتیش کلمبیا بسیار بالاست و به علت طبیعت زیبا و مناظر دیدنی خیره کننده گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این ایالت در کنار اقیانوس آرام واقع شده است و از اماکن دیدنی آن می توان جزیره ونکوور را نام برد که شهر ویکتوریا، مرکز این استان، در ان قرار دارد. جزیره ونکوور برعکس مناطق دیگر کشور کانادا از آب هوای معتدلی برخوردار است و یکی از معروف ترین جاهای دیدنی این کشور به شمار می رود. لازم به ذکر است اقتصاد ایالت بیریتیش کلمبیا به علت جنگلداری و صنعت توریسم بسیار رونق یافته و روز به روز هم رو به افزایش است.

کبک:

ایالت کبک بزرگترین ایالت کانادا می باشد و به ایالت زیبا هم شهرت دارد. زبان این استان فرانسوی است و دارای 17 منطقه مهم مثل مونترال، لونگوی، شربروک و … است. از جاذبه ها و مکان های دیدنی این ایالت می توان دره سن لوران، دریاچه ها و رودخانه های فراوان، جنگل های بی نظیر و طبیعت سرسبز آن را نام ببرد. اقتصاد این استان را علاوه بر صنعت توریسم، می توان بر پایه تولید کاغذ و لوازم چوبی دانست.

مهم ترین دیدنی های کانادا و مکانهای دیدنی کانادا در کدام ایالت ها قرار دارند؟

معروف ترین و مهم ترین شهر های کانادا عبارتند از:

شهر ساحلی ونکوور:

جزیره ونکوور در جنوب غربی ایالت بریتیش کلمبیا قرار دارد و یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری کانادا به شمار می رود. این شهر توسط کوه های ساحلی و اقیانوس آرام احاطه شده و از مناظر طبیعی بی نظیری برخوردار است. شهر ونکوور علاوه بر مناظر رویایی، از لحاظ موسیقی و آشپزی هم معروف است.

مهم ترین جاذبه گردشگری شهر ونکوور، پارک استنلی نام دارد که یک فضای گسترده از جنگل و سبزه زار می باشد و از طبیعت بکر و چشم نوازی برخوردار است. گردشگران در این شهر می توانند از شنا کردن در اقیانوس آرام، اسکی روی برف در کوهستان، اسکی روی چمن در پارک، گشت و گزار در پارک استنلی، طی کردن مسیر پر هیجان پل معلق کاپیلانو و پیاده روی در جنگل لذت ببرند. آب و هوای شهر ونکوور در تمام فصول سال بسیار معتدل است و پذیرای گردشگران می باشد.

از دیگر جاذبه های شهر ونکوور می توان به سواحل و جنگل های متعدد، باغ ون دوسن، فروشگاه گرانویل آیلند Granville Island، فروشگاه های زنجیره ای چایناتون  Chinatown، ارکستر سمفونیک و زمین های بازی طبیعی اشاره کرد.

شهر ویکتوریا:

شهر ویکتوریا یکی از زیبایی های کشور کانادا است اما بسیاری از گردشگران آن را نادیده می گیرند. در این شهر تلفیق هنر و معماری به خوبی به چشم می خورد و در مکان های دیدنی همچون ساختمان پارلمان بریتیتش کلمبیا و قلعه با شکوه کریداروخ به خوبی قابل مشاهده است. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به وجود باغ های متعدد، ایالت طوطی و … اشاره کرد که شهر ویکتوریا را به یک مقصد گردشگری تبدیل نموده است.

شهر کوئه بک:

شهر کوئه بک در یک جزیره بین رودخانه سن لارنس قرار دارد. این شهر به علت داشتن کلیسا، منازل و خیابان های قدیمی از طرف سایت جهانی یونسکو به عنوان یک شهر نوستالژیک معرفی شده است. در این شهر، قدیمی ترین شهرک آمریکای شمالی با 400 سال قدمت وجود دارد که یکی از مهم ترین مکان های تاریخی کشور کانادا محسوب می شود.

شهر مونترآل:

شهر مونترال یک شهر فرانسوی زبان است و مرکز فرهنگی کانادا محسوب می شود. زیبایی ها و جاذبه های این شهر شامل بوتیک های بسیار زیبا، گالری های متعدد، موزه، مواد غذایی مخصوص این شهر، معماری بی نظیر و خیره کننده و … می باشد که مونترال را به یکی از مقاصد گردشگری کانادا تبدیل کرده است.

شهر اتاوا؛ پایتخت زیبای کانادا:

اتاوا پایتخت کانادا می باشد و در جنوب شرقی انتاریو قرار دارد. در این شهر رودخانه های متعددی همچون اتاوا و ریدئو وجود دارد که از زیبایی های طبیعی کانادا به حساب می ایند، و به گردشگران این  امکان را می دهند که از قایقرانی در شهر لذت ببرند. رودخانه ریدئو دقیقا از مرکز شهر می گذرد و در فصل زمستان بزرگترین پیست اسکی دنیا می باشد.

در شهر اتاوا موزه های متعدد و پارک های زیبایی وجود دارد و در معماری این شهر، از سبک معماری های شهر ویکتوریا تقلید شده است. شهر اتاوا به علت این که پایتخت کانادا است، مقر دولت در آن قرار گرفته و سازمان های مالی و تجاری فراوانی در این شهر وجود دارد. همچنین گردشگرانی که تابستان به شهر اتاوا سفر می کنند، می توانند رژه گارد سلطنتی را مشاهده نمایند.

از دیگر مکانهای دیدنی اتاوا می توان گالری ملی کانادا را نام برد که در مرکز این شهر قرار دارد.

شهر تورنتو:

در شهر تورنتو مردم به 140 زبان صحبت می نمایند و طبیعتا فرهنگ ها و غذاهای متنوعی هم در این شهر وجود دارد. این تنوع فرهنگ ها گردشگران زیادی را به این شهر جذب می کند.

شهر کلگری:

شهر کلگری بزرگترین شهر ایالت آلبرتا می باشد و در دامنه کوه های راکی قرار دارد. این شهر، یکی از محبوب ترین و زیبا ترین شهر های گردشگری کانادا به حساب می آید و در سال 2014 به عنوان یکی از پر طرفدار ترین و محبوب ترین شهر های توریستی جهان شناخته شد.

شهر کلگری مرکز صنعت نفت کانادا می باشد و در آن سازمان های گوناگون و برج ها و آسمان خراش های زیادی وجود دارد. یکی از جذابیت های شگفت انگیز این شهر پل های عابر پیاده است که این آسمان خراش ها را به هم وصل کرده اند. نکته جالب در ساخت و ساز این پل ها و برج ها این است که از سیستم گرمایشی بسیار قدرت مندی برخوردارند؛ تا آن جا که در فصل زمستان مردم بدون پوشیدن لباس گرم در کنار این ساختمان ها رفت و امد می کنند.

هر سال در ماه جولای مسابقات معروف Calgary Stampede  در این شهر برگزار می شود و گردشگران زیادی برای بازدید از این مسابقات باستانی ده روزه به شهر کلگری می آیند. در این مسابقات فعالیت هایی مثل سوارکاری، ارابه رانی، آشپزی و … انجام می گیرد و تفریحات هیجان انگیزی را برای گردشگران رقم می زند.

ویستلر:

ویستلر در بین کوهستان های ساحلی ایالت بریتیش کلمبیا قرار دارد و به علت وجود کوه های Whistlerو Blackcomb به یکی از مقاصد گردشگری کانادا تبدیل شده است. از دیگر مکانهای دیدنی کانادا می توان به سه روستای زیبا و دیدنی به نام Whistler، Creekside و Upper اشاره کرد که در دامنه کوه های Whistlerو Blackcomb قرار گرفته اند، و گردشگران توسط گوندولاهایی که در این روستاها وجود دارند می توانند به کوهستان ساحلی بروند.

معروف ترین جاذبه های گردشگری کانادا و اماکن دیدنی کانادا چه مکان هایی هستند؟

در ادامه مهم ترین و معروف ترین جاذبه های گردشگری کشور کانادا را به شما معرفی خواهیم کرد.

آبشار نیاگارا (Niagara falls)

به ندرت پیش می آید که کسی اسم آبشار نیاگارا را نشنیده باشد! این آبشار معروف در میان مرز آمریکا و کانادا قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین آبشار های جهان شناخته می شود. همه ساله گردشگران زیادی جذب این آبشار بی نظیر می شوند، تا جایی که این آبشار به عنوان دومین جاذبه گردشگری پربازدید در دنیا و همچنین پایتخت ماه عسل جهان هم شناخته شده است.

آبشار نیاگارا حدود 50 متر ارتفاع دارد و مجموعه 3 آبشار به نام های آبشار نعل اسب (در کانادا)، آبشار امریکایی (در آمریکا) و آبشار نقاب عروس (در آمریکا) می باشد. آب این آبشار قدرت زیادی دارد و در هر ثانیه 600 گالون از آن به درون دریاچه سرازیر می شود؛ به همین علت این امکان فراهم  شده که از فشار قوی آب این آبشار به عنوان منبع تولید انرژی برق آبی استفاده  شود.

همانطور که می دانید، آبشار نیاگارا یک آبشار سبز رنگ است و علت این رنگ، ترکیب خاک و نمک می باشد که زیبایی های این آبشار را دو چندان کرده است.

در اطراف این آّبشار امکانات تفریحی و رفاهی بسیاری فراهم شده است و در هر فصل از سال، امکان بازدید از این آبشار بی نظیر و لذت بردن از مناظر زیبا و تفریحاتی همچون قایق رانی وجود دارد. البته معمولا در فصل تابستان تعداد گردشگران بیشتری به این مکان شگفت انگیز سفر می کنند.

بزرگراه آدام ملنیک

این بزرگراه دو شهر ونکوور و ویستلر را به هم متصل می کند و به بزرگراه 99 هم معروف است. در این بزرگراه منظره زیبا از کوه های شگفت انگیز و پیست های اسکی مشاهده می شود. به کسانی که علاقه زیادی به فعالیت هایی همچون اسکی و یا دوچرخه سواری درکوهستان دارند توصیه می شود حتما از این مکان دیدن کنند.

پارک ملی بنف (Banff National Park)

پارک ملی بنف زیباترین پارک کانادا است که در کوهستان راکی قرار دارد. پارک بنف یک مکان بسیار مناسب برای علاقه مندان به طبیعت است؛ پیاده روی در این پارک بسیار لذت بخش است و همچنین امکان اسکی روی چمن در شیب های آن وجود دارد. علاوه بر این، چندین دریاچه در این پارک وجود دارد و گردشگران می توانند به قایق رانی در آن ها بپردازند. کسانی که اهل زندگی مدرن هستند هم می توانند در هتل 5 ستاره این پارک ساکن شوند و از رستوران ها، موزه ها، بوتیک های لوکس و چشمه های معدنی لذت ببرند.

در پارک ملی بنف حیواناتی همچون عقاب، گوزن شمالی، گرگ و خرس های خاکستری زندگی می کنند و این موضوع موجب جذب توریست بیشتر می شود.

دریاچه لوئیس

این دریاچه یکی از دیدنی های شهر کانادا است و گردشگران می توانند در فصل تابستان، به قایق رانی و ماهی گیری در آن بپردازند و در فصل زمستان، از اسکی روی آب های یخ زده این دریاچه لذت ببرند.

برج CN تورنتو (CN Tower)

برج CN تورنتو یکی از بزرگ ترین ساختمان های دنیا با ارتفاعی حدود 553 m است که در کنار دریاچه اونتاریو بنا شده است. این برج یکی از مطرح ترین جاذبه های گردشگری کانادا می باشد و سرتاسر آن پنجره های قدی وجود دارد. حتی کفپوش این برج هم از شیشه ساخته شده و این موارد موجب می شود برج CN درست مانند یک الماس خود نمایی کند.

گردشگران می توانند از رستوران گردون این برج، با غذاهای متنوع و لذیذ دیدن کنند و همچنین از مناظر زیبای اطراف برج مانند دریاچه لذت ببرند.

موزه ی حقوق بشر کانادا (Canadian Museum for Human Rights)

این موزه اولین موزه ی حقوق بشر در جهان است که در شهر وینیپگ کانادا قرار دارد. در این موزه می توان با قربانیان هر جامعه و عاقبت آن ها آشنا شد و در واقع، هدف از ساخت این موزه بالا بردن درک عموم مردم درباره موضوعات حقوق بشر می باشد.

پارک آلگون کوئین (Algonquin Park)

این پارک جزء زیباترین پارک های کانادا است که در شهر اتاوا، پایتخت کانادا، قرار دارد و به کسانی که علاقه زیادی به ماهیگیری دارند توصیه می شود. در این پارک جنگلی دریاچه های فراوانی وجود دارد و مسیر های ویژه ای برای پیاده روی یا دوچرخه سواری در کوهستان فراهم شده است.

همچنین در پارک آلگون کوئین حیواناتی همچون گوزن های شمالی، خرس های سیاه و سگ های آّبیوجود دارند.

چه زمانی برای بازدید از جاهای دیدنی کانادا و طبیعت کانادا مناسب است؟

کشور کانادا در هر فصلی از سال دیدنی ها و جاذبه های خاص خود را دارد اما به این علت که یک کشور با آب و هوای سرد است، اغلب گردشگران تمایل دارند در فصل تابستان به این کشور سفر کنند.

البته باید توجه کرد که کشور کانادا بسیار گسترده است و آّب و هوای نواحی آن با هم تفاوت دارد، و خود این مسئله هم یکی از جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می رود. مثلا در ماه اکتبر اب و هوای تورنتو با ونکوور کاملا فرق دارد.

از آن جایی که اغلب گردشگران فصل تابستان را برای سفر به این کشور انتخاب می کنند، هزینه های مسافرت در این ماه بیشتر از ماه های دیگر خواهد بود. در فصل تابستان، نواحی شمال کانادا مثل نیوفاندلند معتدل تر است و بیشتر توریست ها تمایل دارند به این مناطق سفر کنند.

اغلب کسانی که در فصل زمستان به کشور کانادا سفر می کنند، به دنبال بازدید از موزه ها، هتل ها و سایر مکان های دیدنی سربسته می باشند ولی کسانی که تحمل هوای زیر سفر را داشته باشند، می توانند به انجام تفریحاتی همچون اسکی و یا بازدید از مکان هایی مانند هتل یخی بپردازند. علاوه بر این در فصل زمستان جشنواره های زمستانی زیادی در این کشور برگذار می شود.

در جاهای دیدنی کشور کانادا چه تفریحاتی وجود دارد و تفریحات کانادا به چه صورت است؟

معمولا کانادا را با اسکی بازی می شناسند اما در واقع در هر فصلی از سال، تفریحات بسیار زیاد و هیجان انگیزی در این کشور وجود دارد و هر کدام می توانند یک تجربه لذت بخش و پر خاطره را به گردشگران هدیه دهند. برخی از تفریحات کانادا عبارتند از:

  • پرش از روی قله ی Wakefield

این قله، بزرگترین قله ی کانادا است و جزء بهترین و هیجان انگیز ترین بانجی جامپینگ های دنیا به شمار می رود. دریاچه زیبایی که پایین این قله وجود دارد هیجان پریدن را دو برابر می کند و احتمال فرود آمدن روی این دریاچه وجود دارد!

  • دیدن خرس های قطبی

شهر چرچیل زیستگاه خرس های قطبی بسیار بزرگ است و گردشگران می توانند در این شهر آن ها را از نزدیک ببینند.

در شهر چرچیل کلبه های گردشگری زیادی ساخته شده و گردشگران می توانند با اقامت در آن ها، خرس های قطبی باشکوه را که به پادشاهان قطب شمال معروفند مشاهده کنند.

  • قایق رانی در رودخانه ی بو

این رودخانه در کوه های راکی وجود دارد و یکی از زیباترین رودخانه های کانادا است. مسیر قایق رانی در این رودخانه بسیار ناهموار است و دست انداز های زیادی دارد و همین موضوع، قایق سواری در این رودخانه را بسیار هیجان انگیز کرده است! تا جایی که به عنوان یکی از کارهایی که گردشگران حتما باید در کانادا انجام دهند از آن یاد می شود.

  • شیرجه از آسمان!

در شهر ساسکاچوان هواپیماهای کوچکی وجود دارد و گردشگران می توانند دریاچه های چشم نواز و مناظر زیبا را از ارتفاع 3500 فوت مشاهده کنند. قطعا پرش از ارتفاع به سمت این مناظر ترشح آدرنالین خون را به آخرین حد ممکن خواهد رساند!

  • قدم زدن روی لبه ی برج CN

همانطور که گفته شد، برج CN بلند ترین برج کانادا است و قدم زدن روی لبه های این برج یکی از ترسناک ترین و در عین حال محبوب ترین تفریحات کانادا محسوب می شود.

امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *