آدرس جدید سفارت آلمان در تهران را چگونه پیدا کنیم؟

ابتدا لازم است خیلی کوتاه شما را با کشور آلمان و فرهنگ مردم این کشور آشنا نموده و در ادامه آدرس جدید سفارت آلمان را نیز در اختیار شما قرار می‌دهیم. کشور آلمان یکی از کشورهایی است که نه تنها در اروپا بلکه در کل جهان از لحاظ اقتصادی تاثیرگذار بوده است. کشور آلمان 16 ایالت در آن وجود دارد و شهرهای مهم آلمان شامل؛ برمن، کلن، درسدن، دوسلدروف، فرانکفورت، هامبورگ، مونیخ، و نورنبرگ است.

فرهنگ مردم آلمان

مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و رعایت ادب برای مردم آلمان از اهمیت ویژه‎‌ای برخوردار است آن‌ها بسیار منظم هستند و برای قوانین اهمیت زیادی قائل‌اند به‌همین دلیل هر کاری را بدون نقص به پایان می‌رسانند و اگر متوجه اشتباه شما در موضوعات کاری بشوند بسیار اعصبانی شده و سریع تذکر می‌دهند.
مردم آلمان بسیار صادق و انتقادپذیر هستند و از ایجاد مزاحمت برای دیگران شدید خودداری می‌کنند در محل کار بسیار با یکدیگر رسمی هستند و سعی می‌کنند احترام و حریم یکدیگر را حفظ کنند. وقت‌شناسی و on time بودن برای مردم آلمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در کشور آلمان وقت‌شناسی نه تنها یک قانون است بلکه یکی از نکات کلیدی برای پیشرفت شما در هر زمینه‌ای محسوب می‌شود.

مردمی که در شهرهای بزرگ آلمان زندگی می‌کنند رفتار نسبتا مدرن و دید روشن فکری نسبت به شهرهای کوچک‌تر دارند. رعایت ادب در محل‌های عمومی بسیار مهم است ولی دولت به شما اجازه می‌دهد در محیط‌های عمومی به شرط اینکه مزاحمتی برای کسی ایجاد نکنید، مشروبات الکلی مصرف کنید.

 

آدرس جدید سفارت آلمان

 


وضعیت تحصیل در کشور آلمان کاملا رایگان است و شما برای تحصیل به هیچ مشکل مالی مواجه نخواهید شد، همچنین قدرت خرید مردم برای خریدهای روزمره و غیرواجب بسیار بالاست که این موضوع نشان می‌دهد مردم آلمان ثروتمند هستند و از درآمد بالایی برخوردارند. در ادامه می‌خواهیم راه‌های مهاجرت را برای شما توضیح دهیم.

درخواست مشاوره رایگان

نکته:شما اجازه تاخیر در هیچ‌جایی را ندارید مگر تنها 2 دقیقه می‌توانید تاخیر داشته باشید.

چکیده: آلمان یک کشور بسیار دقیق در تمام امور بوده و افرادی که به فکر پیشرفت به واسطه یک برنامه‌ریزی درست هستند، می‌توانند با مهاجرت به این کشور شرایط جدید و مناسب را تجربه کنند به ویژه برای دانشجویان که پیشنهاد می‌شود مقاله بررسی کامل مدارک مورد نیاز برای ویزا دانشجویی را مطالعه کنید. همچنین در مقاله آنچه که باید در مورد زندگی در آلمان بدانید اطلاعات جامعی در مورد این موضوع بیان شده که مطالعه آن به افرادی که قصد سفر، مهاجرت و اخذ ویزا آلمان را دارند پیشنهاد می‌گردد.

چگونه می‌توانیم اقامت کوتاه‌ مدت(شینگن) در آلمان داشته باشیم؟

شما برای وارد شدن به هر کشوری باید اجازه ورود از کشور موردنظر را داشته باشید که این اجازه از راه اخذ ویزا برای شما صادر می‌شود. اخذ ویزا به 2 قسمت تقسیم می‌شود؛ ویزای کوتاه مدت، ویزای بلند مدت.
اگر شما قصد دارید از کشور آلمان عبور کنید و به کشور دیگری بروید و یا می‌خواهید ظرف کمتر از 3 ماه فقط در کشور آلمان بمانید نیاز به اخذ ویزای کوتاه مدت شینگن خواهید داشت. حوزه شینگن شامل کشورهایی است که یکی از این کشورها آلمان است و شما برای وارد شدن به آلمان و یا کشورهای حوزه شینگن باید ویزای کوتاه مدت داشته باشید در صورتی نیاز به ویزای کوتاه مدت ندارید که تابعیت کشورهای این حوزه را داشته باشید.
برای اخذ ویزای کوتاه مدت کشور آلمان، شما می‌توانید از طریق ویزامتریک اقدام کنید. ویزامتریک دفاتری هستند که کشور آلمان برای رسیدگی بهتر به امور اخذ ویزا برای مردم ایجاد کرده‌اند در واقع ویزامتریک واسطه‌ای بین مردم و سفارت‌خانه‌ می‌باشد.

 

آدرس جدید سفارت آلمان

 

ویزای کوتاه مدت شامل

 

  • نوع اول: یک ویزای ترانزیت است و اجازه خارج شدن از فرودگاه آلمان را نخواهید داشت و فقط می‌توانید به کشور نهایی سفر کنید.
  • نوع دوم: با این ویزا فقط می‌توانید از کشور آلمان از راه زمینی به یک کشور دیگر که جزء کشورهای حوزه شینگن نیست سفر کنید.
  • نوع سوم: این ویزا برای گردشگری و تفریح مناسب است و با اخذ آن می‌توانید از کشور آلمان دیدن کنید.
  • نوع چهارم: اگر شغل شما به گونه‌ای است که باید هر سال چندین بار به کشور آلمان سفر کنید این نوع ویزا برای شما مناسب است.

ویزای کوتاه مدت به چند دسته تقسیم می‌شود که شامل

 

  • ویزای کوتاه مدت فرهنگی: این ویزا برای تبادل و آشنایی بیشتر با فرهنگ دو کشور صادر می‌شود و بین قشر جوان از محبوبیت بالایی برخوردار است.
  • ویزای تجاری: افرادی که شغل بیزینسی و تجارتی دارند از این ویزا استفاده می‌کنند.
  • ویزای پزشکی: اگر فردی برای درمان بیماری خود قصد سفر به کشور آلمان را داشته باشد از ویزای شینگن باید استفاده کند.

درخواست مشاوره رایگان

 

آدرس جدید سفارت آلمان

نکته: برای اخذ ویزا کوتاه مدت ایران لازم است تا با مراجعه به ویزامتریک که در مقاله جزئیات ویزامتریک آلمان تمامی موارد ان مورد بررسی قرار گرفته و تحویل مدارک به این اداره اقدامات لازم را انجام دهید، در واقع اخذ اقامت بلد مدت در سفارت و انجام امور اقامت‌های کوتاه مدت در ویزامتریک خواهد بود.

ویزای بلند مدت آلمان

برای اخذ این ویزا دیگر شما نمی‌توانید از طریق ویزامتریک اقدام خاصی را انجام بدهید بلکه باید به طور مستقیم با سفارت در ارتباط باشید که پیگیری این مراحل هم به تنهایی ممکن نیست و حتما باید وکیلی برای خود انتخاب کنید که تمام مراحل را دقیق پیگیری کند.

جزئیات آدرس جدید سفارت آلمان

برای مراجعه حضوری به سفارت، آدرس قبلی تغییر پیدا کرده که آدرس جدید به شرح زیر می‌باشد.
آدرس جدید سفارت آلمان: تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک7، ساختمان آرین.
آدرس سایت سفارت‌خانه:
برای اخذ ویزای بلند مدت لازم است به سفارت‌خانه مراجعه کنید که باید قبل از آن اقدام به اخذ تعیین وقت سفارت آلمان نمایید، ولی اگر شرایطی ایجاد شده که نمی‌توانید شخصا کارهای خود را پیگیری کنید یک وکیل برای خود انتخاب کنید. وکیل موظف است گذرنامه، شماره بارکد، و اسنادی که شما امضا کرده‌اید را به سفارت تحویل دهد. این اسناد شامل

  • مدرکی که ثابت کند وکالت شما را به عهده گرفته است و از طرف شما اجازه دارد گذرنامه را تحویل بگیرد.
  • پاسپورت درخواست کننده روادید را به سفارت ارائه دهد.
  • مدارک و شماره بارکد را به سفارت تحویل دهد.

آدرس جدید سفارت آلمان


درمورد روادید هنگامی که بارکد شما ثبت شده است می‌توانید در طول هفته( به جزء شنبه و جمعه) از ساعت 8 تا 9:30 به سفارت‌خانه مراجعه کنید و مدارک را ارائه دهید. پاسپورت شما از ساعت 14 تا 14:30 آماده تحویل به شما می‌باشد.


ویزای بلند مدت شامل؛ ازدواج، کار، تحصیل، و… می‌باشد که از طریق سفارت قابل پیگیری هستند.
در خصوص اخذ ویزای آلمان و پیگیری مراحل سفارت‌خانه از اعضای تیم مهاجران راهنمایی بگیرید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *