در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع «ویزای کارآفرینی استرالیا» آشنا نماییم. ویزای کار آفرینی زیر مجموعه ویزای سرمایه گذاری این کشور است. ویزای کار آفرینی برای آغاز یک کسب و کار جدید یا تجارت نو پا نیاز است. شرایط و مراحل این نوع ویزا در این مقاله تشریح می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 • ویزای کارآفرینی استرالیا چگونه ویزایی است و شرایط اخذ آن چیست؟
 • اقامت استرالیا از طریق ثبت شرکت چگونه است و چه افرادی را شامل می شود؟
 • کارآفرینی در استرالیا برای چیست و چگونه می توان با اطمینان بالا نسبت به این امر اقدام نمود؟
 • کارآفرینی در استرالیا در خصوص امتیاز بندی چه مواردی را شامل می شود؟

ویزای کارآفرینی استرالیا چگونه ویزایی است و شرایط اخذ آن چیست؟

ویزای کار آفرینی استرالیا یکی از انواع ویزاها برای ورود به کشور استرالیا است. ویزای کار آفرینی استرالیا یکی از ویزا هایی است که در زیر مجموعه ویزای سرمایه گذاری در استرالیا قرار دارد. این ویزا برای آغاز یک کسب و کار جدید در کشور استرالیا نیاز است و باید به عنوان اولین عامل در شکل گیری کار در استرالیا، برای تهیه آن اقدام نمود.
از آن جا که افراد سرمایه گذار و کار آفرین دوست دارند که سرمایه های خود را در مناطق مختلف از جمله کشور های خارجی متمرکز نمایند و به کارآفرینی های جدید و مورد علاقه خود روی آورند، کشور استرالیا می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.
منظور از عنوان کردن کشور استرالیا آن است که می توان این کشور را در زمره کشور های جهان قرار داد که شرایط خوبی را برای جذب سرمایه گذار و نیز کارآفرینان خارجی فراهم آورده است. کشور استرالیا در مقایسه با کشور های دیگر از جمله کانادا و آمریکا دارای امکانات و شرایط بهتری برای اتباع خارجی در جذب سرمایه گذاری و کار آفرینی است.
هر فردی که از لحاظ شرایط علمی و مالی بتواند یک کسب و کار جدید را در کشور های خارجی راه اندازی نماید، باید بداند که کشور استرالیا بهترین کشور برای جذب کار آفرین بوده و شرایط بسیار اندک و واضحی را برای جذب این افراد قرار داده است. به عنوان مثال شرایط مذکور برای جذب کار آفرین در استرالیا عبارت هستند از:

 1. سن فرد کارآفرینی که قصد سرمایه گذاری در استرالیا دارد باید از 55 سال کمتر باشد. این شرط برای آن است که فرد کار آفرین توانایی کار در استرالیا را داشته و سن وی به گونه ای نباشد که از تعهد خود نسبت به کسب و کار جدید ناتوان باشد.
  لازم به ذکر است که برخی کشور های جهان نیز هستند که برای افراد بیش از 55 سال نیز اجازه کارآفرینی در کشور خود را داده اند، ولی این شرط در کشور استرالیا باید سن کمتر از 55 باشد تا بتواند ویزای کارآفرینی استرالیا را اخذ نماید.
 2. فرد کارآفرین باید از یکی از کشور های ایالتی استرالیا بخواهد که اسپانسر شیپ وی باشد. اسپانسر شیپ کسی است که تعهد می کند فرد کارآفرین با دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا می تواند در کشور پهناور استرالیا به عنوان یک کارآفرین به کسب و کار جدید مطرح شده خود بپردازد.
 3. فرد کارآفرین باید دارای امتیاز 65 باشد. منظور از امتیاز بررسی موارد و عواملی است که به مشخصات فردی، کاری، شغلی و مالی فرد کارآفرین مربوط می شود و مجموع امتیاز های آن باید نسبت به عدد 65 مساوی یا بیشتر باشد. با این احتساب فرد کار آفرین باید بتواند در رقابت امتیاز بندی نمره 65 را دریافت نماید.

شرایط بیان شده به عنوان سه شرط اصلی در جذب کارآفرین در استرالیا به شمار می رود. هر چند ممکن است هر ساله قوانین جدید یا تبصره های جدیدی برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا لحاظ شود که شناخت قوانین آن به افراد متقاضی توصیه می شود.
لازم به ذکر است که ویزای کارآفرینی استرالیا به ویزای 188 استرالیا شناخته شده است. این ویزا می تواند برای فرد کارآفرین اقامت مدت داری را در استرالیا را ایجاد نماید. این اقامت به صورت اقامت موقت بوده و به مدت 4 سال است. البته یاد آور می شود که این ویزای موقت 4 ساله کارآفرینی می تواند در شرایط خاصی به یک ویزای اقامت دائم استرالیا تبدیل شود.

اقامت استرالیا از طریق ثبت شرکت چگونه است و چه افرادی را شامل می شود؟

برای اقامت در استرالیا راه های زیادی وجود دارد که یکی از این راه ها مربوط به ثبت شرکت می شود. در ثبت شرکت کشور استرالیا برای اتباع خارجی شرایط مختلفی بر قرار است که تنها شامل افراد خاصی می شود.
در حقیقت می توان گفت امکان ثبت شرکت در کشور استرالیا برای افرادی است که بتوانند ویزای کار آفرینی به همراه ثبت شرکت در استرالیا دریافت نمایند. دریافت این ویزا مجوز رسمی فرد کارآفرین است که به کشور استرالیا ارائه می دهد و قابلیت حضور کارآفرینی خود را به اثبات می رساند.
فرد کار آفرین با ویزای کارآفرینی استرالیا مهاجرت قانونی خود را به کشور استرالیا به عنوان یک فرد سرمایه گذار معرفی می کند. کارآفرین باید بتواند در کشور استرالیا یک نمایندگی در کسب و کار خود داشته باشد.
لازم به ذکر است که فرد کارآفرین باید بتواند خود را به عنوان یک سهامدار شرکت به کشور استرالیا شناسایی نماید و به این طریق اعتبار کار خود را به اثبات برساند. همچنین می تواند از طریق یک فرد اسپانسر شیپ که در کشور استرالیا حضور دارد ویزای استرالیای خود را اخذ نماید. یاد آوری می شود دو اعتبار، یکی مربوط به اثبات مالی کارآفرین و دیگری ویزایی که از طریق اسپانسر شیپ برای فرد کارآفرین اخذ می شود، راه های ورود فرد کارآفرین به استرالیا می باشند.
با این برنامه ریزی باید گفت شرایط مشمولیت افراد برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا به گونه ای است که نباید شرط های دیگری داشته باشد از جمله اینکه فرد نباید یک مجرم باشد یا آن که جرایمی در خصوص مدیریت های شخص حقوقی انجام داده باشد. این دو شرط برای فرد آفرین به عنوان شروط تکمیلی در جهت اخذ ویزای کارآفرینی تلقی می شوند. در غیر این صورت ویزای کارآفرینی استرالیای وی مردود خواهد شد.
حال که با شرایط قانونی فردی جهت اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا آشنا شدید، باید بدانید که جهت ایجاد یک کسب و کار و حتی کسب و کار های تجاری در کشور استرالیا، شما را ملزم به اقامت در استرالیا و نیز شهروندی در استرالیا نخواهد کرد به گونه ای که باید دو مورد دیگر را برای اقامت در استرالیا در نظر داشته باشید. این دو مورد عبارت هستند از:

 1. فرد کارآفرین برای ایجاد یک تجارت جدید در کشور استرالیا باید با نحوه دریافت ویزای صحیح و مناسب آن آشنایی کامل داشته باشد. در این تحقیق در خصوص شرایط لازم برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا پاراگراف هایی بیان شد که این ویزا از جمله ویزاهایی است که در زیر مجموعه انواع ویزا های سرمایه گذاری قرار می گیرد.
 2. فرد کار آفرین باید بداند که کشور استرالیا دارای قوانین و مقررات خاصی است که به عنوان قوانین دولت استرالیا از آن نام می برد و مختص به الزامات تجاری در کشور استرالیا است. بدون شک این الزامات در قالب قوانین تجاری برای اتباع خارجی نیز عنوان شده است.

 

لازم به ذکر است که اقامت استرالیا از طریق ثبت شرکت برای ویزاهایی که به صورت ویزای تجاری هستند امکان پذیر می شود. به صورت اختصاری نیز می توان گام های پنج گانه ذیل را برای مراحل ثبت شرکت در استرالیا معرفی کرد از جمله:

 1. گام تصمیم گیری درباره ساختار کسب و کار در استرالیا که معمولاً در قالب های شخص حقیقی، شراکت و تراست ( کسب و کار شراکتی ) گنجانده می شود.
 2. گام ثبت درخواست برای دریافت کد اقتصادی که به اختصار ABN نامیده می شود.
 3. گام استعلام نام های تجاری که باید در سامانه ASIC ثبت و درج شود.
 4. گام ثبت نام کسب و کار برای اقامت در استرالیا.
 5. گام ثبت نام دامنه وب سایت که مرحله آخر از مراحل اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا است.

مراحل ذکر شده در فوق برای انجام ثبت شرکت در کشور استرالیا یک ضرورت بوده و باید با دقت خاصی به آن توجه شود تا در حین ثبت نام با برگشت مدارک مواجه نشوید.

کارآفرینی در استرالیا برای چیست و چگونه می توان با اطمینان بالا نسبت به این امر اقدام نمود؟

کارآفرینی در استرالیا یک اقدام تجاری است که افراد سرمایه گذار قصد دارند برای کارآفرینی نوین تجارت خود در کشور استرالیا اقدام به سرمایه گذاری نمایند. لازم به ذکر است که این روش می تواند یک روش بسیار خوب برای کسب ثروت در کشور امن و زیبای استرالیا به شمار آید که روش های خاص خود را دارد.
همان طور که می دانید هر قانون مهاجرتی بر اساس نیاز سال آن کشور امکان تغییر خواهد داشت. این تغییر به خصوص برای افراد سرمایه گذاری که می خواهند در کشور های خارجی سرمایه گذاری نمایند، علاوه بر هزینه های مهاجرت به استرالیا ، هزینه های راه اندازی یک کسب و کار نو را نیز شامل می شود.
در این زمان به این دسته از افراد توصیه می شود تا بتوانند راه درست را برای صرف هزینه کسب و کار و مهاجرت خود در نظر بگیرند تا متضرر هزینه های غیر ضروری و اضافی نشوند. خوشبختانه برای این دسته از افراد سرمایه گذار و کارآفرین این تدبیر اندیشیده شده است.
در کشور ایران مؤسساتی هستند که به کار های قانونی مهاجرتی پرداخته و سعی دارند تا عملکرد خود را مطابق با نیاز های فرد مهاجر هماهنگ کرده و او را برای تمام مراحل آغاز تا اتمام کسب و کار در استرالیا راهنمایی دهند.
در این مؤسسات کارشناسان حقوقی و نیز وکلای مجرب حضور دارند که سال های متمادی به امور تجاری و مهاجرتی اقدام کرده و در این زمینه مشاوره های خوبی را می توانند به فرد بدهند. این مشاوره ها برای سرمایه گذاران و کار آفرینانی که تازه کار هستند، بسیار مفید بوده و پیشنهاد می شود اگر سرمایه گذار یا کارآفرین تازه کاری هستید، حتماً از تجارب آنان استفاده نمایید.
کارشناسان حقوقی این مؤسسات و نیز وکلای حقوقی آن ها شما را با تمام شرایط و قوانین حال و آینده کشور استرالیا آشنا می کنند تا بدانید برای راه اندازی یک تجارت در کشور خارجی استرالیا چه مدارک و هزینه هایی را باید ارائه دهید و به این شیوه نوعی اقامت در استرالیا را برای خود ایجاد نمایید.

کارآفرینی در استرالیا در خصوص امتیاز بندی چه مواردی را شامل می شود؟

توجه داشته باشید برای هر نوع ویزایی شرایط خاصی وجود دارد که باید در مجموع به محاسبه امتیاز بندی اقدام شود. این امتیار ها بعد از امتیازات شخصی از جمله سن، مدرک تحصیلی، به مدرک زبان انگلیسی یا هر مدرک فنی و حرفه ای نیز نیاز دارد که با امتیازات مالی نیز بر آورد شود.
برای تشریح بیشتر می توان گفت که باید میزان گردش های مالی، سابقه های صادرات کالا، نوع اختراع یا ابتکار، سابقه مدیریت و حتی سابقه سرمایه گذاری نیز تعیین گردد تا امتیاز هر یک از آن ها محاسبه شود. البته یاد آور می شود برخی موارد دیگر هم هستند که می تواند به عنوان شرایط امتیاز بندی جهت اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا منظور گردد. این شرایط عبارت هستند از:

 • فرد کارآفرین باید بتواند گردش مالی خود را در طول سه یا چهار سال اخیر نمایش دهد به گونه ای که دارای سرمایه و گردش مالی به میزان حداقلی 500 هزار دلار باشد. شایان ذکر است که با نوسانات قیمت دلار که در سال های اخیر برای کشور ایران وجود دارد، می توان گردش مالی مربوط به زمانی که قیمت دلار ارزان تر بود را بررسی به کشور استرالیا ارائه نمایید.
 • میزان حداقل سرمایه گذاری برای فرد کارآفرین و در صورتی که متأهل باشد برای همسر وی نیز نیاز است که به 800 هزار دلار برسد. این سرمایه می تواند شامل اموال منقول یا غیر منقول باشد. به عبارت دیگر زمین، پول، ماشین و هر نوع اموال مشابه آن در این دسته قرار می گیرند. همچنین لازم است که این اموال کاملاً قانونی بوده و اثبات آن به گذشت دو سال از زمان دریافت آن نیاز دارد.
 • فرد کارآفرین علاوه بر مدرک زبان انگلیسی باید دارای IELTS 5 می باشد.
 • فرد کار آفرین باید بتواند یک تعهد دو ساله به کشور استرالیا بدهد که می تواند به عنوان یک فرد سرمایه گذار و کار آفرین بعد از دو سال یک کار جدید و بیزینس جدید را در کشور استرالیا راه اندازی نماید.
 • فرد کارآفرین باید یک فرد موفق در کسب و کار بوده و موفقیت خود را به اثبات رسانده باشد.
  با این تفاسیر یاد آور می شود که ویزای کارآفرینی استرالیا یکی از ویزا های مهاجرت به استرالیا است که برای افراد سرمایه گذار بهترین روش مهاجرتی است که از طریق آن می توان به سرعت به ویزای مهاجرتی دست یافت.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *