در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « هزینه ویزای شینگن » آشنا نماییم . منطقه شینگن در اروپا دارای قوانین خاصی برای تردد است . این قوانین با بیان محدودیت هایی در خصوص روادید سایر کشور های بین المللی به قدرت شگرفی در جهان رسیده است . برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه این ویزا ، با ما همراه باشید.

 • قیمت ویزای شینگن در چه شرایطی تغییر می کند ؟
 • هزینه ویزای شینگن بر چه اساسی پرداخت می شود ؟
 • هزینه ویزای شینگن کانادا برای مهاجرت چگونه است ؟
 • قیمت ویزای شینگن تضمینی چگونه کاهش می یابد ؟

قیمت ویزای شینگن در چه شرایطی تغییر می کند ؟

شینگن منطقه یا حوزه ای در جهان است ، که شامل 26 کشور می باشد . سران این 26 کشور تحت پیمانی منطقه ای به نام شینگن را برای خود نام گذاری کرده اند . طبق این نامگذاری حق تررد و ورود و خروج برای اتباع این 26 کشور به صورت رایگان قانون گذاری شده است . اما برای اتباع خارج از محدوده شینگن می بایست تمام افراد اقدام به اخذ روادید نمایند . این ویزا دارای قیمتی متغیر است .
شرایط خاصی که برای میزان تغییر قیمت ویزای شینگن قرار داده شده است ، به صورت موقتی نیز می تواند با یکدیگر متفاوت باشد . به هر حال برخی از این شرایط هستند که نیاز است افراد برای دریافت ویزا نسبت به آن آگاه باشند ، که عبارت هستند از :

 1. قیمت ویزای شینگن برای بزرگسالان و خردسالان کاملاً متفاوت است . این تفاوت بر اساس طبقه بندی سن افراد لحاظ شده است . صدور ویزای این حالت از نوع ویزای ترانزیت با اقامت کوتاه مدت است .
 2. چنانچه افراد بزرگسال بخواهند بیش از 90 روز اقامت داشته باشند می توانند اقامت بلند مدت خود را با پرداخت هزینه دو برابر از طریق ویزا اخذ نمایند . مبلغی پرداختی از سوی سفارت شینگن اعلام می شود .
  لازم به ذکر است اگر خردسال بین 6 تا 12 سال داشته باشد یا از اتباع کشور های گرجستان ، روسیه ، اوکراین ، یا کوزویی باشد هزینه ویزای وی نصف هزینه ویزای بزرگسال در حالت عادی خواهد بود .
 3. بر خلاف محدودیت بالا برای برخی از شرایط خاص، ویزای شینگن به صورت رایگان قانون گذاری شده است. این شرایط شامل بر افراد زیر می شود :
  1. کودکان زیر 6 سال که سن تحصیل ندارند .
  2. اشخاصی که دارای پاسپورت های رسمی یا دیپلماتی هستند ، می توانند برای امورات کاری خود به شینگن سفر کنند .
  3. افراد خانواده ملیت های عضو اتحادیه اروپا از پرداخت هزینه ویزای شینگن معاف هستند .
  4. دانش آموختگان یا دانش آموزان می توانند برای اردو های آموزشی خود به شینگن سفر نمایند .
  5. تمام دانشمندان و محققین نیز برای انجام تحقیقات خود رایگان به شینگن می توانند سفر نمایند .
  بر اساس موارد بیان شده ، می توان نتیجه گرفت اتحاد این 26 کشور اروپایی منجر شده تا قیمت ویزای شینگن برای افراد مهم و علمی و حتی کودکان خرد سال رایگان باشد . در حقیقت جمع آوری متفکرین برای آینده شینگن یکی از قوانین آنان است . هرچند ممکن است به صورت سفر های موقتی باشد ، اما می تواند بازده خوبی برای کشور های عضو شینگن داشته باشد .

هزینه ویزای شینگن بر چه اساسی پرداخت می شود ؟

در بخش قبلی در خصوص هزینه ویزای شینگن شرایط خاصی بیان شد . آن شرایط به صورت مجزا تعریف گردید . در این بخش قصد داریم برای اقدام به پرداخت موارد لازم را بیان نماییم . این موارد عبارت هستند از :

 1. هزینه ویزای شینگن برای هر فرد متغیر است . زیرا شرایط فعلی شخصی اساس تعیین قیمت خواهد بود . قیمت از سوی سفارت شینگن به متقاضی اعلام می شود .
 2. برخی از هزینه های سفارت شینگن فقط توسط آنان بیان می شود و ممکن است در هر مرحله ای به متقاضی اعلام شود که پرداخت نماید . علاوه بر این باید بدانید که پرداخت هزینه ویزای شینگن در روال اخذ ویزا باید از سوی متقاضی انجام گیرد . این امکان نیز وجود دارد که این هزینه را در جدول محاسبه نکرده باشند .
 3. برای دریافت و اخذ ویزای شینگن باید مراحلی را از ابتدا تا انتها انجام دهید تا بتوانید به مرحله نهایی دریافت ویزا برسید . این مراحل عبات اند از :
  1. مراجعه به سفارت شینگن برای تعیین وقت مصاحبه .
  2. پر کردن فرم اطلاعات فردی برای شینگن در سفارت شینگن .
  3. پرداخت بیمه مسافرتی از سوی متقاضی .
  4. رزرو بلیط رفت و برگشت قبل از سفر از سوی متقاضی باید انجام گیرد .
  5. پرداخت هزینه هتل قبل از سفر نیز نیاز است .
 4. مدت زمان انتظار برای اخذ ویزای شینگن ممکن است متغیر باشد . این تغییر بر اساس زمان استعلام و نیز مدت روز های کاری تغییر می کند .
 5. مرحله نهایی اخذ ویزا که به می تواند به صورت پستی ارسال گردد .

بنابراین می توان گفت 5 مورد بیان شده مراحل اخذ ویزای شینگن در میزان هزینه ویزای شینگن تأثیر گذار است .

هزینه ویزای شینگن کانادا برای مهاجرت چگونه است ؟

اشخاصی که قصد دارند با ویزای شینگن کانادا برای مهاجرت به کانادا سفر کنند نیاز است تا ابتدا با چیستی ویزای شینگن و سپس  با شرایط اخذ آن آشنا باشند . لازم به ذکر است که برای این کار سازمان مهاجرتی کانادا سیستم آنلاینی را طراحی نموده است . در این سیستم افراد می توانند به آن ارجاع کرده و در آن ثبت نام نمایند .
این ثبت نام برای استعلام فرد متقاضی توسط کشور کانادا نیاز است . در صورت داشتن شرایط لازم به فرد ایمیل داده می شود تا برای اخذ ویزا اقدام بنماید . بر همین اساس ، هزینه و قیمت ویزای شینگن کانادا برای مهاجرت عبارت هستند از:

 1. پرداخت هزینه مصاحبه:
  هزینه مصاحبه یعنی پرداخت هزینه ای برای بلیط رفت و برگشت و چند شب اقامت در کانادا برای مصاحبه . یعنی متقاضی می بایست تمام هزینه های رفت و برگشت خود جهت امر مصاحبه را قبل از اخذ ویزای شینگن کانادا به کشور کانادا پرداخت نماید .
 2. پرداخت هزینه برای استقرار در کشور سوم:
  گاهی اوقات دیده شده است که فرد متقاضی ویزای شینگن کانادا بعد از ثبت نام در سایت سازمان مهاجرتی کانادا متوجه ایمیلی می شود که از وی تقاضا شده است نام کشور ثالث برای سفر خود را برگزیند . در این زمان متقاضی باید نام کشور سوم را وارد نماید تا در زمان مصاحبه برای ارجاع به آن کشور مشکلی نداشته باشد .
 3. پرداخت هزینه معاینات پزشکی:
  مقررات کلی هر کشور تست سلامت فرد مهاجر است . در کشور کانادا نیز این شرایط و قوانین پا بر جاست . هزینه معاینات پزشکی قبل از سفر باید پرداخت گردد.
 4. پرداخت هزینه وکیل مهاجرت به کانادا:
  اگر فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا می رود بهتر است یک وکیل حقوقی نیز با خود همراه ببرد . برای این وکیل نیاز است تا هزینه لازم نیز پرداخت گردد . در واقع حضور وکیل همراه با تاجر می تواند در تنظیم قرار داد های بازرگانی و تجاری مفید ، کاملاً حقوقی و بدون مشکل باشد .
 5. پرداخت هزینه ورود به کانادا:
  ورود افراد به کانادا می تواند برای سرمایه گذاران و بازرگانان هزینه بر باشد . در واقع برای این دسته از افراد که با هدف تجاری قصد ورود به کانادا را دارند ، مبلغی برای اخذ ویزای شینگن کانادا از سوی سفارت اعلام می شود .
 6. پرداخت هزینه شروع زندگی در کانادا:
  این هزینه برای افرادی نیاز است که قصد دارند برای زندگی به کانادا مهاجرت داشته باشند . هزینه برای تهیه خانه ، شغل ، زندگی روزمره و غیره ضروری است . این مقدار برای بازه یک ساله از سوی متقاضی تدارک دیده شود .
 7. پرداخت هزینه ویزای کانادا:
  همان طور که در سوال اول این مقاله بیان شد میزان هزینه ویزای شینگن در هر شرایطی برای افراد متفاوت است. به همین منوال ، مبلغ ویزای شینگن کانادا نیز برای هر فرد می تواند تغییر داشته باشد .
  به عنوان مثال افرادی که برای کار ، تجارت ، تحصیل ، اردو ، تحقیق ، سکونت یا تفریح به کانادا مهاجرت می کنند برای اخذ ویزای شینگن کانادا نیز باید مبالغ متفاوتی را پرداخت نمایند.

قیمت ویزای شینگن تضمینی چگونه کاهش می یابد ؟

همان طور که مشاهده شد برای ورود به حوزه شینگن ، هر فرد باید مبلغی به صورت متغیر برای اخذ ویزا پرداخت نماید . بسیار هم دیده شده است که فرد در فرآیند پرداخت هزینه تازه متوجه شده است که دارای شرایط اخذ ویزای شینگن نیست . در این حالت فرد متحمل ضرر مالی شده است بدون اینکه بتواند به ویزای شینگن خود دست یابد .
برای جلوگیری از این حالت توصیه می شود تا افراد قبل از هر اقدامی به مؤسسات خاصی که در زمینه صدور ویزای شینگن اقدام می کنند مراجعه نمایند . این مؤسسات به صورت حقوقی می توانند تمام مراحل لازم برای اخذ ویزای شینگن را انجام دهند . اقداماتی که این شرکت برای اخذ ویزای متقاضی انجام می شود به صورت کاملاً تضمینی می باشد .
در واقع نیاز است که متقاضی هزینه ای برای کارهای کارشناسی خود به مؤسسه پرداخت نماید و بعد از آن در صورت تشخیص درست هزینه های ویزا را پرداخت می کند . این امر از بروز پرداخت های اضافی و غیر ضروری ممانعت به عمل خواهد آورد . کار شرکت های صدور ویزای شینگن در این باره بسیار سفارش شده و تضمینی خواهد بود .


از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.شما همچنین میتوانید مقاله دیگر ما با عنوان انواع ویزاهای شینگن را مطالعه کنید و اطلاعات خودتان را در زمینه اخذ ویزای شینگن بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *