در این مقاله قصد داریم موضوع تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا را مورد بررسی قرار دهیم. به این موضوع دقت داشته باشید که کشور کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها به حساب می آید و البته امکانات رفاهی در آن به گونه ای است که مهاجران زیادی را به سمت خود جذب می کند.
بسیاری از افراد برای گرفتن اقامت دائم در کانادا دست به کارهای عجیب و غریبی می زنند و می خواهد به روش هایی غیر از راه مرسوم کار خود را پیش ببرند، یکی از همین روش ها این است که با ویزای توریستی وارد کشور کانادا می شوند و در آن جا برای اقامت دائم اقدام می کنند. در ادامه مطالب به طور کامل در رابطه با روش های سفر به کاناد، گرفتن ویزا و تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا بحث خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

ما همچنین پیش از این و در مقاله ای جداگانه به موضوع تبدیل ویزای مولتی کانادا به اقامت پرداختیم که پیشنهاد میکنیم آن مقاله را نیز مطالعه فرمایید.

در این مقاله قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم:

  • برای گرفتن اقامت کانادا از چه راه هایی می توان اقدام کرد؟
  • برای گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کاری چگونه باید اقدام کرد؟
  • گرفتن اقامت دائم کانادا با ویزای تحصیلی چگونه است؟
  • آیا می توان کار با ویزای توریستی کانادا را مطمئن دانست؟
  • چگونه می توان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا را انجام داد؟

طبیعت کشور کانادا

برای گرفتن اقامت کانادا از چه راه هایی می توان اقدام کرد؟

اقامت داشتن در کانادا فقط با ویزا امکان پذیر است. اما نکته مهم این است که برای اقامت کانادا می توان از چنیدن نوع ویزا استفاده کرد که البته هر یک از آن ها برای شرایطی ویژه و خاص هستند، یعنی شما با توجه به شرایط خود می توانید برای گرفتن ویزا و اقامت دادم اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که در این قسمت فقط ویزاهای پرکاربرد و متداول را شرح خواهیم داد.
یکی از راه هایی که برای اقامت مناسب است، گرفتن ویزای تحصیلی است. شرایط گرفتن ویزای تحصیلی را در ادامه شرح خواهیم داد، اما نکته مهم این است که بعد از اتمام تحصیل شخص باید خاک کانادا را ترک کند یا برای ویزای نوع دیگری اقدام کند. البته لازم به ذکر است که برای گرفتن ویزای کانادا باید خارج از خاک این کشور و از طریق سفارت خانه اقدام کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود.
ویزای سرمایه گذاری: افرادي كه توان مالي بالايي دارند براي اقامت كانادا مي توانند ويزاي سرمايه گذاري را انتخاب كنند. در اين ويزا شخص مبلغي (به دلار) را در كشور كانادا سرمايه گذاري مي كند (مي تواند شروع کاري جديد، سرمايه گذاري در بورس يا هر چيز ديگري باشد) با سرمايه گذاري در اين كشور مي توانيد اقامت بگيريد. نكته مهم و لازم به ذكر اين است كه مبلغ سرمايه گذاري تقريبا بالا مي باشد و هر كسي قدرت انجام آن را ندارد، به خصوص كه سرمايه شما به دلار محاسبه مي شود و متاسفانه ارزش پول ملي ما در مقايسه با دلار كانادا بسيار پايين است.
سوپر ويزاي كانادا: براي اخذ اين ويزا شما بايد فردي نزديك از خانواده خود را در كانادا داشته باشيد. به عنوان مثال فرزند شما در كانادا مشغول به كار است، پس شما مي توانيد با اين ويزا به اين كشور سفر كنيد. اعتبار سوپر ويزا 10 سال است و هر سفر مي تواند 2 سال به طول انجامد.
ويزاي ديپلماتيك: همانطور كه از نامش مشخص است كساني مي توانند اقدام به اخذ ويزاي ديپلماتي كنند كه براي انجام كار دولتي يا سياسي به كانادا سفر مي كنند.
ویزای کار: در رابطه با ویزای کار کانادا در ادامه توضیحات مفصلی را ارائه خواهیم داد، در این جا به این مورد توجه کنید که یکی از ساده ترین راه ها برای گرفتن اقامت کانادا ویزای کاری است، البته اگر از دانش و مهارت بالایی برخوردار باشید.
البته لازم به ذكر است كه براي سفر به كانادا ويزاهاي ديگري هم وجود دارد كه متاسفانه شامل حال ايراني ها نمي شود. به عنوان مثال ويزاي کار در تعطيلات يكي از آن ها است به همين دليل از توضيح در رابطه با آن خودداري مي كنيم. مورد ديگري كه بايد به آن توجه كنيد اين است كه شما فردي دو تابعيتي (كانادايي_ ايراني) هستيد و موفق به اخذ گذرنامه كانادا نشده ايد، ويزاي تسهيلات به شما تعلق مي گيرد كه سفر به اين كشور براي شما بسيار آسان خواهد شد.

ساختمان های زیبا در کانادا

برای گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق ویزای کاری چگونه باید اقدام کرد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که با گرفتن ویزای کاری می توانید اقامت کانادا را بگیرید. در این رابطه باید به نکات بسیار مهمی توجه کنید که در ادامه آن را شرح خواهیم داد. در ابتدا بدانید که برای گرفتن ویزای کاری کانادا باید مهارت کافی داشته باشید، یعنی صرفا به دلیل آن که شما در یک دانشگاه معتبر درس خوانده اید و نمرات خوبی هم دارید نمی توانید در کانادا مشغول به کار شوید.
در ابتدا در کشور خود باید شرکت های کانادایی را دنبال کنید و اگر هر کدام از آن ها نیرویی خواست که مناسب با رشته و تحصیلات شما است برای آن ها رزومه کاری خود را بفرستید، دقت داشته باشید که در نوشتن رزومه باید حتما صداقت را رعایت کنید و گرنه دچار مشکل خواهید شد. بعد از ارسال رزومه در صورتی که تائید شده باشد با شما تماس می گیرند. در بسیاری از موارد شما باید سفری به کانادا داشته باشید تا در مصاحبه حضوری شرکت کنید. اگر در این مصاحبه موفق شوید شما در کانادا شاغل به حساب می آیید.
در این مرحله باید مدارک خود را به سفارت خانه ببرید و درخواست ویزای کاری کنید. برای گرفتن ویزای کاری باید به این موضوع توجه کنید که آگاهی و تسلط شما به زبان انگلیسی و در مواردی فرانسوی بسیار مهم است. دقت کنید که در استان یا شهری از کانادا که بخواهید می توانید مشغول به کار شوید و هیچ مشکلی از این بابت نخواهید داشت.
در بسیاری از موارد بعد از گذشت چند سال شخص می تواند درخواست شهروندی دهد و از حقوق شهروند در کانادا هم برخوردار شود. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که شما با داشتن ویزای کاری کانادا می توانید همسر خود را همراه داشته باشید و او به واسطه شما اقامت در کانادا را بگیرد، پس نگران خانواده خود نباشید و تمرکز خود را بر روی افزایش مهارت های خود بگذارید.

تبدیل ویزای تحصیلی به دائمی

گرفتن اقامت دائم کانادا با ویزای تحصیلی چگونه است؟

در رابطه با تحصيل در كانادا بايد به اين نكته مهم اشاره كنيم كه تحصيل شما چه مدت طول مي كشد. اگر دوره اي كه خواهان گذراندن آن هستيد 6 ماه يا كمتر است، پس يك ويزاي توريستي براي شما مناسب مي باشد. اما اگر زمان دوره از 6 ماه بيشتر باشد، بايد ويزاي تحصيلي دريافت كنيد. ويزاي تحصيلي هم خود به دو دسته تقسيم مي شود؛ ويزاي دانش آموزي كه براي تحصيل در مدرسه هاي كانادا اعتبار دارد و ويزاي دانشجويي كه براي دانشگاه هاي اين كشور معتبر مي باشد.
نكات مهم در رابطه با ويزاي تحصيل اين موارد است؛ متقاضي ويزاي تحصيلي بايد از طرف مدرسه يا دانشگاه مورد نظر خود تاييديه بگيرد، يعني در ابتدا بايد از مركز آموزشي پذيرش بگيرد و سپس براي گرفتن ويزا اقدام كند. نكته ديگري كه بايد به آن توجه ويژه شود اين است، افرادي كه با ويزاي تحصيلي وارد خاك كانادا مي شوند اجازه كار كردن نخواهند داشت. البته توجه داشته باشيد كه اجازه كار نداشتن به اين معني نيست كه هيچ كاري نبايد انجام دهند، دانشجويان براي امرار معاش مي توانند در هفته 20 ساعت كار كنند و درآمد داشته باشند، اما اين مقدار نبايد بيشتر شود.
نكته ديگري كه در رابطه با ويزاي تحصيلي وجود دارد و البته به آن اشاره هم كرده ايم اين است كه بعد از اتمام تحصيل فرد بايد خاك كشور كانادا را ترك كند، مگر آنكه از روش هاي ديگري مانند يافتن كار و ازدواج با كسي كه كانادايي است يا اقامت دائم كانادا را دارد بتواند در اين كشور ماندگار شود، در غير اين صورت در زماني مشخص و تعيين شده بايد از كانادا برود وگرنه مجرم به حساب مي آيد.

گرفتن اقامت دائمی کانادا

آیا می توان کار با ویزای توریستی کانادا را مطمئن دانست؟

در اکثر موارد می توان گفت که کار با ویزای توریستی در کانادا امکان پذیر نیست. یعنی به کسانی که به ویزای توریستی وارد کشور کانادا می شوند و قصد آن ها تفریح است یا انجام دیگر کارهای شخصی است اجازه کار داده نمی شود. اگر به این موضوع فکر می کنید که با ویزای توریستی وارد کانادا شوید و در آن جا مشغول به کار شوید باید بگوییم که این کار نشدنی است.
مسافران و توریست های که به کانادا سفر می کنند نمی توانند کار کنند مگر آن که بخواهند به طور غیر قانونی این کار را انجام دهند که البته می توان گفت در بسیاری از موارد به ضرر آن ها تمام می شود. اجازه دهید موضوع را کاملا باز کنیم تا به طور کامل متوجه آن شوید. زمانی که شما به طور قانونی مشغول به کار می شوید، اداره کار این کشور از لحاظ حقوقی و قاونی حامی و پشتیبان شما خواهد بود.
به عنوان مثال اگر در محل کار برای شما مشکلی پیش آید، حقوق شما پرداخت نشود یا بدون هیچ دلیل یا عذر و بهانه ای شما را از کار اخراج کنند می توانید به اداره کار یا مهاجرت بروید و از حق خود دفاع کنید. این در حالی است که اگر به طور غیر قانونی مشغول به کار شوید هیچ تضمینی وجود ندارد که حقوق شما پرداخت شود و در صورتی که حقوقی هم به شما تعلق بگیرد از آن چیزی که به طور قانونی است کمتر خواهد بود و کارفرما به خواست و اراده خود می تواند عذر شما را به بهانه های پوچ و الکی بخواهد.
به این نکته مهم توجه کنید که پیدا کردن کار به صورت غیر قانونی در کانادا بسیار سخت است و نمی توان به راحتی این کار را انجام داد، زیرا در صورتی که مراجع قانونی متوجه این موضوع شوند کارفرما شما به شدت جریمه می شود و شما در اسرع وقت به کشور خود دیپورت خواهید شد و دیگر اجازه ورود به کشور کانادا را نخواهید داشت، حتی به صورت مسافر هم نمی توانید به کانادا سفر کنید.

غروب در شهرهای زیبای کانادا

چگونه می توان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا را انجام داد؟

در رابطه با این که چگونه می توان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا را انجام داد باید بگوییم که این کار تقریبا غیر ممکن است مگر با شرایطی خاص و ویژه که در ادامه آن را شرح خواهیم داد. اما در ابتدا به این موضوع توجه کنید که برای کار در کانادا حتما باید ویزای کاری داشته باشید و با ویزای توریستی این امکان به شما داده نخواهد شد.
نکته مهمی که در رابطه با خذ ویزای کاری باید به آن توجه داشته باشید این است که از خاک کانادا نمی توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. یعنی اگر قصد دارید ویزای کانادا بگیرید باید قبل از آن که به این کشور سفر کنید برای آن اقدام کرده باشید، در غیر این صورت به شما اجازه سفر داده نمی شود.
برای آن که در کانادا مشغول به کار شوید باید در ابتدا از شرکتی تائیدیه بگیرید و یا آن تائیدیه کارهای مربوط به ویزا را انجام دهید، بدون آن ویزای کاری به شما تعلق نمی گیرد، اما در مواردی می توان این کار را به صورتی دیگر هم انجام داد که البته به شما توصیه نمی کنیم که این کار را انجام دهید زیرا احتمال انجام آن کم می باشد و ممکن است که دچار مشکل شوید.
در حالتی شما می توانید ویزای توریستی بگیرید و به کشور کانادا سفر کنید، بعد از رسیدن به آن کشور به دنبال کار مورد نظر خود بگردید و بعد از پیدا کردن کار همان جا مصاحبه حضوری را انجام دهید. البته این کار چندین مشکل بزرگ برای شما ایجاد می کند. اول آن که ممکن است کار مورد نظر خود را پیدا نکنید، زیرا کار پیدا کردن در کانادا مانند ایران نیست و باید حتما شرکتی نیرو احتیاج داشته باشد و شما مهارت کافی برای انجام آن کار را داشته باشید و این کار را در ایران هم می توانید انجام دهید و احتیاجی به سفر به آن کشور نیست.
دوم آن که ممکن است کار مورد نظر خود را پیدا کنید، اما مدت زمانی که برای مصاحبه لازم می باشد طولانی باشد و شما مجبور شوید مدت زمان بیشتری را در این کشور سپری کنید تا جواب کار بی آید و این مدت برای شما هزینه هایی به دنبال خواهد داشت و اگر جواب مصاحبه منفی باشد فقط هزینه شما هدر می رود و هیچ نتیجه دیگری به دنبال نخواهد داشت.
حالت سوم که البته امکان آن هم بسیار کم می باشد، این است که کار مورد نظر خود را پیدا می کنید و در مرحله قبول رزومه و همینطور مصاحبه حضوری هم موفق می شوید، در این حالت برای آن که بتوانید به طور قانونی و صحیح مشغول به کار شوید احتیاج به ویزای کاری دارید و همانطور هم که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم از خاک کانادا نمی توان برای اخذ ویزا اقدام کرد.
در این حالت باید به کشور خود برگردید و از طریق سفارت خانه مراحل گرفتن ویزای کاری را دنبال کنید و سپس مجددا به کانادا سفر کنید. این کار هزینه و زمان زیادی را از شما هدر خواهد داد. در صورتی که می توانید همان کارها را در کشور خود به راحتی و با کمترین هزینه انجام دهید. به این مورد توجه کنید که در کانادا نمی توانید به هیچ عنوان ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

برج های کشور کانادا

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا امکان پذیر نخواهد بود و قبل از سفر به کانادا باید از شرکتی خاصبرای شما تائیدیه آمده باشد تا به وسیله آن بتوانید برای ویزای کاری اقدام کنید. در این مورد فریب شرکت های مختلف را نخورید زیرا بسیاری از آن ها به تنها چیزی که فکر می کنند سود مالی خود است و برایشان اهمیتی ندارد که شما به چه میزان زمان یا هزینه صرف کنید.
موضوع دیگری که باید به ان توجه ویژه داشته باشید این است که هرگز با ویزای توریستی در کانادا مشغول به کار نشوید. زیرا در مرحله اول پیدا کردن کاری این چنینی سخت و دشوار است، زیرا مجازات سختی در انتظار کارفرما خواهد بود و در مرحله دوم شما از حقوق و امکانات کافی در محل کار خود برخوردار نیستید و امنیت شغلی نخواهید داشت. در صورتی که مراجع زیر صلاح متوجه کار شما شوند از کانادا اخراج شده و دیگر نمی توانید به این کشور سفر کنید.

تبدیل ویزا در کانادا

در این مقاله سعی بر این شد که انواع ویزاهای کانادا را بررسی کنیم تا اگر قصد سفر به این کشور را دارید بتوانید مناسب با شرایط خود ویزا را انتخاب کنید و تصمیمی درست بگیرید. توجه داشته باشید که اگر با ویزای تحصیلی وارد کانادا می شوید بعد از اتمام تحصیل خود باید خاک این کشور را ترک کنید مگر آن که مشغول به کار شوید یا با فردی ازدواج کنید.

شرایط تبدیل ویزا در کانادا

از این که این مقاله را مطالعه کردید، از شما ممنونیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *