راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا » آشنا نماییم، بهترین و مناسب ترین راه برای اخذ ویزای کانادا روش « ثبت نام آنلاین » است، در این مقاله قصد داریم راهنمای کامل این روش را بیان نماییم پس همراه وبسایت مهاجران باشید .

 • بهترین روش برای اخذ ویزای کانادا کدام است ؟
 • چرا روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا برای مهاجرت به کانادا توصیه می شود ؟
 • زمان انگشت نگاری از مراحل اخذ ویزای کانادا در کدام مرحله است ؟
 • مزایای روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چیست ؟
 • راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چگونه است ؟
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چیست ؟
 • برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چه مدارکی باید ترجمه شوند ؟
 • هزینه ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چگونه پرداخت می شود ؟
 • نکات لازم برای پرداخت هزینه ثبت نام آنلاین ویزای کانادا کدام است ؟
 • بهترین روش برای اخذ ویزای کانادا کدام است ؟
 • افرادی که می خواهند به کشور کانادا مهاجرت نمایند باید ویزای کشور کانادا را تهیه نمایند، برای تهیه ویزای کانادا باید با روش اخذ ویزای کانادا آشنا باشید،  همان طور که می دانید برای اخذ ویزا از طریق سفارت کشور مقصد در کشور مبدأ اقدام می شود، اما برای کشور کانادا در ایران سفارتی وجود ندارد .

  راه کار چیست و چگونه می توان ویزای کشور کانادا را تهیه نمود ؟ راه حل آن است که از روش های دیگر بتوان ویزای کانادا را برای خود تهیه نمایید، به طور کلی دو راه وجود دارد،  این دو راه مزایا و معایب مختص به خود را دارند که انتخاب آن به شما بستگی دارد، این دو روش عبارت هستند از :

  راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ، چگونه برای ویزای کانادا ثبت نام کنیم؟

  روش مراجعه به دفاتر نمایندگی سفارت کشور کانادا :

  در این روش مراجعه حضوری فرد به دفاتر نمایندگی سفارت کشور کانادا نیاز به پرداخت هزینه و پیگیری های شخصی دارد، البته خاطر نشان می شود این پرداخت هزینه برای اطمینان از صحت و پیشرفت کار صورت می گیرد ، این حالت به خاطر هویت حقوقی دفتر است که برای انجام مراحل به آن نیاز دارد .

  شخص در این روش می تواند پیگیری های خود را به وکیل انتخابی خود نیز بسپارد، تنها پرداخت هزینه منجر به دریافت اخذ ویزا می شود، زیرا وکیل مهاجرتی فرآیند اخذ ویزا را بعد از دریافت مدارک مورد نیاز از شما دنبال می کند .

  مقاله شرایط اقامت کانادا، اطلاعاتی که دانستن آن‌ها کمک بزرگی به شما می‌کند.

  روش استفاده از سایت اداره مهاجرت کانادا در اینترنت 

  این روش معمول تر از روش اول می باشد، در این روش شخص با دسترسی آسان از طریق اینترنت می تواند به اخذ ویزای کانادای خود اقدام نماید، تمام فرآیند های انجام شده برای دریافت ویزای کانادا به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می شود .

  تنها کاری که شخص باید انجام دهد آن است که برای مهاجرت خود اهمیت قائل شده و خود پیگیری های آن را انجام دهد، زیرا در هر مرحله ممکن است ایمیلی مهم مبنی بر ادامه یا عدم آن برای روال اخذ ویزا دریافت نماید، یا شاید ایمیل حاوی نکات مهمی باشد که فرد قبل از ورود به کشور کانادا نیاز است نسبت به آن آگاهی داشته باشد .

  به هر حال آمادگی فرد برای اخذ ویزای کانادا از ابتدا تا انتهای فرآیند اخذ ویزا ضروری است، در صورت عدم رسیدگی به موقع در پاسخ دهی به ایمیل ها ممکن است سفر به کانادا برای فرد کنسل شود .

  به طور کلی از طریق دو روش بیان شده می توان به ویزای کانادا برای مهاجرت خود دست یافت، در این مقاله قصد داریم روش دوم که روشی ساده و پر مزیتی است را برای شما بازگو نماییم .

  راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ، چگونه برای ویزای کانادا ثبت نام کنیم؟

  چرا روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا برای مهاجرت به کانادا توصیه می شود ؟

  در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا برخی مزایا وجود دارد که در روش های دیگر نخواهد بود ، پس با اطمینان برای سفر مهاجرتی خود این روش را انتخاب نمایید، به طور کلی روش های دیگر نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارد ، که افراد تمایلی به پرداخت های غیر ضروری ندارند و می خواهند کار های خود را با سرعت بیشتر و هزینه کم تر به انجام برسانند، پس روش ثبت نام آنلاین مناسب ترین روش برای ثبت نام جهت اخذ ویزای کانادا ، خواهد بود .

  کسب اطلاعات بیشتر از کلیات مهاجرت به کانادا از طریق کار

  حال ممکن است فرد مهاجر آماده سفر به کانادا باشد ، اما در قدم اول اندکی درنگ داشته باشد و با خود سئوال کند که برای ارسال و ثبت مدارک چگونه باید اقدام نماید، پاسخ سئوال اینجاست که باید در بستر اینترنت به صورت آنلاین وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شود و در آن سایت به درخواست های مورد نیاز به درستی و دقت پاسخ دهد، لازم به ذکر است در ارسال به موقع پاسخ ها باید کوشا بود زیرا در صورت عدم ارسال به موقع ممکن است پیامی مبنی بر کنسل شدن درخواست مشاهده شود .

  زمان انگشت نگاری از مراحل اخذ ویزای کانادا در کدام مرحله است ؟

  انگشت نگاری یا بیو متریک یکی از مراحل بسیار مهم و ضروری در زمان اخذ ویزا است، این مرحله باید از سوی فرد متقاضی انجام گیرد، زمان انگشت نگاری با توجه به شرایط فرد مهاجر متفاوت است و ممکن است در برخی شرایط اصلاً نیاز نباشد .

  به طور کلی انگشت نگاری در زمانی انجام می شود که فرد مدارک مورد نیاز خود را به روش انتخابی خود به کانادا ارسال کرده باشد، انگشت نگاری برای شناسایی هویت فردی اهمیت دارد، در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا مرحله انگشت نگاری بعد از ثبت نام اولیه انجام می شود .

  در این زمان فرد با در دست داشتن پاسپورت و نامه بیومتریک خود به دفتر نمایندگی سفارت کانادا مراجعه می کند، دفتر نمایندگی سفارت کانادا که به اختصار VAC نامیده می شود ، نامه بیومتریک انگشت نگاری فرد مهاجر را مشاهده و بررسی کرده و به انگشت نگاری فرد مهاجر اقدام می کند .

  در این بین چنانچه شخص مهاجر در طی ده سال گذشته مرحله انگشت نگاری را یک بار انجام داده باشد ، دیگر نیازی نیست که این مرحله را دوباره انجام دهد، زیرا هویت وی برای کشور کانادا از طریق نشان انگشت نگاری قبلی مشخص شده است، البته این ویژگی تنها در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا وجود دارد .

  مزایای روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چیست ؟    

  برای گرفتن ویزای کانادا به روش ثبت نام آنلاین مزایایی وجود دارد که افراد با شناخت این فواید می توانند برای اخذ ویزای کانادای خود ، با اطمینان و آگاهی بیشتر به روش ثبت نام آنلاین اقدام نمایند، این مزایا عبارت است از :

  در ثبت نام آنلاین ، به دلیل ارسال کامل اطلاعات و مدارک درخواستی از سوی فرد متقاضی مهاجرت ، مدارک به طور کامل بررسی می شود، نکته اینجاست که ممکن است در سایر روش های ثبت نامی برای اخذ ویزای کانادا ، مدارک کپی شده خیلی واضح نبوده و در ادامه مراحل دچار مشکل شود، اما در ثبت نام اینترنتی وضوح و کیفیت بالای مدارک درخواستی لحاظ می شود و بعد از دریافت دقیق موارد گفته شده ادامه مراحل انجام می شود .

  در روش ثبت نام آنلاین به دلیل دقت در دریافت مدارک ، احتمال ریجکت شدن مدارک و یا درخواست  بسیار کم است، چون در زمان ارسال مدارک دقت دریافت بالا بوده است .

  در روش ثبت نام آنلاین می توانید از مشاوره کارشناسان آژانس نمایندگی های سفارت کانادا نیز بهره برد، زیرا حضور مشاوران آنلاین آژانس در سایت اداره مهاجرت کانادا می تواند در زمره بهترین خدمات این سایت به شمار آید .

  مشاوران می توانند در زمان ارسال فرم و یا قبل از آن یعنی در زمان نحوه پر کردن درست اطلاعات درخواستی به شما راهنمایی داده و شما را در فرآیند اخذ ویزای کانادا یاری دهند .

  سرعت در روال اخذ ویزای کانادا در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بسیار بالا است، از این رو برای دریافت ویزا نیز اطمینان بیشتری وجود دارد، در روش ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به دلیل بررسی های دقیق از سوی اداره مهاجرت کانادا ، امکان نقص مدارک یا بی دقتی در ارسال مدارک و نا آگاهی از برخی موارد وجود ندارد، در نتیجه زمان اخذ فرآیند اخذ ویزای کانادا نیز کم تر می شود و مدرک ویزا با سرعت بیشتری به دست فرد متقاضی مهاجرت خواهد رسید .

  آخرین مزیت هم مربوط به احتمال پیروزی بالاتر برای اخذ ویزای کانادا است، امنیت و هزینه کم تر هم مزیت های دیگری است که برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا باید به آن اشاره نمود .

  راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چگونه است ؟

  تا اینجای مطلب با روش ثبت نام آنلاین و مزیت های آن برای اخذ ویزای کانادا آشنا شدید، در ادامه مطالبی پیرامون راهنمای ثبت نام آنلاین ارائه می شود، این مراحل عبارت هستند از :

  تصمیم گیری درست فرد برای انتخاب نوع ویزا، در این مرحله که اولین مرحله برای اخذ ویزا می باشد ، نیاز است که فرد با توجه به شرایط خود برای مهاجرت نوع ویزا را تعیین نماید، به عنوان مثال ویزای ورود به کانادا ممکن است کاری ، خانوادگی ، تحصیلی ، دیدار با اقوام باشد که باید متناسب با آن نوع ویزا انتخاب شود .

  برای این انتخاب باید وارد سایت اداره مهاجرت کانادا شوید، در این سایت اولین اقدامی که نیاز است انجام شود مرحله ساخت ایمیل است، بعد از ساخت ایمیل می توانید اکانت ثبت نامی را برای اخذ ویزا ایجاد نمایید .

  این اکانت به یوزر نیم و پسورد شخصی نیاز دارد که با انتخاب خود می توانید آن را انتخاب نمایید، توصیه می شود که یوزر نیم و پسورد را برای خود یادداشت نمایید زیرا تا انتهای مرحله اخذ ویزا به آن نیاز دارید .

  در مرحله ایجاد اکانت برخی سئوال های امنیتی وجود دارد که شخص متقاضی باید به همه آنها پاسخ دهد . در زمان پاسخگویی به یاد داشته باشید که پاسخ هر سئوال را به دقت به ذهن بسپارید و یا می توانید در گوشه ای آن را یادداشت نمایید، پاسخ سئوال برای ورود به اکانت در هر بار نیاز است، پس آن را به یاد داشته باشید .

  درخواست مشاوره رایگان

  بعد از ساخت اکانت ، نیاز است تا نوع ویزای مهاجرت به کانادا انتخاب شود، سایت اداره مهاجرت از کانادا چند سئوال پیرامون اخذ ویزا از متقاضی خواهد پرسید، متقاضی باید به درستی به آن ها پاسخ دهد، بعد از پاسخگویی به سئوالات نوع ویزا ، فرم اصلی برای شما باز می شود تا اطلاعات شخصی خود را وارد نمایید .

  نکته مهمی که در این مرحله وجود دارد آن است که در زمان وارد کردن اطلاعات می توانید آن را ذخیره کرده و در زمان دیگری دوباره به سایت وارد شوید، این حالت بیشتر در زمانی انجام می شود که شخص از قبل اسکن مدارک درخواستی خود را آماده نکرده باشد و یا اطلاعای از مدارک درخواستی ندارد، پس مجبور می شود که مدارک مورد نیاز را به درستی تهیه و ارائه نماید، این کار به زمان برای تهیه نیاز دارد .

  در زمان پاسخگویی به سئوالات و وارد کردن اطلاعات شخصی خود باید تمام دقت خود را برای درست بودن آن ها لحاظ نمایید، به عنوان مثال باید تاریخ تولد خود را به صورت میلادی وارد نمایید .

  آدرس ، شغل و سمت خود را به انگلیسی و به درستی وارد کنید، اهمیت وارد کردن درست برای سایت اداره مهاجرت به کانادا بسیار زیاد است، توصیه می شود اگر نیاز به راهنمایی دارید حتماً از دانش کارشناسان آژانس های مهاجرتی سفارت کانادا که به صورت حقوقی فعالیت می کنند بهره ببرید .

  برای ادامه فرآیند اخذ ویزای کانادا ، باید مدارک درخواست شده را برای سفارت کانادا ارسال و آپلود نمایید، شرایط آپلود برای ارسال مدارک داشتن حجم فایل تا حداکثر 4 مگا بایت و فرمت هایی همچون  doc، docx ، pdf ، jpg ،tiff  و  png خواهد بود.

  راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ، چگونه برای ویزای کانادا ثبت نام کنیم؟

  مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چیست ؟

  در زمانی که وارد سایت اداره مهاجرت کانادا می شوید نیاز است که مدارکی را در سایت آپلود نمایید، بسیار دیده شده است که افراد وارد سایت فوق شده و در بین مراحل ثبت نام متوجه ارسال مدارکی می شوند که آن ها را تهیه نکرده است .

  در این مرحله نیاز است از سایت خارج شده و بعد از تهیه مدارک دوباره وارد سایت شده و اقدام به ثبت نام نمایید، برای عدم بروز چنین حالتی نیاز است که مدارک زیر تهیه شود، این مدارک عبارت هستند از :

  دانلود فرم اقامت یا فرم ویزا از داخل اکانتی که تازه ایجاد و تکمیل کرده اید .

  اسکن از تمام پاسپورت هایی که تا کنون داشته اید، مشاهده پاسپورت برای آن است که سفارت کانادا بداند شما به چه کشور هایی سفر کرده اید، با این اقدام هم تمایل و شرایط شما مشخص می شود و هم آن که میزان توان مالی شما سنجیده می شود، اگر در بین ویزا های شما ویزای شینگن وجود داشته باشد امتیاز خوبی را سفارت کانادا به شما خواهد داد .

  اسکن از تمام صفحات پاسپورت ها به همراه پاسپورت فعلی، بعد از اسکن باید مدارک بارگذاری شود،

  اطلاعات مالی فرد متقاضی برای ارسال مدارک نیاز است، تمام اسنادی که برای ارائه تمکن مالی نیاز است باید ارسال شود، این مدارک اعم اند از گردش حساب و اسنادی که متقاضی دارد .

  توجه داشته باشید که هر مدرک درخواست شده ای در جای مخصوص خود بار گذاری شود و اشتباهی در جای نامناسب بارگذاری نشود زیرا در آینده برای دریافت ویزا به مشکل بر می خورید .

  عکس پرسنلی خود را به طور دقیق و بر اساس موارد درخواستی از لحاظ اندازه و ابعاد درج نمایید، سعی کنید فرمت درخواستی را نیز اعمال نمایید .

  اسکن مدارک سفر مانند بلیط رزرو هواپیما و هتل را باید ارسال نمایید، اگر دعوت نامه ای دارید که به واسطه آن می خواهید به کانادا سفر کنید باید در این مرحله آپلود نمایید، همچنین باید هدف خود را از سفر به کانادا تعیین نمایید .

  فرم مشخصات خود و اعضای خانواده خود را باید تکمیل و ارسال نمایید، وارد کردن اطلاعات اعضای خانواده بسیار ضروری است حتی اگر آن ها همراه شما به سفر نمی آیند .

  فرم مشخصات شخصی را می توانید پر کنید، اگر اطلاعات شخصی را پر نمایید باید به سئوالات دیگری که در باره سفر های قبلی می شود نیز پاسخ دهید، لازم به ذکر  است که می توانید از این مرحله عبور کرده و فرم را پر نکنید، زیرا اطلاعات شخصی در مدارک ارسالی هویت شناسی می شود، این مرحله به صورت اختیاری خواهد بود .

  فرم نهایی فرمی است که به توضیحات مربوط است، در این فرم می توانید برخی از توضیحات خود را وارد نمایید، اگر هم نیاز داشتید می توانید از کارشناسان خبره آژانس های مهاجرتی کانادا مشاوره بگیرد، آنان فضای درخواستی را به درستی برای شما تشریح خواهند کرد .

  راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ، چگونه برای ویزای کانادا ثبت نام کنیم؟

  برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چه مدارکی باید ترجمه شوند ؟

  مدارکی که در فرآیند ثبت نام آنلاین نیاز است تا ترجمه شود مربوط به مدارکی مالی و گردش حساب فرد متقاضی مهاجرت است، پس باید مدارک مورد نیاز به درستی به زبان انگلیسی ترجمه شوند، بعد از ترجمه آن مدارک می توانید آن ها را آپلود نمایید .

  در ترجمه مدارک نیاز است که مهر مترجم رسمی نیز در آن درج شود تا اعتبار سند مالی شما افزایش یابد، ممکن است در شرایط محدودی ، سفارت کانادا مورد دیگری برای اعتبار از شما بخواهید که در صورت اعلام آن باید آن را تهیه کنید، به عنوان مثال ممکن است از شما بخواهد که مهر دادگستری را برای صحت اعتبار مالی خود بر روی مدرک داشته باشید .

  هزینه ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چگونه پرداخت می شود ؟

  زمانی که فرد متقاضی مهاجرت ،  قصد دارد ویزای کانادا تهیه نماید بعد از ارسال مدارک مورد نیاز خود می بایست به پرداخت هزینه سفر به کانادا اقدام نماید، به عبارت دیگر با پرداخت این هزینه ، درخواست ویزای کانادای شما رسمیت می یابد .

  با رسمی شدن این در خواست ، اداره مهاجرت کانادا به انجام فرآیند صدور ویزا برای درخواست شما اقدام خواهد کرد، لازم به ذکر است تا زمانی که شما هزینه ای پرداخت نکرده باشید برای بررسی مدارک و صدور ویزای کانادا برای شما از سوی اداره مهاجرت کانادا هیچ اقدامی صورت نخواهد گرفت . 

  نکته مهم بعدی نیز در خصوص نوع کارتی است که قرار است هزینه با آن پرداخت گردد . خوب است بدانید که کارت شما باید یک مستر کارت ( mastercart ) باشد، اگر مستر کارت ندارید باید از مرجع معتبر آن را تهیه کرده و بعد اقدام به پرداخت نمایید، همچنین باید در زمان پرداخت تا مهلت باقی مانده اقدام شود .

  درخواست مشاوره رایگان

  نکات لازم برای پرداخت هزینه ثبت نام آنلاین ویزای کانادا کدام است ؟

  نکته بسیار مهم برای پرداخت هزینه ثبت نام آنلاین آن است که درصورت تأخیر در زمان پرداخت هزینه ممکن است اداره مهاجرت کانادا درخواست شما را کنسل نماید، شایان ذکر است در مواردی هم دیده شده است که تا اطلاع ثانویه شخص متقاضی سفر به کانادا از درخواست مجدد منع شده است .

  توصیه می شود برای اطلاع دقیق از موارد پیرامون موضوع ثبت نام آنلاین ویزای کانادا می توانید از کارشناسان آژانس های مهاجرتی کانادا برای مشاوره و دریافت راهنمایی استفاده نمایید، استفاده از نظر کارشناسان شما را در فرآیند اخذ ویزا یاری می کند .

  این یاری رسانی برای اخذ ویزا با کم ترین هزینه و کم ترین زمان همراه است، پس توصیه می شود در مراحل ثبت نام آنلاین ویزای کانادای خود از مشاوره کمک بگیرد، در سفر های بعدی به کانادا شما ممکن است به این توصیه نیازی نداشته باشید ، ولی برای اولین سفر بسیار توصیه می شود .

  اهمیت این سفارش از آن جا خواهد بود که قرار است ، شما در زمان دلخواه خود به سفر کانادا بروید، همچنین به هزینه های غیر ضروری تمایل ندارید  زیرا برای سفر خود در کانادا به آن نیاز بیشتری خواهید داشت .

  کسب اطلاعات کاربردی در حوزه سفرهای توریستی به واسطه دو مقاله مدارک ویزا توریستی کانادا و هزینه ویزا توریستی کانادا در وبلاگ مهاجران.

  از اینکه تا انتهای مقاله همراه شرکت مهاجران بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *