در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع مدت زمان صدور ویزای انگلیس بپردازیم. امروزه درخواست صدور ویزا برای مهاجرت به انگلیس به نسبت گذشته افزایش یافته و اشخاص زیادی بنا به دلایل مختلف قصد سفر به انگلیس را دارند. اخذ ویزا در سال¬های اخیر تا حدودی برای افراد مقیم ایران با مشکل مواجه شده و کسانی که قصد دارند به انگلیس مهاجرت کنند، معمولا با مشکلات عدیده¬ای روبرو خواهند بود.

به سوالات زیر باید پاسخ دهیم:

 1. انواع ویزای مهاجرت به انگلیس کدامند؟
 2. مدت زمان صدور ویزای انگلیس به چه میزان است؟
 3. برای دریافت ویزای انگلیس باید چه شرایطی را دارا باشیم؟
 4. برای دریافت ویزای انگلیس چه مدارکی مورد نیاز است؟

ویزای انگلیس

انواع ویزای مهاجرت به انگلیس کدامند؟

همان گونه که می¬دانید انواع مختلفی از ویزاهای انگلیس وجود دارد و اتباع ایرانی بسته به هدفی که دارند، می¬توانند برای مهاجرت به انگلیس از آن استفاده نمایند. چنانچه اطلاعات بیشتری در مورد قیمت ویزای انگلیس نیاز دارید میتوانید مقاله مهاجران در این زمینه را مطالعه بفرمایید. در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت:

دریافت ویزای کار انگلیس

یکی از بهترین ویزاهایی که می¬توان برای مهاجرت به انگلیس انتخاب کرد، دریافت ویزای کاری است. هر ساله افراد بسیار زیادی برای مهاجرت به این کشور نسبت به دریافت ویزا اقدام می¬کنند. شایان ذکر است که دریافت ویزا کار نیز همچون انواع دیگر آن با دشواری¬هایی همراه است. اما با این وجود یکی از پر تقاضاترین ویزاها جهت مهاجرت به انگلیس به شمار می رود.

ویزای کار خود به چند دسته تقسیم می¬شود که عمده¬ترین موارد آن شامل:

 • چنانچه کارفرمایی که از وزارت کار اجازه پیشنهاد را به افراد مختلف داشته باشد و به شما در زمینه¬ای خاص پیشنهاد همکاری بدهد، می¬توانید از این طریق اقدام به اخذ ویزای کاری کنید.
 • Skilled Workers دریافت ویزا برای افرادی که مهارت تخصصی، در زمینه¬ای خاص دارند.
 • Temporary Workers این ویزا شامل اقامت موقت خواهد شد و افرادی که به صورت موقت قصد دارند در انگلیس مشغول به کار شوند می¬توانند از این ویزا استفاده نمایند.

Highly Skilled Workers , Investors , Entrepreneurs این دسته از ویزاها، شامل افراد با مهارت¬های خاص، ویزای سرمایه گذاران و ویزای صاحبان تجارت می¬باشد. چنانچه فردی برای دریافت ویزای انگلیس از این روش اقدام کنند هیچ گونه نیازی به دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرما را نخواهند داشت و می¬توانند تنها با دریافت امتیاز قبولی در ارزیابی این ویزاها را اخذ نماید.

نکات مهم جهت دریافت امتیاز

چنانچه بتوانید پیشنهاد شغلی را از کارفرمایان انگلیسی دریافت نمایید، می¬توانید در فرم ارزیابی بیشترین امتیاز را کسب کنید. این پیشنهاد به تنهایی می¬تواند 30 امتیاز را برای شما به ارمغان بیاورد.
علاوه بر این اخذ مدارک زبان نیز می¬تواند برای افرادی که قصد دریافت ویزای کار انگلیس را دارند، تاثیر بسزایی داشته باشد. کسانی که می¬توانند در آزمون IELTS نمره بالایی را کسب کنند، در فرم ارزیابی می-توانند 10 امتیاز را به خود اختصاص دهند.
چنانچه دارایی شخصی بالا باشد، یا به هر میزان که موجودی بانکی بالاتری داشته باشد می¬تواند از فرم ارزیابی امتیاز بیشتری را کسب کند. به علاوه آن اگر شخص حقوق دریافتی بالایی داشته باشد، نیز می¬تواند تا 20 امتیاز را به خود اختصاص دهد.

ویزای تحصیلی

دریافت ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی نیز یکی دیگر از انواع ویزاهایی است که به دانشجویان با استعداد در رشته¬های مختلف تحصیلی ارائه می¬شود. انگلیس در زمینه تحصیل، دانشگاه و کالج¬های بسیار معتبری را در سطح جهانی دارد.
شایان ذکر است که بین 10 دانشگاه برتر دنیا انگلیس 4 دانشگاه مرجع را به خود اختصاص داده، به همین دلیل دانشجویان بسیار زیادی در دنیا آرزو دارند که این ویزا را دریافت نمایند.
در حالت کلی ویزای تحصیلی انگلیس به دو دسته تقسیم می¬شود که عبارتند از ویزای دانشجویی و ویزای دانش آموزی.

ویزای دانش آموزی

ویزای دانش آموزی برای افرادی صادر می¬شود که 4 تا 17 سال سن داشته باشند و خانواده آن¬ها بتوانند فرد را به صورت کامل ساپورت کنند.
در واقع باید هزینه یک سال زندگی دانش آموز را در حساب بانک مربوطه نگه داری نمایند. در چنین شرایطی دانش آموز می¬تواند از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان را در مدارس این کشور تحصیل کرده و از امکانات ویژه آن¬ها استفاده نماید.

ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی

دریافت این ویزا مختص به افرادی است که سنی بالاتر از 17 سال داشته و قصد تحصیل در یکی از دانشگاه-های کشور انگلیس را دارند.
همان گونه که گفته شد کشور انگلیس در رده دانشگاه¬های برتر جهان قرار دارد، به همین منظور رقابت بسیار سختی بین دانشجویان در این کشور وجود خواهد داشت. همین مسئله می¬تواند شرایط را برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس با مشکل روبرو کند.
مدت اعتباری که این ویزا دارد بسته به دوره تحصیل دانشجو است. نوعی از ویزای تحصیلی در انگلیس که به ویزای کوتاه مدت معروف است، به این صورت می¬باشد که، متقاضی پس از دریافت ویزای تحصیلی می¬تواند حداکثر 11 ماه در این کشور به تحصیل بپردازد.

مزایای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از مهم¬ترین مسائلی که در دریافت ویزای تحصیلی انگلیس می¬توان به عنوان یک مزیت از آن نام برد، این است که افراد دانشجو در انگلیس پس از پایان دوره تحصیلی خود در مراکز علمی این کشور، می¬توانند در رابطه با رشته خود شروع به کار و فعالیت کنند.

دریافت ویزای خانوادگی انگلیس

در واقع این نوع ویزا برای افرادی است که یکی از اعضای خانواده¬شان مقیم کشور انگلیس باشد. این نوع از ویزا شامل چند دسته مختلف است، که در ادامه به معرفی آن می¬پردازیم:

 • افرادی هستند که همسر آن¬ها در انگلیس زندگی می¬کند و قصد ملحق شدن به وی را دارند.
 • افرادی که نامزد آن¬ها در این کشور ساکن است و قصد دارند تا بعد از سفر به انگلیس با او ازدواج کنند.
 • دسته دیگر کسانی هستند که والدین¬شان مقیم کشور انگلیس هستند و قصد دارند، تا باقی عمر خود را در کنار آن¬ها بگذرانند.
 • افرادی که فرزندانشان در این کشور زندگی می¬کنند و قصد دارند که به آن¬ها ملحق شوند.
 • آخرین دسته نیز افرادی هستند که یکی از اعضای خانواده آن¬ها مقیم کشور انگلیس است و قصد حمایت از وی را داشته باشد.
 • در چنین حالتی فردی که متقاضی را دعوت می¬کند، باید جزو شهروندان انگلیس بوده یا اقامت دائم این کشور را دریافت نموده باشد.

شرایط صدور ویزای انگلیس

شرایط صدور ویزا

برای این که بتوانید از این طریق ویزای کشور انگلیس را دریافت نمایید، باید شرایط مختص به آن را داشته باشید. که از جمله این شرایط شامل:

 • در اولین قدم باید ثابت کنید که شما با فردی که مقیم انگلیس است نسبت خانوادگی دارید. در این صورت نباید سن شما کمتر از 18 سال باشد.
 • خانواده شما که در انگلیس زندگی می¬کنند، محل اقامت¬شان باید در یکی از مناطق مناسب انگلیس باشد.
 • فردی که در انگلیس زندگی می¬کند باید هیچ گونه سابقه کیفری در طول زندگی (در انگلیس و خارج از آن) نداشته باشد.
 • قبل از دریافت ویزا باید حتما مدارک افرادی که در انگلیس زندگی می¬کنند را به سفارت این کشور ارائه کنید.

دریافت ویزای توریستی انگلیس

میان تمامی ویزاهایی که معرفی کردیم، دریافت ویزای توریستی یکی از پرتقاضاترین موارد است. دریافت این ویزا با توجه به معنی آن مختص به سفرهای کوتاهی است که عموماً برای گشت و گذار یا درمان انتخاب می-شود و به فرد اجازه اقامت ، تحصیل و یا کار را نمی¬دهد. در بهترین شرایط فردی که این ویزا را دریافت نموده اجازه دارد تا پایان موعد مقرر در این کشور حضور داشته باشد.
ویزای توریستی به دو دسته مختلف تقسیم می¬شود که عبارتند از ویزای توریستی سینگل، و عموماً برای افرادی صادر خواهد شد که قصد بازگشت به این کشور را ندارند، تنها یک بار به انگلیس سفر می¬کنند. مدت زمانی که این نوع از ویزا اعتبار دارد اصولاً کمتر از 6 ماه بوده و برای افرادی مناسب است که قصد گردشگری را در این کشور دارند.
دومین دسته ویزای توریستی چند بار ورود است و مختص به افرادی است که قصد دارند در مدتی مشخص چند بار به این کشور سفر کنند. این نوع از ویزا را بیشتر برای افرادی صادر خواهند کرد که به قصد درمان یا تجارت به این کشور سفر می¬کنند.

ویزای انگلیس

مدت زمان صدور ویزای انگلیس به چه میزان است؟

در واقع نمی¬توان به صورت قطعی گفت که مدت زمان صدور ویزای انگلیس به چه میزان است. چون انگلیس یکی از کشورهای توریستی به شمار می¬رود و هر ساله افراد زیادی به این کشور سفر می¬کنند. همین مسئله موجب شده تا سفارتخانه انگلیس کار سختی را در پیش داشته باشد.
بنابراین اگر به صورت حدودی در نظر بگیریم می¬توان گفت که تقریبا 20 روز روند دریافت ویزای انگلیس به طول می¬انجامد. اما بر اساس توضیحاتی که گفته شد به ویژه در فصول خاص ممکن است این زمان تا یک ماه نیز به طول بی¬انجامد.
برای این که روند دریافت ویزا برای شما کوتاه¬تر شود، می¬توانید قبل از مراجعه به سفارتخانه مدارک خود را تکمیل نموده و با خود به سفارت ببرید.

برای دریافت ویزای انگلیس باید چه شرایطی را دارا باشیم؟

همان گونه که می¬دانید، روابط ایران و انگلیس در این سال¬ها دچار مسائل و مشکلاتی شده و این موضوع دریافت ویزا را برای افراد مقیم ایران سخت¬تر کرده است.
از سال 2011 به بعد سفارت انگلیس قوانینی را برای ایرانیان وضع کرده و موجب شده، تا افرادی که قصد سفر به انگلیس را دارند، زمان طولانی را برای دریافت ویزا صرف کنند. یکی از مواردی که می¬تواند به فرد کمک بسیار زیادی کند، داشتن دو ویزای معتبر شینگن و کانادا است.
در صورتی که این دو ویزا را دریافت کرده باشید شانس شما برای سفر به انگلیس بیشتر است. به علاوه آن افرادی که دارای مدارک شغلی، سند ملکی و دعوت نامه تایید شده باشند، راحت¬تر می¬توانند به این کشور سفر کنند. افرادی نیز که در حساب بانکی خود 100 میلیون تومان سپرده داشته باشند، شانس بیشتری برای سفر به انگلیس خواهند داشت.

پرجم انگلس در کنار برج ساعت

برای دریافت ویزای انگلیس چه مدارکی مورد نیاز است؟

اگر هنگام مراجعه به سفارتخانه انگلیس مدارک خود را تکمیل کرده باشید و علاوه بر آن گردش حساب خود را که حداقل متعلق به 6 ماه گذشته باشد، به این سفارت خانه ارائه دهید می¬توانید شانس بیشتری برای دریافت ویزای انگلیس داشته باشید. مدارکی که هنگام حضور در سفارتخانه مورد نیاز شما است عبارتند از:

 • اگر به سایت اینترنتی این سفارت مراجعه کنید، می¬توانید فرم تقاضا برای ویزای کشور انگلیس را دریافت کرده و بعد از پر کردن آن، از فرم کپی بگیرید و فرم را همراه دیگر مدارک به سفارتخانه ارائه کنید.
 • تمامی پاسپورت¬هایی که در گذشته دریافت کرده¬اید به همراه پاسپورت فعلی خود که باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد را هنگام مراجعه به سفارتخانه همراه خود داشته باشید.
 • دو قطعه عکس با پشت زمینه سفید که تصویر صورت شما در آن کاملا واضح باشد، مورد نیاز شما خواهد بود.
 • از گردش مالی 6 ماه گذشته حساب خود باید یک پرینت دریافت کنید و به سفارتخانه ارائه دهید. در صورت داشتن سند ملکی می¬توانید یک کپی از آن را در مدارک خود بگذارید. این کار در دریافت ویزا کمک بسیار زیادی به شما می¬کند.
 • شناسنامه خود را باید به زبان انگلیسی ترجمه کرده و اصل شناسنامه، به همراه کپی آن را به همراه داشته باشید.
 • در صورتی که ازدواج کرده¬اید، باید سند ترجمه شده ازدواج خود را به سفارتخانه ارائه دهید.
 • همه مدارک شغلی خود را که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد، باید به سفارتخانه ارائه دهید.
 • قبل از این که به سفارتخانه مراجعه کنید، باید بلیط خود را رزرو کرده و آن را همراه خود داشته باشید.
 • در صورتی که دعوت نامه دارید، باید اصل و کپی دعوت نامه، مدارک شناسایی فردی که از شما دعوت به عمل آورده، آخرین فیش حقوقی و مدارک مالیاتی وی را هنگام مراجعه با دیگر مدارک به سفارتخانه ارائه دهید. در صورت داشتن دعوتنامه شرایط شما برای دریافت ویزای انگلیس راحت¬تر خواهد بود.

 

دریافت انلاین فرم ویزای انگلیس

نکات مهم دریافت فرم آنلاین صدور ویزا

هنگامی که فرم آنلاین را از وب سایت سفارتخانه دریافت می¬نمایید باید بدانید که همه اطلاعات آن به زبان انگلیسی است و شما نیز باید اطلاعات مربوط به خود را به این زبان وارد نمایید. در اولین قسمت باید نوع ویزا و مدت زمان اعتبار آن را مشخص کنید.
در دومین قسمت باید اطلاعات مختص به فردی که برای اخذ ویزا درخواست داده به صورت کامل عنوان شود. در آخرین بخش نیز باید اطلاعات مربوط به اقامت خود را درج کنید.
اگر به صورت خانوادگی قصد سفر به این کشور را دارید، به این نکته توجه داشته باشید که هر فرد به صورت جدا باید یک فرم را دریافت و آن را پر کند. در واقع نمی¬توانید برای تمامی اعضای خانواده خود به یک فرم بسنده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *