امروز با بررسی کردن موضوع انواع ویزای استرالیا با شما عزیزان همراهیم.

انواع ویزای استرالیا را می توان از راه های مختلفی دریافت کرد و افرادی که دارای شرایط مناسب برای دریافت ویزای خاصی هستند مناسب تر این است که از طریق نوع ویزا مورد نظر برای مهاجرت اقدام کنند.

در ادامه مقاله به سوالاتی که شاید برای شما عزیزان نیز پیش بیاید و ذهنتان را درگیر کند پاسخ می دهیم.

 • دلایل علاقه مندی افراد به دریافت ویزای استرالیا چیست؟
 • انواع ویزای استرالیا شامل چه مواردی می شود؟
 • در مورد ویزای پارتنر استرالیا اطلاعات لازم را دارید؟
 • آیا ویزای 189 استرالیا به راحتی به متقاضیان داده می شود؟
 • چه افرادی قادر هستند که ویزای گردشگری استرالیا را دریافت کنند؟
 • ویزای 489 استرالیا به چه معنی است؟
 • مدارکی که برای دریافت ویزاهای استرالیا نیاز است کدامند؟
 • افراد متقاضی ویزای نامزدی استرالیا چه کسانی را شامل می شود؟
 • برای به دست آوردن ویزای 190 استرالیا چه مراحلی باید طی شود؟
 • دریافت ویزای ازدواج استرالیا از چه طریقی انجام می شود؟
 • دلایل علاقه مندی افراد به دریافت ویزای استرالیا چیست؟

هر فردی دلایل مختلفی را برای گرفتن ویزای یک کشور مد نظر دارد و بر اساس شرایط خاصی می تواند به آن کشور مهاجرت کند. در ارتباط با علاقه مندی که افراد برای دریافت ویزا از کشور استرالیا دارند به امنیت بالای این کشور از لحاظ اقتصادی مربوط می شود. در این کشور فرصت های شغلی مختلفی را افراد می توانند برای خود ایجاد کنند. دلیل دیگر به امکانات تحصیلی زیادی مربوط می شود که در این کشور وجود دارد. کشور استرالیا کیفیت زندگی بالایی را برای افراد ساکن در آن و همچنین مهاجران خود فراهم می کند.

انواع ویزای استرالیا شامل چه مواردی می شود؟

در ارتباط با مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزای این کشور از راه های مختلفی می توان اقدام کرد. در کل ویزاهایی که برای این کشور می توان دریافت کرد به دو نوع ویزای دائم و ویزایی که موقت است ، تقسیم می شود.

برای دریافت کردن ویزای استرالیا از روش های مختلفی اقدام می شود و انواع مختلفی از ویزا وجود دارد. می توان ویزا را از راه اقامت دائم به وسیله دارا بودن یک مهارت تخصصی در سطح بالا به دست آورد.

نوع دیگر دریافت ویزا از روش تجارت کردن و به برپایی یک سرمایه گذاری خاص در استرالیا مربوط می شود. در مورد این نوع ویزا که جزء یکی از پر طرفدارترین انواع ویزاها قرار دارد، افراد می توانند به روش های گوناگون برای ایجاد کسب و کار خود و راه اندازی سرمایه گذاری خاص خود اقدامات لازم را انجام دهند. داشتن سرمایه مالی در واقع یکی از شروط مهم برای گرفتن این نوع ویزا است که اهمیت زیادی دارد.

نوع دیگر ویزا به عنوان ویزای ازدواج به فرد داده می شود. اگر همسر فرد در استرالیا سکونت داشته باشد از این راه نیز می توان ویزا دریافت کرد.

افراد علاقه مند به تحصیل، برای ادامه دادن تحصیلات خود در هر مقطعی نیز می توانند ویزای استرالیا را به دست آورند. در حال حاضر جایگاهی کشور استرالیا برای امر تحصیل در سطح مناسبی قرار گرفته که دانشگاه های معتبری دارد و بیشتر این دانشگاه ها رتبه های علمی که به دست آورده اند در جایگاه بالایی است. همین مسائل علاقه مندان زیادی را به این کشور فرا می خواند که ترجیح می دهند ، تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند و در صورت فراهم بودن شرایط در کنار تحصیلات به فکر کار کردن و ایجاد شغل مناسبی نیز باشند. در مرحله اول برای اینکه ویزای استرالیا برای تحصیل داده شود نیازمند این است که فرد دوره ای از تحصیل را که مد نظر دارد انتخاب کند البته اگر دوره تحصیلات در مقاطع بالاتر صورت گیرد راحت تر ویزای تحصیلی ارائه می شود و به این طریق فرد در یک مرکز تحصیلی ثبت نام کرده و در صورتی که دانشگاه این اجازه را به فرد بدهد می تواند برای دریافت ویزا از طریق تحصیل در کشور استرالیا اقدام کند.

یکی از مهم‌ترین ویزاهای کشور استرالیا ویزای بشردوستانه یا همان پناهندگی کشور استرالیا می‌باشد که ما به صورت جامع در صفحه مربوط به ویزای بشردوستانه، تمامی نکات پیرامون آن را شرح داده‌ایم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ویزا استرالیا از طریق کارآفرینی و همچنین شرایط گرفتن ویزا کار استرالیا پیشنهاد می‌گردد به مقالاتی که در این زمینه برای شما مخاطب عزیز تالیف گردیده مراجعه نمایید

در مورد ویزای پارتنر استرالیا اطلاعات لازم را دارید؟

ویزای پارتنر به عنوان ویزایی که فرد از راه شریک زندگی خود در استرالیا می تواند به آن دست یابد شناخته می شود. افرادی می توانند برای ویزای پارتنر در استرالیا اقدام کنند که از قبل مقیم این کشور باشند و شرایطی که به عنوان حق شهروندی در استرالیا وجود دارد را دارا باشند.

در صورتی که فرد در خاک استرالیا باشد و ویزای پارتنر را دریافت کند محدودیت های کمتری در این مورد دارد. شروطی که به عنوان شروط دریافت ویزای پارتنر وجود دارد به مواردی بر می گردد که باید رعایت شود:

فرم هایی که برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد را به همراه پارتنر خود به طور کامل پر کند.

هزینه لازم این مورد را پرداخت کرده و تمامی اسناد مهم را برای دریافت این ویزا به همراه داشته باشند.

برای دریافت این نوع ویزا مدارک لازمی مهم است که به آن توجه شود. صفحات شناسنامه که در آن نام و مشخصات هر دوی والدین وجود داشته باشد.

داشتن عکس برای گذرنامه که زمینه سفید نیز داشته باشد ضرورت دارد.

کارتی را به عنوان کارت شناسایی نیز به همراه خود داشته باشد.

ویزای پارتنری به افرادی تنها داده می شود که یکی از دو نفر حتما در کشور استرالیا شهروند محسوب شوند و این شهروند استرالیا توانسته باشد اقامت دائمی را کسب کرده باشد. با بهره بردن از ویزای پارتنر فرد می تواند هم در کشور استرالیا اقامت دریافت کند، هم کاری را که مد نظر دارد و در آن تخصص کافی دارد راه اندازی کرده و به تحصیل کردن در زمینه ای که علاقه دارد نیز بپردازد.

آیا ویزای 189 استرالیا به راحتی به متقاضیان داده می شود؟

در ارتباط با ویزای 189 لازم است گفته شود که این ویزا را به عنوان بهترین وضعیتی که افراد می توانند برای وارد شدن به استرالیا انتخاب کنند در نظر می گیرند، زیرا از همان اوایل فرد برای ویزای دائم در استرالیا اقدام کرده است و به این طریق کارها را راحت تر برای اقامت خود انجام می دهد. این ویزا به عنوان ویزای اشخاصی که مستقل هستند و در زمینه خاصی تخصص کافی دارند ، شناخته شده است.

مواردی چون پایین بودن نرخ بیکاری که در استرالیا وجود دارد و داشتن امنیت بالا و به دست آوردن سرمایه مناسب سبب شده افراد زیادی متقاضی کسب کردن این نوع ویزا باشند.

در مورد افرادی که در یک شغل زمینه لازم را برای تخصص خود دارند این کار راحت تر صورت می گیرد.

این ویزا برای مدت پنج سال به فرد داده می شود و هر فردی که دارای این ویزا باشد به راحتی می تواند در آن پنج سال کارهایی را در کشور استرالیا انجام دهد، از جمله اینکه در هر جایی از استرالیا که ترجیح داد زندگی خود را ادامه دهد، اگر علاقه مند به ادامه تحصیل در هر گونه مراکز اعم از دانشگاه یا مراکز مختلف دیگری است به آسانی می تواند در این مدت این کار را انجام دهد. در موارد خاصی اگر خدماتی دولتی در اختیار شهروندان استرالیا قرار بگیرد می تواند از همان ابتدا از این خدمات بهره ببرند.

در صورتی که در این مدت فرزندی داشته باشند، برای فرزند خود می تواند از شرایط شهروند استرالیا بودن بهره ببرد.

در مواردی که فرد بخواهد سابقه شغلی خود را ثابت کند، در این زمینه مصاحبه های لازم از فرد گرفته می شود و نیاز است شغلی را انتخاب کند که با تحصیلات دانشگاهی خود در این مورد یکی باشد تا راحت تر برای این نوع ویزا موافقت شود.

افرادی که سن خیلی بالایی نداشته باشند و حتما از چهل و پنج سال کمتر باشند، می توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند. البته تنها افرادی می توانند این نوع ویزا را به دست آورند که سنشان از هجده سال نیز کمتر نباشد و به نوعی فرد سابقه کار مرتبط با مدرک خود را کسب کند. داشتن مدرک آیلتس و همچنین دارا بودن شغل و تحصیلات لازم ضرورت دارد. این افراد باید در حرفه ای توانسته باشند برای چندین سال سابقه کاری به دست آورده باشند و مدارکی برای این زمینه کسب کنند.

چه افرادی قادر هستند که ویزای گردشگری استرالیا را دریافت کنند؟

استرالیا از لحاظ گردشگری در سطح بالایی قرار دارد و به عنوان یک کشور که در صنعت گردشگری رتبه بالایی دارد قرار می گیرد و برای گردشگران می تواند ایجاد کننده امکانات بیشتری در زمینه گردشگری باشد.

افراد مختلفی قادر هستند که برای دریافت ویزای استرالیا اقدام کنند و ویزای گردشگری را به هر فردی که متقاضی گشت و گذار بودن در استرالیا است داده می شود.

دلیل دیگری برای دریافت ویزای گردشگری به دیدار از هر گونه اقوام در این کشور نیز توسط افراد مربوط می شود.

در موارد دیگری که افراد علاقه مند هستند که در سمینارهای مختلفی شرکت کنند می توانند با ویزای گردشگری در این مورد به نتیجه مورد نظر برسند.

در مورد ویزای گردشگری استرالیا لازم است گفته شود که این ویزا به عنوان یک ویزای دائم محسوب نمی شود و موقتی بوده و فرد تنها می تواند برای مدتی از این ویزا استفاده کند و در استرالیا ساکن شود. البته این نوع ویزا در هنگام گرفتن نیاز است که هدف اصلی فرد برای گرفتن ویزای گردشگری تعیین شود.

ویزای گردشگری در مورد افرادی که اقوامی را که درجه یک هستند را در استرالیا داشته باشند ، راحت تر می تواند صورت گیرد.

افرادی که قصد دارند برای ورود به استرالیا ویزای گردشگری تهیه کنند باید حتما در پاسپورتشان ویزاهای مطرحی مانند ویزای انگلیس را دریافت کرده باشند. شروط اصلی دیگر برای دریافت کردن این نوع ویزا به شرایط مالی خوب فرد مربوط می شود که در سطح مناسبی باید باشد.

ویزای 489 استرالیا به چه معنی است؟

همان طور که اشاره شد ویزاهای مختلفی برای ورود به استرالیا وجود دارد. ویزای 489 به عنوان یک ویزای مشروط شناخته می شود، در صورتی این ویزا به فردی داده می شود که دارای مهارت خاصی بوده و متخصص در این مورد باشد. با داشتن این نوع ویزا فرد تا مدت چهار سال می تواند در استرالیا اقامت خود را دریافت کند.

در صورتی فرد با دریافت این ویزا می تواند ویزای دائم بگیرد که تعهد نامه لازم را در ارتباط با شغل مورد نظر خود بپذیرد، یعنی در دو سال اولی که در این کشور اقامت دارد فرد نمی تواند محلی را به طور دلخواه برای اقامت داشتن در نظر بگیرد و این به عهده سازمان مهاجرت این کشور است که بر اساس مهارتی که فرد دارد و شرایط دیگر، محلی را برای اقامت در طول دو سال در نظر بگیرد و در خیلی موارد اگر به همراه دو سال فرد یک سال دیگر در مکانی که سازمان مهاجرت در نظر گرفته است بماند به این طریق بهتر می تواند اقامت دائم بگیرد. شرایط بخصوصی برای دریافت ویزای 489 وجود دارد که نیاز است فرد این شرایط را داشته باشد. سن فرد از پنجاه سال نباید به هیچ عنوان بیشتر باشد. داشتن مدرک آیلتس نیز ضرورت دارد و نمره خاصی را در این آزمون به دست آورد. شغلی که فرد به عنوان شغل مورد تقاضا در استرالیا مد نظر دارد باید در لیست شغل هایی قرار داشته باشد که استرالیا آنها را قبول دارد.

مدارک لازم برای نشان دادن زمینه های شغلی وجود داشته باشد تا به این طریق بتواند این مدارک را به سازمان های بخصوصی در استرالیا تحویل دهد.

مکانی که سازمان مهاجرت برای این ویزا در نظر می گیرد مسلما جزء مراکز پر جمعیت نیست و جمعیت خیلی کمی را شامل می شود و متقاضی نیاز است که در طول دو سال به طور تمام وقت در مکان مشخص شده کار خود را ادامه دهد. در مواردی ممکن است افرادی به قصد ادامه تحصیل در این کشور ترجیح دهند از طریق این ویزا اقدام کرده و بعد به کار خود و تحصیلات ادامه دهند، اما این نوع ویزا شرایط خاصی را برای افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند ایجاد نمی کند.

مدارکی که برای دریافت ویزاهای استرالیا نیاز است کدامند؟

برای اینکه هر کدام از ویزاهای استرالیا بتواند به راحتی به دست آید، نیاز است که مدارکی به دست آید از جمله:

فرمی که به عنوان فرم درخواست ویزا از هر کدام از انواع ویزا وجود دارد تکمیل شود.

عکس های پاسپورت فرد واضح و دارای پس زمینه سفید باشد.

اگر پاسپورتی قدیمی دارد فرد کپی از این نوع پاسپورت به همراه پاسپورتی که در حال حاضر دارد تهیه کند.

دارا بودن کپی هایی از تمام صفحات شناسنامه و کپی پشت و روی کارت ملی که برای این کپی ها حتما مهر وزارت خارجه وجود داشته باشد و این مدارک ترجمه رسمی شود.

در ارتباط با حساب بانکی فرد در چند ماه اخیر گردش ها را به طور کامل تهیه کند.

هر نوع فیش حقوقی را به همراه سابقه کاری مرتبط برای شغل خود تهیه کند و مدارکی که به بیمه مربوط می شود نیز لازم است که تهیه شود و همه این مدارک توسط دارالترجمه ها به صورت رسمی ترجمه شود.

برای زمینه شغلی فرد حتما گواهی اشتغال داشته باشد و در ارتباط با گواهی تحصیلات خود مدارک مرتبط ارائه دهد.

اگر از طریق دعوت نامه افراد درجه یک برای گرفتن ویزا اقدام کرده است، این دعوت نامه را به همراه داشته باشد.

در صورتی که فرد متأهل باشد سند ازدواج را ارائه دهد.

افراد متقاضی ویزای نامزدی استرالیا چه کسانی را شامل می شود؟

برای دریافت کردن ویزای نامزدی در استرالیا متقاضیان زیادی وجود دارند که در مرحله اول باید شرط اصلی برای گرفتن این نوع ویزا را داشته باشند، فردی که با کسی که در استرالیا سکونت دارد ازدواج می کند می تواند برای مدت خاصی ویزا دریافت کند. معمولا ویزایی که برای نامزدی به افراد داده می شود کمتر از یکسال اعتبار دارد.

در مواردی که شریک آینده ای که فرد به عنوان همسر مد نظر دارد در استرالیا مقیم باشد می تواند به وسیله این نوع ویزا اقامت را دریافت کرده و فرد به استرالیا برود و تنها حدود نه ماه ازدواج خود را در این کشور قطعی کند و به این وسیله به گرفتن ویزا به صورت دائم اقدام کند. البته تصور خیلی از افراد این است که دولت استرالیا در مورد ویزای نامزدی به راحتی این ویزا را ارائه می دهد در حالی که برای گرفتن این ویزا فرد کار خیلی مشکلی در پیش دارد، زیرا تصور بر این است که ازدواج به صورت قطعی شکل نمی گیرد و کارشناسان تنها در صورتی ویزای نامزدی را ارائه می دهند که مطمئن شوند قصد فرد ازدواج است.

برای به دست آوردن ویزای 190 استرالیا چه مراحلی باید طی شود؟

یکی دیگر از این موارد شامل ویزای 190 می شود که برای دریافت آن لازم است که فرد دارای شرایط خاصی باشد. افرادی که به دنبال موقعیت کاری مناسبی در استرالیا هستند و ترجیح می دهند که به همراه خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند می توانند از ویزای 190 استفاده کنند. در کنار دریافت این ویزا از مزایای دیگری نیز می توان در استرالیا بهره برد مانند استفاده از طرح درمانی که برای همه افراد استرالیا وجود دارد.

بعد از مدتی نیز با این ویزا می توان برای گرفتن درخواست شهروندی اقدامات لازم را انجام داد.

برای دریافت این نوع ویزا شروط مهمی وجود دارد که به این موارد مربوط می شود که فرد سن کمتر از چهل و پنج سال داشته باشد.

درخواستی را برای شغلی که در استرالیا مد نظر است ارائه داده و بتواند یک اسپانسر ایالتی در این زمینه داشته باشد. امتیازش در حد بالایی باشد و مهاجرت برای او راحت تر صورت گیرد.

هر گونه مدرکی که مرتبط با شغل خود دارد را به همراه داشته باشد.

دریافت ویزای ازدواج استرالیا از چه طریقی انجام می شود؟

در خیلی موارد افرادی که قصد ازدواج با یک شهروند که در کشور استرالیا اقامت دائم دارد داشته باشند می توانند به راحتی با گرفتن این نوع ویزا در استرالیا در کنار همسر خود، زندگی را ادامه دهند.

ویزاهای مختلفی برای امر ازدواج وجود دارد و استرالیا در زمینه ازدواج دائم معمولا ویزای خاصی را تعریف کرده است که کسانی که مد نظر دارند می توانند ویزای دائمی را از طریق ازدواج خود با شهروند استرالیا دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *