معمولا افراد زیلدی به مهاجرت فکر می‌کنند، برخی برای ساختن اینده‌ای بهتر و برخی به دنبال بهانه جویی، اما اگر بخواهیم یک شور را برای مهاجرت معرفی کنیم بی شک کانادا یکی از گزینه‌های ابتدایی است اما دو سوالی که در نقطه اول مطرح است در ابتدا ایا واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستیم یا خیر و سپس این موضوع که برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنیم؟ در این مقاله قصد داریم موضوع تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت را بررسی کنیم. در ابتدا لازم است به این موضوع اشاره کنیم که منظور از ویزای مولتی کانادا همان ویزای توریستی است. کاملا مشخص است که اخذ ویزای توریستی کانادا بسیار راحتتر از ویزای کاری و اقامت دائم است، همین امر سبب می شود که بسیاری از افراد برای گرفتن اقامت دائم کانادا به این فکر کنند که بهتر است با ویزای توریستی به این کشور سفر کنند و سپس در آن جا اقامت دائم بگیرند، با مجموعه مهاجران همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این رابطه به شما ارائه دهیم.

در این مقاله قصد داریم به سوال های زیر پاسخ دهیم:

 • ویزای مولتی کانادا چه نوع ویزایی است؟
 •  آیا تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت امکان پذیر است؟
 • چگونه می توان ویزای مولتی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد؟
 • چگونه می توان ویزای مولتی کانادا را به ویزای کاری تبدیل کرد؟
 • در هنگام دریافت ویزای کاری کانادا به چه نکته هایی باید دقت کرد؟
 • آیا می توان با داشتن ویزای مولتی در کانادا به کار مشغول شد؟
 • مهم: پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا به طرق مختلف مقاله جدیدترین و بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا را حتما مطالعه نمایید تا شاید آینده زندگی شنا دچار تغییرات قابل توجهی شود.

  ویزای مولتی کانادا چه نوع ویزایی است؟

  همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده ایم، ویزای مولتی همان ویزای توریستی است. حال قصد داریم به این موضوع بپردازیم که ویزای مولتی چه ویژگی هایی دارد و فردی که یک ویزای مولتی کانادا داشته باشد چه شرایطی خواهد داشت. با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در رابطه با این موضوع ارائه دهیم.

  در ابتدا به این موضوع توجه کنید که ویزای مولتی کانادا مدت اعتبار محدودی دارد. یعنی بعد از گذشت از مدت آن دیگر هیچ اعتباری نخواهد داشت. در طول مدتی که ویزا اعتبار داشته باشد شخص می تواند به هر تعدادی که می خواهد به کانادا سفر کند و در هر مدتی که می خواهد در این کشور اقامت کند( الیته باید توجه داشت که نباید از اعتبار ویزا گذشته باشد.)

  نکته دیگری که در رابطه با ویزای مولتی کانادا باید بدانید این است که مدت اعتبار آن می تواند متغیر باشد و میزان ثابتی ندارد. البته این که چگونه می توان مدت زمان اعتبار ویزا را طولانی تر کرد نکته ای است که از بحث این مقاله خارج است. در این جا باید این موضوع را بدانید که طولانی ترین مدت اعتبار یک ویزای مولتی 10 سال خواهد بود. شاید برای شما جالب باشد بدانید که ویزای مولتی کانادا سفر به این کشور را برای مسافرهای حقیقی بسیار آسان کرده است و سفر به کانادا با اعتبار بیشتری انجام می شود که نکته ای بسیار مهم و قابل توجه می باشد.

   آیا تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت امکان پذیر است؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت که فرد باید مشخص کند که منظور و هدف وی از اقامت در کانادا چه چیزی است. اجازه دهید این موضوع را به صورتی دیگر بیان کنیم. برای گرفتن اقامت دائم در کانادا شخص می تواند از چند طریق اقدام کند. در ابتدا باید بدانید که قصد دارید از کدام طریق در کانادا ماندگار شوید و سپس شرایط آن را بررسی کنید.

  اگر قصد شما برای گرفتن اقامت دائم در کانادا جدی است در ابتدا شرایط تبدیل ویزای مولتی به اقامت همیشگی در این کشور را به طور کامل و دقیق بدانید و سپس اقدام به سفر کنید. در این صورت می توانید با آگاهی بیشتر و در زمان کمتری اقدام به گرفتن اقامت دائم کنید و طبیعتا نتیجه آن هم بهتر خواهد بود.

  البته به این موضوع توجه داشته باشید که تبدیل ویزای مولتی به اقامت دائم در کانادا گاهی هم جواب نمی دهد و در شرایط خاص نتیجه می دهد. پیشنهاد ما به شما این است که اگر برای مهاجرت هدفی جدی دارید ، در ابتدا و در کشور خود اقدام به گرفتن اقامت دائم کنید تا سفری مطمئن و بدون نگرانی داشته باشید. این کار از نظر منطق بهتر است و شخص دیگر نگران اتفاق های بعد در کشوری بیگانه نخواهد بود.

  در شرایطی خاص امکان تبدیل ویزای مولتی به اقامت دائم در کانادا وجود دارد که آن ها را بررسی می کنیم. شخصی با ویزای مولتی وارد کشور کانادا شود و بعد با شخصی که کانادایی است یا از قبل سکونت دائم کانادا را گرفته است ازدواج کند. در این شرایط اداره مهاجرت کشور کانادا باید موضوع را تائید کند.

  شرایط دیگر زمانی است که شخص قبل از آن که به کشور کانادا سفر کرده باشد برای گرفتن اقامت دائم اقدام کرده باشد و جواب نهایی زمانی صادر شده باشد که وی به عنوان توریست به کانادا سفر کرده است، در این حالت می تواند ویزای خود را تبدیل کند. شرط دیگر پناهندگی است. یعنی شخص با دلایل و مدارک معتبر به اداره مهاجرت کشور کانادا ثابت کند که اگر به کشور خود بازگردد امنیت جانی نخواهد داشت و درخواست پناهندگی کند. البته به شما پیشنهاد می دهیم این مورد را امتحان نکنید ، زیرا شرایط یک پناهنده در کشوری دیگر از چیزی که تصور می کنید ، سخت تر خواهد بود.

  در شرایط بسیار خاصی هم می توان با کمک یک وکیل مهاجرت ماهر و متخصص برای گرفتن اقامت نوع دوستانه اقدام کرد. در این حالت شرایط با پناهندگی کاملا متفاوت است و شامل همه افراد هم نمی شود. اگر کسی به هر دلیلی به کشور کانادا ممنوع الورود باشد یا نتواند در حالت عادی اقدام به اخذ ویزا کند می تواند از روش نوع دوستانه اقدام کند. همانطور که از نام آن مشخص است در این حالت شخص باید ثابت کند ، که زندگی در کانادا برای سلامت خود یا فرزندانش بهتر است .

  اگر بخواهیم با شما صادق باشیم ، باید بگوییم که در قانون کشور کانادا اصلا چیزی تحت عنوان تبدیل ویزا وجود ندارد. بر اساس قوانین این کشور اگر کسی با ویزای مولتی یا همان ویزای توریستی وارد این کشور می شود ، نمی توان نوع ویزای خود را در داخل خاک این کشور تغییر دهد. البته شخص می تواند به کشور کانادا سفر کند و وکیل مهاجرت وی خارج از خاک کانادا برای گرفتن ویزای کار یا تحصیل و اقامت دائم اقدام کند، اما این تصوری که شخص بعد از ورود به کشور کانادا می تواند به راحتی نوع ویزای خود را تبدیل کند خیالی بیش نیست و سال ها است دفاتر مهاجرت نا معتبر به واسطه همین رویا افراد بسیاری را فریب داده اند و پول های کلان به دست آورده اند.

  چگونه می توان ویزای مولتی کانادا را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد؟

  در شرایطی بسیار خاص اگر شخصی که به کانادا سفر کرده باشد کمتر از هیجده سال سن داشته باشد می تواند ویزای توریستی یا مولتی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کند و تا پایان زمان تحصیل خود در کانادا ماندگار شود. البته شرایط دیگری هم برای تبدیل این ویزا وجود دارد که در ادامه آن را بیان خواهیم کرد.

  اگر شخص متقاضی در یکی از واحدهای آموزشی کانادا درسی را به عنوان پیش نیاز گذرانده باشد و از طریق همان واحد آموزشی پذیرش گرفته باشد، می تواند ویزای مولتی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کند. البته شرایط دیگری هم وجود دارد که بسیار خاص و تقریبا احتمال آن پائین است. به عنوان مثال اگر کسی همسرش در یکی از تیم های ورزشی کشور کانادا مشغول به کار باشد می تواند برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی اقدام کند.

  چگونه می توان ویزای مولتی کانادا را به ویزای کاری تبدیل کرد؟

  با صداقت کامل باید به شما بگوییم ، که احتمال تبدیل ویزای مولتی کانادا به ویزای کار در این کشور بسیار پائین است. البته در شرایطی بسیار خاص و نادر می توان این کار را انجام داد که نیاز به مشاوری مهار و متخصص دارد. در مواردی مانند این که همسر شخص از قبل ویزای کاری کانادا گرفته باشد یا این که کاری که شخص می خواهد در کانادا انجام دهد ، نیاز به مجوز نداشته باشد، می توان این تبدیل را انجام داد.

   البته لازم به ذکر است که موارد ذکر شده از چیزی که تصور می کنید پیچیده تر و خاص تر هستند و نمی توان به راحتی این کارها را انجام دارد و همانطور که در مطالب بالا هم به آن اشاره کردیم، مواظب باشید فریب شرکت های مهاجرت را نخورید و با قرار دادن سرمایه خود را در دست این افراد ضرر نکنید.

  در هنگام دریافت ویزای کاری کانادا به چه نکته هایی باید دقت کرد؟

  اگر قصد دارید برای کار به کشور کاناد مهاجرت کنید به این موضوع دقت کنید که مراحل اقدام و پیگیری انجام کار باید بیرون از خاک کانادا باشید و در داخل این کشور نمی توانید این کارها را انجام دهید. نکته بسیار مهم این است که با آگاهی کامل اقدام به مهاجرت کنید و بدانید که در کانادا برای رسیدن به هر موقعیتی باید تلاش کرد و با رویاپردازی نمی توانید موفق شوید، کار و تلاشی روز افزون می طلبد.

  برای مهاجرت به کانادا و گرفتن ویزای کاری به این موضوع دقت کنید که مهارت بالایی در رشته تحصیلی خود داشته باشید. علاوه بر آن که در کار خود باید متخصص و ماهد باشید باید بتوانید در آن جا با دیگران ارتباط برقرار کنید و برای این ارتباط نیاز به دانش زبان انگلیسی و کمی فرانسوی دارید. البته فقط بعضی از ایالت های کشور کانادا به زبان فرانسه صحبت می کنند و بقیه انگلیسی زبان هستند.

  موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هنگام ترجمه مدارک خود مطمئن شوید که ترجمه به درستی انجام شده است زیرا می تواند مشکل ساز شود. لازم به ذکر است که در هنگام پر کردن رزومه خود فقط حقیقت را بنویسید و اضافه گویی و بزرگ نمایی را کنار بگذارید زیرا می توان برای شما مشکلات جدی را به دنبال داشته باشد.

  آیا می توان با داشتن ویزای مولتی در کانادا به کار مشغول شد؟

  ممکن است بسیاری از افراد به این موضوع فکر کنند که بعد از ان که به عنوان توریست وارد کشور کانادا می شود مشغول به کار شده و مبلغی را به عنوان پس اندار با خود برگردانند. حال سوال مهمی که پیش می آید این است که از نظر قانونی آیا اجازه چنین کاری را دارند و می توان با ویزای توریستی در کانادا کار کرد یا خیر؟

  نکته مهم در این است که به طور کلی و قانونی چنین اجازه ای به فرد داده نمی شود مگر آن که شرایط ویژه ای داشته باشد یا قصد انجام کارهای ویژه ای هم داشته باشد. به عنوان مثال اگر کاری که شخص می خواهد انجام دهد نیازی به مجوز اداره مهاجرت کانادا نداشته باشد می توان مشغول به کار شود ، همانطور که در مطالب بالا هم گفتیم این موضوع به همین سادگی هم نیست و بسیار پیچیده می باشد .

  مورد دیگری که شخص می تواند بدون ویزای قانونی کار در این کشور مشغول به فعالیت شود این است که به صورت غیر قانونی کار کند . البته این کار بسیار خطرناک است و اگر شخص در حین انجام کار دستگیر شود علاوه بر این که از کانادا دیپورت می شود دیگر اجازه ورود به این کشور هم نخواهد داشت. البته در این صورت اگر کارفرما حق کارمند را به هر شکلی پایمال کند، نمی توان آن را از نظر قانونی پیگیری کرد .

  در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که تبدیل ویزای مولتی کاناد به اقامت دائم در این کشور جز در موارد بسیار خاص و پیچیده غیر ممکن خواهد بود . در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که این موارد ویژه و خاص چه چیزهایی است و چگونه باید برای آن اقدام کرد.

  در این مقاله سعی بر این داشتیم که در ابتدا توضیحاتی در رابطه با ویزای مولتی کانادا و ویژگی های خاص آن بیان کنیم و بگوییم که چه افرادی می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند. در این مقاله به علاقه مندان به مهاجرت و زندگی در کشور کانادا توصیه کردیم که در ابتدا و در کشور خود اقدام به اخذ ویزا کنند تا مشکلی برای آن ها پیش نیاید. نکته های مهم در خصوص مهاجرت به کانادا و اطلاعاتی که مهاجر باید بداند را هم به تفضیل بیان کردیم. به خصوص کسانی که قصد دریافت ویزای کاری دارند مطالب مهمی را برای آگاهی آنان در بالا بیان کرده ایم.

  نکته پایانی: عموما افراد زیادی برای مهاجرت اقدام می‌کنند ولی در میان برخی از این افراد هستند بزرگوارانی که به جزئیات توجه نمی‌کنند، خاطر داریم که در پرونده مهاجرتی به کبک کانادا خانومی که مشکلات استخوانی داشت و زندگی در مناطق سردسیر برای او مشکلاتی را ایجاد می‌کرد، تمامی اقدامات خود را برای مهاجرت و اخذ اقامت کبک انجام داده بود ولی پس از سفر و مواجه شدن با هوای سرد این شهر مجبور به برگشتن به ایران شد، پس مطالعه در مورد جزئیات از کلیات می‌تواند برای شما بسیار ضروری و کارآمد باشد به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حتما مقاله آب و هوای کانادا را برسی و مطالعه نمایید تا در تصمیم خود استوار‌تر باشید.

  امیدوارم از مطالب فوق لذت برده باشید.

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *