ریجکت ویزای کانادا واژه هراس انگیزی برای افرادیست که قصد مهاجرت به کانادا و یا اقامت در آنجارا دارند. کانادا با همه نکات مثبت و جاذبه های گوناگون آن برای افرادی که قصد اقامت در یک کشور سطح بالا را دارند قوانین خاصی در حوزه مهاجرت دارد که احتمالا در زمانهای گذشته و به دلایل خاصی وضع شده است. اما امروز نمیخواهیم از جاهای دیدنی کانادا صحبت کنیم . ما در وبسایت مهاجران و در این مقاله صرفا قصد داریم تا درمورد دلایل ریجکتی ویزای کانادا با شما صحبت کنیم و تا حدی اطلاعات شما از علل ریجکت شدن و رفع ریجکتی ویزای خود بالا ببریم. پس همراه ما باشید

ریجکت ویزای کانادا چگونه رخ می دهد؟ راهکار چیست ؟

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

من مشمول ریجکت ویزای کانادا شده ام ، حال باید چه کار کنم؟

اکثر افراد تصور دارند که دریافت ویزای اقامت کانادا کار ساده ای است. این تصور تا حد زیادی درست است اما نکته ای که شاید افراد گوناگون از آن واهمه داشته باشند ترس از ریجکت ویزای کانادا است. ریجکت ویزای کانادا به دلایل مختلف میتواند رخ دهد.هر پرونده ای که ریجکت شود، در قبال آن آفیسر موظف به صدور نامه مکتوب با ذکر دلایل کلی مردود شدن ویزای متقاضی میباشد. در این نامه آفیسر گزینه یا گزینه هایی که به نظر او متقاضی نتوانسته او را قانع کند علامت میزند و نامه را در اکانت آنلاین ویزای متقاضی کانادا قرار میدهد.

به طور کلی علت مردود شدن ویزای کانادا این است که آفیسر قانع نمیشود که قصد شما از ماندن در کانادا موقت است و او بر این عقیده است که شما قصد اقامت بلند مدت کانادا را دارید. البته گاها وجود مشکلات در پرونده و نقص در مدارک موجب ریجکتی ویزای کانادا می گردد.

اگر شما درخواست ویزای توریستی کانادا بدهید و آفیسر قانع نشود که قصد اصلی شما بازدید از کانادا است، او ویزای کانادا شما را مردود خواهد کرد.

قبل از آنکه بخوایم راهکارهای لازم را برای شما توضیح دهیم لازم است ابتدا بدانید چرا از اقامت در کانادا منع شده اید؟

درخواست مشاوره رایگان

دلایل رد شدن اقامت کانادا :

  • نداشتن بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر به کانادا
  • ضعیف بودن شرایط مالی فرد دعوت کننده
  • هدف از سفر برای آفیسر قانع کننده نباشد و او بر این عقیده باشد که شما قصد اقامت بلند مدت در کانادا را دارید
  • سابقه سفرهای قبلی شما
  • نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر
  • عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها
  • پیوند های شما با کشور مبدا

معمولا در هنگام ریجکت ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی متنی این چنین دریافت میکند:
بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا متقاضی باید تصمیم خود برای بازگشت به کشورش پس از تحصیل در کانادا را نشان دهد.

شما باید به ویزا آفیسر نشان دهید که واجد شرایط قوانین اقامت کانادا بر اساس بند ۱۲ قانون هستید
دلیل این تصمیم به خاطر یکی یا چند مورد از موارد زیر است:

شما اثبات نکردید که دارای بودجه کافی برای تحصیل و زندگی و بازگشت به کشور خود هستید.
شما مارا قانع نکردید که پس از اتمام دوره کانادا را ترک خواهید کرد.
شما تمام مدارک را ارسال نکرده اید.
بر اساس مدارک و فرم های ارسالی ما قانع نشدیم که شما همه موارد را به درستی تکمیل کرده باشید.
برنامه تحصیلی شما
پیوند های شما با کشور مبدا

همراه دانشجویان در کانادا میتوانند به صورت قانونی درخواست ویزای کار بدهند. همچنین فرزندان متقاضی امکان درخواست ویزا همراه را دارند.

اما مردودی در ویزای همراهان بیش از ویزاهای دیگر مشاهده میشود.

یکی از انواع مردودی هایی که در متقاضیان ویزای همراه دانشجویی زیاد دیده میشود، ریجکت ویزای کار همراه دانشجویان است.

بسیاری در اخذ ویزای open work permit برای همراه ناکام مانده اند.

اعتراض به ریجکت ویزای کانادانحوه تنظیم سناریو ویزای کانادا چگونه است؟

با توجه به آنکه موضوعاتی مثل همراهی همسر میتواند این نشانه را برای آفیسر مهاجرتی تقویت کند که متقاضی و همراه او قصد ترک کانادا در پایان تحصیل را ندارند و این موضوع میتواند منجر به مردودی پرونده اقامت کانادای شما شود. لذا می بایست به موارد این چنینی توجه لازم را داشته و در این راستا باید سناریو و برنامه ریزی شما طوری باشد که بتوانید آفیسر را قانع کنید.در هرحال اگر امروز ویزای کانادای شما مردود شده است جای نگرانی نیست.

اقدامات پس از مردود شدن در ویزای کانادا:

ما در مجموعه مهاجران به دفعات متعدد مشاهده کرده ایم که متقاضی ویزای کانادا که در بار اول مردود شده در دفعات بعدی موفق به اخذ ویزا گردیده است.

مساله اصلی برای رفع ریجکتی ویزای کانادا، دانستن این که دلیل اصلی مردودی پرونده ویزای کانادا چه بوده و اینکه آفیسر دقیقا به چه دلایلی ویزا را رد کرده است بسیار حائز اهمیت است.

نامه مردودی که پس از انگشت نگاری در دفاتر وک صادر میشود معمولا موارد کلی و جنرال را مورد اشاره قرار می دهد که این موضوع کمک دقیقی به متقاضیان جهت برطرف کردن مشکلات پرونده نمیکند.

در این موارد امکان دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر نظر افیسر در هنگام مردود کردن پرونده وجود دارد و بر اساس آن متقاضی میتواند رویکرد آفیسر را نسبت به پرونده بداند.

با دلایل اصلی ریجکت شدن پرونده و برطرف کردن آن دلایل متقاضی میتواند شانس خوبی برای قبولی در دفعات بعدی داشته باشد. هرگز بدون ایجاد تغییر در پرونده درخواست مجدد ویزا ندهید زیرا به احتمال قریب به یقین همان نتیجه را خواهید گرفت.

قانون مشخصی برای اینکه با چه بازه زمانی پس از ریجکت ویزای کانادا درخواست مجدد بدهید وجود ندارد

ولی از نظر تجربی بهتر است زمانی مجدد درخواست دهید که علت اصلی مردودی را میدانید و در خصوص رفع آن مشکل قدم برداشته اید. پس از رفع مشکل پرونده میتوانید بلافاصله درخواست مجدد برای ویزای کانادا را بدهید.

درخواست مشاوره رایگان

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر میتوانید با تیم پشتیبانی شرکت مهاجران این موضوع را در میان بزارید. همچنین می‌توانید با مراجعه به وبلاگ تیم مهاجران اطلاعات دقیقی از انواع ویزا کانادا و این موضوع که آیا واجد شرایط اخذ ویزا یا مهاجرت به کانادا هستید یا خیر؛ می‌تواند برای شما بسیار کارا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *