در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « روش های مهاجرت به کانادا » آشنا نماییم . کانادا یکی از کشور های فدرال جهان است که در زمینه اقتصادی و آموزشی در سطح بالایی قرار دارد . مهاجرت به کانادا از روش های مختلفی امکان پذیر است . برای کسب اطلاعات بیشتر ، با ما همراه باشید.

 1. روش های مهاجرت به کانادا کدام است ؟
 2. بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام روش است و آیا می توان آن را به عنوان یک مهاجرت تضمینی تلقی نمود ؟
 3. سریع ترین روش مهاجرت به کانادا چه روشی است و برای اخذ ویزای آن به چه شرایطی نیاز دارد ؟
 4. شرایط لازم و کافی برای مهاجرت به کانادا کدام است ؟
 5. جدید ترین روش های مهاجرت به کانادا در سال 2019 چه روش هایی بوده است ؟
 6. در روش های مهاجرت به کانادا چه مهارت هایی می توانند ویزای مهاجرت به کانادا را به آسانی دریافت نمایند ؟
 7. آیا با داشتن مدرک فنی و حرفه ای می توان به کشور کانادا مهاجرت داشت ؟
 8. مهاجرت به کانادا به روش اسپانسر شیب چگونه روشی است ؟
 9. روش مهاجرت به کانادا بر اساس برنامه های استانی این کشور چگونه روشی است ؟

روش های مهاجرت به کانادا کدام است ؟

کانادا یکی از کشور های جهان است که در سطح بالایی از اقتصاد ، آموزش و امکانات رفاهی زندگی برخوردار است . با توجه به شرایط حاکم بر کشور کانادا ، مهاجرت به آن یکی از خواسته های افرادی است که می خواهند در زمینه اقتصاد و آموزش سطح زندگی خود را ارتقاء دهند .
همان طور که می دانید روش مهاجرت به کانادا با هر نوعی نیاز به اخذ ویزای همان روش دارد بنابراین هر فرد مهاجری باید ویزای مهاجرتی خود را قبل از ورود به کانادا اخذ نماید . برای اخذ ویزا نیز شرایط و مدارک خاصی نیاز است . شرایط و مدارک ویزا برای کشور کانادا بر اساس موارد قانونی کانادا تعیین شده است و فرد مهاجر بایستی نسبت به آن توجه ویژه داشته باشد .
بیشتر این دسته از افراد تنها راه رسیدن به پیشرفت را مهاجرت به کانادا و بهره مندی از شرایط آن می دانند . در این بخش قصد داریم روش های متعدد مهاجرت به کانادا را برای شما شرح نماییم . این روش ها به صورت کلی مطرح می شود و در ادامه همین مقاله روش های تخصصی جدید تری نیز بیان خواهیم کرد . روش های مهاجرت به کانادا عبارت هستند از :

روش مهاجرت به کانادا از طریق کار و شغل

روش مهاجرت به کانادا از طریق کار و شغل نیاز به اخذ ویزای کاری دارد . این روش یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا است . این روش در عین ممتاز بودن ویزای مطرح شده ، به عنوان سخت ترین روش مهاجرت به کانادا نیز شناخته شده است .
از این برای مهاجرت به کانادا از طریق کار باید فرد مهاجرت از توان کاری و نیروی مهارتی بالایی برخوردار باشد . به عبارت بهتر فرد مهاجر باید در یک زمینه خاص دارای تجربه کاری و تخصص بالایی باشد .
لازم به ذکر است علاوه بر تخصص ، فرد مهاجر باید شرایط دیگری را نیز داشته باشد که بتواند از طریق کار در راستای اخذ ویزای کاری اقدام نماید . این شرایط عبارت هستند از :

 1. داشتن سابقه کار چند ساله جهت تأیید تخصص و حرفه کاری .
 2. برای وضعیت تأهل فرد باید دارای همسر یا فرزند باشد .
 3. دارای مدرک زبان انگلیسی باشد و بتواند خواندن و نوشتن و مکالمه انگلیسی را به خوبی انجام دهد .
 4. سن فرد متقاضی مهاجرت نیز باید طبق قوانین سالانه کشور کانادا محرز گردد .

نکته بسیار مهمی که برای اخذ ویزای کاری کانادا عنوان می شود آن است که در صورت درخواست کار از سوی یک کارفرمای کانادایی که Job Offer نام دارد می توان با سرعت بیشتری مراحل اخذ ویزا را انجام داد زیرا یکی از قوانین کشور کانادا این می باشد که در صورت نیاز شهروندان کانادا به اشخاص متخصص خارج از کشور امتیاز مثبت بالایی به فرد مهاجر در مراحل اخذ ویزا داده شود .

روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری اقتصادی

روش سرمایه گذاری برای مهاجرت به کانادا نیز یکی از راه های مهاجرت به این کشور است . در روش سرمایه گذاری ویزای سرمایه گذاری دریافت می شود البته این ویزا مشابه ویزای کاری نخواهد بود و زمان بیشتری را برای اخذ ان سپر خواهد کرد .
دلیل اصلی برای طولانی شدن مراحل اخذ ویزای سرمایه گذاری آن است که هویت اصلی سرمایه گذار برای ورود به کشور کانادا باید به طور دقیق توسط کشور کانادا مورد بررسی قرار گیرد .
به عنوان مثال باید شرایط فرد به لحاظ زیر مورد بررسی قرار گیرد . این شرایط عبارت هستند از :

 • میزان تمکن مالی و توان اقتصادی فرد مهاجر:
  چنانچه فرد مهاجر قصد سرمایه گذاری اقتصادی در کشور کانادا باشد باید بتواند میزان تمکن مالی خود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد . برای این حالت باید فرد مهاجر میزان توان اقتصادی خود را به صورت مکتوب در برگه های رسمی حقوقی به اطلاع کشور کانادا برساند .
 • میزان سرمایه فرد در زمان مهاجرت:
  برای تعیین میزان سرمایه فرد مهاجر ، نیاز است تا میزان گردش مالی و حساب فرد توسط بانک بین المللی به تأیید و مهر رسیده باشد همچنین باید میزان دارایی های فردی مهاجر نیز در زمان ورود به کشور کانادا عنوان شود . در صورت اطلاع موارد مالی ، کشور کانادا برای ورود فرد سرمایه گذاری به اطمینان و اعتماد بالایی دست خواهد یافت .
 • بررسی امتیاز رزومه فردی:
  اگر فرد مهاجر در سال های قبلی نیز کار سرمایه گذاری خود را به روش های مختلف به اثبات رسانده باشد دارای امتیاز بالایی خواهد بود . در حقیقت برای اثبات سرمایه گذاری ، فرد متقاضی مهاجرت به کانادا بایستی میزان سرمایه به دست آمده خود را پس از انجام سرمایه گذاری قبلی بیان نماید تا کشور کانادا در بررسی های فردی وی امتیاز مثبت را به حد بالایی ارتقاء دهند .

توصیه مهمی که در این جا لازم است این است که فرد سرمایه گذار برای دریافت ویزای سرمایه گذاری خود به شرکت های اخذ ویزای کانادا مراجعه نماید و در آن جا از راهنمایی های مشاوران و کارشناسان شرکت برای سهولت اخذ ویزا استفاده نماید .
فرد سرمایه گذار بعد از دریافت راهنمایی مشاوران و کارشناسان شرکت معتبر حقوقی می تواند با خیال آسوده و بدون ریسک ویزای خود را دریافت نماید البته نکته مهم تری نیز در این بخش وجود دارد و آن شرایط شهری از کانادا است که قرار است در آن جا سرمایه گذاری انجام گیرد .
کشور کانادا برای سرمایه گذاری در شهر های مختلف خود شرایط خاصی را بیان کرده است . طبق این برنامه ریزی ، کشور کانادا با توجه به سیاست خود توزیع سرمایه گذاری را به صورت عادلانه در راستای افزایش امکانات شهری در کانادا لحاظ کرده است . برای اطلاع از این شرایط نیز می توانید از مشاوران شرکت حقوقی خود سئوال نمایید تا برای سرمایه گذاری خود با اطلاعات درست اقدام نمایید .

روش مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

روش مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا است ولی این روش برای همه افراد مناسب نیست زیرا شانس ورود به کشور کانادا از روش خود اشتغالی بسیار پایین است .
برای دریافت این ویزا باید شخص متقاضی مهاجرت بتواند میزان مهارت و تجربه شغلی خود را به کشور کانادا به اثبات برساند . برای اثبات این موضوع نیاز است تا تمام محدودیت های حاکم بر کانادا به طور دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد و بعد از این تحلیل برای اخذ ویزای خود اشتغالی اقدام گردد.

روش مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و دانش

روش مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از راه های سفارش شده است . کشور کانادا برای آموزش اهمیت زیادی قائل شده و هر ساله تعداد زیادی از دوست داران علم و دانش را به کشور خود جذب می کند .
لازم به ذکر است ویزای تحصیل یکی از معدود ویزا هایی است که کشور کانادا برای مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در آن شرایط بهتری را قرار داده است . نکته بسیار جالبی که برای این ویزا وجود دارد به هزینه افراد در زمان تحصیل ارتباط دارد به عنوان مثال کشور کانادا برای برخی از شرایط جهت تحصیل فرد خارجی هزینه های رایگانی را لحاظ کرده است . این هزینه مربوط به زمان تحصیل در کانادا است که به صورت رایگان یا نیمه رایگان نیز خواهد بود .

روش مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

روش مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج ، در سال های اخیر با مشکلاتی مواجه است . این مشکلات به شرایط واقعی فرد اختصاص دارد اما می تواند یک راه اصولی برای مهاجرت به کانادا باشد .
لازم به ذکر است که برای اخذ ویزای ازدواج باید فرد و همسر وی از میزان درآمد خوبی برخوردار باشند همچنین نیاز اس تا آنان قدرت تأمین مخارج و هزینه های زندگی را داشته و بتوانند زندگی خود را در زمان اقامت در کانادا به خوبی تأمین نمایند .

روش مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

روش دیگر برای مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند است . در این روش فرد مهاجر می تواند فرزند یا فرزندان خود را نیز به همراه همسر خود در کشور کانادا مستقر نماید .
تولد فرزند برای کسب اقامت در کانادا یکی از راه های مهاجرت به کانادا است . این فرزند می تواند تابعیت کانادایی داشته و اقامت خود را در کشور کانادا به صورت موقت یا دائم خواهد داشت اما اگر والدین قصد دارند از طریق فرزند خود به کشور کانادا مهاجرت داشته باشند بایستی فرزند آنان از 18 سال بیشتر باشد و از طریق یک اسپانسر شیب والدین را به کشور کانادا دعوت نماید .

بهترین روش مهاجرت به کانادا کدام روش است و آیا می توان آن را به عنوان یک مهاجرت تضمینی تلقی نمود ؟

در پاراگراف های قبلی انواع روش های مهاجرت به کانادا تشریح شد . در این بخش قصد داریم روش مهاجرت به کانادا را با عنوان بهترین روش به شما معرفی نماییم . در حقیقت بهترین روش مهاجرت به کانادا می تواند یک روش تضمینی برای ورود به کانادا باشد و درد سر زیادی برای اخذ ویزای آن وجود نخواهد داشت .
روش مهاجرت تضمینی به کانادا از طریق استارت آپ هاست که به ویزای استارت آپی هم نیاز دارد . این ویزا می تواند شرایط اقامت دائم و تضمینی را برای فرد مهاجر به همراه آورد . در این روش اخذ ویزای استارت آپ نیز با سهولت و راحتی زیادی انجام می شود .
استارت آپ یک روش جدید در کسب دانش و فناوری است که امروزه با استقبال بسیار زیادی از سوی کشور های جهان مواجه شده است . در هر کشوری که استارت آپ وجود داشته باشد می تواند آینده علمی و فناوری آن را به طور تضمینی عنوان کرد . بنابر این می توان گفت که تعدد و تنوع استارت آپ ها گامی در راستای پیشرفت سریع تر و دقیق تر هر کشور خواهد بود .

سریع ترین روش مهاجرت به کانادا چه روشی است و برای اخذ ویزای آن به چه شرایطی نیاز دارد ؟

در میان روش های مهاجرت به کانادا ، یک روش تضمینی برای ورود به کانادا مطرح شد که بسیار هم به آن سفارش می شود البته زمان دریافت ویزای آن نیز زمان بر است . یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا که به عنوان یک روش بسیار سریع و کار آمد به شمار می آید روش رتبه بندی اکسپرس اینتری می باشد به این روش واژه CRS نیز می گویند که مخفف کلمات Comprehensive Ranking System است .
سیستم و برنامه رتبه بندی اکسپرس اینتری یک راه مناسب و سریع است که از طریق تخصص کاری امکان پذیر خواهد بود . در حقیقت سیستم اکسپرس اینتری زیر نظر فدرال و سیستم های مهاجرتی استانی است و شرایط خاصی را برای فرد متقاضی اعلام کرده است . این شرایط عبارت هستند از :

 • سن تعیین شده برای سیستم اکسپرس اینتری
 • میزان تحصیلات فرد متقاضی مهاجرت
 • داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی
 • داشتن سابقه کاری مرتبط با تخصص

شایان ذکر است که موارد بیان شده دارای امتیاز 1200 است که فرد در صورت احراز این شرایط در زمان ثبت نام برای ویزا در یک آزمون CRS Point قرار می گیرد . این آزمون 15 دقیقه خواهد بود . در این زمان باید فرد متقاضی در یک رقابت امتیاز بندی شده قرار گیرد . بعد از دریافت بالا ترین امتیاز در این روش ، از سوی کشور کانادا برای وی دعوت نامه رسمی مهاجرت ارسال می شود .

شرایط لازم و کافی برای مهاجرت به کانادا کدام است ؟

بر اساس روش های مختلف مهاجرت به کانادا می توان برخی شرایط را نیز بیان نمود که برای اخذ ویزای مهاجرت به کانادا وضع شده است . این شرایط به صورت عمومی بوده و عبارت هستند از :
1) ارائه مدرک تحصیلی معتبر و مورد تأیید .
2) دارا بودن مدرک زبان انگلیسی . در کشور کانادا با توجه به دو زبانه بودن آن ، در صورت داشتن مدرک فرانسوی می توانید آن را ارائه دهید . کانادا کشوری است که شهروندانش به دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند .
3) ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزا که شامل مدارک شخصی و هویتی فرد متقاضی مهاجرت است .
4) ارائه برنامه سفر به کانادا . منظور از این واژه آن است که فرد قصد خود را برای مهاجرت به کانادا در پروسه اخذ ویزا به کشور کانادا اطلاع دهد .

جدید ترین روش های مهاجرت به کانادا در سال 2019 چه روش هایی بوده است ؟

در این مقاله برای روش های مهاجرت به کانادا مواردی به صورت کلی بیان شد . در این بخش قصد داریم موارد بیان شده را با قوانین سال 2019 مقایسه کرده و به جدید ترین قوانین مهاجرت به کانادا بپردازیم .
جدید ترین روش های مهاجرت به کانادا در زمره روش های مناسب و برگزیده انواع روش های مهاجرت به کانادا قرار می گیرد . این روش ها عبارت هستند از :

1. مهاجرت به کشور کانادا از طریق پیشنهاد کار

برخی از رشته های تحصیلی در بازار کاری خود بسیار پر مشغله هستند و استفاده از تخصص این دسته از افراد یک روش همیشگی بوده است . این رشته های کاری می توانند بعد از اقامت خود به همراه خانواده در کانادا اقامت دائم داشته باشند البته نیاز است که افراد خانواده از سطح دانش ابتدایی زبان برخوردار باشند . این رشته های تحصیلی و کاری اعم اند از : مهندسی عمران ، معماری ، مکانیک ، برق ، کامپیوتر تکنسین های فنی ، مشاغل مهارتی نظیر جوشکاری ، تعمیرات ، لوله کشی ، کاشی کاری ، آشپزی ، کشاورزی و غیره . با این تفاسیر می توان گفت مشاغل زیادی هستند که از طریق پیشنهاد کار می توانند به کشور کانادا مهاجرت داشته باشند.

2. مهاجرت به کانادا از طریق حرفه و تخصص فدرال

روش مهاجرت به کانادا از طریق حرفه و تخصص فدرال به روش Federal Skilled Worker شناخته شده است . در این روش فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و سابقه کار خود می تواند به کانادا سفر کند . لازم به ذکر است که سابقه کار این دسته از افراد باید از یک سال بیشتر باشد همچنین باید مدرک زبان انگلیسی وی معتبر باشد.

3. مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ها

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ها به روش Start Up Visa شناخته شده است . این روش یک روش بسیار جدید است که مورد استقبال کشور کانادا است . در حقیقت روش استارت آپ تنها روشی است که به آن توصیه می شود زیرا در درجه اهمیت بالایی قرار دارد همچنین در کوتاه ترین زمان ممکن می توان ویزای آن را برای مهاجرت به کانادا اخذ نمود.

4. مهاجرت به کانادا از طریق حرفه و تخصص کبک

این روش نیز به روش Quebec Skilled Worker شناخته شده است . منظور از مهاجرت به کانادا از طریق حرفه و تخصص کبک ، مهاجرت به استان کبک کشور کانادا است . این استان مناسب افراد تحصیل کرده یا علاقه مندان به علم آموزی است . استان کبک برای جذب مهاجر یک قانون خاص قرار داده است به عنوان مثال برای افراد تحصیل کرده باید سابقه کار بیش از 6 ماه داشته باشند و برای برخی دیگر از رشته ها اصلاً به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه نیاز نیست.

5. مهاجرت به کانادا از طریق نوواسکوشیا

مهاجرت به کانادا از روش تخصصی نووااسکوشیا به روش Nova Scotia Skilled Worker معروف شده است . در این روش افراد تحصیل کرده می توانند با سابقه بیش از یک سال تخصص رشته خود بدون نیاز به پیشنهاد کار از سوی کارفرما به کشور کانادا مهاجرت نمایند .

6. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

مهاجرت به کانادا از روش سرمایه گذاری کبک ، روش Quebec Investorنام دارد . این روش برای مهاجرت مدیران و یا کارفرمایانی است که سرمایه ای بیش از 2 میلیون دلار کانادا را داشته باشند . این روش یک راه بسیار ساده برای افراد با تمکن مالی عالی به شمار می رود .

7. مهاجرت به کانادا از طریق روش خود اشتغالی فدرال

مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی فدرال روش Federal Self-Employed نام دارد . این روش نیز برای گروهی دیگر از افراد مناسب است به عنوان مثال مترجمان ، گرافیست ها ، هنرمندان ، نویسندگان و برخی مشاغل دیگر می توانند به کشور کانادا مهاجرت نمایند . لازم به ذکر است که این گروه از افراد نیز می توانند بدون نیاز به دانش زبان یا مدرک زبان به کانادا سفر کنند .

8. مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی کبک

مهاجرت از روش کارآفرینی کبک به روش Quebec Entrepreneur نام گرفته است و مختص کار فرمایانی است دارای تمکن مالی بیش از 300 هزار دلار کانادا باشند . در این روش کارفرمایانی که سرمایه گذاری خود را به اثبات رسانده باشند با داشتن تمکن مالی می توانند به کانادا مهاجرت نمایند.

9. مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی کبک

مهاجرت از روش خوداشتغالی کبک Quebec Self-Employed نام دارد . این روش برای افراد تحصیل کرده ای که به مشاغل کوچک مشغول شده اند مناسب است البته در سال 2019 این روش به دلیل تکمیل ظرفیت آن یک روش منسوخ شده به شمار می آید .

10. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

مهاجرت از روش خویشاوندی نیز به روش Family Sponsorship شناخته شده است و برای افرادی که همراه با همسر یا خویشاوندان خود قصد مهاجرت به کانادا را دارند توصیه می شود . با این روش افراد یک خانواده یا خانواده های نزدیک آنان به صورت گروهی می توانند در کشور کانادا اقامت داشته باشند .

در روش های مهاجرت به کانادا چه مهارت هایی می توانند ویزای مهاجرت به کانادا را به آسانی دریافت نمایند ؟

در این مقاله در خصوص روش های مهاجرت به کانادا و نیز جدید ترین روش های مهاجرت به کانادا مواردی بیان و تشریح شد . در این بخش قصد داریم برخی از حرفه ها که می توانند به راحتی ویزای مهاجرتی خود را برای ورود به کانادا اخذ نمایند را معرفی نماییم .
با این معرفی می توانید برای مهاجرت به کانادا برنامه ریزی کرده و طبق ویزای بیان شده برای ورود به کانادا و اقامت در آن اقدام نمایید . این مهارت ها عبارت هستند از:

اخذ ویزای مهاجرت به کانادا از طریق حرفه پرستار خانگی

در این روش اخذ ویزا در حرفه پرستار خانگی فرد متقاضی باید دارای سابقه کاری در زمینه ذکر شده باشد همچنین بایستی به زبان انگلیسی مسلط باشد و بتواند از کودکان یا سالمندان مراقبت نماید . این حرفه ممکن است در ابتدا آسان جلوه نماید اما لازم است بدانید که کشور کانادا برای رفاه حال شهروندان خود قوانین فوق را برای شرایط ورود به کانادا از طریق پرستار خانگی عنوان نموده است.

اخذ ویزای مهاجرت به کانادا از طریق حرفه ورزشی

در این روش افراد ورزشکاری که در یک رشته ورزشی دارای تخصص بالایی باشند می توانند ویزای مناسب خود را برای مهاجرت به کانادا اخذ نمایند . در این روش ورزشکار باید توانایی خود را در رشته ورزشی اثبات کرده باشد .

برخی حرفه های ساختمانی یا صنعتی

در این روش برنامه تبادل مهارتی فدرال کانادا اجرا می شود که به مهارت خاصی در حوزه ساختمانی یا صنعتی نیاز دارد به عنوان ثال مشاغلی مانند برقکار ، مکانیک ، جوشکار ، لوله کش و غیره می توانند ویزای مربوطه را برای مهاجرت به کانادا اخذ نمایند .

و برخی مشاغل دیگر مانند نجار، راننده ماشین سنگین و … نیز می‌توانند ویزای ورود به کانادا را به آسانی دریافت نمایند.

یاد آور می شود کشور کانادا با در نظر گرفتن سیاست های اخیر خود و نیاز های جدیدی که در این کشور احساس می شود ممکن است در آینده نزدیک مشاغل بیشتری را برای مهاجرت به کشور خود طلب نماید ، هر ساله روش های مهاجرت به کانادا تغییر می کند لذا آگاهی دقیق از روش های بیان شده بسیار کمک کننده خواهد بود .

آیا با داشتن مدرک فنی و حرفه ای می توان به کشور کانادا مهاجرت داشت ؟

منظور از مدرک فنی و حرفه ای مدرکی است مهارتی که از سوی مرکز یا سازمان فنی و حرفه ای صادر شده باشد . این مدرک باید به تأیید کشور کانادا رسیده باشد . برخی از مدارک فنی و حرفه ای ممکن است برای کشور کانادا بسیار مهم باشد و فردی که این مدرک را اخذ نموده است به عنوان یک فرد با تجربه شناخته می شود .
در حقیقت مدرک فنی و حرفه ای فرد متقاضی باید شرایط خاصی را داشته باشد تا بتواند در لیست مدارک اصلی و با اهمیت کشور کانادا قرار گیرد به عنوان مثال باید تعداد ساعات کسب مهارت از 900 ساعت بیشتر باشد همچنین فرد با نمره قبولی بالایی آن مهارت را به دست آورده باشد .
اعتبار مدرک فنی و حرفه ای در کشور کانادا به این دلیل می باشد که کشور کانادا کشوری است که به تحصیل و آموزش اهمیت زیادی می دهد و داشتن افراد باتجربه علمی و تخصصی را یک نیاز اصلی می بیند حتی اگر این فرد یک فرد غیر کانادایی باشد .
افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند باید مدرک خود را بعد از تأییدیه سازمان مربوطه در فرآیند اخذ ویزا در مرحله تأیید کشور کانادا قرار دهند . کشور کانادا بعد از بررسی های به عمل آمده بر حسب ارزیابی قانون مند خود اجازه صدور ویزا را به فرد متقاضی خواهد داد .

مهاجرت به کانادا به روش اسپانسر شیب چگونه روشی است ؟

یکی از روش های مهاجرت به کانادا روش اسپانسر شیب است . به طور معمول واژه اسپانسر شیب در زمینه مهاجرت های کاری عنوان می شود . در این روش هر شخص کانادایی که به عنوان کارفرما درخواست خود را مبنی بر نیاز فرد خارجی برای ادامه کار داشته باشد یک اسپانسر شیپ به شمار می رود .
اسپانسر شیپ برای این فرد حکم یک حامی کاری برای ورود به کانادا است . اما اسپانسر شیپ به این مورد خلاصه نمی شود . اسپانسر شیپ دیگری که به عنوان یک روش مهاجرت به کانادا به شمار می رود اسپانسر شیپ فامیلی یا خویشاوندی است .
در این روش فرد کانادایی که اقامت دائم در کانادا دارد می تواند به عنوان یک اسپانسر شیپ برای خویشاوند خارجی خود درخواست ویزا نماید همچنین درخواست اقامت فرزند در کانادا و یا درخواست اقامت والدین در کانادا نیز در این مقوله جای می گیرد . در حقیقت روش اسپانسر شیپ یک روش ساده برای جذب همراهان به کانادا است که امروزه برای آن نیز در کشور کانادا قوانین جدیدی وضع گردیده است .

روش مهاجرت به کانادا بر اساس برنامه های استانی این کشور چگونه روشی است ؟

روش مهاجرت به کانادا یکی از روش های جالب برای مهاجرت به کانادا است . در این روش هر استان کشور کانادا بر حسب سیاست های برنامه ریزی خود اقدام به جذب مهاجر می کند . این امکان از سوی ایالت های کانادا با دولت مرکزی وضع شده است .
هر استان برنامه خود را بر اساس شرایط نیازمندی استان خود به روش های اسکیل ورکر ، کار آفرینی و سرمایه گذاری ، فنی و حرفه ای و تحصیلی و شغلی قانومند نموده است . افرادی که بتوانند امتیاز بالایی را اخذ نمایند می توانند به کشور کانادا بعد از اخذ ویزای مهاجرت نمایند . لازم به ذکر است که جذب مهاجر با توجه به تغییرات فناورانه جامعه امروز در حال تغییر خواهد بود .

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید ، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *