در این مقاله قصد داریم مطالبی در رابطه با اداره مهاجرت کانادا برای شما مخاطبان گرامی بیان کنیم، امیدواریم تا پایان این مطالب با ما همراه باشید و از مطالعه آن بهره کافی را ببرید.

سوالاتی در رابطه با موضوع مورد نظر وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به برخی از آنها پاسخ دهیم:

 1. آیا می دانید جدید ترین قوانین مهاجرتی کانادا شامل چه مواری می باشد؟
 2. آیا از امور مهاجرت به کانادا اطلاع دارید؟
 3. آیا از هشدار های اداره مهاجرت کانادا به متقاضیان اقامت در این کشور اطلاع دارید؟
 4. مهاجرت قانونی به کانادا به چه روش هایی امکان پذیر می باشد؟

آیا می دانید جدید ترین قوانین مهاجرتی کانادا شامل چه مواری می باشد؟

اگر شما قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که در هر شرایط و موقعیتی سعی کنید جدید ترین قوانین مهاجرتی کانادا را پیگیری نمایید، تا در صورت تغییر آن در جریان کامل قرار بگیرید و بر اساس تغییرات صورت گرفته بتوانید کار های مربوط به مهاجرت خود را انجام دهید. برای انجام دادن این کار نیازی نیست که حتما یک وکیل و یا یک مشاور مهاجرتی باشید بلکه باید اطلاعات خود را در این زمینه به روز کنید، زیرا ممکن است هر ساله تغییراتی در این زمینه اتفاق بیفتد. بنابراین در متن پایین به برخی از قوانینی که در طی چند سال اخیر تغییر پیدا کرده است، اشاره خواهیم کرد:

 • کشور کانادا قصد دارد در سال های آینده تعداد افراد بیشتری را که متقاضی اقامت دائم در این کشور هستند، بپذیرد.
 • بالا رفتن میزان مهاجرت افراد از کشور های مختلف به کانادا در 3 سال آینده به وسیله  Express Entry و PNP صورت خواهد گرفت.
 • آزمون TCF زبان برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم در این کشور کافی می باشد.
 • سیاست هایی که در چند سال اخیر برای مهاجرت تغییر کرده است به منظور تاکید بر نقش های کلیدی  Express Entry PNP می باشد.
 • در سال های اخیر وزیر مهاجرت کانادا یک بیومتریک ( تشخیص هویت افراد به وسیله رفتار و فیزیولوژی ) اجباری را برای مهاجرت متقاضیان اجرایی کرده است.

 • برای افرادی که به سن قانونی نرسیده اند ( 18 سال ) و اشخاصی که بیشتر از 45 سال سن دارند، ارائه مدرک زبان و شرکت در آزمون های مربوطه برای آنها الزامی نمی باشد.
 • یکی از قوانین دیگری که وجود دارد و توجه به آن نیز الزامی می باشد، این است که دولت کانادا به کارفرمایان اعلام کرده است، تا زمانی که فعالیت های مختلف به وسیله شهروندان این کشور که دارای تجربه و توانایی کافی هستند، انجام شود، اجازه استخدام اتباع خارجی را ندارند.
 • افرادی که قصد دارند در کشور کانادا اقامت دائم داشته باشند، باید به مدت 3 سال در این کشور ساکن شوند و بعد از گذشت این مدت تقاضای شهروندی دهند.

تغییراتی که در بالا به آنها پرداختیم، برنامه های چند ساله این کشور برای اقامت می باشد و هدف اصلی دولت کانادا توجه بیشتر بر روی اشخاص دارای تخصص و مهارت خاص می باشد که با اقامت آنها در کمترین زمان ممکن موافقت می شود تا این افراد بتوانند در فعالیت های مربوط به تخصص خود مشغول به فعالیت شوند، زیرا به کار گیری این افراد و پیاده سازی این طرح سبب بالا رفتن سطح اقتصادی و برطرف کردن کمبود نیرو های متخصص می شود.

آیا از امور مهاجرت به کانادا اطلاع دارید؟

طی کردن امور مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت در این کشور کاری سخت و پیچیده نمی باشد ولی پیش از هر کاری باید در این زمینه اطلاعاتی را به دست آورید تا به راحتی بتوانید به این کشور مهاجرت کنید، بنابراین در متن پایین اطلاعاتی در رابطه با امور مهاجرت به کانادا را بیان می کنیم تا شما بتوانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید و کار های خود را با سرعت بیشتری پیش ببرید.

 • قدم اول این است که برای مهاجرت باید با اشخاصی که در این کشور اقامت دارند و از امور این کشور مطلع می باشند، مشورت نمایید. ( در صورتی که دسترسی به این افراد امکان پذیر باشد )
 • دومین راه این است که یکی از روش های قانونی ( در مطالب پایین به آنها اشاره خواهیم کرد ) را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید.
 • سومین مرحله مدارک مربوط به هر یک از راه هایی که انتخاب کرده اید را به صورت کامل تهیه نمایید که در زمان تحویل آنها با مشکل مواجه نشوید.
 • مرحله بعدی این است که برای پیشرفت صحیح امور با یک مشاور و یا وکیل مهاجرتی مشورت نمایید.
 • گام بعدی در پیشبرد امور مهاجرت به کانادا این است که هزینه های مربوط به مهاجرت را به صورت کامل پرداخت نمایید.
 • اساسی ترین مرحله این است که برای اخذ ویزا اقدام نمایید.
 • مرحله آخر نیز اخذ شماره ملی کانادا ( سوشیال نامبر ) می باشد.

آیا از هشدار های اداره مهاجرت کانادا به متقاضیان اقامت در این کشور اطلاع دارید؟

اداره مهاجرت کانادا به طراحی یک سیستم منظم و کاربردی برای به کار گیری مهاجران در طبقه های مختلف از جمله کارگران و افرادی که قصد راه اندازی کسب وکار در این کشور را دارند، اقدام کرده است. اداره مهاجرت این کشور که با عنوان CIC در بین مردم شناخته شده است، جزء اصلی ترین و مهم ترین ارگان های دولت کانادا به شمار می رود. برای مهاجرت به این کشور، شخص باید تقاضای خود را به صورت فرم درخواست ارائه نماید و این کشور نیز ملزم به حفظ اطلاعاتی از قبیل تعداد متقاضیان برای اقامت در این کشور، آمار مربوط به برنامه هایی که تایید شده است، مقام افراد از لحاظ اینکه سیاسی باشند یا یک فرد معمولی و … می باشد و در رابطه با برخی از روش هایی که برای کلاهبرداری از مهاجران می باشد توصیه هایی کرده است که در متن پایین به آنها اشاره خواهیم کرد:

ادره مهاجرت کانادا به اشخاصی که متقاضی دریافت اقامت در این کشور هستند، توصیه نموده است، به مشاوران مهاجرت که برای فریب افراد و به صورت غیر قانونی مشغول فعالیت هستند، اعتماد نکنند. این اشخاص در صفحات خود مطالبی از قبیل ارتباط با دولت کانادا و دادن وعده های دروغین را درج می کنند که اکثر این صفحه ها به زبان عربی می باشند و بعضی از آنها نیز برای جلب اعتماد بیشتر افراد از عناوین و تصویر های جعلی استفاده می کنند.

همچنین اداره مهاجرت کانادا در گزارشی بیان کرده است که بعضی از افراد کلاهبردار به وسیله شبکه های اجتماعی با بیشتر کشور ها ارتباط برقرار می کنند و سعی در جلب اعتماد و فریب آنها دارند، در برخی از مواقع نیز بسیاری از افراد در دام آنها می افتند و مبالغ هنگفتی را به آنها پرداخت می کنند. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاقات اداره مهاجرت کانادا به تمامی افرادی که به این صفحات در فضای مجازی برخورد می کنند، هشدار داده است که :

 • به هیچ عنوان از طریق فضای مجازی برای انجام امور مربوط به مهاجرت خود اقدام نکنید، زیرا اداره مهاجرت کانادا خدمات مهاجرت را از طریق این فضا ارائه نمی دهد.
 • برای اخذ ویزای پناهندگی در کشور کانادا، باید به آژانس پناهندگی در سازمان ملل، ارگان های ارجاعی و یا تیم های اسپانرشیپ که به صورت خصوصی فعالیت می کنند. مراجعه نمایید.
 • اداره مهاجرت کانادا در هیچ صورتی از طریق فضا های مجازی به دریافت مدارک و وجه نقد اقدام نمی کند.
 • اداره مهاجرت کانادا به هیچ عنوان به وسیله تلفن و یا دیگر فضا های ارتباطی برای ارئه خدمات با اشخاص تماس نخواهد گرفت.
 • در صورت تمایل برای دریافت خدمات مربوط به مشاوره مهاجرت، در ابتدا از مجوز این افراد اطمینان پیدا کنید.

مهاجرت قانونی به کانادا از چه روش هایی امکان پذیر می باشد؟

به منظور مهاجرت قانونی به کانادا راه های مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای شرایط و ویژگی های خاصی می باشند و بر همین اساس متقاضیان می توانند با توجه به موقعیت خود و اینکه دارای چه مدرک تحصیلی، رده سنی، سطح تسلط بر زبان، مقدار سرمایه، تخصص و … یکی از روش هایی که در متن پایین به آن اشاره می شود را انتخاب کنند و برای دریافت ویزا از این طریق اقامات لازم را انجام دهد:

 • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به وسیله دریافت ویزای کار
 • مهاجرت به وسیله دریافت ویزای توریستی
 • دریافت ویزا از طریق تولد
 • اخذ اقامت به وسیله سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • دریافت ویزا به وسیله خود اشتغالی
 • دریافت سوپر ویزای کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

اشخاصی که قصد دارند راحت ترین روش را برای اقامت در کانادا انتخاب کنند، بنابراین به آنها پیشنهاد می کنیم که برای وارد شدن به این کشور از طریق تحصیل اقدام نمایند. زیرا این کشور از لحاظ سطح علمی دارای رتبه بالایی است و موسسات و دانشگاه های معتبری در این کشور قرار دارند که مقصد بسیار خوبی برای افرادی می باشد که می خواهند از لحاظ علمی پیشرفت کنند. در رابطه با این موضوع باید به چند نکته اساسی توجه داشته باشید که ادامه تحصیل در دانشگاه و کالج کانادا رایگان نیست و همچنین از لحاظ سنی نیز محدودیتی در رابطه با این مسئله نظر نگرفته اند، اما برای دریافت ویزا، سفارت این کشور شرایط سنی و ویژگی های خاصی را تعیین کرده است و در ابتدای کار رزومه شخص به وسیله یک وکیل مهاجرتی معتبر بررسی می شود.

مهاجرت به وسیله دریافت ویزای کار

یکی از بهترین ویزا هایی که هر شخص می تواند برای اقامت خود در کانادا دریافت کند، ویزای کار می باشد و به علت اینکه موقعیت خوبی را برای متقاضی به وجود می آورد دارای شرایط خاص و سختی هایی نیز می باشد. کشور کانادا به دلیل موقعیت خوب اقتصادی و دارا بودن زبان رسمی انگلیسی به یکی از مهم ترین کشور ها برای اشخاص متقاضی کار تبدیل شده است.

مهاجرت به وسیله دریافت ویزای توریستی

کشور هایی که در دنیا دارای اعتبار خاصی می باشند، شرایط ویژه ای را برای متقاضیانی که قصد دارند از طریق اخذ ویزای توریستی به این کشور وارد شوند، در نظر گرفته است. این ویزا برای اهدافی از قبیل دیدار اقوام یا دوستان، گردشگری، توریستی، تفریح صادر می گردد. این اشخاص باید مدارکی از قبیل سند ملک، دعوت نامه، سابقه کار، گواهی تحصیلی، پروانه مربوط به کسب و کار، گردش مالی مناسب و مدارک مربوط به سابقه سفر به شنگن که از همه این موارد مهم تر است را داشته باشند. نکته دیگری که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که ویزای توریستی دارای 5 سال اعتبار می باشد و به آسانی نمی توان آن را به ویزای اقامت دائم تبدیل نمود، همچنین پس از پایان مهلت تعیین شده شخص می تواند یک بار از کشور خارج شود و بعد ویزای خود را تمدید کند.

دریافت ویزا از طریق تولد

در چند سال اخیر دولت کانادا این ویزا را از طریق متولد شدن فرزند در خاک این کشور صادر می کند و این موضوع به معنی این است که اقامت شخص بر اساس محل تولد تعیین می گردد که به عنوان تابعیت ارضی در میان مردم شناخته شده است. بنابراین یکی از راه هایی که افراد می توانند از طریق آن و به صورت قانونی اقامت این کشور را به دست آورند، تولد فرزند آنها در خاک این کشور می باشد و کودک بدون در نظر گرفتن اینکه والدین او تابع کدام کشور هستند، به عنوان شهروند کانادا شناخته می شود ولی برای دریافت اقامت دائم پدر و مادر شرایط خاصی وجود دارد مانند اینکه تا رسیدن فرزند به سن قانونی، والدین نمی توانند اقامت این کشور رابه دست آورند ولی فرزند می تواند بعد از 18 سالگی برای دریافت اقامت آنها اقدام نماید.

اخذ اقامت به وسیله سرمایه گذاری: یکی دیگر از روش هایی که برای دریافت اقامت در این کشور وجود دارد، سرمایه گذاری می باشد و در طی چند سال اخیر بیشتر افراد از این روش به کشور کانادا وارد می شوند و با توجه به این مسئله که ریسک سرمایه گذاری در این کشور بالا می باشد و نسبت به روش های دیگر نیز زمان بر است، بنابراین باید به این نکته اشاره کنیم که مقدار سرمایه، توانایی مالی شخص، سابقه و زمان سرمایه گذاری و … در روند موفقیت این روش بسیار موثر است و این شرایط بر اساس اینکه در کدام یک از شهر های کانادا این کار را انجام می دهید متفاوت می باشد. بنابراین بهترین کار این است که در ابتدا با یک مشاور یا وکیل مهاجرتی با تجربه مشورت نمایید.

مهاجرت از طریق ازدواج

در زمان های گذشته بیشتر افراد به وسیله ازدواج های غیر واقعی به این کشور وارد می شدند ولی امروزه دریافت اقامت از این طریق دشوار می باشد و در بیشتر مواقع افرادی می توانند ویزای ازدواج را دریافت کنند که مدارک لازم برای اثبات گفته های خود داشته باشند و بنابراین به شما توصیه می کنیم که اگر قصد دارید از این طریق اقامت کانادا را به دست آورید، حتما به وسیله ازدواج واقعی این کار را انجام دهید. همچنین یکی از اصلی ترین مدارکی که فرد باید آن را به سفارت کشور کانادا ارئه دهد، این است که میزان درآمد او به حدی باشد که بتواند هزینه های زندگی مشترک را پرداخت نماید، همچنین محل زندگی نیز باید مشخص باشد و باید برای هر کدام از این موارد یک سند و مدرک معتبر داشته باشد.

دریافت ویزا از طریق خود اشتغالی

کشور کانادا قصد دارد شرایطی را به وجود آورد که افراد با موقعیت های گوناگون بتوانند ویزای اقامت در این کشور را دریافت کنند، بنابراین ویزای خود اشتغالی نیز روش دیگری برای مهاجرت به این کشور می باشد و اشخاصی که قادر به سرمایه گذاری نمی باشند، این امکان برای آنها فراهم شده است که بر اساس تخصص و حرفه خود و همچنین با مقدار مناسبی سرمایه اولیه در زمینه خاصی اقدام به راه اندازی کسب و کار کنند و نکته ای که در رابطه با این مسئله وجود دارد این است که در سال های اخیر اقدام به خود اشتغالی در این کشور افزایش پیدا کرده است، بنابراین به منظور پایین آوردن زیان های احتمالی این کار لازم است با یک مشاور یا وکیل مهاجرتی مطمئن مشورت کنید.

دریافت سوپر ویزای کانادا

این ویزا برای اشخاصی می باشد که قصد دارند بیشتر از 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند و شرط لازم برای دریافت آن داشتن دعوت نامه معتبر و مدرک های مالی ( به منظور اطمینان از تمکن مالی اسپانسر ) می باشد و برای اقامت ده ساله صادر می گردد ولی به دلیل اینکه پاسپورت صادر شده در کشور ایران 5 ساله می باشد افراد می توانند به مدت 2 سال در این کشور اقامت داشته باشند و پس از آن از کشور خارج شوند و دوباره ویزای خود را تمدید نمایند که این کار برای 5 بار می تواند صورت بگیرد ولی بعد از آن امکان چنین کاری وجود نخواهد داشت.

کشور کانادا به دلیل اینکه شرایط خوبی از لحاظ اقتصادی دارد و جزء کشور های توسعه یافته می باشد، افراد بسیاری تمایل دارند که در این کشور اقامت کنند و هر سال نیز تعداد متقاضیان مهاجرت به این کشور بیشتر می شود. به همین دلیل دولت کانادا برای اینکه یک برنامه ریزی درست و منطقی در رابطه با این مسئله داشته باشد و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند، قوانین و مقررات خاصی را در نظر گرفته است که رعایت آن برای تمامی افراد الزامی می باشد، بنابراین در این مقاله تلاش کردیم، مطالب را به صورت روشن بازگو کنیم تا برخی از ابهامات شما در این زمینه برطرف شود،

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *