مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

آیا تا به حال اتفاق افتاده که به فکر تحصیل در یک کشور اروپایی مثل آلمان باشید؟ اگر پاسخ شما مثبت است این مقاله دقیقا برای شماست. یکی از سوالات متداولی که متقاضیان از ما می‌پرسند این است که مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان چه مدارکی هستند؟ برای پاسخ به این سوال اول نیاز است تا شما را کمی با کشور آلمان آشنا ‌کنیم و سپس مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم.

فرهنگ زندگی در کشور آلمان

قبل از بررسی مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان باید کمی بهتر این کشور را بشناسید. کشور آلمان یک کشور سرسبز و زیباست که از 16 ایالت تشکیل شده است. زبان مردم آلمان، آلمانی است و رعایت نظم برای مردم آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است. آلمان کشور بسیار قانون‌مندی است و وقت شناسی برای مردم آلمان اهمیت زیادی دارد.

استفاده از افراد تحصیل کرده و متخصص در زمینه‌های کاری برای سیاست آلمان مهم است و به همین علت دولت آلمان به جذب نیروی کار توانمند و پرورش افراد تحصیل‌کرده در کشور خود می‌پردازد. مردم آلمان نژادپرست نیستند و شما به راحتی می‌توانید در این کشور تحصیل کنید و مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان را آماده کنید. با اخذ ویزای تحصیلی می‌توانید یک زندگی بسیار آرام همراه با امکانات رفاهی در کشور آلمان داشته باشید.

برای زندگی شما می‌توانید هر شهری را که مایل هستید برای زندگی انتخاب کنید زیرا مردم آلمان فرهنگ بالایی در برخورد با مهاجران خارجی دارند و همه شهرهای آلمان برای زندگی مناسب هستند.

کشور آلمان از سیستم مالی و مالیاتی سالمی برخوردار است و افراد سودجو جایی در نظام مالیاتی این کشور ندارند به همین دلیل کشور آلمان به گردش‌های حساب افراد حساسیت زیادی نشان می‌دهد و اگر کسی بدون علت خاصی گردش حساب بالایی داشته باشد باید برای دولت و بانک علت را توضیح دهد.

مردم آلمان از وسایل نقلیه عمومی برای حمل‌ونقل خود استفاده می‌کنند و میزان آلودگی هوا و ترافیک در این کشور برعکس بقیه کشورهای اروپایی بسیار پایین است. شرکت‌های اتوبوس‌رانی وظایف حمل‌ونقل مردم را بر عهده دارند و قیمت بلیط این اتوبوس‌ها بسیار پایین است و حتی امکانات خوبی از قبیل اینترنت، پریز برق،… را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

استفاده از افراد تحصیل‌کرده در بازارکار آلمان

 • سیستم مالی سالم
 • مردم آلمان نژادپرست نیستند
 • همه شهرهای آلمان مناسب برای زندگی است
 • فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی

پایین بودن شاخص ترافیک و آلودگی هوا

چکیده: قبل از بررسی مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان باید کمی فرهنگ این کشور را بشناسید. مردم آلمان بسیار منظم و قانون‌مند هستند و وقت‌شناسی برای آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. سیستم مالی و مالیاتی آلمان بسیار سالم است، و فساد در آن، هیچ جایگاهی ندارد. مردم آلمان نژادپرست نیستند و برای زندگی هر شهری که دوست‌دارید را می‌توانید انتخاب کنید. فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی در بین مردم آلمان بسیار رواج دارد به همین دلیل میزان آلودگی هوا و حجم ترافیک در این کشور پایین است. همچنین با اخذ ویزای تحصیلی و تمدید آن می‌توانید یک زندگی بسیار خوب در آلمان داشته باشید.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

چرا برای اخذ ویزای تحصیلی، آلمان را انتخاب کنیم؟

ممکن است بپرسید چرا برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان را انتخاب کنیم جواب آن کاملا واضح است! کشور آلمان از سیستم آموزشی پیشرفته و رایگان برخوردار است و حتی مهاجران خارجی با اخذ ویزای تحصیلی مجبور نیستند هزینه‌ای بابت تحصیل بپردازند و فقط هزینه ثبت‌نام ترم بر عهده دانشجویان می‌باشد. دانشگاه‌های آلمان در جهان دارای رنک قابل قبولی هستند و در بعضی از رشته‌ها علاوه‌بر آن آلمان از بازارکار خوبی نیز برخوردار است و شما پس از اتمام تحصیل می‌توانید از طریق ویزای کار شغل موردنظر خود را پیدا کنید و سپس ویزای خود را تمدید کرده و اقامت دائم آلمان را از آن خود کنید.

بررسی وضعیت تحصیل در آلمان:

برای اخذ ویزای تحصیلی باید مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان را تحویل سفارت دهید.


سایت سفارت

شما در هر مقطع تحصیلی از دبیرستان تا دکتری می‌توانید از کشور آلمان ویزای تحصیلی بگیرید و شانس موافقت با ویزای تحصیلی شما در کشور آلمان بسیار زیاد است. دولت آلمان سعی می‌کند کودکان را از سنین پایین برای آموزش آماده کرده و سپس از سن 6 سالگی آن‌ها را به مدرسه بفرستد. دانش‌آموزانی آلمانی موظف هستند 9 سال در مدرسه تحصیل کنند سپس بعد از دریافت مدرک Realschulabschluss تصمیم بگیرند که  در دوره‌های فنی‌حرفه‌ای تحصیل کنند و یا اینکه 3 سال دیگر تحصیل کنند و پس از دریافت مدرک Abitur وارد کالج(دانشگاه) بشوند.

اسامی مدارس معروف آلمان:

 • Berlin British School
 • Berlin Cosmopolition School
 • Berlin Bilingual School
 • Berlin International School

اگر شما پس از دریافت مدرک دیپلم و گذراندن 12سال تحصیلی تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی و ارائه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان را دارید، باید بدانید که برای آموزش باید 1 سال در کالج‌های آلمان دوره بببینید و تحت آموزش قرار بگیرید تا بتوانید دیپلم Abitur را از کالج دریافت کنید. برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان نیز باید در رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید آزمون دهید و در صورتی که در رشته انتخاب کرده پذیرفته شدید اجازه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را دارید.

نکته: تحصیل در مقطع لیسانس 8 ترم است و شما باید به زبان آلمانی تا سطح b1 و به زبان انگلیسی مسلط باشید.

کارشناسی ارشد: افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند باید مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان را ارائه کنند و سپس پس از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند.

نکته: دوره‌های تحصیلیDiplom Ing. II (GH) – Diplom – Diplom Ing – Magister Artium باید به مدت 6 سال در این مقاطع برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد تحصیل کنند.

دکتری: برای تحصیل در مقطع دکتری قبل از ارائه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشید و از معدل بالایی نیز برخوردار باشید. برای اینکه با ویزای تحصیلی شما در مقطع دکتری موافقت شود باید استاد راهنمای مربوط به رشته تحصیلی دانشگاه خود را پیدا کنید و سپس با او در ارتباط باشید تا سعی کنید متقاعد شود که رزومه قوی دارید.

 • سیستم آموزشی پیشرفته
 • تحصیل رایگان برای همه افراد
 • دانشگاه‌های آلمان قابل قیاس با دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی است
 • یافتن شغل پس از اتمام تحصیل

 

چکیده: تحصیل در دانشگاه‌های آلمان کاملا رایگان است و شما پس از اتمام تحصیل می‌توانید در شغل موردنظر خود مشغول به کار شوید و سپس  درخواست اقامت دائم برای آلمان بدهید. برای هر مقطع تحصیلی از دبیرستان تا دکتری می‌توانید مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان را ارائه دهید.

بهترین دانشگاه‌های سال 2020 در کشور آلمان:

 • Munich یکی از بهترین دانشگاه‌های آلمان در شهر مونیخ شناخته شده است که برای رشته‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد برنامه‌های آموزشی فراوانی درنظر گرفته است و در هر رشته‌ای که به آن علاقه دارید می‌توانید تحصیل کنید.
 • Humboldt University of Berlin یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر آلمان در شهر برلین است.

این 2 دانشگاه قابل مقایسه با دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی که در زیر شرح می‌دهیم هستند:

 • Best universities in Europe
 • Best universities in the world
 • Best universities in Canada
 • Best universities in the United States
 • Best universities in the UK
 • Best universities in Italy
 • Best universities in France

LMU Munich: این دانشگاه در شهر مونیخ آلمان در سال 1472 تاسیس شد و حدود 13% از دانشجویان خارجی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. شهرت این دانشگاه مدیون 42 نفر از افراد نخبه و مشهوری است که در این دانشگاه برنده جایزه نوبل شده‌اند. تمرکز این دانشگاه بیشتر بر روی رشته‌های علوم طبیعی است و دولت بودجه زیادی را در اختیار این دانشگاه قرار داده است.

Technical University of Munich: این دانشگاه در سال 1900 در مونیخ آلمان تاسیس شد که در ابتدا بیشتر مختص رشته‌های مهندسی بود ولی سپس در رشته‌های علم‌وفناوری، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، کشاورزی، آبجو، دارو و فناوری غذا نیز گسترش پیدا کرد.

Heidelberg  University: این دانشگاه بسیار قدیمی است و در سال 1386 در آلمان تاسیس شد. این دانشگاه 160 برنامه تحصیلی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و برای علاقمندان به رشته‌های پزشکی، ژنتیک،… انتخاب ایده‌آلی است. حدودا 20% از دانشجویان خارجی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. بسیاری از سیاستمداران، فیلسوفان و نخبه‌ها در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند و  9 نفر از افرادی که با این دانشگاه همراه بوده‌اند برنده جایزه نوبل شده‌اند.

Humboldt University of Berlin: این دانشگاه یکی از مراکز دانشگاهی است که از قرن 19 تاسیس شده است و افراد مشهور زیادی از جمله؛ کارل مارکس، فردریش انگلس، والتر بنیامین، آلبرت انیشتین و ماکس پلانک در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. و حدودا 55 نفر از برندگان جایزه نوبل در رشته شیمی و فیزیک از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

این دانشگاه در 1874 ساخته شده است و حدودا 3300 دانشجو یعنی 16% از دانشجویان خارجی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند جالب است بدانید بزرگترین کتاب‌خانه‌ دانشگاهی، در این‌ دانشگاه قرار دارد و حدودا 6.5 میلیون کتاب در آن وجود دارد.

Charité – Universitätsmedizin Berlin: این دانشگاه یکی از بزرگترین بیمارستان‌های دانشگاهی محسوب می‌شود که مرکز رشته‌های پزشکی است همچنین بسیاری از پزشکان و دانشمندان مشهور دنیا مثل؛ کارل ورنیک، روانپزشک کارل لونهارد و رائل هیرش، اولین استاد زن پزشکی در پروس در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

 • بهترین دانشگاه‌های دنیا در کشور آلمان قرار دارد
 • دریافت جوایز نوبل افراد نخبه از دانشگاه‌های آلمان

چکیده: آلمان دارای دانشگاه‌های بسیار معتبری است که اکثر این دانشگاه‌ها در رنکین برترین‌های جهان نیز قرار دارند.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

هزینه تحصیل در آلمان:

هزینه تحصیل در آلمان کاملا رایگان است و فقط ممکن است هزینه ثبت‌نام ترم برعهده شما باشد. و شما با تحصیل در دانشگاه‌های آلمانی زبان، می‌توانید به طور کاملا رایگان دانشگاه خود را تمام کنید و فقط حدود 1500 € برای ثبت‌نام ترم و 250 € برای مراحل اداری باید بپردازید.

 • برای تحصیل در دانشگاه Teubingen؛بهترین دانشگاه‌های دنیا که قابل قیاس با دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی هستند در کشور آلمان قرار دارد مثل دانشگاه؛ می‌ اگر دانشجوی خارجی هستید باید 1800 € به ازای هر ترم درسی بپردازید.
 • اگر قصد تحصیل در دانشگاه Freie را دارید برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید و فقط برای برخی از رشته‌ها لازم است 17000 € در هر سال تحصیلی پرداخت کنید.
 • حدودا 350 € برای دانشگاه هومبولت باید پرداخت کنید.
 • برای دانشجویان رشته‌های فنی دانشگاه مونیخ نیز 155 € باید پرداخت شود.
 • برای دانشگاه Leibniz هم مبلغ 550 تا 600 € در هر ترم متغیر خواهد بود.
 • برای تحصیل در دانشگاه هامبورگ نیز مبلغ 390 € لازم به پرداخت است.

بورسیه تحصیلی از آلمان:

بورسیه تحصیلی در آلمان انواع مختلفی دارد و برای کاهش هزینه‌های دانشجویان خارجی بسیار مناسب است و با کمک آن می‌توان تا حد زیادی از هزینه‌های مربوط به زندگی در آلمان را نیز تامین کرد.

انواع بورسیه‌های تحصیلی در آلمان شامل:

 • بورسیه تحصیلی Erasmus
 • انیشتن برای فوق دکتری
 • بورس تحصیلی هاینریش بول
 • بورسیه تحصیلی ماری کوری
 • بورسیه تحصیلی Mawista
 • بورسیه تحصیلی Konrad-Adenauer-atiftung
 • DAAD بورسیه تحصیلی
 • بورسیه تحصیلی هامبولت

چکیده: هزینه تحصیل در کشور آلمان رایگان است و برای برخی از دانشگاه‌ها فقط از 155 تا 1800 در هر ترم باید پرداخت شود. اخذ بورسیه تحصیلی در کاهش هزینه‌های زندگی تاثیر مثبتی دارد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی سفارت آلمان:

برای اخذ ویزای تحصیلی مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان شامل:

 • گذرنامه باید از اعتبار 6 ماهه برخوردار باشد.
 • فتوکپی از شناسنامه.
 • هزینه 60€ باید برای ویزای آلمان پرداخت شده باشد.
 • در نامه‌ای از انگیزه تحصیل خود در دانشگاه‌های آلمان، به آفیسر شرح دهید.
 • 2 قطعه عکس.
 • نمرات دوره تحصیل خود را به صورت ریزنمرات تحویل دهید.
 • از مدرک دانشگاهی خود به همراه ریزنمرات کپی بگیرید.
 • از یک دانشگاه معتبر در کشور آلمان پذیرش گرفته باشید.
 • هدف از تحصیل خود را بازگو کنید.
 • باید گردش حساب خوبی داشته باشید.
 • مدارک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی و یا آلمانی ترجمه کنید و تحویل آفیسر دهید.
 • فرم درخواست ویزای آلمان را تکمیل کنید.
 • بیوگرافی خود را به آفیسر ارائه دهید.
 • اصل شناسنامه خود را ارائه دهید.
 • کپی از شناسنامه به همراه ترجمه.
 • اگر در ایران سابقه کاری دارید رزومه خود را تحویل دهید.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

مدارک و شرایط ازم برای ویزای همراه در اخذ ویزای تحصیلی:

یکی از نکات مهم برای افراد متاهل در زمان اخذ ویزای دانشجویی استفاده از ویزای همراه می‌باشد. پس از اخذ ویزای همراه شما می‌توانید همسر و فرزندان زیر 16 سال خود را به آلمان ببرید. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان شامل:

 • پس از درخواست ویزای دانشجویی باید ثابت کنید که بودجه کافیث برای تامین زندگی همسر و فرزاندان خود را دارید.
 • باید یک مکان مشخص برای زندگی خانواده و خودتان مشخص کنید.
 • شما باید قبل از ارائه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی، ازدواج کرده باشید.
 • اگر قصد سفر به آلمان به همراه خانواده خود را دارید، سن شما نباید کم‌تر از 18 سال باشد.
 • افرادی که درخواست ویزای همراه دارند باید زبان آلمانی را تا سطح a1 فرا گرفته باشند.

چکیده: مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان شامل؛ پاسپورت، مدرک تحصیلی دانشگاه و دبیرستان به همراه ریزنمرات، عکس، مبلغ€ 60  برای ویزا، فتوکپی از شناسنامه، ترجمه شناسنامه، فرم درخواست ویزا، شرح اهداف و انگیزه تحصیل در آلمان، بیئگرافی، گردش مالی، سوابق کاری، نامه پذیرش دانشگاهی، را ارائه دهید. همچنین برای ویزای همراه نیز باید مدارکی ارائه دهید که شامل؛ گردش مالی، مشخص کردن محل اقامت، ازدواج قبل از درخواست ویزای همراه برای همسر، سن شما زیر 18 سال نباشد، خانواده شما باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

هزینه زندگی در آلمان:

برای زندگی در آلمان بهتر است به طور حدودی شما را با هزینه‌های آن آشنا کنیم.

 • برای صرف غذا در یک رستورانی که قیمت پایینی دارد، شما باید مبلغ 10€ بپردازید.
 • قیمت فست‌فود‌های مک‌دوناد در آلمان حداقل 8€ می‌باشد.
 • قیمت 1 کیوگرم برنج در کشور آلمان 25 یورو است.
 • 8 یورو باید برای 1 کیوگرم تخم‌مرغ پرداخت کنید.
 • برای 1 کیلوگرم گوشت قرمز، به مبلغ 11 €پول نیاز دارید.
 • برای خرید لباس 80 €باید پرداخت کنید.
 • خرید کفش €102 یورو هزینه دارد.
 • برای اجاره یک آپارتمان 1 خوابه تا 3 خوابه به مبلغ 720 تا1364 € نیاز دارید.
 • برای پرداخت قبض‌های خود به طور ماهیانه مبلغ 217 €را باید بپردازید.

وضعیت اشتغال در زمان ویزای تحصیلی:

پس از ارائه مدارک لازم برای ویزای  دانشجویی آلمان اجازه کار کردن به مدت 120 روز در سال را دارید و پس از اتمام تحصیل اجازه دارید به مدت 18 ماه ویزای خود را تمدید کنید و دنبال شغل موردنظر خود باشید. پس از یافتن شغل مناسب، می‌توانید درخواست ویزای کار داشته باشید.

شرایط مهم برای اخذ ویزای تحصیلی:

لازم است بدانید علاوه‌بر ارائه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی شما باید شرایطی را نیز رعایت کنید که این شرایط شامل؛

 • تسلط به زبان آلمانی.
 • دانشگاه موردنظر شما را به عنوان دانشجو قبول کررده باشد.
 • ارائه انگیزه‌نامه.
 • شرایط سنی خواسته شده را باید رعایت کنید.
 • مدرک دانشگاهی شما در ایران معتبر باشد.
 • معد شما بالای 16 باشد.

چکیده: پس از اخذ ویزای تحصیلی مجازید 120 روز در ماه‌های سال را به کار کردن مشغول باشید. بعد از اتمام تحصیل 18  ماه اجازه تمدید ویزا دارید. برای اخذ ویزای تحصیلی علاوه‌بر ارائه مدارک لازم برای ویزای تحصیلی آلمان باید شرایطی را رعایت کنید که این شرایط شامل؛ شرایط سنی، شرط معدل، انگیزه‌نامه، مدرک دانشگاهی معتبر، پذیرش از دانشگاه آلمان، می‌باشد.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

اخذ اقامت دائم آلمان از طریق ویزای تحصیلی:

همان‌طوری که در ابتدا گفتیم شما پس از اتمام تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی می‌توانید دنبال شغل موردنظر خود باشید و برای ویزای کاری آلمان درخواست دهید. پس از اخذ اقامت دائم آلمان برای درافت پارسپورت آلمانی باید شرایطی داشته باشید که این شرایط شامل:

 • شما باید 8 سال به طور مداوم در آلمان زندگی کرده باشید.
 • باید مدرک زبان آلمانی تا سطح b1 داشته باشید.
 • باید از تمکن مالی کافی برای زندگی برخوردار باشید.
 • نباید سابقه جرایم قانونی داشته باشید.
 • بای در آزمون قوانین شهروندی آلمان قبول شده باشید.

بررسی مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه آلمان:

 • از دانشگاه Zulassungsbescheid نامه پذیرش داشته باشید و در نامه باید زمان دقیق شروع آموزش شما، کشور، ملیت و رشته تحصیلی که برای دانشگاه انتخاب کرده‌اید درج شود.
 • باید گواهی پذیرش از Zulassungsbescheid و یا Intensiv-Sprachkurs داشته باشید تا اثبات شود که شما در این دانشگاه به عنوان دانشجو پذیرفته شده‌اید. همچنین باید در دوره‌های آموزشی زبان آلمانی حتما شرکت کنید.
 • اخذ نامه از uni-assist
 • تاییدیه پذیرش
 • در دوره‌های Studienkolleg پذیرش گرفته باشید
 • ارائه اصل مدرک دانشگاهی
 • بیمه
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به آموزش
 • ارتباط با دانشگاه
 • ارائه سوابق تحصیلی

تسلط به زبان آلمان و انگلیسی

چکیده: بعد از اتمام تحصیل برای اخذ تابعیت باید شرایطی داشته باشید که این شرایط شامل؛ 8 سال زندگی در آلمان، مدرک زبان آلمانی، تمکن مالی، نداشتن جرایم قانونی، قبولی در آزمون شهروندی می‌باشد. برای اخذ پذیرش دانشگاهی نیز باید شرایطی را رعایت کنید شامل؛ بیمه، ارتباط با دانشگاه،  تسلط به زبان آلمانی و انگلیسی، پرداخت هزینه‌ها، ارائه مدارک دانشگاهی، تاییدیه پذیرش،… می‌باشد.

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان

بررسی سوالات شما در زمینه ویزای تحصیلی:

 • برای ادامه تحصیل در کشور آلمان باید از طریق سفارت درخواست ویزای تحصیلی داشته باشید و مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آلمان را ارائه دهید. دقت کنید مدارک شما ناقص نباشد و فرم درخواست ویزا را دقیق پر کنید.
 • برای درخواست ویزای تحصیلی در آلمان شرایط سنی، محدودیتی ندارد ولی اگر متقاضی سن بسیار بالایی داشته باشد شانس قبولی ویزای او کاهش پیدا می‌کند.
 • برای اخذ ویزای تحصیلی باید تمکن مالی داشته باشید و حداقل مبلغی که برای آن درنمظر گرفته شده است236 € می‌باشد.
 • در صورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی، می‌توانید درخواست ویزا داشته باشید اما ممکن است با ویزای شما موافقت نشود و شانس شما برای اخذ ویرای تحصیلی آلمان کاهش پیدا کند.
 • برای پذیرش از دانشگاه باید شرط معدل رعایت شود و هر دانشگاهی یک معدل خاصی را به طور میانگین برای پذیرش دانشجویان درنظر گرفته است. پچس باید معدل شما بالای معدل خواسته شده باشد.
 • اگر معدل شما برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان پایین باشد باید دانشگاهی را پیدا کنید که معدا شما را بپچذیرد.
 • افراد متقاضی ویزای تحصیلی در صورتی که متاهل نیز هستند می‌توانند پس از اخذ ویزای تحصیلی خانواده خود را به آلمان بیاورند.
 • هزینه زندگی در ایالت‌های آلمان باهم متفاوت است ولی از شهرهای گران می‌توان به مونیخ اشاره کرد.
 • پس از اخذ ویزای تحصیلی شما برای پیدا کردن شغل به مشکل نخواهید خورد.
 • شما پس از اخذ ویزای تحصیلی و سپس اشتغال به کار اجازه دارید بعد از 8 سال زندگی در آلمان درخواست تابعیت آلمان را داشته باشید.

در آخر: اخذ ویزای تحصیلی مراحل طولانی دارد که برای نتیجه مثبت بهتر است از وکلای تیم مهاجران استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *