بهترین سفارت برای ویزای شینگن کدام سفارت است؟

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بهترین سفارت برای ویزای شینگن بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان بدهیم. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید، که به دنبال گرفتن ویزای شنگن بوده و در این رابطه سوال هایی دارید، حتما این مقاله را مطالعه کرده و با ما همراه باشید. منطقه ی شینگن به 26 کشور اطلاق می شود که سعی بر بازگشایی راحت تر مرزهای داخلی خود دارند.

در این مقاله به سوال های زیر پاسخ خواهیم داد:

 • چه کشورهایی در منطقه ی شینگن هستند؟
 • با انواع ویزای شینگن آشنا شوید؟
 • برای گرفتن ویزای شینگن چه شرایط لازم است؟
 • چگونه شانس خود را برای اخذ ویزای شینگن افزایش دهیم؟
 • بهترین سفارت برای ویزای شینگن کدام است؟
 • چه کشورهایی در منطقه ی شینگن هستند؟

همان طور که می دانید ویزای شینگن مختص کشورهای اروپایی بوده و اکثر کشورهایی که در اروپایی هستند، عضو همین منطقه می باشند. اگر بخواهیم توضیحات بیشتری در رابطه با ویزای شینگن به شما عزیزان بدهیم، می توانیم بگوییم برای راحتی افراد ویزای خاصی در نظر گرفته شده است. کشورهای عضو ویزای شینگین عبارت اند از: سوئیس، سوئد، اسپانیا، اسلوونی، اسلواکی، پرتغال، لهستان، نروژ، هلند، مالت، لوکزامبورگ، لیتوانی، لیختن اشتاین، لتونی، ایتالیا، ایسلند، مجارستان، یونان، آلمان، فرانسه، فنلاند، استونی، دانمارک، جمهوری چک، بلژیک، اتریش.

طبق اخرین اطلاعات ارائه شده کشورهای عضو شینگن همین موارد نام برده شده است، اما لازم به ذکر می باشد، که کشورهای دیگری هم می توانند به ویزای شینگن اضافه شوند.

با انواع ویزای شینگن آشنا شوید؟

ویزای شینگن دارای انواع مختلفی است و بسته به نوع هدف شما متفاوت خواهد بود. در ابتدا لازم است بدانید ویزای شینگن شما باتوجه به مدت اعتبار آن هم دارای متفاوت های خاصی خواهد بود. در ادامه انواع ویزای شینگن را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

ویزای اتحادیه ی شینگن: این در واقع همان ویزای رویداد گردشگری بوده و هر کسی می تواند با داشتن مدارک لازم، برای این ویزا اقدام کند. از ویژگی های خاص ویزای اتحادیه ی شینگین می توان به مدت اقامت حداکثر 90 روز برای هر 6 ماه یک بار اشاره کرد. در این بخش لازم است بدانید اگر برای سفر خاصی در مدت زمان ثابتی برنامه ریزی می کنید، حتما از مدت ها قبل برای اخذ ویزای شینگن گردشگری خود اقدام کرده و این امر را به فرصت نهایی موکول نکنید، چرا که صدور این ویزا مدت های زیادی را لازم داشته و ممکن است شما از برنامه ی سفری خود جا بمانید.

ویزای ملی: این نوع از ویزای شینگن تنها برای افرادی صادر می شود، که تصمیم به اقامت دائم داشته باشند، به طور مثال می توان هدف هایی مانند تحصیل، زندگی یا کار را نام برد. ویژگی خاص ویزای ملی شینگن این است، که بعد از اتمام مدت ویزا باید فرد به کشور خود برگردد.

ویزای اعتبار محدود منطقه ای: اگر بخواهیم اطلاعاتی در رابطه با این نوع ویزای شینگن به شما عزیزان بدهیم، می توانی بگوییم ویزای اعتبار محدود فقط در شرایط خاصی و برای دلایل اضطراری صادر خواهد شد. ویژگی خاص ویزای اعتبار محدود این است، که برای طرح های انسان دوستانه و… صادر شده و بعد از اتمام مدت زمان فرد باید سریعا به کشور خود برگردد.

بهترین سفارت برای ویزای شینگن

برای گرفتن ویزای شینگن چه شرایط و مدارکی لازم است؟

در قسمت های قبیل انواع ویزاهای شینگن را بیان کرده و با کشورهای عضو منطقه ی آن آشنا شدیم، اکنون قصد داریم قبل از معرفی بهترین سفارت برای ویزای شینگن در رابطه با شرایط گرفتن ویزای شنگن بحث کنیم. همان طور که می دانید اخذ هر نوع ویزای به شرایط و مدارک خاصی نیاز داشته و باید آن مدرک مورد نظر را به سفارت مربوطه تحویل داد. مدارک و شرایط گرفتن ویزای شینگن عبارت است از:

 1. فرم درخواست شما که باید تکمیل شده باشد.
 2. پاسپورت با داشتن اعتبار لازم
 3. تعداد دو عدد عکس رنگی
 4. شناسنامه
 5. تمامی مدارک شغلی خود
 6. پرینت از گردش حساب های بانکی شما
 7. نامه ای که در آن تمکن مالی شما نشان داده شده است.
 8. سندهای ملکی
 9. تمامی مدراک ازدواج شما
 10. برنامه سفر خود و هدف از سفر
 11. بلیط های رفت و برگشت هواپیما
 12. رزرو هتل و تاییدیه آن
 13. بیمه بین المللی برای مسافرت

بعد از این تمامی مدارک بالا و حتی موارد اضافه را جمع آوری کردید، باید آن ها را به زبان مورد نیاز سفارت ترجمه کرده و در روز مشخصی به آن سفارت تحویل بدهید. در این بخش لازم به ذکر است که با جست و جو در سایت های مربوط می توانید تمامی ریز مدارک مورد نیاز را به دست آورده و زمان رفتن به سفارت با مدارک کاملی برای گرفتن ویزای خود اقدام کنید.

در نهایت باید توجه داشته باشید، که مدارک مورد نیاز برای هر یک از ویزاها متفاوت بوده و نمی توان برای تمامی ویزاها یک مدارک را لازم دانست. اگر دوست یا آشنا شما با مدارک خاصی توانسته استف یکی از انواع ویزای شینگن را تهیه کرده باشد، نمی توان گفت صد در صد شما هم با آن مدارک می توانید ویزای خاص خود را تهیه کنید؛ مگر این که نوع ویزای شما دقیقا مثل هم بوده و هیچ تفاوتی در شرایط شما وجود نداشته باشد.

چگونه شانس خود را برای اخذ ویزای شینگن افزایش دهیم؟

گرفتن ویزای شینگن چندان هم آسان نبوده و بعضی از افراد اصلا موفق به اخذ آن نمی شود، اما در این بخش از مقاله قصد داریم برای شما عزیزان مواردی را نام ببریم که شانس شما را برای گرفتن ویزای شینگن افزایش دهد. یکی از مهم ترین موارد ذکر شده این است، که شما سفر خارج از کشور داشته باشید. هر چقدر تعداد سفرهای خارج از کشور شما بیش تر باشد، شانس اخذ ویزای شینگن شما هم بیش تر خواهد شد.

از دیگر مواردی که می تواند شانس شما را برای گرفتن ویزای شینگن افزایش دهد، می توان به داشتن تمکن های مالی اشاره کرد. داشتن املاک و گردش حساب بالا می تواند در حد چشم گیری بر شانس گرفتن ویزای شینگن شما تاثیر مثبت بگذارد.

بهترین سفارت برای ویزای شینگن

بهترین سفارت برای ویزای شینگن کدام است؟

در قسمت های قبلی به شکل مفصل در رابطه با ویزای شینگن و نحوه ی اخذ انواع ویزاهای آن بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان دادیم؛ اکنون قصد داریم در رابطه با بهترین سفارت برای ویزای شینگن بحث کنیم. به تعبیری می توان بهترین سفارت را به سفارتی لقب داد که شرایط آسانی را برای اخذ ویزای خود در نظر گرفته و یا به عبارتی دیگر، راحت تر می توان ویزای شینگن آن را دریافت کرد.

در پاسخ به این که بهترین یا آسان ترین سفارت برای دریافت ویزای شینگن کدام است، می توان گفت کشور کوچک ایسلند چیزی حدود 3 سال این عنوان را از آن خود کرده و شما هم می تواندی به راحتی ویزای آن را دریافت کنید. جالب است بدانید از تعداد فرم های درخواست برای ویزای ایسلند چیزی حدود 96 درصد آن ها تایید شده و فقط 4 درصد رد شده است؛ پس طبق آمار و احتمالات هم بهترین سفارت برای ویزای شینگن، سفارت کشور ایسلند می باشد.

البته لازم به ذکر است کشورهای دیگری هم مانند کشور فنلاند که دارای شفق های قطبی بسیار زیبایی می باشد، جزو بهترین سفارت های اخذ ویزای شینگن بوده و می توانید در این کشور هم به راحتی در مدت دلخواه اقامت کنید. در نهایت باید بگوییم کشورهای لیتوانی و همچنین استونی دارای شرایط سختی برای اخذ ویزا نبوده و می توان آن ها را هم جزو بهترین سفارت برای ویزای شینگن در نظر گرفت. اگر به هر دلیل نمی توانید برای ویزای کشور ایسلند یا فنلاند اقدام کنید، به شما توصیه می کنیم از شرایط راحت کشورهای لیتوانی و استونی استفاده کنید و فرصت دیدن زیبای های دنیا را از دست ندهید.

در این قسمت لازم است بگوییم کشورهای یونان، اسلواکی، استونی، لهستان و لوکزامبورگ  هم جزو سفارت هایی هستند که در صد ویزای تایید شده ی بالایی داشته و شرایط راحتی برای اخذ ویزای شینگن دارند. شاید برای شما سوال شده باشد، که سخت گیرترین سفارت برای ویزای شینگن کدام است؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم کشور کوچک مالت بیش ترین رد درخواست ها را دارد.

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد، که منطقه ی شینگن شامل 26 کشور اروپایی شده که سعی بر برداشتن مرزهای داخلی و تحکیم مرزهای خارجی دارند. کشورهایی که در این منطقه هستند، در سطرهای بالا نام برده شده و برای اقامت در هر یک از آن ها باید شرایط خاص خود آن سفارت را دارا بود. البته ویزای شینگن دارای انواع مختلفی بوده و هر یک از آن ها دارای مدت زمان خاصی است و به طبع شرایط متفاوتی هم دارند. در بخش های بالایی مقاله به شکل مفصلی در رابطه با ویزای ملی، اعتبار محدود و همچنین ویزای گردشگری بحث شد و دانستیم هر یک دارای چه ویژگی خاصی هستند.

در بخش نهایی مقاله هم در رابطه با بهترین سفارت برای ویزای شینگن اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان داده و دانستیم کشور ایسلند راحت ترین شرایط را برای اخد ویزا دارد. پیشنهاد می‌گردد برای کسب اطلاعات بیشتر ازمدت اعتبار ویزا شینگن مقاله‌ای که در این زمینه برای شما گردآوری شده را مطالعه نمایید.

از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم.

تیم تحریریه مجموعه مهاجران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *