در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع « مدارک ویزای توریستی کانادا » آشنا نماییم. کانادا یک کشور فدرال با دموکراسی پارلمانی است که پادشاهی مشروطه بر آن حاکم است. برای سفر به این کشور زیبا با گردشگری های متنوع باید در خصوص اخذ ویزای توریستی آن  اطلاعات بیشتری داشته باشید . پس با ما همراه باشید .

 

در زمان دریافت مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا باید به کدام شرایط در کانادا دقت داشت ؟

 

کدام دسته از افراد می توانندمدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا را تهیه نمایند ؟

 

نکته بسیار مهم در زمان اخذ ویزای کانادا چیست ؟

 

انواع ویزای توریستی در زمان اخذ ویزای توریستی کانادا کدام است ؟

 

ویزای ‌سینگل کانادا یا یک ‌بار ورود دارای چه شرایط خاصی است ؟

 

شرایط محرز برای ویزای مولتیپل کانادا یا چند بار ورود شامل کدام موارد می باشد ؟

 

شرایط دریافت سوپر ویزای کانادا برای کدام دسته از افراد مناسب تر است ؟

شرایط ویزای توریستی کانادا برای نوع سوپر ویزا شامل چه مواردی است ؟

 

آیا با داشتن ویزای توریستی کانادا به راحتی اجازه ورود به خاک کشور کانادا داده می شود ؟

 

مدارک ویزای توریستی کانادا کدام است ؟

 

موارد محدود کننده برای اخذ ویزای توریستی کانادا کدام است ؟

 

مرحله انگشت نگاری یا بیومتریک برای اخذ ویزای توریستی کانادا چگونه انجام می شود ؟

 

اعتبار ویزای توریستی کانادا چه مدت زمانی تعیین شده است ؟

 

در زمان دریافت مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا باید به کدام شرایط در کانادا دقت داشت ؟

 

کانادا  کشوری است پهناور که قوانین دموکرات و پارلمان بر آن حاکم است . این کشور دارای منطقه جغرافیایی گسترده ای است که مناطق خشکی آن نیز زیاد است ، بر عکس دارای جمعیتی بسیار اندک حدود 33 میلیون نفر است .

 

این کشور به دلیل داشتن نقاط زیاد خشکی زمین می تواند مهاجرین زیادی را به خود جذب نماید . به عبارت دیگر ظرفیت گنجایش مهاجر یا توریست در آن زیاد است . شاید یکی از جاذبه های کشور کانادا مربوط به دو زبانه بودن آن است . دو زبان موجود در کشور کانادا ، زبان های انگلیسی و فرانسوی است .

 

علاوه بر این دارای منشور حقوقی و اخلاقی همراه با آزادی های فردی جالبی است که افراد در این کشور می توانند یک زندگی همراه با آزادی ، امنیت و آرامش را تجربه نمایند . دموکرات آزاد آن دو روزنامه رسمی بزرگ ملی به نام های National Post  و  Globe and Mail در سطح جهان داراست .

 

کدام دسته از افراد می توانند مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا را تهیه نمایند ؟

 

با توجه به عریض بودن زمین پهناور کشور کانادا ، ویزای توریستی آن برای عموم می تواند آزاد باشد . لازم به ذکر است که باید شرایطی از سوی فرد متقاضی احراز گردد که عبارت است از موارد زیر :

 

اشخاصی که برای مدت کوتاهی قصد اقامت در کانادا را دارند می توانند مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا ارائه نمایند . این اقامت کوتاه برای کانادا حکم فرد توریست را دارد زیرا سکونت وی دائم تلقی نخواهد شد .

اشخاصی که با اهداف علمی همچون شرکت در کنفرانس ها ، همایش ها یا سمینار های علمی قصد دارند به کانادا سفر نمایند نیز می توانند مدارک برای ویزای کانادا تهیه کنند .

اشخاصی که با هدف گردشگری و توریستی به کانادا مسافرت می کنند نیز به عنوان فرد توریست یا گردشگر می توانند مدارک برای ویزای کانادا را تحویل سفارت کانادا نمایند .

اشخاصی که برای دید و بازدید های فامیلی یا دوستانه می خواهند به کانادا بیایند نیز باید مدارک ویزای توریستی را تهیه نمایند . این افراد حتی اگر بخواهند برای دیدن اقوام ، آشنایان و یا حتی اعضای خانواده خود به کانادا سفر نمایند باید جهت ملاقات های خود ویزای توریستی کانادا را اخذ کرده باشند .

 

نکته بسیار مهم در زمان اخذ ویزای کانادا چیست ؟

 

در زمان اخذ ویزای کانادا علاوه بر مدارک تحویلی به سفارت برای ویزای توریستی کانادا ، می بایست یک نکته بسیار مهم فردی را مورد توجه قرار دهید که به آن اشاره می شود . از آن جا که هر سفری هر چند کوتاه باید با غرامت یا پرداخت هزینه بیمه جهت درمان همراه باشد ، این سفر از این قاعده مستثنی بوده و برای ویزای توریستی خود هیچ پوشش بیمه ای را در بر نخواهد داشت .

 

به عبارت دیگر هزینه های درمانی و بیمارستانی گردشگران و متقاضی توریست در زمان اخذ ویزا با مدارک لازم ، چیزی مطرح نخواهد شد . از این رو خود فرد باید بتواند برای سفر خارجی به کانادا با پوشش های مناسب پزشکی ، بیمه سفر خود را خریداری نماید تا بتواند در زمان سفر در صورت نیاز از آن استفاده نماید .

 

انواع ویزای توریستی در زمان اخذ ویزای توریستی کانادا کدام است ؟

 

همان طور که اشاره شد اشخاصی که برای مدت کوتاهی در کانادا به دلایل مختلف بیان شده ،  اقامت دارند می توانند ویزای توریستی برای خود اخذ نمایند . لازم به ذکر است که این ویزای توریسی دارای انواع خاصی است که به سه مورد ذیل خلاصه می شود . این سه مورد عبارت هستند از :

 

ویزای ‌سینگل کانادا یا یک ‌بار ورود  ( Single Entry )

ویزای مولتیپل کانادا یا چند بار ورود  ( Multiple Entry )

سوپر ویزای کانادا 

 

سه مورد بیان شده شامل ویزا های توریستی در کانادا بوده که شرایط بسیار خاصی را دارا هستند ، که قصد داریم در ادامه همین مقاله آن ها برای شما شرح دهیم .

 

ویزای ‌سینگل کانادا یا یک ‌بار ورود دارای چه شرایط خاصی است ؟

 

ویزای سینگل کانادا یعنی ویزایی که فقط یک بار امکان پذیر است . این امکان تنها با تاریخ اعتبار ویزای اخذ شده با یک سفر در نظر گرفته شده است . افراد متقاضی این نوع ویزا می توانند در زمان اعتبار ویزای خود یک بار به کشور کانادا سفر نمایند .

 

لازم به ذکر است که این سفر تنها یکبار خواهد بود ،  حتی اگر هنوز زمان اعتبار ویزا باقی مانده باشد . به عبارت دیگر به محض خروج فرد از کانادا امکان ورود مجدد وی با هیچ عذری موجه نیست . خروج از کانادا در این ویزا یعنی خروج از طریق ویزای یک بار مصرف کانادا .

 

گفتنی است که افراد باید برای ورود مجدد خود درخواست ویزای خود را اعلام نمایند .  این شرط حاکم است مگر زمانی که به صورت مستقیم فرد متقاضی یا توریست به ایالات متحده یا سنت پیر و میکلون سفر کرده باشد . در این صورت می تواند وارد خاک کانادا شود .

 

شرایط محرز برای ویزای مولتیپل کانادا یا چند بار ورود شامل کدام موارد می باشد ؟

 

این ویزا یک ویزای چند بار مصرف است که تا زمان اعتبار ویزا می تواند در مدت های 6 ماه قابلیت اسکان برای فرد متقاضی را فراهم نماید . مدت زمان 6 ماهه می تواند زمانی باشد که فرد حتی بعد از خروج یک ساعته از کانادا دوباره وارد کانادا شود . یعنی خروج و ورود می تواند در کمترین زمان نیز رخ دهد .

 

از آن جا که کشور ایران دارای اعتباری حدود 5 سال برای پاسپورت است تنها در بازه 5 ساله امکان تردد های 6 ماهه برای توریست های خود قرار خواهد داد . مگر آن که افزایش مدت اقامت با شرایط قانع کننده ای از سوی توریست همراه باشد .

 

در این صورت کشور کانادا می تواند برای اقامت توریست خود تصمیم متناسب با شرایط را اخذ نماید . شایان ذکر  است که مرحله انگشت نگاری یا بیومتریکس برای کانادا 10 سال اعتبار دارد و این مدت ده ساله برای تمدید درخواست ویزای کانادا کفایت می کند . به عبارت دیگر تا 10 سال به انگشت نگاری مجدد از سوی متقاضی در سفارت کانادا نیاز نخواهد شد .

 

شرایط دریافت سوپر ویزای کانادا برای کدام دسته از افراد مناسب تر است ؟

 

سومین نوع ویزا تنها برای اشخاصی مناسب است که فرزند یا نوه آن ها شهروند کانادایی هستند و یا آن که توانسته اند اقامت همیشگی را برای خود در کشور کانادا اخذ نمایند .  در زمانی که این دسته از افراد دارای اعتبار 10ساله برای ویزا باشند تنها در 5 سال ویزای آنان اعتبار دارد زیرا ویزای ایرانیان در کشور ایران اعتبار 5 ساله دارد و برای ده سال بعدی باید دوباره درخواست پاسپورت به همراه ویزا را داشته باشند .

 

اشخاصی که دارای ویزای نوع سوپر هستند می تواند تا مدت زمان 24 ماه متوالی در کشور کانادا اقامت داشته باشند .  این اقامت مربوط به اعتبار پاسپورت است . در پاسپورت 5 ساله تنها دو بار و به مدت 24 ماه می توان اقامت های دو ساله داشت .

برای کسب اطلاعات بیشتر از بهترین شهرهای کانادا در معیار‌های گوناگون پیشنهاد می‌گردد با صرف زمان کمتر از ده دقیقه دانش کافی در این مورد کسب کنید.

شرایط ویزای توریستی کانادا برای نوع سوپر ویزا شامل چه مواردی است ؟

 

برای دریافت سوپر ویزای توریستی کانادا شرایطی حاکم است که سعی داریم آن ها را به صورت جزیی در موارد ذیل بیان نماییم . این شرایط عبارت هستند از :

 

 1. تهیه دعوت نامه رسمی از سوی فرزند یا نوه بالای 18 سال ، اولین شرط برای دریافت سوپر ویزا است . این شرط یعنی نیاز به حضور فرد متقاضی سفر به کانادا و تأییدیه آن از سوی فرزند یا نوه وی به اطلاع کشور کانادا خواهد رسید .
 2. دومین شرط نیز مربوط به تمکن مالی یا قدرت اداره زندگی فرد متقاضی سفر به کانادا است که سوی فرد دعوت کننده باید ثابت شود . فرد دعوت کننده همان فرزند یا نوه ای است که برای متقاضی دعوت نامه رسمی خود را احراز نموده است .

 

بر طبق قانون فوق می توان حقوقی حدود 25 هزار دلار را برای فرد متقاضی در نظر گرفت که باید توسط وی در هر ماه تهیه شود که بتوانند از مخارج فردی خود بر آید . مدارک اقامت و برگه های ارزشیابی شرایط مالی یا مالیاتی پرونده فرد متقاضی همراه با درخواست ویزای وی باید صادر شود .

 

حال اگر فرد متقاضی با خانواده خود قصد سفر به کانادا را داشته باشد می تواند همراه با خانواده به کانادا آمده مشروط بر آنکه به ازای هر فرد در خانواده حقوق مالی نیز تأمین باشد . در این صورت همسر نیز می تواند در مخارج تعیین شده سهیم باشد . در این حالت برای همسر یا فرزند خانواده متقاضی سفر به کانادا نیز نیاز است تا دعوت نامه جداگانه ای صادر گردد .

 

آیا با داشتن ویزای توریستی کانادا به راحتی اجازه ورود به خاک کشور کانادا داده می شود ؟

 

نکته بسیار مهمی که باید برای ورود به کشور کانادا بدانید آن است که یک فرد متقاضی یا توریست حتی اگر هم دارای ویزای توریستی کانادا باشد نمی تواند به راحتی واحد خاک کشور کانادا شود .

 

محدودیت بیان شده از آن جا نشأت می گیرد که در زمان دریافت ویزا و هنگام ورود به کشور کانادا ، یک افسر امنیتی قرار داده شده است تا از متقاضیان و اتباع خارجی خود سئوالات امنیتی و اقامتی آنان را جویا شود .

 

در صورتی که پاسخ های شما نتواند افسر را متقاعد نماید ، حتی اگر هم ویزای توریستی کانادا را از سفارت کانادا دریافت کرده باشید نمی توانید به کشور کانادا وارد گردید . عدم مجوز برای ورود نشان از احساس ناامنی افسری است که در ابتدای خاک کشور کانادا نهاده شده است . شاید هم وجود این افسر دلیل محرزی باشد برای اثبات حق ورود به کانادا ، که این کشور با جدیت زیادی آن را دنبال نموده است .

 

مدارک ویزای توریستی کانادا کدام است ؟

 

جهت گرفتن ویزای توریستی کانادا شاید مدارکی احتیاج باشد که در وهله اول تهیه آن آسان باشد اما دقت نمایید که باید تمامی مدارک را بدون هیچ مشکلی به سفارت این کشور ارسال نمایید تا در زمان صدور ویزای خود مسائل جبران ناپذیر مالی یا معنوی اخذ ویزا را برای خود ایجاد نکنید . این مدارک عبارت هستند از :

 

 1. اصل پاسپورت های قدیم و جدید . لازم به ذکر است همه افرادی که متقاضی اخذ ویزای کشور کانادا هستند باید بدانند که تمام ویزا های خود را برای همیشه نگه داری نموده و از سرقت یا گم شدن آن اجتناب نمایند زیرا در زمان درخواست اخذ ویزای کانادا آن را نیاز خواهند داشت .
 2. باید برای هر متقاضی درخواست ویزا برگه ای شامل ترجمه شناسنامه ای آن وجود داشته باشد تا کشور کانادا بتواند آن را هویت شناسی نماید .
 3. علاوه بر ترجمع شناسنامه می بایست متقاضی ترجمه سند ازدواج خود و همسرش را نیز پرینت گرفته و آن را به سفارت کانادا تحویل نماید .
 4. پر کردن اولین فرم به نام فرم Application form مورد نیاز است در این فرم اطلاعات اولیه و شخصی فرد عنوان می شود .
 5. بعد از پر کردن فرم اولیه باید بدانید که اطلاعات خانوادگی فرد متقاضی نیز باید در فرم دوم یعنی فرم Family Information پر شود .  در این فرم مشابه فرم اول اطلاعات شخصی برای اعضای خانواده متقاضی پر می شود .
 6. یک قطعه عکس 5/3 در 5/4 از فرد متقاضی باید در زمینه سفید به صورت رنگی چاپ شود در صورتی که اعضای خانواده با فرد متقاضی همراه باشند باید برای آنان نیز یک عکس با مشخصات بیان شده تهیه شود .
 7. فرد متقاضی همچنین نیاز است تا از سند ملکی خود نیز یک ترجمه داشته باشد که برای سفارت قابل مفهوم باشد .
 8. از مدرک شغلی نیز همچون موارد قبل باید پرینتی از ترجمه آن داشته باشید .
 9. باید از گردش حساب خود در 120 روز آخر وضعیت مالی خود یک پرینت تهیه نمایید تا از میزان در آمد ماهیانه خود گزارشی را به سفارت کانادا تحویل نمایید .
 10. باید از بانکی که حساب گردش خود را دریافت کرده اید یا نامه تمکن مالی به نام Bank Statement اخذ نمایید که ممهور به مهر امور بین الملل بانکی و به زبان انگلیسی باشد .
 11. دعوت نامه به همراه مدارک و کارت شناسایی فرد متقاضی سفر به کانادا نیز یکی دیگر از مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی کانادا است .
 12. باید بلیط خریداری شده دو طرفه خود را برای کشور کانادا تهیه نمایید .  این بلیط حکم قطعی زمان ورود و خروج فرد متقاضی سفر به کانادا تلقی می شود .
 13. اگر شخص متقاضی فرزندی باشد که سن زیر 18 سال دارد باید رضایت نامه کتبی والدین خود را به صورت سفر تنهایی یا همراه با خانواده به سفارت کانادا ارائه نماید .

 

موارد محدود کننده برای اخذ ویزای توریستی کانادا کدام است ؟

 

به طور کلی برای اخذ ویزای توریستی کانادا شرایط خاصی می تواند محدود کننده باشد و منجر به عدم اخذ ویزای توریستی کانادا شود . این شرایط را در لیست زیر عنوان نموده ایم که عبارت هستند از :

 

 1. مسافرین ایرانی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نیازی به انجام آزمایشات پزشکی ندارند . این امکان مشروط بر آن است که در یک سال گذشته به کشور های خاصی سفر کرده باشند ممکن است به انجام آزمایشات پزشکی نیاز باشد .
 2. شخص متقاضی سفر به کانادا برای اخذ ویزای توریستی کانادا نباید مشکلات پزشکی داشته باشد در صورت مشاهده این مشکل اجازه اخذ ویزای کانادا داده نمی شود . علت این امر آن است که کشور کانادا برای ویزای توریستی خود بیمه پزشکی برای توریست ها ندارد . پس محدودیت بیان شده از این مورد نشأت می گیرد .
 3. داشتن سوء پیشینه فردی نیز برای اخذ ویزای توریستی محدودیت سومی است که باید به آن توجه نشان داد . جالب است بدانید این قانون برای حفظ امنیت کشور کانادا خواهد بود که در پاراگراف های قبلی اشاره ای به آن شده است . امنیت و آزادی اولین قانون حاکم بر کانادا است که در زمان اخذ ویزای توریستی به صورت جدی این قانون را اعمال خواهند کرد .
 4. شرط آخر به عنوان یک محدودیت حاکی از آن است که فرد متقاضی باید بتواند تمکن مالی یا تأمین مخارج فردی خود یا خانواده خود را برای سفارت کانادا به اثبات برساند . همان طور که در قبل بیان شد با پرینت و ارائه حساب های مالی و گردش مالی به همراه مهر امور بین الملل بانکی امکان پذیر خواهد بود .

 

مرحله انگشت نگاری یا بیومتریک برای اخذ ویزای توریستی کانادا چگونه انجام می شود ؟

 

یکی از مراحل مهم در اخذ ویزای توریستی کانادا ، انگشت نگاری است . انگشت نگاری اولین مرحله ای است که باید انجام شود تا پرونده متقاضی در سفارت کانادا به جریان بیفتد . انگشت نگاری تنها در یک بازه 30 روزه امکان می دهد تا متقاضی آن را به انجام برساند . در صورت عدم مراجعه متقاضی به یکی از VAC های VFS  درخواست وی به عنوان پرونده باطل شده از سوی وزارت مهر خواهد خورد .

درخواست مشاوره رایگان

اعتبار ویزای توریستی کانادا چه مدت زمانی تعیین شده است ؟

 

برای ویزای توریستی کانادا اعتبار های متنوعی وجود دارد و این تنوع اعتبار به خاطر تنوع در نوع ویزای توریستی صادر شده است . به صورت کامل اعتبار ویزای توریستی کانادا زمانی است بین 6 ماه تا 10 ماه . این زمان با توجه به نوع ویزای توریستی در کانادا متغیر است . برای بیان جزییات بیشتر به لیست زیر نگاهی داشته باشید :

 

 1. مدت اعتبار ویزای مولتیپل کانادا زمانی است که با حداکثر اعتبار پاسپورت در ایران هماهنگی دارد .
 2. مدت زمان اعتبار ویزای تضمینی کانادا نیز طبق اعلامیه جدید سفارت کانادا می تواند همان اعتباری باشد که پاسپورت افراد اعتبار دارند . البته باید در نظر داشته باشید این گزارش می تواند با تغییر همراه بوده و مدت زمان اعتبار این ویزا را نیز کمتر عنوان نماید .
 3. مدت اعتبار ویزا برای سوپر ویزای کانادا نیز با اعتبار 10 ساله خواهد بود که برای ایرانیان با پاسپورت های 5 ساله نیاز به پر کردن فرد مربوطه به همراه ارائه پاسپورت های جدید و قدیم است .
 4. مدت اعتبار برای ویزای نرمال یا همان ویزا های 6 ماهه برای افرادی است که می خواهند به صورت موقت در همایش ها یا کفرانس های کشور کانادا شرکت نمایند . یا آنکه در دانشگاهی قصد تحصیل دارند که 6 ماه یا کمتر از آن در آن دانشگاه تحصیل می کنند . در واقع ویزای مزبور تنها 6 ماه اجازه ورود به فرد را خواهد داد .

 

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم و کافی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *