مهاجرت به کانادا چه شرایطی دارد ؟ چگونه می توان به کانادا مهاجرت کرد؟

امروز در تیم محتوای وبسایت مهاجران با مطالبی در مورد شرایط مهاجرت به کانادا در خدمت شما مخاطبان گرامی هستیم؛ امیدواریم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و از مطالعه این مطالب بهره کافی را ببرید.

سوالاتی در رابطه با موضوع مورد نظر وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به برخی از آنها پاسخ دهیم:

 • آیا می دانید که شرایط مهاجرت به کانادا شامل چه مواردی می باشد؟
 • چه روش هایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟
 • آیا می دانید که دریافت پاسپورت و تابعیت برای مهاجرت به کانادا چقدر زمان لازم دارد؟
 • برای مهاجرت به کانادا چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟
 • آیا می دانید که شرایط مهاجرت به کانادا شامل چه مواردی می باشد؟
 • آیا با انواع ویزای کانادا آشنایی دارید؟
 • افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند با استفاده از روش های مختلفی این کار را انجام می دهند و هریک از این روش ها شرایط خاصی را در بر می گیرد، بنابراین لازم است که اشخاص از این شرایط مطلع شوند تا بتوانند به راحتی به کشور کانادا مهاجرت کنند. به همین دلیل در متن پایین به برخی از این شرایط و روش ها اشاره خواهیم کرد:

  شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتآپ کانادا:

  • کسب ‌و کار آنها باید مورد تایید باشد.
  • باید از یک سازمان‌ که معتبر کشور کانادا باشد؛ نامه ای در رابطه با فعالیت خود دریافت کنند.
  • باید تا سطح قابل قبولی به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسه تسلط داشته باشند.
  • برای اقامت در کشور کانادا باید سرمایه کافی داشته باشند.

  اشخاصی که تمایل دارند از راه خود اشتغالی به این کشور مهاجرت کنند باید موارد زیر را رعایت کنند:

  • باید در حیطه فرهنگی و ورزشی تجربه کافی داشته باشد.
  • ملاک هایی که در این زمینه وجود دارد را باید رعایت کنند.
  • همچنین باید بتوانند نیازمندی‌ هایی که در زمینه پزشکی، امنیتی و موارد دیگر وجود دارد را تامین نمایند.

  افرادی که از استان های کانادا ( به غیر از استان کبک ) پیشنهاد شغلی دارند؛ برای مهاجرت باید این شرایط را داشته باشند:

  • این افراد باید در مدت 12 ماه از طرف یک و یا دو کارفرما در کشور کانادا پیشنهاد شغلی داشته باشند و یا اینکه دارای مدرک فنی و یا اینکه تخصصی از طرف یک نهاد استانی و یا منطقه ‌ای باشند.
  • این افراد باید مدرک معتبر زبان داشته باشند.
  • باید دارای سابقه کاری تمام وقت به مدت 24 ماه و یا اینکه برابر این مدت به صورت پاره ‌وقت را داشته باشد و این سابقه باید در حیطه مرتبط و در طی ۵ سال قبل باشد.
  • این افراد باید این توانایی را داشته باشند که مهارت و تجارب خود را به صورت عملی اجرایی کنند.

  همچنین شرایطی به صورت کلی برای مهاجرت و اقامت موقت در کانادا وجود دارد که باید تمامی متقاضیان آنها را رعایت کنند:

  • متقاعد کردن افسر ویزا در رابطه با این مسئله که این کشور را پیش از اتمام اعتبار ویزا ترک خواهید کرد.
  • احترام گذاشتن به قوانین و مقرراتی که در کشور کانادا حاکم است.
  • نداشتن هیچ گونه سابقه و یا فعالیتی در گروهک های تروریستی
  • ارائه اسناد و مدارک معتبر برای اثبات وضعیت مالی مناسب به منظور پرداخت هزینه هایی که مربوط به سفر می باشد.
  • دارا بودن سلامت کامل از لحاظ وضعیت جسمی و روانی
  • تهیه مدارکی که مبنی بر داشتن صلاحیت شما برای دریافت ویزا می باشد.
  مهاجرت به کانادا ، آیا واجد شرایط مهاجرت هستید؟

  چه روش هایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

  کشور کانادا دومین کشور وسیع در جهان شناخته شده است و از سه طرف با اقیانوس آرام؛ منجمد شمالی و اطلس هم جوار است و همچنین از جنوب نیز در همسایگی کشور آمریکا قرار گرفته است. کشور کانادا جزء کشور های سردسیر به شمار می آید که با توجه به وسعت زیاد آن جمعیت کمی در آن زندگی می کنند. قوانین و مقرراتی که بر این کشور حاکم می باشد به صورت Common Law است؛ به این معنی که در موقعیت های ویژه قاضی این امکان را دارد که مخالف با قانون اساسی این کشور حکم خود را صادر کند که وجود این مسئله سبب شده است کشور کانادا به یک کشور کاملا راحت برای زندگی تبدیل شود و هر سال تعداد زیادی از افراد برای مهاجرت این کشور را انتخاب می کنند.

  افرادی که قصد دارند به کشور کانادا مهاجرت کنند؛ در ابتدا تمایل دارند از روش هایی که برای ورود به این کشور وجود دارد اطلاع پیدا کنند و این روش ها را تجزیه و تحلیل نمایند؛ بنابراین برای آشنا شدن این افراد با کشور کانادا و راه های مهاجرت به این کشور در متن پایین به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

  • مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی
  • مهاجرت به وسیله ویزای سرمایه گذاری
  • دریافت ویزا به وسیله خود اشتغالی
  • اخذ ویزا از طریق ازدواج و نامزدی
  • مهاجرت به وسیله تولد
  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت به وسیله حمایت مالی اعضای خانواده

  مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی:

  دریافت کردن ویزا های توریستی از کشور هایی که در دنیا اعتبار و ارزش ویژه ای دارند؛ شامل شرایط و ویژگی های خاصی می باشد که در بیشتر موارد نیاز به ارائه دادن اسناد و مدارک معتبر برای بازگشت شخص از کشور مقصد را دارد و همچنین اخذ ویزای توریستی کشور کانادا (visitor visa) برای محقق کردن هدف های توریستی، گردشگری، تفریحی، دیدار اقوام، دوستان و یا خود کشور کانادا برای شخص صادر می گردد. بنابراین در متن پایین به مدارکی که برای دریافت ویزای توریستی ضروری می باشد؛ اشاره می کنیم:

  • داشتن حسابی که گردش مالی خوبی داشته باشد.
  • دارا بودن اسناد و مدارک ملکی
  • دعوت نامه ای که معتبر باشد.
  • داشتن سابقه کاری
  • دارا بودن مدرک تحصیلی
  • دارا بودن پروانه کسب و کار و یا پزشکی
  • اصلی ترین مدرک نیز داشتن سابقه مسافرت به حوزه شنگن می باشد.

  نکته اساسی که در رابطه با مهاجرت به کانادا به وسیله این موضوع وجود دارد این است که ویزای توریستی با وجود اینکه دارای 5 سال اعتبار قانونی می باشد؛ ولی با آسانی نمی توان آن را به ویزا های بلند مدت و اقامتی تبدیل کرد ( در رابطه با این مسئله باید به این نکته توجه داشته باشید که انجام دادن این کار غیر ممکن نمی باشد ) همچنین مدت اعتباری که برای ویزای کانادا (ویزای مولتی) در نظر گرفته می شود به اعتبار پاسپورت فرد بستگی دارد. اشخاصی که ویزای مولتی کانادا را دارند بدون هیچ گونه محدودیت زمانی می توانند به این کشور وارد شوند و هر بار نیز به مدت حداکثر نصف یک سال را در این کشور اقامت داشته باشند و بعد از گذشت این مدت نیز فرد باید یک بار کشور کانادا را ترک نماید و دوباره به این کشور بر گردد تا بتواند اقامت خود را مجدد تمدید کند.

  مهاجرت به وسیله ویزای سرمایه گذاری:

  در عصر حاضر بیشتر اشخاص برای مهاجرت به کانادا از راه سرمایه گذاری اقدام می کنند و با توجه به این مسئله که جریان سرمایه گذاری در کشور کانادا در بیشتر موارد خطراتی را به دنبال دارد و نیاز به زمان زیادی نیز دارد؛ بنابراین مواردی که در رابطه با این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است شامل مقدار سرمایه؛ تمکن مالی اشخاص، موقعیت و رزومه افراد و همچنین محدوده زمانی مناسب به منظور سرمایه گذاری می باشد. مهاجرت به کشور کانادا به وسیله انجام سرمایه گذاری در ایالت های گوناگون این کشور با یکدیگر تفاوت دارد و هر ایالت شرایط مختص به خود را دارا می باشد.

  به همین دلیل اشخاصی که تصمیم دارند به وسیله سرمایه گذاری به کشور کانادا وارد شوند باید در ابتدای کار نحوه سرمایه گذاری و ایالتی که تمایل دارند در آن سرمایه گذاری کنند را مشخص نمایند و در مرحله بعد نیز اطلاعاتی در رابطه با گرفتن اقامت به وسیله این روش را به دست آورند و برای اطمینان بیشتر نیز می توانند با یک وکیل زبده و با تجربه که در این زمینه اطلاعات کافی دارد مشورت نماید تا بتواند بهترین و کم خطر ترین راه را انتخاب نماید.

   

  دریافت ویزا به وسیله خود اشتغالی:

  علاوه بر اینکه افراد می توانند  در کشور کانادا از راه سرمایه گذاری ویزا دریافت کنند؛ مقررات این کشور فرصت های دیگری را نیز در اختیار اشخاص قرار می دهد تا بتوانند بر اساس فعالیت و حرفه ای که دارند و همچنین در حیطه اصلی خود در این کشور کسب و کار خود را راه اندازی نمایند و مشغول به فعالیت شوند. به همین علت اشخاص می توانند با فراهم کردن سرمایه کافی و متناسب با نوع فعالیت خود وهمچنین تجربه کاری و قوانین و مقررات مربوطه، برای خود اشتغالی در این کشور اقدام کنند. بنابراین در حال حاضر با توجه به تنگنا ها و متقاضیان بسیاری که در رابطه با خود اشتغالی در این کشور وجود دارد؛ خطر خود اشتغالی در کانادا بسیار زیاد شده است و این روش انتخاب مناسبی نمی باشد و برای اطمینان بیشتر به شما توصیه می کنیم که در رابطه با دریافت ویزای خود اشتغالی در کانادا با یک وکیل با تجربه مشورت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را در رابطه با این مسئله بگیرید.

  اخذ ویزا از طریق ازدواج و نامزدی:

  در سال های قبل این مسئله در بین مردم رواج داشت که از راه گرفتن ویزای ازدواج به روش غیر واقعی به کشور مقصد می رفتند و به وسیله این روش اقامت در آن کشور را دریافت می کردند. در عصر کنونی اخذ ویزای ازدواج در کشور هایی که در جهان معتبر هستند بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد. در بیشتر موارد اشخاصی می توانند این ویزا را دریافت کنند که به صورت واقعی  قصد ازدواج داشته باشند و اسناد و مدارک معتبر را ارئه دهند. بنابراین به شما توصیه می کنیم که اگر تصمیم چنین کاری دارید حتما به وسیله ازدواج واقعی این کار را انجام دهید و اگر برخلاف این کار را انجام دهید ویزای شما رد خواهد شد. همچنین برای دریافت ویزا به وسیله ازدواج شخص باید اسناد و مدارک معتبری را برای ورود به کشور کانادا و متقاعد کردن آفیسر سفارت عرضه کند. در واقع مرد و زن باید اسناد و مدارک مربوط به ازدواج خود را به صورت کامل ارائه نمایند تا با ویزای آنها موافقت شود.

  رعایت یکی از مسائل مهم و اساسی که برای دریافت ویزا لازم می باشد این است که شخص مقیم کانادا این اطمینان خاطر را بدهد که با درآمدی که کسب می کند علاوه بر اینکه می تواند مخارج زندگی خود را تامین نماید این امکان را نیز دارد که بتواند یک زندگی خوب را برای شخصی که می خواهد با او ازدواج می کند؛ فراهم نماید و درآمدش برای زندگی مشترک کافی می باشد. نکته دیگری که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که شخص باید درآمد اصلی خود را گزارش دهد و تنها نشان دادن دارایی، مورد تایید این کشور نمی باشد؛ بنابراین این کار یکی از مدرک های ضروری برای طی کردن این جریان است و همچنین علاوه بر این مورد محل زندگی شخص در کشور کانادا باید کاملا مشخص باشد و به سفارت گزارش داده شود.

  اگر نیاز به اطلاعات کامل و به روز درباره مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا دارید؛ پیشنهاد میکنیم حتما مقاله ما با این عنوان را بخوانید.

  مهاجرت به کانادا از طریق تولد:                                                   

  کشور کانادا از لحاظ اقتصادی، رفاه اجتماعی و همچنین نظام کاری در سطح بالایی قرار گرفته است و به این دلیل که این کشور مهاجر پذیر می باشد؛ با استفاده از روش های مختلف و قانونی به افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند اقامت دائم و تابعیت کانادایی می دهند. افرادی که در این کشور زندگی می کنند بیشتر از 30% آنها مهاجر هستند که در این میان بیشترین فعالیت های اقتصادی در این کشور را همین افراد انجام می دهند. همچنین کشور کانادا جزء محدود کشور هایی به شمار می رود که نظام حقوقی آن برای دریافت اقامت به وسیله تولد، نظام خاک است به این معنی که اقامت و تابعیت با تولد در خاک این کشور به فرد داده می شود.

  مهاجرت به کانادا از طریق تولد یکی از پر طرفدار ترین روش هایی که افراد برای دریافت کارت شهروندی در کشور کانادا به کار می برند؛ این موضوع اینگونه است که به آن کشور سفر می کنند تا فرزندشان در خاک کانادا متولد شود و جدا از اینکه پدر و مادر تابع چه کشوری باشند؛ بر اساس تولد فرزند به آنها کارت شهروندی داده می شود و شهروند کانادا به شمار می روند و نکته دیگری که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که به دلیل اینکه در کشور کانادا ویزا های توریستی به صورت بلند مدت داده می شود و اشخاص متقاضی می توانند با استفاده از این روش به طور موقت در این کشور ساکن شوند، معمولا بسیاری از خانواده ها این روش را برای مهاجرت خود انتخاب می کنند.

  بنابراین با توجه به این مسئله نکته ای که باید به آن توجه شود این است که به وسیله متولد شدن فرزند در کشور کانادا، پدر و مادر بعد از 18 سالگی فرزند خود می توانند نسبت به اخذ اقامت و یا تابعیت در این کشور اقدام نمایند و انجام این کار به وسیله فرزند آنها صورت می گیرد و پس از 18 سالگی به وسیله اسپانسر شیپ می تواند برای والدین خود این تقاضا را انجام دهد. همچنین ادامه تحصیل در کشور کانادا برای کودکانی که در این کشور متولد شده اند و شهروند کانادا به حساب می آیند؛ امکان پذیر می باشد.

  مهاجرت به کانادا از طریق کار:

  پیکاپ ویزا کانادا از طریق انجام کار یکی بهترین ویزاها در جهان و همچنین پیچیده ترین و مشکل ترین ویزای مهاجرتی به شمار می رود. بنابراین با توجه به اینکه این کشور از لحاظ اقتصادی در سطح بالایی می باشد و زبان رسمی آن نیز انگلیسی می باشد، به همین دلیل یکی از بهترین و مناسب ترین انتخاب های مهاجرتی جهان برای کار به شمار می رود. دریافت ویزای کاری از کشور کانادا با یک روش نوین از ماه های آخر سال 2017 موقعیت مناسب تری را نسبت به سال های قبل به منظور ورود مهاجران به وجود آورده است. دریافت ویزای کاری در کشور کانادا تحت عنوان اسکیل وورکر و در بعضی از بخش ها نیز به عنوان اکسپرس انتری می باشد که در اصطلاح به معنی وارد شدن سریع به کار می رود و دریافت این نوع ویزا در قیاس با ویزای کاری استانی در مدت زمان کم تر ولی با پیچیدگی های بیشتری رخ می دهد. این نوع ویزای کار کانادا یا همان اکسپرس انتری (Express Entry) در دو مرحله صورت می گیرد.

  شما می‌‌توانید به مقاله جامع ما پیرامون مهاجرت به کانادا از طریق کار مراجعه فرمایید و اطلاعات به روز و کاملی در این خصوص کسب نمایید.

  مهاجرت به کانادا به وسیله حمایت مالی اعضای خانواده:                                  

  اشخاصی که بتوانند در کانادا اقامت دائم بگیرند؛ می توانند ضامن اعضای خانواده و بستگان خود شوند که برای تحصیل و یا اینکه انجام کار به کانادا مهاجرت کنند. شخصی که اسپانسر اقوام خود می شود باید دارای شرایط خاصی باشد مانند اینکه باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد؛ شهروند کشور کانادا به شمار آید و یا اینکه در این کشور اقامت دائم را گرفته باشد و همچنین نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که فرد باید  این توانایی را داشته باشد که هزینه‌ ‌های مالی و نیازهای اساسی خود از جمله مسکن، خوراک و پوشاک خود را تامین کند و برآورده کردن نیاز های خود به حمایت اجتماعی نیازی نداشته باشد.

  معمولا مرکز مهاجرت کشور کانادا تقاضای همسر و فرزندان فرد را در اولویت گذاشته و سریع تر به آنها رسیدگی می کند و هزینه ای که برای این درخواست ها در نظر گرفته شده است برای کودکان و افراد بزرگسال ( سن ۲۲ سال و بیشتر ) متفاوت می باشد. همچنین در رابطه با این روش می توان به این نکته اشاره کرد که شرایط خاصی برای اخذ اقامت دائم همسر و یا فردی که به عنوان شریک قانونی شناخته می شود؛ وجود دارد که در متن پایین به آن اشاره می کنیم:

  • شخصی که ضامن دریافت اقامت دائم برای همسر و یا شریک قانونی خود شده است؛ باید در سه سال اول اقامت مسئولیت مالی زندگی آنها را بر عهده بگیرد.
  • همسری که به وسیله این روش اقامت دائم را اخذ کرده است تا 5 سال نمی تواند ضامن همسر دیگری برای اقامت شود.

  علاوه بر مواردی که در متن بالا به آن اشاره شد می توان گفت اشخاصی که کارت شهروندی و یا اقامت دائم دارند می‌ توانند از طریق سوپر ویزای کانادا امکان ادامه زندگی را برای پدر، مادر؛ پدربزرگ و یا مادربزرگ خود را در این کشور به وجود آورند.

  مهاجرت به کانادا ، آیا واجد شرایط مهاجرت هستید؟

  آیا می دانید که دریافت پاسپورت و تابعیت برای مهاجرت به کانادا چقدر زمان لازم دارد؟

  چنانچه شما تصمیم سفر به کشور کانادا را دارید باید بدانید که از هر راهی که برای سفر به این کشور استفاده می کنید، ضروری است که به مدت حداقل سه سال باید در این کشور به انجام کار؛ تحصیل و یا هرگونه فعالیت دیگری اشتغال داشته باشید تا این امکان برای شا فراهم شود که در این کشور پاسپورت و تابعیت کانادایی را اخذ نمایید.

  برای مهاجرت به کانادا چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟

  داشتن مدارک مورد نیاز برای سفر به کشور کانادا به روشی که برای مهاجرت انتخاب کرده اید؛ بستگی دارد و در متن پایین نیز به برخی از مدارک عمومی که باید حتما به همرا داشته باشید و تهیه این مدارک به روش مهاجرت ارتباطی ندارد و الزامی است که آنها را تهیه نمایید اشاره می کنیم:

  1. تمام اعضای خانواده باید شناسنامه و پاسپورت داشته باشند.
  2. اگر فرزندی را به سرپرستی قبول کرده اید و اسناد و مدارک مربوطه موجود باشد باید آن را به همراه داشته باشید.
  3. باید سند ازدواج یا طلاق را داشته باشید.
  4. باید پرونده هایی که مربوط به تحصیل تمام فرزندان می باشد را تهیه کنید.
  5. مدارکی که مربوط به واکسناسیون فرزندان می باشد را باید به همراه داشته باشید به این دلیل که این مدرک برای ثبت نام در مدارس الزامی می باشد.
  6. باید از تمام مدارکی که مربوط به تحصیل و ریز نمرات می باشد؛ کپی تهیه کنید.
  7. باید اطلاعات تماس کارفرما و گواهی مربوط به معرفی از کارفرمای پیشین خود را به همراه داشته باشید.
  8. نمونه کار های انجام شده در کشور مبدا
  9. داشتن گواهی نامه بین المللی برای رانندگی
  10. به همراه داشتن کپی بیمه بین المللی خودرو سبب می گردد که اگر شما سابقه خوبی در پرداخت بیمه داشته باشید؛ بتوانید از تخفیف بیمه ای در این کشور بهره مند شوید.
  11. به همره داشتن سوابق و مدارک مربوط به پزشکی
  12. همراه داشتن مدارکی که مربوط به بیمه سفر مهاجرین می باشد.
  13. اگر شما قصد دارید طلا و یا اینکه وسیله قیمتی را همراه خود داشته باشید؛ در فرودگاه ارائه گواهی مالکیت آن الزامی می باشد.
  14. داشتن گواهی بانک
  15. به همراه داشتن اسناد و مدارک هر نوع درآمد خارجی، ملک و یا سرمایه گذاری
  16. داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی

  همچنین باید در فرودگاه سه مدرکی که در پایین به آن اشاره می شود را به همراه داشته باشید که این مدارک شامل موارد زیر می باشد :

  1. داشتن پاسپورت
  2. به همراه داشتن ویزا
  3. به همراه داشتن مدارکی که مربوط به تمکن مالی می باشد.

  شرکت مهاجران امیدوار است که با مقاله فوق توانسته باشد به تعدادی از سوالات شما پاسخ دهد. شما همچنین می توانید جهت اطلاعات بیشتر از بخش Immigration and citizenship در وبسایت رسمی دولت کانادا دیدن فرمایید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *