در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « ثبت شرکت در روسیه » آشنا نماییم. روسیه کشوری است که از منابع طبیعی و نفت غنی بوده و می تواند بیشترین سود را برای سرمایه گذاری به همراه داشته باشد . جهت کسب این بهره برداری نیاز است تا یک شرکت خاص و معین ثبت گردد . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع ، با ما همراه باشید .

 • ثبت شرکت در روسیه دارای چه میزان سود آوری خواهد بود ؟
 • هزینه ثبت شرکت در روسیه چگونه است ؟
 • ثبت شرکت روسیه برای بازرگانان و سرمایه گذاران در چه حالت هایی امکان پذیر است ؟
 • اقداماتی که برخی از شرکت های حقوقی در خصوص هزینه ثبت شرکت روسیه انجام می دهند در چه حوزه ای است ؟
 • برای ثبت شرکت در روسیه ، ارائه کدام مدارک از سوی شرکت حقوقی هزینه در بر دارد ؟
 • سرمایه گذار کدام سیستم مالیاتی در روسیه را بایستی انتخاب نماید ؟
 • سرمایه گذار کدام سیستم مالیاتی در روسیه را بایستی انتخاب نماید ؟
 • انواع شرکت در روسیه برای ثبت شرکت ، شامل چه مواردی است ؟
 • مدارک مورد نیاز برای پروسه ثبت شرکت در روسیه شامل چه مواردی است ؟

 

ثبت شرکت در روسیه دارای چه میزان سود آوری خواهد بود ؟

همان طور که می دانید کشور روسیه کشوری است آسیایی – اروپایی با موقعیت استراتژی بسیار بالا . این کشور یکی از پر جمعیت ترین کشور های دنیاست که به لحاظ ثروت در کشور نیز بسیار غنی بوده است .
دلیل غنی بودن کشور روسیه از ثروت آن است که منابع طبیعی و خدادادی زیادی از جمله طلای سیاه یعنی نفت در این کشور بسیار است . همین فاکتور باعث شده تا با داشتن موقعیت استراتژیک خوبی که در جهان دارد ، بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جذب نماید .
از این رو بسیاری از تجار و بازرگانان داخلی و خارجی قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند . البته خاطر نشان می شود که ثبت شرکت در روسیه همچون هر قانون دیگری شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که باید نسبت به آن آگاهی داشت .

هزینه ثبت شرکت در روسیه چگونه است ؟

مهمترین پارامتری که برای ثبت شرکت در روسیه سوال می شود ، در خصوص میزان هزینه پرداختی آن است . نکته بسیار مهمی که باید سرمایه گذاران برای ثبت شرکت در روسیه بدانند آن است که میزان هزینه پرداختی در حین ثبت شرکت را بعد از بررسی های به عمل آمده به انجام برسانند .
در واقع بسیار دیده شده است که در شبکه های اجتماعی و مجازی ، بسیاری از افراد اقدام به تبلیغ های اغراق آمیزی می کنند و افراد سرمایه گذار را برای ثبت شرکت در روسیه دعوت می کنند .
اما غافل از آن که سرمایه گذاران بی اطلاع از قوانین روسیه در زمان ثبت شرکت در روسیه مبلغی بسیار فراتر از مبلغی که در شبکه های اجتماعی عنوان شده بود پرداخت می کنند . پس توصیه می شود به مبلغی که در شبکه های اجتماعی مجازی از جمله اینستاگرام ، هیچ توجهی نداشته باشید و تنها از طریق مشاوره با کارشناسان حقوقی کشور روسیه اقدام به پرداخت هزینه ثبت شرکت در روسیه نمایید .
هزینه ای که شما در قبال مشاوره به کارشناسان حقوقی پرداخت می کنید بسیار کم تر از مبلغی است که در حین ثبت بدون اطلاع دقیق از قوانین از شما دریافت می شود . در حقیقت مبلغ پرداختی هزینه ای است که برای تحویل مدارک ، هزینه های مترجمی و عوارض دولتی باید پرداخت کنید .
پس توصیه اکید می شود که قبل از اقدام به ثبت شرکت در روسیه تمام قوانین و شرایط آن را به دقت مورد بررسی خود قرار دهید . بعد از بررسی و تصمیم نهایی اقدام به عمل ثبت شرکت در روسیه را آغاز نمایید .

شما همچنین میتوانید برای اطلاعات کامل تر به صفحه اخذ ویزای ثبت شرکت در روسیه یا همان ویزای تجاری مراجعه فرمایید.

ثبت شرکت روسیه برای بازرگانان و سرمایه گذاران در چه حالت هایی امکان پذیر است ؟

بازرگانان بسیاری از نقاط مختلف جهان از موقعیت کشور روسیه آگاه هستند و می خواهند در این کشور سرمایه گذاری نمایند . این افراد در دو حالت می توانند سرمایه گذاری خود را آغاز نمایند . حالت هایی که ممکن است برای یک سرمایه گذار خارجی رخ دهد تا بتواند یک شرکت را در روسیه ثبت نماید شامل موارد ذیل است :

 1. اولین حالت برای ثبت شرکت در روسیه آن است که فرد سرمایه گذار در کشور روسیه باید اقامت دائم داشته باشد . منظور از اقامت دائم سکونت دائمی است که سرمایه گذار در کشور روسیه برای سال های زندگی خود برنامه ریزی کرده است .
  این حالت هزینه زیادی برای سرمایه گذار در حین ثبت شرکت روسیه در بر نخواهد داشت و تنها هزینه پرداختی ، همان هزینه ای است که برای ثبت شرکت در روسیه پرداخت می کند.
 2. حالت دوم نیز آن است که سرمایه گذار فقط شرکت را در روسیه ثبت نماید . این حالت نیاز به اقامت دائم ندارد و فقط شرکتی است روسیه ای که توسط سرمایه گذار خارجی تأسیس شده است .
  این حالت شاید برای سرمایه گذار مناسب به نظر آید ولی باید در نظر داشته باشید که میزان هزینه پرداختی نیز همان هزینه ای است که برای ثبت شرکت در روسیه تعیین شده است.
 3. حالت سوم آن است که سرمایه گذار به تازگی قصد اقامت در کشور روسیه را داشته باشد و بعد از آن اقدام به ثبت شرکت در روسیه نماید . این حالت می تواند هزینه زیادی را برای فرد سرمایه گذار در حین ثبت شرکت در روسیه به دنبال داشته باشد . اما خوب است بدانید که داشتن چنین شرایطی می تواند به کسب سود در آینده منجر شود که به نوعی ارزش خواهد داشت .

اقداماتی که برخی از شرکت های حقوقی در خصوص هزینه ثبت شرکت روسیه انجام می دهند در چه حوزه ای است ؟

در کشور ایران برخی از شرکت های حقوقی هستند که با حضور وکیل خود مسائل حقوقی ثبت شرکت در روسیه را انجام می دهند . حضور وکیل در شرکت عاملی برای پیشبرد اهداف زمان ثبت شرکت در روسیه است .
به طور کلی امکانات خوبی را این شرکت های حقوقی برای سرمایه گذاران تدارک دیده اند . به عنوان مثال می توان به این مورد اشاره نمود که فرد سرمایه گذار می تواند بدون مراجعه به کشور روسیه و تنها از طریق مراجعه به همین شرکت های حقوقی اقدام به ثبت شرکت در روسیه نماید و سایر موارد قانونی ثبت شرکت را از طریق این شرکت حقوقی به انجام برساند .
در زمان مراجعه سرمایه گذار به شرکت حقوقی از وی مبلغی برای انجام مراحل ثبت شرکت دریافت می شود . این هزینه می تواند با خیالی آسوده و مطمئن از سوی سرمایه گذار پرداخت گردد .
لازم به ذکر است که مراحل ثبت شرکت در روسیه را همین شرکت حقوقی با در جریان قرار دادن سرمایه گذار در روند ثبت شرکت به انجام می رساند تنها یک سفر به روسیه نیاز است که سرمایه گذار برای ثبت نهایی شرکت داشته باشد .
شایان ذکر است که اقدامات سفر به روسیه توسط شرکت حقوقی به خوبی تدارک دیده شده است . این امکان یعنی سفر سرمایه گذار به روسیه به گونه ای است که سرمایه گذار دغدغه ای برای سردرگمی خود نمی بیند . زیرا ویزای دریافتی ، یک ویزای رایگان تجاری است که از سوی شرکت حقوقی برای فرد سرمایه گذار از روسیه دریافت شده است . بعد از آن نیز در زمان سفر به روسیه ، سرمایه گذار با وسیله نقلیه از زمان ورود به روسیه برای ثبت شرکت همراه است . همچنین یک سفر یک روزه برای گردش در روسیه نیز به عنوان هدیه سفر به فرد سرمایه گذار داده خواهد شد .

ما در مقاله ای جداگانه به بررسی هزینه و قیمت ویزای روسیه پرداختیم و پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات کامل از نرخ ویزای روسیه این مقاله را مطالعه کنید.
در حقیقت می توان بیان کرد که مراجعه به شرکت های حقوقی روسیه یکی از بهترین و موجه ترین مراجعاتی است که فرد سرمایه گذار برای آغاز ثبت شرکت خود در روسیه خواهد داشت . بر عکس حالتی که سرمایه گذاران برای ثبت شرکت خود به سفارت روسیه در ایران مراجعه می کنند زمانی بسیار طولانی را باید سپری نمایند تا بتوانند شرکت خود را به ثبت برسانند . برخی دیگر از اقدامات صورت گرفته از سوی شرکت حقوقی روسیه عبارت هستند از :

 • هزینه های مربوط به دفتر خانه .
 • هزینه های مترجم رسمی برای ترجمه مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در روسیه .
 • تنظیم مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت به منظور آماده سازی آن ها تا به اداره مالیاتی و ثبت ارائه گردد .
 • مهر شرکت به صورت قانونی در مدارک ثبت می گردد .
 • دعوت نامه ویزای رایگان تجاری برای سفر سرمایه گذار به روسیه طبق هماهنگی با فرودگاه کشور روسیه و شرکت های مراجعه کننده برای ثبت شرکت در روسیه .
 • افتتاح حساب بانکی برای سرمایه گذار به منظور دریافت کارت های اعتباری ویزا و اصلی کارت در بانک روسیه . این افتتاح حساب برای زمان ثبت شرکت و بعد از آن مورد نیاز است .
 • به کار گیری یک فرد روسی در شرکت ثبت شده روسیه . در صورتی که فرد سرمایه گذار بتواند خود یک فرد روسی را به شرکت حقوقی برای ثبت در شرکت خود معرفی نماید هزینه به کار گیری فرد روسی در شرکت سرمایه گذار از سوی شرکت حقوقی کسر خواهد شد .
 • دریافت کارت اسنیلس کد بیمه شخصی از اداره باز نشستگی . این گزینه تنها از سوی شرکت های حقوقی در ابتدای ثبت شرکت در روسیه پیگیری می شود . کارت اسنیلس کارتی است که برای ثبت شرکت نیاز است و داشتن آن در ابتدای کار زمان ثبت را کاهش می دهد .
 • اخذ کد مالیاتی ANN . داشتن کد مالیاتی ای ان ان یکی از کد های بسیار مهم در زمان ثبت شرکت در روسیه است . ضرورت این کد بیشتر مربوط به زمانی است که شرکت ثبت می شود و بعد از آن اداره مالیاتی روسیه برای آن شرکت مالیات درج می می کند . کد ای ان ان میزان مالیات در آن زمان را به میزان زیادی کاهش می دهد . در واقع مجوزی است که می تواند حقیقت حقوقی شرکت سرمایه گذار را به صورت قانونی در روسیه به اثبات برساند .
 • خرید آدرس حقوقی برای 11 ماه به صورت موقت . داشتن این آدرس از سوی سرمایه گذار باعث می شود تا از مبلغ هزینه پرداختی از سوی سرمایه گذار کاسته شود.
 • انجام امور حسابداری از سوی شرکت حقوقی در دوره اول . حساب حقوقی ثبت شرکت در اولین دوره کاری باید محاسبه شود تا برای سایر دور های کاری مشکلی ایجاد نگردد . کار مذبور توسط شرکت حقوقی به درستی انجام می گیرد .
 • ارائه مدارک ثبت شرکت از سوی شرکت حقوقی نیز انجام می شود .

برای ثبت شرکت در روسیه ، ارائه کدام مدارک از سوی شرکت حقوقی هزینه در بر دارد ؟

همان طور که در بند 12 آمد شرکت های حقوقی برخی از مدارک را برای ثبت شرکت سرمایه گذار ارائه خواهند داد که شامل هزینه هایی است که برای فرد سرمایه گذار ضروری است . لذا پرداخت این هزینه منجر به ثبت قانونی شرکت در روسیه شده و مالیات های گزاف بعد از ثبت شرکت را به دنبال نخواهد آورد . این مدارک عبارت هستند از

 1. گواهی ثبت شرکت . این گواهی در حکم سند شرکت اقدام می شود که شعبه اداره مالیاتی با تاریخ ثبت و شماره ثبت در آن درج می شود .
 2. روزنامه رسمی شرکت . این روز نامه برای مراحل قانونی ثبت شرکت نیاز اساسی است .
 3. اساسنامه شرکت .
 4. اجاره نامه برای آدرس حقوقی شرکت .
 5. تهیه صورت جلسه
 6. تصمیم جلسه هیئت مدیره همراه با مدیران و سهامداران معرفی شده در زمان ثبت شرکت .

 

تمام مواردی که بیان شد همگی دارای هزینه مختص به خود بوده که مقدار آن ها با توجه به نوع همکاری سرمایه گذار در حین ثبت شرکت و معرفی موارد درخواستی می تواند کاهش بیابد .
پس یک سرمایه گذار موفق سرمایه گذاری است که از طریق قانونی و مطمئن بتواند با چنین شرکت های حقوقی مربوط به روسیه ارتباط داشته و عملیات ثبت شرکت خود را به انجام برساند . در صورت داشتن معرف های مورد نیاز در مراحل آدرس حقوقی و غیره نیز فرد سرمایه گذار هویت اعتباری بیشتری دارد که توسط شرکت حقوقی می تواند به اثبات برسد .

سرمایه گذار کدام سیستم مالیاتی در روسیه را بایستی انتخاب نماید ؟

در زمان ثبت شرکت و بعد از آن ، فرد سرمایه گذار باید یک سیستم مالیاتی را برای خود برگزیند . این سیستم مالیاتی در روسیه فقط یک بار در سال میلادی قابل تغییر است . سرمایه گذار می تواند نوع سیستم مالیاتی خود را در روسیه تغییر دهد آن هم تنها یک بار در سال و بعد از مشاوره ای که با کارشناس شرکت حقوقی خود انجام داده است .
به طور کلی مواردی همچون فعالیت شرکت ، گردش مالی شرکت نیاز به داشتن سیستم مالیاتی است که به صورت اتوماتیک در زمان ثبت شرکت در روسیه نوع مالیاتی قدیمی انتخاب شده است . بررسی این مورد و تعیین آن بهتر است به عهده مشاور کارشناس حقوقی گذاشته شود .

انواع شرکت در روسیه برای ثبت شرکت ، شامل چه مواردی است ؟

زمانی که سرمایه گذار قصد دارد برای خود شرکتی در روسیه ثبت نماید . باید بداند که چه نوع شرکتی را قصد دارد به ثبت برساند تا بعد از زمان ثبت به لحاظ قانونی ، اجازه فعالیت در روسیه را داشته باشد .
به طور کلی سرمایه گذار با هدف سرمایه گذاری و کسب سود اقدام به سرمایه گذاری در کشور روسیه از طریق ثبت شرکت اقدام می کند . خوب است بدانید لیست انواع شرکت های موجود در روسیه عبارت هستند از :

 1. شرکت با مسئولیت محدود
 2. شرکت سهامی خاص
 3. شرکت سهامی عام
 4. شرکت شخصی

لازم به ذکر است که سرمایه گذار تنها می تواند از میان 4 نوع شرکت ، شرکت خود را ثبت و تأسیس نماید . همچنین می تواند بیش از یک شرکت را در روسیه برای خود ثبت نماید . شرکت روسیه برای سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی خود برای تعداد شرکت های به ثبت رسیده محدودیت خاصی قرار نداده اند .

مدارک مورد نیاز برای پروسه ثبت شرکت در روسیه شامل چه مواردی است ؟

همان طور که در پاراگراف های قبلی بیان کردیم مدارک خاصی برای ثبت شرکت مورد نیاز است تا ثبت قانونی شرکت به انجام برسد . این مدارک عبارت هستند از :

 1. اصل پاسپورت یا اصل مدارک ثبتی شرکت در مورد سهام داران حقوقی .
 2. نام تعیین شده برای شرکت .
 3. موضوع فعالیت شرکت برای ادامه روند کار .
 4. آدرس و تلفن فرد سرمایه گذار در کشور ایران .
 5. ترکیب و درصد سهامداران در زمان ثبت و تأسیس شرکت .
 6. حق امضا از سوی سرمایه گذار برای تأیید ثبت شرکت .
 7. سرمایه اولیه شرکت برای آغاز به کار شرکت که مورد نیاز است .
 8. نوع سیستم مالیاتی برای ادامه موارد مالیاتی در زمان راه اندازی ثبت شرکت .

لازم به ذکر است که مدارک بیان شده مدارکی هستند که از سوی سفارت روسیه در ایران دریافت می شود و مواردی بیش از این در شرکت های حقوقی مورد نیاز است زیرا روال انجام کار و ضرورت های ثبت شرکت با زمان کمتر و روند بهتری انجام می گیرد .
از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *