در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « روش های مهاجرت به استرالیا » آشنا نماییم. استرالیا کشوری امن، با شرایط علمی و اقتصادی بالا برای زندگی مدرن امروزی است. افراد زیادی تمایل دارند به این کشور زیبا مهاجرت داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت با استرالیا، با ما همراه باشید.

 • روش های مهاجرت به استرالیا کدام است ؟
 • بهترین روش مهاجرت به استرالیا چیست ؟
 • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری چگونه است ؟
 • مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج چگونه است ؟
 • روش مهاجرت به استرالیا از طریق آرایشگری چگونه است ؟
 • آیا مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی امکان پذیر است ؟
 • مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل چگونه است و آیا می تواند مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند صورت بگیرد ؟
 • شرایط مهاجرت به استرالیا از سوی اداره مهاجرت استرالیا نسبت به سال های قبل چه تغییری داشته است و میزان تغییر قوانین چقدر بوده است ؟
 • شرایط مهاجرت به استرالیا طبق قوانین اخذ شهروندی استرالیا چیست و چگونه بررسی می شود ؟

روش های مهاجرت به استرالیا کدام است ؟

روش های مهاجرت به کشور زیبا و مدرن استرالیا راه های مختلفی را برای افراد مهاجر به وجود آورده است که عبارت هستند از

 1. روش مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل.
 2. روش مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند.
 3. روش مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج.
 4. روش مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند.
 5. روش مهاجرت به استرالیا از طریق کار، مهارت و تخصص.
 6. روش مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری.
 7. روش مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی.
 8. روش مهاجرت به استرالیا از طریق آرایشگری.

روش های بیان شده همگی دارای شرایط خاصی هستند که در میان آن ها روش مهاجرت از طریق مهارت و تخصص بهترین و مهمترین روش مهاجرت به استرالیا محسوب می شود.

بهترین روش مهاجرت به استرالیا چیست ؟

به عبارت دیگر، تنها راه مطمئن برای مهاجرت به کشور استرالیا، روش تخصص علمی افراد است. این روش نیازمند شرایط ویژه ای از سوی مهاجرین است. این شرایط عبارت هستند از :

 1. سن فرد مهاجر و متقاضی مهاجرت به استرالیا نباید از 45 سال بیشتر باشد. به عبارت دیگر مهاجرت به کشور استرالیا یعنی ورود افراد متخصص و جوان که توانایی و انگیزه فعالیت های علمی را داشته باشند.
 2. داشتن مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه های کشور. برای ایرانیان نیاز است که مدرک دانشگاهی فرد مهاجر به تأیید مرکز دانشگاهی رسیده باشد. همان طور که داشتن مدرک معتبر علمی نیاز است، می توان به جای مدرک علمی یک مدرک حرفه ای معتبر ارائه داد. مدرک حرفه ای معتبر مدرکی است که فرد برای کسب یک مهارت خاص به یک مرکز خاص مراجعه نموده است.
  به عنوان مثال مدرک های حرفه ای دریافتی از سوی شرکت های بین المللی IT مانند شرکت مایکروسافت، شرکت سیسکو و غیره، دارای اعتبار بالای علمی است و مورد تأیید کشور استرالیا هستند به شرط آن که میزان ساعات کسب تخصص از 900 ساعت بیشتر باشد.
  علاوه بر مدرک دانشگاهی اشخاصی که در هنرستان های فنی و حرفه ای یا کاردانش کسب مهارت در رشته خاصی را داشته باشند در صورتی که داری دیپلم مذکور از مؤسسات یا سازمان های معتبر علمی باشد نیز مورد قبول کشور استرالیا قرار خواهد گرفت.
  به عبارت کلی تر می توان بیان نمود که هر مدرک علمی یا حرفه ای که مورد تأیید یک سازمان علمی بوده و دارای شرایط احراز تخصص در رشته و مهات مورد نظر باشد برای مهاجرت از طریق مهارت و تخصص مورد قبول کشور استرالیا خواهد بود.
 3. میزان سابقه کاری نیز ملاکی برای جذب مهاجر علمی به کشور استرالیا است. فرد مهاجر به کشور استرالیا باید برگه ای رسمی مبنی بر ارائه سابقه کار خود را به کشور استرالیا را نشان دهد.
  منظور از این عبارت آن است که برگه رسمی سابقه کاری با جزئیات کامل می تواند صحت امر را به خوبی آشکار نماید و برای نمایش این امر بایستی موارد ذیل در آن گنجانده شود که عبارت هستند از :
  1- طول مدت استخدام در کار مورد نظر با مشخص کردن تاریخ دقیق ورود و یا تاریخ دقیق خاتمه کار.
  2- میزان حقوق دریافتی فرد از سوی محل کار مورد نظر نیز باید با جزئیات کامل پرداختی همراه باشد.
  3- شرح وظایف کارمند برای آگاهی از نوع تخصص و مهارت فرد مهاجر الزامی است و باید با جزئیات کامل عنوان شده باشد.
  لازم به ذکر است که قانون کلی تعداد سال های سابقه کار 8 سال است که می تواند با شرایط مختلفی تغییر یابد. یکی از این شرایط به نوع رشته تحصیلی ارتباط دارد.
  به عنوان مثال برخی از رشته های خاص که متخصصین کمتری دارد تعداد سال های سابقه کار می تواند به 3 سال یا 1 سال نیز کاهش یابد یا آن که برخی از مدارک تحصیلی چنانچه فقط سابقه یک سال داشته باشند نیز کفایت می کند.
 4. یکی از شرایط لازم برای ورود به کشور استرالیا دانستن زبان انگلیسی است. بر همین اساس ارائه مدرک معتبر زبان همچون مدرک آیلتس می تواند نشانگر اعتبار شما باشد، به عبارت دیگر افرادی که زبان انگلیسی بلد نباشند اجازه ورود به کشور استرالیا را نخواهند داشت.
  بنابر این، توصیه بسیار مهمی که به مهاجرین کشور استرالیا می شود آن است که علاوه بر کسب مهارت و تخصص نیاز است تا به زبان انگلیسی مسلط باشند و مدرک لازم را ارائه نمایند.
  لازم به ذکر است برخی از رشته ها و تخصص های علمی نیاز مبرم به زبان انگلیسی دارد و دانستن این زبان بین المللی برای ادامه تخصص در کشور استرالیا به عنوان یک ضرورت به شمار می آید.
 5. شرایط مهاجرت به کشور استرالیا به موارد دیگری در زمینه مشخصات فردی وابسته است. به عنوان مثال اگر فرد متقاضی مهاجرت به طریق ویزای تحصیلی، کاری یا توریستی در گذشته به کشور استرالیا سفر یا مهاجرت داشته است باید مدارک ویزای خود را به سازمان ارزشیابی مدارک در استرالیا نشان دهد.
  اگر هم در زمان مهاجرت به استرالیا، متأهل است باید مدارک تأهل به همراه سطح علمی و تحصیلی همسر را به سازمان مذکور در استرالیا ارائه دهد. داشتن ویژگی های فوق سبب می شود تا برای ورود و مهاجرت به کشور استرالیا امتیاز های بیشتری را داشته باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری چگونه است ؟

همان طور که می دانید کشور استرالیا به لحاظ اقتصادی دارای رتبه بالایی در سطح جهانی قرار دارد. این رتبه به خاطر اهمیتی است که استرالیا برای کسب ثروت لحاظ کرده است. راه های مختلفی در استرالیا برای افزایش ثروت وجود دارد که به عنوان قوانین حاکم بر استرالیا در جذب مهاجر تأثیر دارد.
یکی از این راه ها جذب مهاجر از طریق سرمایه گذاری است. افرادی که در سطح اقتصادی خوبی قرار دارند می توانند برای سرمایه گذاری در استرالیا به اخذ ویزای استرالیا اقدام نمایند. از طریق سرمایه گذاری در استرالیا فرد می تواند در چارچوب قوانین اقتصادی استرالیا به کسب ثروت در استرالیا فعالیت داشته باشد. سرمایه گذار برای آغاز فعالیت خود بایستی یک شرکت یا مؤسسه معتبر تحت نظارت استرالیا به صورت درصدی تأسیس نماید و بعد از آن فعالیت های خود را گسترش دهد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج چگونه است ؟

افرادی که در استرالیا سکونت دائم دارند در صورتی که متأهل شوند می توانند همراه با همسر خود در استرالیا سکونت داشته باشند. لازم به ذکر است برای ورود همسر به استرالیا ابتدا به ویزای یک یا دوسال اقامت در استرالیا نیاز است. بعد از گذشت این زمان در صورتی که فردی امتیاز لازم برای سکونت در استرالیا را داشته باشد می توان به زندگی خود با همسر در استرالیا ادامه دهد.
خوب است بدانید که در دوران دو ساله زندگی در استرالیا همسر نیز مانند خود فرد مهاجر باید بتواند از عهده مخارج زندگی بر آید. طبق این بیان همسر نیز می تواند به کار و کسب درآمد در استرالیا بپردازد و یا طبق شرایط بهتر فرد مهاجر امرار معاش نماید. در واقع هزینه های سالانه زندگی فرد و همسر باید به درستی تأمین گردد.

روش مهاجرت به استرالیا از طریق آرایشگری چگونه است ؟

برای مهاجرت به استرالیا یک روش دیگر وجود دارد و آن حضور افراد آرایشگر به استرالیا است. این افراد بر اساس ویزای مهارت و تخصص می توانند به کشور استرالیا وارد شوند. به بیان بهتر می توان گفت که افراد آرایشگر که تخصص خوبی در آرایشگری داشته باشند می توانند ویزای آرایشگری برای ورود به استرالیا را اخذ نمایند و طبق آن امکان سکونت و اقامت در استرالیا را به آسانی به دست خواهند آورد.
نیاز کشور استرالیا در سال های اخیر به حرفه آرایشگری تا حدی رسیده است که افراد زیادی از همین راه می توانند به سهولت اقامت در استرالیا را برای ادامه زندگی خود انتخاب نمایند. شرایط خاص حرفه آرایشگری از سوی مسئولین کشور استرالیا یک تدبیر اصلی معرفی شده است.

آیا مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی امکان پذیر است ؟

یکی از روش های مهاجرت به استرالیا روش مهاجرت از طریق پناهندگی است. این روش در سال های گذشته انجام می شد و بیشتر مردمان بخش های خاورمیانه را شامل می شد. در آن زمان که افراد پناهی برای زندگی در کشور خود را نداشتند و به شدت مورد آزاد و اذیت قرار گرفته بودند می توانستند از طریق پناهندگی به استرالیا مهاجرت نمایند.
امروزه قوانین سخت تری برای این دسته از مهاجرین لحاظ شده است. زیرا ورود هر پناهنده ای به استرالیا به معنای تام نداشتن شرایط زندگی نیست و ممکن است افراد تروریست نیز در میان آنان وجود داشته باشد از این رو مسئولین استرالیا سخت گیری های خود را برای این گروه اعمال نموده اند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل چگونه است و آیا می تواند به مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل فرزند بینجامد؟

نکته مهمی وجود دارد که مربوط به اخذ مبلغی است که در زمان تحصیل باید دانشجوی خارجی با خود همراه داشته باشد. این مبلغ هر ساله با تغییر صعودی همراه است و به نوعی میزان مبلغ گردش مالی فرد متقاضی را نشان می دهد.
این مبلغ به عنوان یک مبلغ ثابت در زمان تحصیل در دانشگاه های استرالیا، در حساب خود فرد باقی است تا فرد برای تحصیل واهمه هزینه نداشته باشد و از قبل آن را تهیه کرده باشد. جزئیات این تغییرات عبارت است از :

 1. تعیین یک مبلغ برای تحصیل و زندگی در استرالیا. این مبلغ برای دانشجو یا همراهان وی اعم از پدر و مادر که در زمان تحصیل همراه با فرزند خود به استرالیا آمده اند باید مبلغی برای هزینه های زندگی خود داشته باشند. این مبلغ شامل مقدار هزینه زندگی برای همه این افراد است که هر ساله نیز تغییر می کند. مبلغ بیان شده به دلار استرالیا تعیین می شود.
 2. اگر دانشجوی خارجی دارای همسر باشد یعنی متأهل باشد در صورتی که همسر وی نیز در دوران تحصیل وی در استرالیا باشد، باید مبلغی نیز برای همسر پرداخت شود و در مبلغ گردش مالی وی لحاظ شود.
 3. اگر دانشجوی خارجی علاوه بر همسر، فرزند نیز داشته باشد نیز مشابه هزینه همسر باید مبلغی را برای هزینه زندگی فرزند کنار گذاشته شود و هزینه باید در حساب گردش مالی فرزند در بانک قرار گیرد.

شایان ذکر است که مسئولین کشور استرالیا برای مناطقی از کشور خود که دارای جمعیت کمی هستند، تدابیر جدیدی را اتخاذ نموده است. این قوانین برای دستیابی مناطق محروم به زندگی بهتر در سال های آینده اعمال می شود که هر ساله تعداد مهاجرین زیادی را به سوی جلب می کند، از این رو روش مهاجرت فرد متقاضی برای تحصیل، می تواند والدین را نیز به همراه خود برای زندگی در استرالیا روانه سازد.
همچنین یاد آور می شود دانشجویان خارجی که در کشور استرالیا در دانشگاه های مناطق محروم تحصیل کنند به راحتی می توانند جذب بازار کار استرالیا شوند و به مرور زمان اقامت در استرالیا برای آنان به حکم شهروندی استرالیایی تبدیل می شود. این شرایط برای دانشجویان دارای بورس تحصیلی نیز وجود دارد.

شرایط مهاجرت به استرالیا از سوی اداره مهاجرت استرالیا نسبت به سال های قبل چه تغییری داشته است و میزان تغییر قوانین چقدر بوده است ؟

بر اساس مطالب قبلی بیان شده که قوانین و شرایط مهاجرت به استرالیا در سال 2019 نسبت به سال های قبل از آن مانند سال 2017 دارای تغییراتی بوده است. این تغییرات از سوی اداره مهاجرت استرالیا عبارت هستند از :

 1. هزینه و مبلغی که برای اخذ ویزا و اقامت در استرالیا نیاز است باید افزایش یابد. برای هر دانشجویی که مهارت یا تخصص خاصی دارد در صورتی که بخواهد به استرالیا وارد شود در هر سال درخواستی میزان مبلغ و هزینه های وی برای تحصیل تغییر خواهد کرد. به عبارت دیگر هزینه ای که از یک دانشجوی خارجی در امسال اخذ می شود نسبت به هزینه ای که از یک دانشجوی خارجی در سال آینده اخذ می شود به طور یقین کمتر است. این عبارت یعنی میزان تغییر نسبت به سال های آتی.
 2. تغییر نام وزارت مهاجرت و دفاع مرز های کشور استرالیا به Home Affairs. در خصوص تغییر نام این اداره در استرالیا باید گفت که دلیل اصلی این اتفاق ایجاد امنیت بیشتر در استرالیا بوده که تنها با تدبیر مربوطه حاصل شده است.

از آن جا که استرالیا به یک کشور امن در جهان شهرت دارد، اداره مهاجرت آن برای امنیت در حمل و نقل و ترابری درون و بیرون از مرز، موارد اضطراری را به عهده خود کشور گذاشته است تا بتواند مسئولیت های آینده خود را تضمین نماید، از این روز این وزارت با سازمان های امنیتی و اطلاعاتی استرالیا همکار شده است.
در سال های اخیر برخی از نگرانی های استرالیا از سوی مهاجرین و پناهندگان منطقه خاورمیانه و آفریقا بوده است. حساسیت موضوع بیان شده، مسئولین استرالیا را بر آن داشت تا برای حفظ امنیت بیشتر اداره مهاجرت خود را با ادارات امنیتی کشور عجین نمایند تا در مقابل گروه های تروریستی قدرتمند تر باشند.

شرایط مهاجرت به استرالیا طبق قوانین اخذ شهروندی استرالیا چیست و چگونه بررسی می شود ؟

در پاراگراف های قبلی درباره شرایط مهاجرت به کشور استرالیا موارد و شرایطی به صورت کلی بیان شد. خوب است بدانید که کشور استرالیا برای ورود مهاجرین خود قوانین خاصی را برای اخذ شهروندی استرالیا تعیین کرده است. این قوانین هر ساله با سخت گیری بیشتری همراه است. سخت گیری اعمال شده ایجاب می کند تا متقاضیان ورود به استرالیا برای احراز هویت خود مدارک لازم و معتبر را به سازمان ارزشیابی در استرالیا تحویل دهند.


لازم به ذکر است در صورت عدم کسب امتیاز لازم فرد متقاضی باید دو سال صبر نماید و بعد از دو سال می تواند دوباره در آزمون شهروندی استرالیا شرکت نماید. علاوه بر این مورد باید در سطح آزمون انگلیسی متوسطی نیز قرار داشته باشد به گونه ای که خواندن، نوشتن و گوش دادن وی به آسانی باشد همچنین اقامت شخص باید 5 سال باشد تا بتواند به عنوان یک شهروند استرالیایی شناخته شود.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *