0
(0)

امروز قصد داریم شما را بیشتر با مواردی که باید در خصوص مهاجرت به انگلیس بدانید آشنا کنیم پس ما را همراهی کنید.

هر ساله افراد زیادی تصمیم می گیرند به انگلیس مهاجرت کنند، برخی از آن ها موفق به انجام این کار می شوند و برخی دیگر نیز خیر. در این مقاله هر آنچه را که باید در خصوص مهاجرت به انگلیس بدانید به شما خواهیم گفت.

در ادامه می خواهیم به تعدادی از سوالاتی که شما عزیزان در این باره پرسیده بودید پاسخ دهیم:

 1. برای مهاجرت به انگلیس چگونه می توان ویزا دریافت کرد؟
 2. برای مهاجرت انگلیس چه مدارکی را باید ارائه کرد؟
 3. مهاجرت به انگلستان از طریق دعوت نامه چگونه امکان پذیر است؟
 4. آیا چیزی در خصوص مهاجرت ورزشی به انگلیس می دانید؟
 5. آیا می توان برای مهاجرت به انگلیس از طریق تغییر مذهب اقدام کرد؟
 6. مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی چه شرایطی دارد؟
 7. آیا از طریق مهاجرت کاری به انگلستان می توان ویزا گرفت؟
 8.                 8.           آیا ازشرایط مهاجرت به انگلیس چیزی می دانید؟
 9. به نظر شما راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان چیست؟
 10. برای مهارجرت به انگلیس از طریق تحصیل چه اقداماتی لازم است؟
 11. آیا امکان اخذ ویزا با مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص وجود دارد؟
 12. اقدامات لازم برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری شامل چه شرایطی است؟
 13. مهاجرت به انگلیس از طریق خرید ملک چگونه صورت می گیرد؟
 14. مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج به چه معناست؟
 15. مهاجرت به انگلیس از طریق کار چه مدارکی نیاز دارد؟
 16. برای مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی چند نوع در خواست وجود دارد؟
 17. مهاجرت به انگلستان از طریق کار شامل چه انواعی است؟

برای مهاجرت به انگلیس چگونه می توان ویزا دریافت کرد؟

اگر قصد سفر یا مهاجرت به کشور انگلستان را دارید لازم است تا درخواستی مبنی بر دریافت ویزای انگلستان برای سفارت داشته باشید دقت داشته باشید که با داشتن ویزای شینگن قادر نیستید تا به انگلستان وارد شوید. در نتیجه به منظور دریافت ویزا می بایست مدارکی معتبر و قوی ارائه شود.

این امر نیازمند تجربه است علاوه بر آن می بایست از مراحلی پیچیده گذر کرد تا به هدف رسید، عموم متقاضیان در این امر با مشکل مواجه می شوند زیرا پیشینه ای از آن ندارند. پس اگر شخص می خواهد به راحتی ویزای انگلستان را دریافت کن باید با یکسری از اصطلاحات تخصصی آشنایی پیدا کند در غیر این صورت با هرگونه بی دقتی تمامی مراحلی که برای اخذ ویزا طی شده بود باید دوباره از سر گرفته شود، با چنین پیش آمدی علاوه بر این که زمان زیادی صرف خواهد شد ممکن است شخص متقاضی ازارائه ی درخواست خود محروم شود.

برای مهاجرت انگلیس چه مدارکی را باید ارائه کرد؟

برای اینکه به انگلیس مهاجرت کنید باید ویزا بگیرید، دریافت ویزا هم به مدارکی نیاز دارد که هر یک از آن ها باید در دارالترجمه به زبان رسمی انگلیسی ترجمه شوند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا برای مهاجرت به انگلیس شامل موارد زیر است:

 • گذرنامه متقاضی ویزای انگلیس با حداقل یک صفحه خالی
 • گذرنامه های قبلی متقاضی به همراه ویزاهای قبلی
 • تمکن مالی به پوند یا دلار آمریکا
 • پرینت گردش حساب 3 تا 6 ماه آخر
 • اصل شناسنامه همراه با ترجمه
 • ارائه تمامی اسناد منقول و غیر منقول همراه با ترجمه
 • ارائه دعوت نامه معتبر در صورت وجود
 • ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه ی بیمه تامین اجتماعی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • واچر هتل

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوت نامه چگونه امکان پذیر است؟

بسیاری از کشور ها از جمله انگلیس برای اینکه بتوانید به آن وارد شوید نیاز به ویزا دارید، اما گرفتن ویزا همیشه به راحتی انجام پذیر نبوده و دردسرهای خود را به دنبال دارد. اما روشی وجود دارد که می تواند این فرآیند را برای متقاضی راحت تر کند آن هم ارسال دعوت نامه از جانب دوست، خانواده، همکار، دانشگاه و موارد این چنینی است. می توان دعوت را نامه را این گونه معنا کرد که نوعی ضمانت نامه برای بودن شما در کشور انگلیس می باشد. مهم ترین موضوعی که برای ارسال دعوت نامه باید در نظر داشت، صحت و صداقت هنگام تنظیم دعوت نامه است، بدین معنا که شخص مذکور می بایست تمامی مواردی را که در دعوت نامه نوشته است ضمانت کند. با ذکر یک مثال به این موضوع می پردازیم:

فرض کنید از جانب دوست یا همکار یا نزدیکانتان برای شما دعوت نامه ای فرستاده شده است و در آن ذکر شده که تمامی مخارج شما تا زمانی که در انگلیس هستید به عهده ی وی می باشد، برای تحقق بخشیدن به این موضوع باید شخص ارسال کننده یا فیش حقوقی خود را بگذارد یا اینکه در حساب خود پول به میزان کافی داشته باشد.

در دعوت نامه ای که تنظیم می شود باید به طور کامل یکسری از اطلاعات گفته شود اطلاعاتی از قبیل: معرفی فرد به صورت کامل، هدف شخص از سفر به انگلیس، هزینه ی زندگی فرد دعوت شده، مدت اقامت و زمان خروج و… تمامی این موارد با به وضوح در دعوت نامه گفته شود و جای هیچ گونه ابهامی در آن وجود نداشته باشد.

آیا چیزی در خصوص مهاجرت ورزشی به انگلیس می دانید؟

همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم روش های مختلفی برای دریافت اقامت انگلیس وجود دارد اما در این بین برای هنرمندان و ورزشکاران روش ویژه ای موجود است، این روش تنها برای ورزشکاران و اشخاص برجسته ای می باشد که در تیم ها و لیگ های برتر می توانند خودی نشان دهند. اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم باید بگوئیم که زمانی این شرایط شامل حال شما می شود که از طریق ورزش به کسب درآمد رسیده باشید.

در صورتی که چنین شرایطی داشته باشید قادرید تا:

 • در انگلیس و بسیاری از کشورهای اروپایی به افتتاح حساب اقدام کنید.
 • از مزایای تحصیلی به صورت رایگان بهر ببرید.
 • بدون حد و مرز به تجارت بپردازید.
 • از تسهیلات بانکی که وجود دارد استفاده کنید.
 • امکانات پزشکی را به صورت رایگان استفاده کنید.
 • به خرید و معامله املاک بپردازید.
 • از مارک تجاری اروپایی استفاده کنید.
 • بهره مندی از قوانین تجاری و گمرکی
 • مجاز به افتتاح حساب شرکتی یا شخصی

به بیان دیگر دقیقا مانند یک شهروند انگلیسی رفتار کنید و با شما رفتار خواهد شد.

آیا می توان برای مهاجرت به انگلیس از طریق تغییر مذهب اقدام کرد؟

 • شخصی که درخواست پناهنده شدن در کشور دیگری را دارد مسلما قادر به ادامه ی زندگی راحت و آزادانه در کشور خود را نداشته است به همین خاطر اقدام به پناهندگی می کند، کشور فوق نیز شرایط متقاضی را بررسی می کند در صورتی که پناهجو واجد شرایط باشد اجازه ی اقامت دارد در غیر این صورت با درخواست او موافقت نخواهد شد. اولین قدم برای اینکه شخص بتواند پناهنده شود این است که اثبات کند در کشور خود امنیت جانی نداشته است از جمله مواردی که می توان از آن برای پناهنده شدن استفاده کرد شامل موارد زیر است:
 • نژاد
 • دین
 • ملیت
 • افکار و مواضع سیاسی

از این رو پناهندگی زیر شاخه هایی دارد و تغییر مذهب نیز یکی از آن هاست که از طریق آن می توان برای پناهنده شدن و مهاجرت اقدام کرد.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی چه شرایطی دارد؟

بنا به اظهاراتی که حقوق دانان با تجربخه ی حقوق بین الملل دارند مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی خطرناک ترین و پر دردسر ترین نوع مهاجرت است علاوه بر آن زمان بسیار زیادی را باید برای آن تلف کرد. طبق تعاریفی که در کنوانسیون 1951 ژنو در خصوص پناهنده آمده است، اشخاصی که به سبب وجود یکسری دلایل از جمله فعالیت های سیاسی، تفاوت و تبعیض نژادی، قومی ومذهبی، جنگ و… که جان شخص را تهدید می کند از کشور خود خارج می شوند و قصد مهاجرت به سایر کشور ها را دارند پناهنده گفته می شود، هدف آن ها از این کار پناه گرفتن در کشوری دیگر به منظور رسیدن به آزادی و زندگی بهتر از لحاظ اقتصادی و اجتماعی است.

برای دریافت تابعیت انگلیس از راه پناهندگی باید درخواستی به وزارت داخله انگلستان داده شود، تا پس از آن از شخص متقاضی مصاحبه به عمل بیاید، در صورتی که اداره مرزبانی تشخیص دهد فرد واجد شرایط است می تواند ویزای پناهندگی بگیرد، در عیر این صورت باید به کشور خود برگردد یا برای مهاجرت به کشوری دیگر پناهنده شود.

آیا از طریق مهاجرت کاری به انگلستان می توان ویزا گرفت؟

بله! شخص متقاضی می تواند از طریق دریافت ویزای کاری به انگلستان مهاجرت کند، بلافاصله پس از دریافت ویزا مجاز به کار کردن می شود. در این قسمت نیز سیستم امتیاز شمار برقرار است و برای دریافت ویزای کاری می بایست امتیاز فرد به حد قابل قبول رسیده باشد این قانون از سال 2008 تصویب شد. از جمله ویزاهای کاری که می توان نام برد شامل موارد زیر است:

 • کسانی که مهارت های خاصی دارند مثل سرمایه گذاران، صاحبان تجارت یا کسانی که از دانشگاه های بریتانیا به تازگی مدرک گرفته اند، چنین اشخاصی به داشتن پیشنهاد کاری نیازی ندارند بلکه تنها کافیست امتیازات لازم را در زمان ازریابی دریافت کنند.
 • افرادی که مهارت تخصصی دارند.
 • چنانچه در انگلیس یک پیشنهاد کاری از جانب یک کارفرما داشتید می توانید از این طریق هم برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید.
 • اشخاصی که قصد دارند به صورت موقت کار کنند.

آیا ازشرایط مهاجرت به انگلیس چیزی می دانید؟

برای مهاجرت به انگلیس به همین سادگی نمی توان اقدام کرد بدین معنا که باید حتما واجد شرایط باشید، واجد شرایط بودن از سوی مراکز مربوطه انگلیس تشخیص داده خواهد شد یعنی پس از آنکه درخواست خود را که مبنی بر مهاجرت به انگلیس است برای سفارت خانه ارائه کردید آن ها تمام شرایط شما را بررسی کرده و نتیجه نهایی را به شما اعلام می کنند. از جمله شرایطی که می توان از طریق آن برای مهاجرت به انگلیس اقدام کرد شامل موارد زیر است:

 • مهاجرت به انگلستان از طریق تولد
 • مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به انگلستان از طریق کار
 • مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

به نظر شما راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان چیست؟

برخی از افراد بنا به باور غلطی که دارند گمان می کنند پناهندگی یا مهاجرت غیر قانونی می تواند راحت ترن روش مهاجرت به انگلیس باشد در صورتی که این گونه نیست زیرا شرایط سختگیرانه ای در خصوص قوانین مرزی و مهاجرتی دارند از آن گذشته راه های بسیار زیادی برای مهاجرت وجود دارد که می توان از طریق آن اقدام کرد از جمله این روش ها می توان به سرمایه گذاری، تحصیل، تخصص، ازدواج و… اشاره کرد. که در این میان بهترین و راحت ترین نوع مهاجرت، مهاجرت از طریق ازدواج است طبق اطلاعات موجود اشخاصی که از طریق ازدواج قصد مهاجرت دارند دردسر های کمتری را خواهند داشت علاوه بر آن سریع تر نیز به هدف خود می رسند.

برای مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل چه اقداماتی لازم است؟

یکی از کشورهایی که دانشگاه ها و کالج های بسیار معتبری در تمام جهان دارد انگلستان است، با توجه به آمارها از 10 دانشگاه معروفی که در دنیا وجود دارد 4 مورد از آن در این کشور بنا شده اند. اگر قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارید ابتدا باید در یک موسسه آموزشی مثل دانشگاه یا کالج پذیرش تحصیلی دریافت کنید، پس از می توانید جهد دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهید. اشخاصی که قصد ادامه تحصیل دارند باید حداقل 40 امتیاز داشته باشند زیرا در این کشور سیستمی موجود است که بر اساس امتیاز به هر متقاضی مجوز می دهد و تا شخص به حد نصاب نرسد نمی تواند به این مجوز ها دسترسی پیدا کند.

 مدت اعتباری که ویزای های دانشجویی دارند به دوره ی تحصیلی فرد بستگی دارد. دانشجویان مجازند تا یک ماه پیش از شروع دوره وارد انگلستان شوند، علاوه بر آن در هر هفته می تواند به مدت 20 ساعت در جایی مشغول به کار شود.

آیا امکان اخذ ویزا با مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص وجود دارد؟

خوشبختانه می توان از طریق تخصص که دارید به انگلستان مهاجرت کنید. در ادامه لیستی از مشاغلی که مجاز به دریافت اقامت و مهاجرت هستند شرح داده شده است:

 • مدیران تولید و مدیران معدن انرژی
 • مدیر عامل، مدیر برنامه و مدیر ساخت در بخش تخلیه و مدیریت زباله های صنعت هسته ای
 • مهندس زمین شناس، زمین شناس ارشد و کارشناس معدن در بخش مهندسی ساخت و سازدر بخش نفت و کاز: ژئو فیزیک، متخصص علوم زمین و…
 • مهندس عمران
 • مهندس مکانیک
 • مهندس برق در صنعت نفت و گاز
 • مهندس برق در صنعت راه آهن
 • مهندسی طراحی و توسعه
 • مهندسی طراحی تولید و فرآیند
 • پزشکان
 • پرستاری
 • مددکاران اجتماعی
 • و…

مشاغل بسیار زیادی وجود دارند که از طریق تخصص می توانند برای مهاجرت اقدام کنند اما ما بخشی از آن ها را نام بردیم.

اقدامات لازم برای مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری شامل چه شرایطی است؟

برای دریافت ویزا از این طریق می بایست سرمایه خود را برآورد کنید. شرایطی که برای اخذ ویزا از راه سرمایه گذاری وجود دارد شامل دو بخش است:

 • در یک بانک انگلیسی باید فرد متقاضی مبلغی بالغ بر 2 میلیون پوند ذخیره داشته باشد.
 • فرد قادر است تا میزان یک چهارم از کل پول را برای خرید ملک صرف کند.

لازم به ذکر است که به منظور اخذ ویزای انگلستان از طریق سرمایه گذاری نیازی نیست که مدرک آیلتس داشته باشید.

مهاجرت به انگلیس از طریق خرید ملک چگونه صورت می گیرد؟

بهتر است بدانید که با خرید ملک در این کشور نمی توانید نسبت به گرفتن اقامت و مهاجرت اقدامی کنید در نتیجه اگر قصد انجام چنین کاری را دارید باید از راه های دیگر پیش بروید. شما می توانید در انگلستان اقدام به خرید املاک کنید حتی اگر در آن جا سکونت نداشته باشید، متقاضیان خارجی برای معامله ی املاک به صورت غیر نقدی به مشکل بر می خورند در نتیجه خرید به صورت نقدی بسیار راحت تر و بهتر انجام می شود.

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج به چه معناست؟

برخی از افراد تنها برای اینکه به انگلیس مهاجرت کنند تن به ازدواج می دهند، مسئله ی حائز اهمیتی که برای این مورد وجود دارد این است که به دولت انگلیس ثابت شود که ازدواج فوق سوری نیست به بیان دیگر تنها به منظور دریافت اقامت دائم نبوده است. در بین تمامی روش هایی که وجود دارد این مورد زمان بر ترین و پرهزینه ترین مورد موجود است اما با این حال متقاضیان بسیار زیادی دارد، اما مزیت های مختص ب خود را نیز دارد چنانچه اثبات حقیقی بودن ازدواج صورت گیرد می توان جز امن ترین روش های مهاجرت به انگلیس محسوب شود.

پیشنهاد می شود هنگامی که می خواهید از این طریق برای مهاجرت اقدام کنید حتما دقت لازم را هنگام تحویل مدارک به آفیسر انگلستان به خرج دهید، تا هیچ گونه شک و شهبه ای از جانب شما برای آفیسر به وجود نیاید علاوه بر آن شما باید آمادگی کامل داشته باشید تا زمانی که آفیسر طی برگزاری یکسری جلسات سوالاتی از شما می پرسد به خوبی پاسخ دهید.

مهاجرت به انگلیس از طریق کار چه مدارکی نیاز دارد؟

 1. اصل مدارک ملکی مثل سند ملک، اجارنامه و…
 2. اصل مدارک بانکی همراه با پرینت 6 ماهه حساب بانکی
 3. مدارک شغلی اعم از گواهی اشتغال به کار، حکم بازنشستگی، فیش حقوقی، جواز کسب، روزنامه رسمی و…
 4. دو قطعه عکس جدید با پس زمینه سفید
 5. فرم اینترنتی درخواست ویزا همراه با برگه تاییدیه
 6. شناسنامه
 7. هزینه ویزا
 8. دعوت نامه و کپی پاسپورت دعوت کننده
 9. ارائه ترجمه رسمی تمام مدارک مذکور به سفارت لازم می باشد.

برای مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی چند نوع در خواست وجود دارد؟

به طور کلی سه نوع درخواست برای مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 • پناهندگی سیاسی
 • پناهندگی مذهبی
 • پناهندگی اجتماعی

هر یک از این موارد مشمول شرایط خاصی هستند که در صورت پذیرش از سوی اداره مرزبانی انگلیس می توانند به یک شهروند انگلیسی تبدیل شوند.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار شامل چه انواعی است؟

ویزاهای کاری مختلفی وجود دارند که متقاضی با داشتن یکی از آن شرایط ها می تواند استفاده کند، از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزای Tier 1 مختص استعداد های درخشان:

این مورد از ویزا مناسب افرادی است که جز پیشگامان علوم، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، فناوری دیجیتال و هنر می باشند. لازم به ذکر است که در یک سال تنها 1000 نوع از این ویزا صادر خواهد شد، مدت اعتبار آن 5 سال است اما پس از آن می توان برای 5 سال دیگر نیز به تمدید آن پرداخت.

ویزای Tier 2 عمومی:

این نوع از ویزای کاری برای اشخاصی است که هارت خاصی دارند و حقوق سالیانه ای با میزان مشخص به آن ها پیشنهاد شده است، مدت اعتبار این نوع ویزا 6 سال است.

ویزای Tier 2 مخصوص انتقال داخل شرکتی:

همانگونه که از نام آن پیداست جهت منتقل کردن شرکت است، شخصی که می خواهد شعبه شرکت خود را از کشوری که در آن ساکن است به انگلیس منتقل کند از این نوع ویزا باید استفاده کند، اعتباری که برای آن در نظر گرفته شده است از 6 ماه تا 9 سال بنا به شرایط کاری می تواند متفاوت باشد.

ویزای Tier 2 مختص ورزشکاران:

Tier 2 مختص به ورزشکاران نخبه همچنین مربیانی که شرایط آنها پذیرفته می شود، اعتبار آن 3 سال است که پس از آن می توان برای 3 سال دیگر نیز تمدید شود.

ویزای Tier 5  یا ویزای موقت:     

این نوع از ویزا مناسب کسانی است که کار موقت دارند مثل افرادی که در یک خیریه به عنوان داوطلب کار می کنند، ورزشکار یا کارگرانی که خلاقیت داشته و نوعی تبلیغ دین انجام می دهند، اعتبار این ویزا به هدف کار بستگی دارد و معمولا از 1 تا 2 سال است.

از اینکه مقاله ما را انتخاب کردید نهایت تشکر را داریم. هدف از گردآوری مطالب فوق آشنایی بیشتر شما با موضوع مربوطه بود امیدواریم رضایت کافی را داشته باشید.

این پست تا چه حد مفید بود ؟

برروی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید

میانگین رتبه 0 / 5. شمارنده آرا : 0

هیچ رای ثبت نشده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *