اخذ پناهندگی آلمان با ویزای توریستی برای مهاجران

برای اخذ پناهندگی آلمان با ویزای توریستی در ابتدا باید کمی کشور آلمان را بشناسید و با آن آشنا شوید سپس درمورد راه‌های اخذ پناهندگی آلمان با ویزای توریستی با شما صحبت خواهیم کرد، کشور آلمان یک کشور کاملا دموکراتیک است که هر فردی با هر عقیده‌ای می‌تواند آزادانه در آن زندگی کند.

بررسی شرایط زندگی در آلمان برای اقامت

ممکن است شما هم با شنیدن نام آلمان چیزهایی مثل آبجو، فوتبال، و رشته کوه‌های آلپ در ذهنتان شکل بگیرد همان‌طور که گفتیم آلمان یک کشور کاملا آزاد و دموکراتیک است که علاوه‌بر آزادی‌هایی که برای هر عقیده فکری درنظر گرفته است از امنیت بسیار بالایی برای شهروندان خود نیز برخوردار است و یکی از کشورهای اروپایی است که میزان جرم و جنایت در آن پایین است.

آلمان یک کشور مهاجرپذیر است که رفتار بسیار دوستانه‌ای با مهاجران دارد و از تبعیض‌نژادی در آن خبری نیست. آلمان یک کشور چند فرهنگی است که این موضوع در شهرهای بزرگ بسیار به چشم می‌آید و افراد زیادی با فرهنگ‌های مختلف بدون هیچ مشکلی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند. آلمانی‌ها با دید کاملا باز و روشنفکرانه با مهاجران خارجی برخورد می‌کنند.

نکته: ابراز احساسات غیر یهودی، سلام هیتلری، و حمل هر گونه صلیب شکسته‌ای در آلمان جرم محسوب می‌شود و به شدت با فرد برخورد خواهد شد.

شماره تلفن‌های ضروری در آلمان: برای تماس با مرکز پلیس شماره 110 و آتش‌نشانی، آمبولانس 112 است این شماره‌ها همگی رایگان و بدون هزینه هستند و شما با هر تلفن و خطی می‌توانید مشکل خود را اعلام کنید. در آلمان در نقاط مختلفی تلفن‌های همگانی نارنجی رنگی وجود دارد تا در صورت بروز مشکل شهروندان با شماره‌های ضروری تماس بگیرند. این شماره‌ها  24 ساعته قابل استفاده و آماده خدمت‌رسانی به افراد می‌باشد.

پلیس: پلیس‌های آلمانی بسیار قابل اعتماد هستند و در هنگام انجام وظیفه کاملا جدی برخورد می‌کنند و اگر مرتکب جرم خاصی شدید نباید توقع کوتاه آمدن از سمت آنان را داشته باشید. نیروهای پلیس تا حدی به زبان انگلیسی مسلط هستند و شما راحت می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید. لباس و رنگ اتومبیل آن‌ها سبز و یا آبی است و همه نقاط را تحت نظر دارند تا مشکل و تنشی ایجاد نشود. در هنگام  اعمال قانون، شما حق استفاده از وکیل را خواهید داشت و در صورتی که یک فرد خارجی هستید می‌توانید از سفارت یا کنسولگری کمک بگیرید، شما اجازه دارید تا زمانی که وکیل شما برسد سکوت کنید.

مشروبات الکلی: افراد بالای 18 سال اجازه خرید و مصرف مشروبات الکلی را دارند و در صورتی که پلیس فردی را که زیر سن‌قانونی است در حال مصرف مشروبات الکلی مشاهده کند، او را به خانواده تحویل می‌دهد. برای خرید سیگار نیز فقط افراد بالای 18 سال با استفاده از کارت شناسایی می‌توانند سیگار بخرند.

وضعیت درمانی: اگر در کشور آلمان به یک مشکل و بیماری برخورد کردید می‌توانید پزشک موردنظر خودتان را در اینترنت پیدا کنید. داروخانه‌های آلمان به نام apotheke شناخته می‌شوند و هر شب  یک داروخانه وظیفه کشیک شبانه‌روزی را برعهده دارد و بقیه داروخانه‌ها موظف هستند نام داروخانه شیفت شبانه‌روزی را روی شیشه‌های خود بچسبانند و مردم را آگاه کنند. همه آنتی‌بیوتیک‌ها فقط با نسخه پزشک قابل دسترس برای عموم هستند همچنین در تمام داروخانه‌ها یک پزشک داروساز وجود دارد تا بتواند شما را راهنمایی کند.

پناهندگی آلمان با ویزای توریستی

نکته: قیمت دارو در آلمان بسیار گران است بنابراین هنگام خرید دارو حتما از پزشک داروساز از نحوه عملکرد دارو سوال کنید تا اگر نیازی نیست آن را خریداری نکنید.

مردم آلمان از بیمه درمانی برخوردارند و هنگام درمان، هزینه‌ها بر عهده بیمه می‌باشد و مسافران خارجی نیز باید از بیمه مسافرتی برخوردار باشند.

آب: آب آشامیدنی در آلمان از کیفیت بالایی برخوردار است و شما نیازی به استفاده از دستگاه‌های آب تصفیه نخواهید داشت در مناطق عمومی که آب قابل آشامیدن در دسترس نیست با استفاده از تابلوهای اخطار شما را مطلع می‌کنند در صورتی که این تابلوها وجود نداشت شما مشکلی برای آشامیدن آب ندارید. البته با این حال بسیاری از مردم آلمان ترجیح می‌دهند از آب‌های معدنی و گازداری که در فروشگاه‌ها به فروش می‌رسد استفاده کنند.

طوفان و زلزله در آلمان: امکان وقوع زلزله در کشور آلمان بسیار پایین است ولی به علت نزدیکی آلمان به اقیانوس اطلس احتمال بارش‌های شدید و وقوع طوفان در فصل تابستان وجود دارد و ممکن است باعث آسیب‌های مالی به شهروندان نیز بشود.

اینترنت در آلمان: تمام شهروندان آلمان از اینترنت خانگی پرسرعت برخوردارند که احتمال قطعی در آن وجود ندارد میزان هزینه‌ای که شهروندان برای اینترنت پرداخت می‌کنند حدود 15€ به بالا می‌باشد. برای دانشجویانی که در خوابگاه اقامت دارند نیز اینترنت رایگان و پرسرعت وجود دارد.

 دسترسی به اینترنت برای مردم آلمان بسیار اهمیت دارد به همین علت همه رستوران‌ها و کافه‌های دسترسی به اینترنت را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند البته امکان دانلود فایل‌های پرحجم را به مشتریان نمی‌دهند و فقط برای چک کردن پیام‌های خود می‌توانند از آن استفاده کنند. لازم به ذکر است که در برخی شهرهای آلمان امکان دسترسی به اینترنت رایگان برای مردم فراهم است ولی مدت استفاده از این اینترنت‌ها محدودیت دارد.

خرید کردن از فروشگاه‌ها: قیمت اجناس برای آلمانی‌ها بسیار مهم است و رقابت تنگاتنگی بر سر قیمت اجناس در فروشگاه‌ها مشاهده می‌شود. ساعات کاری فروشگاه‌های آلمان در هر ایالت و شهری متفاوت است مثلا فروشگاه‌های برلین و هامبورگ بیشتر روزهای هفته به صورت دو شیفت برای فروش محصولات خود باز هستند ولی روزهای یکشنبه همه فروشگاه‌ها بسته هستند. ساعات کاری فروشگاه‌ها در آلمان  به صورت زیر است

پناهندگی آلمان با ویزای توریستی
 • ساعات کاری برای سوپرمارکت‌های کوچک و زنجیره‌ای از 8 تا 21 خواهد بود
 • برای سوپرمارکت‌های بزرگ و زنجیره‌ای ساعت کار از 8 صبح شروع و تا 22 شب ادامه دارد
 • ساعات کاری در مغازه‌های شهرهای کوچک از 10 تا 19 خواهد بود
 • ساعات کاری در ایالت و شهرهای بزرگ از 8 تا 22 شب ادامه دارد
 • فروشگاه‌هایی که شیفت شب‌کار هستند باید از 20 تا 2 بامداد محصولات خود را عرضه کنند
 • فروشگاه‌ها و مغازه‌های کوچک نیز از 10 تا 18 هستند
 • شیفت کاری پمپ‌بنزین‌ها نیز 24 ساعته می‌باشد
 • رستوران‌ها نیز باید از ساعت 11:30 تا 23:30 آماده کار باشند.

هتل‌ها: بیشتر هتل‌هایی که در آلمان وجود دارد به صورت زنجیره‌ای هستند و براساس کیفیت و میزان خدمت‌رسانی از شماره 1 تا 5 امتیاز می‌گیرند. قیمت هتل‌ها در هر شهری باتوجه به مالیات و ارزش‌افزوده‌ای که درنظر گرفته می‌شود متفاوت است ولی گران‌ترین هتل‌ها در فرانکفورت و مونیخ وجود دارند. هتل‌های motel one و Ibis که به تازگی تاسیس شده‌اند قیمت بسیار خوبی دارند این هتل‌ها در حومه و یا مناطق مرکزی شهرها قرار گرفته‌اند. آلمان هتل‌های بسیار خوب و لوکسی دارد و احتمال ناراضی بودن مسافران از این هتل‌ها غیرممکن است.

کار در آلمان: کشور آلمان بازارکار بسیار خوبی برای افراد واجد شرایط و متخصص فراهم کرده است و شما در کشور آلمان با مشکل بیکاری روبه‌رو نخواهید بود. در یک خانواده آلمانی تمام اعضا، به شغل خاصی مشغول هستند و بیکاری برای آلمانی‌ها معنی ندارد. برای بررسی شرایط پناهندگی آلمان با ویزای توریستی لازم بود با جزئیات بیشتری از کشور آلمان آشنا بشوید در ادامه شما را با نحوه پناهندگی با ویزای توریستی المان آشنا می‌کنیم.

چکیده: کشور آلمان یک کشور صنعتی با اقتصادی بسیار پیشرفته است و درصورت داشتن تخصص شما با مشکل کمبود بازارکار روبه‌رو نخواهید بود. مردم این کشور بسیار دقیق، منظم هستند و رفتار نژادپرستانه‌ای با شما ندارند. مصرف مشروبات الکلی برای افراد بالای 18 سال، در مکان‌های عمومی منعی ندارد، هزینه‌های درمان بیماری بر عهده بیمه است و تحصیل برای دانشجویان کاملا رایگان است. احتمال وقوع سیل و طوفان در فصل تابستان وجود دارد و آب آشامیدنی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد نیازی به تصفیه ندارد.

پناهندگی آلمان با ویزای توریستی

پناهندگی آلمان با ویزای توریستی و کسب اقامت

پناهندگی یکی از سخت‌ترین و خطرناک‌ترین نوع اخذ ویزاست که بدون اطلاعات کافی و نداشتن وکیل و راهنمای خوب قادر به انجام آن نخواهید بود و حتی ممکن است شرایطی برای شما ایجاد شود که نتوانید دیگر حتی به کشور خود بازگردید پس حتما از وکلا و تیم‌ باتجربه در این راه کمک بگیرید. ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود که پناهندگی آلمان با ویزای توریستی چگونه است؟ اصلا با ویزای توریستی میشه پناهندگی گرفت؟ برای پاسخ به این سوالات همراه ما باشید تا توضیحات کامل‌تری را در اختیار شما قرار دهیم.

ویزای توریستی

به علت اینکه قرار است شما از طریق ویزای توریستی برای پناهندگی اقدام کنید باید شما را با ویزای توریستی آشنا کنیم. برای اخذ ویزای توریستی باید3  نکته را حتما در نظر داشته باشید؛ ملیت شما، هدف شما از اقامت در آلمان چیست و مدت زمانی که قرار است در آلمان بمانید و پس از بررسی این 3 نکته باتوجه به اینکه ملیت شما از ایران است باید مراحل اخذ ویزای توریستی شینگن را شروع کنید.

برای اخذ ویزای توریستی شما باید مدارکی را نشان دهید که اثبات کند بودجه کافی برای مدتی که قرار است در آلمان اقامت کنید دارید و اگر نتوانید مدارک را ارئه دهید باید از اسپانسر استفاده کنید یعنی شخصی را به عنوان اسپانسر معرفی کنید تا تمام هزینه‌های شما را برعهده بگیرد. برای اخذ ویزای توریستی از ویزامتریک(دفاتری که ارتباط بین شما و سفارت هستند) استفاده کنید البته می‌توانید از طریق سفارت و کنسولگری نیز اقدام کنید.

نکته: برای بررسی موافقت یا عدم موافقت با ویزای شما باید 3 تا 10 روز منتظر بمانید و یک ماه قبل از سفر مراحل درخواست ویزای خود را شروع کنید.

نکات مهم در رابطه با ویزای شینگن

 • اگر شما هنگام سفر به آلمان کودک زیر 18 ساله دارید باید وقت مصاحبه به طور جداگانه برای او بگیرید.
 • تمامی اطلاعاتی که وارد می‌کنید حتما به لاتین باشد.
 • اطلاعات را دقیق وارد کنید.
 • باید شماره پاسپورت خود را با عدد و حروف بزرگ ثبت کنید.
 • مدارکی که به سفارت ارائه می‌دهید باید به زبان فارسی باشد.
 • مدارک خود را همراه با کپی ارائه دهید.
 • پاسپورت باید در طول 10 سال گذشته صادر شده باشد.
 • امضاهای لازم برای پاسپورت خود را گرفته باشید.

5 اقدام مهمی که باید با برگه درخواست روادید ارائه کنید

 • مدارک خود را باید به نماینده خارجی کشوری ارائه دهید که قرار است بیشترین مدت زمان سفرتان را در آن کشور بگذرانید.
 • مدارک خود را به ترتیبی که خواسته شده مرتب کنید و کپی مدارک(کپی مدارک حتما در صفحه A4 باشد) را به باجه‌ای که مسولیت تحویل مدارک را دارد، تحویل دهید.
 • احتمال برگشت هزینه‌هایی که برای طی مراحل قانونی انجام می‌دهید وجود ندارد.
 • پس از اینکه مدارک خود را ارائه دادید اجازه ندارید مدارک دیگری را به آن اضافه کنید مگر اینکه از طرف سفارت با شما تماس بگیرند و مدارک دیگری را از شما بخواهند.
 • اگر مدارک شما جعلی باشد احتمال صدور روادید برای شما وجود ندارد.
پناهندگی آلمان با ویزای توریستی

• مدارک لازم که هنگام اخذ ویزای توریستی باید به آن توجه کنید شامل

 • پاسپورت شما باید اعتبار کافی داشته باشد همچنین دو صفحه خالی در آن وجود داشته باشد
 • فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید
 • بلیط هواپیما
 • رزرو هتل و یا مشخص کردن محال اقامت
 • کپی از مدارک

برای اخذ پناهندگی با ویزای توریستی المان باید شما را با ویزای توریستی شینگن آشنا می‌کردیم در ادامه پناهندگی آلمان با ویزای توریستی را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم.

ویزای توریستی شینگن از طریق ویزامتریک(آدرس سایت ویزامتریک) قابل پیگیری است. اقدامات مربوط به درخواست روادید شامل، تحویل مدارک به نماینده خارجی کشور حوزه شینگن، مدارک را به ترتیب کنار هم قرار دادن، احتمال برگشت هزینه وجود ندارد، پس از تحویل مدارک اجازه اضافه کردن مدرک دیگری را ندارید، اگر مدارک جعلی باشد روادید برای شما صادر نمی‌شود. مدارک لازم درمورد ویزای شینگن شامل؛ پاسپورت، فرم درخواست، پرسش‌نامه امنیتی، بلیط هواپیما، رزرو هتل، و کپی از مدارک الزامی است.

 

چگونه برای آلمان با ویزای توریستی می‌شود پناهندگی گرفت؟

طبق قوانین کنوانسیون اگر فردی به دلیل عقاید مذهبی، سیاسی، اجتماعی و تمایلات جنسی در کشور خود مورد آزار و اذیت، تهدید قرار بگیرد پناهنده محسوب می‌شود. با ویزای توریستی می‌شود پناهندگی گرفت و شما با استفاده از ویزای توریستی می‌توانید خود را به کشور آلمان برسانید و تقاضای پناهندگی خود را اعلام کنید. پناهندگان با مشکلات زیدی سروکار دارند که یکی از این مشکلات اقامتگاه و کمپ‌هایی است که برای آن‌ها در نظر می‌گیرند و توده جمعیت زیادی در این کمپ‌ها ساکن هستند که هر کدام از یک اقلیت و فرهنگ خاص پیروی می‌کنند و کنار آمدن با این شرایط بسیار دشوار است.

بررسی پناهندگی با ویزای توریستی المان و شرایط اسکان برای آن‌ها

شرایط پناهندگی با ویزای توریستی المان بسیار دشوار است و کمپ‌هایی که برای پناهندگان درنظر گرفته می‌شود از لحاظ بهداشت، امکانات،… بسیار سخت و پر از مشکل هستند و تا زمانی که با ویزای پناهندگی شما موافقت نشود از حق‌وحقوق یک شهروند عادی برخوردار نخواهید بود. مراکز اقامت پناهندگان شامل، محل پذیرش اولیه، مراکز اقامت جمعی، محل اقامت غیر متمرکز هستند که پناهندگان 6 ماه اول را در محل پذیرش اولیه می‌گذارنند و بعد از آن به مراکز اقامت جمعی منتقل می‌شوند.

بررسی امتیازات کنوانسیون برای پناهندگی با ویزای توریستی المان

 • پناهجویان از جای خواب و غذای کافی برخوردارند.
 • ارائه پاسپورت سفید که پناهنده با استفاده از آن می‌تواند به کشورهای دیگر سفر کند اما اجازه برگشت به کشور خود را ندارد.
 • هنگام پناهندگی آلمان با ویزای توریستی اجازه برگشت به کشور خود را نخواهید داشت وگرنه تا 10 سال اجازه ورود به کشورهای شینگن را به شما نمی‌دهند.
 • افرادی که خواستار پناهندگی هستند موظف‌اند پس از ورود به خاک آلمان خود را به ادارات پذیرش پناهندگان معرفی کنند تا اطلاعات خود را ثبت کنند. این ادارات از پناهنده سوالات خاصی را می‌پرسند و مدارک پناهنده را تحویل می‌گیرند اگر فرد پناهنده از عهده جواب سوالات به خوبی بربیاید مراحل اخذ ویزای او راحت‌تر پیش می‌رود.

شرایط برای موافقت ویزای توریستی المان و پناهندگی

 • علت درخواست پناهندگی خود را شرح دهید
 • از دروغگویی پرهیز کنید و آن چیزی که در مصاحبه و متن درج می‌کنید باید باهم هماهنگ باشند
 • هرچه مدارک شما برای اثبات گفته‌هایتان معتبرتر باشد به نفع شماست
 • متنی که می‌نویسید را حتما چک کنید تا از دقیق بودن آن مطلع شوید.
پناهندگی آلمان با ویزای توریستی

همچنین برای اخذ اقامت دائم از طریق پناهندگی آلمان با ویزای توریستی باید شرایطی داشته باشید که این شرایط شامل

 • باید تسلط کافی به زبان آلمانی تا سطح C1داشته باشید
 • محل زندگی شما مشخص باشد
 • بیمه درمانی داشته باشید
 • کلاس یکپارچه‌سازی را کامل گذزانده باشید.

بررسی جواب سوالات شما در موضوع پناهندگی آلمان با ویزای توریستی

 • بعد از اینکه شما درخواست پناهندگی خود را مطرح کردید به کمپ پناهندگان منتقل می‌شوید و دولت برای شما تعیین می‌کند که در کجا باید ساکن شوید آن‌ها مقداری پول، غذا،… در اختیار شما قرار می‌دهند و به شما اجازه می‌دهند برای خودتان خانواده تشکیل دهید و پس از جواب مثبت BAMF یک اتاق مناسب‌تری را برای شما در نظر میگیرند.
 • شما پس از 3 ماه از مدت درخواست پناهندگی خود، می‌توانید درخواست کار داشته باشید.
 • در مدت زمان پناهندگی به شما کارتی به عنوان کارت بهداشت می‌دهند تا در صورت بروز بیماری بتوانید از مراقبت‌های پزشکی استفاده کنید همچنین برای خانم‌های باردار نیز شخصی را به عنوان همراه درنظر می‌گیرند.
 • اگر سن شما زیر 18 سال باشد همراه افراد همسن خود در یک محل اسکان داده می‌شوید و کارگران اجتماعی از شما حمایت و پشتیبانی می‌کنند، شما می‌توانید تحصیل خود را ادامه داده و زبان آلمانی را فرا بگیرید و سپس در یک حرفه خاص آموزش دیده تا مشغول به کار شوید.
 • پس از اخذ ویزا شما می‌توانید خانواده خود را نیز به آلمان بیاورید.
پناهندگی آلمان با ویزای توریستی

شرایط پناهندگی با ویزای توریستی آلمان بسیار مشکل است و شما با شرایط سختی در کمپ‌ها روبه‌رو می‌شوید. کنوانسیون امتیازاتی از قبیل؛ غذا، جای خواب، پاسپورت سفید در اختیار شما قرار می‌دهند و شما در زمان درخواست پناهندگی اجازه برگشت به کشور خود را ندارید. برای موافقت با ویزای توریستی المان و پناهندگی باید علت درخواست پناهندگی، هماهنگی مصاحبه و متنی که نوشته‌اید، ارائه مدارک معتبر، الزامی است. برای اخذ اقامت دائم از طریق پناهندگی آلمان با ویزای توریستی نیز تسلط کافی به زبان آلمانی، بیمه، محل اقامت، گذراندن دوره کلاس‌ها را باید ارائه کنید.

با ویزای توریستی می‌شود پناهندگی گرفت و اکثر پناهندگان از این روش استفاده می‌کنند ولی این روش ریسک بالایی دارد و بسیار روش سخت و حساسی است. به شما پیشنهاد می‌کنیم از انتخاب آن صرفه نظر کنید و یا اینکه از یک تیم متخصص مثل تیم مهاجران برای اطلاعات بیشتر راهنمایی بگیرید.

یک پاسخ به “اخذ پناهندگی آلمان با ویزای توریستی برای مهاجران”

 1. میلاد گفت:

  سلام من اگر با ویزای توریستی المان به صورت انفرادی (نه با تور) وارد المان بشم ودر المان درخاست پناهندگی بدم ایا اسناد و مدارک مالی و ملکی که به سفارت دادم مصادره میشه؟
  این نکته که با تور مسافرتی بری و برنگردی وثیقه که برای ازانس گذاشتی مصادره میشه اون درسته . ولی به صورت انفرادی چی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *