در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع «اعزام دانشجو به استرالیا» آشنا نماییم،استرالیا یکی از کشور های برتر جهان به لحاظ علمی است، که برای جذب دانشجو در دانشگاه های بین المللی خود شرایطی را وضع کرده است. ذکر شرایط لازم، مبحثی است، که در این مقاله به آن پرداخته می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع، با ما همراه باشید.

 • چرا اعزام دانشجو به استرالیابرای بسیاری از علاقه مندان به کسب دانش مورد توجه قرار گرفته است؟
 • شرایط اعزام دانشجو به استرالیا چه مواردی را شامل می شود؟
 • در خصوص اعزام دانشجو به استرالیا مؤسسات حقوقی و مهاجرتی چه کمکی به افراد متقاضی تحصیل در استرالیا خواهند داشت؟
 • مدارک اعزام دانشجو به استرالیا چه مواردی است؟
 • شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع کارشناسی چگونه است؟
 • کدام یک از مدارک زبان برای اعزام دانشجو به استرالیا نیاز است؟
 • شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع دکتری چیست؟
 • زمان لازم برای اخذ ویزای تحصیل در استرالیا به صورت میانگین چقدر است؟
 • در خصوص اعزام دانشجو به استرالیا آزمایشات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه چگونه ارائه می شود؟
 • شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در سال 2019 به چه مواردی خلاصه می شود؟
 • در استرالیا هزینه تحصیل در مقاطع مختلف برای دانشجویان خارجی چقدر است؟

چرا اعزام دانشجو به استرالیابرای بسیاری از علاقه مندان به کسب دانش مورد توجه قرار گرفته است؟

استرالیا یکی از کشور های جهان است، که از لحاظ استراتژی جغرافیایی دارای کیفیت خاصی است. استرالیا علاوه بر جاذبه های دیدنی و ساحلی خود، شرایط علمی خاصی را برای علاقه مندان به کسب دانش فراهم نموده است.
در خصوص این شرایط باید گفت: استرالیا با تأسیس تعداد زیادی دانشگاه با عنوان دانشگاه بین المللی، مقررات و قوانین خاصی را برای جذب دانشجو قرار داده است و سبب شده تا افراد زیادی که طالب علم هستند، در این دانشگاه حضور یافته و به کسب دانش و مدرک مورد نیاز خود بپردازند.
از آن جا که استرالیا دارای دانشگاه های متعددی است، تعداد 7 دانشگاه استرالیا در لیست 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند و باعث شده که استرالیا به یک کشور علمی تبدیل شود و از هر سوی جهان، استرالیا نمادی از قطب علمی به شمار آید، بر همین اساس دانشگاه های بین المللی آن نیز برای جذب دانشجویان خارجی شرایط خاصی را قرار داده است.

شرایط اعزام دانشجو به استرالیا چه مواردی را شامل می شود؟

همان طور که می دانید، برای ورود به هر کشور خارجی باید شرایط و مدارک لازم برای ورود به آن کشور را داشت و یا آن را فراهم آورد، در این بخش قصد داریم شرایط اعزام دانشجو به استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم و علاقه مندان به دانش را برای اعزام به استرالیا برای تحصیل آگاه سازیم.
اعزام دانشجو به استرالیا به گام هایی نیاز دارد، تا بتوان مجوز ورود به استرالیا را دریافت نمود، مجوز ورود به استرالیا با اخذ ویزای تحصیلی فراهم می شود، در واقع می توان گفت: که ویزای تحصیل باید با شرایط خاص امکان پذیر گردد، این شرایط عبارت هستند از:

 1. اولین شرط برای دریافت ویزا و درخواست آن انتخاب مهم ترین مرحله از تحصیل است، مهم ترین مرحله از تحصیل، تصمیم گیری در مورد انتخاب دوره تحصیلی و رشته تحصیلی است، زمانی که مقطع و رشته تحصیلی مورد تصمیم قرارگرفت، باید دانشگاه یا مؤسسه ای که قصد دارید در آن تحصیل نمایید را نیز انتخاب نمایید، در واقع اولین گام به انتخاب درست رشته، مقطع و دانشگاه محل تحصیل خلاصه می شود.
 2. دومین گام از شرایط اعزام دانشجو به استرالیا به ارسال درخواست به دانشگاه انتخابی مربوط می شود، این گام یعنی برقراری ارتباط با دانشگاه انتخابی برای ادامه مراحل اخذ ویزای تحصیلی.
 3. سومین گام از شرایط اعزام به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه انتخابی مربوط می شود، به گونه ای که نام پذیرش در حکم یک تأییدیه تحصیلی از سوی دانشگاه قلم داد می شود.
 4. مرحله چهارم از شرایط اعزام دانشجو به استرالیا به مرحله ECOE ارتباط دارد، در این مرحله باید تأییدیه الکترونیکی ثبت نام انجام گیرد و این تأییدیه نیاز به مراحل اینترنتی و الکترونیکی دارد.
 5. مرحله پنجم که آخرین مرحله از مراحل شرایط اعزام دانشجو به استرالیا است، به درخواست دریافت ویزای تحصیلی از سوی سفارت استرالیا وابسته است، این مرحله یک مرحله مهم و اساسی از شرایط اعزام به شمار می رود و بعد از ورود به این مرحله نیاز است، تا مدارک و مراحل بعدی نیز انجام گیرد، تا بتوان به اخذ ویزای تحصیل در استرالیا دست یافت.

شرایط مذکور در فوق بیانگر اهمیت گام های اعزام دانشجو به استرالیا است، که باید به ترتیب و پشت سر هم انجام شود تا به مرحله نهایی آن رسید، در مرحله نهایی بایستی اعزام دانشجو به استرالیا با اخذ ویزا همراه گردد.

در خصوص اعزام دانشجو به استرالیا مؤسسات حقوقی و مهاجرتی چه کمکی به افراد متقاضی تحصیل در استرالیا خواهند داشت؟

امروزه مؤسسات حقوقی و مهاجرتی زیادی تأسیس شده اند، که در خصوص دریافت انواع ویزا های مهاجرتی فعالیت دارند، در این مؤسسات وکلا و کارشناسان مجربی حضور دارند، که قوانین لازم را برای انواع مهاجرت افراد می دانند و در مشاوره های خصوصی آن را به اطلاع افراد خواهند رساند.
از آن جا که برای اعزام دانشجو به استرالیا نیاز است، که با وکلا و کارشناسان آن مشاوره های متعددی داشت، تا برای تکمیل فرآیند اخذ ویزا به مشکل برخورد نکرد، این حالت برای هر ویزای دیگری نیز توصیه می شود.
لازم است بدانید، که فعالیتی که وکلا و کارشناسان مؤسسات حقوقی و مهاجرتی خواهند داشت آن است، که کمک بسیار جامعی در مراحل اخذ ویزا خواهند کرد، به گونه ای که برگشتی یا نقص مدارک در مراحل اخذ ویزا وجود ندارد و در یک بازه بسیار معقول می توان به اخذ ویزا دست یافت.
در واقع اطلاعات جامع و بین المللی این مؤسسات حقوقی و مهاجرتی باعث شده است، تا افراد متقاضی بتوانند با خیال آسوده به این مکان مراجعه کرده و درخواست خود را با اشتیاق کامل تدوین نمایند، زیرا می دانند دانش وکلا و کارشناسان مؤسسات حقوقی منجر می شود تا ویزای مهاجرتی بدون هیچ نقص یا ایرادی به مرحله اخذ آن برسد.
برای آگاهی از میزان اعتبار مؤسسات حقوقی و مهاجرتی می توانید به سابقه فعالیت آن ها نگاهی بیندازید و تجربه های گذشته در خصوص اخذ ویزا و مباحث پیرامون آن را به خوبی مورد بررسی خود قرار دهید، حضور مشاوران مجرب و کارآمد این مؤسسات نیز منجر می شود تا حس اعتماد به آن نیز افزایش یافت و متقاضی با خیال آسوده تقاضای خود را درخواست نماید.

 

مدارک اعزام دانشجو به استرالیا چه مواردی است؟

برای اعزام دانشجو به استرالیا باید شرایط و مدارکی را فراهم آورد، تا زمینه تحصیل دانشجو بدون هیچ ابهامی امکان پذیر گردد، در این بخش مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت استرالیا تشریح می شود، این مدارک عبارت هستند از:

 1. اولین مدرکی که باید به سفارت استرالیا برای اخذ ویزای تحصیلی داده شود، مدارک زبان انگلیسی است، از آن جا که کشور استرالیا زبان رسمی خاصی ندارد، بیشتر مردمان استرالیا به زبان انگلیسی صحبت می کنند، نیاز است، تا برای برقرار ارتباط با اهل استرالیا زبان انگلیسی بلد باشید، دانش زبان یک الزام اصلی برای ارتباطات کشور استرالیا محسوب می شود، که نیاز به ارائه مدرک آن وجود دارد.
 2. دومین مدرکی که باید به سفارت استرالیا داده شود تأییدیه مدرک تحصیلی در دوره پیش دانشگاهی یا دیپلم است، زمانی که مبنای تحصیل در استرالیا به اولین مرحله از ورود به دانشگاه اختصاص یابد، مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نیاز است، ولی تحصیل در مقاطع بالاتر به مدرک مقطع قبلی نیاز دارد.
 3. دومین مدرک برای اعزام دانشجو به استرالیا آن است، که یک گواهی سلامت بهداشتی دانش آموز یا دانشجو به سفارت استرالیا داده شود، گواهی سلامت نشان از سلامت جسمی و روحی فرد مهاجر به استرالیا قلمداد می شود و یک ضرورت اصلی برای اخذ ویزا نیز به شمار می آید.
 4. چهارمین مدرک ارائه به سفارت استرالیا مربوط به پرینت حساب و گردش مالی فرد متقاضی است، با این پرینت، اعتبار مالی فرد سنجیده می شود و یک نوع تأییدیه تمکن مالی نیز به شمار می آید.
  لازم است بدانید، که کشور استرالیا یک کشور ثروتمند بوده و در زمینه های اقتصادی بسیار پیشرفته است و هر فرد مهاجر در آن بایستی تمکن مالی داشته باشد و بتواند عهده دار مخارج و هزینه های زندگی خود باشد.
 5. پنجمین مدرک برای اعزام دانشجو به استرالیا به ارائه مدرک سوء پیشینه مربوط می شود، در این مرحله نیاز است، که گواهی سوء پیشینه از دولتی که در آن ساکن هستید، تهیه و آن را در اختیار سفارت استرالیا قرار دهید.

لازم است بدانید، که بایستی تمام مدارک نام برده به صورت کامل تهیه گردد و برای بررسی های آتی در اختیار سفارت استرالیا قرار داده شود، این مدارک به عنوان شناسنامه های هویتی فرد متقاضی بوده و صحت یا عدم آن توسط مسئولین سفارت استرالیا مورد ارزیابی قرار می گیرد.

شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع کارشناسی چگونه است؟

زمانی که افراد قصد مهاجرت به استرالیا را دارند و برای ادامه تحصیل در آن جا برنامه ریزی می کنند، باید بدانند که هر مقطع ورودی دارای قوانین خاص خود بوده و نیازمند اجرای کامل آن نیز می باشد.
زمانی که متقاضی فردی باشد، که دوره دبیرستان یا پیش دانشگاهی خود را در مراکز معتبر آموزشی سپری کرده باشد و بعد از آن قصد دارد برای تحصیل در مقطع کارشناسی به استرالیا مهاجرت نماید، باید بتواند شرایط خود را بر طبق قوانین کشور استرالیا هماهنگ سازد.
از آن جا که دوره کارشناسی به صورت میانگین بین سه تا چهار سال طول می کشد و هر ترم تحصیلی نیز بین دو تا سه ترم است، میانگین دوره کارشناسی بین 3 تا 4 سال عنوان می شود، این میانگین برای رشته های مختلف متفاوت است.
تنوع رشته تحصیلی در استرالیا بسیار است و در مقاطع مختلفی نیز تقسیم بندی می شود، در حقیقت رشته های تحصیلی پزشکی، مهندسی، حقوق، کامپیوتر، پیش پزشکی، فلسفه، زمین شناسی، مدیریت، کسب و کار، ریاضی، هنر، موسیقی، زیست شناسی و غیره را شامل می شود.
نکته بسیار مهم در خصوص تحصیل در استرالیا میزان هزینه آن است، از آن جا که هزینه هر رشته با رشته دیگر تفاوت دارد، می توان مقادیر متغیری از آن را اشاره نمود، ولی نکته مهم این بخش افزایش هزینه در رشته های پزشکی و پیش پزشکی است، در استرالیا هزینه رشته های پزشکی بیش از سایر رشته ها می باشد.
شرط دیگری که برای اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع کارشناسی وجود دارد آن است، که فرد متقاضی بایستی مدرک زبان معتبری را ارائه دهد، تا دال بر دانش زبان وی باشد، به عنوان مثال مدرک آیلتس مدرکی معتبر برای افراد به شمار می آید و به عنوان یک مدرک عمومی از آن یاد می شود.
شرط بعدی از شرایط اعزام دانشجوی کارشناسی در استرالیا آن است، که مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی را ارائه دهد، به گونه ای که مرکز تحصیل وی یک مرکز معتبر و علمی در کشور مبدأ باشد، به شکلی که تأییدیه علمی مدرک کاملاً مشخص گردد.
شرط آخر هم به معدل دیپلم فرد متقاضی مربوط می شود و این عدد بایستی بالاتر از عدد 14 است، معدل بالای 14 به عنوان معدل مبنای تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا برای دانشجویان خارجی است، که قصد دارند در دانشگاه های بین المللی تحصیل نمایند.

کدام یک از مدارک زبان برای اعزام دانشجو به استرالیا نیاز است؟

مدرک زبان انگلیسی یا حتی فرانسوی یکی از مدارکی است، که دانشجویان نیاز دارند برای تحصیل در استرالیا آن را اخذ نمایند، در واقع بدون مدرک زبان امکان ورود به کشور استرالیا وجود ندارد، از این رو برای ارائه این مدرک به منظور سهولت در امر اخذ ویزا تنوع زیادی قرار داده شده است، تا همه افراد با هر امکاناتی که دارند، بتوانند مدرک زبان را اخذ نمایند و آن را به سفارت استرالیا ارائه نمایند.
امروزه در جهان آزمون های متعددی از زبان انگلیسی ارائه می شود، که مشهور ترین آن ها زبان تافل و آیلتس می باشد، این دو گزینه در تمام مراکز آموزش زبان تدریس می شود و متقاضیان می توانند برای دریافت آن ثبت نام کرده و آزمون شرکت نمایند.
جالب است بدانید برای کشور استرالیا 5 گزینه یا مدرک برای زبان تعریف شده است، که هر یک از آنان نوع آزمون خاصی است، که از سوی مراکز زبان ارائه می شود، این گزینه های زبان عبارت هستند از:

 1. مدرک تافل یا TOEFL.
 2. مدرک زبان C1 پیشرفته.
 3. مدرک زبان آیلتس.
 4. آزمون Pearson انگلیسی که به مدرک زبان PTE مشهور است.
 5. گواهی ارتقاء تحصیلی ویکتوریا که به صورت مخفف VCE نامگذاری شده است.

مدارک زبان بیان شده در فوق برای ارائه به سفارت استرالیا نیاز است، چنانچه دانشجویی نتواند در آزمون فوق نمره حد نصاب را اخذ نماید، باید دوباره در آزمون شرکت کرده و قبول شود، البته برخی قوانین نیز وجود دارد که می توان پیش زمینه های زبان را برای افراد معرفی کرد، این نکات در مشاوره با وکلای مؤسسات حقوقی و مهاجرتی بیان می شود.

شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع دکتری چیست؟

زمانی که افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا قصد دارند، برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام نمایند باید با شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع دکترا آشنا باشند، این شرایط تا حد زیادی به شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع کارشناسی شباهت دارد، ولی با اندکی تفاوت می توان آن را متمایز ساخت، این شرایط عبارت هستند از:

 1. مرحله اول انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل است، که بسیار هم متنوع می باشند، به عنوان مثال رشته های مهندسی، حقوق، هنر، موسیقی، پزشکی و غیره در مقطع دکتری دانشجوی خارجی می پذیرد.
 2. شرط دوم مربوط به دریافت پذیرش از سوی سوپر وایزر و استاد راهنما است، که بایستی دانشجوی متقاضی مقطع دکتری را با شرایط لازم بپذیرد، زیرا بعد از ورود دانشجو به استرالیا قرار است پایان نامه ای با راهنمایی و مشاوره استاد راهنما به انجام برسد، که به شناخت از دانشجو و توانایی های آن نیاز است و این نیاز را استاد راهنما بررسی می کند.
 3. شرط سوم آن است، که فرد متقاضی یا دانشجوی متقاضی در مقطع ارشد معدل بالای 16را کسب کرده باشد، در واقع مدرک بالای 16در تمام دانشگاه های دنیا یک عامل اصلی به شمار می آید.
 4. شرط چهارم نیز به مدرک زبان مربوط می شود، در واقع آیلتس یکی از مدارک زبان است، که نیاز است آن را ارائه دهید.
 5. شرط پنچم یک شرط بسیار مهم به شمار می آید و آن مربوط به هزینه تحصیل در استرالیا است، هزینه تحصیل در استرالیا برای دانشجویان خارجی متقاضی دانشگاه های بین المللی یک امر ضروری به شمار می آید و هزینه آن نیز در هر رشته متغیر است، البته خوب است بدانید بالاترین هزینه تحصیل در استرالیا به مقطع دکترا اختصاص دارد و این خود می تواند نویدی باشد برای آگاهی دانشجو از پرداخت هزینه مربوط به تحصیل دکتری در استرالیا.

شرایط بیان شده برای مقطع دکتری بسیار مطرح بوده و نیاز است، که برای ارائه آن نیز دقت کافی به خرج داد، زیرا تحصیل در مقطع دکتری به زمانی حدود 3 تا 4 سال اختصاص دارد و باید با دقت کامل شرایط و مدارک لازم را تهیه نمود.

زمان لازم برای اخذ ویزای تحصیل در استرالیا به صورت میانگین چقدر است؟

هر فعالیت یا پروسه ای زمان اجرای خاصی دارد، فرآیند اخذ ویزا از زمان درخواست ویزا تا صدور آن مدت خاصی است، که در این بخش آن را توصیف خواهیم کرد، یکی از پروسه های ویزا مربوط به پروسه ویزای تحصیل است، در پروسه تحصیل، بررسی پرونده های دانشجویی با دقت کامل انجام می شود.
به طور معمول مدت 4 هفته را برای پرونده های دانشجویی در نظر می گیرند و این زمان برای بررسی دقیق محتوای پرونده دانشجو لازم است، در واقع می توان گفت: که نیاز اصلی این پروسه به موارد ذیل خلاصه می شود، که عبارت هستند از:

 • عدم تکمیل یا نقص مدارک با توجه به اختیارات آفیسر سفارت استرالیا، این گزینه بیان می کند، که افسر سفارت استرالیا در شرایطی که پرونده نقص دارد، باید زمانی را برای آوردن مدرک و تکمیل پرونده از سوی فرد دانشجو در نظر بگیرد.
 • گاهی اوقات نیز افسر سفارت استرالیا در زمان بررسی پرونده مدارک بیشتری را از سوی فرد متقاضی طلب می کند تا پرونده به شکل تکمیلی در آید.
 • مدت زمانی که کارشناس بررسی پرونده در سفارت از فرد متقاضی می خواهد تا مدارک انگشت نگاری و نیز مدارک آزمایشات پزشکی را به وی ارائه دهد.

در مجموع می توان گفت: که زمان های تخمین زده شده برای اخذ ویزای تحصیلی به مدت 4 هفته می باشد، که برای نقص پرونده و تکمیل آن، زمانی افزون بر 4 هفته در نظر گرفته خواهد شد.

در خصوص اعزام دانشجو به استرالیا آزمایشات پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه چگونه ارائه می شود؟

برای اعزام دانشجو به استرالیا نیاز است، تا آزمایشات پزشکی و نیز گواهی عدم سوء سابقه ارائه گردد، برای ارائه این مدارک نیاز است، که از چگونگی دریافت و انجام آن اطلاع داشته باشید، از این رو توصیه می شود تا به نکته های این دو مورد توجه داشته باشید.
در خصوص آزمایشات پزشکی باید به این نکته اشاره نمود که هدف اصلی از درخواست این مدرک آن است، که سلامت جسمی و روحی فرد متقاضی را مورد بررسی قرار داده و به عنوان یک تأییدیه آن را به سفارت استرالیا تحویل داد.
از آن جا که انجام آزمایشات پزشکی برای دانشجو الزامی است، ولی برای سایر همراهان الزام نیست باید مبلغ در نظر گرفته شده را پرداخت کرد، این مبلغ برای هر کشور متفاوت است و با توجه به نرخ هر کشور متغیر است.
در خصوص گواهی عدم سوء پیشینه باید گفت: که دانشجو مدرک مورد نظر را از دولت خود دریافت می کند و بعد را ترجمه خواهد کرد، بعد از ترجمه این مدرک باید دانشجو آن را به سفارت استرالیا تحویل دهد، توجه داشته باشید اگر دانشجو در سایر کشور ها نیز اقامت های یکساله یا تحصیلی داشته است، باید از آن کشور ها نیز گواهی عدم سوء پیشینه را نیز دریافت نماید و همراه با گواهی سوء پیشینه کشور فعلی آن را ارائه نماید.
در حقیقت شرایط دو مدرک آزمایشات پزشکی و گواهی سوء پیشینه به عنوان یک الزام، علاوه بر مدارک تحویلی به استرالیا در نظر گرفته شده است و در لیست قوانین مهاجرت به استرالیا قرار دارد که برای اعزام دانشجو به استرالیا نیز به کار می رود.
البته می توان گفت: که در کشور استرالیا قوانین مهاجرتی هر ساله تغییر می کند، که برای اطلاع دقیق از هر مرحله اخذ ویزا نیاز است، تا با کارشناسان سفارت استرالیا یا کارشناسان و وکلای مؤسسات حقوقی و مهاجرتی مشاوره لازم را به عمل آورد.

شرایط اعزام دانشجو به استرالیا در سال 2019 به چه مواردی خلاصه می شود؟

برای اعزام دانشجو به استرالیا نیاز است، که شرایط و مدارک لازم آن فراهم گردد، در سال 2019 برخی از این شرایط به صورت صریح از سوی کشور استرالیا اعلام شده است، تا متقاضیان آن بدانند که این شرایط در حکم قوانین و مقررات اصلی کشور استرالیا به شمار می رود و با جدیت کامل پیگرد می شود.
یکی از این شرایط که به عنوان اولین ضرورت اعزام به شمار می آید آن است، که فرد متقاضی مهاجرت برای تحصیل یک پرینت کامل از حساب و گردش مالی بانکی خود را ارائه دهد، این نکته بیان می دارد که فرد مهاجر برای تحصیل دارای تمکن مالی بوده و می تواند به صورت حداقل یک سال را در استرالیا زندگی کرده و مخارج خود را پرداخت نماید، مبلغ این هزینه هر سال تغییر می کند و مقدار آن از سوی کشور استرالیا بیان می شود.
لازم است بدانید غیر از فرد مهاجر، اعضای خانواده اعم از پدر یا مادر نیز می توانند این پرینت را برای فرزند خود تهیه نمایند، یعنی مشخصات تمکن مالی مربوط به پدر یا مادر است، که می خواهند آن را به فرزند خود داده تا در کشور استرالیا بتواند تحصیل نماید.


این پرینت باید مربوط به حساب مالی 3 ماهه آخر شخص متقاضی یا سرپرستان وی باشد، تا میزان تمکن آن ها نیز مشخص گردد، این پرینت در اولین مرحله ورود به کشور استرالیا توسط آفیسر سفارت مورد بررسی قرار می گیرد.
ارائه این پرینت نشان از داشتن تمکن مالی فرد متقاضی یا سرپرستان وی است و همچنین اطمینان از پرداخت هزینه تحصیل در یک سال و در آخر هم اعتماد به تحصیل فرد متقاضی در کشور استرالیا خواهد بود.
لازم است بدانید، که میزان هزینه پرداختی برای تحصیل در استرالیا برای هر رشته و هر مقطع متفاوت بوده و با تمایز قیمت مواجه هستیم، از آن که شرایط مهاجرت برای تحصیل در هر سال با توجه به نوسان قیمت تغییر می کند، می توانید اطلاعات دقیق را از کارشناسان مؤسسات حقوقی و مهاجرتی کسب نمایید، تا برای مهاجرت به استرالیا و زمان اخذ ویزای تحصیل مشکلی نداشته باشید.

در استرالیا هزینه تحصیل در مقاطع مختلف برای دانشجویان خارجی چقدر است؟

تحصیل در کشور استرالیا برای بسیاری از افراد به عنوان یک هدف اصلی به شمار می رود، زیرا استرالیا یک کشور زیبای ساحلی است، که دیدنی های کنار دریا و آرامش آن در فضای علمی بسیار دلپذیر است، به علاوه آن که استرالیا از لحاظ علمی جزو قطب های علمی جهان محسوب می شود.
برای دانشجویان خارجی و بین الملل که از کشور های دیگر جهان برای تحصیل در استرالیا به آن جا عزیمت می کنند، هزینه های تحصیلی مجزایی در نظر گرفته شده است، این هزینه ها در هر مقطع متفاوت بوده و نیاز است، تا مورد بررسی قرار گیرد.
به طور کلی رشته های متنوع تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارای مخارج و هزینه هایی است، که هر ساله نیز تغییر می کند، اما به طور کلی هزینه مقطع دکتری دارای بیشترین هزینه خواهد بود.
جالب است بدانید، که هزینه تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی در کشور استرالیا به دلار آمریکا محاسبه می شود و برای رشته های پزشکی، پیش پزشکی و دام پزشکی بیشترین مقدار را در بر دارد، این مقدار برای مقاطع مختلف فقط مربوط به رشته های پزشکی می باشد.
لازم است بدانید، که هزینه تحصیل در استرالیا تنها برای دانشجویان خارجی برقرار است و برای دانشجویان داخلی هزینه کمی خواهد بود و گاهی نیز هزینه آن به صورت رایگان بوده و از سوی دولت استرالیا پرداخت می شود، این نوع تحصیل ، شامل تحصیل روزانه برای دانشجویان داخلی و تحصیل بورسیه برای دانشجویان خارجی خواهد بود


نکته مهمی که برای پرداخت هزینه های تحصیل در استرالیا وجود دارد آن است، که می توان از دانشگاه محل تحصیل5 نوع وام مختلف را اخذ نمود، این وام ها برای کمک به تحصیل بوده و به عنوان کمکی های تحصیلی برای دانشجویان اعزام به استرالیا در نظر گرفته شده است، البته با ورود به استرالیا در صورتی که فرد توانایی انجام کار را داشته باشد، می تواند شغلی را انتخاب و کسب در آمد کرده و مخارج اصلی یا فرعی زندگی خود را تأمین نماید.
نکته مهم دیگر در خصوص پرداخت هزینه های تحصیل در استرالیا آن است، که کشور استرالیا قوانین خاص خود را برای تحصیل دانشجویان اعزامی به استرالیا در نظر گرفته است و در این خصوص سعی دارد، تا آن ها را به طور کامل به انجام برساند، یکی از این شرایط زمان پرداخت وجه تحصیلی است.
اگر دانشجو به طور یقین قصد اعزام به استرالیا و تحصیل در آن جا را دارد، می بایست هزینه درخواستی برای تحصیل را قبل از ورود به استرالیا پرداخت نماید، این هزینه شامل هزینه فرد اصلی، هزینه همراهان فرد اصلی و نیز هزینه همراهان زیر 18 سال فرد اصلی خواهد بود که بر حسب دلار آمریکا پرداخت می شود و به هیچ عنوان عودت داده نخواهد شد.
از عبارت فوق استنباط می شود، که در صورت تصمیم نهایی فرد اصلی و همراهان وی، به پرداخت هزینه تحصیل اقدام نمایند و در صورت مکرر بودن در اعزام بهتر است هزینه را واریز ننمایند، زیرا به هیچ طریقی نمی توان پول واریز شده را از حساب دولت استرالیا باز ستاند و در صورت قصور خود فرد اصلی و همراهان وی مقصر شناخته می شوند و باید از آن صرف نظر کنند، در نتیجه توصیه می شود با اطمینان از اعزام، هزینه را پرداخت نمایید.

از اینکه تا انتهای مقاله، همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

یک پاسخ به “اعزام دانشجو به استرالیا”

 1. تعریف موفقیت گفت:

  Very good article. I definitely love this site. Stick with it!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *