در این مقاله قصد داریم مطالبی در مورد انواع اقامت انگلستان برای شما مخاطبان گرامی بیان کنیم، امیدواریم تا پایان این مطالب با ما همراه باشید و از مطالعه آن بهره کافی را ببرید.
سوالاتی در رابطه با موضوع مورد نظر وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به برخی از آنها پاسخ دهیم:

انواع اقامت انگلستان

کشور انگلستان به دلیل اینکه مرز ساحلی آن به مساحتی در حدود هزار کیلومتر می باشد ؛ به گسترده ترین کشور در بریتانیا تبدیل شده است که افراد زیادی در هرسال از کشور های دور و نزدیک تمایل دارند که به این کشور مهاجرت کنند و مقیم انگلستان شوند و از راه های متعددی این کار را انجام می دهند برخی از آنها برای کار؛ برخی دیگر برای ادامه تحصیل و … به این کشور جذب می شوند . پایتخت این کشور مهاجر پذیر و گسترده شهر لندن شهر شیران غران می باشد و پایتخت انگلستان جزء بزرگ ترین و توسعه یافته ترین شهرها در اروپا به شمار می رود .

شب در لندن


مردم این کشور که به زبان اصلی خود یعنی انگلیسی بریتانیایی صحبت می کنند . به دلیل اینکه برای دریافت ویزای کشور انگلستان باید به صورت عمومی یکی از روشها را انتخاب کرد ؛ دولت بریتانیا برای افرادی که قصد دارند ، در این کشور فعالیتی را انجام دهند و کسب و کاری را راه اندازی کنند ؛ ویزای کاری صادر می کند که البته این افراد باید شرایطی خاصی را داشته باشند .

انگلیس به واسطه شرایط جغرافیایی مناسب و بهره‌مندی از حط ساحلی فراوان یکی از مقاصد ایرانیان برای مهاجرت و سپس اقامت است، از جمله این ویزا‌ها ویزا کاری می‌باشد که اگر یک کار از انگلیس به شما پیشنهاد شد می‌توانید برای اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهید.


بیشتر اشخاص تمایل دارند از این طریق به صورت دائم در کشور انگلستان ساکن شوند ؛ تنها روشی که برای مهاجرت از راه کار و دریافت ویزای انگلستان وجود دارد ، از راه جاب آفر امکان پذیر می‌باشد و این روش به این معنی است که باید از جانب یک کارفرمای معتبر از این کشور به شما کاری پیشنهاد شود و نکته ای که در رابطه با این روش وجود دارد ، این است که شرایط و موقعیت این کار برای شخصی که در آن کشور تحصیل کرده است و از دانشجو‌های این کشور محسوب می شود ؛ کاملا متفاوت می‌باشد . بنابراین در رابطه با کار در انگلستان نکات و شرایطی وجود دارد و افرادی که تمایل دارند از طریق کار به این کشور وارد شوند و در آن اقامت داشته باشند باید از آن مطلع باشند ؛ بنابراین در این قسمت به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • در رابطه با کار در کشور انگلستان به یک اسپانسر مالی نیاز می‌باشد و مبلغی که برای این کار پرداخت می‌شود ، برای شخص اصلی و شخص همراه کاملا متفاوت می باشد و این مبلغ نیز باید سه ماه پیش از این که درخواست صورت بگیرد ، باید به حساب شخصی واریز گردد و باید از این سه ماه پرداخت پرینت گرفته شود ؛ نکته‌ای که در رابطه با شخص همراه وجود دارد ، این است که باید این همراه همسر و فرزندان شخص باشند و سن آنها نیز زیر ۱۸ سال باشد .
 • برای افرادی که به کشور انگلستان مهاجرت می کنند ، ساعت کاری مشخصی در نظر گرفته شده است و این ساعت کاری در حدود سی ساعت کاری در طول هفته می باشد .
 • به منظور دریافت کردن ویزای کاری در کشور انگلستان ، داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی که معتبر و مورد تایید باشد و همچنین تسلط داشتن به زبان و داشتن مدرک آن نیز الزامی می باشد .
انواع اقامت در انگلستان

چکیده: برای اخذ اقامت دائمی انگلستان لازم است تا از جاب آفر استفاده کنید، این روش با روش اقامت به واسطه تحصیل در دانشگاه به شدت متفاوت است، لازم به ذکر است که برای اخذ این نوع از اقامت باید یک اسپانسر مالی داشته باشید، از نکات دیگر در این مورد به طی کردن 30 ساعت کار در این کشور باید بپردازیم، اما اگر قصد مطالعه بیشتر در حوزه شرایط کار و مشاغل مورد نیاز انگلیس را دارید پیشنهاد می‌شود از مقاله‌ای که در این حوزه تالیف گردیده استفاده کنید.

اقامت انگلستان از طریق کار چگونه انجام می‌شود ؟

در رابطه با دریافت ویزای کاری برای دریافت انواع اقامت در کشور انگلستان باید به این نکته توجه کنید که اگر قصد داشته باشید که از کشور ایران شخصی را پیدا کنید که در این کشور کافرما باشد ؛ بعد از آن شرایط و موقعیت شما را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهد و برای کار شما موافقت خود را اعلام کند و از این راه برای شما دعوت نامه ارسال نماید . باید این چنین بیان کنیم که انجام دادن این کار و طی کرن این فرآیند بسیار پیچیده می باشد . در سال های گذشته به دلیل اینکه افراد زیادی به این کشور برای کار ؛ مهاجرت می کنند امکان پیدا کردن و گرفتن دعوت نامه به طور مستقل کاری بسیار سخت و حتی در بیشتر موارد غیر ممکن می باشد ؛ به همین دلیل به اشخاصی که قصد دارند در انگلستان به کار و فعالیت بپردازند؛ پیشنهاد می کنیم که در ابتدای کار و برای آسان شدن این فرآیند یک دوره تحصیلی را در این کشور بگذرانند تا با این کار بتوانند نظر مثبت کارفرما را جلب نمایند و همچنین به واسطه این کار بتوانند فعالیت مورد نظر خود را انجام دهند .
البته باید به این نکته نیز اشاره کرد؛ افرادی که سابقه کاری بسیار خوبی دارند و در کار خود از نظر تخصصی بسیار توانمند هستند می توانند به موسسات حقوقی که کار مهاجرت را انجام می دهند مراجعه نمایند و شرایط و سابقه کاری خود را شرح دهند تا از این طریق از پیشنهاد هایی که برای استخدام در کشور انگلستان وجود دارد مطلع شوند و بعد از این کار نیز با بررسی و مقایسه ای که بر روی رزومه کاری و شرایط شخص صورت می گیرد در صورت موافقت با آن می توان از طریق این موسسات که ارتباطات زیادی با مراکز کاریابی دارند ؛ برای ارسال دعوت نامه کاری تقاضا کنید و موضوعی که در رابطه با این مسئله وجود دارد این است که باید شغلی را که شما درخواست آن را داده اید در انگلستان مورد تایید کافرمایان قرار گیرد.

چکیده: به این دلیل که افرادی زیادی از این طریق به انگلستان مهاجرت کرده‌اند توصیه می‌گردد تا برای انتخاب بهترین روش از مراحل تحصیلی و اخذ ویزا تحصیلی انگلیس استفاده کنید تا به واسطه مطالعه و یا آموزش امکان اخذ ویزا داشته باشید، اما به افراد با سابقه کار بالا و تخصص پیشنهاد می‌شود تا برای کسب شانس بیشتر برای مهاجرت به دفاتر وکالت که با شرکت‌های جذب نیرو در ارتباط هستند، مراجعه نمایید


نکته:افرادی که قصد دارند برای کار به این کشور مهاجرت کنند باید به این مورد توجه کنند که یکی از شرایط اصلی و مهم پذیرش و کار در این کشور دارا بودن مدرک زبان انگلیسی و مسلط بودن بر روی این زبان می باشد و همچنین حداقل نمره ای که در نظر گرفته شده است نمره 7 آیلتس است که تا مقدار زیادی بیان کننده این مسئله می باشد ، که فرد تسلط و دانش بالایی در زبان دارد.

انگلیس یه شهر جذاب برای مهاجرت


همچنین برای کار در این کشور به شما توصیه می کنیم ، که در دوره هایی که برای کارورزی در کشور انگلستان برگزار می شود ؛ شرکت نمایید تا با کمک این دوره ها بتوانید رزومه کاری پر باری را ارائه دهید و شانس استخدام و پذیرش شما بالا رود . در برخی از موارد نیز کارآموزان در صورت فراگرفتن این دوره و مورد تایید بودن شرکت ها می توانند استخدام شوند . در پایان این مطلب نیز می توان این چنین بیان کرد که : بهترین کار این است که افراد متقاضی برای کار در انگلستان از راه گذراندن دوره های تحصیلی و یا اینکه شرکت در دوره های کارورزی که در این کشور برگزار می شود ؛ مشغول به فعالیت شوند .


آیا می دانستید که می توان اقامت انگلیس از طریق خرید ملک را به دست آورد ؟

هماطور که در مطالب بالا بیان کردیم دریافت اقامت از کشور انگلستان کار دشواری بوده و شرایط خاص خود را دارد و اگر شما تمایل به اقامت در این کشور را دارید ؛ باید به قواعد و قوانینی که در این زمینه وجود دارد توجه کنید . دریافت اقامت به صورت دائم در کشور انگلستان کاری بسیار پیچیده و سخت می‌باشد. بنابراین می‌توان این چنین بیان کرد که یکی از راه‌هایی که برای رفتن اقامت در این کشور وجود دارد این است که شخص در این کشور یک ملک را خریداری نماید ؛ به همین دلیل در متن پایین به چگونگی انجام این کار و نحوه خرید ملک اشاره خواهیم کرد :


اقامت در کشور انگلستان به وسیله خرید ملک یک مسئله مهم و اساسی می باشد که بیشتر افرادی که قصد دارند در این کشور اقامت کنند؛ این کار را انجام می دهند. البته اخذ اقامت در انگلستان و ساکن شدن در این کشور روش های خاص خود را دارد و کار راحتی نیست. در حقیقت شما با خریداری کردن یک ملک می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید. ولی در رابطه با این کار نکاتی از قبیل : هزینه های گوناگون برای خرید ملک ، چگونگی خریداری ملک وجود دارد که باید به آن توجه شود .


مراحل خرید ملک در کشور انگلستان


اگر شما بخواهید در این کشور ساکن شوید و اقامت آن را به دست آورید برای این کار باید بتوانید از یک روش صحیح و مناسب برای خرید ملک اقدام نمایید که طی کردن این مراحل به این صورت می باشد:

در ابتدای کار و قبل از خرید باید بررسی کنید و یک شخص قابل اعتماد را برای خریدن ملک در انگلستان انتخاب کنید تا وظیفه انجام دادن این کار را برای شما انجام دهد. همچنین در رابطه با این مسئله می توان این چنین بیان کرد که این کار به وسیله یک وکیل مطمئن و با تجربه نیز می تواند صورت بگیرد و استخدام یک وکیل برای طی کردن درست این مراحل کاری منطقی می باشد .
بعد از پیدا کردن یک شخص مطمئن برای خرید ملک در مرحله بعد شما باید در رابطه با نوع ملک و محله ای که می خواهید ملک را در آن جا خریداری کنید ؛ تحقیق نمایید.
در مرحله آخر نیز شما می توانید مبلغ مورد نظر که برای خرید مسکن وجود دارد را تهیه نمایید و به خرید مسکن اقدام کنید .


اقامت در انگلیس از طریق سرمایه گذاری به چه صورتی انجام می گیرد ؟

یکی از مناسب ترین و بهترین راه هایی که برای تاجران و بازرگانان ایرانی برای اقامت در انگلستان وجود دارد این است که از راه سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنند. اقامت در کشور انگلستان به روش سرمایه گذاری معمولا با دریافت ویزای سرمایه گذار Tier 1 امکان پذیر می باشد. ولی برای گرفتن ویزای سرمایه گذار Tier 1 باید شرایط و مدرک های خاصی را داشته باشید و قواعد و مقرراتی را رعایت نمایید.
با وجود تغییراتی که به صورت گرفته است و بعد از مذاکره های ” Brexit” و همچنین خارج شدن انگلیس از اتحادیه اروپا؛ این چنین انتظار می رفت که گرفتن ویزای سرمایه گذار Tier 1 به طور موقت لغو شود، ولی در چند سال اخیر تقاضا هایی که از طرف وزارت کشور انگلستان صورت گرفته است؛ بررسی می شود و مورد تایید قرار می گیرد. اگر شما قصد دارید که در کشور انگلستان سرمایه گذاری کنید و درخواستی مبنی بر صدور ویزای سرمایه گذار Tier 1 را بدهید؛ برای این کار نیاز دارید که با یک موسسه حقوقی و کارشناس با تجربه مشورت کنید.


آیا می دانید به چه دلیل کشور انگلستان برای سرمایه گذاری مناسب است؟

کشور انگلستان از زمان های قدیم نیز برای افرادی که به وسیله سرمایه گذاری قصد مهاجرت به این کشور را داشته اند و همچنین برای کمپانی های معتبر دنیا یک مقصد اصلی بوده است. بنابراین علت های زیادی برای اینکه سرمایه گذاری در این کشور جذاب می باشد؛ وجود دارد که در متن پایین به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • وجود داشتن فرصت ها و موقعیت های مالی یا فاینانس در این کشور .
 • داشتن سبک زندگی مناسب در این کشور .
 • فرهنگ مردم این کشور در سطح بالایی می باشد .
 • در این کشور از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ثبات وجود دارد .
 • در این کشور به مسیر های اقامتی دسترسی سریع و مناسب وجود دارد .
اقامت از طریق خرید ملک


با توجه به اینکه موقعیت های سرمایه گذاری زیادی در بخش های گوناگون اقتصادی انگلستان و همچنین مهاجرت از راه سرمایه گذاری برای افرادی که تمایل دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند؛ وجود دارد. به همین دلیل این راه می تواند ایده بسیار خوبی برای بالا رفتن سطح کاری و شغلی باشد. مهاجرت به کشور انگلستان از راه سرمایه گذاری بهترین روش برای دریافت برای دریافت اقامت در این کشور است. در این راه؛ گرفتن ویزای سرمایه گذار Tier 1 یک روش قانونی برای سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور به حساب می‌آید


مهاجرت به کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری دارای چه شرایطی می باشد ؟

با توجه به اینکه مهاجرت به کشور انگلستان و تقاضای ویزای سرمایه گذار Tier 1 دارای ویژگی خاصی می باشد و فرد متقاضی باید این شرایط را برای گرفتن اقامت داشته باشد؛ به همین دلیل در متن پایین به برخی از این شرایط اشاره خواهیم کرد :

 • سن شخص متقاضی باید حداقل 18 سال باشد .
 • شخص باید این مسئله را ثابت کند که او سرمایه ای که به وسیله کشور انگلستان مقرر شده را دارد و همچنین بر روی این سرمایه نیز کنترل کافی خواهد داشت.
 • شخص متتقاضی باید در کشور انگلستان به منظور انجام دادن فعالیت های سرمایه گذاری حساب بانکی افتتاح نماید .
 • فرد باید اثبات کند که جزء دانشجو هایی می باشد که قبلا در کشور انگلستان اسپانسر شده و فاند های او قابلیت انتقال دارد .


چکیده: در پایان این مطلب می توان به این نکته اشاره کرد که دریافت اقامت در این کشور از راه سرمایه گذاری شیوه های گوناگونی دارد و می توان از آن به عنوان ویزای سرمایه گذاری با مبالغ متعدد نام برد و همچنین گرفتن این ویزا شرایط متفاوتی دارد .


آیا می دانید که اقامت در انگلیس چگونه است ؟

اشخاصی که تصمیم دارند به کشور انگلستان مهاجرت نمایند این سوال برای آنها پیش می آید که انواع و شرایط اقامت در این انگلیس به چه صورتی می باشد و برای برطرف کردن این ابهام در رابطه با این مسئله باید این چنین بیان کنیم که رعایت کردن شرایط خاصی که برای دریافت تابعیت در این کشور وجود دارد؛ الزامی می‌باشد و به تمامی این موارد باید توجه شود و آنها را عملی نمود. به همین دلیل در رابطه با این مسئله و چگونگی اقامت در این کشور مطالبی وجود دارد که در متن پایین به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • فردی که متقاضی دریافت تابعیت و اقامت از کشور انگلستان می باشد به سن قانونی رسیده باشد .
 • شخصی که قصد دارد تابعیت این کشور را دریافت نماید باید هیچ نوع سابقه کیفری درحداقل در طی حداقل ده سال گذشته را نداشته باشد .
 • شخص باید از لحاظ جسمی و روانی سالم باشد و مورد تایید قرار بگیرد .
 • فردی که متقاضی دریافت اقامت در این کشور می باشد؛ باید به طور قطعی تصمیم بگیرد که در این کشور زندگی کند.
 • فرد باید پیش از تقاضای دریافت اقامت به مدت پنج سال در این کشور ساکن باشد.
 • شخص برای دریافت اقامت باید در یک سال قبل از تقاضا؛ بیشتر از 9 ماه در خاک این کشور زندگی کرده باشد


تابعیت دوگانه: دارا بودن تابعیت مضاعف سبب نمی شود که کشور انگلستان درخواست فرد را قبول نکند و اگر فرد برای اقامت در این کشور تقاضا کند؛ به ترک کردن تابعیت قبلی نیازی ندارد.


از دست دادن تابعیت: تابعیت فردی که شهروند انگلستان می باشد با ترک کردن تابعیت، گرفتن تابعیت از کشوری که دولت انگلستان آن را تایید نکند و فریب دادن و به وجود آوردن خطر برای امنیت ملی کشور از بین می رود.


آیا می توان اقامت در انگلیس از طریق ازدواج را به دست آورد؟

روش دیگری که برای به دست آوردن اقامت در کشور انگلستان وجود دارد این است که توسط ازدواج کردن با یک فرد مقیم انگلیسی که شهروند این کشور می باشد اقدام نماید و این کار نیز شرایط خاصی دارد که باید به آن توجه شود و در متن پایین نیز به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم:

زندگی در لندن
 • برای اقدام به این کار باید شخصی که تقاضای اقامت در انگلستان از طریق ازدواج می کند؛ به سن قانونی یعنی ۱۸ سال رسیده باشد.
 • شخص متقاضی باید صلاحیت داشته باشد و از لحاظ عقلی رشد کرده باشد.
 • فرد متقاضی دریافت اقامت در انگلستان باید دارای عدم سوء پیشینه باشد.
 • از نظر فرهنگی و اقتصادی شرایط زندگی در انگلستان را داشته باشد.
 • کارت اقامت در انگلستان را داشته باشد.


امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با انواع اقامت انگلستان آشنا شده باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *