موضوع مطرح شده در این مقاله شهرهای کانادا می باشد، کشور کانادا بر طبق استانداردهای جهانی از بهترین کشورها برای زندگی است. این کشور جز کشورهای مهاجرپذیر در دنیا می باشد، دلیل اثبات این حرف بافت جمعیتی این کشور است. در حدود یک پنجم جمعیت این کشور را افراد متولد خارج کانادا تشکیل داده اند. در ادامه مطالبی را درباره شهرهای کانادا برای شما آماده کرده ایم. در طول مقاله به سوال های زیر پاسخ داده می شود.

 • بهترین شهرهای کانادا برای زندگی چه شهرهایی هستند؟
 • مکان های دیدنی شهرهای توریستی کانادا چه مناطقی است؟
 • بهترین شهر کانادا از نظر آب و هوا چه شهری می باشد؟
 • گرم ترین شهر کانادا چه شهری می باشد؟
 • سردترین شهر کانادا چه شهری می باشد؟
 • بهترین شهر کانادا برای مهاجرت چه شهری می باشد؟
 • بهترین شهر کانادا برای ایرانیان چه شهری می باشد؟

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی چه شهرهایی هستند؟

کانادا در شمال قاره آمریکا شمالی قرار دارد و این کشور ده استان و سه قلمرو دارد. مردم کانادا افرادی مهربان می باشند، این کشور دارای شهرهای پیشرفته ای است و مناطق زیبا و بکری در این کشور وجود دارد از جمله کوهستان های برفی، سواحل زیبا و جنگل های فوق العاده . کانادا مساحت بسیار زیادی دارد و دومین کشور بزرگ جهان محسوب می شود و از نظر جمعیت، سی و ششمین کشور دنیا می باشد. کشور کانادا دارای شهرهای زیادی است ، از اصلی ترین و بهترین آنها می توان به شهر های مونترال، تورنتو ، ونکوور ، کبک و اتاوا اشاره کرد. این شهرها دارای اهمیت اقتصادی و اداری هستند و علاوه بر آن از مرکزهای فرهنگی و آموزشی هستند و از جمله بهترین شهرهای کانادا می باشند.

ونکوور

ونکوور از برگزیده ترین شهرهای کانادا می باشد و افراد زیادی این شهر را برای مهاجرت انتخاب می کنند، با یک بار تجربه سفر کردن به این شهر دلیل این ادعا را خواهید دریافت. سیستم آموزشی ، درمانی شهر از شرایط بسیار خوبی برخوردار است و همچنین در این شهر سازماندهی خوب، خدمات ارائه شده با کیفیت، طبیعت زیبا و بسیاری از عوامل دیگر این شهر را به یکی از بهترین شهرهای کانادا تبدیل کرده است. هنگامی که در این شهر پیاده روی می کنید می توانید از مناظر کوهستانی زیبا و دیدنی لذت ببرید. به عقیده خیلی از گردشگران این شهر یک شهر گران می باشد اما به واقع ارزش هزینه کردن را دارد. شهر ونکوور در امتداد اقیانوس آرام قرار دارد، اغلب در شهر ونکوور بارش باران وجود دارد.

ما در یک مقاله جامع به معرفی کامل جاهای دیدنی ونکوور پرداختیم که پیشنهاد میکنیم حتما آن را مطالعه بفرمایید.

ونکوور از بهترین شهرهای کانادا

تورنتو

شهر تورنتو در استان انتاریو واقع شده است و شلوغ ترین شهر کانادا است. تورنتو به عنوان قطب های اقتصادی و گردشگری در دنیا شناخته می شود. در این شهر ملیت های زیادی زندگی می کنند، در سال های اخیر شهر تورنتو شاهد پیشرفت های چشمگیری در زمینه های اقتصاد و تجارت جهانی بوده است از این رو تعداد گردشگران در این شهر بسیار بالا رفته است. تعداد زیادی از ساکنان تورنتو کانادایی ایرانی می باشند و غالباً در ویلو دیل و تپه ریچموند زندگی می کنند.

نمایی زیبا از شهر تورنتو

کبک

کبک از استان های کشور کانادا است و شهر کبک مرکز آن می باشد، کبک تنها شهر کاناداست که جمعیت زیادی فرانسوی زبان دارد و زبان رسمی آنها در استان فرانسه می باشد. استان کبک دومین استان پرجمعیت کاناداست. شهر کبک چهار فصل می باشد، در بهار هوای آرام و لطیفی وجود دارد، فصل پاییز سرد و رنگی می باشد و زمستان و تابستان مشخصی را شاهد هستیم ؛ در تابستان هوای گرم و نمناک و در زمستان هوای سرد و برفی وجود دارد. بارش در کبک هم اندازه با میزان بارش در روسیه، هلسینکی یا حتی اسلو می باشد.

مونترال

مونترال نیز در استان کبک قرار دارد و بزرگترین شهر این استان می باشد. قابل ذکر است مونترال دومین شهر بزرگ فرانسه زبان در جهان بعد از پاریس شناخته شده است. همچنین در این شهر جمعیت زیادی انگلیسی زبان و مهاجر وجود دارد. شهر مونترال به عنوان بزرگترین مرکز تجاری، صنعتی و فرهنگی در استان کبک می باشد؛ در شهر مونترال فرهنگ های متفاوتی وجود دارد . این شهر یکی از شهرهایی است که ایرانی های زیادی به آنجا مهاجرت کرده اند. شهر مونترال دارای آب و هوای قاره ای مرطوب می باشد و زمستان سرد و برفی و تابستان بسیار گرمی را دارد .

اتاوا

شهر اتاوا دارای چندین فرهنگ مختلف می باشد و فرهنگ ها و سنت های انگلیسی و فرانسوی در این شهر دیده می شود. در این شهر به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می شود ، نیمی از جمعیت این شهر انگلیسی زبان هستند و تقریباً 30 درصد آنها نیز فرانسوی زبان می باشند، 20 درصد باقی مانده نیز به سایر زبان ها صحبت می کنند. شهر اتاوا سومین شهر در جهان از نظر پاکیزگی می باشد و دومین شهر در آمریکای شمالی از نظر کیفیت زندگی است.

مناظر زیبای اتاوا شهری در کانادا

مکان های دیدنی شهرهای توریستی کانادا چه مناطقی است؟

کشور کانادا از نظر وسعت دومین کشور بزرگ در جهان می باشد و از آتلانتیک تا خلیج آرام قرار گرفته است، کانادا چشم اندازها و مناظر طبیعی و بکر فوق العاده ای دارد. این ویژگی ها این کشور را به یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است. شهرهای تورنتو، مونترال ، اتاوا و کلگری و ونکوور از جمله شهرهای توریستی کانادا می باشد که اغلب توریست ها و گردشگران به دیدن آنها می روند. در غرب کشور کانادا، کوه های راکی قرار دارد که جز مناطق دیدنی می باشد . از دیگر جاذبه های توریستی آبشار نیاگارا، پارک ملی ناهانی و شهرهای وایت هورس، یلونایف می باشد که می توانید خرس های قطبی را در این شهرهای توریستی ببینید. در کانادا دو زبان فرانسه و انگلیسی زبان های رسمی می باشند ،رفتن به کانادا همانند بازدید از دو کشور می باشد.

مناطق دیدنی کشور کانادا

گرم ترین شهر کانادا چه شهری می باشد؟

بیشتر مردم کانادا در قسمت های جنوبی این کشور زندگی می کنند که در نزدیکی مرز آمریکا می باشد، به این علت که در این قسمت ها آب و هوای معتدل تر است . این نواحی برای توریست ها جذاب تر می باشد و بیشترین بازدید از کشور کانادا در این نواحی است. از گرم ترین نواحی کانادا می توان به ویندسور در اونتاریو و ویکتوریا در بریتیش کلمبیا اشاره کرد. این دو شهر از نظر دما گرم ترین شهر کانادا می باشند و دمای میانگین سالانه آنها در حدود 15 درجه سانتیگراد می باشد.

سردترین شهر کانادا

سردترین شهر کانادا چه شهری می باشد؟

در زمستان در کانادا مردم اغلب با چکمه های بلند، لباس های زیاد و چند لایه ، شلوارهای ضخیم دیده می شوند. همچنین برای گرم نگه داشتن دست ها مجبور هستید از دو دستکش استفاده کنید تا انگشت هایتان یخ نزند. زمستان در کانادا بسیار جدی است ، برف و یخبندان و سرمای واقعی را زمستان شاهد هستیم. سردترین شهر کانادا کمترین دمای هوا را دارد و سرما به حدی است ک هممکن است مژه های شما از شدت سرما یخ بزند. ده شهر زیر از سردترین شهرهای کانادا می باشند.

 1. شهر وینی پگ در استان مانیتوبا
 2. شهر ساگوئنای در استان کبک (Saguenay)
 3. شهر رجینا در استان ساسکاچوان
 4. شهر تندر بی در استان انتاریو (Thunder Bay)
 5. شهر ساسکاتون در استان ساسکاچوان
 6. شهر سادبری در استان انتاریو (Sudbury)
 7. شهر شربوک در استان کبک
 8. شهر کبک در استان کبک
 9. شهر تروا ریویر در استان کبک (Trois-Rivières)
 10. شهر ادمونتون در استان آلبرتا

نمایی زیبا از شهری در کانادا

بهترین شهر کانادا برای مهاجرت چه شهری می باشد؟

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، انتخاب شهر مناسب برای زندگی شاید کمی سخت باشد. بسیاری از شهرهای کانادا دارای شرایط خوب برای زندگی از جمله فرصت های شغلی مناسب، شرایط تحصیل عالی، آب و هوای خوب و دیگر امکانات هستند. کانادا کشور بزرگی است و این مسئله گزینه های زیادی را جهت زندگی برای مهاجران فراهم می کند. روش های زندگی در کانادا جز بهترین ها محسوب می شود و سازمان ملل این کشور را بهترین کشور برای زندگی می شناسد، دلیل این امر وجود فرصت های شغلی مناسب و همچنین استانداردهای بهداشتی و آموزشی مناسب می باشد.
مردم از سراسر دنیا درخواست ویزا برای اقامت دائم کانادا را دارند. اغلب شهرهای کانادا دارای شرایط عالی برای زندگی هستند علاوه بر این مناظر طبیعی فوق العاده و آب و هوای مطلوب، فرصت های شغلی زیاد ، شرایط و کیفیت زندگی را به حد عالی رسانده است. کانادا کشوری پهناور و بسیار مهاجرپذیر است؛ از جمعیت مهاجران مشخص شده است که از هر 5 کانادایی یک نفر متولد خارج از کشور می باشد.
بر طبق مستندات و آمار موجود وضعیت نیازهای اولیه زندگی در این کشور بسیار مناسب می باشد و این موضوع باعث شده که جمعیت مهاجران روز به روز افزایش پیدا کند. در اینجا برای شما بهترین شهرهای کانادا را آورده ایم تا با بررسی شرایط بهترین شهر کانادا برای مهاجرت را انتخاب کنید:

 1. شهر اتاوا در استان انتاریو Ottawa – Ontario
 2. شهر کلگری در استان آلبرتا Calgary – Alberta
 3. شهر تورنتو در استان انتاریو Toronto – Ontario
 4. شهر مونترآل (مونترال) در استان کبک Montreal – Québec
 5. شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا Vancouver – British Columbia
 6. شهر اوک‌ویل در استان انتاریو Oakville – Ontario
 7. شهر گتینو در استان کبک Gatineau – Quebec
 8. شهر دلتا در استان بریتیش کلمبیا Delta – British Columbia
 9. شهر ادمونتون در استان آلبرتا Edmonton – Alberta
 10. شهر واترلوو در استان انتاریو Waterloo – Ontario

 

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان چه شهری می باشد؟

برای مهاجرت به کانادا احتمالاً یکی از شهرهای این کشور را در ذهن داشته باشید و یا در تصمیم گیری مردد باشید. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید بهتر است درباره وضعیت شهرهای این کشور اطلاعاتی را داشته باشید تا بتوانید بهترین شهر برای زندگی را انتخاب کنید. در بسیاری از ایرانیان ملاک هایی از جمله داشتن فامیل یا آشنا را در نظر می گیرند و یا شرایط فرهنگی و اقتصادی شهر مورد نظر را بررسی می کنند. کانادا کشور ایالت های مختلف و شهرهای متفاوت از نظر شرایط زندگی می باشد ، پس قبل از مهاجرت الزامی که اطلاعات کافی درباره شهرهای مختلف این کشور را داشته باشید.
در سال 2013 مجله moneysense در لیستی بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت را ارائه کرد و در آن به بررسی مسائل مختلف از جمله وضعیت بیکاری، میزان جمعیت، میزان جرم و جنایت، هزینه مسکن، هزینه های حمل و نقل، شرایط جوی و درصد مهاجران و همچنین میزان درآمد در این شهرها پرداخت. به طور کلی بهترین ایالت ها برای زندگی ایالت های بریتیش کلمبیا، آلبرتا و اونتاریو می باشند. ادامه این مقاله شهرهای این کشور را بررسی کرده ایم تا با بافت اجتماعی، وضعیت اقتصادی ، فرصت های شغلی ، موقعیت فرهنگی در هر شهر آشنا شوید. با مطالعه و بررسی می توانید تشخیص دهید بهترین شهر برای مهاجرت ایرانیان چه شهری می باشد.

اتاوا

اوتاوا، ایالت انتاریو

اوتاوا از مهم ترین شهرهای کانادا می باشد، تعداد مهاجران این شهر بسیار زیاد می باشد. اوتاوا شهر بزرگی نیست ، به علت وجود پارکهای زیاد، فضای شهری سرسبزی را دارد. در این شهر سامانه هایی طراحی شده که افراد جدید با کمک آنها می توانند زندگی خود را آغاز کنند.

فرصت های شغلی در اوتاوا

دلیل اینکه مهاجران زیادی به این شهر مهاجرت می کنند وجود فرصت های شغلی فوق العاده می باشد و همینطور به خاطر زبان رسمی این شهر که انگلیسی می باشد. عموماً آب و هوای اوتاوا آفتابی است اما در زمستان هوا بسیار سرد است، قابل ذکر است بهار و پاییز در این شهر آب و هوا متعادل می باشد.

کیفیت زندگی در اوتاوا

شهر اتاوا در رده چهاردمین شهر دنیا برای زندگی قرار دارد و همچنین دومین شهر مناسب برای زندگی در قاره آمریکا می باشد. از نظر خیلی ها این شهر بهترین شهر برای زندگی در کانادا می باشد دلیل این ادعا شرایط شغلی مناسب و همچنین نرخ جرم و جنایت پایین می باشد.

نرخ در آمد در اوتاوا

شهر اتاوا نرخ درآمد بالایی در مقایسه با دیگر شهرها دارد، به طوری که نسبت به میانگین درآمد در کانادا، میزان درآمد در این شهر از این مقدار بیشتر می باشد. شاید تنها عیب زندگی در اوتاوا بالا بودن نرخ اجاره مسکن باشد که البته باز هم از شهرهای بزرگ در کانادا این میزان کمتر است.

گاتینیو، ایالت کبک

ایالت کبک از ایالت های بزرگ در کشور کانادا می باشد که دارای 8.2 میلیون نفر جمعیت می باشد. شهر گاتینیو در غرب ایالت کبک واقع شده است و چهارمین شهر بزرگ در ایالت کبک می باشد. این شهر در نزدیکی اتاوا قرار دارد اما هزینه های زندگی در این شهر در مقایسه با اتاوا بسیار کمتر می باشد. قابل ذکر است که بسیاری از مردم ساکن این شهر در اتاوا کار می کنند. مردم در این شهر به دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت می کنند پس مهاجران فرصت آشنایی با زبان و فرهنگ فرانسوی را دارند . در صورتی که به هر دو زبان تسلط داشته باشید فرصت شغلی مناسبی را در این شهر خواهید داشت.

واترلو، ایالت انتاریو

واترلو شهری کوچک در ایالت انتاریو می باشد. مهاجران جدید انتخاب های بیشتری برای انتخاب محل زندگی خود دارند. شهر واترلو یک شهر بسیار پیشرفته از نظر فرهنگی و هنری می باشد و همچنین فضاهای آموزشی و مدارس از سطح بالایی برخوردار هستند.

بروسار، ایالت کبک

میزان درآمد در شهر بروسار بسیار بالا می باشد. باید گفت که میزان جرم و جنایت در این شهر خیلی کم است و نسبت به سایر شهرها از امنیت خوبی برخوردار است. زبان اصلی مردمان شهر بروسار زبان فرانسه می باشد اما تعداد کمی از مردم به دیگر زبان ها از جمله چینی، اسپانیایی و فارسی نیز صحبت می کنند. میزان مهاجران در این شهر زیاد است و چیزی در حدود 36 درصد جمعیت این شهر را افراد مهاجر تشکیل داده اند.

دلتا، ایالت بریتیش کلمبیا

بیشتر مهاجران این شهر از آسیای شرقی به ویژه افراد چینی می باشند. در صورتی که انتخاب شما برای زندگی محله های آرام و ساکت به همراه طبیعت بکر و شرایط جوی خوب می باشد این شهر را در اولویت های خود قرار دهید.

سانیج، ایالت بریتیش کلمبیا

در این شهر امکانات تفریحی و گردشگری زیادی وجود دارد و این شهر یکی از شهرهای زیبا در کانادا می باشد. شهر سانیج نیز انتخاب تعداد زیادی از مهاجران برای زندگی است زیرا کیفیت زندگی در این مکان سطح بالایی دارد. قابل ذکر است هزینه های زندگی در شهر سانیج قدری بالا می باشد.

برلینگتون، ایالت انتاریو

شهر برلینگتون یک شهز صنعتی است با این وجود در این شهر پارک های بسیار زیبا و مناظر طبیعی فوق العاده دیده می شود ، این ویژگی منازل این شهر را به مکان هایی لذت بخش برای زندگی تبدیل کرده است. امنیت در این شهر بسیار بالاست و میزان جرم و جنایت کم است.

رجینا، ایالت ساسکاچوان

از ویژگی های منحصر به فرد شهر رجینا وضعیت نظام سلامت آن می باشد که در سراسر دنیا شهرت دارد. میزان هزینه مسکن و حمل و نقل از وضعیت مناسبی برخوردار است به طوری که بیشترین زمان برای طی کردن فاصله های طولانی 20 دقیقه می باشد. آب و هوای شهر رجینا سرد و خشک می باشد.

سنت آلبرتا، ایالت آلبرتا

هوای این شهر بسیار پاکیزه است و در این شهر شما شاهد منظره های طبیعی و بکر می باشید. از دلایل وجود مهاجران زیاد در شهر سنت آلبرتا وجود میزان نرخ پایین جرم و جنایت می باشد. میانگین هزینه مسکن مناسب است همینطور میزان درآمدها در این شهر بالاست. شهر سنت آلبرتا نیز از نظر وضعیت نظام سلامت شرایط خوبی را داراست.

گوئلف، ایالت انتاریو

در شهر گوئلف به راحتی می توانید شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید . جمعیت این شهر چیزی در حدود 120000 می باشد و از شهرهای کوچک در ایالت انتاریو به حساب می آید با این وجود کیفیت زندگی در این شهر بسیار وضعیت خوبی دارد. در زمستان شاهد بارش برف سنگین در این شهر هستیم که آب و هوای سردی را به وجود می آورد.

ادمونتون، ایالت آلبرتا

ادمونتون دومین شهر بزرگ ایالت آلبرتا است و میزان افراد مهاجر اروپایی در این شهر 26 درصد جمعیت کل شهر می باشد و اروپایی ها بیشترین مهاجران به شهر هستند. در این شهر دانشگاه های بزرگی وجود دارد از این رو جمعیت افراد دانشجو در این شهر بالاست.

کلگری،ایالت آلبرتا

شهر کلگری بهترین شهر برای مهاجرت در ایالت آلبرتا می باشد. میزان جرم و جنایت، نرخ بیکاری، امنیت بهترین وضعیت را در این شهر دارند. معماری این شهر زبان و زد می باشد و یکی از بهترین معماری ها در سراسر جهان را دارد زیرا تلفیقی از معماری فرهنگ های مختلف مثل رستوران های چینی، عربی و آسیایی در این شهر دیده می شود. آب و هوای شهر کلگری آفتابی است و هزینه مسکن در این شهر از وضعیت مناسبی برخوردار می باشد.

کالگری از بهترین شهرهای کانادا

چنانچه به این مقاله علاقه داشتید پیشنهاد مهاجران به شما این است مقاله جاهای دیدنی کانادا را که در آن بهترین مناطق دیدنی کانادا را به شما معرفی کرده ایم حتما مطالعه بفرمایید.

از توجه شما به این مقاله کمال تشکر را داریم، وجود کاستی ها را بر ما ببخشید. امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ پرسش های شما داده شده باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *