در مقاله گذشته به بررسی تعریف فرم راندوو و اینکه راندوو چیست و برای اخذ این فرم چه مدارکی لازم است پرداختیم، اما امروز قصد داریم تا در مورد نحوه پر کردن فرم ثبت نام اقامت ترکیه (فرم راندوو اقامت ترکیه) به شما توضیحاتی ارائه دهیم تا در گرفتن راندوو اقامت ترکیه با مشکلی مواجه نشوید.
همانگونه که در مقالات قبل اشاره نمودیم، بزرگوارانی که قصد اقامت بیش از 90 روز در ترکیه را دارند باید اقامت ترکیه را از طرق مختلف دریافت کرده باشند، اقامت کوتاه مدت ترکیه (اقامت توریستی ترکیه) از آسان‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت در این کشور است؛ که در میان تمام مواردی که تا به اینجا نام بردیم راحت‌ترین راه اخذ اقامت در این کشور است.

پر کردن فرم راندوو (وقت مصاحبه) اقامت ترکیه

برای اخذ این اقامت شما باید در ابتدا بیمه یکساله‌ خود را اخذ کرده باشید تا بتوانید راندوو یا همان وقت مصاحبه را از اداره مهاجرت دریافت کنید، در این قسمت به ارائه اطلاعات مختصر و مفید در مورد قیمت بیمه یکساله ترکیه خواهیم پرداخت تا برای اخذ راندوو با مشکلی مواجه نباشید.
سپس با بررسی دقیق اطلاعات و مراحل اخذ راندو به صورت تصویری شما را در انجام کلیه امور مهاجرت به ترکیه یاری خواهیم نمود.

هزینه بیمه ترکیه

کلیه افرادی که قصد اخذ اقامت ترکیه را دارند. حتما باید برای بیمه کردن خود و خانوادشان اقدام کنند و قبل از پر کردن فرم راندوو حتما بیمه نامه خود را آماده و سپس برای تکمیل فرم اقدام نمایید. در قسمت هزینه مناسبترین بیمه یکساله اقامت ترکیه را برای شما بر اساس میزان سن آماده نموده‌ایم.

هزینه بیمه LIRAسن
15018-25
20026-35
24036-45
28046-50
32051-55
40056-60
70061-65

نکته: با توجه به توضیحاتی که پیرامون پر نمودن فرم راندوو در اختیار شما خواهیم گذاشت و هیچ شکی در کامل بودن آن نخواهد بود اما پیشنهاد می‌گردد که اگر به زبان ترکی مسلط نیستید حتما با مشاورین خبره در مورد پر کردن این فرم مشورت کنید.

آموزش پر کردن فرم گرفتن راندوو اقامت ترکیه

در اولین قدم گرفتن راندوو اقامت ترکیه باید به واسطه لینک زیر به سایت اداره اقامت ترکیه مراجعه نمود؛ این موضوع را حتما به یاد داشته باشید که قبل از انجام کلیه امور یک عکس پرسنلی مربوط به 6 ماه گذشته را در سیستم کامپیوتری خود بارگذاری کنید، سپس با ورود به سایت و صفحه اصلی می‌توانید زبان اصلی مورد نظر خود را بررسی کنید.
زبان مورد نظر را می‌توانیم از طریق گزینه‌ای که در بالای صفحه اصلی سمت راست قرار دارد انتخاب کنید و مدارک مورد نظر در چپ پایین به آن اشاره شده است و می‌توانید در این قسمت مدارک مورد نظر که برای ارائه لازم است را مشاهده کنید.

گرفتن راندوو اقامت ترکیه

با انتخاب گزینه İlk Kez İkamet Başvurusu Yapıyorum مطابق تصویر زیر که به معنای انتخاب برای اولین بار است می‌توانید وارد سایت شوید.

گرفتن راندوو اقامت ترکیه

صفحه‌ای که برای شما گشوده خواهد شد، فرم پیش ثبت نام برای گرفتن راندوو اقامت ترکیه می‌باشد، برای پر نمودن این گزینه‌ها بسیار دقت کنید زیرا به هیچ وجه قابل تغییر نخواهد بود؛ در این صفحه و صفحات بعدی در بالای صفحه سمت چپ کادری وجود دارد که قبل از تکمیل فرم راندوو اقامت ترکیه باید با دقت مطالعه شود. از نکاتی که باید همیشه به یاد داشته باشید، این موضوع است که پر نمودن گزینه‌های قرمز الزامی ‌می‌باشد.

نام و نام خانوادگی
Adı و Soyadı به معنای نام و نام خانوادگی فرد می‌باشد و باید به زبان لاتین و دقیقا مطابق پاسپورت پر شود.

تاریخ تولد
Doğum Tarihi به معنای تاریخ تولد بوده و باید حتما مطابق پاسپورت در سایت وارد گردد.

متولدین ترکیه
Türkiye’de Doğan Çocuk به معنای متولدین ترکیه بوده و از گزینه‌های اختیاری نیز می‌باشد.

نام پدر و مادر
Baba Adı و Anne Adı نام پدر و مادر بوده که باید مطابق پاسپورت پر شود.

جنسیت
Cinsiyeti به معنای جنسیت، Erkek مرد و یا Kadın زن می‌باشد.

شماره ملی
Uyruk Kimlik No همان شماره ملی که از جانب کشور مطبوع ارسال می‌گردد.

ملیت
Uyruğu به معنای ملیت بوده و باید ریز نکات آن رعایت شود.

شماره پاسپورت
Türkiye’ye giriş yaptığı seyahat belge no یا شماره پاسپورتی که با آن وارد خاک ترکیه شده‌اید.

شماره تلفن و ایمیل
İletişim Tercıhı که باید در این گزینه ایمل و شماره تلفن وارد شود. Cep Telefonu بیان‌گر فیلد ایمیل و Cep Telefonu بیانگر فیلد تلفن همراه.
سپس در کادر پایین تائید می‌کنید که تا 30 روز فرم ثبت نام اقامت ترکیه را تکمیل خواهید. در غیر این صورت از سیستم پاک خواهد شد و دوباره از ابتدا باید ثبت نام نمایید .
بعد از پر کردن تمام گزینه ها بر روی گزینه ی Kaydet کلیک کنید تا اطلاعات ذخیره گردد.

گرفتن راندوو اقامت ترکیه


پس از انجام تمام موارد یک کد تاییدیه به ایمیل یا شماره تماس شما ارسال خواهد شد، شما با این کد می‌توانید یک شماره درخواست برای مراحل اخذ مجوز اقامت ترکیه برای شما ارسال می‌شود. لازم به ذکر است که این شماره تماس را باید حتما تا آخر حفظ نمایید و کد تایید را در مدت 180 ثانیه در بخش مورد نظر وارد و سپس بر روی Başvuruya Devam که بیانگر ادامه مراحل است استفاده کنید.

فرم ثبت نام اقامت ترکیه (درخواست وقت مصاحبه اقامت ترکیه)

برای ادامه تکمیل فرم راندوو، در این مرحله لازم است تا گزینه‌ Kısa Dönem İkamet İzni یعنی اجازه‌ی اقامت کوتاه مدت را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینه‌مورد نظر صفحه‌ی اطلاعات شخصی برای شما باز خواهد شد تا
اطلاعاتی که در فرم ابتدایی ثبت نام تکمیل کرده بودید در این صفحه مشاهده خواهید کرد.


شماره شناسایی
Yabancı Kimlik No شماره شناسایی که از طرف دولت ترکیه به اتباع خارجی داده می‌شود، این گزینه اجباری نیست و اگر از قبل دریافت کرده‌اید می‌توانید در این بخش بنویسید.

نام خانوادگی قبلی
Önceki Soyadı اگر نام خانوادگی خود را تغییر داده باشید می‌توانید در این قسمت ارسال کنید.
عکس پرسونالی
Fotoğraf seçiniz به معنای ارائه عکس بوده و باید عکس با پس زمینه سفیدی که شش ماه پیش گرفته بودید را بارگزاری کنید.

İleri به معنای انتقال به صفحه بعد است.

وضعیت تاهل
Medeni Hali این گزینه بیانگر وضعیت تاهل شما می‌باشد که می‌توانید با بیان Bekar مجرد بودن و Evli متاهل بودن را بیان می‌دارد.

مراقبت‌های ویژه

این بخش برای زنان حامله، افراد معلول، سالمندان و یا کودکانی که نیاز به پرستار دارند قرار داده شده و تکمیل آن اختیاری می‌باشد و شما باید با توجه شرایط خود این قسمت را پر کنید.

کد ملی
Uyruk Kimlik به معنای کد ملی بوده که در ایران از آن استفاده می‌کنید.

ملیت هنگام تولد
Doğumdaki Uyruğu در این قسمت شما باید ملیت خود را هنگام تولد مشخص کنید.

محل تولد
Doğum Yeri در این قسمت که اختیاریست شما باید محل تولد خود را وارد نمایید.

کشور تولد
Doğum Yeri Ülkes بیان کشور تولد مورد کاملا اجباریست که باید تکمیل شود.

گروه خونی
Kan Grubu بیان این گزینه یعنی گروه خونی اجباریست

İleri به معنای انتقال به صفحه بعد است.

نحوه تکمیل فرم ثبت نام اقامت ترکیه

مشخص کردن نوع پاسپورت
Belge Türu در این قسمت گرفتن راندوو اقامت ترکیه شما باید نوع پاسپورت خود را مشخص کنید، با انتخاب گزینه Umuma mahsus Pasaport پاسپورت مخصوص عموم را انتخاب کنید.

تاریخ شروع انقضا پاسپورت
Düzenleme Tarih در این گزینه باید تاریخ شروع پاسپورت را بیان کنید و گزینه Geçerlilik Tarihi بیان کننده تاریخ انقضای پاسپورت خواهد بود و Belge No شماره پاسپورتی است که با آن وارد خاک ترکیه شده‌اید همچنین Veren Ülk به معنای کشوری که پاسپورت شما در آن صادر شده.
مقام رسمی صادر کننده پاسپورت برای شما Veren Maka می‌باشد و اگر نام در آنجا نبود از İlgili Makam به عنوان مسئول مربوطه باید استفاده کرد.

İleri به معنای انتقال به صفحه بعد است که باید در این مرحله از آن استفاده کنید.

اطلاعات کشور مبدا شما

Yurt Dışı İleri Bilgileri در این مرحله با وارد کردن اطلاعات کشور مبداء که احتمالا کشور متبوع باشد را باید بیان کنید.
کشور متبوع
Ülke در این قسمت شما باید نام کشور متبوع را بیان کنید یا کشوری که اقامت دائم آن را دریافت کرده‌اید.
شهر متبوع
Şehir در این قسمت شهری که درآن آقامت دائم دارید را باید بیان کنید.
کد پستی
Posta Kodu همان گونه که از نامش پیداست بیان کننده کد پستی است که اختیاری می‌باشد.
آدرس محل سکونت
Açık Adres در این بخش آدرس خود را به ترتیب خیابان، کوچه، محله، پلاک و واحد خود را می‌نویسید.
Telefon 1 و Telefon2 این دو برای وارد کردن شماره تلفن است که شماره دوم اجباری نخواهد بود.
پست الکترونیک
E-Posta که آخرین گزینه در صفحه است و سپس İleri را بزنید تا وارد مرحله بعد شوید.

تکمیل اطلاعات گرفتن راندوو اقامت ترکیه

آدرس سکونت در ترکیه
İl شهری که در ترکیه در آنجا اقامت خواهید داشت، İlçe نام منطقه ای که در آنجا زندگی خواهید کرد، Mahalle/Köy نام محله یا روستایی که در آن خواهید بود و Cadde نام خیابان، کوچه و یا بلواری که در آن زندگی خواهید کرد و همچنین Bina نوع ساختمان و Bağımsız Bölüm پلاک ساختمان که در آن سکونت دارید است.

شماره تلفن‌ها
Telefon 1 شماره تلفن محل سکونت شما که باید بروز و در دسترس باشد و Telefon2 هم مانند E-Posta هم چون کشور مطبوعتان باید پر کنید.

اطلاعات شغلی در فرم گرفتن راندوو اقامت ترکیه


در این قسمت از گرفتن راندوو اقامت ترکیه به پر کردن مواردی همچون Durum به معنای وضعیت خواهیم پرداخت و در صورت زدن گزینه Çalışan باید مجوز کار خود را ارائه دهید اما اگر گزینه Çalışmıyor را بیان کنیم به این منظور است که شما کار نمی‌کنید و اما می‌توانید با کلیک بر روی İleri ادامه وارد Öğrenim Bilgileri – Son Mezuniyet یعنی اطلاعات تحصیلی (آخرین مدرک تحصیلی)شوید که در این صفحه لازم است تا مدارک تحصیلی خود را پر کنید. البته لازم به ذکر است که هیچ کدام از اطلاعات این صفحه اجباری نمی‌باشد؛ پس از گذراندن این صفحه وارد صفحه بعد که اطلاعات تحصیلی است خواهید شد.
Gelir Durumu که بیان گر اعلام درآمد است دو گزینه وجود دارد که اگر شما بر روی Geliri Yok بزنید یعنی درآمد ندارم دیگر گزینه‌ها برای شما اجباری نخواهد بود؛ بعد از تکمیل این صفحه بر روی İleri کلیک کرده وارد صفحه‌ی Sigorta Bilgileri اطلاعات بیمه می‌شوید.

اطلاعات بیمه جهت اخذ راندوو


Sağlık Sigortası Türü این به معنای بیمه سلامت بوده که شما باید گزینه Özel sağlık Sigortasi راکه بیان کننده بیمه خصوصی ترکیه است انتخاب کنید، گزینه Sağlık Sigortası Geçerlilik Tarihi بیان‌گر مدت زمان انقضای بیمه شما خواهد بود.

نکته: اگر در گزینه ی بالا مورد Özel sağlık Sigortasi را انتخاب کرده‌اید باید در این بخش آخرین روز بیمه‌ خود را قید کنید در واقع مدت درخواست اقامت شما نمی‌تواند بیشتر از مهلت اعتبار بیمه شما باشد، سپس با انتخاب Sigorta Şirketi شرکتی که بیمه‌ی خود را از آن طریق انجام داده‌اید را باید ذکر کنید.

نکته‌: اگر بیمه‌ی Özel sağlık Sigortasiهستید حتما باید بخش Poliçe No شماره‌ پلیچه‌ بیمه‌ی خود است را در پیج مورد نظر وارد کنید.

بعد از تکمیل این صفحه بر روی İleri کلیک کرده تا وارد صفحه بعدی شوید

اطلاعات مربوط به اقامت کوتاه مدت

Kısa Dönem Beyan Bilgileri صفحه مربوط به اطلاعات کوتاه مدت در گرفتن راندوو اقامت ترکیه می‌باشد که پیشنهاد می‌گردد جز برای گزینه‌های قرمز بروی گزینه دیگری تیک نزنید. زیرا باید توضیحات مربوط به آن‌ها را بنویسید.
بعد از تکمیل این صفحه با کلیک بر روی İleri وارد صفحه‌ Kısa Dönem İkamet İzni Bilgileri اطلاعات مربوط به اقامت کوتاه مدت خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *