در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « شرایط ویزای بشر دوستانه استرالیا » آشنا نماییم . ویزای بشر دوستانه کشور استرالیا به ویزای رسمی برای پناهندگی در استرالیا مشهور است . ویزای پناهندگی استرالیا دارای شرایط خاصی است که قصد داریم در این مقاله آن را برای شما تشریح نماییم . پس ، با ما همراه باشید .

 • شرایط ویزای بشر دوستانه استرالیا چگونه است ؟
 • ارکان اصلی برنامه مهاجرت به استرالیا کدام است ؟
 • چند کلاس ارزیابی برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای پناهندگی وجود دارد ؟
 • ویزای بشر دوستانه پناهندگی ساب کلاس 200 چگونه ویزایی است ؟
 • ویزای ساب کلاس 201 برای چه افرادی مناسب است ؟
 • ویزای ساب کلاس 202 برای حمایت از بشر چگونه پناهندگی را انجام می دهند ؟
 • ویزای ساب کلاس 203 یا نجات برای پناهندگی رسمی چگونه است ؟
 • ویزای ساب کلاس 204 برای زنان در معرض خطر های جدی چه شرایطی را به وجود آورده است ؟
 • منظور از ویزای همراه در پناهندگی رسمی چیست ؟
 • آیا مهاجرت به استرالیا برای اقامت دائم در آن تنها راه حلی است که باید در پیش گرفت ؟
 • برای مهاجرت به استرالیا به لحاظ غیر قانونی چه خطر جدی را به همراه دارد ؟
 • روش های جایگزین پناهندگی در استرالیا کدام است ؟
 • شرایط عمومی برای قوانین پناهندگی در استرالیا کدام است ؟
 • ویزای سرمایه گذاری در استرالیا برای مهاجرت به استرالیا چه مزیتی دارد ؟

شرایط ویزای بشر دوستانه استرالیا چگونه است ؟

همان طور که می دانید کشور استرالیا کشوری ساحلی و دنج برای علاقه مندان به طبیعت و هوای سالم است . زندگی در کنار دریا در کنار ساحلی آرام خواسته هر فردی است که قصد کسب آرامش دارد .
طبق بیانی که در بالا به آن اشاره شد ، بسیاری از افراد در سراسر دنیا قصد مهاجرت یا سفر به استرالیا را دارند . به طور کلی راه های مختلفی برای ورود به خاک استرالیا وجود دارد که از طریق آن افراد می توانند در استرالیا مستقر شوند . راه های بیان شده عبارت هستند از :

 1. یکی از این راه ها سفر یا مهاجرتی است که به صورت قانونی انجام می شود . یعنی فردی که قصد رفتن به استرالیا را دارد از طریق تهیه ویزای قانونی می تواند مجوز ورود به استرالیا را برای خود به راحتی و به صورت قانونی دریافت نماید .
 2. راه دوم ورود غیر قانونی افراد است . به عبارت دیگر هستند افرادی که از طریق کشتی یا حتی قایق های شخصی خود را به استرالیا می رسانند تا بتوانند در استرالیا زندگی نمایند .
  لازم به ذکر است که کشور استرالیا به این راحتی اجازه ورود افراد متفرقه و بیگانه را به کشور خود نخواهد داد . در واقع کشور استرالیا به محض شناسایی این دسته از افراد آن ها را به کشور ثالثی تبعید می کنند ، تا بعد در مورد علت ورود این افراد تحقیق نماید . قانون در نظر گرفته شده در سال های اخیر با جدیت زیادی از سوی کشور استرالیا اعمال شده است .
 3. راه سوم نیز راهی است که فرد بعد از اقامت یکی از افراد خانواده می تواند به عنوان همراه برای اقامت موقت یا دائم خود اقدام نماید . این اقامت به صورت قانونی بوده و می تواند به راحتی انجام پذیرد .
 4. راه حل چهارم نیز راه حلی است که فرد از طریق پناهندگی و بعد از بررسی سازمان ملل برای پناهندگی خود می تواند اقدام نماید . گرفتن پناهندگی برای هر فرد متقاضی در صورت داشتن اقامت دائم در کشور استرالیا ، می تواند امکان پذیر باشد .
  البته باید در نظر داشته باشید که طی دهه اخیر قوانین زیاد تری برای پناهندگی در استرالیا اعمال شده است ، که باید از آن ها آگاه باشید تا در زمان مهاجرت به استرالیا با مشکل مواجه نشوید .

ارکان اصلی برنامه مهاجرت به استرالیا کدام است ؟

مهاجرت به استرالیا یعنی مهاجرت به کشوری مدرن همراه با آرامش و امنیت بالا . این مهاجرت برای بسیاری از افراد در دنیا دل پذیر است و دوست دارند به هر طریقی که باشد به این کشور زیبا و مدرن سفر نمایند .
سفر به استرالیا یک سفر با برنامه ریزی خاص است که دارای دو رکن اساسی است خواهد بود . ارکان اصلی سفر به استرالیا عبارت هستند از :

 1. مهاجرت به استرالیا برای افراد متخصص و ماهر در یک حرفه خاص . در صورتی که مهاجر دارای تخصص خاصی باشد می تواند علاوه بر خود ، سایر همراهان خود شامل اعضای خانواده را با خود به استرالیا ببرد .
 2. مهاجرت فرد متقاضی برای آمدن به استرالیا از راه گرفتن ویزای بشر دوستانه یا همان ویزای پناهندگی .
  در خصوص پناهندگی در استرالیا می توان چنین بیان کرد که ، کمیسیون های عالی پناهندگی سازمان ملل برای پناهندگی افراد آنان را مورد ارزیابی قرار خواهند داد . این ارزیابی از بررسی های لازم روی فرم ارائه شده از سوی پناهنده قابل انجام است .

چند کلاس ارزیابی برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای پناهندگی وجود دارد ؟

همان طور که بیان شد مهاجرت به استرالیا نیاز به داشتن اقامت دائم یا پناهندگی رسمی است که ، باید فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا حائز شرایط آن باشد . برای داشتن چنین شرایطی افراد می توانند با 4 کلاس ارزیابی پناهندگی آشنا شوید . این کلاس ها همگی مربوط به شرایط فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا است که توسط کمیسیون عالی سازمان بین الملل بررسی و دنبال می شود . این 4 کلاس عبارت هستند از :

 1. ویزای بشر دوستانه پناهندگی ساب کلاس 200 .
 2. ویزای ساب کلاس 202 برای حمایت از بشر .
 3. ویزای ساب کلاس 203 یا نجات .
 4. ویزای ساب کلاس 204 برای زنان در معرض خطر های جدی .
 5. ویزای همراه .

ویزای بشر دوستانه پناهندگی ساب کلاس 200 چگونه ویزایی است ؟

ویزای بشر دوستانه برای پناهندگی با ساب کلاس 200 مختص افرادی است که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند . تشخیص این موضوع حاکی از آن است که کشور فرد پناهنده بنا به دلایلی وی را مورد آزاد قرار داده است . در این بین شورای عالی کمیسیون سازمان ملل شرایط ارسال شده فرد پناهنده را مورد بررسی قرار می دهد . بررسی انجام شده باعث می شود تا ویزای پناهندگی با ساب کلاس 200 برای این فرد جهت ورود به کشور استرالیا صادر شود .

ویزای ساب کلاس 201 برای چه افرادی مناسب است ؟

ویزای ساب کلاس 201 مختص به افرادی است که مانند قبل تحت آزار و اذیت قرار گرفته اند و حتی دیگر کشوری برای اقامت و پناهندگی پیدا می نمی کنند . در این صورت این افراد می توانند ویزای ساب کلاس 201 را در زمانی که در کشور مبدأ خود سکونت دارند دریافت نمایند .

ویزای ساب کلاس 202 برای حمایت از بشر چگونه پناهندگی را انجام می دهند ؟

ویزای نوع سوم مشابه ساب کلاس 202 است اما از نوع حمایت از بشر . این ویزا برای افرادی مناسب است که در کشور خود مورد آزار بوده اند . این اذیت و آزار به حدی است که حالت بسیار جدی و خطر ناکی را برای فرد به دنبال دارد .
حتی دیده شده است که این دسته از افراد در کشور خود مورد تبعیض یا شکنجه نیز قرار گرفته اند . در این صورت این افراد حتی اگر درخواستی برای دریافت ویزا نداده باشند ، می توانند از ویزای ساب کلاس 202 با نوع حمایت از بشر برای خود اخذ کرده و وارد کشور استرالیا شوند .

ویزای ساب کلاس 203 یا نجات برای پناهندگی رسمی چگونه است ؟

این ویزا نیز برای افرادی است که در کشور خود بنا به دلایل معلوم یا نا معلوم مورد آزار و اذیت شده اند . این آزار به حدی است که علاوه بر آنان خانواده آنان نیز مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند . یعنی یک خطر جدی برای خود فرد و خانواده وی از سوی حکومت اعمال شده است .
در این شرایط فرد می تواند درخواست اقامت در استرالیا را اقدام نماید . کشور استرالیا نیز بدون هیچ تعللی به بررسی درخواست وی می پردازند و نتیجه را با سرعت زیاد به وی اعلام می دارد زیرا هر تعلل در پردازش درخواست ارسال شده ، مساوی با آسیب های جدی برای فرد و خانواده وی است . از این رو ویزای صادر شده یک ویزای فوری با شرایط خاص خواهد بود .

ویزای ساب کلاس 204 برای زنان در معرض خطر های جدی چه شرایطی را به وجود آورده است ؟

ویزای بیان شده ویزایی است مختص به زنان که بدون سرپرست یا همسر هستند و یا همراه با فرزندان خود در کشوری خاج از کشور مبدأ خود زندگی می کنند . در واقع می توان گفت این دسته از افراد مورد آزار و اذیت هایی می شوند که جبران ناپذیر است .
بنابر این می توان درخواست پناهندگی خود را به کشور استرالیا ارسال نمایند . البته لازم به ذکر است که بسیاری از این افراد توسط کمیسیون عالی پناهندگی از قبل شناسایی می شوند و در زمان درخواست ویزای استرالیا مراحل با سرعت بیشتری اعمال می شود .
شایان ذکر است کشور استرالیا بعد از پناهندگی این زنان ، برای آنان و فرزندان همراهشان امکانات اولیه زندگی شامل هزینه های خوراک ، هزینه های پزشکی ، هزینه های رفت و آمد و غیره را از سوی دولت بر عهده گرفته است .

منظور از ویزای همراه در پناهندگی رسمی چیست ؟

ویزای همراه نیز ویزای خاصی است که می توان آن را برای مهاجرت به استرالیا اخذ نمود . ویزای همراه همان گونه که از اسمش مشخص است ویزایی است که از طریق آن می توان سایر اعضای خانواده را نیز به همراه خود به کشور استرالیا آورد و همه اعضای خانواده در کنار هم زندگی کنند . این ویزا در مورد ویزای ساب کلاس شماره 204 امکان پذیر نیست و تنها از طریق همین ویزای همراه می توان سایر همراهان را با خود به استرالیا مهاجرت داد .

آیا مهاجرت به استرالیا برای اقامت دائم در آن تنها راه حلی است که باید در پیش گرفت ؟

در این مقاله سعی شد تا مطالب مورد نیاز برای اقامت در استرالیا را به وضوح تشریح کرد . تا اینجا دریافتیم که بسیاری از افراد در هر نقطه جهان که باشند به دلایل مختلفی می توانند وارد استرالیا شوند و یا به عنوان پناهنده در آن زندگی نمایند .
اما یک نکته بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که باید این افراد به آن توجه داشته باشند . اقامت در استرالیا به صورت پناهندگی رسمی ، می تواند منجر به زندگی دائم در استرالیا و دریافت شرایط اولیه برای زندگی باشد ، اما می تواند دارای شرایط خاص و محدود کننده دیگری نیز باشد .

دانستن شرایط بعد از پناهندگی خود نیاز به ارائه مطالب بیشتری در این خصوص را دارد اما برای راهنمایی شما پیشنهاد می کنیم موارد موجود را به درستی از یک مشاور حقوقی در زمینه مهاجرت به استرالیا بشنوید و بعد از آن تصمیم به مهاجرت از طریق پناهندگی و حتی پناهندگی نوع رسمی آن را داشته باشید .
دادن این پیشنهاد به خاطر آن است که راه های دیگری برای اقامت و بعد از آن اقامت دائم در استرالیا موجود است که موجه تر از نوع پناهندگی آن است . به عنوان مثال هر فردی که تقاضای مهاجرت به استرالیا را دارد ، می تواند ویزا های دیگری غیر از ویزای پناهندگی دریافت نماید و بعد از گذشت زمانی بتواند اقامت دائم در استرالیا داشته باشد .

به عنوان نمونه ویزا های موجود برای ورود به استرالیا عبارت هستند از

 • ویزای های تحصیلی .
 • ویزا های کاری .
 • ویزای ثبت شرکت در استرالیا .
 • سرمایه گذاری در استرالیا .
 • تمکن مالی در استرالیا .
 • ازدواج در استرالیا .
 • تولد فرزند در استرالیا .
 • انواع ویزاهای دیگر استرالیا .

 

با مشاهده این ویزا ها متوجه شدید که ، می توانید از طریق ویزا های دیگری در استرالیا اقامت نمایید و با داشتن شرایط و امتیاز های دیگری به صورت دائم در آن جا اقامت داشته باشید .

 

مهاجرت به استرالیا به لحاظ غیر قانونی چه خطر جدی را به همراه دارد ؟

اشخاصی که مهاجرت به استرالیا را تنها راه حل خود می دانند و به عبارتی دیگر آهی در بساط ندارد و یا از سر ناچاری می خواهند به صورت غیر قانونی از طریق قایق خود را به استرالیا برسانند متوجه باشند که با چه خطری به صورت جدی همراه هستند . این خطر تا حدی است که باعث می شود افراد علاوه بر مال ، جان خود را نیز از دست بدهند .
خطری که این دسته از افراد را تهدید می کند آن است که مورد خطر قاچاقچیان انسان قرار خواهند گرفت . این خطر یک خطر جدی بوده و می تواند همه افراد حتی کودکان آنان را نیز در معرض خطر قاچاق انسان قرار دهد . پس امنیتی برای این سفر غیر قانونی وجود نخواهد داشت . توصیه می شود راه قانونی هرچند اندکی هزینه بر است اما امنیت و ا طمینان بیشتری را برای فرد به دنبال می آورد و بهتر از راهی است که وی را به راهی بی نجات برساند .

 

روش های جایگزین پناهندگی در استرالیا کدام است ؟

همان طور که در پاراگراف های قبل بیان شد پناهندگی در استرالیا دارای شرایط خاصی است که خیلی پیشنهاد نمی شود ، اما توصیه ما راه های جایگزین دیگری است که برای اقامت در استرالیا وجود دارد .
راه های جایگزین برای اقامت در استرالیا مربوط به انواع ویزا ها و شرایط فرد متقاضی است که از سوی کشور استرالیا قانون مند شده است . این روش های جایگزین عبارت هستند از :

 1. مهاجرت به استرالیا از طریق کار و تخصص .
 2. مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل و کسب دانش .
 3. مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند .
 4. مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج .
 5. مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری .

شرایط عمومی برای قوانین پناهندگی در استرالیا کدام است ؟

همان طور که بیان شد از 6 روش امکان ورود و اقامت به استرالیا وجود دارد که از حالت پناهنده شدن به استرالیا بسیار ارزشمند تر هستند . در خصوص اقامت و پناهندگی در استرالیا می توان این را استنباط نمود که در طی سال های اخیر و عدم امنیت در کشور عراق و سوریه مردم این کشور ها درخواست پناهندگی به استرالیا را داشته اند .

در کشور استرالیا که درخواست پناهندگی این اشخاص را پذیرفته است دین های زیادی از سوی اشخاص مهاجر به این کشور وارد شده است اما در میان این ادیان دین مسیحیت بیش از سایر ادیان بوده است .
اشخاص متقاضی مهاجرت به استرالیا ، می توانند در زمان اقامت خود از طریق سایر ویزا های قانونی در استرالیا ، اقامت خود را به شهر وندی ، تابعیت و بعد از آن به پاسپورت استرالیا تبدیل نمایند . این راه می تواند راه مناسب تری برای شرایط عمومی اقامت در استرالیا باشد .
ویزای سرمایه گذاری در استرالیا برای مهاجرت به استرالیا چه مزیتی دارد ؟
سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری خود در این کشور اقدام به دریافت ویزا برای مهاجرت به استرالیا دارند . فرد سرمایه گذار باید شرایط سنی ، و مالی ویژه داشته باشد و بتواند به صورت سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در استرالیا اقدام به کسب سود اقتصادی برای خود بنماید .

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *