افتخارات کانادا بابت اعطای شهروندی به مهاجران تازه واردی که حداقل 3 سال از 5 سال گذشته را در کانادا گذرانده و اقامت کانادا دریافت کرده اند یکی از اقدامات تحسین برانگیز این کشور در جهت جذب نیروی کار ، ایجاد فرصت های اشتغال و سرمایه گذاری و ایجاد فرصت های تازه جهت زندگی در این کشور

کانادا همیشه به این اعطا شهروندی به مهاجران تازه وارد که حداقل 3 سال در 5 سال گذشته را در کانادا گذرانده و پاسپورت گرفته اند، افتخار می کند.

مطالعه ای توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه OECD نشان می دهد که 91 درصد کسانیکه حداقل 10 سال در کشور کانادا بوده اند توانسته اند شهروند یکی از شهرهای کانادا شوند این آمار برای دیگر کشورها مانند استرالیا برابر 81 درصد و در آمریکا 62 درصد است که نشان دهنده شرایط آسان و سهل اخذ پاسپورت کانادایی است.تورنتو که از آن به عنوان پایتخت استان انتاریو یاد می شود  و در شمال ساحل دریاچه انتاریو واقع شده است. تورنتو انتخاب اصلی بسیاری از مهاجرانی است که قصد سفر به یکی از شهرهای توریستی کانادا را دارند. تعجب آور نیست که تورنتو یکی از بزرگ ترین و متنوع ترین شهر های کانادا باشد.تورنتو به عنوان پاینخت مالی و تجاری کانادا مطرح شده است که تقریبا که 40 درصد از مراکز تجاری کانادا را شامل می شود. بانک های کانادا نیز بیشتر در تورنتو قرار دارند. این یک عامل مهم برای افرادی است که قصد گرفتن پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارند.
طبق آمار کانادا اخذ شهروندی در سال 1991 برابر 82 درصد بوده اما در سال 2016 به 86 درصد افزایش پیدا کرده.دولت کانادا همواره از حضور شهروندان تازه به عنوان یکی از افتخارات کانادا یاد کرده است. افتخاری که موجب ایجاد فرصت های جدیدی در تاریخ این کشور شده است.
اما در بسیاری از موارد این کسب شهروندی کاهش یافته است.

به عنوان مثال در سال 1996 حدود 68 درصد مهاجران واجد شرایط که 5 سال در کانادا بوده اند شهروند شده اند.اما در سال 2016 این رقم به 43 درصد کاهش پیدا کرده که درآمد کم و دانش زبان کم و تحصیلات کم را میتوان برشمرد. برای اخذ شهروندی باید هر نفر 630 دلار پرداخت نماید.


دلیل اصلی این امر کم شدن مهارت زبان، درک کمتر از سیاست و تاریخ و جغرافیای کانادا است که دولت نسخه های متعددی از آزمون تابعیت را منتشر و در دسترس به صورت آنلاین یا با درخواست پستی قرار داده است.


اما دولت فعلی براین اصل اعتقاد دارد که باید سیاست های خود را برای اعطا بیشتر شهروندی به افراد بهبود بخشد. برای این امر دولت قول رایگان نمودن هزینه شهروندی و کاهش الزام ارائه مدرک زبان نموده، در حال حاضر افراد بین 18 الی 54 سال می بایست آزمون زبان ارائه دهند. با این موارد پیش بینی میشود که حداقل 40درصد رشد در دریافت حق شهروندی کانادا طی سال های آینده داشته باشیم.

منبع : Canada’s Proud Record on Immigration and Refugees

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *