مقاله ای که امروز قصد داریم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به وکیل مهاجرت به استرالیا است.
استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که سالیانه افراد زیادی از سراسر دنیا برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند، اما برای مهاجرت لازم است تا روند خاصی طی شود، برای انجام این فرآیندها بهتر است از یک وکیل مهاجرت کمک گرفت. با ما همراه باشید بیشتر در این باره برای شما صحبت کنیم.
در ادامه می خواهیم به تعدادی از سوالاتی که ممکن است در این زمینه برای شما پیش آمده باشد پاسخ دهیم:

 • وکیل مهاجرت به استرالیا به چه کسی گفته می شود؟
 • وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا چه نقشی دارد؟
 • مشورت با وکلای مهاجرت به استرالیا چه مزیت هایی می تواند داشته باشد؟
 • هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا چقدر است؟
 • بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا را از چه طریقی می توان پیدا کرد؟
 • در چه مواردی نیاز به یک وکیل مهاجرت ضروری می باشد؟
 • از چه روش هایی می توان به استرالیا مهاجرت کرد؟
 • یک وکیل مهاجرت به استرالیا از چه ویژگی هایی برخوردار است؟
 • پیش از عقد قرارداد با وکیل مهاجرت به استرالیا باید به چه نکاتی دقت کرد؟

وکیل مهاجرت به استرالیا به چه کسی گفته می شود؟

یکی از کشورهایی که افراد زیادی در طول سال به آن مهاجرت می کنند استرالیاست، اما دریافت ویزای استرالیا کار ساده ای نیست و باید روال قانونی خود را طی کند. برای این که کارهای مهاجرت به خوبی پیش رود می توان از یک وکیل مهاجرت کمک گرفت زیرا تخصص کافی را در این زمینه را دارد و راه درست را به متقاضی نشان می دهد در نتیجه شخص می تواند سریع تر به هدف خود دست پیدا کند.

به شخصی که در زمینه ی مهاجرت و امور مربوط به آن تخصص داشته باشد وکیل مهاجرتی گفته می شود، از این رو متقاضیان می توانند برای امور مهاجرتی خود به یک وکیل مهاجرت مراجعه کنند. از آن جایی که او به امور سفارت خانه و قوانین مربوط به آن آشنایی دارد می تواند کارها را در زمان کمتری سرو سامان بخشد. اشخاصی که در رشته حقوق بین الملل فارغ التحصیل شده اند این توانایی را دارند که در مسائلی همچون مهاجرت، اخذ پذیرش، بحث ازدواج با اتباع کشورهای دیگر، اخذ ویزای کار، تولد فرزند در خارج از کشور و تبعات آن به متقاضیان مشاوره دهند.

بر اساس این توضیحات انتخاب یک وکیل مهاجرتی مجرب امری بسیار مهم طلقی می شود به نحوی که می تواند در سرنوشت متقاضی تاثیر گذار باشد. توصیه می شود پیش از این که هر گونه اقدامی در خصوص مهاجرت انجام دهید به یافتن یک وکیل مطمئن و با تجربه مشغول شوید.

وکیل رسمی مهاجرت به استرالیا چه نقشی دارد؟

نقشی که وکیل مهاجرت ایفا می کند در مقایسه با سایر وکلا اندکی تفاوت دارد زیرا به نوعی منحصر به فرد است. وکلای مهاجرت برای مشکلات خانوادگی، اختلافات و مسائل این چنینی به دیگران مشاوره نمی دهند یا در دادگاه حضور نمی یابند بلکه آن ها تنها در زمینه ی مهاجرت متقاضیان را راهنمایی می کنند. این دسته از وکلا در حوزه ی بین الملل و امور قانونی مهاجرت برون مرزی تحصیلات آکادمیک دارند.

اما نقش اصلی آن ها چیست؟ وکلای مهاجرت به اشخاصی که قصد مهاجرت داشته و نیاز دارند که با مسئولان مهاجرت کشور مقصد ارتباط برقرار کنند مشاوره و راهنمایی می دهند. مواردی که وکلای مهاجرت در آن تخصص دارند شامل اخذ ویزا، گرین کارت، تابعیت، مسائل اشتغال، اقامت و… می باشد.

مشورت با وکلای مهاجرت به استرالیا چه مزیت هایی می تواند داشته باشد ؟

هر شخصی می تواند بدون داشتن وکیل مهاجرت برای کارهای مهاجرت و مسائل مربوط به آن اقدام کند پس استخدام وکیل ضروری نیست اما داشتن آن بدون شک مزیت هایی را برای متقاضیان به همراه دارد. در صورتی که قصد دارید به یکی از کشورهای مهاجر پذیر مثل استرالیا سفر کنید بهتر است ابتدا تحقیقاتی درباره ی آن داشته باشید سپس با استخدام یک وکیل راهنمایی های لازم را از او بخواهید تا بتوانید بدون مشکل کارهای اقامت خود را انجام دهید و در صورتی که در این راه با مشکل مواجه شدید از وکیل خود بخواهید که شخصا به حل مشکلات بپردازد.
در هنگام انتخاب وکیل ابتدا به خوبی پرس و جو کنید یا در سایت های معتبر درباره ی وکلای مهاجرت به تحقیق بپردازید تا بهترین وکیل را انتخاب کنید. از آن جایی که در برخی از کشورها قوانین مهاجرت همیشه ثابت نیست در نتیجه باید اطلاعات وکیل همیشه به روز باشد تا به مشکل برنخورید.

هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

هر یک از وکلای مهاجرت بر اساس خدمتی که به موکل خود می کنند می توانند حق الزحمه ی متفاوتی داشته باشند. علاوه بر آن هر چه که وکیل در کار خود مهارت و تجربه ی بیشتری داشته باشد هزینه ای که از موکل خود دریافت می کند نیز به طبع بیشتر خواهد شد. اما به طور کلی میزان حق الزحمه ارتباط مستقیمی با برخی از موارد دارد که به شرح زیر است:

نوع ویزای درخواستی.

مدت زمانی که طول می کشد تا درخواست متقاضی آماده شود زیرا برخی از ویزا ها زمان بیشتری نیاز دارند تا آماده شوند طبیعتا وکیل نیز در این مدت باید کارهای بیشتری را انجام دهد که مستحق هزینه ی بیشتر نیز خواهد شد.

سطح خدماتی که وکیل برای موکل در نظر گرفته است.

اینکه موکل به کمک بیشتری نیاز داشته باشد یا موقعیت پیچیده تری داشته باشد. به طور مثال اگر افراد تحت تکفل (مثل بچه‌ها) در درخواست باشند وکیل ممکن است هزینه بیشتری را از متقاضی دریافت کند زیرا باید کارهای بیشتری در این خصوص انجام دهد.

در صورتیکه وکیل مهاجرتی سالهای زیادی در این حرفه تجربه کسب کرده باشد، ممکن است حق الزحمه او نیز بیشتر باشد. لازم است که پیش از امضای قرارداد موکل و وکیل درخصوص حق الزحمه با هم صحبت کنند زیرا ممکن است که مبلغ پرداختی بیش از حد توان و انتظار موکل باشد.
گذشته از این موارد فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که می تواند حق الزحمه را افزایش دهد از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه مشاوره اولیه:
برخی از وکلای مهاجرت پیش از آن که کار خود را شروع کنند با موکل خود به صورت حضوری یا تلفنی گفتگو می کنند تا از وضعیت او و کارهایی که لازم است انجام دهند آگاهی یابند، تعدادی از آن ها برای این مشاوره پولی دریافت نمی کنند اما برخی دیگر بابت راهنمایی هایی که به متقاضی می کنند هزینه هایی در نظر می گیرند.

تخمین کلی هزینه ها:
پیش از این که قرارداد بین وکیل و موکل بسته شود وکیل مجاز است تا تخمینی از هزینه ها داشته باشد و مقداری از کل حق الزحمه ی خود را دریافت کند.

تغییر در هزینه‌ها:
در برخی موارد دیده شده که اداره مهاجرت قانون جدیدی وضع کرده که باعث تغییر در روند پرونده ها شده است در این صورت وکیل نیز می تواند هزینه های جدیدی از موکل خود دریافت کند. لازم به ذکر است که بلافاصله پس از تغییر در قوانین وکیل باید در یک اعلان کتبی موکل خود را باخبر، و در آن قید کند که میزان حق الزحمه افرایش یافته است.

بهترین وکیل مهاجرت به استرالیا را از چه طریقی می توان پیدا کرد؟

لیست مشاورین و وکلای رسمی مهاجرت به استرالیا را می توان در سایت MARA یافت، این سایت از جانب دولت استرالیا برای وکلا ایجاد شده است. MARA در واقع کوتاه شده ی عبارت MIGRATION AGENTS REGISTRATION AUTHORITY است و به معنای حق ثبت اطلاعات نمایندگی های مهاجرت می باشد. این سازمان برای ثبت اطلاعات و مشخصات وکلای مهاجرت به استرالیا می باشد که زیر مجموعه وزارت مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا محسوب می شود. تمامی اشخاصی که قصد دارند در زمینه ی مهاجرت به استرالیا کار وکالت انجام دهند بایستی در این سازمان ثبت نام کنند تا بتوانند شماره MARA دریافت کنند.

با این توصیف شما می توانید به سایت این سازمان مراجعه کنید و از بین وکلای موجود بهترین را برگزینید. وکلای موجود در این سایت می توانند انتظارات شما را برآروده کنند و با به کار بردن تدابیری خاص، به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک کنند.

در چه مواردی نیاز به یک وکیل مهاجرت ضروری می باشد؟

داشتن وکیل مهاجرت ضروری نیست اما در برخی موارد استخدام آن امری ضروری تلقی می شود، از جمله پرونده هایی که نیاز به یک وکیل مهاجرت در آن دیده می شود شامل موارد زیر است:

متقاضی با سوء پیشینه ی کیفری
در صورتی که متقاضی دارای سوء پیشینه ی کیفری باشد بایستی تمام سوابق قضایی خود را ارائه دهد حتی اگر در پرونده ای تبرئه شده باشد. در این جا وکیل مهاجرت می تواند به جای یک وکیل جنایی کارها را در دست بگیرد و راهی برای قوانین مهاجرت پرونده های کیفری پیدا کند.

پرونده های ریجکت شده
در صورتی که درخواست مهاجرت یک متقاضی چندین بار رد شده باشد به یک وکیل مهاجرت نیاز خواهد بود تا پرونده را پیگیری و نقوص آن را برطرف کند. در برخی موارد وکیل می تواند درخواست تجدید نظر یا اعتراض نسبت به حکم صادر شده داشته باشد.

متقاضی بیمار
چنانچه متقاضی از شرایط جسمی خاصی برخوردار باشد که پیگیری کارها به راحتی انجام نشود می تواند با استخدام یک وکیل امورات را تسریع بخشد. لازم به ذکر است که برای برخی از بیماری ها مثل بیماری های عفونی و خطرناک نمی توان اقدام به مهاجرت کرد.

سایر دلایل
در برخی موارد دیده شده پرونده ی متقاضی به دلایل خاصی به تعویق افتاده است و این موضوع تنها به این دلیل بوده که شخص متقاضی آگاهی و اطلاعات کافی را در این زمینه نداشته است. یک وکیل مهاجرت می تواند به راحتی موضوع را بررسی و مشکل را ریشه یابی کند.
در صورتی که متقاضی درخواست خود را تنظیم کرده اما نمی داند که در مراحل بعدی باید چه اقدامی انجام دهد، در چنین شرایطی وکیل مهاجرت شرایط را مد نظر قرار داده و سپس به موکل خود مشاوره های لازم را می دهد.

از چه روش هایی می توان به استرالیا مهاجرت کرد؟

اگر قصد دارید برای ادامه ی زندگی به استرالیا سفر کنید اما نمی دانید که از چه طریقی راحت می توانید ویزا دریافت کنید یا این که شرایط شما با کدام یک از ویزا ها همخوانی دارد، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما این قسمت از مقاله را مطالعه کنید تا با شرایط هر یک از ویزاها آشنایی پیدا کنید.

ویزای مهارت شغلی استرالیا

یکی از راه هایی که می توان از طریق آن برای اخذ اقامت اقدام کرد، ویزای مهارت شغلی است. اشخاصی که دارای مدرک دانشگاهی هستند و یا در برخی از زمینه های شغلی که در لیست MLTSSL و STSOL یافت می شوند در صورتی که بتوانند امتیاز خود را به حداقل نمره ی 65 برسانند، قادر خواهند بود به راحتی برای دریافت ویزای مهاجرتی خود اقدام کنند. اما متقاضیان برای اخذ اقامت باید از یکسری از شرایط برخوردار باشند که به شرح زیر است:

 • تحصیلات و سابقه کار مرتبط با لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا
 • انجام ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط سازمان های ارزشیابی مربوطه در استرالیا
 • کسب نمره ی 6 و یا بالاتر در مدرک آیلتس
 • سن فرد متقاضی کمتر از 45 سال
 • حداقل مجموع امتیاز 65 بر اساس سیستم امتیازی اداره مهاجرت استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا یکی دیگر از راه هایی است که می توان از طریق آن برای دریافت اقامت اقدام کرد. اشخاصی که کسب و کار موفقی داشته اند و جز صاحبان مشاغل، کارآفرینان، سرمایه گذاران یا مدیریت اجرایی بوده اند می توانند ویزای سرمایه گذاری را دریافت کنند. در این روش متقاضی و اشخاص وابسته به آن پس از عبور از یکسری مراحل می توانند ویزا بگیرند که البته بنا بر کلاس ویزا موقت و یا دائم خواهد بود.

ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا

تمامی افرادی که در استرالیا اقامت دائم دارند و جز شهروند استرالیایی محسوب می شوند این امکان را دارند تا همسر خود را با ویزای ازدواج به استرالیا دعوت کنند سپس برای آن ها اقامت موقت یا دائم بگیرند. البتهه شخص مقابل می بایست پیش از درخواست ویزای ازدواج استرالیا با همسر خود به لحاظ قانونی ازدواج کرده باشد، دلیل استمرار بر این موضوع این است که تمامی مدارک ازدواج برای اقامت و فرآیندهای مربوط به آن لازم می شوند. پس از این که متقاضی موفق به دریافت ویزای ازدواج برای همسر خود شد، او می تواند بعد از استقرار در استرالیا همانند شهروندان استرالیایی از مزایای رایگانی که وجود دارد استفاده کند.

ویزای استرالیا برای والدین

این ویزا تنها برای اشخاصی صادر می شود که فرزندان آن ها در استرالیا زندگی می کنند و والدین قصد دارند برای ادامه ی زندگی با فرزندان خود به استرالیا مهاجرت کنند که البته این ویزا مشمول شرایطی نیز می باشد، به طور مثال باید حداقل نیمی از فرزندان آن ها در استرالیا اقامت داشته باشند در این صورت باید یکی از فرزندان برای والدین خود دعوت نامه ارسال کنند لازم به ذکر است که شخص فرستنده ی دعوت نامه حتما باید دو سال در استرالیا زندگی کرده باشد تا مجاز به چنین اقدامی شود.

ویزای بازنشستگی استرالیا

ویزای بازنشستگی استرالیا را تنها آن دسته از افراد که به غیر از همسر خود هیچ فرد وابسته ای نداشته و از تمکن مالی برخوردارند و قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند می توانند دریافت کنند، ویزای فوق تنها 4 سال اعتبار دارد در این مدت متقاضی می تواند در طول هفته 20 ساعت را به کار کردن مشغول شود. اما برای دریافت این ویزا باید شرایط خاصی را دارا بود که شامل موارد زیر است:

 • سن متقاضی حداقل 55 سال باشد.( سن همسر محدودیت ندارد.)
 • برخورداری ازسلامتی کامل
 • داشتن بیمه سلامتی
 • دریافت تایید یکی از ایالات استرالیا
 • البته شرایط مالی هم در این میان بسیار اهمیت دارند اما نمی توان برای آن مبلغ دقیقی ذکر کرد زیرا ممکن است که اداره ی مهاجرت استرالیا قوانین جدیدی وضع کرده باشد و این ارقام کم یا زیاد شوند.

ویزای اسپانسر شغلی استرالیا

نوع دیگری از ویزا وجود دارد که در رابطه با شغل است، این ویزا که ویزای اسپانسر شغلی نام دارد 4 ساله بوده و برای دریافت آن لازم است تا متقاضی از جانب کارفرمایی که اداره ی مهاجرت استرالیا آن را پذیرفته است اسپانسر شود، پس از این که به استرالیا مهاجرت کرد باید به مدت 4 سال در این کشور مشغول به کار شود. در صورتی که کارفرما موفق به یافتن شهروند استرالیا برای این کار شود می تواند از سایر کشورها افراد متخصص را اسپانسر کند. حتی اسپانسر می تواند برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدامات لازم را انجام دهد. همانند سایر ویزا ها که شرایط خاصی داشتند این ویزا نیز در صورتی صادر می شود که متقاضی از شرایط زیر برخوردار باشد:

 • شغل متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد
 • متقاضی دارای تخصص تایید شده برای شغل مورد نظر باشد.
 • کارفرما متقاضی را اسپانسر کند.
 • به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد به قدری که بتواند شغل و حرفه اش را پیش ببرد.

ویزای توریستی استرالیا

از نام این ویزا می توان فهمید که مدت زیادی اعتبار ندارد زیرا این ویزا تنها به جهت ملاقات با خانواده، اقوام، دوستان و یا سفر کاری به متقاضی داده می شود. این ویزا موقت بوده و تنها 12 ماه اعتبار دارد. اشخاصی که موفق به دریافت این نوع از ویزا می شوند در صورت تمایل به کار کردن می توانند در دوره های آموزشی تا 3 ماه به فعالیت بپردازند. در صورتی که متقاضی از شرایط زیر برخوردار باشد می تواند به راحتی ویزای توریستی استرالیا را دریافت کند:

 • مدارک کامل طبق لیست مورد درخواست سفارت در محل اقامت متقاضی
 • دعوتنامه و مدارک کامل از طرف شخص دعوت کننده در استرالیا
 • مدارک کافی مبنی بر دلیل سفر به استرالیا
 • مدارک کافی جهت اثبات برگشت متقاضی به کشور مبدا
 • دلایل و مدارک کافی نشان دهنده تمکین مالی متقاضی
 • مدارک کافی مبنی بر تامین هزینه های سفر و اقامت توسط متقاضی و دعوت کننده

ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا از جمله کشورهایی است که سیستم آموزشی بسیار خوبی دارد در کالج ها و دانشگاه های این کشور رشته های تحصیلی متنوعی تدریس می شوند. استرالیا به لحاظ تعداد دانشجو توانسته مقام سوم را کسب کند به جرعت می توان گفت که استرالیا در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین کشور ها برای ادامه تحصیل است. اشخاصی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی می شوند مجازند تا 20 ساعت در هفته را به کار مشغول شوند. شرایط حاکم بر دریافت ویزای تحصیلی به شرح زیر می باشد:

 • نامه ی انگیزه ی تحصیلی (Statement Of Purpose)SOP
 • مدارک شرایط مالی متقاضی و یا ضامن وی
 • مدارک تحصیلی متقاضی و سوابق کاری
 • مدارک مبنی بر پیوندهای متقاضی به کشور مبدا و تعهد واقعی مبنی بر ترک استرالیا پس از اتمام تحصیلات

یک وکیل مهاجرت به استرالیا از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

شخصی که به عنوان وکیل مهاجرت استرالیا شناخته می شود از یکسری ویژگی ها برخوردار است که در ادامه به شرح هر یک می پردازیم.

وکیل مهاجرت استرالیا تنها مرجع مورد تایید اداره مهاجرت به استرالیا است

بر اساس قوانینی که کشور استرالیا وضع کرده است، تنها کسانی می توانند به عنوان وکیل مهاجرت به متقاضیان کمک کنند که جز وکلای رسمی و مورد تایید کشور استرالیا باشند. ریجستر بودن وکلا نشان دهنده ی این موضوع است که خود از اقامت استرالیا دارند و همچنین تحصیلات خود را در رشته ی حقوق در استرالیابه پایان رسانده اند علاوه بر این موارد باید نام آن ها در اداره ی MARA ثبت شده باشد. بر اساس قوانین حاکم بر این کشور در صورتی که وکیل مد نظر جز وکلای تایید شده استرالیا نباشد و در زمینه ی مهاحرت به استرالیا به متقاضیان مشاوره دهد شرایط زیر مشمول او خواهد شد:
طبق قانون شماره ۲۸۳ از بند ۱ قوانین مهاجرت به استرالیا: شخصی که وکیل رسمی نیست و به دروغ خود را وکیل یا مشاور مهاجرت اعلام می کند جریمه این کار برابر با ۲ سال زندان است.
قانون شماره ۲۸۴ از قوانین مهاجرت به استرالیا می گوید: کسی که وکیل رسمی نیست، مجاز به تبلیغات برای کار مهاجرت را ندارنمی باشد و جریمه این کار نیز ۲ سال زندان است.
بر اساس قانون شماره ۲۸۱ از بند ۱ قوانین مهاجرت به استرالیا: کسی که وکیل رسمی این کشور نباشد، علاوه بر اینکه حق فعالیت در امور مهاجرتی را نخواهد داشت، در صورتی که پولی از متقاضیان دریافت کند به 10 سال زندان محکوم خواهد شد.

وکیل مهاجرت به استرالیا الزام به پیروی از code of conduct می باشد

تمامی وکلای رسمی مهاجرت به استرالیا موظفند تا از دفترچه ی code of conduct و قوانینی که در آن ذکر شده است پیروی کنند. قوانین ذکر شده در این دفترچه به مواردی مثل حق و حقوق و نحوه رفتار با موکل و مسائلی که یک وکیل مهاجرت استرالیا باید در خصوص شغل و حرفه ی خود بداند اشاره دارد.

وکیل مهاجرت استرالیا دسترسی به منابع تفسیر قانون دارد

وکلای مهاجرت استرالیا دسترسی کاملی به منابع تفسیر قانون دارند که می توانند به بررسی پرونده از نگاه آفیسر بپردازند و سپس آن را ارسال کنند. در منابع مذکور تمامی قوانین و بندهای قانونی به صورت مفصل ذکر شده است حتی نحوه و میزان تصمیم گیری آفیسر نیز مشخص شده است.

وکیل مهاجرت استرالیا از تغییرات مکرر قوانین اداره مهاجرت مطلع است

شاید یکی از معایبی که کشور استرالیا دارد تغییر مداوم در قوانین مهاجرت باشد. از آن جایی که هر از چند گاهی اداره ی مهاجرت این کشور به تغییر قوانین می پردازد در نتیجه بهتر است که یک وکیل مهاجرت استرالیا برای خود استخدام کنید زیرا او نسبت به تمامی این قوانین جدید آگاهی کامل دارد. البته آن ها به خودی خود به دنبال این قوانین جدید نیستند بلکه با شرکت در دوره های اجباری که برای به روز رسانی اطلاعات تشکیل می شوند، به قوانین جدید آگاهی می یابند. به طور مثال سازمان MARA برای تمدید مدرک وکلا آن ها موظف می کند تا در کلاس های به روز رسانی حضور پیدا کنند، عدم حضور وکلا با عث می شود که مدرک آن ها تمدید نشود.

وکیل مهاجرت استرالیا به کانون وکلای استرالیا MIA دسترسی دارد

تمامی وکلای مهاجرت استرالیا می توانند در به عضویت انجمن وکلا درآیند، مزیت حضور در این انجمن این است که چنانچه پرونده ی متقاضی با مشکل خاصی روبه رو شد وکیل او می تواند از سایر وکلای خبره که بیش از 20 سال سابقه ی خدمت دارند راهنمایی بخواهد حتی این کار بدون ذکر نام متقاضی انجام می شود، در این حالت پرونده به بهترین شکل بررسی شده و سپس ارسال خواهد شد. کانون وکلای استرالیا در طول سال دوره های مختلفی را برگزار می کنند که وکلا با شرکت در آن ها می توانند به دانش خود بیافزایند.

وکیل مهاجرت استرالیا بیمه اجباری برای تضمین خسارت دارد

بر اساس قوانین حاکم بر استرالیا، وکلای مهاجرت استرالیا موظفند تا خود را بیمه کنند دلیل اجبار در این موضوع این است که اگر زمانی در پرونده خساراتی وارد وارد شد وکیل بتواند از طریق بیمه برای جبران خسارت اقدام کند. لازم است بدانید که اگر پرونده متقاضی توسط وکیل ثبت شد بدین معنا نیست که در صورت وارد شدن هر گونه خسارت تمامی آن را بیمه پرداخت خواهد کرد، سازمان MARA مسئول رسیدگی به جبران خسارت به موکلان را دارد.

وکیل مهاجرت استرالیا ریسک پرونده شما را کاهش می دهد

اگر جز اشخاصی هستید که به هر دلیلی توانایی مطالعه و تحقیق درخصوص مهاجرت به استرالیا را ندارید می توانید این کار را به یک وکیل مهاجرت استرالیا بسپارید زیرا او با دانش و آگاهی هایی که دارد به بهترین شکل می تواند روند قانونی پرونده ی شما را پیش ببرد به شکلی که ریسک کمتری برای ریجکت شدن آن وجود خواهد داشت. در این زمان که منتظر جواب درخواست اقامت هستید می توانید از وقتی که در اختیار دارید برای رشته ی تخصصی خود استفاده کنید. در بسیاری از موارد دیده شده که فرد با اشتباهات کوچکی که در روند اجرای پرونده داشته موجب ریجکت شدن آن شده است.

پیش از عقد قرارداد با وکیل مهاجرت به استرالیا باید به چه نکاتی دقت کرد؟

نکاتی که در ادامه گفته می شود نه تنها برای قرارداد با وکلای مهاجرت استرالیا بلکه برای وکلای مهاجرت سایر کشور ها نیز می تواند مفید واقع شود پس با دقت به آن ها توجه کنید.

آیا با وکیل مهاجرت استرالیا عضو سازمان MARA اقدام می کنید؟

چنانچه پرونده ی مهاجرت شما با نام وکیلی که استخدام کرده اید برای اداره ی مهاجرت استرالیا ارسال شده باشد در صورت هرگونه مشکلی می توانید تمامی خسارات خود را طریق بیمه از وکیل دریافت کنید، اما در صورتی که با وکیلی که در سازمان MARA عضویت ندارد قرارداد تنظیم کنید و متحمل خسارت شوید نمی توانید خسارتی دریافت کنید. با توصیف پیش از عقد قرارداد حتما از عضویت وکیل و دارا بودن کد رسمی آن در این سازمان اطمینان حاصل کنید.

اگر با وکیل قرارداد دارید آیا وکیل رسمی مورد نظر شما با کد وکالت پرونده را برای شما ارسال می کند؟

همانطور که گفته شد تمامی وکلای مهاجرت استرالیا که به طور رسمی در سازمان MARA ثبت می شوند کدی اختصاصی دریافت می کنند، پس در زمان ارسال پرونده آن ها موظفند تا از طریق پورتال های شخصی که اداره ی مهاجرت در اختیار آن قرار داده است اقدام به ارسال پرونده کنند. لازم به ذکر است که تنها زمانی می توانید پرونده خود را به صورت رسمی پیگیری کنید یا در صورت وجود خسارت آن را در خواست کنید که پرونده ی شما از طریق پورتال رسمی وکیل ارسال شده باشد در غیر این صورت پرونده قابل پیگیری نخواهد بود.

آیا قبل از قرارداد حداقل ۴۵ تا ۶۰ دقیقه با شخص وکیل مهاجرت استرالیا قبل از امضای قرارداد صحبت کرده اید؟

یکی از نکات بسیار مهم در خصوص استخدام وکیل این است که تا چه حد با تجربه است، برای این که این موضوع را متوجه شوید می توانید پیش از عقد قرارداد 45 تا 60 دقیقه با او به صحبت بپردازید این صحبت می تواند حضوری، تلفنی یا به صورت آنلاین و تصویری باشد. دراین میان درخصوص پرونده شما بحث هایی می شود که به صورت سر بسته می توانید متوجه شوید که پرونده شما تا چه میزان موفق خواهد بود، اگر اندکی با درایت پیش بروید به راحتی می توانید بفهیمد که وکیل شما تا چه میزان کاردان است.

آیا پرونده شما را شخص وکیل مهاجرت به استرالیا انجام می دهد یا یک مشاور؟‌

وکیل و مشاور تفاوت هایی با هم دارند که عمده تفاوت میان آن ها این است که مشاور تنها در برخی از امور به امر مشاوره می پردازد اما وکیل می تواند هم به مشاوره و راهنمایی بپردازد و هم این که شخصا کارها را پیگیری کند، این کلی ترین توضیح برای تفلوت میان مشاوره و وکیل بود. بر اساس سایر توضیحات تنها یک وکیل مهاجرت که از سوی سازمان MARA تایید شده است می تواند پرونده شما را بررسی و ارسال کند.

وکیل شما چقدر در موارد جزیی برای شما قابل دسترس است؟

یکی دیگر از فاکتور های بسیار مهم در امور مهاجرت و مسائل مربوط به آن در دسترس بودن وکیل است این که شما تا جقدر راحت می توانید با وکیل خود ارتباط برقرار کنید یا این که این ارتباط در چه مدت زمانی برقرار می شود می تواند بسیار مهم باشد. در بسیاری از مواقع امکان دارد که برای شما سوالاتی پیش بیاید هر چند که جزئی باشند و شما نیاز داشته باشید که وکیل در همان لحظه رفع ابهام کند، حال می تواند به صورت حضوری یا آنلاین این سوالات شفاف سازی شوند این نکته مهم نیست بلکه مهم این است که در وقت مناسب ارتباط برقرار و سوالات پاسخ داده شوند. در برخی مواقع بررسی به موقع این ابهامات می تواند روند پرونده را تسریع بخشد یا در کیفیت پرونده تاثیر مستقیم داشته باشد.

ارتباط شما تا چه حد با وکیل دوستانه و راحت است؟

بر اساس آماری که از موکلان پرنده های مهاجرتی گرفته شده است هر چه میزان دوستی و صمیمیت وکیل با موکل بیشتر باشد پرونده روند بهتری را طی می کند. یک وکیل علاوه بر داشتن رفتار محترمانه با موکل، موظف است تا اطلاعات موکل خود را محرمانه نگه دارد.

اختلاف هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا چند درصد از کل هزینه های شما را تشکیل می دهد؟

پس از بررسی تمام جوانب پرونده ی مهاجرت حالا به موضوع هزینه ها می رسیم از آن جایی که این موضوع هم در پرونده وجود دارد و برای موکل و وکیل حائز اهمیت است پس توضیحی نیز در این باره خواهیم داشت. شما باید پیش از هر چیزی به تمکن مالی خود توجه داشته باشید، این که قرار است تا زمان گرفتن اقامت چه میزان پول هزینه کنید پس از گرفتن اقامت به چه میزان پول نیاز دارید و استخدام یک وکیل مهاجرت چه میزان هزینه برای شما خواهد داشت همگی مسائل مهمی تلقی می شوند که باید مد نظر قرار داد.

از همراهی همیشگی شما عزیران صمیمانه سپاسگذاریم. هدف از گردآوری مطالب فوق آشنایی بیشتر شما با موضوع مربوطه بود امیدواریم رضایت مند بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *