در این مقاله قصد داریم استعلام و جواب ویزای کانادا، مدت زمان صدور ویزای کانادا، هزینه های مربوطه  و همچنین اقدامات لازم برای دریافت ویزای کانادا را بررسی کنیم.

این روز ها میزان تقاضا برای اقامت در کانادا، دارای افزایش چشمگیری بوده است. به همین خاطر کشور کانادا قوانین سختی برای دریافت ویزای متقاضیان وضع کرده است. برای دریافت، استعلام و جواب ویزای کانادا، لازم است با مجموعه ای از قوانین و مقررات آشنایی داشته باشید. برای مهاجرت و اقامت گزیدن در کانادا، باید مدارکی را به سفارت یا اداره مهاجرت کانادا  ارائه دهید. مدارک به پرونده شما پیوست شده و نشان دهنده این است که نماینده کانادا در کنسولگری یا سفارت خانه، صلاحیت شما را برای اقامت در این کشور تایید کرده است.

حال قصد داریم به برخی از ابهامات در رابطه با استعلام و جواب ویزای کانادا پاسخ دهیم:

 1. روش های ثبت نام و پیگیری ویزای کانادا کدام اند؟
 2. استعلام و جواب ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟
 3. جواب ویزای کانادا چگونه فرستاده می شود؟
 4. هزینه های ویزای کانادا چقدر است؟
 5. مدت زمان صدور ویزای کانادا چقدر است؟
 6. چه مدارکی برای دریافت ویزای کانادا لازم است؟
 7. چگونه شانس دریافت ویزای کانادا را بیشتر کنیم؟
 8. انگشت نگاری برای دریافت ویزای کانادا چگونه انجام می شود؟
 9. پیکاپ پاسپورت جهت ویزای کانادا چقدر طول میکشه ؟

استعلام و جواب ویزای کانادا

روش های ثبت نام و پیگیری ویزای کانادا کدام اند؟

نحوه ثبت نام و پیگیری ویزای کانادا، همواره برای متقاضیان مهاجرت به این کشور سوال بوده است. این کار می بایست از طریق سایت یا سفارت کانادا انجام گیرد. لازم به ذکر است که سفارت کانادا در ایران تعطیل بوده و همین امر موجب سرگردانی مهاجران جهت انگشت نگاری می گردد. ویزای کانادا حداکثر 10 ساله صادر می شود اما در ایران، تاریخ انقضای پاسپورت 5 سال است.

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

استعلام و جواب ویزای کانادا در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ، یا همان ثبت نام آنلاین از استعلام ویزا به روش استعلام از سفارت کانادا سریع تر و آسان تر است. پس این روش، بهترین روش استعلام ویزای کانادا است.

روش مراجعه حضوری

در این روش فرد متقاضی مهاجرت به سفارت کانادا رفته و مدارک خود را تحویل می دهد. سپس یک اثر انگشت و یک ایمیل از وی گرفته می شود. فرد مورد نظر از طریق این ایمیل با سفارت کانادا ارتباط برقرار می کند.

نحوه استعلام ویزای کانادا در روش ثبت نام برخط

ابتدا باید یک اکانت ایجاد کنید.

ویزای کانادا درخواست می شود.

از طریق یک شماره پیگیری، هزینه های ثبت نام به صورت اینترنتی واریز می شود.

مجددا یک شماره پیگیری به متقاضیان ارائه می شود که از طریق آن می توان تمامی مراحل ثبت نام و استعلام درخواست ویزا انجام داد .

یک فرم به عنوان فرم ۵۲۵۷ وجود دارد که تکمیل دقیق اطلاعات آن از سوی متقاضی می تواند یک عامل مهم موفقیت، در دریافت ویزا باشد.

بعد از ثبت کردن حساب کاربری، متقاضی می تواند به حساب خود مراجعه کرده و تاریخ تولد خود را با فرمت میلادی وارد نموده و سپس در جریان آخرین به‌روزرسانی‌های پرونده قرار بگیرد.

استعلام ویزای کانادا در روش مراجعه حضوری

این روش استعلام و جواب ویزای کانادا ، از روش ثبت نام آنلاین برای متقاضیان کمی مشکل تر است. در روش استعلام حضوری، متقاضی از طریق ایمیلی که ثبت نموده و همچنین فرم هایی که پر کرده است با سفارت کانادا ارتباط خواهد گرفت.

از طرف سفارت کانادا برای متقاضی مهاجرت یک ایمیل ارسال می شود که ممکن است ایمیل یا به پوشه اسپم رفته یا این که از دید کاربر پنهان باشد و متقاضی مهاجرت متوجه ارسال ایمیل از طرف سفارت کانادا نشود.

متقاضی مهاجرت به کانادا، تنها ظرف مدت ۳۰ روز وقت دارد که به یکی از سفارت های کانادا رفته و اثر انگشت خود را ثبت کند. عدم حضور به موقع متقاضی مشکلات زیادی را به وجود می آورد. در روش استعلام حضوری ممکن است فرم ها یا پرونده ها پس از مدتی در سفارت مفقود شوند، اما در روش ثبت نام آنلاین این مشکلات وجود ندارد.

استعلام ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟

در جواب این سوال که استعلام ویزای کانادا چقدر طول می کشد؟ باید بگوییم که: طبق اعلام Canada Embassy، مدت زمان استعلام ویزای کانادا  ظرف مدت ۱۲۰ روز کاری خواهد بود. البته اعتبار دفتری که متقاضی به آن مراجعه می کند و در آن جا اقدام به انگشت نگاری می‌کند نیز در این امر موثر خواهد بود.

در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، به مدت ۱۴ یا ۱۵ روز بعد از ثبت نام، یک نامه تحت عنوان نامه انگشت نگاری برای متقاضی مهاجرت ابلاغ می شود و او مکلف است در کمتر از ۳۰ روز خود را به یکی از دفاتر بیومتریک سفارت کانادا برساند.

از زمان انگشت نگاری تا زمان صادر شدن پاسخ نهایی، همه مراحل پیگیری پرونده ها از طریق ایمیل یا شماره صورت می گیرد. به بیان ساده تر، پس از انجام انگشت‌نگاری، پرونده به جریان افتاده و حداقل طی مدت ۱۲۰ روز کاری جواب نهایی گرفته می شود.

استعلام و جواب ویزای کانادا چگونه فرستاده می شود؟

در روش مراجعه حضوری، سفارت کانادا، جواب ویزای کانادا را از طریق ایمیل یا شماره پیگیری برای متقاضی مهاجرت ارسال می کند و درخواست از جانب سفارت کانادا قبول یا  ریجکت می شود. در صورت ریجکت شدن درخواست، یک نامه برای متقاضی فرستاده می شود که از او درخواست شده برای دریافت مدارک هر چه سریع تر به سفارت کانادا رجوع نماید و اگر درخواست ویزا شده باشد، یک نامه تحت عنوان نامه Pass Request برای متقاضی مهاجرت ابلاغ می شود.

در روش ثبت نام آنلاین، در  جوابی که از جانب سفارت کانادا ارسال می شود، خیلی واضح بیان شده که درخواست فرد متقاضی ریجکت و یا اینکه قبول شده است.

در صورتی که درخواست متقاضی ویزا شده باشد، او موظف است حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز با داشتن مدارک به سفارت کانادا مراجعه کند و یک برچسب ویزا روی پاسپورت خود الحاق نماید.

هزینه های ویزای کانادا چقدر است؟

ویزای مولتی

عوامل مهمی در هزینه ویزای مولتی کانادا نقش دارند. عواملی چون برنامه‌های سفر، اضافه‌کردن دعوت نامه، هزینه های انگشت نگاری و یا ارائه رزرو بلیط.

ویزای تضمینی

هزینه هایی چون پیکاپ ویزا، هزینه رفت و آمد به سفارت کانادا و هزینه هایی از این قبیل به ویزای تضمینی اضافه می شود.

اینکه افزایش تعداد نفرات روی هزینه ویزا تاثیر مستقیم می‌گذارد مشخص نشده است، اما طبیعتاً در بعضی از بخش‌ها، این ویژگی باعث بالا رفتن قیمت ویزا می شود. یعنی هر چه تعداد نفرات بالاتر باشد هزینه ویزا نیز بیشتر است.

در صورتی که فرد در رزومه سفری خود شرایط خوبی داشته باشد نیازی به دعوت نامه ندارد و همین امر باعث پایین آمدن هزینه ها می شود.

واژه ویزای تضمینی خیلی از کاربران را گمراه کرده است. در واقع هیچ دفتر یا موسسه ای نمی تواند ویزای کانادا را تضمین کند، بلکه این افسر مهاجرت و مدارک متقاضی است که سفر به کانادا را تضمین خواهد کرد.

یک موسسه معتبر موظف است در صورت ویزا نشدن درخواست متقاضی، هر گونه هزینه ای از جانب وی را به او بازگرداند.

در صورتی که فرد ایرانی مقیم کانادا، درآمد سالانه حداقل ۲۴ هزار دلار باشد، می‌تواند یک ویزا از جانب خود برای والدین مانند پدر مادر یا مادر بزرگ ارسال کند که تحت عنوان سوپر ویزای کانادا معروف است.

ویزای نرمال نیز به ویزایی گفته می‌شود که فرد مقیم در کانادا، خود دارای دعوت نامه کانادا باشد. این سری از ویزا ها  در زیرمجموعه ویزای توریستی کانادا قرار می گیرد.

ویزای دائم چیست؟

افرادی که ویزای دائم کانادا دارند، می توانند در هر زمانی و بدون هیچ گونه محدودیتی از کانادا خارج شده و به آن کشور باز گردند. دارندگان ویزای دائم می توانند از خدمات شهروندی کانادا نیز استفاده کنند.

متقاضی مهاجرت، در صورت اخذ ویزای کانادا هر چقدر که پاسپورتش اعتبار داشته باشد، به همان مدت به او مدت اقامت داده می‌شود. به عنوان مثال اگر پاسپورت او ۴ سال اعتبار داشته باشد، اقامت ۴ ساله برای او صادر می شود.

ویزای مولتیپل

ویزای مولتیپل یا چند بار ورود، در واقع محبوب ترین ویزای توریستی است که در ایران تحت عنوان ویزای ۵ ساله نیز شناخته می شود. در صورت داشتن این ویزا، متقاضی می تواند هر چند بار در طول این ۵ سال به کانادا مهاجرت کرده و هر بار تا ۶ ماه آنجا اقامت داشته باشد.

همان طور که گفته شد، عوامل مهمی که در مدت زمان یا تضمین صدور ویزای کانادا نقش مهمی دارند، عبارتند از افسر مهاجرت و مدارک ارائه شده توسط متقاضی.

اما مورد اول یعنی افسر مهاجرت بیشترین تاثیر را در تضمین شدن ویزای کانادا دارد.

افسر مهاجرت است که تایید شدن ویزا را تضمین می‌کند و اینکه مدت زمان اعتبار ویزا چقدر باشد. کامل بودن مدارک و دقت در پر کردن فرم ها، در تصمیم گیری افسر مهاجرت نقش مهمی دارد، پس بهتر است مدارک به صورت کامل تحویل داده شده و فرم ها با نهایت دقت پر شوند.

مدت زمان صدور ویزای کانادا چقدر است؟

می توان گفت در کوتاه تر شدن مدت زمان صدور ویزای کانادا و جوابگویی آن، عوامل زیادی تاثیر ندارند، اما یک مورد که در این امر تاثیر بسزایی خواهد گذاشت و به افسر پرونده کمک می‌کند که ویزا را سریع‌تر صادر کند، این است که در متن دعوت نامه چه چیزی قید شده باشد.

به عنوان مثال یکی از بستگان متقاضی مهاجرت در کشور کانادا بیماری بوده و نیازمند حضور فرد متقاضی در کنار خود باشد.

چه مدارکی برای دریافت ویزای کانادا لازم است؟

متقاضی مهاجرت به کانادا، باید مدارکی را برای دریافت ویزا به سفارت ارائه دهد که عبارت اند از:

اصل پاسپورت به همراه کپی آن

اصل پاسپورت قدیم به همراه کپی تمامی ویزاهای آن

2 قطعه عکس رنگی زمینه روشن 3.5 در 4.5

رزرو کردن بلیط رفت و برگشت

مدارک میزبان

تکمیل فرم سفارت (که این فرم بعد از عقد قرارداد تنظیم و توسط متقاضی تکمیل می شود)

واریز هزینه سفارت

اصل شناسنامه

مدارک کاری متقاضی مهاجرت به همراه مدارک همسر (که شامل آخرین فیش حقوق و گواهی های اشتغال می‌شود)

مدارک مالی متقاضی مهاجرت به همراه مدارک مالی همسر (شامل گواهی های بانکی و…)

تمامی اسناد مالکیت

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا از جانب کشور کانادا به صورت کلی بیان شده است، اما ممکن است نسبت به محل زندگی فرد متقاضی، نوع مدارک کمی متفاوت باشد. شرایط متقاضی مهاجرت و پرونده او از سوی موسسه معتبر بررسی شده و مدارک تکمیلی مورد نیاز اعلام خواهد شد.

افسر ویزا در سفارت کانادا، با توجه به مدارک ارائه شده توسط متقاضی نسبت به صدور ویزا اقدام می‌کند و در سفارت کانادا هیچ‌گونه مصاحبه حضوری انجام نمی گیرد.

چگونه شانس دریافت ویزای کانادا را بیشتر کنیم؟

در واقع هیچ روشی برای افزایش شانس دریافت ویزا وجود ندارد و این تصور اشتباه است که با مراجعه به شرکت، دفتر و یا موسسه خاصی بتوان این شانس را افزایش داد.

افسر ویزا درخواست و مدارک شما را بررسی کرده و در صورت صلاح دید، ویزای شما را صادر می کند. پس باید برای دریافت ویزا افسر ویزا را قانع کنید.

انگشت نگاری برای دریافت ویزای کانادا چگونه انجام می شود؟

به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، متقاضیان ایرانی مهاجرت به سفارت کانادا جهت انگشت نگاری برای دریافت ویزای کانادا، می بایست به یکی از شهر های آنکارا، دوبی، ابوظبی و یا استانبول مراجعه کنند.

پیکاپ پاسپورت جهت ویزای کانادا چقدر طول میکشه ؟

برای پیکاپ جهت صدور ویزای کانادا، سفارت کانادا استعلام و جواب ویزای کانادا را از طریق یک ایمیل برای متقاضی مهاجرت ارسال می کند. اگر سفارت درخواست متقاضی را قبول کرده باشد، متقاضی مکلف است پرینت ایمیل را همراه با پاسپورت به یکی از دفاتر بفرستد.

متقاضی می تواند شخصا به یکی از دفاتر مراجعه نموده و مدارک را تحویل دهد و یا اینکه مدارک را از طریق نماینده خود برای سفارت بفرستد.

لازم به ذکر است که برای تحویل مدارک حضور شخص الزامی نیست اما برای انگشت نگاری حضور او لازم است. اگر متقاضی قصد داشته باشد مدارک خود را از طریق نماینده برای سفارت بفرستد لازم است که یک فرم، تحت عنوان فرم وکالت برای نماینده خود تنظیم نماید.

مجموعه مهاجران امیدوار است که از این مطلب لذت برده باشید. برای آگاهی از دیگر مطالب و مقالات می توانید از بلاگ مهاجران دیدن فرمایید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی جواب ویزای کانادا و دلایل ریجکت شدن آن بپردازیم. کشور کانادا در آمریکای شمالی قرار دارد. ونکوور، تورنتو و مونترال جزو بزرگترین شهرهای کشور کانادا محسوب می شوند. تنوع آب و هوایی، شرایط مطلوب تحصیلی و فرصت های سرمایه گذاری در این کشور، از جمله عواملی است که موجب شده هر ساله متقاضیان زیادی برای دریافت ویزای کانادا اقدام نمایند. کشور کانادا به علت وسعت زیاد و جمعیت کم، هر ساله مهاجران زیادی را می پذیرد. بر اساس آمارهای منتشر شده، سالیانه ۲۵۰ هزار مهاجر به کشور کانادا وارد می شوند. طبق اعلام سازمان ملل، کشور کانادا طی سال های اخیر بهترین کشور دنیا برای زندگی بوده است. در ادامه به سوالاتی که ممکن است پیرامون جواب ویزای کانادا و دلایل ریجکت شدن آن برای شما پیش بیاید، پاسخ می دهیم:

 1. جواب ویزای کانادا چگونه و پس از چند روز اعلام می شود؟
 2. جواب ویزای کانادا چگونه فرستاده می شود؟
 3. منظور از ریجکت شدن ویزای کانادا چیست؟
 4. عمومی ترین دلایل ریجکت ویزای کانادا چیست؟
 5. دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا چیست؟
 6. اصلی ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟
 7. عوامل رد شدن ویزای همراه دانشجو کدام اند؟
 8. پس از رد شدن ویزای کانادا چه اقداماتی لازم است انجام شود؟
 9. جهت رفع ریجکتی ویزای کانادا چه اقداماتی لازم است صورت گیرد؟
 10. اعتراض به ریجکت ویزا کانادا چگونه انجام می شود؟
 11. شرایط جدید ریجکت ویزای کانادا چیست؟
 12. منظور از کمک های نت آفیسر ویزا برای آگاهی از دلایل ریجکتی چیست؟

نقشه کشور کانادا

جواب ویزای کانادا چگونه و پس از چند روز اعلام می شود؟

جستجو برای جواب ویزای کانادا

اگر شما برای سفر به کانادا تصمیم خود را گرفته و تمامی مراحل اخذ ویزا را طی کرده باشید، باید منتظر جواب ویزای خود بمانید. به طور معمول ارسال جواب ویزای کانادا بین ۳۰ تا ۹۰ روز کاری طول می کشد. در صورت پذیرش درخواست ویزای شما، به مدت یک ماه وقت دارید تا نسبت به انجام امور اداری مربوط به پیکاپ ویزا اقدام کنید، اما اگر درخواست ویزای شما ریجکت شده باشد، شاید لازم باشد نسبت به رفع ریجکتی ویزای خود اعتراض کنید که در این رابطه می بایست با یک متخصص مشورت نمایید.

جواب ویزای کانادا چگونه فرستاده می شود؟

پرچم کانادا

در روش مراجعه حضوری، سفارت کانادا، جواب ویزای کانادا را از طریق یک ایمیل یا شماره پیگیری برای متقاضی مهاجرت ارسال می کند و درخواست او از جانب سفارت کانادا قبول یا ریجکت می شود. در صورت ریجکت شدن درخواست، یک نامه برای متقاضی فرستاده می شود که از او خواسته شده که برای دریافت مدارک هر چه سریع تر به سفارت کانادا رجوع نماید و اگر درخواست او ویزا شده باشد، یک نامه تحت عنوان نامه Pass Request برای متقاضی مهاجرت ابلاغ خواهد شد. در روش ثبت نام آنلاین، در جوابی که از جانب سفارت کانادا ارسال می شود، خیلی واضح بیان شده که درخواست فرد متقاضی ریجکت و یا اینکه قبول شده است. در صورتی که درخواست متقاضی ویزا شده باشد، او موظف است حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز با داشتن مدارک به سفارت کانادا مراجعه کرده و یک برچسب ویزا روی پاسپورت خود الحاق نماید.

منظور از ریجکت شدن ویزای کانادا چیست؟

مهر ریجکت شدن ویزای کانادا

ممکن است برخی از افراد جهت تحصیل، سرمایه گذاری، گردش و عواملی از این قبیل قصد سفر به کانادا را داشته باشند، اما با درخواست ویزای آنها مخالفت شود. عوامل اصلی ریجکت شدن ویزای کانادا به چند دسته تقسیم می شوند اما مهم ترین آن ها آفیسر سفارت است. ممکن است آفیسر سفارت در رابطه با خارج شدن شما از کشور کانادا بعد از اتمام مهلت ویزا تردید داشته باشد.

عمومی ترین دلایل ریجکت ویزای کانادا چیست؟

دلایل ریجکت ویزای کانادا

عوامل مختلفی در ریجکت ویزای کانادا نقش دارند که در ادامه به برخی از دلایل ریجکت ویزای کانادا اشاره می کنیم:

 • آفیسر سفارت در رابطه با خروج فرد مورد نظر از کشور کانادا، پس از اتمام مهلت ویزا شک داشته باشد
 • آفیسر در رابطه با علل سفر متقاضی به کانادا تردید داشته باشد
 • متقاضی سابقه سفر های چندانی به کشورهای حوزه شنگن نداشته باشد
 • متقاضی در کشور مبدا تمکین مالی نداشته باشد
 • روابط و پیوندهای خانوادگی متقاضی در کشور مبدا ضعیف باشد

ما در مقاله‌ای جداگانه به بررسی انواع ویزای کانادا پرداختیم که پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر آن را مطالعه کنید. تردید آفیسر سفارت نسبت به این عوامل و عوامل دیگری چون وضعیت شغلی و کاری متقاضی در کشور مبدا، سوء سابقه متقاضی در کشور کانادا و مدت زمان اقامت در کشور کانادا می‌تواند سبب ریجکت شدن ویزای او شود.

دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا چیست؟

شهر تورنتو در کانادا

ویزای توریستی کانادا متقاضیان زیادی دارد. مدت اعتبار این ویزا شش ماه بوده و لازم است پاسپورت شما حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد. ویزای توریستی کانادا برای کسانی است که به قصد گردش به کانادا سفر می کنند، از همین رو با استفاده از ویزای توریستی کانادا نمی توان در این کشور به تحصیل یا کار مشغول شد. ویزای توریستی کانادا به دو دسته یک بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شود. برای دریافت ویزای توریستی کانادا لازم است ابتدا نسبت به اخذ وقت سفارت کانادا اقدام شود. در صورت اخذ ویزای تحصیلی از جانب متقاضی، یک نفر از بستگان درجه یک می تواند به عنوان همراه، با او به کشور کانادا سفر کرده و او نیز می تواند در کشور کانادا به تحصیل یا کار مشغول شود. بر اساس آمارهای اخیر، 30 درصد از ویزا های توریستی کانادا ریجکت می شوند که 75 درصد آن مربوط به کشورهای ایران، افغانستان، یمن و سوریه است. بر اساس نظر سنجی هایی که انجام شده است، بیشتر افراد بر این باور اند که ریجکت شدن ویزای توریستی آنها تبعیض آمیز بوده، اما طبق اعلام دولت کانادا دلایل مختلفی در خصوص رد شدن ویزای توریستی متقاضیان وجود دارد. از جمله این دلایل می‌توان به ناقص بودن مدارک مالی متقاضی و عدم سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن اشاره کرد. رد شدن ویزای توریستی کانادا دلایل دیگری نیز دارد اما این دو دلیل جزو عمده‌ترین علل آن هستند. در رابطه با رد شدن ویزای توریستی کانادا، اگر آفیسر سفارت نسبت به هدف شما از سفر به کشور کانادا تردید داشته باشد، ویزای شما ربجکت خواهد شد. رد شدن ویزای توریستی کانادا دلایل دیگری نیز دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • عدم تمکین مالی متقاضی در رابطه با هزینه های سفر
 • فرد دعوت کننده در کشور کانادا از نظر مالی ضعیف باشد
 • عدم برنامه ریزی درست برای سفر به کشور کانادا
 • ناقص بودن مدارک و فرم ها
 • روابط متقاضی با کشور مبدا
 • نظر آفیسر پرونده بر این باشد که هدف اصلی متقاضی بازدید از کانادا نیست و او قصد دارد مدت بیشتری در کشور کانادا بماند

اصلی ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

دانشجویان فاغ التحصیل در کانادا

متقاضی باید متعهد شود که پس از پایان تحصیلات خود از کشور کانادا خارج خواهد شد و همچنین تمکین مالی خود را جهت پرداخت شهریه نشان دهد. در ادامه به اصلی ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا اشاره می کنیم:

 • عدم اثبات تمکین مالی جهت پرداخت شهریه تحصیل
 • تردید آفیسر پرونده در رابطه با خروج متقاضی از کشور کانادا پس از پایان تحصیلات
 • ناقص بودن مدارک
 • برنامه تحصیلی
 • روابط متقاضی با کشور مبداء
 • تکمیل نکردن فرم ها توسط متقاضی

عوامل رد شدن ویزای همراه دانشجو کدام اند؟

ریجکت شدن ویزای دانشجو

همراهان کسانی که جهت تحصیل به کشور کانادا سفر می کنند، می توانند در کشور کانادا مشغول به کار شوند. همچنین فرزندان آنها نیز امکان اشتغال به تحصیل را دارند، اما ممکن است ویزای آنها رد شود. معمولا ویزای کار همراه دانشجویان بیشتر از سایر ویزا ها رد می شود، چرا که ممکن است آفیسر پرونده بر این باور باشد که همراهی بستگان دانشجو به خصوص همراهی همسر دانشجو با وی می تواند سبب عدم خروج آنها از کشور کانادا گردد. دانشجو لازم است برای جلوگیری از رد شدن ویزای همراه خود قوانینی را رعایت کند که جهت اطلاع از این قوانین باید با مشاوران مربوطه مشورت نماید. همیشه احتمال ریجکت شدن ویزای همراه متقاضی بسیار بالا بوده است. متقاضی باید فرم ها را با نهایت دقت پر کند، زیرا افسر مهاجرت روی اطلاعات وارد شده در فرم ها بسیار حساس است. پس لازم است که اطلاعات وارد شده توسط متقاضی بسیار دقیق و مستند باشد تا هیچ گونه تردیدی برای افسر مهاجرت ایجاد نشود.

پس از رد شدن ویزای کانادا چه اقداماتی لازم است انجام شود؟

ریجکت شدن ویزا

بسیاری از متقاضیان این سوال را می پرسند که آیا پس از رد شدن ویزای کانادا، می توان دوباره اپلای شد؟ در بسیاری از مواقع پیش آمده است که متقاضی بعد از ریجکت شدن ویزای کانادا، مجددا اقدام به درخواست ویزا نموده و در دفعات بعدی به درخواست او پاسخ مثبت داده شده است. در نظر داشتن این نکته که چه عواملی سبب شده که آفیسر پرونده، ویزا را ریجکت کند بسیار مهم است. معمولا بعد از انگشت نگاری، نامه مردودی ویزا صادر می شود. در این نامه عمومی ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا تشریح شده است که کمک چندانی به متقاضیان برای رفع مشکلات نخواهد کرد. اگر متقاضی نسبت به دلایل ریجکت شدن ویزای خویش اطلاعات دقیقی داشته باشد، می تواند مشکلات آن را رفع کرده و شانس خود را برای دریافت ویزا در دفعات بعدی افزایش دهد.

جهت رفع ریجکتی ویزای کانادا چه اقداماتی لازم است صورت گیرد؟

چگونگی رفع ریجکتی ویزای کانادا

همانطور که گفته شد اصلی ترین دلیل ریجکت شدن ویزای کانادا تردید آفیسر سفارت در رابطه با عدم خروج متقاضی از کشور کانادا است. اگر متقاضی قبل از رفع مشکل پرونده، نسبت به دریافت ویزا اقدام نماید، درخواست او مجددا رد خواهد شد، پس باید ابتدا جهت رفع ریجکتی ویزای کانادا اقدام نماید. در رابطه با این سوال که “زمان درخواست مجدد برای دریافت ویزای کانادا چه زمانی است؟” باید بگویم که اگر نسبت به رفع مشکلات اقدام شده باشد، می‌توان مجددا برای اخذ ویزای کانادا درخواست داد. در صورت درخواست مجدد برای ویزای کانادا لازم است دوباره انگشت نگاری انجام شود. همچنین تمامی هزینه های مربوط به مهاجرت مجددا پرداخت گردد.

اعتراض به ریجکت ویزا کانادا چگونه انجام می شود؟

اعتراض به ریجکت ویزا

جهت اعتراض به ریجکت ویزای کانادا، لازم است یک نامه فنی و رسمی به سفارت کانادا ارسال گردد تا نسبت به بررسی دوباره پرونده اقدام شده و درخواست ویزای کانادا قبول شود. لازم است ضوابطی در محتوای اعتراض به ریجکت ویزای کانادا رعایت شود، در غیر این صورت پاسخ به درخواست متقاضی جهت دریافت ویزای کانادا منفی بوده و اعتراض او پذیرفته نخواهد شد. متقاضی جهت اعتراض به ریجکت ویزای کانادا، لازم است دلایل ریجکت ویزای خود را بداند که این دلایل در نامه ای که از جانب سفارت کانادا ارسال شده، تشریح شده است. این نامه از طریق یک ایمیل برای متقاضی ارسال می شود. در این نامه روش های اعتراض به ریجکت ویزای کانادا نیز گفته شده است. متقاضی یک روز پس از دریافت ایمیل فرصت دارد تا نسبت به رفع مشکل پرونده یا ویزای خود اقدام کند. رفع ریجکتی ویزای کانادا نیازی به مصاحبه ندارد و متقاضی فقط با متصدیان دفاتر وک دیدار خواهد کرد. پس از برطرف کردن مشکلاتی که سبب ریجکت شدن ویزای کانادا شده است، می توان نسبت به دریافت مجدد ویزا درخواست داد. بنابراین، زمان سپری شده پس از ریجکت شدن ویزای کانادا، هیچ تاثیری در موافقت با درخواست مجدد ویزای کانادا ندارد و شما می توانید پس از رفع مشکلات موجود، برای دریافت مجدد ویزای خود درخواست دهید. برای اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا، متقاضی پس از روشن کردن دلایل ریجکت ویزای خود باید ثابت کند که افسر مهاجرت در خصوص ریجکت ویزای او دچار اشتباه شده است.

شرایط جدید ریجکت ویزای کانادا چیست؟

شرایط جدید ریجکت ویزا کانادا

در صورتی که متقاضی از دلایل ریجکت شدن ویزای خود اطلاعات دقیق پیدا کند، می تواند پس از برطرف کردن مشکلات ویزا، جهت دریافت دوباره آن درخواست نماید. لازم نیست برای انگشت نگاری دوباره هزینه ای پرداخت شود و متقاضی تنها مکلف به پرداخت هزینه ای جهت درخواست دوباره ویزای کانادا و همچنین ارسال مدارک می باشد. اگر در خصوص رفع مشکلات مربوط به ویزا اطلاعات کافی ندارید، می توانید از مشاوران متخصص کمک بگیرید. آنها راه‌حل‌هایی را به شما ارائه می دهند که شانس دریافت ویزای کانادای شما بالا برود. در صورت رد شدن درخواست متقاضی جهت دریافت ویزای کانادا، لازم است دلایل رد شدن ویزای او بررسی شده و نسبت به حل مشکلات مربوط اقدام شود. به عنوان نمونه، متقاضی دریافت ویزای کانادا در گذشته به کشورهایی در حوزه شینگن سفر کرده و از تمکن مالی خوبی برخوردار است، اما در دلایل ریجکتی ویزای او مواردی چون عدم تمکن مالی و عدم سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن عنوان شده است. در چنین شرایطی به علت عدم درستی دلایل ریجکت و همچنین وجود ابهام، متقاضی می‌تواند از خدمات نت آفیسر ویزا یا GCMS استفاده کند.

منظور از کمک های نت آفیسر ویزا برای آگاهی از دلایل ریجکتی چیست؟

در صورت ریجکتی ویزای کانادا، متقاضی می تواند از طریق آفیسر ویزا یا همان Global Case Management System سیستم اقدام کند. پیش از این، کسانی که ویزای کانادا آنها ریجکت می شد، به علت عدم اطلاعات کافی در مورد علل ریجکت ویزای خود، شخصا نسبت به رفع مشکلات آن اقدام می کردند که اغلب با شکست مواجه می شدند. در حال حاضر شرایط تغییر کرده و می‌توان با استفاده از کمک‌های نت آفیسر ویزا، نسبت به حل مشکلات رد شدن ویزای کانادا اقدام نمود. به عنوان نمونه در یکی از دلایل ریجکت شدن ویزای متقاضی عنوان شده است که علت ریجکت شدن ویزای او، یک مسئله مالی می باشد، اما دقیقا عنوان نشده که مسئله مالی مربوط به میزان موجودی بوده یا دلیل دیگری دارد. یا مثلاً علت ریجکت شدن ویزای او، سابقه سفر ناکافی بیان شده است، اما مشخص نیست که تعداد سفرهای او به کشورهای حوزه‌های شینگن مدنظر بوده یا تنها سفر به کشور کانادا نیاز است. در این گونه مواقع، فرد متقاضی می تواند با استفاده ازGCMS از دلیل اصلی رد شدن ویزای خود اطلاع پیدا کرده و نسبت به حل آن اقدام نماید. متقاضی در صورت استفاده ازGCMS (چنانچه دلایل ریجکت شدن ویزای او منطقی باشد) می تواند از دلایل ریجکت شدن ویزای خود اطلاعات دقیقی پیدا کرده و قبل از درخواست ویزای جدید مشکلات قبلی را رفع کرده باشد، اما در صورت منطقی نبودن دلایل ریجکت ویزا، می‌تواند نسبت به ریجکت شدن ویزای خود اعتراض کند و آن را در قالب یک نامه تنظیم کرده و به سفارت کانادا بفرستد. متقاضی می تواند بعد از دریافت نامه ریجکتی نسبت به دریافت GCMS اقدام کند. در صورت دریافت GCMS نظرات کامل آفیسر GCMS درباره پرونده حداکثر ظرف مدت ۴۰ روز به سفارت اعلام می شود. مدت اعتبار مدارک مالی متقاضی دو ماه و مدت اعتبار مدارک ترجمه شده او ۶ ماه می باشد. بنابراین، فرد متقاضی در صورت دریافت نامه ریجکتی می بایست در اولین فرصت نامه اعتراضی را ارسال کرده و مشکلات مربوط به ریجکت شدن ویزا را برطرف کند. اگر متقاضی در درخواست مجدد ویزا تاخیر نماید، لازم است مدارک مالی و ترجمه شده جدیدی را به پرونده پیوست نماید (در صورت رفع مشکلات مدارک موجود، سفارت کانادا پیشنهاد می‌دهد که متقاضی برای دریافت ویزا مجدداً درخواست دهد). لازم به ذکر است در صورت انگشت نگاری متقاضی، تا ۱۰ سال پس از تاریخ انگشت نگاری نیاز به پرداخت هزینه انگشت نگاری مجدد نخواهد داشت و تنها لازم است هزینه های مربوط به مهاجرت دوباره پرداخت شود. از همراهی شما عزیزان سپاس گزاریم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *