در این مقاله قصد به موضوع با ویزای کانادا کجا میشه رفت بپردازیم.

داشتن ویزای کانادا مزیت های بسیار زیادی دارد چرا که در بین بهترین ویزاها بعد از ویزای آمریکا به عنوان دومین ویزای برتر به شمار می آید، دارندگان ویزای کانادا علاوه بر این کشور می توانند به کشور های دیگر سفر کنند، در صورتی که به خاطر دشواری های ویزای آمریکا قادر به دریافت آن نیستید، اخذ ویزای کانادا بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

ما در ادمه این مقاله به پاسخ گویی سوالات مطرح شده می پردازیم، که برای آگاهی بیشتر شما در این زمینه ثمر بخش خوهد بود.

  • با ویزای کانادا کجا میشه رفت ؟
  • با ویزای کانادا به کدام کشور ها می توان سفر کرد؟
  • انواع ویزای کانادا کدامند؟
  • ویزای کانادا چند سال اعتبار دارد؟
  • پیکاپ ویزای کانادا به چه معناست؟
  • آیا از ایران می توان ویزای کانادا گرفت؟

کجا میشود رفت با ویزای کانادا

با ویزای کانادا کجا میشه رفت ؟

در پاسخ به سوال با ویزای کانادا کجا میشه رفت باید به این نکته اشاره کرد که کانادا یک کشور با جاذبه های گردشگری طبیعی فراوانی است، و با تنها با داشتن ویزای کانادا می توانید از آنها دیدن کنید، مناطق زیر از جمله این مکان ها است:

1-شهر اتاوا

شهر اتاوا پایتخت کشور کانادا است، که در نزدیکی مرز ایالات متحده آمریکا و شهر مونترال قرار دارد، این شهر دارای جاذبه هایی همچون مجموعه پارلمان هیل، موزه ها وگالری ملی کانادا، رودخانه اتوا و کاناال مشهور ریدو که در فصل تابستان مکانی با قایق های فراوان اما در فصل زمستان میزبان اسکیت بازی های روی یخ می باشد.

2-شهر تورنتو

شهر تورنتو در استان انتاریو واقع شده است، این شهر دارای جمعیت نسبتا زیادی وشبیه به شهر های آمریکایی می باشد، شهر تورنتو همچنین وسعت قابل توجهی دارد که با ساختمان ها وآسمان خراش ها احاطه شده است.

3-شهر مونترال

شهر مونترال به عنوان دومین شهر بزرگ کانادا شناخته می شود، زبان مردم این شهر فرانسوی است که این شهر را بعد از پاریس به دومین شهر دارنده زبان فرانسه جهان تبدیل کرده است.
این شهر دارای فرهنگی محلی وخاص خود می باشد، که فضا و جوی متفاوت از دیگر شهرهای کانادا مانند تورنتو را می توانید در آن مشاهده کنید.

4-شهر ونکوور

شهر ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است، که همواره به خاطر آب وهوای عالی خود مورد توجه گردشگران بوده است، به طوری که صنعت توریسم مهم ترین صنعت این شهر است، همچنین این شهر در میان بهترین شهر های جهان برای زندگی قرار گرفته است.

علاوه بر این مکان ها و دیدن جاذبه های گردشگری شهر های کشور کانادا، شما با داشتن ویزای کانادا می توانید به کشور های مختلف دیگر دنیا نیز سفر کنید.

منطقه ای زیبا در کانادا

با ویزای کانادا به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟

شما می توانید با ویزای کانادا به بیش از 20 کشور جهان سفر کنید، این یکی از مزیت های بسیار عالی ویزای کانادا می باشد، که در کنار ویزای آمریکا مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.
کشور های مختلفی در این لیست قرار دارند که هر کدام از آنها دارای شرایط و ویژگی متفاوت از یکدیگر می باشند، در ادامه به این کشور ها و شرایط و نکات مورد توجه آن ها می پردازیم.

1-قطر

همه افراد با ملیت های مختلف را شامل می شود، اما برای سفر به این کشور باید ویزا خود را به همراه داشته باشید، یا می توانید از طریق مجوز سفر الکترونیکی (eta) که مدت اعتبار آن به 5 سال یا تا پایان تاریخ انقضای پاسپورت شما است، بدون پاسپورت به این کشور سفر کنید، مدت زمان اقامت و سفر در این کشور 30 روز می باشد.

2-عمان

تنها به افرادی که گذرنامه کشورهای آذربایجان، گرجستان، آلبانی، ارمنستان، بلاروس، چین، بوتان، گواتمالا، کوبا، بوسنی، هندوراس، هرزگوین، ترکمنستان، هندوستان، قزاقستان، مکزیک، ایران، السالوادور، لائوس، ازبکستان، روسیه، ویتنام، پرو،مالدیو، پاناما، تاجیکستان، نیکاراگوئه، کاستاریکا را دارند اجازه سفر داده می شود.
همچنین از ارائه ویزا معاف نمی باشید و باید ویزای خود را به همراه داشته باشید در غیر این صورت می توانید از ویزای الکترونیکی eVisa استفاده کنید، همچنین مدت زمان اقامت در این کشور 30 روز است.

3-تایوان

تنها افرادی که پاسپورت کشور های ویتنام، لائوس، کامبوج، اندونزی و هندرا دارند می توانند با ویزای کانادا در این کشور سفر کنند، مدت زمان سفر در این شهر 30 روز می باشد.
نیازی به ارائه ویزا نیست، ولی قبل از آن باید به کشور چین برای گواهی Travel Authorization Certificate که یک گواهی معتبر برای 90 روز می باشد در خواست دهید.

4-فیلیپین

تنها کسانی که پاسپورت کشورهای هند و یا چین را دارند شامل می شود، که برای هر یک از این کشورها زمان متفاوتی تعین شده است، برای کسانی که گذرنامه چین را دارند، این زمان 7 روز و برای کسانی که گذرنامه هند را دارند 14 روز می باشد.
لازم به ذکر است که می توان به مدت 7 روز زمان حضور در این کشور را نیز تمدید کرد.

5-کره جنوبی

تمام گذرنامه های ملیت های مختلف را به جز کشور های ایران، کوبا، مقدونیه، افغانستان، فلسطین، غنا، عراق، یمون، سوریه و سودان شامل می شود، دارندگان گذرنامه این کشور ها تنها در صورتی که مقصد و مسیر سفر آن ها کانادا باشد می توانند با ویزای کانادا به این کشور سفر کنند و به مدت 1 ماه نیز در این کشور اقامت داشته باشند.

6-سنگاپور

تنها دارندگان گذرنامه هندوستان را شامل می شود، سفر به این کشور برای سایر کشور ها تنها در صورتی که مبدا سفر آن ها هندوستان باشد، و بلیط ورود وخروج به کشور سنگاپور در همان مسیر رزرو شده باشد، امکان پذیر است ، زمان اقامت در کشور سنگاپور 4 شبانه روز می باشد.

7-جورجیا

برای ورود به این کشور از طریق ویزای کانادا هیچ نگرانی نخواهید داشت، چرا که در از تمام کشورها با ارائه گذرنامه خود می توانید به راحتی برای مدت 90 روز اقامت داشته باشید.

8-مقدونیه

این کشور تمامی گذرنامه های کشور های مختلف را می پذیرد، و شما به سادگی با ارائه گذرنامه خود می توانید به مدت 15 روز به این کشور سفر کنید.
لازم به ذکر است مدت اعتبار ویزای کانادای شما باید 5 روز بیشتر از زمان اقامت شما در این کشور باشد.

9-انگلستان

همه گذرنامه های کشور های مختلف را شامل می شود، اما تنها در مسیر رفت وبرگشت از کانادا و به مدت 24 ساعت به صورت ترانزیت می توانید از این کشور دیدن کنید.

10-مکزیک

همه گذرنامه های کشور های مختلف را شامل می شود، مدت زمان حضور در این کشور 180 روز می باشد.

11-گواتمالا

تنها افرادی که پاسپورت کشورهای هند وجامائیکا را دارند از طریق ویزای کانادا می توانند به این کشور سفر کنند، زمان حضور واقامت در این کشور از طریق این ویزا 90 روز می باشد.

12-هندوراس

تنها گذرنامه کشور هند را ساپورت می کند، و به مدت 90 روز می توان در این کشور از طریق ویزای کانادا اقامت داشت.

13-السالوادور

همانند کشور هندوراس این کشور نیز تنها گذرنامه کشور هند را ساپورت می کند، و به مدت 90 روز می توان در این کشور از طریق ویزای کانادا اقامت داشت.

14-پاناما

هر فرد از هر کشوری با گذرنامه خود می تواند به این کشور از طریق ویزای کانادا سفر کند، لازم به ذکر است که باید ویزای کانادای شما از زمان ورود به این کشور حداقل یک سال از اعتبار آن باقی مانده باشد، و در گذشته حداقل یه بار به کانادا سفر کرده باشید، از طریق این ویزا شما می توانید به مدت 30 روز در این کشور بمانید.

15-کاستاریکا

کاستاریکا پاسپورت همه کشورها را برای ورود به این کشور از طریق ویزای کانادا ساپورت می کند، مدت زمان حضور در این کشور نیز 30 روز می باشد.

16-باهاما

تنها افرادی که گذرنامه کشور هند را دارند می توانند برای ورود به این کشور از طریق ویزای کانادا اقدام کنند، و به مدت 30 روز می توانند در این کشور بمانند.

17-کوبا

تمامی افراد با گذرنامه های کشورهای مختلف می توانند از طریق ویزای کانادا برای ورود به این کشور اقدام کنند، برای این کار ابتدا باید کارت توریستی خود را از سفارت خانه کوبا، آژانس های مسافرتی و خطوط هوایی مجاز بگیرید.
مدت حضور در این کشور 30 روز می باشد.

18-دومینیکن

تمامی گذرنامه های کشورهای جهان را شامل می شود، و حضور در این کشور با ویزای کانادا 30 روز می باشد.

19-سینت مارتن

تنها افرادی با گذرنامه کشورهای چین، گویان، دومینیکن، بولیوی، کوبا، هند، پرو، کلمبیا، جامائیکا و هائیتی می توانند با ویزای کانادا از این کشور به مدت 30 روز دیدن کنند.

20-پرو

تنها با گذرنامه کشور های چین و هند می توان با ویزای کانادا به مدت 180روز در این کشور اقامت داشت، همچنین از اعتبار ویزای شما حداقل باید 6 ماه باقی مانده باشد.

21-شیلی

تنها از طریق ویزای توریستی کانادا و با گذرنامه کشور چین می توان به این کشور در مدت 90 روز سفر کرد.

22-گرجستان

تمام پاسپورت های کشور های مختلف را شامل می شود و مدت زمان اقامت در این کشور با ویزای کانادا 3 ماه می باشد.

23-آروبا

حضور در این کشور با استفاده از ویزای کانادا تنها برای دارندگان گذرنامه کشورهای هندوستان، چین، کلمبیا، جمهوری دومینیکن، بولیوی، جامائیکا، گویانا، پرو، کوبا و هائیتی امکان پذیر می باشد.
مدت اقامت وسفر در این کشور نیز با ویزای کانادا 1 ماه می باشد.

تصویری از ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا کدامند؟

انواع ویزاهای کانادا براساس نیاز هر فرد متفاوت است و به دو دسته کلی یعنی ویزای اقامت موقت و ویزای اقامت دائمی تقسیم می شود.
در ویزای موقت کانادا شما می توانید در زمان تعیین شده و محدود به کشور کانادا سفر کنید، ویزاهایی که دارای این ویژگی می باشند و زیر مجموعه ویزای موقت کانادا هستند عبارت اند از ویزای توریستی کانادا، ویزای همراه کانادا و ویزای تحصیلی کانادا.
ویزای اقامت دائم برای افرادی است که قصد اقامت دائم در کانادا را دارند، این ویزا نیز مانند ویزای اقامت موقت به چند دسته تقسیم می شود که عبارت اند از ویزای کانادا برای ثبت شرکت و ویزای سرمایه گذاری در کانادا.

نمایی از آسمان کانادا

ویزای کانادا چند سال اعتبار دارد؟

حال که دانستیم با ویزای کانادا کجا میشه رفت ، باید بدانیم به طور کلی ویزای کانادا دارای 10 سال اعتبار است، اما با توجه به مدت اعتبار پاسپورت ها در ایران این ویزا پنج سال اعتبار دارد، به این معنا که اگر پاسپورت شما 6 سال اعتبار داشته باشد مدت زمان اعتبار ویزای کانادای شما 6 سال خواهد بود.
ویزای کانادا در هر بار سفر به شما 6 ماه اقامت خواهد داد، به این دلیل ویزای کانادا در سه نوع مختلف اخذ می شود.

1-ویزای سینگل

در این نوع ویزای کانادا شما تنها یک بار می توانید به کانادا سفر کنید، که در این حالت مدت زمان حضور شما و دیدار از این کشور حداکثر 6 ماه می باشد.

2-ویزای مولتی

در ویزای مالتیپل کانادا شما قادر خواهید بود تا پایان اعتبار ویزای خود به این کشور سفر کنید، ولی مدت زمان هر کدام از سفر های شما نباید بیشتر از 6 ماه شود.

3-سوپر ویزا

سوپر ویزای کانادا به شما این امکان را خواهد داد که علاوه بر آن که می توانید تعداد متعددی سفر به کانادا داشته باشید، مدت زمان هر کدام از این سفر ها نیز نسبت به ویزای مولتی و سینگل افزایش خواهد یافت و شما می توانید به مدت دو سال در این کشور اقامت داشته باشید.

4- پیکاپ ویزای کانادا به چه معناست؟

پیکاپ ویزای کانادا به این معنا است که افراد در کشور های مختلف برای دریافت و اخذ ویزای کانادا باید با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز به سفارت خانه کانادا در کشور خود مراجعه کنند، و بعد از ثبت و اخذ مهر ویزای کانادا در گذرنامه می توانید به کشور کانادا و کشور های دیگر سفر کنید.

ویزای کانادا از ایران

5- آیا از ایران می توان ویزای کانادا گرفت؟

این امر در حال حاضر در ایران امکان پذیر نمی باشد، چرا که به دلایل متعددی کشورهای مختلف در ایران کنسولگری فعال ندارند و کشور کانادا نیز در بین این کشور ها قرار دارد، پس قطعا جواب سوال با ویزای کانادا به کدام کشورها میتوان سفر کرد برای کشور ایران نیز منتفی است. به همین خاطر افرادی که قصد اخذ ویزای کانادا را در ایران دارند مجبور هستند که به سفارت خانه کشور هایی همچون ترکیه و امارات مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *