در این مقاله می خواهیم مدارک لازم برای ویزای انگلیس را برای شما نام ببریم.
امیدواریم در این مقاله بتوانیم به سوال های شما پاسخ دهیم.
هر ساله تعداد زیادی از مردم از کشور های مختلف، به کشور انگلستان مهاجرت می کنند ، که از دلایل آن می توان به مهم بودن کشور انگلستان در زمینه های اقتصادی، سیاسی و رفاهی اشاره کرد. اکثر کسانی که سعی در اخذ ویزای انگلیس دارند شهر لندن، پایتخت انگلستان، را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. اگر می خواهید برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کنید باید مدارک لازم برای ویزای انگلیس را داشته باشید.

 1. چه مراحلی برای دریافت ویزای انگلیس لازم است طی شود ؟
 2. مدارک لازم برای ویزای انگلیس چیست ؟
 3. از چه راه هایی میتوانیم برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کنیم ؟

در ادامه می خواهیم به این سوال ها که ممکن است برای شما پیش بیاید پاسخ دهیم.

شهر لندن از شهرهای زیبای انگلیس

1. چه مراحلی برای دریافت ویزای انگلیس لازم است طی شود؟

برای درخواست ویزای انگلیس اولین قدم ثبت نام آنلاین و پر کردن فرم مربوطه است. برای انجام ثبت نام آنلاین ابتدا به سایت رسمی سفارت انگلیس در ایران رفته و پس از ساخت یک حساب کاربری ، فرم مربوط به درخواست ویزای انگلیس را پر کنید .
پس از مرحله ورود به سایت رسمی سفارت و ثبت نام آنلاین ، باید نوع ویزا را انتخاب کنید و فرم مربوطه را کامل پر کنید، مرحله بعدی گرفتن وقت از سفارت انگلیس می‌باشد و پس از پرداخت هزینه ها به صورت آنلاین باید در تاریخ تعیین شده در سفارت حاضر شوید و مدارک خود را ارئه و کار های مربوطه مانند انگشت نگاری را انجام دهید .
باید هنگام پر کردن فرم توجه داشته باشید ، تمامی مراحل باید به زبان انگلیسی انجام شود، مراحل انگشت نگاری در شهر های تهران ، دبی و ابوظبی در امارات ، آنکارا و استانبول در ترکیه انجام می شود.
اگر برای بیشتر از یک نفر قصد دارید درخواست دهید ، باید برای هر شخص فرم به صورت جداگانه پر کنید .

پرچم انگلیس در کنار مکان های دیدنی آن

2. مدارک لازم برای ویزای انگلیس چیست؟

 • اصل پاسپورت: اگر قبلا پاسپورت دیگری داشته اید باید آن را هم به همراه داشته باشید و از تمامی صفحات پاسپورت ها کپی داشته باشید ، پارسپورت شما حداقل باید دارای یک صفحه خالی باشد و همچین پاسپورت شما از روزی که به انگلیس سفر می کنید باید دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد . ما در مقاله‌ای جداگانه به موضوع پاسپورت کشور انگلیس پرداختیم و پیشنهاد میکنیم آن را حتما مطالعه بفرمایید.
 • فرم درخواست به سفارت و برگه تاییدیه
 • دو قطعه عکس در سایز های 3.5 * 4.5 باید داشته باشید ، پس زمینه عکس ها باید به رنگ سفید باشد .
 • اصل دعوت نامه و یا کپی از آن و یا رزرو هتل
 • باید اصل سند ازدواج خود را ارائه دهید.
 • اصل شناسنامه
 • کارت ملی
 • کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان
 • بلیط هواپیما
 • مدارک شغلی : تاریخی که در آن درخواست مرخصی داده اید باید در گواهی اشتغال موجود باشد ، ذکر شده باشد مرخصی با حقوق است یا بدون حقوق ، در صورت بازنشسته بود باید حکم بازنشستگی و کارت بازنشستگی در مدارک موجود باشد . کارت دانشجویی ، کارت پرسنلی ، لیست بیمه ماه های اخیر به مدت 6 ماه و … از مواردی هستند که باید تحویل دهید .
 • مدارک میزبان : اگر شخصی برای شما دعوت نامه فرستاده است باید مدارک اقامتی شخصی که شما را دعوت کرده ،دعوتنامه ، کپی پاسپورت ، اجازه نامه و یا سند ملکی که در انگلستان دارد، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و در آن میزان درآمد ذکر شده باشد و … موجود باشد.
  ریزپرینت حساب شخصی و سپرده های بانکی خود به مدت 3 ماه اخیر
 • اگر مدیر و یا سهامدار شرکتی هستید باید مدارکی از قبیل پرینت حساب شرکت و شخصی برای مدت زمان 6 ماه اخیر را ارائه دهید .
 • نامه تمکن مالی حساب شخصی : باید مدارکی به همراه داشته باشید که توانایی مالی شما را نشان دهد .
 • اصل سند ملکی و اگر ملک خود را اجاره داده اید باید اجاره نامه به همراه داشته باشید .
 • تمام مدارک باید ترجمه شده باشند.
 • مدارک خود را در سایز A4 تحویل دهید.
 • مدارک باید مرتب و سالم باشند و چیزهایی از قبیل سوزن منگه گیره به آن ها وصل نشده باشد .

پول رایج د کشور انگلیس

3. از چه راه هایی میتوانیم برای ویزای انگلیس اقدام کنیم؟

از روش هایی که می توانید ویزای انگلیس را اخذ کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. ویزای توریستی انگلیس
 2. ویزای تحصیلی انگلیس
 3. ویزای کاری انگلیس
 4. ویزای پزشکی انگلیس ( جهت درمان )
 5. ویزای ازدواج انگلیس
 6. ویزای سرمایه گذاری انگلیس
 7. ویزای خانوادگی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس

اگر می خواهید از این روش اقدام به دریافت ویزا کنید ، نمی توانید به صورت بلند مدت در کشور انگلستان بمانید ، در صورت اخذ این ویزا باید بدانید نمی توانید در کشور انگلستان شغلی داشته و یا به تحصیل بپردازید و اقامت این کشور را دریافت کنید. در صورت اخذ ویزای توریستی انگلستان می توانید به مدت 6 ماه در خاک این کشور بمانید ، اما اگرچندین بار به این کشور سفر می کنید می توانید در خواست ویزای 2 ساله و یا در صورت بیشتر بودن برای ویزای 5 ساله کشور انگلستان اقدام کنید .
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی انگلیس : برای اخذ ویزای توریستی باید اصل پاسپورت خود را ارائه دهید، پاسپورت باید حداقل 6 ماه اعتبار از روزی که به انگلستان سفر می کنید داشته باشد و در صورت داشتن پاسپورت قدیمی باید آن را همراه مدارک ارائه دهید. فرم آنلاین پر شده ، برگه ای که وقت سفارت در آن تایید شده باشد به همراه برگه تاییدیه پرداخت هزینه های وجه سفارت، 2 قطعه عکس در اندازه های 3.5 * 4.5 و دیگر مدارکی که به آن ها اشاره شد برای اخذ ویزای توریستی انگلیس الزامی است. باید از تمام صفحات پاسپورت حتی صفحاتی که خالی هستند کپی بگیرید.

نمایی از شهر لندن

ویزای تحصیلی انگلیس

به علت وجود دانشگاه های معتبر در انگلیس، بسیاری از دانشجویان مشتاق هستند در این کشور به تحصیل بپردازند . از بین 10 دانشگاه معتبر و برتر ، 4 تا از آن ها در کشور انگلستان قرار دارد. برای اینکه بتواند در کشور انگلستان به تحصیل بپردازید لازم است از طرف دانشگاه و یا کالج ، موفق به دریافت پذیرش تحصیلی شوید. اگر مدت زمان اقامت تحصیلی شما 6 ماه و یا کمتر است به مدت یک هفته ، و اگر مدت زمان اقامت شما بیشتر از 6 ماه است به مدت یک ماه قبل از شروع کلاس ها باید به انگلیس بروید . همچنین می توانید به صورت پاره وقت در این کشور کار کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برای این ویزا، باید تمام مدارک شخصی و مدارک تحصیلی خود را ارائه دهید. تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

ویزای کاری انگلیس

کسانی که دارای مهارت های ویژه هستند و یا قصد سرمایه گذاری دارند و یا از دانشگاه بریتانیا فارغ التحصیل شده اند، می توانند برای اخذ اقامت از طریق ویزای کاری انگلیس اقدام کنند. اگر از سوی یک کارفرما به شما پیشنهاد کاری شده است می توانید برای اخذ ویزای کاری انگلستان درخواست دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری انگلیس

ارائه مدارک ملکی از قبیل سند ، اجاره نامه و … مدارک بانکی که در آن باید پرینت 6 ماه گذشته حساب شما موجود باشد ، مدارک شغلی شما شامل گواهی اشتغال در صورت بازنشستگی، حکم بازنشستگی، فیش حقوقی، جواز کسب و… باید ارائه داده شوند. دو قطعه عکس که زمینه آن ها باید کاملا سفید باشند، فرم اینترنتی ک در آن درخواست ویزا داده اید و برگه تایید کننده، شناسنامه، پرداخت هزینه های ویزا ، کپی پاسپورت شخصی که شما را دعوت کرده به همراه دعوت کننده از مدارکی هستند که باید به سفارت تحویل دهید. تمام مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

سکه های انگلیسی

ویزای پزشکی انگلیس

اگر از بیماری خاصی رنج می برید و نیاز به درمان دارید می توانید از طریق ویزای پزشکی اقدام کنید . اگر بیماری شما واگیر دار باشد نمی توانید به کشور انگلستان وارد شوید همچنین دولت انگلستان هیچ گونه هزینه ای برای درمان شما پرداخت نمیکند و همه ی هزینه های پزشکی را خودتان باید بپردازید . اگر پزشک تشخیص دهد بیمار همچنان به مراقبت احتیاج دارد و کامل درمان نشده می توان برای تمدید ویزا به مدت 11 ماه اقدام کرد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای پزشکی انگلیس

باید نامه ای از سوی پزشک ارائه شود که نشان دهنده هماهنگی در مورد درمان بیمار باشد، مدارکی مانند اوراق بانکی باید ارائه شود که نشان دهد فرد توانایی پوشش مالی برای درمان را دارد، مدارکی که نشان دهنده گرفتن مرخصی از سوی کارفرما باشد اگر شخص مدیر و یا رئیس شرکت می باشد باید اوراق مالی شرکت و برگه هایی در خصوص فعالیت شرکت را ارئه دهد. صورت حساب برای مدت 6 ماه اخیر، مدارک ملکی شخصی بیمار، والدین بیمار و یا همسر، و همچنین بیمار باید مدارکی ارائه دهد که در آن هماهنگی های لازم برا سفر انجام شده باشد مانند رزرو هتل یا محلی که قرار است در آن اقامت داشته باشد.

ویزای ازدواج انگلیس

این ویزا مخصوص کسانی است که می خواهند با ازدواج، اقامت انگلیس را دریافت کنند. اگر قصد دارید با شخصی که اقامت انگلیس را دارد ازدواج کنید می توانید از طریق ویزای ازدواج اقدام کنید و اقامت دائم این کشور را داشته باشید . پس از ازدواج به شما اقامت 33 ماهه انگلیس داده میشود و پس از گذشت این مدت 33 ماه تمدید می شود ، پس از گذشت 5 سال اگر مشکلی وجود نداشته باشد می توانید اقامت دائم کشور انگلستان را داشته باشید . اگرقصد اخذ این ویزا را دارین باید به این نکته توجه کنید که زوجین باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج انگلیس

پاسپورت متقاضی و در صورت وجود داشتن پاسپورت قدیمی، ارائه آن ، یک قطعه عکس 3.5 * 4.5 ، مدارکی که وضعیت مالی را نشان دهد که شامل منبع درآمد و حساب بانکی می شود ، باید مدارکی ارائه دهید که در آن برنامه ای که در خصوص ازدواج دارید را نشان دهد مانند مکانی که بعد از ازدواج قصد دارید در آن سکونت داشته باشید، باید مدارکی مانند عکس و فیلم ارائه دهید که در آن واقعی بودن ازدواج شما ثابت شود ، ارائه دادن تدارکات ازدواج و مدارکی که ثابت کند قسمتی ازهزینه های ثبت ازدواج پرداخت شده است.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس

این ویزا استقبال زیادی را به همراه داشته است ، اگر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار هستید می توانید از طریق ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید ، همه افراد خانواده شما می توانند همراه شما به کشور انگلستان سفر و از این ویزا استفاده کنند. مدت اعتبار این ویزا 3 و 4 ماه ( 40 ماه ) می باشد و پس از پایان این مدت اگر همچنان قصد سرمایه گذاری در کشور انگلستان را داشته باشید می توانید ویزای خود را به مدت 2 سال تمدید کنید ، پس گذشت 5 سال از اقامت شما، می توانید اقامت دائم کشور انگلستان را داشته باشید .برای این ویزا حداقل نمره آیلتس شما باید 4 باشد و نیازمند سرمایه می باشید و باید ثابت کنید می توانید هزینه های زندگی خود و خانواده خود را پرداخت کنید. در صورت دریافت این ویزا شما شهروند این کشور محسوب می شوید و از تمامی حقوق یک شهروند انگلیسی بهره مند خواهید شد .

مهاجرت و مدارک لازم برای ویزای انگلیس

ویزای خانوادگی انگلیس

اگر شخصی از اعضای خانواده شما در کشور انگلستان زندگی می کند و شما قصد دارید به دیدن خانواده خود بروید می توانید برای اخذ ویزای خانوادگی اقدام کنید ، اگر قصد حمایت از فرزندان خود، و یا خانواده شما قصد حمایت شما را دارند و یا قصد دارید به دیدن والدین خود بروید می توانید برای اخذ ویزای خانوادگی درخواست دهید. کسی که قصد دعوت شما به کشور انگلستان را دارد باید اقامت دائم این کشور را داشته باشد و یا جز شهروندان این کشور محسوب شود. از شرایطی که شما برای دریافت این ویزا باید داشته باشید می توان به ، داشتن مدرک زبان انگلیسی ، سن بالای 18 سال و رابطه قانونی با شخص دعوت کننده، اشاره کرد . اگر سن شما کمتر از 18 سال است باید به عنوان کودک اپلای کنید ، و همچنین باید یک محل زندگی با شرایط مناسب برای شما و خانواده خود وجود داشته باشد .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای خانوادگی انگلیس

باید مدارکی ارائه دهید که رابطه شما با شخصی که شمارا دعوت کرده است را نشان دهد، مدارکی را ارئه دهید که در آن نشان داده شود که شما می توانید هزینه های خود را پرداخت کنید، پاسپورت، پاسپورت شما باید حداقل یک برگ پشت و روی خالی داشته باید و در صورت داشتن پاسپورت قدیمی، باید پاسپورت قبلی در مدارک موجود باشد.
تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

تصویری زیبا از کشور انگلیس

امیدوارم مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *