در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « هزینه رفتن به انگلیس » آشنا نماییم.
برای اشخاصی که علاقه به مهاجرت دارند همیشه انگلیس یکی از کشورهای محبوب بوده و همچنان نیز درخواست های زیادی برای زندگی در این کشور پیشرفته وجود دارد. اولین موردی که برای رفتن به انگلیس باید به آن توجه کرد، هزینه های مربوط به مهاجرت است. با ما همراه باشید تا در این مقاله اطلاعاتی درباره هزینه رفتن به انگلیس در اختیار شما خوانندگان محترم قرار دهیم.
ممکن است سوالات زیر را درباره هزینه رفتن به انگلیس داشته باشید که در ادامه به همه آن ها پاسخ می دهیم:

  • چه عواملی باعث علاقه مهاجران برای رفتن به انگلیس شده است؟
  • در هزینه مهاجرت به انگلیس چه مواردی را باید توجه داشت؟
  • هزینه ی دریافت ویزای انگلیس چقدر است؟
  • هزینه رفتن به انگلیس چقدر می شود؟
  • هزینه تحصیل در انگلیس به چه صورتی است؟
  • هزینه مواد غذایی در انگلیس به چه صورتی است؟
  • هزینه تفریحات در انگلیس به چه صورتی است؟

هزینه رفتن به انگلیس

چه عواملی باعث علاقه مهاجران برای رفتن به انگلیس شده است؟

سطح رفاه در کشور انگلیس مانند دیگر کشورهای اروپایی در سطح بالایی قرار دارد و از آنجایی که مهاجران آسایش در زندگی برایشان اهمیت زیادی دارد و به دنبال رفاه هستند، سبب شده انگلیس را جز اولویت هایشان قرار دهند و تلاش خود را برای اخذ اقامت در این کشور مدرن انجام می دهند.
مورد بعدی که سبب تمایل مهاجران برای رفتن به انگلیس شده است، وضعیت خوب شغلی در این کشور است به طوری که اگر مهاجر یک حرفه را به خوبی بلد باشد به راحتی می تواند در این کشور شغل مناسبی پیدا کند و زندگی خوبی داشته باشد و همینطور از آنجایی که زبان انگلیسی زبان رسمی جهان است و یادگیری آن بسیار راحت می باشد، شما با دردسر کم تری برای آموزش زبان مواجه شده و راحت تر می توانید با دیگر افراد ارتباط برقرار کنید و همینطور هزینه یادگیری زبان انگلیسی نسبت به دیگر زبان ها کم تر می باشد.
کشور انگلیس از نظر اقتصادی نیز وضعیت خوبی دارد و همواره ثبات در بازارهای این کشور حاکم بوده و پوند که واحد پولی انگلیس است ارزش بالایی در بازار جهانی دارد و مهاجران نیز اگر پشتکار داشته باشند، قطعا به وضعیت مالی خوبی دست می یابند و زندگی راحتی در این کشور خواهند داشت.
عوامل دیگری نیز نظیر امنیت بالا، محیط شاد، امکانات و مراکز تحصیلی مناسب و استاندارد و … باعث شد که مهاجران برای زندگی در این کشور ترغیب شوند و نه تنها مهاجران ایرانی بلکه مهاجران دیگر کشورها نیز علاقمند به زندگی در این کشور هستند به طوری که درصد زیادی از جمعیت انگلیس را مهاجران تشکیل می دهند و به دلیل اینکه ایرانی های بسیاری در این کشور زندگی می کنند، می توانید دوستان خوبی پیدا کنید و احساس غربت کم تری داشته باشید.

هزینه مهاجرت به انگلیس

در هزینه مهاجرت به انگلیس چه مواردی را باید توجه داشت؟

اولین موردی که در هزینه رفتن به انگلیس باید در نظر داشته باشید هزینه دریافت ویزا است. ابتدا باید نوع ویزا و مقدار هزینه آن را برآورد کنید و معمولا اگر قصد زندگی چند ساله در انگلیس را داشته باشید، هزینه ویزای انگلستان کمتر می شود. بهتر است بدانید ویزاهایی که برای اقامت دائم درخواست می شوند هزینه زیادی دربردارد و باید سرمایه زیادی برای اخذ ویزای دائم داشته باشید.
در روند درخواست برای ویزای انگلیس هزینه های جانبی نیز وجود دارد مانند تهیه و ترجمه برخی مدارک و مانند آن و اگر قصد دارید کارتان سریع تر پیش رود، نزد یک وکیل مهاجرت حرفه ای بروید که برای وکیل نیز باید حق الوکاله ای در نظر بگیرید و از آنجایی که در مصاحبه برای ویزا از شما درباره محل اقامت سوالاتی پرسیده می شود باید محل زندگیتان در انگلیس را تعیین کنید. بنابراین باید برای خرید یا اجاره ملک سرمایه داشته باشید، هزینه بعدی پس از دریافت ویزا و اتمام کارهایتان در ایران مربوط به تهیه بلیط می شود که آن را در قیمت های متفاوتی عرضه می‌کنند.

هزینه دریافت ویزا انگلیس چقدر است؟

دریافت ویزا مهمترین هزینه مهاجرت به انگلیس است که بخش زیادی از سرمایه خود را باید برای دریافت آن اختصاص دهید و هزینه آن با توجه به اینکه کدام ویزا را برای اقامت درخواست داده اید تعیین می شود.
اگر فقط می خواهید چند سال در این کشور زندگی کنید می توانید ویزاهایی که 2 ساله، 5 ساله و مانند آن هستند را درخواست دهید که با این نوع ویزا هزینه کم تری می پردازید. ضمن اینکه معمولا ویزاهایی مانند ویزای سرمایه گذاری به سرمایه بسیاری نیاز دارد و از گران ترین ویزاهای انگلیس به حساب می آید و اگر دارای سرمایه زیادی هستید می توانید این نوع ویزا را درخواست دهید چرا که به دلیل سرمایه گذاری زیاد سریع تر به درخواست شما رسیدگی کرده و ویزا شما را صادر می کنند و معمولا اخذ آن دردسر کم تری دارد.
با توجه به اینکه هر سال ممکن است یک نرخ برای ویزا تعیین شود یا قوانین اقامتی تغییر کند، بهتر است به سراغ یک وکیل خوب بروید. استفاده از یک وکیل حرفه ای که حق الوکاله منصفانه ای نیز دریافت می کند کمک بسیاری به شما در دریافت ویزا و تعیین نوع آن می کند. بنابراین سعی کنید از اطلاعات و تجربه های وکلا در زمینه مهاجرتی استفاده کنید تا نتیجه بهتری به دست آید.

هزینه رفتن به انگلیس چقدر می شود؟

مواردی که برای مهاجرت به انگلیس هزینه بر است در بالا اشاره شد و اینکه هزینه رفتن به انگلیس چقدر می شود به خود شما بستگی دارد. برای مثال اینکه کدام نوع ویزا را برای مهاجرت انتخاب کنید در مقدار هزینه ها تاثیر دارد و هزینه های جانبی نیز مانند پول کپی، ترجمه مدارک و … نیاز به پرداخت هزینه زیادی ندارد و از پس آن برمی آیید. بیشتر فشار مالی به دریافت ویزا و محل اسکان می باشد. شما باید منزلی را برای خود پیش از ورود به انگلیس مهیا کنید که برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید به صورت اجاره ای منزل را تهیه کنید.
برای اخذ بلیط نیز بلیط های لحظه آخری یا بلیط های چارتری را خریداری کنید تا مجبور به پرداخت هزینه بیشتر نشوید، البته توجه داشته باشید که اگر تعداد اعضا خانواده شما زیاد باشد تهیه بلیط چارتری کمی مشکل است ولی اگر یک یا دو نفر باشید راحت تر می توان این نوع بلیط را تهیه کرد.
از همه مهم تر شهر اقامت شما در انگلیس می باشد و شهر موردنظر شما در میزان هزینه رفتن به انگلیس تاثیر دارد. برای مثال شهر لندن گران ترین شهر این کشور است که به جز هزینه های سنگین اجاره منزل برای زندگی در آن نیز به درآمد بالا و سرمایه زیادی نیاز دارید و این شهر نه تنها در انگلیس بلکه در جهان نیز جز گران ترین شهرها می باشد.
شهرهای دیگر انگلیس مانند لستر و سنت ادوارد نیاز به هزینه کم تری برای زندگی دارند و برای افرادی که سرمایه کمی دارند انتخاب مناسبی می باشد، چرا که معمولا میزان امکانات در شهرهای اروپایی تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند و همه شهرها دارای طبیعت بی نظیر و اقتصاد خوب می باشند، بنابراین سعی کنید هوشمندانه شهر محل اقامت خودتان را انتخاب کنید.
نکته مهم بعدی که بسیاری از مهاجران به آن دقت نمی کنند میزان هزینه زندگی در انگلیس است که شما باید پس از مرحله اخذ ویزا و اجاره یا خرید منزل، به آن نیز فکر کنی.، در ادامه برای آشنایی شما به برخی از این هزینه های زندگی در انگلیس مانند هزینه تحصیل، مواد غذایی و تفریحات اشاره کرده ایم.

هزینه رفتن به انگلیس

هزینه تحصیل در انگلیس به چه صورتی است؟

انگلیس به دلیل داشتن مدارس و دانشگاه های بسیار عالی همیشه مورد توجه مهاجران قرار گرفته است و بسیاری از مهاجران برای تحصیل بهتر فرزندانشان و یک آینده مطمئن برای آن ها به این کشور اروپایی مدرن سفر می کنند.
بهتر است بدانید که سن نام نویسی دانش آموزان در مدارس معمولا از 5 سالگی کودکان آغاز می شود ولی کوکان 4 ساله نیز برای نام نویسی مجاز هستند. به همین دلیل بیشتر خانواده ها کودکان خود را در 4 سالگی به مدرسه می برند و همینطور اتمام تحصیل در مدارس انگلیسی 16 سالگی می باشد. مدارس دولتی در این کشور سطح بسیار خوبی دارند و در رده بهترین مدارس در جهان قرار دارند. این مدارس دولتی برای خود شهروندان انگلیس رایگان می باشد ولی مهاجران برای ثبت نام فرزندانشان باید هزینه ای پرداخت کنند.
مدارس خصوصی نیز در انگلیس وجود دارند ولی از آنجایی که برای تحصیل در این مدارس به هزینه زیادی نیاز است بیشتر انگلیسی ها فرزندانشان را در مدارس دولتی ثبت نام می کنند و اینکه امکانات مدارس دولتی در این کشور در حد استاندارد بوده و کاملا قابل قبول می باشد.
هزینه تحصیل در دانشگاه نیز به موارد بسیاری بستگی دارد و باتوجه به رشته و مقطع تحصیلی دانشجو تعیین می شود. طبیعتا هر چقدر مقطع تحصیلی بالاتر رود هزینه نیز بیشتر خواهد شد و در کل هزینه تحصیل در انگلیس به خصوص در دانشگاه ها بالا بوده و اگر قصد دارید پس از مهاجرت به انگلیس شروع به ادامه تحصیل کنید باید هزینه زیادی برای تحصیل در نظر بگیرید.

هزینه مواد غذایی در انگلیس به چه صورتی است؟

میوه جات و مواد غذایی
مواد غذایی جز مواردی است که در طول روز به خرید آن نیاز دارید و خیلی هم نمی شود در خریدش صرفه جویی کرد. هزینه خرید مواد غذایی در انگلیس بیشتر از ایران است و تقریبا 30 درصد از کشور ما گران تر می باشد ولی این نکته مهم را توجه داشته باشید که درآمد ها نیز به نسبت ایران بیشتر است به طوری که درآمد روزمره با مخارج کاملا هماهنگی دارد و نیازی نیست بابت آن نگران باشید. شما باید اولویت اصلی خودتان را به پیدا کردن یک کار مناسب قرار دهید و پس از شروع به کار و کسب درآمد، پرداخت مخارج برایتان بسیار راحت می شود.

هزینه تفریحات در انگلیس به چه صورتی است؟

تفریحات بسیاری در انگلیس وجود دارد که برخی از آن ها کاملا رایگان هستند و برخی دیگر به مقدار بسیار کمی هزینه نیاز دارند. در زیر به تعدادی از این تفریحات در انگلیس اشاره کرده ایم:

همپستید هیث (Hampstead Heath)

 


اگر در لندن اقامت دارید حتما به دیدن این پارک بی نظیر بروید، پارک همپستید هیث از وسیع ترین پارک های جهان به حساب می آید و دارای مساحت 320 هکتاری است که می توانید با کم ترین هزینه به این مکان رفته و از طبیعت این پارک لذت ببرید. می توانید در تصاویر زیر نماهایی از این پارک بزرگ و باشکوه را مشاهده کنید.

هاید پارک (Hyde Park)

هاید پارک، شناخته شده ترین و محبوب ترین پارک در کشور انگلستان می باشد که در شهر لندن واقع شده است. دریاچه زیبایی نیز در آن وجود دارد که بر روی آن قوهای دوست داشتنی زندگی می کنند و همینطور وسعت زیادی دارد به طوری که می توانید بدون خسته شدن در این پارک گشت و گذار کرده و روز زیبایی برای خود و عزیزانتان به ارمغان آورید.

رودخانه تیمز (Thames Cruise)

افرادی که به تماشا رودخانه ها علاقه دارند می توانند به دیدن این رودخانه زیبا بروند. رودخانه تیمز در لندن قرار دارد و جز تفریحات رایگان و بسیار عالی لندن می باشد که می توان ساعات خوشی را در کنار آن سپری کرد.

هزینه رفتن به انگلیس و جاهای دیدنی

محله چینی ها (Chinatown)


رفتن به محله چینی ها و دیدن فرهنگ آن ها از نزدیک برای بسیاری لذت بخش است. در این محله فانوس های قرمز رنگ زیبایی آویزان شده اند و همینطور رستوران هایی با قیمت های متفاوت در آنجا احداث شده است که می توانید از غذاهای خوش طعم چینی نیز میل کنید. برای رفتن به این محله ابتدا باید به میدان لستر در لندن و بعد به خیابان جرارد بروید. دیدن از این محله به خصوص در سال جدید چینی ها بسیار لذت بخش است و جشن ها و مراسمات زیادی در آنجا برگزار می شود. اگر قصد دیدن این محله در سال نوی چین را دارید، در ژانویه و فوریه به این محله بروید.

هزینه مهاجرت به انگلیس

« ممنون از اینکه ما را در این مقاله همراهی کردید. امیدوارم مطالبی که گفته شد مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد. »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *