موضوع بررسی شده در این مقاله جاهای دیدنی استرالیا می باشد . در این مقاله سعی شده است مکان های دیدنی در کشور استرالیا در شهرهای مختلف را بررسی کنیم. در کشور استرالیا جاذبه های گردشگری هیجان انگیزی وجود دارد که در دنیا به عنوان جاذبه های تاریخی و فرهنگی شناخته شده اند. در این مقاله به پرسش های زیر پاسخ داده شده است .

 • جاهای دیدنی استرالیا کجاست؟
 • طبیعت استرالیا به چه صورت می باشد؟
 • مناطق دیدنی استرالیا در کدام شهرها واقع شده است؟
 • تاریخی ترین دیدنی های استرالیا را می شناسید؟
 • از طبیعی ترین دیدنیهای استرالیا چه می دانید؟
 • آیا از دیدنیهای کشور استرالیا در ملبورن دیدن نموده اید؟
 • آیا عکس جاهای دیدنی استرالیا را دیده اید؟
 • آیا مکان های دیدنی استرالیا در سیدنی را می شناسید؟
 • آیا اماکن دیدنی استرالیا در شهر کانبرا را می شناسید؟
 • جزیره فراسر از جاذبه های گردشگری استرالیا در کدام شهر واقع شده است؟
 • از معروف ترین جاذبه های دیدنی استرالیا چه مکانی می باشد؟
 • از عجیب ترین مکانهای دیدنی استرالیا چه مکانی می باشد؟

اگر قصد مهاجرت به استرالیا و اقامت در این کشور را دارید؛ مقاله ما در مورد اقامت در استرالیا را مطالعه بفرمایید.

جاهای دیدنی استرالیا کجاست ؟

کشور استرالیا در نیمکره جنوبی و در بین اقیانوس های آرام و هند قرار گرفته است . شرایط آب و هوا در نیمکره شمالی و جنوبی با هم متفاوت می باشد، هنگامی در نیمکره شمالی فصل بهار سپری می شود در نیمکره جنوبی شاهد پاییز و زمستان هستیم. تعداد مهاجران به کشور استرالیا بسیار زیاد می باشد و این کشور انتخاب بسیاری از مردم در سراسر دنیا برای زندگی می باشد. استرالیا به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری در سراسر دنیا شناخته شده است. کشور استرالیا دارای تاریخ ارزشمندی می باشد و یکی از نقاط فرهنگی در دنیا محسوب می شود. جاهای دیدنی استرالیا بسیار زیاد است: از جمله پارک، موزه و کلیسا .

نمادهای استرالیایی

نمادهای مختلف در این کشور عبارتند از: خانه اپرای سیدنی، سد بزرگ مرجانی، بیابان وسیع outback، گونه های مختلف حیوانات از جمله کانگورو و پلاتی پوس.

جمعیت کشور استرالیا

این کشور کم جمعیت می باشد و بر طبق آمار در سال 2014 جمعیت این کشور چیزی در حدود 24 میلیون نفر می باشد.

زبان مردم استرالیا

مردم در استرالیا به زبان انگلیسی صحبت می کنند، هرچند انگلیسی زبان رسمی کشور نمی باشد. زبان انگلیسی که توسط مردم استرالیا به کار برده می شود با انگلیسی معمول در آمریکا و انگلیس کمی تفاوت دارد.

طبیعت استرالیا به چه صورت می باشد؟

کشور استرالیا از زیباترین کشورهای موجود در جهان می باشد به واسطه موقعیت جغرافیایی خاص این کشور در تمام طول سال طبیعت زیبا و شرایط آب و هوایی لذت بخشی را شاهد هستیم. ابرهای باشکوه، موج های عظیم، رعد و برق و شفق های قطبی گوشه ای از طبیعت استرالیا می باشد. اگر میخواهید بیشتر با شرایط آب و هوایی کشور استرالیا آشنا شوید، مقاله مهاجران در این زمینه را مطالعه بفرمایید. جاذبه های طبیعی در سراسر کشور استرالیا وجود دارد برخی از این جاذبه ها به قدری اعجاب انگیز هستند که تصور می کنید از سیاره دیگر به اینجا آمده اند. تعداد مکان های دیدنی در استرالیا به قدری زیاد است که ممکن است هنگام سفر به این کشور وقت کافی برای بازدید از همه آنها را نداشته باشید .

مناطق دیدنی استرالیا در کدام شهرها واقع شده است؟

از شهرهای مهم و دیدنی استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد، مناطق دیدنی استرالیا در شهرهای زیر می باشد:

 • سیدنی
 • کانبرا
 • بریسبان (Brisbane)
 • ملبورن
 • پرت (Perth)
 • آدلاید (Adelaide)

شهرهای سیدنی و ملبورن به عنوان معروف ترین شهرهای استرالیا شناخته شده اند اما باید بگوییم که پایتخت استرالیا، کانبرا می باشد.

تاریخی ترین دیدنی های استرالیا را می شناسید؟

اولورو

از تاریخی ترین دیدنی های استرالیا اولورو می باشد، منطقه ای که متمایز از دیگر مناطق دیدنی استرالیا می باشد.یک ماسه سنگ بزرگ به نام اولورو در مرکز صحرای استرالیا (outback) قرار گرفته است. در قدیم اسم این سنگ آیرس راک بوده است، این مکان برای بومی های استرالیا مکانی مقدس می باشد و مردم این منطقه معتقدند که قدمت این سنگ به حدود 700 میلیون سال قبل برمی گردد. ارتفاع این تخته سنگ 348 متر می باشد که بلندتر از برج ایفل می باشد . طول و عرض این تخته سنگ 3.6 و 1.9 کیلومتر می باشد و در یک فضای 9.4 کیلومتری واقع شده است. مطمئناً از دیدن این جاذبه فوق العاده متحیر خواهید شد، قابل ذکر است از ویژگی های این بنا تغییر رنگ در غروب و طلوع آفتاب می باشد.

بانگل بانگلز

یک توده سنگ به قدمت 350 میلیون سال در قسمت شمال غربی قاره استرالیا واقع شده است . این توده سنگ جاذبه هیجان انگیز و دیدنی می باشد که در حدود 578 متر ارتفاع دارد.

پیناکلز

در شمال شهر پرت در استرالیا توده های سنگی بسیار عظیم به قدمت 30 هزار سال وجود دارد. این سنگ ها در پارک ملی نومبانگ واقع شده است که محل زندگی کانگورو، شتر مرغ های استرالیایی و دیگر انواع خزندگان می باشد.

صخره‌ی معلق

صخره ی معلق بنای فوق العاده ای است که دارای ارتفاع 718 متر از سطح دریا می باشد. این صخره حاصل فعالیت های آتشفشانی در این منطقه می باشد و قدمت آن به بیش از 6 میلیون سال پیش بر می گردد. در فرهنگ بومی این منطقه این مکانی را جای برای مرد شدن نامیده اند. این مکان از جاذبه های دیدنی زیبا در استرالیا می باشد . با طی کردن مسیر در حدود 40 دقیقه می توانید به نوک قله ی کوه صعود کنید و پس از رسیدن به بالاترین نقطه می توانید از تماشای مناظر لذت ببرید. در این صخره مناطقی برای پیک نیک و کافه تدارک دیده شده است.

از طبیعی ترین دیدنی‌های استرالیا چه می دانید؟

خلیج کوسه

خلیج کوسه از طبیعی ترین دیدنیهای استرالیا می باشد که در شمال شهر پرت قرار گرفته است، این خلیج متشکل از سنگ آهک تپه های شن و ماسه و صخره هایی می باشد که 1500 کیلومتر طول دارد . در خلیج کوسه شبه جزیره های کم عمق قرار دارد که در آن انواع زیادی فیل دریایی زندگی می کنند و همچنین گونه هایی از دلفین ها و همینطور علف های دریایی متنوعی وجود دارد. بنا به گفته مورخان اولین مکان در استرالیا که اروپایی ها به آن وارد شدند، خلیج کوسه می باشد.

آبشار مکنزی

در پارک ملی گرامپینز بزرگترین آبشار ، آبشار مکنزی می باشد که در غرب شهر ملبورن در رشته کوه واقع شده است، ارتفاع این آبشار 30 متر می باشد و به یک تنگ می ریزد ، در برخی مواقع رنگین کمان زیبایی به وجود می آید. در این منطقه می توانید فرصت شناکردن را داشته باشید. از شگفتی های طبیعی این ناحیه محیط خشک و قهوه ای آن می باشد که تصویری زیبایی را به وجود آورده است. در این ناحیه وجود رودخانه مکنزی و دریاچه ی زیبای وارتوک طبیعت زیبایی را ایجاد کرده است.

ساحل وایت هاون

در جزیره ویتساندی یک ساحل به طول 7 کیلومتر به نام وایت هاون وجود دارد . این ساحل زیبا باعث توجه گردشگران زیادی شده است از این رو امکاناتی مثل باربیکیو و کمپینگ را برای گردشگران فراهم آورده اند. با استفاده از قایق و یا هلیکوپتر می توانید خود را به این جزیره برسانید. شهرت این ساحل به سبب شن های سفید و همینطور آب های فیروزه ای رنگ می باشد.

تاسمانی

در این منطقه آرامش فوق العاده ای حاکم است و شما می توانید در ساحل لحظات لذت بخشی را داشته باشید همچنین کشتی های غرق شده را مشاهده نمایید . این منطقه ایالت جزیره ای می باشد. فاصله تاسمانی از خشکی 240 کیلومتر می باشد. از جاذبه های طبیعی در این ناحیه می توان خلیج اعجاب انگیز و شهرهای هیپی از جمله هوبارت را نام برد. در این شهر می توانید از غذاهای محلی، نوشیدنی های لذیذ لذت ببرید. ترکیبی از آثار تاریخی و مدرنیته طبیعت زیبایی را در این شهر به وجود آورده است.

آیا از دیدنی های کشور استرالیا در ملبورن دیدن نموده اید؟

دومین شهر بزرگ در کشور استرالیا ملبورن می باشد که مسافران و گردشگران بسیار علاقمند به این شهر هستند. در شهر ملبورن در کنار رود یارا جاذبه های زیادی از جمله گالری ها، تئاترها، رستوران ها، فروشگاه ها وجود دارد. می توان گفت حدوداً یک سوم شهر ملبورن را فضای سبز مثل پارک ها، باغ ها و فضاهای باز تشکیل داده است.
از دیدنی های کشور استرالیا در شهر ملبورن می توان باغ های گیاهی سلطنتی، نگارخانه ملی ویکتوریا، ستاره ملبورن و ورزشگاه کریکت ملبورن را نام برد، ورزش دوستان در تابستان می توانند از دیدن کریکت لذت ببرند و همینطور در زمستان به تماشای فوتبال استرالیایی بنشینند. در سمت شرق شهر ملبورن، رشته کوه زیبایی به نام دندنونگ وجود دارد و در جنوب این شهر شبه جزیره مورنینگتون واقع شده است، که بسیاری از مردم برای تفریح به ساحل آنجا می روند.

زمین کریکت ملبورن

از بزرگترین استادیوم ها در سراسر دنیا MCG با ظرفیت صد هزار نفر می باشد. این استادیوم برای بازی های المپیک در سال 1956 و همچنین بازی های مشترک المنافع در سال 2006، به عنوان استادیوم اصلی استفاده شد. ورزش های کریکت، فوتبال در این استادیوم انجام می شود و می توان گفت به عنوان پایتخت ورزشی کشور استرالیا می باشد. در زمستان در این استادیوم بازی های کریکت انجام می شود و همچنین در تابستان فوتبال در این استادیوم قابل مشاهده می باشد.

گالری ملی ویکتوریا

این گالری قدیمی ترین گالری هنری در کشور استرالیا می باشد، تعداد زیادی آثار هنری در این گالری نگه داری می شود. تاسیس این گالری در سال 1968 بود ، در سال 2003 بازسازی و تعمیر وسیعی در این گالری صورت گرفت، شهرت این گالری به سبب تالار بزرگ آن می باشد . در این تالار بازدید کنندگان روی زمین قرار گرفته و سقف شیشه ای زیبای تالار را مشاهده می کنند.

ستاره ملبورن (Melbourne Star)

ستاره ملبورن نام یک چرخ و فلک بزرگ در این شهر می باشد، این چرخ فلک در سال 2006 ساخته شد. ستاره ملبورن ارتفاعی به میزان 120 متر دارد و از این جهت هفتمین چرخ و فلک بلند در جهان می باشد.

آیا عکس جاهای دیدنی استرالیا را دیده اید؟

در این قسمت عکس جاهای دیدنی استرالیا برای شما عزیزان آورده ایم. هر چند با وجود اینکه هزار بار به تماشای این عکس ها بنشینیم باز هم قابل مقایسه با دیدن این اماکن زیبا از نزدیک نمی باشد.

آیا مکان های دیدنی استرالیا در سیدنی را می شناسید؟

بندر دارلینگ (Darling Harbour)

از مکان های دیدنی استرالیا در شر سیدنی که بسیار مورد توجه گردشگران می باشد، بندر دارلینگ می باشد. برای گذراندن وقت و تفریح در این بندر، قایق و کشتی تفریحی وجود دارد که می توانید اجاره کنید و اوقات خوشی را روی بندر داشته باشید و البته ساختمان های بزرگ در سیدنی را مشاهده کنید. در این بندر کافه، رستوران و همچنین بارهای زیادی برای گردشگران و مسافران وجود دارد.

خانه اپرا سیدنی (Opera house)

خانه اپرای سیدنی در سال 1973 در شهر سیدنی افتتاح شد ، معمار این بنا شخصی به نام Jørn Utzon می باشد. این بنا در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. شهر سیدنی از شهرهای مهم در کشور استرالیا می باشد که شرایط اقتصادی خوبی را دارد و دارای امکانات به روز و پیشرفته می باشد. خانه اپرا یکی از نمادهای کشور استرالیا است و در آن مراسمات و کنسرت ها و همچنین تئاتر و نمایش های هنری صورت می گیرد. مکان هایی مانند رستوران، کافه و بار در اطراف خانه اپرا سیدنی وجود دارد که مکانی برای تفریح مسافران و گردشگران می باشد.

موزه ملی استرالیا (National Museum)

از دیگر مکان های دیدنی در شهر استرالیا ، موزه ملی استرالیا می باشد که مجموعه ای تاریخ استرالیا و سرگذشت مردمان این کشور در این موزه قرار داده شده است. تاسیس این موزه سال 1980 می باشد. در صورتی که می خواهید از آیین ، سنت و فرهنگ و تمدن کشور استرالیا مطلع شوید، بهتر است سری به این موزه بزنید. به علاوه این موزه طراحی خاص و فوق العاده ای دارد که مورد علاقه گردشگران و توریست ها می باشد. در این موزه بخش هایی مربوط به مطالعات و پژوهش وجود دارد و همچنین امکاناتی برای آموزش و تفریح کودکان دراین موزه پدید آمده است. رستوران، کافه، پارکینگ و زمین های بازی در نواحی اطراف این موزه قرار گرفته است.

باغ وحش تارونگا

در باغ وحش تارونگا می توانید ارتباط نزدیک با حیات وحش داشته باشید. این باغ وحش در یکی از محله های بالای شهر به نام مزمان قرار گرفته است. در این باغ وحش از مواجه با خرس های کوالا، فک های دریایی و زرافه های جذاب لذت ببرید.

آیا اماکن دیدنی استرالیا در شهر کانبرا را می شناسید؟

معنی کانبرا در زبان بومی استرالیا، مکان ملاقات می باشد. همچنین علت دیگر نام گذاری این شهر تقابل دو کوه با یکدیگر می باشد، نام این کوه ها سیاه و کوه Ainslie می باشد. مکان قرار گیری شهر کانبرا در جنوب غربی شهر سیدنی و شما شرقی شهر ملبورن می باشد. در جنگل های بومی این شهر ، گیاه اوکالیپتوس به وفور یافت می شود که یکی از منابع سوختی می باشد. در ادامه اماکن دیدنی استرالیا در شهر کانبرا را برای شما آورده ایم. ساختمان قدیمی مجلس، دریاچه برلی گریفین (Burley Griffin lake) ، مکان ملی که به منزله یادبود جنگ می باشد و گالری ملی استرالیا، اماکن دیدنی استرالیا در شهر کانبرا هستند که در سفر به این شهر می توانید از آنها دیدن کنید و اوقات خوشی را در این شهر داشته باشید.

برلی گریفین (Burley Griffin)

یک دریاچه مصنوعی که در مرکز شهر کانبرا واقع شده است و در سال 1963 روی رودخانه مولونگلو ساخته شده است. عمق این دریاچه 18 متر می باشد که انواع تفریحات و سرگرمی بر روی دریاچه فراهم شده است. در نزدیکی دریاچه انواع مراکز خرید، رستوران، تفریحات آبی وجود دارد. در صورتی که می خواهید نمای شهر را از بالا ببینید و از تماشای زیبایی های شهر لذت ببرید می توانید بالن اجاره کنید .

باغ وحش و آکواریوم ملی

باغ حش از جمله جاذبه های گردشگری است که در بیشتر شهرها و کشورها وجود دارد. اما چیزی که باعث تفاوت این باغ وحش با سایر مکانها شده است ، حیات وحش منحصر به فرد و متنوع در کشور استرالیا می باشد. وجود گونه های خاص و کمیاب از ویژگی های خاص این باغ وحش می باشد. گونه های نادری مانند چیتا، شیر، ببر، زرافه، پاندای قرمز و خرس خورشیدی. در آکواریوم موجود در این باغ وحش نیز می توانید موجودات کوچک و حتی کوسه را مشاهده نمایید .

کتابخانه ملی کانبرا

این کتابخانه در سال 1968 تاسیس شده و کار خود را آغاز نموده است ، در این کتابخانه کتاب های ارزشمند و قدیمی استرالیایی وجود دارد همچنین اسناد قدیمی، نسخه های خطی ، روزنامه های قدیمی، عکس و موزیک های قدیمی در این کتابخانه نگه داری می شود. علت دیگر شهرت این کتابخانه ملی نورپردازی و معماری فوق العاده زیبای آن می باشد که در شب جلوه زیبایی را به این بنا می دهد.

باغ های سبز کوکینگتون (Cockington)

از علت های شهرت شهر کانبرا باغ مینیاتوری کوکینگتون می باشد. در این باغ تفریحا ت و سرگرمی های زیادی وجود دارد. قطارهای مینیاتوری، باغ و خانه های کوچک و بناهای معروف در این ناحیه وجود دارد . در این منطقه قطارهای مخصوصی وجود دارد که امکان بازدید از نقاط مختلف کوکینگتون را برای شما فراهم آورده است.

موزه راه آهن کانبرا

در این موزه تاریخچه استفاده از قطار در کشور استرالیا را شاهد هستیم. در این موزه امکان مشاهده اولین قطار استرالیایی به نام لوکو 1210 وجود دارد ، این قطار در سال 1878 استفاده می شده است. مجموعه ای از قطارهایی که در سالیان گذشته در این کشور استفاده شده است را می توانید ببینید. همچنین این موزه مکانی هیجان انگیز برای کودکان می باشد. می توانید با قطار به فیشویک بروید و تجربه سفری به سبک قدیم را با این قطارها داشته باشید.

جزیره فراسر از جاذبه های گردشگری استرالیا در کدام شهر واقع شده است؟

این جزیره زیبا از جاذبه های گردشگری استرالیا در کوئینزلند واقع شده است که جنگل های انبوه، تپه های شنی، دریاچه های آب شیرین را دارد. این جزیره بزرگ ترین جزیره ماسه ای در سراسر جهان می باشد. دلیل شهرت این جزیره وجود نژادی از سگ به نام دینگو می باشد که نژادی اصیل از سگ های موجود در استرالیا می باشد. دینگو یک نوع سگ وحشی است که گوش های کوتاه و دم پر مو دارد.

از معروف ترین جاذبه های دیدنی استرالیا چه مکانی می‌باشد؟

پل بندرگاه از جاذبه های دیدنی استرالیا می باشد و یکی از نمادهای معروف این کشور است. به این بنا لقب «جالباسی» داده اند و می توان آن را بزرگترین پل قوسی فولادی در جهان به حساب آورد. این پل در سال 1932 ساخته شد ، این پل در ارتفاع 134 متری بندرگاه قرار گرفته و دارای طول 500 متر می باشد که در یک سر آن سواحل شمالی سیدنی و در سر دیگر آن منطقه تجاری قرار گرفته است. توریست ها می توانند به نوک پل بروند و از آنها تمام شهر و بندرگاه را زیر پای خود مشاهده کنند و تماشای این مناظر لذت ببرند. یکی از بازیگران معروف استرالیایی به نام پل هوگان قبل از شهرت، روی این پل به عنوان نقاش مشغول به کار بوده است.

پیشنهاد میکنیم برای دریافت اطلاعات کامل درمورد ویزای توریستی کشور استرالیا مطلب جامع ما در این باره را مطالعه فرمایید.

از عجیب ترین مکان‌های دیدنی استرالیا چه مکانی می‌باشد؟

از هفت عجایب طبیعی در جهان در استرالیا وجود دارد که دیواره بزرگ مرجانی نام دارد. موجودات زنده موجود در این دیواره مرجانی از فضا قابل مشاهده می باشند. در این منطقه 400 نوع مختلف مرجان و 1500 گونه متفاوت ماهی استوایی زندگی می کنند. این دیواره 2300 کیلومتر طول دارد که از 900 جزیره و 2900 صخره مرجانی تشکیل شده است و آن را تبدیل به بزرگترین پدیده مرجانی در دنیا کرده است . علاوه بر این که این پدیده از مکانهای دیدنی استرالیا می باشد ، در دنیا نیز از جاذبه های طبیعی مهم به شمار می آید.

از توجه شما به این مقاله کمال تشکر را داریم، امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ پرسش‌های شما داده شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *