مشاوره مهاجرت به کانادا

امروز با مطالبی در رابطه با مشاوره مهاجرت به کانادا با شما همراه هستیم، امیدواریم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و از مطالعه آن بهره کافی را ببرید.

سوالاتی در رابطه با مشاوره مهاجرت به کانادا وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به برخی از آنها پاسخ دهیم:

آیا می دانید مشاوره مهاجرت به کانادا در چه مواردی می تواند کمک کننده باشد؟

آیا مشاوره کانادا مهاجرت را ساده تر می کند ؟

آیا می دانید برای مشاوره مهاجرت کانادا شخص باید داری چه ویژگی هایی باشد؟

آیا می دانسید در جلسات مشاوره کانادا چه شرایطی را برای مهاجرت بیان می کنند؟

آیا از خدمات مشاوره اقامت کانادا اطلاع دارید؟

آیا می دانید مشاوره تحصیلی کانادا چه کمک هایی را در این زمینه انجام می دهد؟

دانستن چه نکاتی در رابطه با مشاوره ویزای کانادا الزامی می باشد؟

در رابطه با مشاوره پناهندگی کانادا چه نکاتی به شخص متقاضی گفته می شود؟

در رابطه با مشاوره ویزا کانادا چه مراحلی را برای این روش در نظر گرفته اند؟

آیا می دانید مشاوره مهاجرت به کانادا در چه مواردی می تواند کمک کننده باشد؟

 قوانین و مقررات معینی برای شرایط مهاجرت در هر کشوری وجود دارد و بهترین روش این است که برای انجام دادن مقدمات سفر به کشور دیگر از افرادی کمک بخواهیم که در این زمینه تخصص و مهارت دارند و می تواند مشاور خوبی در راه رسیدن به این هدف باشند. اگر شما تمایل دارید به این کشور سفر کنید، مشاوره مهاجرت به کانادا می تواند بهترین گزینه برای این انتخاب باشد، همچنین باید مقدماتی را برای این تقاضا فراهم کنید و از فعالیت هایی بهره بگیرید که امتیاز بیشتری برای شما دارد و فرآیند مهاجرت شما را با سرعت بیشتری پیش می برد.

مشاوره مهاجرت به کانادا

آیا مشاوره کانادا مهاجرت را ساده تر می کند ؟

قطعا دریافت مشاوره برای مهاجرت کانادا می تواند این مسیر را راحت تر کند. چرا که مشاوران به زمینه هایی تاکید می کنند که به افراد کمک میکند، مهاجرت ساده تری داشته باشند.  به عنوان مثال افرادی که در زمینه مشاوره برای مهاجرت به کانادا فعالیت می کنند، داشتن معیار های زیر را الزامی می دانند که این شرایط به شرح زیر می باشد:

مسلط بودن به زبان انگلیسی:

دارا بودن توانایی برای فرا گرفتن زبان انگلیسی و هم چنین مسلط بودن بر این زبان رسمی می تواند در جریان مهاجرت شما تاثیر به سزایی بگذارد و یکی از معیار هایی که برای تشخیص تسلط افراد بر روی زبان انگلیسی در نظر می گیرند، کسب نمره مورد نظر در آزمون IELTS می باشد. نکته دیگری که در رابطه با این مسئله وجود دارد این است که برای افزایش امتیاز خود باید چهار مهارت اصلی که در رابطه با این موضوع مد نظر قرار می گیرد، یعنی نوشتن، شنیدین، گفتن و مهارت خواندن نمره 7 را کسب کنید. همچنین به دلیل اینکه مردم کانادا به دو زبان یعنی انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند شخص باید نمره B2 را در زبان فرانسوی به دست آورد. البته اگر تمایل داشته باشید، این امکان برای شما فراهم می باشد که در کشور کانادا و با ثبت نام در دوره های یادگیری زبان این مهارت ها را کسب نمایید.

دارا بودن تخصص و مهارت دانشگاهی برای مهاجرت به کشور کانادا: 

کشور کانادا برای افرادی که دارای تخصص و مهارت در زمینه های مختلف می باشند، امتیاز خاصی در نظر می گیرد و این مسئله برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در رابطه با این مسئله نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که دولت کانادا برای این افراد برنامه ای تحت عنوان مهاجرت سریع ‌السیر (Express immigration)  را  فراهم کرده است . بنابراین تخصص و مهارت فرد باید در یکی از زمینه های مهندسی، پزشکی، حقوق و… باشد و بر اساس مدرک این افراد برای آنها در این کشور فرصت شغلی مهیا می باشد. البته دولت کانادا برای متقاضیانی که دوره آموزشی خود را در این کشور به اتمام رسانده اند، امتیاز بیشتری برای اخذ اقامت دائم قائل می باشد.

توانایی راه اندازی یک کسب و کار جدید (Start-up) :

 اگر شما قصد دارید که در کشور کانادا یک فعالیت جدید با ایده های خلاقانه راه اندازی کنید، این کشور از برنامه شما به طور قطعی حمایت خواهد کرد و امتیاز فوق العاده ای برای ایده شما در نظر می گیرد. همچنین کسب و کاری که تمایل به شروع آن دارید، باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا این امکان برای شما فراهم شود که ویزای این کشور را دریافت کنید. این شرایط شامل: جدید و خلاقانه بودن ایده، توانایی ایجاد فرصت های شغلی برای شهروندان کانادایی، امکان فراهم آوردن زمینه های رقابتی در سطح بین المللی می باشد. دارا بودن این ویژگی ها بسیار مهم می باشد و لازمه راه اندازی یک کسب و کار جدید است، البته موارد دیگری نیز وجود دارد که در این مطالب به ویژگی های اصلی اشاره کردیم.  

فراهم آوردن شرایط خاص برای هنرمندان و ورزشکاران :          

 کشور کانادا به تازگی تصمیم گرفته است که برای اشخاصی که سابقه فعالیت در حوزه های فرهنگی، هنری، ورزشی را دارند، یک برنامه مهاجرتی به صورت موقت فراهم کند که برنامه طراحی شده با عنوان ” مهاجرت به‌ صورت خویش فرما ” یا معادل انگلیسی (Self-employee person) در قانون دولت کانادا رایج می باشد و بر اساس قوانین و مقررات شخصی که هنرمند و یا ورزشکار دارا می باشد، باید این توانایی را داشته باشد که به میزان چشمگیری در حوزه های فرهنگی، ورزشی و هنری این کشور تاثیر گذار باشد.

ارسال دعوت نامه از طریق یکی از بستگان در کانادا به عنوان اسپانسر شیپ:

 یکی از راه هایی که بیشتر افراد با کمک آن می توانند کارهای اقامت و مهاجرت خود را در کشور کانادا پیش ببرند، حمایت کردن یکی از بستگان ( والدین، فرزندان و یا همسر ) در این کشور می باشد. همچنین شخصی که دعوت نامه ارسال می کند و به عنوان حامی فرد دیگری معرفی می شود، باید یکی از این ویژگی ها را داشته باشد: در این کشور به صورت دائم اقامت کانادا داشته باشد و یا اینکه جزء شهروندان کانادا باشد، شخص حامی باید از تمکن مالی برای حمایت افرادی که آنها دعوت کرده است، برخوردار باشد. نکته ای که در رابطه با این مسئله وجود دارد این است که این مورد شامل حال افرادی که اقامت موقت دارند، نمی شود.

آیا می دانید برای مشاوره مهاجرت کانادا شخص باید داری چه ویژگی هایی باشد؟

مشاوره ای که در رابطه با مهاجرت به کشور کانادا می باشد و همچنین تحقیق و بررسی برای پیدا کردن یک وکیل با تجربه که در این زمینه تخصص داشته باشد، یکی از مهم ترین قدم ها برای تصمیم گیری درست در این راه می باشد. بنابراین انتخاب کردن مشاور مناسب یکی از اصول اساسی است که باید دارای ویژگی های خاصی باشد که در متن زیر به آن اشاره می کنیم:

 • یک وکیل و یا مشاور با تجربه که در زمینه مشاوره مهاجرت کانادا فعالیت می کند، باید در حوزه حقوق بین المللی تخصص کافی را داشته باشد.
 • همچنین علاوه بر اینکه مشاور باید دارای دانش و اطلاعات کافی باشد، باید بتواند به صورت بی طرف و بدون اینکه منافع خود را در این زمینه در نظر بگیرد، به فرد کمک کند و اطلاعات درست و دقیقی را در اختیار وی قرار دهد تا بتواند بهترین تصمیم را بگیرد.
 • ویژگی دیگری که یک مشاور خوب باید داشته باشد، حس انسان دوستی و دلسوزی وی می باشد که با توجه به این خصوصیت مشاور باید تلاش کند که یک راه حل درست و منطقی را به شخص متقاضی و خانواده وی ارائه کند، زیرا تصمیم برای مهاجرت یکی از انتخاب های حساس در زندگی هر فرد می باشد.
 • نکته دیگری که در رابطه با این مسئله وجود دارد توجه کردن به رعایت نظم در مدت ارائه مشاوره می باشد.
 • نکته پایانی داشتن حسن خلق مشاور و داشتن سابقه در این زمینه می باشد.

آیا می دانستید در جلسات مشاوره کانادا داشتن چه شرایطی را برای مهاجرت بیان می کنند؟

شرایطی که برای مهاجرت و اقامت در کانادا وجود دارد، طبق روش انتخاب شده و نوع ویزا برای هر شخص تفاوت دارد. ولی با وجود این موضوع در جلسه های مشاوره کانادا داشتن تمامی موارد زیر را برای افراد الزامی بیان می کنند:

 1. ارائه دادن مدارک مربوط به تحصیل

 1. داشتن مدرک زبان و برخورداری از این مهارت
 2. ارائه دادن گواهی پزشکی که مبنی بر سلامت کامل جسمی و روانی فرد می باشد.
 3. ارائه دادن مدارک مورد نیاز و اطلاعات خصوصی فرد
 4. ارائه دادن برنامه مربوط به مهاجرت

آیا از خدمات مشاوره اقامت کانادا اطلاع دارید؟

در متن زیر به برخی از خدمات مشاوره اقامت کانادا اشاره خواهیم کرد:

 • بررسی شرایط مهاجرت به کانادا با تکمیل فرم ارزیابی
 •  تهیه و تنظیم ویزای توریستی برای مهاجرت به کانادا
 • تهیه و تنظیم ویزا برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا دارند.
 • اخذ اقامت دائم در کشور کانادا به وسیله تخصص شخص
 • برگزار کردن جلسات آمادگی برای انجام مصاحبه در سفارت
 • اخذ اقامت دائم به وسیله سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت دائم کانادا به وسیله کارآفرینی در این کشور
 • فراهم کردن شرایط مهاجرت به وسیله دعوت نامه از طرف یکی از بستگان
 • انجام دادن خدمات پیش از ورود به کانادا
 • انجام دادن خدمات پس از ورود به کانادا
 • تمدید کردن پاسپورت کانادایی و کارت اقامت شخص
 • ارسال مدارک مورد نظر به سفارت کشور کانادا
 • فراهم کردن شرایط شخص متقاضی برای انجام آزمون آیلتس و تافل
 • فراهم کردن شرایط مهاجرت به وسیله سوپر ویزا

مشاوره مهاجرت به کانادا

آیا می دانید مشاوره تحصیلی کانادا چه کمک هایی را در این زمینه انجام می دهد؟

مشاورانی که در زمینه مشاوره تحصیلی کانادا فعالیت می کنند، یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به کانادا را دریافت ویزا از طریق ادامه تحصیل در این کشور می دانند، ادامه تحصیل در مقطع های گوناگون برای افراد متقاضی فراهم می باشد. در کشور کانادا نظام آموزشی در بین نظام های برتر در جهان به شمار می رود و شرایطی که برای تحصیل در این کشور وجود دارد، بسیار گسترده است و مشاوران با توجه به موقعیت ها و شرایطی از قبیل سن، مدرک، میزان تسلط بر زبان، مقدار سرمایه اطلاعاتی را در این زمینه به شما ارائه دهند.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که تحویل مدرک های مورد نیاز و چگونگی تقاضا برای مقاطع آموزشی و سطح آن بسیار اساسی می باشد و انجام هر گونه اشتباه و نقص در این مدارک به رد تقاضای ویزا منجر می گردد و راهی که برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد این است که با یک مشاور با تجربه در این زمینه مشورت نمایید.

رعایت کردن قوانین و مقررات تعیین شده برای کالج ها و مدارس در این کشور یک اصل اساسی است، بنابراین برای آشنایی با این قوانین و رعایت آنها باید با یک مشاور این مسیر را طی کنید. درست انجام دادن این کار باعث بالا رفتن شانس شما برای دریافت اقامت دائم در این کشور می شود و با فراهم شدن فرصت تحصیل در این کشور، موقعیت های شغلی مناسبی نیز در انتظار شماست و می توانید به نحو مطلوبی در این مسیر گام بردارید و پیشرفت کنید.

دانستن چه نکاتی در رابطه با مشاوره ویزای کانادا الزامی می باشد؟

تمام موسسه های حقوقی، کاریابی بین المللی، مهاجرت دانشجو، مشاوران مهاجرت و … که در زمینه مهاجرت و دریافت ویزا برای کشور کانادا فعالیت می کنند، باید دارای مجوز از شورای قانون گذاری مهاجرت (ICCRC) از کشور کانادا باشند، در صورت نداشتن این مجوز، تمامی فعالیت های صورت گرفته در زمینه مشاوره ویزای کانادا غیر مجاز می باشد.

 اگر شما از طرف یکی از این موسسات و یا مشاورانی که مجوز قانونی ICCRC را ندارند، ضرر و یا خسارتی را متحمل شوید، هیچ گونه راهی برای جبران این خسارت ها و برطرف کردن این اتهام های وارده نخواهید داشت. بنابراین برای جلو گیری از این مشکلات باید از وکلا و یا مشاوران قانونی کانادا کمک بگیرید، تا در صورت بروز هر مشکلی از حقوق شما دفاع کنند.

دولت کانادا تنها برای وکلا و مشاورانی که به صورت رسمی در این کشور اقامت دارند، مجوز iccrc صادر می کنند و اجازه  فعالیت در این زمینه فقط به این افراد داده می شود.

بدون وجود مشاور و یا وکیل رسمی کشور کانادا موسسه ها، آژانس های مسافرتی، مشاوران مهاجرت و وکلا این امکان را ندارند که برای فرد متقاضی نامه دفاعیه به اداره مهاجرت ارسال کنند.

در صورتی که یک مشاور رسمی برای امور مهاجرت از کشور کانادا حضور نداشته باشد،موسسه های حقیقی و حقوقی از هویت شما سوء استفاده می کنند و برای جلوگیری از بروز این مشکل شما باید قراردادی که به صورت مستقیم با مشاور رسمی مهاجرت به کانادا که ICCRC آن را تایید می کند، امضا نمایید.

در رابطه با مشاوره پناهندگی کانادا چه نکاتی به شخص متقاضی گفته می شود؟

افرادی که ارائه کننده خدماتی در زمینه مشاوره پناهندگی کانادا می باشند، پناهندگی را یک روش پر خطر می دانند و بیشتر افرادی که متقاضی مهاجرت از طریق پناهنگی می باشند برای کسب اقامت در این کشور به گفتن هر گونه سخن دروغی روی می آورند و در سال های کنونی نیز به این علت که جنگ و اختلاف های سیاسی در بیشتر کشور ها وجود دارد، ساکنان این کشور ها اقدام به درخواست پناهندگی به این کشور را می کنند و دولت کانادا نیز مثل بیشتر کشور های دنیا با پذیرفتن کنوانسیون حق پناهندگی، افراد زیادی را به این عنوان قبول می کند و به علت زیاد شدن جمعیت پناهندگان کیفیت خدمات ارائه شده، پایین می آید و برخی از افراد باید در صف انتظار برای قبول تقاضای خود بمانند.

همچنین دلایلی از قبیل ویژگی های دشوار برای کمپ های پناه جویان و محدودیت های آن از علت مخالفت با این روش می باشد. با انجام مشاوره در رابطه با مهاجرت به کانادا به وسیله روش های قانونی بهترین تصمیم را در رابطه با مهاجرت خود و اعضای خانواده بگیرید.

در رابطه با مشاوره ویزای کانادا چه مراحلی را برای این روش در نظر گرفته اند؟

افرادی که در رابطه با مشاوره ویزای کانادا خدماتی را ارئه می دهند، برای درخواست ویزا برای مهاجرت به این کشور دو روش را به متقاضیان پیشنهاد می کنند که به شرح زیر می باشد:

 • ثبت نام برای دریافت ویزا به صورت آنلاین
 • دریافت ویزا با مراجعه حضوری به سفارت

برای دریافت ویزا به صورت آنلاین در ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد نمایید و به صورت آنلاین می توانید برای به ثبت رساندن تقاضای خود اقدام نمایید، بعد از طی شدن این مراحل هزینه ثبت نام را واریز کنید و سپس از طریقTracking NO  کد پیگیری خود را دریافت نمایید و تمامی مراحل را از این روش می توانید پیگیری نمایید و نکته بعدی تکمیل فرم 5257 می باشد که برای پر نمودن درست و دقیق آن حتما با یک مشاور معتبر مشورت کنید، زیرا انجام دادن این کار باعث می شود که شانس پذیرش شما برای دریافت ویزا افزایش پیدا کند.

بنابراین بهترین راه برای دریافت ویزای کانادا ثبت نام آنلاین می باشد که هزینه بسیار کمی در مقایسه با مراجعه حضوری به سفارت دارد و به علت اینکه سفارت کانادا در ایران تعطیل است، در این زمان بهترین روش ثبت نام آنلاین می باشد و علاوه بر مطالبی که در بالا به آن اشاره کردیم موارد دیگری نیز وجود دارد که باید برای ثبت نام ویزا به صورت آنلاین به ترتیب آن را طی کنیم و این موارد به شرح زیر می باشد:

 • به وجود آوردن یک حساب کاربری که به صورت شخصی باشد.
 • تکمیل کردن فرم‌ تقاضای ویزا
 • واریز آنلاین هزینه هایی که مربوط به ویزا و انگشت نگاری می باشد.
 • اخذ برگه مربوط  به تایید درخواست که شماره پیگیری دارد.
 • اخذ نامه مربوط به انگشت نگاری
 • حاضر شدن در یکی از سفارت خانه های کشور کانادا برای ثبت انگشت نگاری
 • ارزیابی پایانی و اعلام برای پذیرش تقاضای ویزا
 • در پایان کار نیز برای دریافت پاسپورت و ویزا به سفارت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *