0
(0)

در این مقاله قصد داریم در رابطه با شرایط ویزای شینگن بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان بدهیم، با ما همراه باشید.

اگر در رابطه با ویزای شینگن اطلاعاتی داشته باشید، حتما می دانید که برای منطقه ای خاصی در اروپا بوده و شامل 26 منطقه می شود. ویزای شینگن به شکلی است، که دیگر محدویت های مرزی و گذرنامه را از بین برده و به تنهایی برای ورود به آن تعداد کشورهای عضو حوزه ی اروپا کافی می باشد. در ادامه به بررسی شرایط ویزای شینگن می پردازیم و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان می دهیم، با ما همراه باشید. 

در این مقاله به سوال های زیر پاسخ می دهیم:

 1. شرایط گرفتن ویزای شینگن چگونه است؟
 2. شرایط اخذ ویزای شینگن برای کشورهای آمریکایی به چه شکلی است؟
 3. ویزای شینگن شامل چه مواردی می شود؟
 4. شرایط ویزای شینگن برای کشور آلمان را توضیح دهید؟
 5. مدت زمان صدور ویزای شینگن چه قدر خواهد بود؟
 6. صدور ویزای شینگن به چه مدارکی نیاز دارد؟
 7. شرایط دریافت ویزای شینگن فرانسه را توضیح دهید؟
 8. شرایط اخذ ویزای شینگن با دعوتنامه چگونه خواهد بود؟

شرایط گرفتن ویزای شینگن چگونه است؟

همان طور که می دانید شرایط خاص و معیارهای متفاوتی برای اخذ ویزای شینگن وجود داشته و امری ساده نمی باشد. البته لازم به ذکر است، شرایط این ویزا برای اکثر کشورهای عضو شینگن یکسان بوده و دارای تفاوت های جزیی هستند. در ادامه این شرایط و معیارها را بررسی خواهیم کرد.

 1. مدارک متقاضی باید کامل بوده و هیچ موردی را کم نداشته باشد.
 2. یکی از سخت ترین شرایطی که باید رعایت کنید، معیار سنی می باشد. علت تاکید بر مورد نام برده شده این است، که کشورهای اروپای برای ورود افراد مجردی که سنی کم تری از 30 سال دارند و تا به حال به اروپا سفری نداشته اند، بسیار سخت گیری می کنند.
 3. سابقه ی سفر متقاضی هم دارای اهیمت بالایی بوده و باید جزو موارد اساسی حساب شود.

البته لازم به ذکر است، سه مورد نام برده شده در سطرهای بالا الزامی نمی باشد، اما تا حد چشم گیری شانس افراد متقاضی را افزایش داده و هر چقدر شرایط شما مناسب تر باشد، احتمال صدور ویزای شینگن برای شما بیش تر خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای شینگن برای کشورهای آمریکایی به چه شکلی است؟

همان طور که در سطرهای بالاتر بیان شد، ویزای شینگن فقط مختص به چند کشور در حوزه ی اروپا (سوئیس، سوئد، اسپانیا، اسلوونی، اسلواکی، پرتغال، لهستان، نروژ، هلند، مالت، لوکزامبورگ، لیتوانی، لیختن اشتاین، لتونی، ایتالیا، ایسلند، مجارستان، یونان، آلمان، فرانسه، فنلاند، استونی، دانمارک، جمهوری چک، بلژیک، اتریش) بوده است و برای ورود به کشورهای آمریکایی باید مانند سفر به کشورهای دیگر ویزا دریافت کنید.

 لازم به ذکر است که ویزا انواع مختلف و مدت اعتبار گوناگونی دارد و مدت و نوع آن به شخص شما بستگی خواهد داشت. البته عامل های دیگری که مربوط به دنیای سیاست هستند هم در گرفتن ویزا دخیل هستند، که بحث در رابطه با آن در این جا به علت کمبود وقت جایز نخواهد بود. اگر میخواهید بدانید مدت اعتبار ویزای شینگن چه اندازه است حتما مقاله ما درباره این موضوع را مطالعه بفرمایید. 

ویزای شینگن شامل چه مواردی می شود؟

همان طور که می دانید، نوع ویزای شینگن شما می تواند با توجه به اهداف، دلیل سفر و… انواع مختلفی داشته و شامل چند مورد متفاوت می شود. از طرفی نوع مدت ویزا هم متنوع بوده برای هر سفر فرق دارد. باتوجه به دلایل بالا هر ویزای شینگن به شما می گوید، که در چه کشورهایی و به چه مدت می توانید اقامت داشته باشید. در ادامه انواع ویزای شینگن را برای شما عزیزان نام می بریم.

اصلی ترین تقسیم بندی ویزای های شینگن به این شکل است:

ویزای ملی

همان طور که از اسم ویزا مشخص است، صدور این چنین ویزاهایی برای کسانی می باشد، که فقط قصد تحصیل، کار یا زندگی دائم داشته باشند. به عبارتی دیگر ویزای ملی برای اشخاصی صادر می شود، که باید به دلایل نام برده شده در سطر بالا مدت طولانی در یکی از کشورهای اروپایی عضو منطقه ی شینگن بوده و بعد به کشور خود برگردند.

ویزای اعتبار محدود منطقه ای

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعاتی در رابطه با این نوع ویزا هستید، می توان گفت جزو آن دسته از ویزاهای شینگن است، که بنا به دلایل خاص و در شرایط اضطراری صادر خواهد شد. شرایط گرفتن ویزای شینگن که دارای اعتبار محدودی خواهد بود، همانند مسائل انسان دوستانه بوده و بعد از اتمام مدت ویزا فرد باید از آن کشور خارج شود.

ویزای اتحادیه ی شینگن

اگر بخواهیم توضیح مختصری در رابطه با این ویزا به شما بدهیم، می توانیم بگوییم در اصل همان روادیدی گردشگری در اروپا بوده و هر کسی که این نوع ویزای شینگن را در اختیار داشته باشد، می تواند به مدت حداکثر 90 روز با شرط هر 6 ماه یک بار بودن، به هر یک از کشورهای عضو شینگن سفر کرده و در آن ها اقامت داشته باشد.

در نهایت لازم به ذکر است، تمامی موارد نام برده شده در سطرهای بالا شامل چند مورد متفاوت شده که به شکل زیر مجموعه ی این 3 مورد می باشند.

شرایط ویزای شینگن برای کشور آلمان را توضیح دهید؟

می دانیم که کشور آلمان قطب اقتصاد و صنعت اروپا بوده و به همین دلیل هم یکی از پر جمعیت ترین کشورهای جهان می باشد. البته در ایران هم آلمان طرفداران بسیاری داشته و افراد بسیار زیادی این کشور را از بین کشورهای عضو منطقه ی شینگن برای اقامت دائم، انتخاب می کنند. شما برای هر هدفی که به کشور آلمان سفر کنید نیازمند ویزای خاص آن هستید و در ادامه قصد بررسی ویزاهای شینگین آلمان را داریم، با ما همراه باشید.

دقیقا از سال 1985 کشور آلمان هم جزو منطقه ی شینگن به حساب آمده و برای ورود افراد کشورهای دیگر ویزای شینگن صادر می کند. در یک تقسیم بندی مناسب می شود مدت اعتبار هر ویزای را برای اقامت در کشور آلمان به دو دسته ی کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کرد. در صورتی که شما قصد سفر تجاری یا تورسیتی به کشور آلمان را دارید، باید از ویزای کوتاه مدت آن کشور استفاده کنید.

نکته مهم این است، که زمانی برای سفر به کشور خاصی پرواز مستقیم به آن کشور امکان پذیر نبوده و شما مجبور به استفاده از پرواز آلمان هستید، باید ویزای ترانزیت هوایی برای شما صادر شود تا اجازه ی رفتن به کشور آلمان به شما داده شود. لازم است بدایند این ویزای نام برده شده در سطر بالا فقط به شما اجازه خروج از هواپیما و پرواز به کشورهای  دیگر را خواهد داد.

ویزای کوتاه مدت شینگن برای آلمان هم از قاعده و قانون کشورهای دیگر عضو منطقه ی شینگن پیروی کرده و به شکلی است، که می توانید هر 6 ماه یک بار فقط به مدت 90 روز در آلمان اقامت داشته و به فعالیت های خود رسیدگی کنید. البته می توانید این مدت را تمدید کرده و مدت زمان بیش تری را در هر یک از کشورهای اروپایی باشید.

مدت زمان صدور ویزای شینگن چه قدر خواهد بود؟

شاید شما هم تصمیم به ارسال درخواست برای صدور ویزای شینگن داشته و می خواهید در رابطه با مدت پاسخ دهی به آن اطلاعاتی داشته باشید، به همین دلیل لازم است، بگوییم مدت پاسخ دهی به ویزای شینگن چیزی حدود 2 هفته بوده و در این مدت متوجه رد شدن درخواست خود یا موفقیت با آن خواهید شد . البته ممکن است در شرایط خاصی این مدت بیش تر شده و اگر افراد زیادی درخواست ویزا کرده باشند، مسلما دیرتر به هر یک از آن ها رسیدگی می شود.

در این بخش لازم می دانیم بگوییم درخواست ویزای تجاری یا پزشکی برای ورود به کشور آلمان دارای اهمیت بیش تری بوده و در اولیت بررسی قرار دارند ؛ اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید، که قصد سفرهای توریستی به آلمان را دارید ، حتما از چند ماه قبل برای درخواست ویزا اقدام کرده و زودتر دست به کار شوید.

صدور ویزای شینگن به چه مدارکی نیاز دارد؟

اگر تصمیم دارید به یکی از کشورهای اروپایی که در عضویت منطقه‌ی شینگن هستند مسافرت کنید، لازم است در ابتدا با مدارک مورد نیاز آن آشنا شوید، در ادامه به بررسی اجمالی آن ها می پردازیم؛ البته شما برای اطلاعات کاملتر میتوانید مقاله اختصاصی ما در رابطه با مدارک لازم برای ویزای شینگن را مطالعه فرمایید.

 1. فرم درخواست برای ویزا را باید تکمیل کنید.
 2. عکس های لازم باید پرسنلی بوده و در سایز 5/3 در 5/4 موجود باشد.
 3. شناسنامه از مهم ترین مدارک است.
 4. پاسپورت شما باید بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 5. مدارک شغلی شما باید کامل باشد.
 6. پرینت از گردش مالی شما هم دارای اهمیت بالایی است.
 7. باید دارای نامه ی تمکن مالی باشید.
 8. بلیط پرواز را فراموش نکنید.
 9. هتلی را رزرو کرده باشید.
 10. دارای بیمه ی مسافرتی تا پوشش دهی چیزی حدود 30 یورو باشید.
 11. باید حداقل 60 یورو به همراه داشته باشید تا در سفارت مراحل انگشت نگاری انجام گیرد.

نکته بسیار مهمی که باید رعایت کنید، این است که تمامی مدارک به زبان خواسته شده از طرف سفارت ترجمه شده و در زمان انگشت نگاری باید تحویل داده شود.

اگر کنجکاوید بدانید بهترین سفارت برای دریافت ویزای شینگن کدام است یشنهاد میکنیم نوشته سایت مهاجران در رابطه با بهترین سفارت ها برای دریافت ویزای شینگن را مطالعه بفرمایید.

شرایط دریافت ویزای شینگن فرانسه را توضیح دهید؟

فرانسه به عنوان مطرح ترین مقاصد گردشگری و تفریحی دنیا شناخته شده و در ایران هم افراد بسیار زیادی تصمیم سفر به کشور فرانسه را دارند. در رابطه با نحوه ی ورود به کشور فرانسه باید بدانید که یکی از مهم ترین کشورهای عضو منطقه ی شینگن بوده و در سال 1997 به عضویت این اتحادیه درآمده است. دقت کنید، با داشتن ویزای شینگن فرانسه می توانید به 25 کشور دیگر عضو منطقه ی شینگن هم سفر کرده و مانعی برای شما وجود ندارد.

سفر شما با هر هدفی تجاری، پزشکی، درس و… که باشد، باید به سفارت فرانسه مراجعه کرده و در آن جا مدارک لازم را ارائه داده و برای ویزای شینگین خود درخواست بدهید. در ادامه مدارک لازم را برای شما عزیزان نام می بریم:

 1. متن قصد سفر یا علت مهاجرت خود به زبان انگلسیس یا فرانسه
 2. پاسپورت دارای حداقل 3 ماه اعتبار
 3. رزرو بلیط هواپیما
 4. اسناد مالی
 5. اسناد شغلی همانند قرارداد یا تاییدیه کارفرما و….
 6. رسید پرداخت تمامی هزینه ی ویزای فرانسه

موارد نام برده شده در سطرهای بالا جزو مهم ترین و اساسی ترین مدرک هایی است، که باید حتما به همراه داشته باید؛ اما زمان اصلی ارسال درخواست، ریز مدارک مورد نیاز را به شما ارائه داده می شود و باید تمامی آن ها را در روز مشخصی تحویل سفارت فرانسه بدهید.

شرایط اخذ ویزای شینگن با دعوت نامه چگونه خواهد بود؟     

شرایط گرفتن ویزای شینگن با دعوت نامه برای امور تجاری به شکلی است، که باید مدارکی لازم، پرونده و فرم درخواست را کامل کرده و دقت کنید که هیچ یک از مدارک ناقص یا جعلی نباشند. لازم است بدانید مدت ویزای شما با مدت نمایشگاه یا فعالیت کاری شما برابر می باشد. به علت حساس بودن ویزای شما باید مدارک بسیار زیادی را تحویل داده و در زمان ارسال درخواست این مدارک را برای شما شرح می شود. در این بخش لازم است بگوییم گرفتن ویزای شینگن با دعوت نامه فقط مختص امور تجاری و نمایشگاهی نیست، اما در این مقاله به بررسی همین یک مورد اکتفا می کنیم.

در نهایت تمامی موارد بالا را به این شکل می توان بیان کرد، که ویزای شینگن برای 26 کشور خاص در حوزه ی اروپا صادر شده و با داشتن این ویزا دیگر محدودیت های مرزی برای شما از بین می رود. اگر قصد تجارت، زندگی یا هر هدف دیگری برای سفر خود دارید، باید ویزای شینگن آن هدف را تهیه کرده و برای آن درخواست بدهید. در این مقاله شرایط اخذ ویزای شینگن کشورهای فرانسه و آلمان که بسیار پرطرفدار هستند بیان و در رابطه با آن اطلاعات مفیدی ارائه شد.

طبق تجربه به شما توصیه می کنیم چنانچه تصمیم به انجام سفرهای توریستی به هر یک از 26 کشور موجود در قرارداد شینگن را دارید، حتما از چند ماه قبل برای ویزای آن اقدام کرده و مدت زمان پاسخ دهی آن را در نظر بگیرید. از طرفی باید به اصلی بودن مدارک خود هم توجه بالایی داشته و دیگر موارد مهم برای بالا بردن شانس خود را رعایت کنید.

امیدوارم مطالب ارائه شده برای شما مفید و کاربردی بوده باشد، از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم. 

این پست تا چه حد مفید بود ؟

برروی ستاره ها کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید

میانگین رتبه 0 / 5. شمارنده آرا : 0

هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *