در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « هزینه ویزای توریستی  انگلیس » آشنا نماییم. از آنجا که کشور انگلستان دارای جغرافیایی متغیر از بافت جنگلی ، چمن زارهای سبز و بافت کوهستانی است، می تواند منطقه خاصی برای گردشگری باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص موضوع هزینه ویزای آن ، با ما همراه باشید .

 • قیمت ویزای توریستی انگلستان چقدر است ؟
 • هزینه ویزای توریستی انگلستان در مقایسه با سایر ویزا های توریستی چگونه است ؟
 • مدت زمان تعیین شده برای صدور ویزای انگلیس چه قدر است ؟
 • هزینه ویزای توریستی انگلیس به چه عواملی وابسته است ؟
 • نحوه پیگیری برای جواب ویزای انگلیس باید چگونه انجام شود ؟
 • شرایط ویزای توریستی انگلیس شامل چه مواردی می شود ؟
 • مراحل کلی برای ویزای توریستی انگلیس کدام است ؟

قیمت ویزای توریستی انگلستان چقدر است ؟ 

انگلستان یکی از کشور های پادشاهی است که به صورت پادشاهی متحده ، توانسته است به لحاظ توریستی وگردشگری بسیار از علاقه مندان به جاذبه های گردشگری را به سمت خود جلب نماید. انگلیس به دلیل شرایط خاص حکومتی که کاملا حالت سلطنتی دارد القاب زیادی را به خود اختصاص داده است، برای مثال افرادی که قصد سفر به لندن را دارند، مسافرین شهر شیران غران می‌نامند.

از این رو بسیاری از علاقه مندان به سفر های گردشگری وتوریستی ، سفر به این کشور پادشاهی را در اولویت سفر های خارجی خود قرار داده اند . همان طور که پیداست سفر های خارجی یعنی قرار گیری فرد یا محدود شدن وی به قوانین و مقررات کشور توریستی مورد نظر که بدون رعایت قوانین آن کشور اجازه ورود فرد به آن کشور داده نخواهد شد .

یکی از مواردی که توریست ها وگردشگران باید نسبت به آن آگاهی لازم را داشته باشند قوانین مربوط به آن کشور در بخش هزینه های رفتن به انگلیس و قیمت تمام شده ویزای آن کشور است . انگلستان نیز با توجه به ماهیت خاص خود شرایط خاصی را برای دریافت ویزای خود در جهان قائل شده است که قصد داریم موارد پیرامون آن را برای شما تشریح نماییم .

قیمت تمام شده ویزای سفر های خارجی از جمله کشور انگلستان می تواند به شرایط جامعه جهانی و قیمت های مرسوم در ارائه خدمات از سوی سفارت کشور های مبدأ و مقصد بستگی داشته باشد .

به عنوان مثال می توان قیمت نسبی ویزا برای انگلیس را چیزی بین 100 تا 150 پوند در نظر گرفت . این مقدار از هزینه مربوط به خدمات و مشاوره ای است که گردشگران از بخش سفارت انگلستان در کشور مبدأ دریافت می کنند . در ادامه همین مقاله مطالب دیگری را برای وضوح بیشتر در خصوص قیمت ویزای انگلیس را به اطلاع شما خواهیم رساند تا بتوانید از نحوه خدمات ارائه شده سفارت انگلیس آشنا شوید . 

درخواست مشاوره رایگان

هزینه ویزای توریستی انگلستان در مقایسه با سایر ویزا های توریستی چگونه است ؟

در پاراگراف قبلی اشاره کوتاهی به مقدار قیمت ویزای انگلیس شد . برای آگاهی بیشتر در مورد هزینه ویزای انگلیس نسبت به سایر ویزا های گردشگری و توریستی باید بدانید که در زمان مراجعه به سفارت انگلیس جهت اخذ ویزای توریستی برخی ملاحظات قانونی انجام می گیرد که باید نسبت به آن قانونمند باشید .

شاید برخی از شرایط خاص برای این سفر خارجی یکی از اولویت های اصلی کشور انگلیس باشد که برای مسافران خارجی خود در نظر گرفته است . شایان ذکر است که شخصی که با قصد توریستی به سفارت انگلیس مراجعه می کند از خدمات مشاوره ای آن جا نیز بهره مند می شود و در قبال دریافت مشاوره سفر ، باید هزینه آن را پرداخت نماید . این هزینه به صورت سر انگشتی با مقدار هزینه ای که در زمان انجام مراحل اخذ ویزا به وی گفته می شود ، محاسبه شده است .

در سفارت انگلیس باید مدارک لازم حتماً تحویل داده شود . این مدارک همان پرینت فرم هایی هستند که در زمان ثبت نام آنلاین در سایت مربوطه انجام شده است . این فرم ها باید به صورت چاپ شده در اختیار سفارت انگلیس گذاشته شود تا مسئولین حاضر در سفارت بتوانند درخواست فرد را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند و بر اساس آن نیز فرد توریست بتواند درخواست خود را به صورت قانونی پیگیری نماید .

مدت زمان تعیین شده برای صدور ویزای انگلیس چه قدر است ؟

همان طور که گفتیم کشور انگلیس با جاذبه های گردشگری خود یک کشور پادشاهی بوده که مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کرده است . از این رو طول زمان صدور ویزای آن نیز با توجه به حجم ترافیک بالای متقاضیان و گردشگران می تواند طولانی نیز باشد .

به طور معمول زمانی حدود سه هفته برای آن تخمین زده شده است که برای داشتن ترافیک نیز زمانی حدود 7 تا 10 روز نیز به آن اضافه خواهد شد . در مجموع زمان لازم برای این ویزا می تواند بین 40 تا 50 روز کاری به صورت قانونی بیان شود .

این زمان می تواند از زمان درخواست تا دریافت باشد . در این زمان درخواست ارسال شده در سفارت انگلیس باید بررسی کامل شود تا نقصانی در تحویل مدارک موجود نباشد و بازگشتی برای آن رخ ندهد . بعد از آن نیز باید مرحله انگشت نگاری و صدور ویزای انگلیس به انجام برسد . این مراحل خود زمانی را در بر خواهد داشت که به تعداد روز های صدور ویزا ارتباط دارد .

هزینه ویزای توریستی انگلیس به چه عواملی وابسته است ؟

همان گونه که اشاره شد برای دریافت این ویزا باید به سفارت انگلیس مراجعه داشت و در آنجا طبق قوانین حاکم بر آن و بر اساس مشاوره انجام شده با مشاور در سفارت مراحل را یکی پس از دیگری به انجام برسانید .

نکته بسیار مهمی که در خصوص میزان هزینه ویزای توریستس انگلیس وجود دارد آن است که فرد توریست می بایست تمام موارد درخواستی مورد نیاز سفارت جهت اخذ ویزا را به درستی و دقت بالایی تکمیل و ارائه نماید و در صورت عدم این اقدام لازم خود سفارت مبلغی را بابت داشتن ریجکتی درخواست توریست برای وی لحاظ خواهند کرد . پس دقت داشته باشید این هزینه را برای خود در اثر نا آگاهی و کم دقتی ایجاد ننمایید . هزینه ریجکتی نیز ممکن است چیزی نزدیک به سه برابر هزینه اخذ ویزای انگلیس باشد .

لازم به ذکر ا ست که دو کشور ترکیه و امارات نیز به علاوه کشور ایران برای ایرانیان ، می تواند مرحله « انگشت نگاری ویزای انگلیس » را انجام دهد . به عبارت بهتر می توان بیان کرد که زمانی که توریست در شهر تهران درخواست خود را تحویل سفارت می دهد می بایست در شهر تهران نیز درخواست خود را پیگیری نماید . این مراجعه از آن جهت است که کشور انگلیس جواب یا نتیجه بررسی درخواست وی را به سفارت انگلیس در تهران ارسال و پست نموده است .

و اگر فرد در کشور ترکیه یا امارات باشد برای اخذ ویزا در زمان دریافت جواب ویزای انگلیس خود باید به سفارت اولیه مراجعه داشته باشد . این مراجعه برای الصاق ویزای انگلیس به پاسپورت شخصی توریست انجام می شود و نکته مهمی جهت مجوز تررد یا ورود و خروج از دو کشور مبدأ و مقصد خواهد بود .

در برخی از سایت های پیشنهادی از سوی مشاور حاضر در سفارت انگلیس ، مراحل درخواست تا دریافت ویزای انگلیس به خوبی بیان شده است تا متقاضیان توریست در انگلستان بتوانند با رفاه بیشتری حتی در حوزه هزینه و قیمت تمام شده اخذ ویزای انگلیس با سهولت بیشتری به مقصود خود برسند . از این رو می توان گفت با انجام این مرحله متقاضیان توریستی در انگلیس به راحتی مهر پاسپورت را از سوی سفارت انگلیس در تهران دریافت خواهندکرد .

درخواست مشاوره رایگان

نحوه پیگیری برای جواب ویزای انگلیس باید چگونه انجام شود ؟

به طور کلی می توان بیان کرد که پیگیری جواب ویزای انگلیس یک پروسه open نیست که قابل پیگیری باشد . منظور از این عبارت آن است که هیچ گونه آپدیتی در پرونده به صورت مستقیم در اختیار کامل فرد نخواهد بود که بتواند آن را مستقیماً پیگیری نماید .

در صورت داشتن بررسی مجدد یا آپدیت پرونده تنها کاری که سفارت انگلیس برای متقاضیان یا گردشگران خود انجام می دهد ، ایمیلی است که از سوی سفارت کنسولگری به صورت یک طرفه برای فرد متقاضی ارسال می شود .

باید توجه داشته باشید که این ایمیل قابل پاسخگویی از سوی متقاضی نیست پس باید در نظر داشته باشید که درخواست شما بعد از اعلام به سفارت تنها از طریق خود سفارت می تواند پیگیری شود . این پیگیری از سوی سفارت در نهایت می تواند به اخذ ویزای انگلیس بینجامد .

شرایط ویزای توریستی انگلیس شامل چه مواردی می شود ؟

از آن جا که هر کشوری برای ورود اتباع خارجی خود قوانین خاصی را لحاظ خواهد کرد ، برای اخد ویزای انگلیس یا اخذ ویزای توریستی انگلیس نیز شرایط ویژه ای حاکم است . این شرایط می تواند محدودیت های خاصی باشد که سوی انگلیس برای متقاضیان خود اعلام می نماید . به طور کلی این موارد عبارت هستند از :

 1. یکی از اولین شرایط اخذ ویزای انگلیس تاریخچه سفری است که متقاضی دارد . این تاریخچه از سوی سفارت انگلیس بررسی کامل می شود . به طور کلی اگر فرد متقاضی اولین سفر خود را به انگلیس درخواست نماید نیاز به بررسی بیشتری از سوی سفارت خواهد بود و اگر فرد برای بار دوم یا بیشتر به این سفر اقدام می نماید ، دارای شرایط آسان تری برای اخذ ویزا جهت الصاق به پاسپورت شخصی خود ، خواهد بود .
 2. دومین شرط نیز به تمکن مالی متقاضی ارتباط دارد . به طور کلی فرد متقاضی بایستی دارای حساب مالی و گردش حسابی بیش از 150 میلیون باشد تا بتواند درخواست خود را به ثبت برساند . زیرا کشور انگلستان برای این دسته از اتباع خارجی ارزش بیشتری قائل می شوند .
 3. دو عامل بیان شده از شرایط مهم اخذ ویزای انگلیس است که توصیه می شود در زمان درخواست خود بعد از مراجعه به سفارت در خصوص شرایط جدید پرسش نمایید تا در مراحل اخذ ویزا با مشکل دریافت ویزا ، مواجه نشوید .

نکته: اگر قصد سفر توریستی به انگلستان را دارید باید حتما باید با جاهای دیدینی انگلیس آشنا باشید تا بتوانید سفر بهتری را تجربه کنید.

مراحل و مدارک کلی برای ویزای توریستی انگلیس کدام است ؟

 در این مقاله سعی شد تا مطالب پیرامون هزینه و قیمت ویزای توریستی انگلیس تا حدی بیان شود اما لازم است بدانید که مراحل اخذ آن شامل چه مواردی می تواند باشد . دانستن این نکته متقاضیان را در حین درخواست تا دریافت ویزا ، یاری خواهد کرد . به طور کلی مراحل اخذ ویزای انگلیس توریستی شامل مواردی است از جمله :

 • در سایت کارگزاری ویزای انگلیس که سوی مشاور سفارت انگلیس اعلام می شود باید ثبت نام کنید و یک حساب کاربری برای خود ایجاد نمایید . این حساب کاربری برای ادامه مراحل اخذ ویزای توریستی بسیار مورد نیاز است.
 • باید در همین سایت کارگزاری بتوانید نوع ویزای درخواستی خود را به همراه زمان برای مصاحبه در سفارت انگلیس تعیین نمایید . لازم به ذکر است برای اخذ ویزای توریستی انگلیس همان گزینه توریستی را باید در گزینه های انتخاب خود بر گزینید .
 • پرداخت هزینه طبق تعرفه موجود در سایت کارگزاری انگلیس شامل هزینه های بررسی مدارک و انگشت نگاری.
 • در مراحل ثبت برای اتمام آن باید حتماً یک کد پیگیری دریافت کرده باشید که این کد تنها بعد از پرداخت هزینه به سفارت انگلیس ارسال خواهد شود .
 • مراجعه حضوری به خود سفارت برای تحویل مدارک مورد نیاز . در خصوص مدارک مورد نیاز در پاراگراف های قبلی اشاره کردیم که همان فرم های زمان ثبت نام است که باید چاپ شود . لازم به ذکر است که امضای فرد در فرم حتماً نیاز است .
 • پیگیری جواب درخواست ویزا باید با مراجعه به سفارت انجام شود
 • برگشتی مدارک در صورت عدم تکمیل یا عدم صحت مدارک متقاضی نیز می تواند رخ دهد . در این زمان فرد متحمل پرداخت جریمه از سوی سفارت خواهد شد . پس دقت نمایید که مدارک درست و کامل به سفارت تحویل داده شود .
 • جهت الصاق ویزا به پاسپورت در کشور ایران نیازی به انگشت نگاری ( پیکاپ ) نیست زیرا خود پاسپورت با ویزا در پاکتی جداگانه به آدرس متقاضی ارسال می شود . این مرحله مرحله آخر برای اخذ ویزای توریستی انگلیس است که در صورت داشتن شرایط تعیین شده به متقاضی داده می شود .

درخواست مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *