در این مقاله سعی داریم شما را با مکان های دیدنی مسکو آشنا سازیم، همانگونه که می‌دانید سفر به روسیه یک انتخاب سرد ولی جذاب می‌باشد و دلیل جذابیت آن هم به دلیل وجود منظر بسیار زیبا چه از نظر طبیعی و چه از نظر تاریخی می‌باشد .یکی از شهر‌هایی که حداقل یکبار در زندگی باید از آن بازدید کنید شهر مسکو می‌باشد، مسکو از آن جمله شهر‌هایی است که مورد علاقه نویسندگان و موسیقی دانان جهان بوده که گشت و گذار در خیابان‌ها و رفتن به کافه‌های آن خالی از لطف نیست. اگر مقصد شما مسکو نیست نگران نباشید، در بلاگ مهاجران برای کسب رضایت مندی شما عزیزان سعی شده تا به تمامی موارد پرداخته شود، به همین دلیل اگر مقصد شما کازان روسیه است می‌توانید با مراجعه به مقاله‌ای با عنوان کازان شهر ورزش روسیه اطلاعات مناسبی در آن حوزه کسب کنید.

راستی می دانستید نرخ ویزای روسیه در میان دیگر کشور ها نرخی بسیار مناسب است؟

 • دلیل نام گذاری این شهر به نام مسکو چه بوده است؟
 • به چه دلیلی پر درآمدترین شهر روسیه و حتی جهان را مسکو می دانند؟
 • علت نام گذاری میدان سرخ که یکی از مکان های دیدنی مسکو می باشد چه بوده است؟
 • کاخ کرملین که یکی از جاذبه های گردشگری مسکو می باشد محل رخ داد کدام اتفاقات تاریخی بوده است؟
 • از مکان های دیدنی روسیه مسکو ، کلیسای جامع سنت بایل است، دلیل ساخت این کلیسا چه بوده است؟
 • متروی مسکو به چه دلیلی مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته است؟
 • میدان مانژ توسط چه کسی ساخته شد؟
 • کیلومتر صفر در مسکو به چه مکانی گفته می شود؟
 • دلیل نصب مجسمه الکساندر پوشکین در یکی از پرطرفدار ترین  جاهای تفریحی مسکو یعنی خیابان آربات چه بوده است؟
 • به چه دلیل تا کنون تزار بل نواخته نشده است؟
 • شاه توپ به چه دلیلی ساخته شد؟
 • آثار خاندان رومانف در کدام موزه شهر مسکو قرار دارد؟
 • دپارتمان استور اصلی روسیه کدام است؟
 • موزه هنر های خارجی مسکو کدام موزه می باشد؟
 • یکی از تفریحات مسکو بازدید از مقبره ولادیمیر لنین می باشد این مقبره در کجای مسکو واقع شده است؟
 • یکی از مکان های دیدنی مسکو صومعه ناوادِویچی است، مقبره چه اشخاصی در این صومعه قرار دارد؟

دلیل نام گذاری این شهر به نام مسکو چه بوده است؟

مسکو پایتخت کشور روسیه از شلوغ ترین شهرهای اروپا به شمار می آید که 12 میلیون نفر جمعیت دارد. مسکو نشان دهنده تاریخ و فرهنگ روسیه می باشد همچنین مهد اقتصاد و سیاست روسیه محسوب می شود. مسکو برای اولین بار توسط شاهزاده یوری دالگاروکی که قصد دعوت از ناگورود سورسکی را داشت به این نام خوانده شد او در نامه هایش به ناگورود می گوید: ای برادر، نزد من آی، به مسکو. این شهر بسیار زیبا در نزدیکی رود مسکو قرار گرفته و از سال 1147 بارها دچار آتش سوزی شده و از نو مورد مرمت و باز سازی قرار گرفته است.

به چه دلیلی پر درآمد ترین شهر روسیه و حتی جهان را مسکو می دانند؟

از گران قیمت ترین شهرهای دنیا می توان به مسکو اشاره کرد، این شهر با داشتن شرکت Mercer یکی از قطب های اقتصادی جهان است و علاوه بر آن با توجه به داشتن موزه های بزرگی چون ترتیاکف و همچنین خانه ی هنرمندان و نویسندگان معروف اروپا مانند بولگاکف و پوشکین این شهر به یکی از مکان های پر طرفدار جهان تبدیل گردیده علاوه بر اینها قلعه کرملین که یکی از بی نظیر ترین آثار به جای مانده از قرون وسطی است در این شهر واقع شده که به شدت انسان را تحت تاثیر خود قرار می دهد، بدیهی است با وجود این شرکت تجاری بزرگ با درآمد میلیاردی و همچنین رونق صنعت توریسیتی در این شهر به علت وجود آثار تاریخی بسیار مسکو لقب گران قیمت ترین شهر اروپا را بگیرد.

علت نام گذاری میدان سرخ که یکی از مکان های دیدنی مسکو می باشد چه بوده است؟

نماد کشور روسیه میدان سرخ می باشد که در شهر مسکو واقع شده است، میدان سرخ در مرکز شهر قرار گرفته و تمام خیابان های اصلی شهر مسکو به این میدان خاتمه می یابند.

از مکان های پر بازدید و جذاب شهر مسکو می توان به میدان سرخ اشاره کرد شاید شما فکر کنید علت نام گذاری این میدان به نام میدان سرخ به دلیل رنگ آجرهای اطراف آن می باشد یا به دلیل نماد کمونیست ها اما باید بگویم خیر در یک دوره از تاریخ رنگ آجر های آن سفید بوده و هیچ ارتباطی به کمونیست ها ندارد بلکه دلیل نام گذاری آن این است در زبان روسی کرسینا به معنی زیبا می باشد که واژه قرمز نیز از همین کلمه الهام گرفته در  واقع می توان به میدان سرخ میدان زیبا نیز گفت.

این میدان محل رخ داد بسیاری از وقایع مهم تاریخی در کشور روسیه است که امروزه تنها جنبه فرهنگی و گردگشری دارد، خوانندگان بسیاری چون شکیرا، راجر، واترز، تتو و… دراین میدان به برگزاری کنسرت پرداخته اند.

کاخ کرملین که یکی از جاذبه های گردشگری مسکو می باشد محل رخ داد کدام اتفاقات تاریخی بوده است؟

کاخ کرملین از تاریخی ترین قلعه های موجود در جهان است که تقریبا در مرکز شهر قرار دارد و از غرب به باغ الکساندر، از شرق به میدان سرخ، ازجنوب به رودخانه مسکو مشرف می باشد. این قلعه متشکل از 4 قصر و 4 کلیسای بزرگ و همچنین برج های کرملین است، که از نظر تاریخی یکی از بزرگ ترین قطب های تاریخی کشور روسیه به شمار می رود. این کاخ عظیم با داشتن 700 اتاق مجزا و همچنین اتاق های مخصوص برای افرد مهم، سالن، رخت کن، اتاق برای خدمه ، اتاق های مطبوعاتی و… محلی است که ناپلئون در آنجا به آتش گرفتن شهر مسکو نگاه می کرد، ایوان مخوف دژ های آن را به لرزه در آورد و انقلاب بلشویک در این مکان توسط استالین رهبری و هدایت شد.

500 سال پیش این مجموعه عظیم و تاریخی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و از همان سال بازدید کنندگان بسیاری از سراسر جهان به مسکو سفر می کنند تا از این مکان بسیار زیبا دیدن کنند، لازم به ذکر است که دیدن حدود دو سوم از این کاخ بزرگ ممنوع می باشد اما نگران نباشید برای سرگرم شدن شما همان یک سوم نیز کافی است.

از مکان های دیدنی مسکو کلیسای جامع سنت بایل است، دلیل ساخت این کلیسا چه بوده است؟

اگر به تصاویری که از میدان سرخ گرفته شده باشد دقت کرده باشید گنبد های رنگی و زیبایی مشاهده می کنید که مربوط به کلیسای سنت بایل است، این کلسیای قدیمی پس از پیروزی روسیه بر تاتار ها در قرن شانزدهم ساخته شد و دلیل ساخت آن همین پیروزی بزرگ بود، کلیسای سنت بایل در قرن 17 با رنگ کاری های زیبایی که بر روی گنبد های آن انجام شد جلوه زیبا تری به خود گرفت چرا که پیش تر رنگ سفید آن شبیه به قلعه کرملین بود.

ایوان کسی بود که دستور ساخت این کلیسای بزرگ و زیبا را صادر کرد.

ایوان مخوف با ساخت کلیسای سنت بایل شاهکارهای ارتوئوکس، فرهنگ و موقعیت جغرافیایی مسکو را به جهانیان معرفی نمود، لازم به ذکر است که با وجود آتش سوزی های بی شماری که گریبان گیر این کلیسا شده اما جزو میراث جهانی یونسکو به شمار می رود.

متروی مسکو به چه دلیلی مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته است؟

این مترو شباهت زیادی به مترو های معمولی ندارد و بیشتر شبیه به یک گالری هنر است که با ایستگاه های جالب و معماری زیبا باعث جلب توجه مسافران می شود، معماری این مترو با مجسمه های برنز، نقش های برجسته، شیشه های رنگی، سنگ های مرمر، حاشیه های زینتی بسیار به تمدن روم شرقی نزدیک می باشد و این خود یکی از نکته های جالب و جذاب این مکان محسوب می شود.

 اتحاد جماهیر شوروی برای اولین بار در سال 1935 این راه زیر زمینی را که شامل 13 ایستگاه و 11 کلیومتر خط ریلی بود را احداث کرد، متروی مسکو در ادامه همان شاهکار قبلی در سال 2016 گسترش یافت و امروزه با داشتن 200 استگاه و 333 کیلومتر خطوط ریلی بلندترین و بزرگ ترین متروی جهان است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در زمان جنگ جهانی 7 ایستگاه این متروی بزرگ ساخته شد.

متروی مسکو با قرار گرفتن در ایستگاه پابدی پارک که عمقی برابر با 74 متر دارد عمیق ترین متروی جهان نیز نام گرفته که هیچگاه در زمان ورود و خروج آن تعلل ایجاد نشده همچنین با دقت 99 درصدی کار کرده و زمانی که باید صبر کرد تا مترو برسد تقریبا 90 ثانیه می باشد.

میدان مانژ توسط چه کسی ساخته شد؟

میدان مانژ در قلب شهر مسکو یعنی منطقه تیورسکوی واقع شده که باعث اتصال میدان سرخ به راه های ترافیکی خیابان تیورسکایا می باشد. این میدان زیبا مساحتی بیش تر از 6500 هزار متر مربع دارد و به همین دلیل نیز اکثر کنسرت ها و نمایشگاه های مسکو در این میدان برگزار می شود.

در سال 1812 با پیروزی میهنی بر ناپلئون بناپارت شهر مسکو به سرعت مورد مرمت و باز سازی قرار گرفت، معماری که مسئول اجرای طرح باز سازی بود اوسیپ باوی نام داشت که طرح اصلی میدان مانژ متعلق به او می باشد. این میدان بزرگ و زیبا از سمت شمال به دانشگاه دولتی مسکو، از جنوب به باغ الکساندر و موزه تاریخی، از شرق به هتل مسکو منتهی می شود.

درخواست مشاوره رایگان

کیلومتر صفر در مسکو به چه مکانی گفته می شود؟

معمولا در تمامی کشور ها نقطه ای به عنوان کیلو متر صفر وجود دارد که در پایتخت قرار گرفته و فاصله تمام نقاط کشور بر حسب این نقطه بررسی می شود. اما جالب است بدانید این مکان در مسکو به یکی از مکان های گردشگری تبدیل شده که درست مقابل کلیسای ایبریان قرار گرفته و با میدان سرخ فاصله زیادی ندارد. بسیاری از بومیان و محلی های شهر مسکو برای بر آورده شدن آرزوهایشان به کیلومتر صفر می آیند برخی از آنها نیز پشت به پلاک دایره ایی ایستاده و سکه ایی به روی آن پرت می کنند و معتقدند اگر سکه روی پلاک دایره ایی بیفتد آرزوهایشان برآورده می شود. شاید متوجه شده اید که این مکان از این نظر شبیه به چاه آرزو ها در حافظیه می باشد.

دلیل نصب مجسمه الکساندر پوشکین در یکی از پرطرفدار ترین  جاهای تفریحی مسکو یعنی خیابان آربات چه بوده است؟

این خیابان قدیمی به دوقسمت آربات جدید و قدیم تقسیم می شود، می توان گفت قدمت تاریخی این خیابان به قرن 15 میلادی می رسد. موسیقی های زنده، آثار هنری، کافه، فروشگاه های خرید و نقاشان بسیاری در این خیابان وجود دارد که می تواند باعث سرگرم شدن باردیدکنندگان شود همچنین صنایع دستی روسیه را می توان از فروشگاهای موجود در آربات قدیم خریداری کرد.

به دلیل قرار گرفتن موزه الکساندر پوشکین در خیابان آربات به مناسبت 200 سالگرد تولدش مسجمه او و همسرش را در این خیابان نصب کرده اند.

لازم است بدانید که آربات قدیم و جدید درست در کنار هم قرار دارند، آربات مکانی است که از قرن 18 تا به امروز مورد توجه و علاقه بسیاری از هنرمندان و روشن فکران قرار دارد.

به چه دلیل تا کنون تزار بل نواخته نشده است؟

تزار بل نام بزرگ ترین زنگ جهان می باشد که 200 تن وزن دارد این اثر تاریخی به وسیله ماکس و ایوان ماتورین بین سال های 1725 تا 1737  ساخته شد اما هیچگاه کسی موفق نشد آن را به صدا در بیاورد، چرا که درست زمان قالب گیری آن قلعه کرملین آتش گرفت و حدود 11 تن از بدنه تزار بل به دلیل پاشیدن آب روی آن جدا شد، این تکه تا به امروز در کنار تزار بل قابل مشاهده می باشد، به همین دلیل هیچ کس نتواست این زنگ عظیم و جسه را به صدا در بیاورد برخی متعتقدند اگر تزار بل به صدا در می آمد صدای آن تا 50 کیلومتر دور تر نیز شنیده می شد. قرار بود تزار بل در یکی از 4 کلیسای دژ کرملین نصب شود که به هنگام جنگ یا تاج گذاری پادشاهان به صدا در بیاید.

شاه توپ به چه دلیلی ساخته شد؟

ایوان مخوف در سال 1586 به آندری چوخوف دستور داد یک توپ جنگی بزرگ بسازد که به وسیله آن در دل دشنمانش رعب و وحشت ایجاد کند.

این توپ بزرگ با ارتفاع 34.5 متر و همچنین 40 تن وزن ساخته شد که 890 میلی متر کالیبر دارد، مخوف می خواست از این توپ برای تیر اندازی به روش خوشه ایی استفاده کند، این توپ بیشتر جنبه نمادین داشت چرا که هیچگاه از آن استفاده نشد. امروزه شاه توپ در مسکو بیشتر جنبه تزیینی دارد، سال 1706 شاه توپ را از میدان سرخ به دژ کرملین انتقال دادند.

آثار خاندان رومانف در کدام موزه شهر مسکو قرار دارد؟

یکی دیگر از مکان های دیدنی در شهر مسکو موزه تاریخی دولت روسیه می باشد که در سال 1872 ساخته شده است، این موزه محل نگهداری آثار تاریخی بسیار مهمی می باشد که از جمله آن ها می توان به دست نوشته های قرن ششم، مجموعه سکه های قدیمی و همچنبن آثار هنری که توسط خاندان رومانف جمع آوری شده اشاره کرد.

دپارتمان استور اصلی روسیه کدام است؟

می توان گفت که اصلی ترین دپارتمان استور در کشور روسیه مرکز خرید  GUM می باشد. با رفتن به این مرکز خرید می توانید بهترین برند های مد اروپا را خریداری کنید. مرکز خرید GUM بین سال های 1890 تا 1893 ساخته شد تا به یکی از قطب های گردشگری در مسکو تبدیل گردد.

گالری ترتیاکوف متعلق به چه کسانی می باشد؟

بین سال های 1900 تا 1905 این مجموعه هنری که متعلق به برادران ترتیاکوف می باشداحداث گردید. این دو شخص از خیرین قرن 19 میلادی در شهر مسکو به شمار می رفتند، معماری این گالری زیبا برعهده  شخصی به نام  ویکتور واسنتسوف قرار گرفت و او توانست یک اثر هنری بسیار زیبا خلق کند. به جرئت می توان گفت گالری ترتیاکوف بزرگ ترین و زیبا ترین گالری هنری در کشور روسیه می باشد که آثار هنرمندان بزرگی در آن به نمایش گذاشته می شود.

موزه هنر های خارجی مسکو کدام موزه می باشد؟

پوشکین موزه ایی که سه شعبه دارد و تمام آثار هنری خارجی در آن قرار می گیرد. در ساختمان اصلی موزه پوشکین آثار بی نظیری از تیپولو، ورونز، بوتیچلی و رامبران به نمایش گذاشته می شود. آثار ارزشمندی از پست امپرسیونیست و امپرسیونیست در این موزه تاریخی شهر مسکو نگه داری می شوند که جزو کم نظیر ترین آثار هنری اروپا و آمریکا محسوب می شوند.

یکی از تفریحات مسکو بازدید از مقبره ولادیمیر لنین می باشد این مقبره در کجای مسکو واقع شده است؟

ولادیمیرلنین شخصی که انقلاب کمونیستی در اتحاد جماهیر شوروی را رهبری می کرد، امروزه مقبره اش به عنوان یکی از مکان های گردشگری مسکو روزانه هزاران بازدید کننده دارد.

آزمایشات 90 ساله نشان داده روش مومیایی که از هزاران سال پیش بشر برای نگهداری از اجساد عزیزانش استفاده کرده به هیچ عنوان قابل مقایسه با روش مومیایی بدن ولادیمیر لنین نیست.

ولادیمیر که در روسیه پدر انقلاب شوری نام دارد در سال 1924 در گذشت و امروزه در بدن مومیایی شده ی او با یک کت و شلوار سفید در جعبه ایی شیشه ایی محسور شده ودر حاشیه میدان سرخ نماد کشور روسیه قرار گرفته است.

در مراسمات خیلی مهم و رسمی که در کشور روسیه برگزار می گردد مقامات بلند پایه بر روی سکوی مقبره لنین می ایستند و با حسن احترام به این شخص به نظاره رژه می پردازند. در روزهایی که بازدید از مقبره لنین مجاز می باشد گردشگران می بایست در یک صف منظم وارد میدان شوند چرا که تمام راه های منتهی به میدان سرخ بسته می شود، و راه برگشت آنها نیز مسیری از کنار دژ کرملین می باشد که با گذر از آنجا می توان به بازدید از مقبره افراد مشهور دیگری مانند استالین، یوری گاگارین،ایگور کورچاتف، جان رید نویسنده مشهور آمریکایی، دزرژینسکی، برژنف و مارشال ژکوف پرداخت.

یکی از مکان های دیدنی مسکو صومعه ناوادِویچی است، مقبره چه اشخاصی در این صومعه قرار دارد؟

زیبا ترین صومعه شهر مسکو که علاقه مندان زیادی برای بازدید از 16 گنبد زیبایش از سراسر دنیا به مسکو سفر می کنند در جنوب غربی رود خانه مسکو قرار گرفته است. در سال 1524 پرنس واسیلی دستور داد به مناسبت پیروزی اتحاد جماهیر شوروی در مقابل لیتوانی و لهستان در سال 1514 صومعه زیبای ناوادیچی را بسازند.

 صومعه ناوادویچی محل دفن افراد مشهور زیادی است و نکته جالبی که در این مقبره وجود دارد این است که مجسمه هایی از تمامی کسانی که در انجا دفن شده اند بر روی مزارشان ساخته شده است و گل های رنگارنگ بسیاری در این مکان وجود دارد.

درخواست مشاوره رایگان

به دلیل وجود مقبره افراد مشهوری چون ایران شناس معروف برتلس، نیکلای گوگول نویسنده و طنزپرداز، آنتون چخوف، سرگئی آیزنشتاین کارگردان معروف روس، روانشناس آنتون سیمینوویچ ماکارنکو، رهبر شوری بعد از استالین نیکیتا سرگیویچ خروشچف، بلیایف و تیتف فضانوردان روسی، قهرمان زن اتحاد جماهیر شوروی سابق زویا کوسمودمیانسکایا در این صومعه خیلی ها عقیده دارند که این مکان پلی به تاریخ کشور روسیه به حساب می آید.

 شاید این مسئله برای شما نیز جالب باشد که ابوالقاسم لاهوتی فعال سیاسی همچنین شاعر و نویسنده کرمانشاهی در صومعه ناوادیچی دفن شده است.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت مهاجران تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *