در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع جاهای دیدنی تورنتو بپردازیم. تورنتو یکی از پر ازدحام¬ترین شهرهای کانادا به شمار می¬رود که بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه، به رتبه چهارم پرجمعیت¬ترین شهرهای آمریکای شمالی دست یافته است. در واقع این شهر مرکز استان اونتاریو بوده و به دلیل وجود جاذبه-های دیدنی بسیار زیاد، به یکی از گردشگر پذیرترین مناطق تبدیل شده است. ما علاوه بر این در مقاله ای دیگر به معرفی جاهای دیدنی شهر ونکوور کانادا نیز پرداختیم که میتوانید آن را از اینجا مطالعه بفرمایید.
به سوالات زیر باید پاسخ دهیم:

  1. دیدنی¬های تورنتو کدامند؟
  2. مهم¬ترین جاهای دیدنی تورنتو برای عاشقان طبیعت کدام مناطق¬اند؟
  3. مراکز تفریحی و سرگرمی تورنتو را عنوان کنید؟
  4. هزینه سفر به تورنتو چگونه محاسبه می¬شود؟

جاهای دیدنی از تورنتو

دیدنی¬های تورنتو کدامند؟

1. موزه سلطنتی انتاریو (Royal Ontario Museum In Toronto):

این موزه جزو یکی از بزرگ¬ترین موزه¬های موجود در کانادا به حساب می¬آید، که می¬توان با حضور در آن به تماشای گذشته تاریخی مناطق مختلفی از جهان نشست. در این موزه چیزی حدود 6 میلیون اثر باستانی مختلف از جای جای جهان وجود دارد، که ایران نیز شامل آن می¬باشد.

کلکسییون موزه

کلکسیون موزه

در این مجموعه آثار مختلفی از بخش¬های فرهنگی و طبیعی وجود دارد که از جمله آن می¬توان به مجموعه علوم و زمین شناسی، آثار هنری و فرهنگی، مجموعه انسان شناسی و دیگر رشته¬ها اشاره کرد.
آثاری که در قسمت باستان شناسی این موزه قرار دارد، از تمام نقاط جهان جمع¬آوری شده که شامل قومیت-های جزایر کانادا، سرخ پوستان اینویت، محوطه¬های جنگی، سرزمین¬های پر درخت و ساحل شمال غربی می-باشند.
در این موزه بخش¬های بزرگی از مجموعه آثار یونانی و رومی قرار دارد که در بخش روم، آثاری از جمله سنگ-های قیمتی، شهاب سنگ، مواد معدنی و … موجود است. علاوه بر این مجموعه¬ای از مهم¬ترین فسیل¬های کشف شده همچون فسیل کامبری از کلمبیا در این موزه نگهداری خواهد شد.

قسمتی از موزه

آثار ایرانی

مجموعه آثاری که مربوط به ایران می¬باشد، از دوره¬های مختلفی جمع¬آوری شده و از جمله آن، ظروف سفالینی است که مربوط به هزاره چهارم پیش از میلاد است. نشان¬های طلایی که مربوط به دوره هخامنشیان می¬باشد، سرامیک¬های سده 12 مربوط به کاشان و سفال¬های ایرانی هستند.

2. قصر کازالوما (Casa Loma)

یکی از شگفت¬ انگیز¬ترین بناهایی که مربوط به قرون وسطا بوده و در ارتفاع 140 متری از سطح زمین ساخته شده است. این خانه باغ که در مرکز تورنتو واقع شده مربوط به سبک گوتیک بوده و امروزه به موزه تاریخی در این شهر تبدیل شده است.
به این دلیل که ظاهر قصر کازالوما به شکلی خاص طراحی شده، یکی از مناطق پر طرفدار از منظر فیلم¬سازان برای تولید فیلم و سریال به شمار می¬رود. علاوه بر آن برای برگزاری مراسم مختلفی همچون ازدواج از این خانه باغ استفاده خواهد شد.

قصر کازالوما

سرگرمی¬های مختص به قصر کازالوما

یکی از برج¬های موجود در این قصر به محلی خاص برای دیدن زیبایی¬های چشم نواز تورنتو مبدل گشته و در راهروهایی که به صورت مخفی طراحی شده¬اند، اتاق¬هایی آراسته وجود دارد، که بازدید کنندگان می¬توانند در آن به استراحتی کوتاه بپردازند.
در اطراف قصر 5 نوع از گیاهان مختلف، به همراه آب نما و تندیس¬هایی قدیمی جلوه زیبایی را به بخش بیرونی این خانه باغ بخشیده است. به علاوه آن تپه¬ای در محوطه بیرونی این قصر خود نمایی می¬کند، که سراسر آن با گل¬های وحشی پوشیده شده است.

3. بازارچه سنت لاورنس تورنتو (ST. Lawrence Market)

این بازارچه قدمتی بیش از 200 سال دارد که یکی از مناطق توریستی زیبا و چشم نواز تورنتو به حساب می¬آید. در این بازار انواع مواد غذایی و پوشاک به خریداران عرضه می¬شود.
بازار سنت لاورنس از دو بخش اصلی شمالی و جنوبی تشکیل شده است که بخش جنوبی آن مربوط به مواد غذایی بوده و بخش شمالی آن روزهای شنبه مختص به کشاورزان می¬باشد و روزهای یک شنبه اجناس آنتیک در این بازار به فروش می¬رسد.

بازار سنت لاورنس

ساختمان¬های بازار سنت لاورنس

بازار جنوبی: در این بخش از بازار، علاوه بر فروش مواد غذایی مراسمات مختلفی نیز برگزار خواهد شد.
بازار شمالی: این قسمت از مجموعه به بازار کشاورزان معروف است و بیش از یک قرن قدمت دارد.
تالار سن لاورنس: این قسمت از بازار در روزهای سه شنبه تا شنبه برای عموم مردم باز است و می¬توانند برای فروش محصولات خود از این قسمت استفاده نمایند.

اگر نیاز به اطلاعات جامع و کاملی درباره تورنتو و اقامت در کانادا دارید صفحه اقامت کانادا را در سایت مهاجران حتما دنبال کنید.

مهم¬ترین جاهای دیدنی تورنتو برای عاشقان طبیعت کدام مناطق¬اند؟

مناطق طبیعی جزو یکی از آرامش¬ بخش¬ترین نواحی است که انسان برای دور شدن از هیاهوی شهر و زندگی ماشینی می¬تواند به آن پناه ببرد. تورنتو به دلیل وجود چنین جاذبه¬هایی هر ساله گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می¬کند. از جمله این مناطق شامل:

1. آبشار نیاگارا

نیاگارا یکی از جاذبه¬های طبیعی و زیبای کانادا به حساب می¬آید که فاصله¬ای یک ساعت و نیمه از تورنتو دارد. در واقع آبشار نیاگارا مرز بین آمریکا و کانادا بوده که حاصل تجمع سه آبشار مختلف به نام¬های نعل اسب، نقاب عروس و آبشار آمریکایی می¬باشد.

آبشار نیاگارا از دیدنی های تورنتو

این آبشار ارتفاعی بیش از 50 متر دارد و به دلیل فشار زیاد آب، آن را یکی از قوی¬ترین آبشارهای مناطق شمالی آمریکا می¬شناسند، همین موضوع سبب شده تا از آن به عنوان نیرویی برای تولید برق استفاده شود.
همان گونه که گفته شد، این آبشار فشار بسیار زیادی دارد که سبب شده تا در هر دقیقه چیزی نزدیک به 60 تن نمک و خاک را با یکدیگر مخلوط کند، که حاصل این تداخل، به دست آمدن رنگ سبزی است که زیبایی دوچندانی را به آبشار می¬بخشد.

سرگرمی¬های آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا بیش از 1200 سال عمر دارد، که حدود 200 سال است آن را به عنوان مناطق گردشگر پذیر می¬شناسند. تفریحات زیادی در این آبشار برای گردشگران در نظر گرفته شده است که از جمله مهیج¬ترین آن¬ها زیپ لاین، قایق سواری و … است و برای افرادی که به ماجراجویی علاقه دارند بسیار مهیج می¬باشد.

زیبایی های ابشار نیاگارا در تورنتو

دسترسی به آبشار نیاگارا

در صورتی که به تورنتو سفر کرده باشید می¬توانید با استفاده از اتومبیل¬های شخصی یا اجاره¬ای با گذشت حدود 120 کیلومتر به پل رنگین کمان که در جوار آبشار نیاگارا قرار دارد برسید. علاوه بر اتومبیل¬های شخصی می¬توانید از اتوبوس¬های شاتل نیز استفاده نمایید.

2. جزایر تورنتو

این جزایر را در گذشته¬ای نه چندان دور با نام هیاواثا می¬شناختند، که اسم یکی از رهبران بومی این منطقه بوده و نقش مهمی را در تشکیل اتحادیه ایروکوس داشته است. در واقع جزایر تورنتو متشکل از جزایر کوچکی بوده که به صورت زنجیره¬وار در قسمت جنوبی تورنتو قرار گرفته¬اند.
این جزیره مراکز تفریحی و سرگرمی بسیار زیادی را برای گردشگران به وجود آورده که از جمله آن می¬توان به پارک¬های محلی، باشگاه قایقرانی، دوچرخه سواری و … اشاره کرد.
جالب است که بدانید این جزیره از 1864 جزایر کوچک و بزرگ مختلف تشکیل شده¬اند، که تعدادی از آن¬ها در نیویورک واقع شده¬ است. بخش¬هایی از جزایر تورنتو را به مالکان شخصی واگذار نموده¬اند که برخی آن را به مراکز تفریحی و تعدادی دیگر نیز به مناطق مسکونی تبدیل کرده¬اند به همین منظور ورود به آن برای افراد عادی غیر قانونی می¬باشد.

اقامت در این جزیره

در اواخر قرن 20 و اوایل قرن 21 منازل لوکسی در بخش مرکزی جزایر تورنتو ساخته شد که به ویلاهای تابستانی افراد ثروتمند منطقه تبدیل شد. پس از این که در سال 1910 این مناطق با بحران مالی روبرو شدند، مالکان شخصی مجبور به واگذاری ویلاهای خود به شهرداری تورنتو شدند.
به همین منظور مالکیت این ویلاها در حال حاضر مختص به شهرداری است و گردشگران می¬توانند در ازای پرداخت مبالغی این ویلاها را برای مدتی مشخص کرایه کنند. تمامی سازه¬های ساخته شده به رنگ سفید بوده¬اند، اما عمارت آرتور ماسی و گوردون گودرهام جزو زیباترین منازل این منطقه به حساب می¬آیند.

دسترسی به جزایر تورنتو

یکی از مقرون به صرفه¬ترین راه¬هایی که می¬توان با استفاده از آن به این مجمع الجزایر دسترسی پیدا کرد، استفاده از قایق¬های محلی است. شایان ذکر است که می¬توان با استفاده از ماشین¬های شخصی نیز به این مناطق سفر کرد که در چنین حالتی باید با بهره گیری از قایق¬های مخصوص اتومبیل خود را به جزیره منتقل کنید.

3. های پارک (High Park)

این پارک با مساحتی حدود 399 هکتار به عنوان یکی از بزرگ¬ترین پارک¬های عمومی در این شهر به حساب می¬آید. پوشش¬های گیاهی متنوع و زیبایی در این پارک وجود دارد که از نظر بومیان این پارک را به جواهر واقعی تورنتو تبدیل کرده است.

برکه

یکی از زیباترین مناطق¬ پارک تورنتو، برکه آن است که علاوه بر مسیرهای پیاده روی که در این قسمت طراحی شده، مسیرهایی برای دوچرخه سواری و کوهنوردی نیز در این قسمت پارک برای دوستداران این نوع ورزش¬ها تعبه شده است.

برکه

محوطه سگ¬ها

در قسمت¬هایی از پارک محوطه¬ای وجود دارد که به سه بخش برای نگه¬داری سگ¬ها تبدیل شده است. این قسمت از پارک به صورت کامل حصار کشی نشده و بخش¬هایی از آن را درختان به صورت طبیعی از دیگر مناطق جداسازی کرده¬اند. در این قسمت می¬توان سگ¬های خانگی را برای ساعاتی از بند آزاد کرد.

باغ وحش

در این فضای تفریحی باغ وحشی با مساحت کم طراحی شده که برای دسترسی به آن می¬توان از طریق ورودی جاده اصلی اقدام کرد. در این باغ وحش حیواناتی همچون آهو، طاووس، گربه، گاو میش و کبوتر نگه داری می¬شود که از ساعت 7 صبح تا 7 شب بازدید از آن برای عموم مردم رایگان است.

امکانات ورزشی

در واقع های پارک دارای 6 زمین فوتبال، بیس بال و تنیس بوده که همه روزه پذیرای افرادی است که به این رشته¬های ورزشی علاقه¬مند می¬باشند. علاوه بر این چند زمین استخر به صورت روباز در نزدیکی این منطقه قرار دارد که تمام روز در تابستان به روی عموم مردم باز است.
مراکز قایق¬ رانی، دوچرخه سواری، پیاده روی و زمین یخی مخصوص اسکیت از جمله مراکزی هستند که جزو امکانات ورزشی این پارک به حساب می¬آیند.

نمایی زیبا از این پارک

4. باغ وحش تورنتو

این باغ وحش مساحتی بالغ بر 287 هکتار را دارد، که با داشتن 5000 گونه مختلف جانوران به یکی از جذاب¬ترین باغ وحش¬های منطقه تبدیل شده است. این باغ وحش به عنوان بزرگ¬ترین مرکز نگه داری از حیوانات در کانادا شناخته می¬شود.
این مجموعه به 7 قسمت مختلف از منظر جغرافیایی تبدیل شده که هر کدام از آن¬ها گیاهان و جانوران مختص به یک منطقه را نشان می¬دهد، که در ادامه به بررسی آن می¬پردازیم:

ایندومالایا

در این بخش 2 سالن و 4 منطقه با فضایی باز قرار دارد که حیوانات مختص به کشور هند و جنوب شرقی آسیا را برای علاقه¬مندان به نمایش می¬گذارد. در این قسمت حیواناتی از قبیل اورانگوتان سوماترا، ببرهای نایاب، بوزینه دم کوتاه، گاو وحشی هندی، انواع اردک، خوک خرطوم دراز و انواع ماهی¬ها را می¬توان مشاهده کرد.

آفریقا

این قسمت جزو یکی از بزرگ¬ترین بخش از این باغ وحش¬ است که در سال 1998 تاسیس شد، و در جهان یکی از بزرگ¬ترین مناطق نگه داری از حیوانات وحشی به شمار می¬رود. این قسمت از باغ وحش حیواناتی نظیر گورخر، بز کوهی،اسب آبی، زرافه ماسایی، شیر سفید، کفتار خالدار و بابون¬ها نگه¬داری خواهند شد.

کانادا

بخشی از باغ وحش که مربوط به حوزه کانادایی آن است در دره روژ قرار گرفته و شامل حیواناتی از قبیل گاومیش¬های کوهان دار، یوز پلنگ، گوزن شمالی، راکون، سیاهگوش و خرس گریزلی می¬باشد.

آمریکا

در این بخش حیوانات مختلفی از آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی جمع آوری شده¬اند. این قسمت از باغ وحش متشکل از بخش مختلفی همچون خزندگان، دوزیستان، حشرات و ماهی¬ها است، و تعدادی از حیوانات محبوب آن شامل تنبل لیندسی، سگ¬های آبی، شیرهای طلایی، کروکدیل آمریکایی، سمور رودخانه¬ای، ماکائو، جگوار، فلامینگو، میمون¬های عنکبوتی، کپیبارا و … می¬باشند.

شیر آفریقایی

استرالیا

در این بخش نیز حیوانات مربوط به استرالیا و قسمت¬های اطراف آن پرورش داده می¬شوند که از جمله آن شامل کانگروی خاکستری، کانگروی قرمز، کانگروی درختی، طوطی دم قرمز، اژدهای کومودرو و … است.

اوراسیا

این قسمت جزو یکی از قدیمی¬ترین بخش¬های باغ وحش به حساب می¬آید، که در سال 2014 مورد بازسازی قرار گرفت. حیوانات مربوط به این قسمت شامل شتر دوکوهان، پلنگ برفی، پاندای قرمز و اسب پرزوالسکی می¬باشند.

مسیر پیاده روی تندرا

در این بخش از باغ وحش نیز می¬توان حیواناتی از قبیل خرس قطبی، روباه و گوزن قطب شمال، گوزن شمالی، گوزن برفی و جغد برفی را مشاهده کرد.

منطقه کشف

این منطقه در واقع بخشی است که می¬توان در آن به کودکان آموزش¬های متنوعی را داد تا بتوانند در کنار بازی با حیوانات بی خطر، موضوعات آموزشی را بهتر یاد بگیرند.

منطقه کشف

مراکز تفریحی و سرگرمی تورنتو را عنوان کنید؟

1. ورزشگاه راجرز سنتر تورنتو (Rogers Centre)

ورزشگاه راجرز سنتر که یکی از بزرگ¬ترین مراکز ورزشی جهان به شمار می¬آید علاوه بر وسعت، در کل جهان اولین استادیومی است که سقف آن به صورت کامل جمع خواهد شد. این ورزشگاه در مجاورت برج CN واقع شده و دارای طراحی خاص و منحصر به فردی است.

1. ورزشگاه راجرز سنتر تورنتو
ورزشگاه راجرز سنتر در سال 1989 به صورت کامل ساخته شد و قادر به میزبانی از هزاران تماشاگر می¬باشد. در واقع این ورزشگاه برای برگزاری المپیک مونترال طراحی و ساخته شد و قادر است رویدادهای مختلف ورزشی از جمله فوتبال و بیس بال را در خود جای دهد.

2. منطقه تفریحی (Entertainment District)

یکی از بزرگ¬ترین مناطق تفریحی و سرگرمی در تورنتو به حساب می¬آید که می¬توان در آن هر روزه شاهد کنسرت، موسیقی و تئاترهای مختلفی بود. به علاوه آن در این منطقه می¬توان شاهد جاذبه¬های تفریحی مختلفی از جمله رستوران، هتل و فروشگاه باشیم.

3. آکواریوم ریپلی کانادا (Ripley Aquarium Of Canada)

یکی از زیباترین و شگفت انگیز¬ترین جاذبه¬هایی موجود در تورنتو آکواریم ریپلی می¬باشد، که نمایشگاهی از انواع موجودات دریایی را تشکیل داده است. ساخت این آکواریوم در سال 2011 شروع و در سال 2013 بازگشایی شد.

آکواریوم ریپلی کانادا

آب¬های کانادایی

کانادا یکی از گنجینه¬های زیستی انواع حیوانات آبی به شمار می¬رود که 17 گونه مختلف زیستی را در خود جای داده است. تعدادی از این جانوران در آکواریوم ریپلی در معرض نمایش عموم قرار گرفته که از جمله آن شامل مار ماهی، هشت پای غول آسا، صخره ماهی، شاه ماهی و خار ماهی می¬باشد.

تالاب خطرناک

در واقع این بخش از آکواریم یک تونل زیر آبی بوده که وسیع¬ترین مخزن آکواریوم ریپلی را تشکیل داده¬ است. این بخش از آکواریوم با استفاده از یک نوار نقاله به صورت متحرک درآمده و محل نگه¬داری ماهی¬های گوناگونی چون کوسه ساندبار، استینگری، اره ماهی و لاک پشت¬های سبز دریایی می¬باشد.

مرکز اکتشاف

در این بخش از آکواریم می¬توان فعالیت¬های مختلفی از جمله مشاهده حباب زیر آب و لمس فسیل¬های زنده را تجربه کرد. در این مرکز موجودات مختلفی از جمله دلقک ماهی، خرچنگ و جراح ماهی وجود دارند.

مرکز اکتشاف
افرادی که در این بخش از آکواریم حضور دارند می¬توانند با همکاری کارکنان این قسمت پوست بدن موجودات مختلفی از جمله لقمه ماهی و کوسه را لمس کنند.

پرتوهای خورشیدی

در این قسمت از آکواریم می¬توان شاهد سه گونه مختلف از ماهی¬های پهن برقی بود که در ساعات خاصی از شبانه روز بازدید کنندگان می¬توانند ناظر غذا دادن غواصان به این نوع از ماهی¬ها باشند. در این بخش ماهی-هایی از جمله کوسه سر چکشی و لقمه ماهی پرورش داده می¬شوند.

4. مرکز خرید ایتون سنتر (Eaton Center)

این مرکز خرید یکی از بزرگ¬ترین مراکز تفریحی و سرگرمی در قلب تورنتو است، که به یکی از جاذبه¬های توریستی نیز تبدیل شده و هر ساله میلیون¬ها گردشگر را جذب خود می¬کند. در واقع ایتون سنتر متشکل از 4 طبقه بوده که 3 طبقه آن مخصوص خرده فروشی و طبقه چهارم پارکینگ اختصاصی برای بازدید کنندگان است.

مرکز خرید ایتون سنتر

علاوه بر فروشگاه¬های معروف و مختلفی از جمله گپ، ایندیگو بوکس، اچ اند ام و سیرز، فواره دیدنی در مرکز این فروشگاه واقع شده که زیبایی آن را دوچندان کرده است. آب این فواره تا حدود 26 متر بالا می¬رود، و می¬تواند به محلی زیبا برای استراحت تبدیل شود.
در این مرکز خرید یکی از بزرگ¬ترین فود کورت¬ها وجود دارد، که متشکل از 24 رستوران و بیش از 1000 صندلی برای استراحت و رفع گرسنگی بازدید کنندگان است. به دلیل این که ایتون سنتر یکی از پر بازدیدترین مراکز دسته جمعی شهر به شمار می¬رود، در تمام طول سال، غیر از کریسمس این مرکز باز است.

هزینه سفر به تورنتو چگونه محاسبه می¬شود؟

هزینه سفر به تورنتو تقریبا نسبت به شهرهای دیگر کانادا بیش¬تر است، اما با این وجود نسبت به کشورهایی که با این شهر هم رده هستند، مقرون به صرفه¬تر می¬باشد. به همین منظور است که گردشگران بسیار زیادی تورنتو را به عنوان مقصد خود انتخاب می¬نمایند.
با این وجود هزینه تمام شده سفر به تورنتو می¬تواند به عوامل مختلفی مربوط باشد که از جمله آن شامل هزینه محل اقامت، خورد و خوراک، مقاصد مورد بازدید و … باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *