امروز با مطالبی در رابطه با ویزای استارتاپ کانادا با شما مخاطبان گرامی همراه هستیم، امیدواریم تا پایان این مقاله با همراه باشید و از مطالعه آن بهره کافی را ببرید.
در اصطلاح واژه استارتاپ در رابطه با کسب و کار هایی جدید که از شروع فعالیت آنها مدت زمان زیادی نگذشته است، گفته می شود و این نوع از فعالیت به وسیله افراد خاص و محدودی شروع می شود، که این افراد در انجام کار خود دارای ایده های خلاقانه و ذهنی باز برای طراحی هر نوع طرح و پروژه جدیدی می باشند و این افراد در هر کشوری که قرار بگیرند، باعث رشد و پیشرفت هر چه بیشتر در آن می شوند، بنابراین کشور کانادا نیز از طریق ویزای استارتاپ به این افراد اجازه ورود و اقامت را صادر می کند و افرادی که قصد دارند از این طریق اقدام به مهاجرت کنند، باید از شرایط و موقعیت های آن اطلاع داشته باشند و به همین دلیل برای آشنایی هر چه بیشتر شما در ادامه مطالبی را در این رابطه بیان خواهیم کرد.
سوالاتی در رابطه با موضوع مورد نظر وجود دارد، که در این مقاله قصد داریم به برخی از آنها پاسخ دهییم:

 • برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا طی کردن چه مراحلی الزامی می باشد؟
 • آیا می دانید چه برنامه هایی در صدور ویزای کارآفرینی کانادا دنبال می شود؟
 • به چه صورت می توان ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کرد؟
 • آیا می دانید شرایط ویزای استارتاپ کانادا به چه صورتی می باشد؟
 • برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا ارائه چه مدارکی الزامی می باشد؟
 • در رابطه با دریافت ویزای استارتاپ کانادا چه نکاتی وجود دارد؟
 • چه سازمان هایی می‌توانند برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا به متقاضیان کمک کنند؟

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا طی کردن چه مراحلی الزامی می باشد؟

اشخاصی که قصد دارند ویزای کشور کانادا و علی الخصوص ویزای استارتاپی آن را دریافت کنند، باید قبل از اقدام به هر کاری نسبت به مراحل و گام هایی که در این مسیر باید بردارند، اطلاع کافی داشته باشند و بعد از آن بررسی کنند، که آیا این شرایط لازم برای مهاجرت را دارا می باشند یا خیر، بنابراین در متن پایین به مراحلی که باید متقاضیان برای دریافت این نوع ویزا طی کنند، اشاره خواهیم کرد:
داشتن کسب و کاری که شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا را داشته باشد.
دریافت نامه پشتیبانی از طرف سازمان هایی که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا باشد.
ارائه کردن مدارکی که نشان دهنده تسط متقاضی بر زبان انگلیسی باشد.
متقاضی دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید توان پرداخت هزینه های زندگی در کانادا را داشته باشد.

داشتن کسب و کاری که شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا را داشته باشد: شاید زمانی که این مطلب را مطالعه می کنید، این سوال به ذهن شما خطور کند، که برای دریافت ویزای استارتاپ باید دارای چه نوع کسب و کاری باشید و یا اینکه چه تخصصی را داشته باشید. بنابراین برای پاسخ به این بهامات در متن زیر به فعالیت هایی اشاره می کنیم، که مورد نظر کشور کانادا می باشد و در این زمینه ها نیرو های بیشتری را جذب می کنند.

کسب و کار مورد نظر که شما در آن فعالیت می کنید، باید در اولین گام این قابلیت را داشته باشد، که از طرف سازمان های مورد قبول کانادا اعتبار داشته باشد و نامه پشتیبانی به آن اختصاص پیدا کند.

در یک شرکت که افراد زیادی به عنوان سهامدار آن به حساب می آیند، 5 نفر از صاحبان آن می توانند در جهت دریافت ویزای استارتاپ اقدام نمایند و برای این کار هر کدام از این افراد باید دارای 10 درصد ( حداقل ) از سهم شرکت باشند و همچنین در شرکت مربوطه نیز حق رای به آنها تعلق گیرد.

افرادی که قصد دارند از طریق ویزای استارتاپ به این کشور مهاجرت کنند، باید علاوه بر موارد ذکر شده دارای سهامی بیشتر از 50 درصد باشند، که با ویزای آنها موافقت شود.

همچنین اشخاصی که قصد دارند اقامت دائمی کشور کانادا را از طریق ویزای استارتاپ به دست آورند، باید اسناد و مدارک لازم را برای اثبات فعالیت خود در کشور کانادا ارائه دهند و در رابطه با این مورد نیز باید به این نکته توجه داشته باشید، که قسمت گسترده ای از کسب و کار راه اندازی شده، باید در کشور کانادا صورت گیرد.

دریافت نامه پشتیبانی از طرف سازمان هایی که مورد تاییداداره مهاجرت کانادا باشد: نکته بعدی که در رابطه با شرایط مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای استارتاپ وجود دارد این است، که باید نامه ای را مبنی بر اینکه توسط سازمان های مورد تایید کشور کانادا از لحاظ مالی حمایت می شوید را ارائه نمایید و برای انجام دادن این کار لازم است با یکی از این سازمان ها، تماس گرفته و در رابطه با شرایط دریافت نامه با آنها، مشورت نمایید و از مراحل آن مطلع شوید. بعد از انجام این کار شما باید به آنها ثابت کنید، که ایده کسب و کار شما، موقعیت خوبی دارد و ارزش سرمایه گذاری از طرف آنها را دارا می باشد و در صورتی که با طرح شما موافقت کنند، نامه ای را صادر خواهند کرد، که از این طریق می توانید اقدامات لازم را به عمل آورید.

نکته ای که در رابطه با این مورد وجود دارد این است، که جریان موافقت با هر نوع طرحی از طرف سازمان های مربوطه متفاوت است و هر کدام از آنها شرایط خاص خود را برای حمایت مالی دارا می باشند. در برخی از موارد نیز ممکن است شرکت یا سازمان مربوطه از شما تقاضا کند، که ایده خود را حضوری برای آنها توضیح دهید و در طی آن از شما یک نقشه کامل از کسب و کار با ذکر جزییات را درخواست می کنند، که در این صورت باید بر روی طرح خود تسلط کامل داشته باشید.

بعد از اخذ نامه از طرف سازمان حمایت کننده، باید تمامی اسناد و مدارک خواسته شده را به همراه نامه و تقاضای دریافت ویزا تحویل دهید. همچنین علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد، سازمان مورد نظر به صورت جداگانه یک نامه که مبنی بر گواهی تعهد نسبت به ایده شما می باشد را، به اداره مهاجرت کانادا ارسال می کند و در نهایت هر دو نامه ( نامه ای که از طرف شما صادر شده و نامه ای که از طرف سازمان حمایت کننده ارسال شده است ) را مورد بررسی قرار می دهند، بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشید، که برای انجام شدن کار ها در مدت زمان کمتر حتما با یک مشاور مهاجرت که در این زمینه تجربه و تخصص لازم را دارد، مشورت نمایید.

ارائه کردن مدارکی که نشان دهنده تسلط متقاضی بر زبان انگلیسی می باشد: به منظور مهاجرت به کانادا از طریق دریافت ویزای استارتاپ، رعایت کردن این مورد الزامی می باشد، که با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید و برای گرفتن ویزا باید در آزمون های انگلیسی و یا زبان فرانسه نمره مورد قبول را کسب کرده باشید و در آنها مهارت کافی را داشته باشید، البته در رابطه با این مورد جای هیچ گونه نگرانی نیست و به دلیل اینکه مدرک CLB5 در زبان انگلیس با نمره های کسب شده Speaking5، Reading4 ،Listening5 ،Writing5 برابر است و با داشتن آشنایی نسبی به زبان انگلیسی، به آسانی این امکان برای شما فراهم می شود، که این نمره ها را کسب کنید.
متقاضی دریافت ویزای استارتاپ باید توان پرداخت هزینه های زندگی در کانادا را داشته باشد: همانطور که در مطالب بالا نیز به این نکته اشاره شد، برای دریافت ویزای استارتاپ نیازی به تامین سرمایه از طرف شما نمی باشد، اما به دلیل اینکه کشور کانادا به افرادی که از طریق استارتاپ به این کشور مهاجرت می کنند، از لحاظ مالی به آنها کمک نخواهد کرد، بنابراین لازم است متقاضی مدارکی را مبنی بر توان مالی خود در پرداخت هزینه های زندگی خود در کشور کانادا را ارائه نماید.

آیا می دانید چه برنامه هایی در صدور ویزای کارآفرینی کانادا دنبال می شود؟

هدفی که کانادا از جذب بسیاری از مهاجران با ویزای کارآفرینی کانادا دارد این است، که افرادی را در این کشور مشغول به فعالیت کند، که توان و انرژی بالایی در راه اندازی کار های خلاقانه داشته باشند و از این طریق بتوانند برای افراد زیادی در این کشور موقعیت شغلی ایجاد کنند و همین مسئله و راهکار باعث شده است، که کشور کانادا از لحاظ اقتصادی در بین کشور های توسعه یافته و غنی جای بگیرد، بنابراین اگر شما یک ایده خلاقانه و قابل اجرا دارید و همچنین می توانید حامی مالی برای پروژه خود پیدا کنید، شانس شما برای دریافت ویزا و اخذ اقامت دائم در کشور کانادا افزایش پیدا خواهد کرد و در رابطه با این مطلب باید به این نکته توجه داشته باشید، که شما نمی توانید به سرمایه گذاری شخصی اقدام نمایید و در صورتی این شرایط برای شما محقق می شود، که شرکت حمایت کننده از شما درخواست کند تا در این طرح سهیم شوید.

همچنین در رابطه با این موضوع برنامه هایی با طرح ویزای کارآفرینی وجود دارد، که در متن پایین به آنها اشاره خواهیم کرد:

با دریافت ویزای کارآفرینی کانادا شرایط و برنامه های ویژه ای برای شما فراهم می شود، که با استفاده از آن می توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید و به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشید.

برنامه ویزای کارآفرینی این امکان را برای کارآفرینانی که به این کشور مهاجرت کرده اند فراهم می کند، که کسب و کار خود را در این کشور توسعه و گسترش دهند و در این زمینه دولت کانادا از آنها حمایت می کند.

متقاضانی که از طریق ویزای کارآفرینی در این کشور فعالیتی را آغاز کرده اند و در کسب و کار خود نیز به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرده اند، شرکت های خصوصی این کشور در مواردی از قبیل تامین بودجه، مشورت در زمینه کاری، فعالیت های مربوط به توسعه فعالیت و … به آنها کمک می کنند.
در پایان این مطلب باید به این نکته اشاره کنیم که در صورت موافقت با طرح و ایده خلاقانه ای که در زمینه کارآفرینی داشته اید، به شما و اعضای خانواده ویزای مهاجرت به کانادا صادر می شود و این صدور ویزا هیچ گونه ارتباطی با موفق بودن کسب و کار شما در این کشور ندارد و در صورتی که فعالیت شما در این کشور با شکست مواجه شد، این مسئله باعث نمی شود که برای اقامت شما در این کشور مشکلی به وجود آید. همچنین در هر سال تعداد زیادی از افراد از این طریق به کشور کانادا وارد شده و موفق به اخذ اقامت دائم می شوند و توانسته اند کسب و کار موفقی را راه اندازی کنند.

به چه صورت می توان ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کرد؟

افرادی که قصد دارند ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند، که برای این کار باید مراحل مختلفی را طی کنند، تا دولت کانادا با درخواست آنها موافقت نماید و به همین دلیل در متن زیر این مراحل را به صورت مختصر شرح داده ایم:

متقاضیان دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید یک طرح و یا ایده جدید را به صورت مکتوب داشته باشند.

بعد از این مرحله باید طرح خود را به یکی از شرکت هایی که مورد تایید کشور کانادا می باشد، ارائه دهد.

طرح ارائه شده باید توسط سازمان مربوطه تایید شود و در مدت زمان مشخصی پس از موافقت، مراحل دریافت ویزای استارتاپی آغاز می شود.

اقدامات لازم به وسیله فرد برای دریافت اقامت در کانادا در صورتی که به وسیله مشاور و یا وکیل متخصص صورت گیرد، تمامی این امور به مدت یک سال ( متغیر است ) صورت می گیرد.

آیا می دانید شرایط ویزای استارتاپ کانادا به چه صورتی می باشد؟

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی را دارند، باید از شرایط ویزای استارتاپ کانادا مطلع باشند، تا بتوانند به راحتی کار های مربوط به اقامت خود را انجام دهند و با مشکلی در این زمینه مواجه نشوند، بنابراین به منظور کسب اطلاع شما مخاطبان از این شرایط، در متن پایین به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • شرط اساسی در راه اندازی یک کسب وکار خلاقانه و جدید این است، که شخص این مسئله را اثبات کند، که فعالیت وی در کشور کانادا می تواند، نیاز های اصلی و اساسی این کشور را برآورده کند و همچنین باعث سود رسانی به اقتصاد این کشور شود.
 • همانطور که در متن بالا نیز اشاره کردیم، یکی از شرایط دریافت ویزای استارتاپ در کانادا تسلط بر روی زبان انگلیسی و فرانسه می باشد، که باید در آن حداقل نمره را کسب نماید و اگر متقاضیان این مورد راعایت نکنند و در آزمون ها نمره قبولی را به دست نیاورند با درخواست آنها موافقت نخواهد شد و این درخواست به حالت تعلیق در می آید.
 • شرط اساسی دیگری که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است، که متقاضی باید داری سرمایه اولیه برای مهاجرت به این کشور باشد و نکته ای که باید در این زمینه به آن توجه شود این است، که حداقل سرمایه فرد باید برای مدت 6 ماه کفایت کند و نکته دیگر این است، که این میزان سرمایه باید بر اساس جمعیت اعضای خانواده فرد در نظر گرفته شود و مقدار آن در هر سال تغییر می کند و در این زمینه باید اطلاعات به روزی داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

همچنین نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است، که سرمایه مشخص شده، برای انجام سرمایه گذاری در این کشور نمی باشد، زیرا شخص به وسیله یک طرح جدید و خلاقانه توانسته است ویزای این کشور را دریافت کند و دیگر نیازی به سرمایه گذاری در این کشور ندارد

برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا ارائه چه مدارکی الزامی می باشد؟

متقاضیانی که قصد دارند ویزای استارتاپ کانادا را دریافت کنند، باید اسناد و مدارکی را برای این کار ارائه دهند تا دولت کانادا با ویزای آنها موافقت کند، بنابراین در متن پایین به این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • افراد باید اسناد و مدرک شناسایی را برای دریافت ویزای استارتاپ ارائه نمایند که این مدارک شامل:
  شناسنامه، کارت ملی، مدارک سرپرسرستی تمام عضو های خانواده، مدرک های هویتی می باشد.
 • ارائه دادن اسناد و مدارک مربوط به کسب و کار:
  در رابطه با این مورد و بر اساس فعالیت ها و کسب و کار های گوناگون سوابق شغلی در هر زمینه ای متفاوت می باشد و به همین دلیل نیز ارائه مدارک شغلی نیز متفاوت است.
  در برنامه های مربوط به دریافت ویزای استارتاپ کانادا ثابت کردن سابقه شغلی در کسب و کار مورد نظر، ارائه دادن مدارک مربوط به زمینه های تخصصی و دانشگاهی و همچنین ارائه دادن این اسناد و مدارک به صورت دقیق و قانونی بسیار مهم و اساسی می باشد.
 • ارائه دادن اسناد و مدارک مربوط به زمینه های تحصیلی متقاضی:
  در بیشتر موارد ارائه دادن آخرین مدارک تحصیلی برای دریافت ویزا کافی می باشد، ولی این مورد با توجه به روش مهاجرت و نوع کسب و کار متفاوت است. برای اطلاع از آخرین اطلاعیه ها در مورد دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا این صفحه را در مرورگر خود بوکمارک کنید؛ ما همیشه آن را بروز نگه می‌داریم.
 • ارائه دادن مدرک های مالی و املاک متقاضی:
  ارائه دادن مدرک های مالی شخص متقاضی و اشخاص تحت تکلف وی که برای دریافت این ویزا اقدام کرده اند و لازم است بدانید، که ارائه دادن این مدارک به منظور ثابت کردن توان مالی فرد برای زندگی در کشور کانادا می باشد.
 • ارائه دادن فرم مربوط به اطلاعات متقاضی برای دریافت ویزای استارتاپ:
  به منظور دریافت ویزای استارتاپ باید فرم مربوط به مهاجرت را به صورت کامل تکمیل کند و تمامی اطلاعات باید به صورت کامل در آن درج شود.

در رابطه با دریافت ویزای استارتاپ کانادا چه نکاتی وجود دارد؟

متقاضیان برای دریافت ویزای استارتاپ کانادا باید به نکاتی که در این زمینه وجود دارد توجه کنند و علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد، دانستن این موارد نیز الزامی می باشد، زیرا فرد قصد دارد که به مدت طولانی و یا اینکه برای تمام مدت زندگی خود در این کشور اقامت کند و در آن جا کسب درآمد نمایند، بنابراین باید در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشند.
افراد برای مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار باید به این نکته توجه داشته باشند، که اطلاعات خود را در زمینه ماهیت ویزای استارتاپ بالا ببرند و در این زمینه شناخت کافی را به دست آورند.
نکته بعدی که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است، که باید متقاضی نسبت به مشاور و یا وکیلی که پرونده او را برای مهاجرت بررسی می کند و کار های او را انجام می دهد، شناخت کافی را به دست آورد تا بتواند در این زمینه به صورت درست و قانونی اقدام نماید.
شخص باید نسبت به این موضوع اطلاعاتی داشته باشد، که چه افرادی می توانند، تقاضای دریافت ویزای استارتاپ را ارائه دهند.
متقاضی باید نسبت به مراحل دریافت ویزای استارتاپ آگاهی کامل داشته باشد.
فرد باید به این نکته توجه کند، که تمام جریان دریافت ویزا به قبل از آن ختم نمی شود، بلکه پس از طی کردن مراحل اولیه اقدامات دیگری نیز وجود دارد، که باید فرد با آگاهی کامل آن را طی کند.
شناخت کافی نسبت به سازمان هایی که مورد تایید اداره مهاجرت می باشند و از ایده های متقاضی حمایت می کنند.
در پایان شخص باید به این نکته توجه داشته باشد، که قبل از مهاجرت به کانادا، در صورت برقراری ارتباط با ساکنان این کشور باید اطلاعات لازم را در رابطه با کار و زندگی در این کشور به دست آورد.

چه سازمان هایی می‌توانند برای دریافت ویزای استارتاپ کانادابه متقاضیان کمک کنند؟

مطالبی که در رابطه با ویزای استارتاپ کانادابیان کردیم و در آن به صورت مکرر به شرکت هایی که باید برای ایده های متقاضیان به آنها کمک کنند، اشاره شد، همچنین به دلیل اینکه یکی از شرایط اصلی برای دریافت ویزای استارتاپ حمایت این شرکت ها و سازمان ها می باشد، بنابراین در متن پایین به این شرکت ها که شما را در اخذ ویزا یاری می دهند، اشاره خواهیم کرد:

یکی از مراکزی که می تواند افراد را در جهت دریافت ویزای استارتاپ کانادا حمایت کند، صندوق‌های مربوط به سرمایه گذاری در کشور کانادا می باشد.
سازمان دیگری که در این زمینه فعالیت می کند، تیم ‌های سرمایه‌گذار و حمایت کننده از متقاضیان در کشور کانادا هستند.
مرکز های توسعه و رشد فعالیت های انکوباتور ( انکوباتور شرایط و موقعیتی می باشد، که در مدت زمان اندکی تا شروع به کار و رسیدن به درآمد طرح های کارآفرینی، شرایط و موقعیت خاصی را برای ادامه فعالیت های استارتاپ به وجود می آورند تا فعالیت مورد نظر به رشد و توسعه برسد(

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *