در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع «وقت سفارت انگلیس» آشنا نماییم، در واقع باید گفت: مهاجرت به انگلیس نیاز به مصاحبه قبل از اخذ ویزا دارد، این مرحله، اولین مرحله از اخذ ویزای انگلستان است، که به مرحله وقت سفارت انگلیس نام‌گذاری شده است، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص موضوع بیان شده،با ما همراه باشید.

 • منظور از وقت سفارت انگلیس چیست و در چه سالی با مشکلات عدیده ای مواجه شده است؟
 • آیا برای مصاحبه در وقت سفارت انگلیس باید هزینه ای پرداخت شود؟ پرداخت روش آنلاین چگونه است؟
 • منظور از Visa4UK دروقت سفارت انگلستان چیست؟
 • هزینه پرداختی برای تعیین وقت مصاحبه از سوی دفتر وقت سفارت انگلیس چقدر است؟
 • مراحل اخذ ویزای انگلیس برای صدور ویزا با محوریت وقت سفارت انگلیس چیست؟
 • هزینه های گرفتن وقت مصاحبه از دفتر وقت سفارت انگلیس برای دریافت ویزای انگلیس چقدر است؟
 • مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه در دفتر وقت سفارت انگلیس چه مواردی را شامل می شود؟

منظور از وقت سفارت انگلیس چیست و در چه سالی با مشکلات عدیده ای مواجه شده است؟

ایرانیان زیادی قصد دارند به دلایل مختلف به کشور انگلیس مهاجرت نمایند، از این رو برای ورود به کشور انگلستان نیاز دارند، تا ویزای انگلیس را دریافت کنند، اخذ ویزا در سال 2011 با مشکلات عدیده ای همراه بوده است.
جالب است بدانید، که علاقه افراد برای مهاجرت به انگلیس آن است، که انگلیس یک کشور پادشاهی بوده و دارای زیبایی های مکانی و ساختمانی خاصی است، که نظر هر بیننده را به خود جلب می کند.
یکی از مراحل اولیه و مورد نیاز کشور انگلیس برای ورود مهاجران به آن، ویزای مهاجرتی است، همان طور که می دانید ویزا های مختلفی برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد، که هر یک از انواع آن شرایط خاص خود را می طلبد.
شایان ذکر است، که اولین و نخستین مرحله از مراحل اخذ ویزای انگلیس مربوط به مصاحبه می شود، مصاحبه یکی از مراحل اخذ ویزای انگلیس؛ چه در اخذ ویزای کاری انگلستان و چه در دریافت ویزای توریستی این کشور است، که باید در سفارت انگلیس انجام شود، از آن جا که انگلیس در کشور های ترکیه و امارات برای هم وطنان ایرانی سفارت انگلیس را قرار داده است، ایرانیان بایستی به این دو سفارت مراجعه و مرحله مصاحبه خود را در آن جا بگذرانند.
برای حل مشکل پیش آمده سعی شد تا در مرکز تهران نیز یک دفتر سفارتی با عنوان VFS Global احداث گردد، این دفتر سعی دارد مشکلات پیش آمده در قبل را از بین برده و راهکار های لازم برای صدور ویزا را مطرح نماید.
در اصل می توان گفت که این دفتر در تهران برای هم وطنان ایرانی یک دسترسی بسیار ساده و عالی به شمار می آید، که هزینه تردد به کشور های ترکیه و امارات را کاهش داده است، در این دفاتر، مصاحبه قبل از ویزا در وقت سفارت انگلیس انجام می شود.
البته خاطر نشان می شود، که ایرانیان شانس خود را برای درخواست ویزای انگلیس در کشور های ترکیه و امارات می دیدند، در حالی که برای درخواست ویزا در زمان های غیر از برنامه وقت سفارت انگلیس در تهران می تواند مفید باشد، از این رو توصیه می کنیم در زمان های غیر از آن به دفتر وقت سفارت انگلیس مراجعه نمایید.

آیا برای مصاحبه در وقت سفارت انگلیس باید هزینه ای پرداخت شود؟ پرداخت روش آنلاین چگونه است؟

همان طور که می دانید برای هر عملی که در پروسه اخذ ویزای انگلستان انجام می شود نیاز به پرداخت هزینه دارد، این هزینه در اولین گام برای انجام مصاحبه وقت سفارت انگلستان پرداخت می گردد، که مبلغ آن از سوی کشور انگلیس تعیین می شود.
خوب است بدانید برای پرداخت این هزینه می توانید از دو راه وارد عمل شوید، راه اول پرداخت مستقیم وجه در دفتر سفارت انگلیس است و راه دوم هم به صورت آنلاین و از طریق سیستم و اینترنت انجام می شود.
در حقیقت پرداخت های آنلاین در جامعه امروز، به نوعی یکی از ضروریات اصلی زندگی اجتماعی به شمار می آید، که وقت سفارت انگلیس نیز از آن بهره مند است و از طریق سایت های مصاحبه قبل از ویزا اقدام به پرداخت هزینه انجام می شود.
این روش یعنی روش آنلاین بسیار ساده بوده و تنها با چند کلیک در سایت وقت سفارت انگلیس قابل پرداخت است، از این رو بسیاری از افراد سعی دارند این روش را برای پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس خود انتخاب نمایند.

منظور از Visa4UK دروقت سفارت انگلستان چیست؟

واژه Visa4UK نام سیستم آنلاینی است، که وقت سفارت انگلستان برای پرداخت هزینه مصاحبه ویزای انگلیس طراحی کرده است، از آن جا که دفاتر وقت سفارت انگلیس یا مراکز صدور ویزا VAC نام دارند، سیستم فوق جهت مصاحبه قبل از ویزای انگلیس به کار گرفته می شود.
توجه داشته باشید در زمانی که در این سیستم یعنی Visa4uK مبلغ مصاحبه ویزای انگلیس را به صورت آنلاین پرداخت می کنید، زمان و ساعت مصاحبه نیز از سوی مرکز VAC تعیین می گردد، در زمان و ساعت مورد نظر فرد متقاضی مهاجرت، باید در مرکز VAc حضور یابد و به سئوالات مصاحبه پاسخ دقیق ارائه دهد.
در حقیقت استفاده از سیستم آنلاین Visa4UK ، به عنوان یک سیستم کار آمد در پرداخت هزینه مصاحبه ویزای انگلستان به شمار می آید و به عنوان یک تکنیک ساده برای پرداخت هزینه این امر محسوب می شود.
نکته مهمی که در این بخش وجود دارد، مربوط به زمان انجام مصاحبه است، در صورتی که به هر دلیلی انجام مصاحبه در زمان تعیین شده از سوی سیستم آنلاین Visa4UK برای حضور در دفتر وقت سفارت انگلیسدر تهران برای شما مقدور نیست و یا به عبارتی شما با تایم های باز دفتر وقت انگلیس هم خوانی ندارید، می تواند مصاحبه خود را در سایر دفاتر وقت انگلیس اعم از دفتر وقت سفارت انگلیس در ترکیه و امارات به انجام برسانید.

هزینه پرداختی برای تعیین وقت مصاحبه از سوی دفتر وقت سفارت انگلیس چقدر است؟

همان طور که گفته شد برای مصاحبه باید در دفتر وقت سفارت انگلیس مبلغی را به عنوان هزینه مصاحبه پرداخت نمود، از آن جا که این مبلغ در هر سال ممکن است تغییر یابد، بایستی در خصوص شرایط پرداخت هزینه اطلاع مختصری داشته باشید.

نکته بسیار مهمی که در خصوص قیمت یا هزینه پرداخت وقت سفارت انگلیس وجود دارد آن است، که این مبلغ به صورت مستقیم وابسته به نوع ویزای دریافتی است، به عنوان مثال موارد ذیل هر یک مبلغ جداگانه ای را به صورت مشخص دارند، که باید پرداخت شود، این موارد عبارت هستند از:

 1. انواع ویزا ها به مدت اعتبار 6 ماهه
 2. انواعویزاهابهمدتاعتباردو سال
 3. انواعویزاهابهمدتاعتبار5 سال
 4. انواع ویزا ها به مدت اعتبار 10 سال
 5. ویزای دانشجویی Tier 4
 6. ویزای Medical
 7. ویزای آکادمیک و دوره زبان 6 ماهه
 8. ویزای آکادمیک و دوره زبان 12 ماهه

لازم به ذکر است، که واحد پرداختی بر حسب دلار بوده و در ویزای دانشجویی Tier 4 این هزینه با هزینه بیمه جمع شده و به صورت یک هزینه در نظر گرفته می شود، یعنی مبلغ آن بیشتر از معمول می شود.

اگر می‌خواهید در مورد هزینه های رفتن به انگلیس بیشتر بدانید توصیه میکنیم نوشته جامع مهاجران در رابطه با هزینه های رفتن به انگلستان را مطالعه فرمایید.

مراحل اخذ ویزای انگلیس برای صدور ویزا با محوریت وقت سفارت انگلیس چیست؟

برای اخذ ویزا در زمان صدور ویزای انگلیس می بایست مرحله اول و آغازین آن یعنی مرحله وقت سفارت انگلیس برای مصاحبه انجام شده باشد، بر همین اساس ادامه پروسه ویزای انگلیس مربوط می شود به مراحل اخذ ویزای انگلستان که در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

از آن جا که کشور انگلیس برای ورود مهاجران به آن قوانین و مقررات خاصی را وضع کرده است، به عنوان یک کشور پادشاهی قلمداد می شود و تعیین می کند که اتباع خارجی بعد از انجام مصاحبه در دفتر VAC می بایست ادامه مراحل اخذ ویزا را انجام دهند.

در این بین ممکن است کشور های خارجی برای ورود به انگلیس اندکی نگران شوند، زیرا بریتانا از معدود کشور هایی است، که برای ورود مهاجرین به آن، قوانین خاصی را مشخص کرده است و پیگیری های لازم از آن نیز انجام می شود.

با توجه به افزایش مهاجرت به انگلیس و تردد های بیشتر در این کشور، سفارت انگلیس برای رفاه حال اتباع خارجی برنامه ریزی های صحیح و مناسبی را به انجام رسانده است، به گونه ای که شرایط و مراحل اخذ ویزای انگلیس در آن گنجانده شده است.

جالب است بدانید در مرحله مصاحبه وقت سفارت انگلیس و نیز سایر مراحل اخذ ویزا، داشتن یک حساب بانکی، مالی و گردشگری قوی مربوط به فرد متقاضی به منزله تمکن مالی به شمار آمده و برای فرد یک نقطه عطفی است، که می تواند تأیید صلاحیت آن را در میان سایر عوامل بیشتر نشان دهد.

نکته مهم بعدی که برای کشور انگلیس در زمان اخذ ویزای انگلیس ارجحیت دارد آن است، که نوع و مدت ویزا نیز مشخص گردد، به طور کلی می توان انواع ویزا های مختلف را برای ورود به کشور انگلیس نام برد، که مدت آن ها می تواند از 6 ماه آغاز شود و تا 10 سال نیز ادامه یابد، شایان ذکر است، که مدت ویزا به مواردی همچون ویزای 6 ماهه، ویزای یک ساله، ویزای دو ساله، ویزای 5 ساله و ویزای 10 ساله تقسیم می شود و علاوه بر این موارد ویزا های دانشجویی و آکادمیک نیز به مجموعه ویزا های مدت دار اضافه خواهد شد.

در ادامه مراحل اصلی از مراحل اخذ ویزای انگلیس را برای شما بازگو خواهیم کرد، تا بتوانید آشنایی نسبی با اخذ ویزا داشته باشید، این مراحل عبارت هستند از:

مرحله اول

از مراحل اخذ ویزای انگلیس مربوط به پر کردن فرمی است، که در دفتر سفارت انگلیس به فرد متقاضی داده می شود، جالب است بدانید این فرم اولین فرمی است، که برای بررسی در دفتر وقت سفارت انگلیس به کار برده می شود.
نکته مهم این بخش آن است، که این فرم بعد از پر کردن نیاز دارد، که ترجمه شود و همراه با مدارک اخذ ویزا به دفتر سفارت انگلیس تحویل داده شود، افرادی که ترجمه انگلیسی بلد نیستند، می بایست این فرم را در اختیار مترجمین زبان انگلیسی قرار داده و هزینه آن را پرداخت کنند و بدین وسیله ترجمه این فرم را انجام دهند.

مرحله دوم

برای اخذ ویزا در دفتر سفارت انگلیس در تهران دو راه را پیشنهاد کرده است، راه اول مراجعه به سایت اینترنتی سیستم آنلاین سفارت انگلیس به نشانی www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome، خواهد بود، که در این صفحه باید فرد متقاضی بتواند بعد از پر کردن فرم مربوطه آن را submit کرده و زمان انجام مصاحبه را از دفتر وقت سفارت دریافت نماید.
لازم به ذکر است، که در این سیستم آنلاین امکان رزرو وقت برای مصاحبه در دفتر وقت سفارت وجود دارد، البته این امکان تنها در روز ها و لحظات خاصی میسر است و در سایر مواقع قسمت رزرو وقت مصاحبه بسته است.
نکته مهم بعدی در همین مرحله مربوط به پرداخت هزینه مصاحبه در دفتر وقت سفارت انگلیس است، توصیه می شود این پرداخت را در اولین فرصت انجام دهید و زمان آن به 3 ساعت بعد از رزرو وقت مصاحبه خلاصه می شود، یعنی تنها 3 ساعت وقت دارید تا این مبلغ را واریز نمایید.
راه دوم نیز ارائه وکالت نامه ای است، که باید به سفارت انگلیس داده شود، راه دوم مختص افرادی است، که برای اخذ ویزای انگلیس خود از یک وکیل کمک می گیرند و حق وکالت و مراحل اداری اخذ ویزا را به وی می سپارند، به گونه ای که وکالت نامه برای اشخاص حقیقی و حقوقی کاملاً متفاوت است.

مرحله بعدی

به انجام انگشت نگاری و تحویل آن به دفتر VAC مربوط خواهد شد، این مرحله این کمک را به افراد ایرانی می کند، تا بدون مراجعه به کشور های همسایه از جمله کشور ترکیه و امارات بتوانند در داخل تهران، انگشت نگاری خود را در دفتر سفارت انگلیس انجام دهند.
نکته ای که در این مطلب جای داده می شود مربوط به ارائه پاسپورت به دفتر سفارت کشور مقصد است، که در برخی شرایط ممکن است شامل چند مرحله شود، در واقع نشان دادن پاسپورت برای آن کشور ها یکی از الزامات اخذ ویزا به شمار می آید. ( برای اطلاعات بیشتر راجع به پاسپورت انگلستان اینجا کلیک کنید )

مرحله آخر

یک نکته بسیار مهم وجود دارد و آن انتخاب کنسولگری مورد نظر و نیز ارسال فرم درخواست وقت سفارت انگلیس است، از آن جا که این مرحله نیاز به پرداخت هزینه ویزا و نیز هزینه مصاحبه قبل از ویزا دارد، بایستی بتوانید مدارک مورد نیاز را برای سفارت انگلیس فراهم آورید، این مدارک عبارت هستند از:

 • فرم درخواست وقت مصاحبه در دفتر وقت سفارت انگلیس، این فرم به زبان فارسی بوده و بعد از پر شدن باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و به دفتر سفارت انگلیس تحویل داده شود.
 • فایل مربوط به صفحه اول پاسپورت فرد متقاضی، این فایل به صورت اسکن شده بوده و باید به صورت رنگی بوده و با کیفیت بسیار بالایی چاپ شده باشد.
 • فایل اسکن شده دعوتنامه، منظور از دعوتنامه، فرمی است، که برای همراهان یا فرد متقاضی از سوی فرد دیگری از کشور انگلیس ارسال می شود، این فرم برای بستگان درجه یک در حکم یک دعوتنامه خواهد بود.

هزینه های گرفتن وقت مصاحبه از دفتر وقت سفارت انگلیس برای دریافت ویزای انگلیس چقدر است؟

در زمان تکمیل فرم های مربوط به اخذ ویزای انگلیس، دو هزینه را باید پرداخت نمایید، این دو هزینه در پروسه اخذ ویزا و تکمیل فرم های مربوط به صدور ویزا انجام می شود، لازم به ذکر است، که افرادی که به هر دلیل ممکن از درخواست ویزا انصراف دهند و با ویزایشان با دلایل معلوم رد شود یا در پرداخت هزینه IHS خود به اشتباه دو بار انجام دهند، تأکید می شود، که مبلغ پرداختی ظرف مدت 90 روز به حساب فرد متقاضی یا شماره کارت وی بازگردانده می شود و نگرانی خاصی از استرداد آن وجود نخواهد داشت، این دو هزینه عبارت هستند از:

هزینه اپلیکیشن یا هزینه ویزا

هزینه صدور ویزا متناسب با هزینه نوع ویزا است، برای این منظور سرویس های زیادی در اینترنت موجود است، که به محاسبه هزینه های صدور ویزا از جمله ویزای کشور انگلیس خواهند پرداخت، پاسخ به سئوالات آن ها مبلغ هزینه را به صورت کامل بیان به شما نشان می دهد.

هزینه IHS

هزینه IHS هزینه ای است، که به عنوان یک مبلغ اضافی در نظر گرفته می شود، خدمات سلامت مهاجرین با هزینه IHS تعریف می شود، این هزینه برای ملیت هایی غیر از کشور های حوزه اقتصادی یورو تعیین شده است و یا تنها برای ویزا های با اعتبار 6 ماه عنوان می شود، نکته مهم آن است، که این هزینه باید از سوی فرد متقاضی تمام و کمال پرداخت گردد.

مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه دردفتر وقت سفارت انگلیس چه مواردی راشامل میشود؟

هر فرد متقاضی ویزای انگلیس باید مدارک خاصی را در روز مصاحبه ویزای انگلستان با خود همراه داشته باشد، تا بتواند مصاحبه موفقیت آمیزی در دفتر وقت سفارت انگلیس داشته باشد، این مدارک عبارت هستند از:

1. اصل پاسپورت فرد متقاضی

در اصل پاسپورت باید دارای اعتباری بیش از 6 ماه باشد، تا بتوان حداقل ویزای 6 ماهه را اخذ نمود.

2. دو قطعه عکس رنگی

تمام رخ به ابعاد 5/3 در 5/4 به صورت کاملاً واضح و روشن.

3. اصل یا کپی دعوتنامه مربوط به بستگان درجه یک یا برگه های واچر هتل

توضیحاتی که برای این نوع دعوت نامه نیاز است باشد، به دو صورت عنوان می شود، عنوان اول واژه واچر هتل است، واچر هتل برگه ای است، که به منزله رزرو رسمی هتل در اروپا قلمداد می شود، در صورتی که دعوت نامه وجود نداشته باشد، اخذ ویزای انگلیس الزام می شود.

لازم به ذکر است، که در صورت وجود دعوتنامه باید مدارک میزبان نیز ارائه گردد، این مدارک شامل سند ملکی یا اجاره نامه آن در انگلستان، فیش حقوقی پرینت حساب بانکی به منطقه تمکن مالی، مدارک شغلی و گواهی های اشتغال به کار، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده از سوی میزبان، قبض های آب، برق یا گاز محل سکونت میزبان، خواهد بود.

4. اصل و سند رسمی ازدواج را به همراه ترجمه آن

در صورتی که فرد متأهل باشد، باید اصل و سند رسمی ازدواج را به همراه ترجمه آن به دفتر وقت سفارت انگلیس تحویل داده شود.

5. اصل و ترجمه شناسنامه

6. فرم درخواست وقت سفارت انگلیس

به صورت پر شده به همراه تأییدیه دفتر سفارت انگلیس، در لحظه مصاحبه به فرد متقاضی داده خواهد شد.

7. ارائه اصل و ترجمه گردش های حساب شخصی

فرد متقاضی که در 6 ماه گذشته به عنوان حساب های جاری قلمداد می شود، همراه با انواع سپرده های بانکی و غیره فرد متقاضی ویزای انگلیس، لازم به توضیح است، که اگر فرد متقاضی یک مؤسسه حقوقی باشد، باید پرنت صورتحساب و گردش مالی مدیر مؤسسه با جزئیات کامل نیز به دفتر وقت سفارت انگلیس تحویل داده شود.

8. اصل و ترجمه سند ملکی

در صورتی که فرد متقاضی در ملک اجاره ای سکونت داشته باشد، در واقع سند ملکی باید به صورت اصل و ترجمه آن تحویل داده شود.

9. اصل و ترجمه مدارک شغلی

نیز باید ارائه گردد، در واقع می توان بیان نمود که یکی از مهم ترین مدارک شغلی آن است، که مدرک مشاوران نیز ضمیمه آن باشد، این مدرک شامل گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی به همراه حقوق با ذکر دقیق مبلغ، گواهی مرخصی های فرد متقاضی، مدرک کارت پرسنلی، مدرک کارت مهندسی یا دانشجویی، حکم کارگزینی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت های بازرگانی و غیره، بیمه های 6 ماه قبل به همراه تأییدیه آن ها، فیش حقوقی 6 ماه آخر و انواع برگه های مالیاتی پرداخت شده از سوی فرد متقاضی.

10. ترجمه انگلیسی کارت پایان خدمت

برای متقاضی مذکر نیاز است.

شما می‌توانید برای اطلاعات کامل‌تر در زمینه مدارک لازم برای ویزای انگستان ، مقاله‌ی جامع ما در این رابطه را مطالعه بفمایید.

توجه داشته باشید، که در روز مصاحبه باید مصاحبه شونده اهتمام خود را برای جلب نظر مصاحبه گر دنبال نماید، مصاحبه باید به گونه ای باشد، که مصاحبه شونده به درستی و دقت تمام به مصاحبه خود پاسخ دهد و جواب های خود را با سخنان کوتاه و رسا انتقال دهد.

همچنین توصیه می شود، تا قبل از پر کردن هر فرمی در روز مصاحبه از متخصصان آن مشورت بگیرید تا در ادامه مراحل اخذ ویزا مشکلی برایتان پیش نیاید و یا با برگشت فرم یا رد آن مواجه نشوید، زیرا امکان تغییر فرم به هیچ عنوان در فرآیند ویزای انگلیس وجود نخواهد داشت.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *