در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « زندگی در استرالیا » آشنا نماییم . استرالیا کشوری ساحلی و امن است . این کشور برای بسیاری از مهاجرین و گردشگران یک کشور ایده آل به شمار می آید . بر اساس قوانین استرالیا مهاجرین باید در انتخاب شهر سکونت خود دقت کافی داشته باشند . برای کسب اطلاعات بیشتر ، با ما همراه باشید .

 • بهترین شهر استرالیا برای زندگی کدام است ؟
 • زندگی در استرالیا دارای چه نکات مهمی است ؟
 • زندگی در ملبورن برای چه افرادی مناسب است ؟
 • زندگی در ملبورن استرالیا دارای چه شرایطی است ؟
 • زندگی در کانبرا در چه سطحی قرار دارد ؟

بهترین شهر استرالیا برای زندگی کدام است ؟

از آن جا که کشور استرالیا یکی از کشور های امن دنیا است به عنوان مناسب ترین کشور برای مهاجرت و یا گردشگری محسوب می شود . از این رو افراد علاقه مند هستند تا با شهر های آن آشنا باشند و بهترین شهر را برای سکونت خود انتخاب نمایند .
برای اطلاع این دسته از افراد باید گفت که تعداد محدودی از شهر های این کشور ساحلی و زیبا دارای امکانات خوب برای سکونت هستند . این شهر ها عبارت هستند از

 1. آدلاید :
  در شهر آدلاید رستوران های زیاد وجود دارد که بهترین غذا و نوشیدنی را ارائه می کنند .
 2. بریزبن :
  شهر بریزین در کویینزلند از شهرهای بزرگ این کشور به شمار می آید .
 3. کانبرا :
  کانبرا یکی از شهر هایی است که افراد همراه با خانواده می توانند در آن سکونت داشته باشند .
 4. هوبارت :
  این شهر دارای بهترین امکانات برای زندگی است . انتخاب این شهر برای افراد مدرن می تواند مناسب باشد .
 5. ملبورن :
  بهترین شهر به لحاظ فرهنگی در استرالیا کشور ملبورن است . سطح فرهنگ و زندگی مردمان این شهر بسیار ایده آل و عالی است .
 6. پرت :
  شهر پرت نیز جزء شهر های خوش آب و هوای استرالیا به شمار می آید .
 7. سیدنی :
  شهر سیدنی دارای بهترین فرصت های شغلی است . افرادی که برای مهاجرت کاری به استرالیا می آیند ، شهر سیدنی را برای استخدام و کار بسیار مناسب می دانند. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد شرایط مهاجرت به استرالیا دارید میتوانید مقاله ما در این رابطه را مطالعه بفرمایید.

باید توجه داشته باشید که کشور اروپا در هر شهر امکانات و قوانین خاصی را برای سکونت دارد و افراد باید بر اساس سبک و هدف زندگی خود در آن سکونت داشته باشند . از این رو توصیه می شود هر فرد مهاجری که قصد دارد در استرالیا سکونت داشته باشد حتماً نسبت به قوانین آن شهر اطلاع کافی داشته باشد . در این مقاله زندگی در دو شهر ملبورن و کانبرای استرالیا تشریح می شود .

ما همچنین در نوشته ای دیگر به صورت کامل انواع ویزای استرالیا را مورد بررسی قرار داده ایم و پیشنهاد میکنیم مقاله ویزای استرالیا را حتما مطالعه فمایید.

زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا دارای چه نکات مهمی است ؟

از آن جا که استرالیا دارای سواحلی زیبا است می تواند دقایق خاطره انگیزی را برای افراد پدید آورد . بسیاری از افراد اعم از ساکنین آن و حتی گردشگران و مهاجرین زندگی در استرالیا را به زندگی در هر نقطه دیگر از دنیا ترجیح می دهند . کشور استرالیا دارای شرایط و نکات جالبی است که مورد توجه افراد خواهد بود . توجه به موارد بیان شده حاکی از اهمیت و تنوع پدیده های موجود در استرالیا است . برای وضوح این مطلب سعی می شود به آن ها اشاره نماییم :

 1. استرالیا کشوری است ساحلی و قرار گرفته در یک جزیره میان آب های اقیانوس آرام . پس شرایط زندگی آن همواره به صورت آب و هوایی خوش و شرجی است . لذت و آرامش حاکم بر شهر های آن ، روحیه خوبی را برای ساکنینش به ارمغان آورده است .
 2. استرالیا یک کشور اقتصادی است و بر اساس بازار کار و اقتصاد به جمع آوری ثروت می پردازد . از این رو یکی از ثروتمند ترین کشور های دنیا محسوب می شود . صادرات استرالیا شامل محصولات اصلی این کشور است . نیشکر ، پنبه ، غلات و گوسفند از محصولات اصلی استرالیا به شمار می آیند که به کشور های دنیا صادر می شود .
  علاوه بر این استرالیا آهن ، طلا ، انرژی گاز مایع و زغال سنگ را نیز به کشور های دنیا صادر می کند . مجموعه این مواد و محصولات صادراتی باعث شده تا سطح اقتصادی کشور استرالیا رتبه خوبی را در جهان به خود اختصاص دهد .
 3. در کشور استرالیا ، ورود مهاجرین اروپایی باعث شد تا فرهنگ خاص اروپایی نیز در آن رواج یابد . به دنبال اشاعه فرهنگ اروپایی ، دولت استرالیا اقدام به احداث بنا هایی هنری و ورزشی نمود .
  این اقدام به گونه ای رخ داد که شهر های بزرگ و کوچک استرالیا مملو از امکانات هنری و ورزشی شد . این اقدام سطح رفاه اجتماعی و سلامت جامعه استرالیا را تضمین کرد .
  بهترین معماران مطرح دنیا خانه های زیبایی را در استرالیا بنا نهادند . این ساختمان ها برای فعالان هنری و علاقه مندان به هنر بسیار مناسب است . شگفتی های اعجاب انگیز ساختمان های استرالیا در برخی از شهر های آن از جمله سیدنی حائز توجه است .
  هنر های رایج در استرالیا شامل انواع موسیقی و انواع ورزش های تابستانی و زمستانی خواهد بود که علاقه مندان خود را در هر نقطه جهان که باشند به سوی خود جلب کرده است .
 4. در کشور استرالیا تحصیل بسیار اهمیت دارد . قانون تحصیل برای کودکان استرالیا از سن 5 سال شروع می شود . قلمرو حاکمیت استرالیا توجه خوبی به آموزش و دانش دارد . بر همین اساس در استرالیا دانشگاه های برتر دنیا احداث شده است . این دانشگاه ها دانشجویان نخبه دارد که همگی در افزایش ارتقای علمی استرالی نقش آفرینی می کنند . خوب است بدانید در این دانشگاه ها ، افراد با ادیان و مذاهب گوناگون در کنار هم تحصیل می کنند و کسی حق جسارت بر دین یا مذهب دیگری را نخواهد داشت . زندگی مسالمت آمیز استرالیا باعث شده تا ساکنین آن بسیار راضی و خرسند زندگی نمایند .
 5. در زمینه پرداخت هزینه تحصیل باید گفت تحصیل برای نخبگان در استرالیا رایگان است ولی برای افراد عمومی نیاز به پرداخت هزینه وجود دارد . البته این هزینه در تمام مقاطع تحصیلی به عنوان یک قانون قرار داده شده است . این مبلغ ممکن است در سال های مختلف ، متغیر نیز باشد .

زندگی در ملبورن برای چه افرادی مناسب است ؟

شهر زیبا وفرهنگی ملبورن در استرالیا برای افرادی که دوست دارند با فرهنگ های متمدن دنیا آشنا شود می تواند انتخاب خوبی باشد . ولی باید توجه داشت که حضور افراد با فرهنگ های متنوع نیاز دارد که مهارت سخن وری شما مناسب باشد .
ارتباط بر قرار کردن با همه این افراد شاید کار سختی باشد . ابراز احساسات و بیان نیاز های شخصی از سوی هر فرد می تواند اندکی سخت باشد . این تفاوت زیباست اگر منجر به جنجال نشود .
افرادی که قصد دارند از زندگی آرامش بخش بهره مند شوند نیز شهر ملبورن را انتخاب می کنند . در این شهر به تعداد فراوان رستوران های با کیفیت وجود دارد . در این رستوران ها غذا ها و نوشیدنی های خوبی عرضه می شود . خوردن این غذا ها در کنار ساحلی آرامش بخش ، واقعاً دیدنی و لذت بخش است .
البته باید توجه داشته باشید که هزینه پرداختی این امکانات ممکن است بسیار زیاد باشد . تنها برای افرادی مناسب است که از لحاظ مالی مشکلی برای پرداخت هزینه نداشته باشند . در مجموع زندگی در ملبورن برای دوست داران طبیعت که در سطح اقتصادی بالایی هستند ، انتخاب خوبی به شمار می آید .

زندگی در ملبورن استرالیا دارای چه شرایطی است ؟

شرایط زندگی در ملبورن استرالیا بسیار خاص و منحصر به فرد است . افرادی که در این شهر با زندگی متمدن و فرهنگی استرالیا خود را سازگار نموده اند شرایط آن را نیز به خوبی پذیرفته اند .
به عنوان مثال می توان گفت در شهر پر از فرهنگ و تمدن ملبورن افراد با تمدن های زیاد دیده می شود که شیوه های زدنگی خاص خود را دارند . وجود کافی شاپ های متنوع استرالیا در سواحل بی نظیر آن زندگی آرامش بخشی را به افراد هدیه داده است .
قیمت اجناس در شهر ملبورن استرالیا بالا است . افزایش قیمت کالا در این شهر به دلیل داشتن کیفیت خوب و مناسب آن است . بالا بودن قیمت به صورت کلی برای تمام اجناس و اقلام زندگی افراد جامعه وجود دارد .
مردم استرالیا در ملبورن بسیار خونسرد و آرام هستند . این خونسردی تا حدی است که برای خوش آمد گویی کلمه ای به زبان نمی آورند . ساکنین ملبورن در استرالیا در بر قرار کردن ارتباط عاطفی و اجتماعی اندکی بی علاقه هستند .
قیمت خرید خانه ، ماشین و امکانات اولیه زندگی در ملبورن استرالیا به مقدار زیادی بالاست . تنها افراد پر در آمد می توانند بدون هیچ دغدغه ای این امکانات را برای خود فراهم نمایند . سیستم حمل و نقل عمومی در ملبورن بسیار فوق العاده عمل می کند . امکانات داخل شهری و مترو در سطح بالایی است که هزینه های تقریباً بالایی نیز دارند .
در خصوص تعطیلات شهر های این کشور باید گفت تعداد روز های تعطیل برای عموم افراد از قبل تعیین شده است . حتی مدیران ارشد حق استفاده از سه هفته تعطیلی دارند . بر طبق همین قانون ، میزان استرس در استرالیا بسیار کم است و مردم با خیال راحت به فعالیت های روزمره خود می پردازند .

زندگی در استرالیا

زندگی در کانبرا در چه سطحی قرار دارد ؟

در شهر زیبای کانبرای استرالیا گنجینه های فرهنگی فراوانی وجود دارد که ساخته دست بشر است . در حال حاضر این شهر به عنوان شهر متمدن استرالیا قلمداد شده است و پایتخت کشور استرالیا است . شهر کانبرا تنها شهر غیر بندری در استرالیا است . کانبرا با شهر های سیدنی و ملبورن هم مرز است . موقعیت استراتژی این شهر باعث شده تا به عنوان پایتخت استرالیا به شمار آید .
بر همین اساس معماران زیادی از کشور آمریکا در این شهر ورود یافتند . ورود این دسته از هنرمندان ساختمانی باعث شد تا بنا های زیبا و ماندگاری در این شهر احداث گردد . زیبایی طراحی در ساختمان های این شهر منجر به جذب توریست های زیادی از نقاط مختلف جهان شده است . تنوع اشکال هندسی ساختمان های شهر کانبرا چشمان هر کسی را به خود خیره می کند .
شهر کانبرا با داشتن دریاچه بارلی گریفین در مرکز شهر جذابیت درخشانی را به خود جلوه داده است . زیبایی شهر کانبرا بیش از مواردی است که بیان شد . زیبایی و جذابیت های گردشگری شهر کانبرا شامل ساختمان های زیر است :

 • سواحل کانبرا .
 • گالری ملی استرالیا .
 • کتابخانه ملی .
 • خانه پارلمان .
 • داد گاه عالی استرالیا .
 • هیئت دولت .
 • سازمان های دولتی .

آب و هوای شهر کانبرا بسیار مناسب است . آب و هوای کوهستانی شهر کانبرا منجر به جذب زیبایی های متنوعی در آن شده است . در فصول دیگر سال نیز بارندگی خوبی در جریان است . در مجموع آب و هوای خوبی در شهر کانبرا حاکم است .
در شهر کانبرا جنگل و فضای سبز زیاد دیده می شود . تراکم جمعیت بر اساس این قابلیت بسیار زیاد است . توسعه حمل ونقل نیز در فضا های آن به خوبی برقرار است . در آینده نزدیک شهر کانبرا به یکی از شهر های خوب استرالیا به لحاظ فضای سبز و منطقه باز خواهد بود .
در این شهر زیبای سر سبز ، خطوط ریلی راه آهن نیز برقرار است . مردم کانبرا مشکلی برای تردد ندارند . زیرا در کم ترین زمان سوار بر بهترین وسایل حمل و نقل عمومی می شوند . فرودگاه کانبرا هم انواع پرواز های داخلی و خارجی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم خواهد داشت . به لحاظ پرداخت هزینه های بیان شده در شهر کانبرا اندکی با قیمت سایر شهر های ساحلی متفاوت است و در رده پایین تری قرار دارد .
تحصیلات دانشجویان در شهر کانبرا به گونه ای است که برای افراد خارج از کشور بسیار مناسب است زیرا دارای بالاترین کیفیت دانشگاهی هستند . سطح علمی دانشگاه کانبرا در مقایسه با سایر شهر های استرالیا بسیار بالا است . از این رو بهترین شهر برای ادامه تحصیل علاقه مندان به دانش تلقی می شود .


در مدارس کانبرای استرالیا برنامه ریزی جالبی صورت گرفته است . این برنامه ریزی از زمان کودکی 6 سالگی آغاز می شود . افراد ساکن در استرالیا همگی به تحصیل فرزندان خود توجه دارند و به طور کلی بیش از 90 درصد ساکنین کانبرا دارای تحصیلات هستند . شهر کانبرا به لحاط شغل در رتبه خوبی قرار دارد . در این شهر پیشرفت های اقتصادی زیادی در شرف انجام است و می تواند برای اقتصاد و ثروت اندوزی استرالیا بسیار مثمر ثمر باشد .
از آن جا که کانبرا شهر پایتخت استرالیا است دارای جمعیت بسیار زیادی است . بنابراین تعداد زیادی از افراد در آن ساکن هستند و نیاز دارند برای انجام امورات خود تررد داشته باشند . به همین ترتیب دارای هوایی پر از گرد و خاک است و شرایط بسیار نامناسبی را دارد . این نکته به یک مورد منفی برای شهر کانبرا تبدیل شده است .
غذا های شهر کانبرا بسیار خشک و بدون مزه درست می شوند ، این هم نکته منفی برای کانبرا می توان عنوان شود . همچنین وجود آتشفشان در این شهر منجر شده تا نگرانی ساکنین آن برای انفجار آتشفشان موجب استرس و نگرانی روزانه شود . این نگرانی با وجود گاز دی اکسید کربن نیز تشدید یافته است .
در شهر کانبرا افراد برای گذراندن اوقات فراغت خود راه های زیادی دارند . یکی از این راه ها ، مشاهده مکان های دیدنی کانبرا است که عبارت هستند از :

 1. موزه ملی .
 2. گالری ملی استرالیا .
 3. گالری پرتره .
 4. مرکز یاد بود جنگ استرالیا .
 5. نشنال آرشیو .
 6. کتابخانه ملی .

زندگی در استرالیا

از زمانی که شهر کانبرا به عنوان پایتخت استرالیا معرفی شد بر اساس توافق میان دولت استرالیا ، ساختمان های مشترک المنفع آن از جمله مجلس پارلمان ، و رویال استرالیا مینت برای عموم افراد آزاد اعلام شد .
موزه ملی دایناسور های شهر کانبرا افراد زیادی را به تماشا وا می دارد . پیاده روی در باغ گیاه شناسی ملی استرالیا و آکواریوم و باغ وحشی آن نیز برای هر فردی لحاظ خوشایندی را به ارمغان خواهد آورد .
میزان سطح سلامت در کانبرای استرالیا بسیار بالا است . از این رو ورزش های متعددی در این شهر انجام می شود که همه این ورزش ها با بهترین امکانات ورزشی همراه است . در میان انواع ورزش ها، ورزش فوتبال یکی از جذاب ترین ورزش هایی است که همه افراد دوست دارند در داخل یا خارج خانه آن را انجام دهند .
برای بانوان در شهر کانبرا تیم های بسکتبال زیادی تدارک دیده شده است که علاقه مندان زیادی را هم جذب کرده است . ورزش گلف هم به صورت تیمی برای عموم آزاد است . آخر هفته معمولاً تمام افراد به انجام ورزش دلخواه خود می پردازند .


از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *