امروز در این مقاله قصد داریم، موضوع جواب ویزای انگلیس را بررسی کنیم.
افرادی که موفق به اخذ ویزای انگلیس می شوند اجازه ی ورود به کشورهای انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی را دارند با توجه به اینکه شما از سفر به این کشورها چه هدفی داشته باشید، این ویزا به انواع مختلفی تقسیم می شود که البته در اخذ پاسپورت این کشور قوانین سخت گیرانه ای وجود دارد و نکته ی مهمی که پس از درخواست برای اخذ ویزای انگلیس ذهن درخواست کننده را به خود مشغول می کند، جواب و نتیجه ی نهایی درخصوص تأیید یا رد درخواست می باشد. در این مقاله ضمن بررسی موضوع به تعدادی از سوالات شما درباره ی ویزای انگلیس و نحوه ی رسیدگی به درخواست پاسخ خواهیم داد.

 • چه مدت زمان طول می کشد تا جواب ویزای انگلیس مشخص شود؟
 • برای ثبت اطلاعات در سامانه ی کاربری رعایت چه نکاتی الزامی است و چه مدارکی برای دریافت ویزای انگلیس نیاز داریم؟
 • برای پیگیری جواب ویزای انگلیس و دنبال کردن روند بررسی و تأیید آن چه اقداماتی می توان انجام داد؟
 • دلایل رد شدن جواب ویزای انگلیس چه می باشد؟
 • درصورت رد شدن جواب ویزای انگلیس، چه اقداماتی را برای درخواست مجدد می توان انجام داد؟
 • با رعایت و در نظر داشتن چه نکاتی می توان امکان رد شدن جواب ویزای انگلیس را به حداقل رسانید؟

چه مدت زمان طول می کشد تا جواب ویزای انگلیس مشخص شود؟

یکی از سوالاتی که که اغلب متقاضیان ویزای انگلیس دارند این است که پس از چه مدت زمانی جواب و نتیجه ی تقاضا برای ویزا اعلام می شود، در گام اول لازم است که ابتدا درخواست اخذ گذرنامه ی این کشور به سفارت انگلستان تحویل داده شود و مراحل بعدی برای درخواست ویزا و پاسپورت به شرح زیر می باشد:

 1. در مرحله ی اول پس از ورود به وب سایت رسمی سفارت انگلیس، لازم است فرد متقاضی حساب کاربری به نام خود در این سایت ایجاد کند.
 2. در مرحله ی دوم در سایت، نوع ویزای درخواستی خود را مشخص می کنید.
 3. در این مرحله لازم است فرمی که به صورت آنلاین برروی سایت قرار دارد را تکمیل کنید.
 4. سپس از سفارت انگلیس، زمانی برای قرار ملاقات و مصاحبه رزرو می کنید. ( می‌توانید مقاله مهاجران با موضوع وقت سفارت انگلستان را مطالعه بقرمایید )
 5. پس از تعیین وقت، لازم است هزینه های آنلاین را پرداخت کنید.
 6. در نهایت پس از انجام و تکمیل فرایند الکترونیکی درخواست، در زمان اعلام شده به سفارت مراجعه کرده و در آنجا اقدامات لازم از جمله انگشت نگاری، ارائه ی مدارک و… را انجام داده و به سؤالاتی که از شما پرسیده خواهد شد در کمال صداقت پاسخ دهید، معمولا در خصوص هدف شما از سفر به انگلیس پرسش هایی مطرح می شود.

پس از انجام مراحل فوق، به مدت سه هفته فرایند بررسی درخواست اخذ پاسپورت این کشور طول خواهید کشید و پس از پایان این مدت، جواب ویزای انگلیس و رای نهایی اعلام خواهد شد. البته ممکن است در مواردی به دلیل تعداد بالای درخواست ها، یک هفته بیشتر عملیات فوق طول کشیده و در صورتی که مدارک کسری داشته باشند فرایند صدور در حدود 40 و یا 50 روز کاری ممکن است به طول بینجامد.

برای ثبت اطلاعات در سامانه ی کاربری رعایت چه نکاتی الزامی است و چه مدارکی برای دریافت ویزای انگلیس نیاز داریم؟

درهنگام ثبت اطلاعات خود در سامانه ی الکترونیکی درخواست ویزا، رعایت موارد زیر الزامی می باشد:

 • اطلاعات وارد شده در ثبت نام الکترونیکی توسط سفارت انگلیس بررسی خواهند شد به همین دلیل در هنگام ثبت نام دقت داشته باشید که تمامی اطلاعات و مدارک لازم به درستی وارد شوند زیرا پس از تایید، امکان ارسال مجدد مدارک و اطلاعات وجود ندارد.
 • لازم است حداقل 3 ماه پیش از سفر به انگلیس، اقدامات لازم برای ثبت نام در سامانه ی الکترونیکی را انجام دهید زیرا ممکن است فرایند مراجعه ی حضوری به سفارت و بررسی مدارک برای صدور ویزا زمانبر باشد.

مدارک درخواست اخذ ویزای انگلستان ، که باید به سفارت تحویل داده شود، شامل موارد زیر می باشد:

 • ارائه ی شناسنامه و کارت ملی برای تایید هویت الزامی است.
 • حتما لازم است که گذرنامه ی فرد متقاضی دارای اعتباری به مدت 6 ماه بیشتر از مدت زمان سفر باشد.
 • ارائه و تحویل پرینت 3 ماه آخر گردش حساب به سفارت انگلیس، که به تایید بانک رسیده است.
 • ارائه ی دو قطعه عکس با ابعاد 3.5 * 4.5 و دارای زمینه سفید برای صدور ویزا لازم خواهد بود.
 • لازم است فرد متقاضی مدارک کاری مانند؛ گواهی کار، فیش حقوقی و پرینت حساب بانکی خود را به همراه سایر مدارک تحویل دهد.
 • اگر فرد متقاضی دارای دعوت نامه از طرف میزبان در انگلستان می باشد، باید سند یا اجاره نامه ی املاک میزبان را به همراه دیگر مدارک به سفارت تحویل دهد.
 • ارائه ی اصل یا کپی از دعوت نامه ضروری می باشد.
 • اگر فرد دارای دعوت نامه نباشد لازم است که حتما برگه ی رزرو رسمی هتل را داشته باشد این برگه در اصطلاح واچر هتل نامیده می شود.
 • افراد متقاضی متأهل، بایستی اصل عقدنامه ی خود را به سفارت تحویل دهند.
 • پس از تایید درخواست الکترونیکی باید پرینت آن را به سفارت تحویل داد.

ارائه ی این مدارک به سفارت الزامی و اجباری می باشد البته با توجه به نوع ویزا ممکن است از شما تحویل مدارک خاص دیگری را نیز بخواهند که برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به سایت رسمی سفارت انگلیس مراجعه نمایید.
در آخر نیز پس از تحویل مدارک مامور سفارت، پرونده ی فرد متقاضی و مدارک او را بررسی می کند درصورتی که اعتبار مدارک تایید شوند و نقصی در آن ها وجود نداشته باشد ویزا برای فرد متقاضی صادر می شود.

برای پیگیری جواب ویزای انگلیس و دنبال کردن روند بررسی و تأیید آن چه اقداماتی می توان انجام داد ؟

در مدت زمان بررسی مدارک فرد متقاضی توسط سفارت انگلیس لازم نیست که پیگیری خاصی از سوی شخص متقاضی انجام شود اگر در روند بررسی پرونده ی وی نیاز به ارائه ی مدارک بیشتر یا اصلاح آن ها باشد از طریق ایمیل به او اطلاع داده می شود که این ایمیل یک طرفه بوده و امکان پاسخگویی توسط شخص درخواست دهنده وجود ندارد. آدرس لازم برای ارسال نامه ی الکترونیکی در فرایند ایجاد حساب کاربری برای درخواست اخذ ویزا، از متقاضی دریافت می شود تا سفارت بتواند از طریق این آدرس اطلاع رسانی های لازم را انجام دهد.
با استفاده از ایمیل حساب کاربری، علاوه بر اعلام نتیجه ی درخواست، اطلاع رسانی های دیگر اعم از زمان مراجعه ی حضوری به سفارت برای ارائه ی مدارک و انگشت نگاری و… نیز انجام می شود پس در نهایت می توان گفت که برای پیگیری جواب ویزای انگلیس، نیازی به انجام اقدام خاصی نیست و بهتر است صبور باشید تا سفارت از طریق ایمیل حساب کاربری، نتیجه را به شما اعلام کند.

دلایل رد شدن جواب ویزای انگلیس چه می باشد؟

با توجه به اینکه ویزای انگلیس دارای انواع مختلفی می باشد، علت رد شدن جواب ویزای انگلیس برای هر کدام از انواع آن متفاوت می باشد در این بخش علت های احتمالی رد شدن صدور ویزا از طرف سفارت را با توجه به نوع ویزا بررسی می کنیم:

دلایل رد شدن ویزای تحصیلی

کشور انگلیس دارای 4 دانشگاه معتبر در جهان می باشد که هرساله افراد بسیاری از سراسر دنیا خواستار تحصیل در این دانشگاه ها در مقاطع مختلف آن می باشند به همین دلیل کشور انگلستان برای صدور ویزای تحصیلی، قوانین بسیار سختگیرانه ای دارد به طوری که کوچکترین نقص در سوابق و مدارک تحصیلی، باعث رد شدن درخواست اخذ ویزا می شود.

دلایل رد شدن ویزای توریستی

این ویزا برای افرادی که قصد سفر کوتاه مدت به کشور انگلستان را دارند بسیار مناسب است مدت زمان اعتبار این ویزا، معمولا 6 ماه بوده و اگر فرد برای عزیمت خود برنامه ریزی زمانی بیشتری دارد مدت زمان اعتبار ویزای توریستی را می توان تا 2 یا 5 سال تمدید کرد. از علل رد شدن ویزای توریستی می توان به ناقص بودن مدارک فرد متقاضی یا میزبان اشاره کرد هم چنین اگر اطلاعات لازم برای صدور ویزا از صداقت و وضوح کافی برخوردار نباشند درخواست اخذ ویزا رد خواهد شد.

برای اطلاع کامل از نکات، روند دریافت، اقدامات و کلیه شرایط دریافت ویزای توریستی انگلیس صفحه مهاجران در رابطه با ویزای توریستی انگلستان را دنبال کنید؛ ما هرآنچه برای اخذ ویزای توریستی انگلیس نیاز دارید را در این صفحه آورده‌ایم.

ریجکت شدن ویزای خانوادگی

این ویزای برای افرادی که دارای دعوت نامه از سوی یکی از خویشاوندان نزدیک که در کشور انگلستان اقامت دارد، صادر می شود. علاوه بر ناقص بودن مدارک، درصورت عدم اعتبار دعوت نامه یا نسبت خویشاوندی ضعیف درخواست اخذ ویزای خانوادگی رد می شود.

ریجکت ویزای کار

برای دریافت این ویزا لازم است کارفرما دعوت نامه ی همکاری را برای فرد متقاضی ارسال نماید سفارت انگلیس نیز پس از بررسی صحت دعوت نامه و شرایط و مدارک فرد متقاضی با درخواست وی برای اخذ ویزای کار موافقت می کند چنانچه دعوت نامه دارای اعتبار کافی نباشد یا کسری در مدارک او وجود داشته باشد، درخواست اخذ ویزای کار انگلیس توسط سفارت رد خواهد شد.

در صفحه‌ی ویزای کاری انگلیس که با نام PBS نیز شناخته می‌شود، کلیه روش‌های دریافت ویزای کاری انگلیس و نکات به روز در رابطه با آن را گردآوری کرده‌ایم؛ پیشنهاد مهاجران به شما دنبال کردن این صفحه برای کسب اطلاعات بیشتر است.

با توجه به قوانین سختگیرانه ی کشور انگلیس برای صدور ویزا لازم است در هنگام ارسال مدارک برای سفارت دقت داشته باشید که مدارک تحویلی دارای کسری و نقص نباشند. به طور کلی می‌توان گفت که جواب ویزای انگلیس در نهایت وابسته به مدارکی است که برای سفارت این کشور ارسال می‌کنید. وجود برخی موارد و شرایط در پرونده‌ی شما باعث نتیجه منفی در فرآیند رسیدگی به پرونده و موافقت برای صدور گذرنامه خواهند شد مثل: معتبر نبودن مدارک و جعلی بودن آن ها، اگر فرد دارای سابقه ی کیفری بوده و نام او در لیست سیاه کشورهای دیگر باشد و…

درصورت رد شدن جواب ویزای انگلیس، چه اقداماتی را برای درخواست مجدد می توان انجام داد؟

درصورتی که با درخواست اخذ ویزا موافقت نشود شما می توانید به این رای صادر شده اعتراض کنید در واقع اعتراض به رد شدن تقاضای دریافت ویزای انگلیس برابر با درخواست مجدد می باشد.

اولین نکته که در درخواست مجدد مهم می باشد این است که دلایل رد شدن درخواست قبلی را بدانیم و در اعلام تقاضای مجدد این مشکلات را کاملا رفع کرده و از میان بردارید برای درخواست مجدد و اعتراض به رد شدن تقاضا باید مجددا وارد سایت سفارت انگلیس شوید و درخواست خود را به صورت الکترونیکی و با ایجاد حساب کاربری جدید، ثبت نمایید. شما باید در درخواست جدید خود، مواردی از قبیل؛ تاریخ تقاضای قبلی و تاریخ رد درخواست و علت رد شدن آن و هم چنین دلیل خود را برای اعلام دوباره ی این درخواست ذکر کنید برای این کار به قسمت Additional Information مراجعه کرده و در این بخش با نوشتن نامه ای تحت عنوان Cover Letter تمامی موارد لازم و دلایل خود را برای درخواست مجدد نوشته و به سفارت انگلیس ارسال نمایید.

البته لازم به ذکر است که تقاضای درخواست مجدد برای ویزاهای توریستی امکان پذیر نمی باشد زیرا در صدور این نوع ویزا نظر مأمور رسیدگی به پرونده و مدارک به عنوان آرای قطعی و نهایی در نظر گرفته می شود هم چنین برای اعتراض به جواب ویزای انگلیس نیازی نمی باشد که تا مدت زمان معینی را صبر کنید و سپس درخواست خود را دوباره مطرح نمایید شما می توانید بلافاصله و پس از رد شدن درخواست ویزا به این نتیجه اعتراض کرده و مجددا تقاضای خود را ثبت نمایید.

با رعایت و در نظر داشتن چه نکاتی می‌توان امکان رد شدن جواب ویزای انگلیس را به حداقل رسانید؟

در ادامه به توضیح نکاتی می پردازیم که با در نظر داشتن آن ها میزان رد تقاضای ویزای انگلیس به حداقل خواهد رسید و می توانید به راحتی در اولین مرحله با تحمل کمترین سختی و دردسر موفق به اخذ پاسپورت و ویزای این کشور شوید.

 • اولین نکته این است که تمامی مدارکی تحویلی از میزان اعتبار لازم برخوردار بوده و کسری مدارک نداشته باشید درصورتی که مدارک مشکل و نقصی نداشته باشند روند رسیدگی به درخواست شما سریع تر خواهد بود.
 • با توجه به اینکه قوانین سختگیرانه ای برای صدور ویزای انگلستان وجود دارد، بهتر است فرد دارای ویزای ریجکت شده از سوی سفارت کشور دیگری نباشد یا دلایلی که سبب رد ویزای او شده است را رفع کرده باشد.
 • اغلب کشورها از جمله انگلستان، حساب مالی فرد متقاضی ویزا را چک می کنند تا مطمئن شوند که فرد پس از ورود به انگلستان، توانایی پرداخت هزینه های خود و همراهانش را خواهد داشت به همین دلیل بهتر است در حساب های کوتاه مدت خود مبلغی در حدود حداقل 100 میلیون تومان داشته باشید. ( برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌های ویزای انگلیس مقاله ما در این زمینه را مطالعه فرمایید )
 • بهتر است قبل از سفر کارهای لازم در خصوص رزرو هتل یا محل اقامت مناسب را انجام دهید.
 • اگر قصد اخذ ویزا از طریق دعوت نامه را دارید لازم است دعوت نامه از طرف شخصی معتبر از نظر دولت انگلیس ارسال شود و نسبت فامیلی نزدیکی با شما داشته باشد.

با تشکر از زمانی که به مطالعه ی مقاله اختصاص داده اید، امیدوارم مطالب این مقاله برای شما کاربردی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *