در این مقاله با موضوع پاسپورت کانادا با شما همراه هستیم. سطح کیفیت زندگی در کشور کانادا بسیار بالاست و از امنیت و آسایش بالایی برخوردار است. به همین علت افراد زیادی از سراسر دنیا خواهان اخذ پاسپورت کانادا و اقامت در این کشور می باشند. ما نیز در این مقاله به بررسی شرایط اخذ پاسپورت کانادا و مزایای آن خواهیم پرداخت.
در ادامه با پاسخ به سوالات زیر با مجموعه مهاجران همراه باشید:

 • ارزش پاسپورت کانادا چقدر است؟
 • مزایای پاسپورت کانادا شامل چه مواردی است؟
 • با پاسپورت کانادا کجا میشه رفت ؟
 • با پاسپورت کانادا به کدام کشورها میتوان سفر کرد و کدام کشور ها به ویزای کانادا هم نیاز دارند ؟
 • برای سفر به کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا چه قوانین و مقرراتی وجود دارد؟
 • پاسپورت کانادا بدون ویزا چه مزیتی دارد و با پاسپورت کانادا به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد؟
 • چگونه پاسپورت کانادا بگیریم و برای اخذ پاسپورت کانادایی چه شرایطی لازم است؟
 • چه ممنوعیت های قانونی برای اخذ پاسپورت کانادائی وجود دارد؟
 • از چه روش هایی می توان برای اخذ پاسپورت کانادا اقدام کرد؟
 • گرفتن پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟
 • برای تمدید پاسپورت کانادا چه مدارکی نیاز است؟

ارزش پاسپورت کانادا چقدر است؟

پاسپورت کانادا ، لذت زندگی در امنیت و آسایش کانادا

پاسپورت کانادا یک گذرنامه است که دولت کانادا به شهروندانش ارائه می دهد تا به نوعی مدرک نشان دهنده شهروندی آن ها باشد و همچنین برای مسافرت به کشور های دیگر از آن استفاده نمایند.
ارزش پاسپورت هر کشور به موارد خاصی بستگی دارد و بر اساس این موارد تعیین می شود. پاسپورت کشور کانادا هم از ارزش بالایی برخوردار است و در رتبه چهارم ارزشمند ترین و قدرتمند ترین پاسپورت های جهان قرار دارد.
یکی از مواردی که ارزش پاسپورت یک کشور را مشخص می کند رتبه آن کشور در لیست گذرنامه های هنلی می باشد. شاخص گذرنامه هنلی متشکل از 199 پاسپورت کشور های مختلف می باشد و 227 مقصد سفر را معین می کند. شاخص هنلی طبق آمار انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی تعیین می شود و همزمان با تغییرات قوانین ویزا تغییر می کند.
پاسپورت کانادا در جایگاه ششم شاخص هنلی قرار گرفته است و به همین علت از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است.
مورد بعدی برای تعیین ارزش پاسپورت های مختلف، تعداد کشور هایی است که دارندگان پاسپورت می توانند بدون ویزا به آن ها سفر کنند. زمانی که برای سفر به یک کشور به ویزا نیاز باشد از ارزش پاسپورت کم خواهد شد. کشور کانادا یکی از قدرتمندترین پاسپورت های جهان را دارد و دارندگان پاسپورت این کشور می توانند بدون ویزا به 144 کشور مختلف سفر کنند. همچنین دارندگان این پاسپورت برای ورود به 50 کشور مختلف به ویزای فرودگاهی نیاز دارند اما مدت اقامت در هر کدام از این کشور ها متغیر است.

نکته: با توجه به ارزش بالای پاسپورت کانادا بسیار ی از افراد به فکر اخذ تابعیت کانادا هستند که در این مقاله به صورت جداگانه و کاملا مفصل در مورد آن صحبت کردیم، اما اخذ تابعیت کانادا مستلزم کسب اطلاعات کافی در مورد انواع ویزا کانادا است که لازم است در این حوزه برای تصمیم گیری بهتر اطلاعاتی کسب کنید.

مزایای پاسپورت کانادا شامل چه مواردی است؟

همانطور که گفته شد پاسپورت کانادا از ارزش و قدرت زیادی در جهان برخوردار است و امکان سفر بدون ویزا به کشور های مختلفی را در اختیار دارندگان این پاسپورت قرار می دهد. علاوه بر این اخذ پاسپورت کشور کانادا مزیت های دیگری نیز دارد که عبارتند از:
کسانی که موفق به اخذ تابعیت کشور کانادا و پاسپورت این کشور شده اند در صورتی که با مشکلاتی مثل ورشکستگی، بیکاری، مشکلات مالی و … مواجه شوند مورد حمایت و کمک رسانی دولت کانادا قرار خواهند گرفت.
افرادی که پاسپورت کانادا را دریافت می کنند به عنوان یک شهروند کانادائی شناخته می شوند و شرایط رفاهی و حقوق اجتماعی زندگی آن ها با سایر شهروندان یکسان خواهد بود. مهاجران بعد از اخذ تابعیت کانادا امتیازاتی مثل امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه ها، بهره مندی از امکانات رفاهی و بهداشتی، برخورداری از فرصت های شغلی مختلف و … را دریافت خواهند کرد.
کسانی که موفق به دریافت پاسپورت کانادایی می شوند اجازه دارند که برای خانواده خود دعوت نامه فرستاده و برای آن ها اقدام به اخذ ویزای توریستی نمایند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید سفارت کانادا در ایران فقط به اقوام درجه یک افرادی که تابعیت کانادا دارند ویزای گردشگری می دهد و این افراد باید برای مدت محدودی در کانادا اقامت داشته باشند.

کسانی که موفق به دریافت پاسپورت کانادایی شده باشند می توانند با موافقت قرارداد NAFTA کسب و کار خود را تغییر دهند.
تمام کودکانی که در کانادا به دنیا می آیند دارای پاسپورت این کشور شده، و تا سن 18 سالگی مبلغی را به صورت ماهیانه از سوی دولت کانادا دریافت می کنند.
با مهاجرت به کشور کانادا و دریافت پاسپورت این کشور، شما می توانید به منظور ادامه تحصیل یا کار کردن، بدون داشتن ویزا به کشور هایی مثل آمریکا و استرالیا سفر کنید.

با پاسپورت کانادا کجا میشه رفت؟

دارندگان پاسپورت کانادا می توانند به راحتی به کشور های مختلف سفر کنند. همانطور که گفته شد، قدرت پاسپورت به تعداد کشور هایی که با پاسپورت می توان به آن ها سفر کرد بستگی دارد. شاخص پاسپورت یا همان Passport Index قدرت و ارزش پاسپورت های مختلف را تعیین می نماید و کانادا در جایگاه پنجم این شاخص قرار گرفته است.
توجه داشته باشید که در سال های اخیر جایگاه پاسپورت کانادایی به این صورت بوده است:

سال 2015 رتبه ششم و همچنین امکان سفر به 153 کشور بدون ارائه ویزا
سال 2016 رتبه ششم و همچنین امکان سفر به 152 کشور بدون ارائه ویزا
سال 2017 رتبه چهارم و همچنین امکان سفر به 158 کشور بدون ارائه ویزا
سال 2018 رتبه چهارم و همچنین امکان سفر به 158 کشور بدون ارائه ویزا

با وجود اینکه پاسپورت کانادا از ارزش بالایی برخوردار است، اما قدرتمند ترین پاسپورت جهان نیست و برای سفر به برخی کشور ها به ویزا نیاز است.

با پاسپورت کانادا به کدام کشورها میتوان سفر کرد و کدام کشور ها به ویزای کانادا هم نیاز دارند؟

در حال حاضر پاسپورت کانادا امکان سفر به بسیاری از کشور ها را فراهم کرده اما برای سفر به تعدادی از کشور ها هنوز به ویزا نیاز است. در این بخش مقاله به معرفی این کشور ها می پردازیم و در قسمت های بعدی کشور هایی که امکان سفر به آن ها فقط با داشتن پاسپورت کانادا فراهم است را معرفی خواهیم کرد.
ویزای کانادا هم مانند پاسپورت این کشور قدرت زیادی دارد و افرادی که دارنده ویزای کانادا باشند می توانند بدون محدودیت به تمام نقاط کانادا سفر کرده و در هر سفر حداکثر 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. اعتبار ویزای کانادا 5 ساله است و در صورتی که اعتبار پاسپورت از 5 سال کمتر باشد، اعتبار ویزا هم به همان میزان می باشد. همچنین دارندگان ویزای کانادا می توانند به کشور های انگلستان، مکزیک، عمان، آنتیگوا، کاستاریکا، پاناما، قطر، دومنیکن، مقدونیه و گرجستان نیز سفر کنند. شرایط سفر به هر کدام از این کشور ها به شرح زیر است:
مکزیک:کشور مکزیک در آمریکای شمالی قرار دارد و امکان سفر به این کشور با ویزای کانادا برای شما فراهم شده است. شما می توانید با سفر به کشور مکزیک به مدت 180 روز در این کشور اقامت داشته باشید. توجه داشته باشید که سفر به مکزیک با ویزای کانادا فقط در صورتی ممکن است که شما از خاک کانادا به این کشور سفر کنید.
انگلستان:دارندگان ویزای کانادا می توانند به صورت ترانزیت فرودگاهی و به مدت 24 ساعت به کشور انگلستان سفر کنند.
عمان:سفر به کشور عمان برای ایرانی ها بدون ویزا هم امکان پذیر است و شما به عنوان یک ایرانی می توانید با ویزای فرودگاهی به این کشور سفر کنید. اما در صورت داشتن ویزای کانادا امکان اقامت 30 روزه برای شما فراهم می شود.
آنتیگوا:جزیره ای در نزدیکی دریای کارائیب است و با داشتن ویزای کانادا امکان اقامت 30 روزه در آن فراهم می شود.
کاستاریکا:کشور کاستاریکا در آمریکای مرکزی قرار دارد و شما با داشتن ویزای کانادا می توانید 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید.
پاناما:کشور پاناما هم در آمریکای مرکزی واقع شده است و اقامت در آن با ویزای کانادا فقط به مدت 30 روز امکان پذیر است.
قطر:ویزای کانادا امکان اقامت 30 روزه در کشور قطر را فراهم می کند.
جمهوری دومنیکن:جمهوری دومنیکن در آمریکای جنوبی قرار دارد و داشتن ویزای کانادا امکان اقامت در این کشور به مدت 30 روز را برای شما فراهم می کند.
مقدونیه:با ویزای کانادا می توان به مدت 15 روز در کشور مقدونیه اقامت داشت.
گرجستان:شما با داشتن ویزای کانادا می توانید تا 90 روز در کشور زیبای گرجستان اقامت داشته باشید.
کوبا:جزیره ی زیبای کوبا در آمریکای جنوبی قرار دارد و شما با داشتن ویزای کانادا می توانید به این جزیره سفر کرده و 30 روز در آن اقامت داشته باشید.

برای سفر به کشورهای بدون ویزا با پاسپورت کانادا چه قوانین و مقرراتی وجود دارد؟

همانطور که گفته شد پاسپورت کانادا بسیار قدرتمند است و امکان سفر به کشور های مختلف بدون نیاز به ویزا را فراهم می کند، اما استفاده از این پاسپورت شرایط و قوانین به خصوصی دارد. یکی از این قوانین این است که دارندگان این پاسپورت باید قبل از سفر حتما نسبت به اخذ مجوز مسافرت الکترونیکی (eTA) اقدام نمایند.
دولت کانادا در سال 2018 قوانین جدیدی برای حمایت از کودکان زیر 16 سال وضع کرد و طبق این قوانین از سوء استفاده هایی که از پاسپورت می شد جلوگیری به عمل آمد. طبق این قوانین وزیر مهاجرت کانادا این اختیار را دارد که برای کودکان زیر 16 سال، بدون نیاز به تقاضا نامه، پاسپورت صادر کند. همچنین این قدرت را دارد که صدور پاسپورت برای یک کودک که در شرایط خاصی قرار داشته باشد را لغو کند.
زمانی که فردی تقاضا نامه صدور پاسپورت را ارائه دهد و این امکان وجود داشته باشد که فرد دیگری از پاسپورت صادر شده استفاده کند، وزیر مهاجرت می تواند برای جلوگیری از سوء استفاده از پاسپورت از صدور آن جلوگیری نماید.
دولت کانادا در سال 2017 تغییراتی در قوانین صدور پاسپورت برای مهاجرت افراد با جنسیت خنثی انجام داد. طبق این قوانین افرادی که جنسیت آن ها خنثی باشد می توانند در پاسپورت خود مقابل جنسیت حرف X را قرار دهند. این اقدام به دیلیل دفاع از قوانین حقوق بشر در کانادا صورت گرفت و باعث شد که هویت جنسی این گونه افراد در پاسپورت مشخص شود، و مانعی برای دریافت پاسپورت نداشته باشند.
قانون دیگری که برای دریافت پاسپورت وضع شده است مربوط به افراد دو ملیتی (کسانی که تابعیت دو کشور را دارند) می باشد. لازم است که تمام افراد دو تابعیتی از قوانین و مقررات پاسپورت کانادا آگاهی داشته باشند. قبلا افراد دو تابعیتی می توانستند از پاسپورت کشور دیگرشان استفاده نمایند اما هم اکنون این افراد باید برای دریافت پاسپورت کانادا و مجوز سفر الکترونیکی (eTA) اقدام نمایند.

پاسپورت کانادا ، لذت زندگی در امنیت و آسایش کانادا

پاسپورت کانادا بدون ویزا چه مزیتی دارد و با پاسپورت کانادا به چه کشورهایی بدون ویزا می توان سفر کرد؟

پاسپورت کانادا امکان سفر راحت به کشور های مختلف را برای دارندگان این پاسپورت فراهم می نماید. افراد دارنده پاسپورت کانادا با خیال راحت سفر می کنند زیرا در صورت بروز هر گونه مشکل برای آن ها در طول سفر، مثل ناپدید شدن، بازداشت شدن و … دولت کانادا از آن ها حمایت کرده و آن ها را به کشورشان بر می گرداند.

کسانی که پاسپورت کانادا داشته باشند برای سفر به کشور های زیر به ویزا نیازی ندارند

اقامت 90 روزه در کشور های فرانسه، گامبیا، آلمان، یونان، گرنادا، گواتمالا، گایانا، هایتی، هندوراس، هنگ‌کنگ، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، ژاپن، کوزوو، لتونی، لیختن‌اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مقدونیه، مالزی و مالتا
همچنین سفر به کشور های آلبانی، آندورا، آرژانتین، اتریش، بلژیک، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، بوتسوانا، بلغارستان، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کرواسی، قبرس، چک، دانمارک، ال‌سالوادور، استونی، فنلاند، موریس، مولداوی، موناکو، مونتنگرو، مراکش، نامیبیا، هلند، نیوزلند، نیکاراگوئه، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، سان مارینو، سنگال، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تایوان، اوکراین، اوروگوئه، واتیکان و ونزوئلا و اقامت در این کشور ها به مدت 90 روز
سفر به کشور های آنتیگوا و باربودا، باربادوس، دومینیکا، مکزیک، پاناما، پرو، سنت کیتس و نویس، کره جنوبی و انگلستان و اقامت در این کشور ها به مدت 180 روز
سفر به کشور های بلاروس، اندونزی، قزاقستان، ماکائو، میکرونزی، مغولستان، فیلیپین، قطر، سنگاپور، سریلانکا، تایلند و امارات متحده عربی و اقامت در این کشور ها به مدت 30 روز
سفر به کشور های گرجستان به مدت 360 روز ،باهاماس به مدت 240 روز، فیجی، کیریباتی و تونس به مدت 120 روز، قرقیزستان به مدت 60 روز، سنت لوسیا به مدت 42 روز و برونئی به مدت 14 روز
همچنین می توانند به کشور های بلیز، جمهوری دومینیکن، ایرلند، جامایکا، لسوتو، فلسطین، ترینیداد و توباگو و ایالات متحده آمریکا سفر کرده و بدون هیچ محدودیت زمانی در این کشور ها اقامت داشته باشند.

چگونه پاسپورت کانادا بگیریم و برای اخذ پاسپورت کانادایی چه شرایطی لازم است؟

برای دریافت پاسپورت کانادا باید ابتدا به عنوان شهروند کانادا شناخته شوید، به علاوه باید از یک سری شرایط خاص برخوردار باشید تا پاسپورت کانادا برای شما صادر شود. در ادامه به معرفی و بررسی این شرایط برای شما می پردازیم.
در ابتدا برای ارائه درخواست پاسپورت کانادایی باید به بخش خاصی از تشکیلات دولت کانادا به نام Passports Canada مراجعه کنید. این بخش مدیریت و صدور پاسپورت ها را به عهده دارد و دارای چندین شعبه در سراسر کانادا می باشد.
برای ارائه درخواست پاسپورت از شما مدارکی خواسته می شود که ثابت کند شما شهروندی کانادا را دریافت نموده اید، و در صورتی که شما متولد کشور کانادا باشید فقط با ارائه شناسنامه کانادایی شهروند بودنتان ثابت می شود. علاوه بر این شما باید مدارک هویتی مانند گواهینامه رانندگی یا کارت سین نامبر را ارائه دهید. مهمترین چیزی که وجود دارد این است که تصویر و مدارک و اطلاعات هویتی شما “لینک” شوند و بعد از آن تنها کافیست فرم درخواست پاسپورت خود را پر کنید.

شما به عنوان یک درخواست کننده پاسپورت باید تمام شرایط زیر را داشته و اقدامات زیر را انجام داده باشید

زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی می باشد و شما برای شهروند شدن و دریافت پاسپورت باید حداقل به یکی از این دو زبان مسلط باشید.
برای دریافت پاسپورت حتما باید اقامت دائم (PR) را دریافت کرده باشید
در طی 5 سال قبل از درخواست، به مدت 3 سال در کانادا زندگی کرده باشید.
در طول 3 سال زندگی در کانادا تمام مالیات های خود را پرداخت کرده باشید.
تمام فرم های مربوطه را به طور کامل و صحیح پر نمایید.
مدارک شناسایی و هویتی لازم را ارائه دهید.
هزینه های درخواست پاسپورت را به طور کامل پرداخت نمایید.
درخواست خود را به مراکز تزریق CIO در نوا اسکوشیا، سیدنی و کانادا بفرستید.
بعد از اینکه درخواست شما پذیرفته شد باید در آزمون شهروندی شرکت کنید و بعد از موفقیت در این آزمون، پاسپورت کانادایی برای شما صادر می شود. البته افرادی که سن آن ها کمتر از 18 سال و یا بیشتر از 54 سال باشد از شرکت در این آزمون معاف هستند.
لازم به ذکر است که کودکانی که کمتر از 18 سال سن دارند و تحت تکلف والدین یا قیم خود هستند از شرایط ذکر شده فوق معاف می باشند. علاوه بر این در دو صورت یک فرد می تواند بدون برخورداری از شرایط ذکر شده نسبت به درخواست پاسپورت اقدام نماید: اول اینکه فرد عضو یک گروه از مقامات دولتی یک کشور دیگر باشد، دوم اینکه فرد یکی از اعضای خانواده مورد قبلی باشد. به این ترتیب این موارد استثنا برای دریافت پاسپورت کانادایی نیازی به گذراندن زمان های ذکر شده در کشور کانادا نمی باشند.
هزینه درخواست پاسپورت کانادایی با توجه به سن افراد متغیر است و با روش هایی مثل کردیت کارد، دبیت کارد، مانی اوردر و یا چک قابل پرداخت است.
یکی از امتیازات و مزایای پاسپورت کانادایی این است که اگر فرد درخواست کننده عضو ارتش کانادا باشد، فرایند صدور پاسپورت برای او در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

چه ممنوعیت های قانونی برای اخذ پاسپورت کانادائی وجود دارد؟

کشور کانادا هم مانند کشور های دیگر قوانین خاص خود را دارد و برای افرادی که شرایط لازم را نداشته باشند پاسپورت صادر نمی کند.
اگر فردی در کشور کانادا یا سایر کشور ها جرمی مرتکب شده باشد در صورتی که یکی از شرایط زیر را داشته باشد دولت کانادا از صدور پاسپورت برای وی امتناع می کند.
فرد در یک کشور دیگر مرتکب جرم شده و حکم قضایی برای او صادر شده باشد.
فرد در کشور کانادا یا کشور دیگری حبس یا محاکمه حقوقی شده باشد.
فرد در کشور کانادا یا کشور های دیگر در انتظار صدور حکم محاکمه یا تجدید نظر باشد.

در این مقاله با موضوع پاسپورت کانادا با شما همراه هستیم.

از چه روش هایی می توان برای اخذ پاسپورت کانادا اقدام کرد؟

برای دریافت پاسپورت کانادا 6 روش مختلف وجود دارد که عبارتند از: کار، سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج، پناهندگی. دریافت اقامت و پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی به هیچ وجه توصیه نمی شود و یک روش غیر قانونی می باشد و بهتر است برای اخذ پاسپورت این کشور از طریق روش های دیگر اقدام نمایید. شما باید متناسب با هدفی که باعث شده کانادا را برای اقامت انتخاب کنید و همچنین استعداد هایی که دارید، روش اخذ پاسپورت را انتخاب نموده و از همان طریق به کانادا مهاجرت کنید.

در ادامه به معرفی چند روش اخذ پاسپورت کانادا خواهیم پرداخت:

اخذ پاسپورت کانادا از طریق کار

مهاجرت کاری به کانادا یا همان Skilled Worker یکی از بهترین روش های اخذ پاسپورت کانادایی می باشد. رزومه کاری و پرونده متقاضیان در سیستم رتبه بندی قرار می گیرد و باید در 2 مرحله موفق به کسب امتیاز های مناسب شود تا بتواند دعوت نامه مهاجرت کاری به کانادا را دریافت کند. روش کسب امتیاز در این سیستم به مشخصاتی مثل مدرک تحصیلی، سن، تسلط به زبان های انگلیسی و فرانسوی، سابقه کار، دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی، سازگاری پذیری، آشنا داشتن در کانادا و … بستگی دارد و هر چقدر که امتیاز متقاضی بیشتر باشد برای دریافت دعوتنامه در اولویت قرار خواهد گرفت.
متقاضی باید در مرحله اول از 100 امتیاز حداقل 67 امتیاز کسب نماید تا اجازه ورود به مرحله دوم را داشته باشد. مرحله دوم استخر مجازی نام دارد و درخواست متقاضی بعد از عبور از مرحله اول، حدود یک سال در این مرحله مانده و سپس باز هم امتیاز های جدید را کسب می کند، نهایتا برای متقاضیانی که بیشترین امتیاز را دارند دعوتنامه ارسال خواهد شد.

اخذ پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا به تنهایی باعث اخذ پاسپورت این کشور نمی شود اما می تواند به عنوان فرصتی برای یافتن یک پیشنهاد کاری خوب در این کشور و نهایتا دریافت پاسپورت از طریق کار تلقی شود.
مدارس کانادا از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند و به استعداد یابی دانش آموزان اهمیت زیادی می دهند. به همین علت بهترین سن برای مهاجرت تحصیلی به کانادا 6 تا 18 سالگی است. والدین عزیز باید قبل از فرستان فرزندانشان به کانادا، یکی از بهترین مدارس بین المللی این کشور را که مورد تایید اداره مهاجرت باشد انتخاب نمایند.
لازم به ذکر است کالج های کانادا هم در سطح آموزشی بالایی قرار دارند و متقاضیان می توانند در تمام مقاطع دانشگاهی برای پذیرش در این دانشگاه ها اقدام نمایند. به این ترتیب امکان به دست آمدن فرصت های شغلی برای آن ها بیشتر می شود و به راحتی می توانند پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد

کشور کانادا از قاعده خاک تبعیت می کند و به تمام کودکانی که در خاک این کشور به دنیا بیایند پاسپورت کانادایی اعطا خواهد شد. به طور کلی کسانی که شرایط زیر را داشته باشند موفق به اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد خواهند شد:
کودکانی که در خاک کانادا متولد می شوند
کودکانی که در کشور های دیگرمتولد شده اند اما پدر یا مادر آن ها تابعیت کانادایی دارند.
البته طبق مصوبات جدید قوانین تابعیت کشور کانادا، چنانچه کودکی در خاک کانادا متولد شده باشد و والدینش مامور دیپلماتیک باشند به آن کودک تابعیت کانادایی داده نخواهد شد. این قانون برای جلوگیری از سوء استفاده ها از قاعده خاک وضع شده است.

اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج

در این مقاله با موضوع پاسپورت کانادا با شما همراه هستیم.یکی دیگر از روش های دریافت پاسپورت کانادایی ازدواج با یک شهروند کانادایی می باشد. در این روش باید هر دو طرف به سن قانونی رسیده باشند و یا در صورتی که سن آن ها 16 یا 17 سال باشد، می‌توانند با اجازه نامه کتبی والدین اقدام نمایند. توجه داشته باشید که ازدواج با بیش از یک نفر به صورت همزمان و داشتن چندین همسر در کشور کانادا غیر قانونی می‌باشد و در صورت اقدام به ازدواج مجدد و دریافت پاسپورت از این طریق، گواهی فوت یا طلاق همسر سابق لازم است.
همچنین در هنگام برگذاری مراسم ازدواج باید نماینده دادگاه یا مراجع قانونی کانادا در مراسم حضور داشته باشد و صحت آن را تایید کند. برای آشنایی بیشتر با دریافت ویزا و مهاجرت با استفاده از ازدواج پیشنهاد ما به شما، مطالعه‌ی مقاله مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می‌باشد.

اخذ پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی

همانطور که گفته شد مهاجرت از این طریق غیر قانونی بوده و به هیچ عنوان توصیه نمی شود مگر اینکه متقاضی در شرایط بسیار حادی قرار گرفته باشد.
کشور کانادا عضو کنوانسیون پناهندگی است و افرادی که در کشور خود به دلایل مختلف در شرایط سختی قرار گرفته باشند می توانند به این کشور پناهنده شوند. این افراد ممکن است به دلایل مختلفی همچون دینی، نژادی، ملیتی، اعتقادی و … مورد تهدید قرار گرفته باشند و جان آن ها در خطر باشد.
افرادی که وارد خاک کانادا می شوند تا 1 سال وقت دارند که درخواست پناهندگی خود را ارائه دهند و در غیر این صورت، توسط پلیس کانادا دستگیر شده و مورد بازجویی قرار می گیرند. در صورتی که با درخواست آن ها موافقت شود می توانند از دولت کانادا مجوز کار دریافت کنند و همچنین برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود درخواست الحاق داشته باشند.

گرفتن پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟

در این مقاله با موضوع پاسپورت کانادا با شما همراه هستیم.

یکی از بهترین و رایج ترین روش های دریافت ویزای کانادا، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. یکی از مواردی که برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باید به آن توجه شود، نرخ مصادره اموال می باشد. هر چقدر که نرخ مصادره اموال در یک کشور کمتر باشد امینت سرمایه گذاری در این کشور بیشتر است. شاخص نرخ سرمایه گذاری عددی بین 1 تا 7 می باشد و این شاخص برای کشور کانادا 1 است؛ یعنی سرمایه گذاری در این کشور ریسک کمی دارد و از امنیت بالایی برخوردار است بنابراین سرمایه گذاری در این کشور و اقدام به اخذ پاسپورت کانادایی به متقاضیان توصیه می شود.
دولت فدرال کانادا راه های مختلفی را برای سرمایه گذاری در این کشور معین کرده است که در هر کدام از این روش ها میزان سرمایه، شرایط و استان سرمایه گذاری متفاوت می باشد. برای مثال یکی از بهترین راه های اخذ پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری، برنامه سرمایه گذاری 100 هزار نام دارد که در ایالت برتیش کلمبیا اجرا می شود.

برای تمدید پاسپورت کانادا چه مدارکی نیاز است؟

کسانی که به پایان مدت اعتبار پاسپورت خود نزدیک می شوند باید هر چه سریع تر برای تمدید آن اقدام نمایند. مدارکی که برای تمدید پاسپورت کانادایی مورد نیاز است عبارتند از:
ارائه فرم های پر شده

 • در صورتی که کمتر از یک سال از پایان اعتبار پاسپورت شما می گذرد باید فرم Simplified را تکمیل نمایید.
 • در صورتی که بیشتر از یک سال از پایان اعتبار پاسپورت شما می گذرد باید فرم General را تکمیل نمایید.
 • ارائه اصل پاسپورت قبلی
 • پاسپورت شما باید هیچ گونه صدمه ای ندیده باشد و همچنین دچار مفقودی یا سرقت نشده باشد.
 • ارائه دو قطعه عکس مناسب به همراه اطلاعات مورد نیاز
 • عکس باید به گونه ای باشد که از خط رویش مو تا چانه 31 الی 36 میلی متر فاصله وجود داشته باشد.
 • مهر عکاسی به همراه آدرس آن در پشت عکس موجود باشد.
 • تاریخ گرفتن عکس ها در پشت آن ها نوشته شده باشد.
 • ارائه یک کپی از کارت شهروندی کانادا
 • رسید پرداخت هزینه ثبت درخواست

توجه داشته باشید که اگر بیشتر از یک سال است که اعتبار پاسپورت کانادایی شما تمام شده برای تمدید به 2 ضامن معتبر نیاز دارید. همچنین برای تمدید پاسپورت کودکان زیر 16 سال باید یکی از والدین یا قیم آن ها اقدام نماید و اگر سن آن ها بیشتر از 11 سال باشد، خودشان می توانند تقاضانامه را امضا کنند.

امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید و مطالب ذکر شده برای شما مفید و کاربردی واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *