در این مقاله آب و هوای کانادا و آب و هوای شهر های کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم.
کشور کانادا وسیع ترین کشور جهان، پس از کشور روسیه است که بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام قرار دارد. شهر های کانادا آب و هوای متنوعی دارند، اما به طور کلی آب و هوای کانادا سرد و قطبی بوده و این کشور جزو کشور های سرد سیر محسوب می شود.

در ادامه با سوالات شما پیرامون شرایط آب و هوایی کشور کانادا و شهر های آن پاسخ خواهیم داد:

 • آب و هوای کانادا چگونه است؟
 • آب و هوای شهرهای کانادا چگونه است؟
 • فصل های کانادا در طول سال به چه شکل هستند؟
 • میزان بارش و رطوبت در کشور کانادا به چه شکل است؟
 • میزان بارش برف در کشور کانادا چقدر است؟
 • شرایط آب و هوایی شمال و شمال شرقی کشور کانادا چگونه است؟
 • شرایط آب و هوایی شمال غربی کشور کانادا چگونه است؟
 • شرایط آب و هوایی مناطق غربی کشور کانادا چگونه است؟
 • شرایط آب و هوایی جنوب غربی کشور کانادا چگونه است؟
 • شرایط آب و هوایی مناطق جنوبی کشور کانادا چگونه است؟
 • شرایط آب و هوایی جنوب شرقی کشور کانادا چگونه است؟
 • آب و هوای مناطق شرقی کشور کانادا به چه شکل است؟
 • شرایط آب و هوایی کوه های صخره ای در کشور کانادا چگونه است؟
 • آیا می توان در آب و هوای کانادا تورنتو را جزو خوش آب و هوا ترین شهر های دنیا محسوب کرد؟
 • آب و هوای شهر تورنتو در طول سال چه تغییراتی می کند؟
 • آب و هوای ونکوور کانادا چگونه است؟
 • آب و هوای ونکوور کانادا در طول سال چه تغییراتی می کند؟
 • آب و هوای مونترال کانادا چگونه است؟
 • آب و هوای کبک کانادا چگونه است؟
 • آب و هوای کشور کانادا در چه زمانی از سال برای مسافرت مناسب تر است؟

آب و هوای کانادا چگونه است؟

شهرهای ونکوور و بریتیش کلمبیا که در جنوب غربی کانادا واقع شده‌اند، آب و هوای معتدل تری دارند، اما در پایتخت کانادا یعنی شهر اتاوا، دمای 35 درجه سانتیگراد زیر صفر نیز گزارش شده است. از مهمترین ویژگی های آب و هوایی کشور کانادا، می توان به وجود جنگل های تایگا و بارش های سنگین برف اشاره کرد.
شهرهای ونکوور، مونترال، هالیفاکس و تورنتو به علت آب و هوای متنوع، پرطرفدارترین شهرهای کانادا هستند. نوناووت، شمال یوکان و شمال غربی کانادا سردترین مناطق این کشور محسوب می شوند، اما در یک نگاه کلی، شهر های جنوبی کانادا از شهر های شمالی این کشور گرم تر هستند. معتدل ترین شهرهای کانادا از نظر آب و هوایی شهر های ونکوور و انتاریو هستند که در اطراف استان بریتیش واقع شده ‌اند.
در نواحی کوهستانی کشور کانادا نیز اقلیم های متفاوت، با آب و هوای کاملا متفاوتی وجود دارد. نواحی شمالی و مرکزی کانادا نیز آب و هوای قطبی و زیر قطبی دارند. در این نواحی به علت خشک بودن آب و هوا، جمعیت زیادی زندگی نمی کند. همچنین بخش های شمالی و مرکزی کشور کانادا زمستان های بسیار سرد و طولانی و تابستان های کوتاهی دارد.
شهرهای ساسکاچوان، آلبرتا و مانیتوبا که در جنوب کانادا قرار دارند، از چمنزار پوشیده شده و دمای آن ها در طی فصول سال از -24درجه سانتی گراد تا 38 درجه سانتیگراد متغیر است.

آب و هوای شهرهای کانادا چگونه است؟

یکی از بزرگترین شهر های کانادا شهر ونکوور است که آب و هوای اقیانوسی دارد. شهر هایی مانند تورنتو، اتاوا و مونترال تابستان های بسیار گرم دارند و در شهر وی پگ نیز در فصل زمستان دمای هوا به شدت کاهش می یابد، اما شهر ونکوور نسبت به سایر شهرهای کشور کانادا زمستان های ملایم تری دارد.
آب و هوای شهرهای نیوفاندلند، نیوبرانزویک، نوااسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد که در اطراف اقیانوس اطلس واقع شده اند، تحت تاثیر شرایط آب و هوایی این اقیانوس تغییر می کند.
بیشترین تغییرات آب و هوایی در طی فصول سال مربوط به شهر های کبک و آنتاریو بوده و درمقابل، شهرهای ویکتوریا و ونکوور در طی فصول سال کمترین تغییرات آب و هوایی را دارند.

فصل های کانادا در طول سال به چه شکل هستند؟

کشور کانادا یک کشور چهار فصل است که آب و هوای آن در طی فصول سال با تغییرات چشمگیری همراه است، اما شدت دما در طی فصول سال، در همه شهرهای کانادا یکسان نیست. به عنوان مثال، ونکوور زمستان های کم برفی دارد، اما میزان بارش باران های زمستانی در این شهر بسیار بالا بوده و سرمای آن تا 30 درجه زیر صفر نیز می رسد.
در شهر تورنتو نیز فصل تابستان از ماه مه شروع شده و در ماه سپتامبر به پایان می‌رسد. فصل زمستان نیز در این شهر از ماه دسامبر تا ماه مارس است.
شهر ونکوور در تابستان بسیار گرم است اما آب و هوای آن مرطوب نیست. در یک نگاه کلی، ماه های آگوست و جولای گرمترین ماه های سال در کانادا هستند.
سایر ویژگی های فصلی کشور کانادا به صورت زیر است:

 • کشور کانادا به علت سردسیر بودن، زمستان های طولانی دارد و مناطق شمالی این کشور بسیار سرد هستند.
 • میزان بارش در کشور کانادا در فصل بهار بسیار بالا بوده و روز های نسبتا گرمی دارد.
 • فصل پاییز در کشور کانادا از ماه سپتامبر شروع شده و دمای هوا در این کشور با شروع فصل پاییز به تدریج پایین می آید.
 • معمولا در اواخر ماه اکتبر، اهالی مناطق شمالی و کوهستانی کانادا شاهد بارش برف هستند. بیشتر مسافران در فصل های پاییز و بهار به کشور کانادا سفر می کنند، چراکه شهرهای کانادا در طی این دو فصل، جاذبه های طبیعی چشم نوازی دارند.
 • در فصل زمستان، دمای شهرهای فلاتی کانادا به -40 درجه سانتی‌گراد می‌ رسد.
 • شهرهایی که از اقیانوس ها دور بوده و به شمال کشور کانادا نزدیک هستند، معمولا تابستان های گرمی دارند.
 • بالاترین دمای ثبت شده در کشور کانادا 45 درجه سانتیگراد بوده است.
 • آفتابی ترین شهر های کانادا آلبرتو و ساسکاچوان هستند.
 • مرطوب ترین شهر کانادا بریتیش است که معمولا از اوایل ماه نوامبر تا پایان ماه مارس بارش دارد.

میزان بارش و رطوبت در کشور کانادا به چه شکل است؟

مناطق کوهستانی و سواحل غربی کشور کانادا تحت تاثیر شرایط آب و هوایی اقیانوس آرام قرار می گیرند و همین امر باعث می شود که توده های هوای مرطوب موجب بارش برف و باران در شهرهای این کشور شود.
میزان بارش سالیانه در برخی از شهرهای کانادا به صورت زیر است:

 • بریتیش 2500 میلیمتر در سال
 • ونکوور 100 میلیمتر در سال
 • مناطق شمالی و دشت های داخلی 100 میلیمتر در سال

معمولا جریان های آب و هوایی از غرب کشور کانادا به مناطق شرقی این کشور حرکت می‌کنند. در یک نگاه کلی، مناطق غربی کشور کانادا بارش‌های بیشتری دارند و میزان رطوبت در شهرهای نزدیک اقیانوس اطلس بالاتر است.

میزان بارش برف در کشور کانادا چقدر است؟

هوای برفی در یکی از شهرهای کانادا

میزان بارش برف در کشور کانادا با میزان بارش باران در این کشور متفاوت است. در دشت های داخلی و شمال کشور کانادا، رطوبت هوا کمتر بوده و همین امر سبب بارش برف های سبک در این مناطق می شود.
دمای سواحل غربی و شرقی کشور کانادا تحت تأثیر جریان های اقیانوسی بالا رفته و همین امر سبب بارش برف های سبک در این مناطق می شود. اهالی مناطق شرقی و غربی کانادا در طول ماه های سرد سال نیز شاهد بارش تگرگ در در این مناطق هستند. شدت بارش تگرگ در شهرهای کانادا ممکن است باعث اختلال در حمل و نقل و ارتباطات شود.

شرایط آب و هوایی شمال و شمال شرقی کشور کانادا چگونه است؟

مناطق شمالی کشور کانادا معمولا دو فصل دارند، یعنی در این مناطق، سه ماه از سال تابستان بوده و بقیه ماه ها زمستان هستند. در شمال کانادا، حتی در فصل تابستان نیز به ندرت مشاهده می شود که دما از صفر بالاتر برود و حداکثر دمای گزارش شده در این مناطق 10 درجه سانتی گراد است.

شرایط آب و هوایی شمال غربی کشور کانادا چگونه است؟

آب و هوای شمال غربی کشور کانادا قاره‌ای است، یعنی زمستان‌ های سرد و طولانی داشته و در تابستان دمای هوا به شدت بالا می رود. ممکن است دمای هوای شمال غربی کانادا در فصل تابستان به 30 درجه سانتی گراد نیز برسد. معمولاً باد ها و توده های های سرد هوایی در مناطق شمالی کشور کانادا جریان دارد، چرا که این مناطق به سیبری نزدیک هستند.

شرایط آب و هوایی مناطق غربی کشور کانادا چگونه است؟

شرایط آب و هوایی مناطق غربی کشور کانادا اقیانوسی است، چرا که در نزدیکی اقیانوس آرام قرار دارد. معمولاً مناطق غربی کشور کانادا زمستان های ملایم و بارانی دارند و دمای هوا نیز بالای صفر است. در تابستان نیز هوا آفتابی و خنک بوده و گاها بارش باران مشاهده می شود، اما در سواحل اقیانوس اطلس، به علت وزش باد از مناطق غربی، جریان های جوی دریایی به وجود می آید و دمای آن نیز از مناطق حاشیه اقیانوس آرام سرد تر است. برای آشنایی با زیباترین مناطق دیدنی در کانادا به مقاله ما با این عنوان مراجعه بفرمایید.
ساحل بریتیش کلمبیا تنها منطقه‌ ای در کشور کانادا است که در فصل زمستان دمای آن از صفر درجه سانتی گراد بالاتر می رود. ونکوور نیز آب و هوای معتدلی داشته و تغییرات فصلی کمتری را تجربه می‌کند.

شرایط آب و هوایی جنوب غربی کشور کانادا چگونه است؟

شرایط آب و هوایی در جنوب غربی کشور کانادا قاره ای است، به گونه ای که دما در طول روز بالا رفته و در طول شب به شدت افت می کند. وجود آب و هوای قاره ای در مناطق جنوب غربی کانادا باعث تغییرات شدید آب و هوایی در این مناطق شده است، به عنوان مثال، دمای یک نقطه در فصل تابستان به 40 درجه سانتیگراد و دمای همان نقطه در فصل زمستان به -40 درجه سانتی‌گراد می رسد.
مناطق جنوب غربی کشور کانادا معمولاً تابستان های پر بارشی دارند. وزش بادهای گرم در این مناطق باعث می شود که دمای یک ناحیه بین -25درجه سانتیگراد تا 15 درجه سانتیگراد، طی دو روز متوالی تغییر کند.

شرایط آب و هوایی مناطق جنوبی کشور کانادا چگونه است؟

شرایط آب و هوایی مناطق جنوبی کشور کانادا به این گونه است که در دشت های جنوبی و مرکزی آنتالیا و اطراف دریاچه های بزرگ، آب و هوا مرطوب و قاره ای است. معمولا شهرهای جنوبی کانادا زمستان های سرد و یخ زده و روزهای آفتابی و خشک دارند. در فصل بهار دمای هوا پایین می آید و در فصل تابستان نیز هوا گرم و آفتابی یا خنک و بارانی همراه با رعد و برق می شود.

شرایط آب و هوایی جنوب شرقی کشور کانادا چگونه است؟

شرایط آب و هوایی مناطق جنوب شرقی کشور کانادا متعادل است، چرا که جریان های آب و هوایی تحت تاثیر دریاچه های بزرگ قرار می‌گیرد. در شهر های مونترال و تورنتو، زمستان کوتاه و بسیار سرد است، اما دمای هوا در فصل تابستان به شدت بالا می رود.
معمولاً شهرهای مناطق جنوب شرقی کشور کانادا زمستان های برفی و تابستان های گرم و مرطوب دارند. شهرهای کبک و انتاریو، به علت ورود توده های هوایی از اقیانوس اطلس، خلیج هادسون و خلیج مکزیک بارندگی بیشتری دارند.

آب و هوای مناطق شرقی کشور کانادا به چه شکل است؟

آب و هوای مناطق شرقی در کشور کانادا به این گونه است که تابستان‌ های بارانی و ملایم و زمستان های سرد و برفی دارد. میزان بارندگی در این مناطق بسیار بالا بوده و پدیده مه به فراوانی مشاهده می شود.
جریان های جنوبی، حتی در فصل زمستان نیز روی شهر هالیفاکس تاثیر گذاشته و سبب افزایش دما و بارندگی می شود. مناطق شمالی نیوفانلند معمولاً تابستان‌های سرد و خنکی دارد، چراکه تحت تاثیر جریان لابرادور قرار می گیرد. دلیل ایجاد مه در این نواحی، تداخل آب های گرم و جریان های دریایی سرد در اقیانوس اطلس است.

شرایط آب و هوایی کوه های صخره ای در کشور کانادا چگونه است؟

شرایط آب و هوایی در کوه های صخره ای آلبرتا و بریتیش کلمبیا متغیر است. در دامنه های غربی این صخره ها، میزان بارندگی بالا بوده و آب و هوای مرطوبی دارد، اما در دامنه های شرقی کوه های صخره ای این مناطق، میزان بارندگی بسیار پایین بوده و آب و هوا قاره ای است.

شرایط آب و هوایی در کوه های صخره ای نوسان بالایی دارد، به گونه ای که کولاک های سنگینی از مناطق شمالی دامنه ‌های شرقی رخ می دهد، اما در مقابل، گاهی اوقات وزش شدید باد های گرم موجب می شود که توده های برفی به سرعت تبخیر شوند.

 

آیا می توان در آب و هوای کانادا تورنتو را جزو خوش آب و هوا ترین شهر های دنیا محسوب کرد؟

منظره ای فوق العاده زیبا از شهر تورنتو

شهر تورنتو آب و هوای نیمه قاره ‌ای دارد، بدین گونه که در زمستان ها هوا بسیار سرد شده و در تابستان ها دمای هوا به شدت بالا می رود. به علت وجود شرکت‌های صنعتی و ازدیاد خودرو ها در شهر تورنتو، کیفیت هوای این شهر نسبتا خوب نیست، اما از نظر آب و هوایی بیست و یکمین شهر خوش آب و هوای جهان محسوب می‌شود. شهر تورنتو در اواسط دسامبر و اواسط مارس بیشترین بارش برف را دارد و به طور متوسط در 65 روز از سال در شهر تورنتو برف می بارد.
شدت تغییرات آب و هوایی در شهر تورنتو به گونه ای است که حتی در طول روز نیز دمای هوا تغییر می‌ کند، اما در حالت کلی، تابستان‌های آن گرم و آفتابی و زمستان‌های آن سرد است.

آب و هوای شهر تورنتو در طول سال چه تغییراتی می کند؟

آب و هوای شهر تورنتو در طول سال، به صورت زیر در حال تغییر است:

 • ژانویه: میزان دمای شهر تورنتو در ماه ژانویه بین -1درجه تا -7درجه سانتیگراد متغیر است. شهر تورنتو در ماه ژانویه به طور میانگین 5 روز بارانی و 12 روزه برفی خواهد داشت.
 • فوریه: میزان دمای شهر تورنتو در ماه فوریه بین 0 تا -6 درجه سانتیگراد متغیر است. همچنین شهر تورنتو در این ماه به طور میانگین 5 روز بارانی و 9 روز برفی خواهد داشت.
 • مارس: در این ماه دمای هوای شهر تورنتو بین 5 درجه تا -2 درجه سانتیگراد متغیر خواهد بود و شهر تورنتو در ماه مارس به طور میانگین 8 روز بارانی و 6 روز برفی خواهد داشت.
 • آوریل: دمای هوای شهر تورنتو در ماه آوریل بین 4 درجه تا 11 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 8 روز بارانی و 6 روز برفی خواهد داشت.
 • می: دمای هوای تورنتو در ماه می بین 10 تا 18 درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و به طور میانگین 12 روز بارانی خواهد داشت.
 • ژوئن: دمای شهر تورنتو در ماه ژوئن بین 15 تا 24 درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و به طور میانگین 11 روز بارانی خواهد داشت
 • ژوئیه: دمای شهر تورنتو در ماه ژوئیه بین 18 تا 26 درجه سانتیگراد بوده و به طور میانگین 10 روز بارانی خواهد داشت.
 • آگوست: دمای ماه شهر تورنتو در ماه آگوست بین 17 تا 25 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 11 روز بارانی خواهد داشت.
 • سپتامبر: دمای شهر تورنتو در ماه سپتامبر بین 13 تا 21 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 11 روز بارانی خواهد داشت.
 • اکتبر: دمای شهر تورنتو در ماه اکتبر بین 7 الی 14 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 11 روز بارانی خواهد داشت.
 • نوامبر: دمای شهر تورنتو در ماه نوامبر بین 2 الی 7 درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و به طور میانگین 11 روز بارانی و 3 روز برفی خواهد داشت.
 • دسامبر: دمای شهر تورنتو در ماه دسامبر بین -4الی 2 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 7 روز بارانی و 10 روز برفی خواهد داشت.

آب و هوای ونکوور کانادا چگونه است؟

مناظر و اب و هوای مناطق تورنتو

یکی از گرم ترین شهرهای کشور کانادا در طول فصل زمستان، شهر ونکوور است که به طور میانگین، در طول سال تنها 10 روز برفی خواهد داشت. این شهر یکی از مه آلود ترین شهر های کانادا در طول زمستان و یکی از آفتابی ترین شهر ها در طول تابستان محسوب می شود.
ونکوور متفاوت ترین آب و هوا را در بین شهرهای کانادا دارد، چرا که تغییرات طبیعت در فصل پاییز و بهار در این شهر بسیار چشم نواز است. آب و هوای شهر ونکوور، به علت داشتن آب و هوای دریای غربی متغیر است. در حالت کلی، شهر ونکوور یک شهر چهار فصل است که در آن وزش باد کمتری احساس می شود.

آیا قصد ادامه زندگی و اقامت در کشور کانادا را دارید؟ پیشنهاد ما به شما دنبال کردن صقحه‌ی اقامت در کانادا در سایت مهاجران است. شما ‌می‌توانید آخرین اطلاعات را در مورد انواع اقامت مانند اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری و یا اقامت با ثبت شرکت در این کشور در این صفحات پیدا کنید.

آب و هوای ونکوور کانادا در طول سال چه تغییراتی می کند؟

تغییرات آب و هوایی شهر ونکوور در طول سال به صورت زیر است:

 • ژانویه: دمای شهر ونکوور در ماه ژانویه بین 6 الی 1 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 17 روز بارانی خواهد داشت.
 • فوریه: دمای شهر ونکوور در ماه فوریه بین 1 الی 8 درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و به طور میانگین 15 روز بارانی خواهد داشت.
 • مارس: دمای شهر ونکوور در ماه مارس بین 3 الی 10 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 10 روز بارانی خواهد داشت.
 • آوریل: دمای شهر ونکوور در ماه آوریل بین 5 الی 13 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 14 روز بارانی خواهد داشت.
 • می: دمای شهر ونکوور در ماه می در بین 8 الی 16 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 13 روز بارانی خواهد داشت.
 • ژانویه: دمای شهر ونکوور در ماه ژانویه بین 11 تا 19 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 11 روز بارانی خواهد داشت.
 • جولای: دمای شهر ونکوور در ماه جولای بین 13 تا 22 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 7 روز بارانی خواهد داشت.
 • آگوست: دمای شهر ونکوور در ماه آگوست بین 13 تا 22 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 7 روز بارانی خواهد داشت.
 • سپتامبر: دمای شهر ونکوور در ماه سپتامیر بین 11 تا 19 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 9 روز بارانی خواهد داشت.
 • اکتبر: دمای شهر ونکوور در ماه اکتبر بین 7 تا 14 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 14 روز بارانی خواهد داشت.
 • نوامبر: دمای شهر ونکوور در ماه نوامبر بین 3 تا 9 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 20 روز بارانی خواهد داشت.
 • دسامبر: دمای شهر ونکوور در ماه دسامبر بین 1 تا 6 درجه سانتیگراد متغیر بوده و به طور میانگین 18 روز بارانی خواهد داشت.

آب و هوای مونترال کانادا چگونه است؟

آب و هوای مونترال کانادا، مرطوب و قاره ای است. این شهر دارای زمستان های سرد بوده و تابستان های گرم و مرطوبی دارد. در ماه ژوئیه، دمای هوا تا 26 الی 27 درجه سانتی گراد بالا می ‌رود، اما در پایان فصل زمستان، آب و هوای شهر مونترال سرد و خشک می شود، چراکه تحت تاثیر جبهه های هوای سرد قرار می گیرد.
در بیشتر روزهای زمستان، هوای شهر مونترال برفی است و دمای آن در ماه ژانویه بین -9 تا -10.5 درجه سانتیگراد تغییر می کند. بارش باران نیز در ماه ‌های فوریه و ژانویه به حداکثر خود می‌رسد.

مونترال از شهرهای بسیار زیبای کشور کانادا است؛ برای آشنایی بیشتر با نقاط گردشگری و جاهای دیدنی شهر مونترال مقاله ما در این مورد را مطالعه کنید.
بارش برف در شهر مونترال از اواسط دسامبر آغاز شده و تا اواخر ماه مارس ادامه خواهد داشت. حداقل دمای گزارش شده در شهر مونترال -30درجه سانتی گراد بوده و وزش بادهای شدید در فصل زمستان، از دیگر ویژگی های آب و هوایی این شهر است.
آب و هوای شهر مونترال در فصل پاییز و بهار ملایم است، اما امکان تغییرات محسوس دما نیز وجود دارد. پایین ترین دمای ثبت شده در کشور کانادا -37درجه سانتیگراد و گرم ترین دمای ثبت شده در این کشور 37 درجه سانتیگراد است که هر دو دما در فرودگاه دروال به ثبت رسیده اند.

آب و هوای کبک کانادا چگونه است؟

آب و هوای کبک کانادا به صورت چهار فصل است. فصل بهار در ایالت کبک بسیار کوتاه و دلپذیر بوده و در فصل پاییز هوا سرد می شود. این شهر دارای زمستان های سرد و طولانی و تابستان‌های گرم و مرطوب است.
تغییرات آب و هوایی در بین چهار فصل در ایالت کبک به شدت احساس می شود، به طوری که ممکن است در یک ناحیه دمای هوا در فصل زمستان تا -35 درجه سانتی‌گراد سرد شود و در همان ناحیه، در فصل تابستان دما تا 35 درجه سانتیگراد نیزبالا می رود.
دوره بارش برف در نواحی شمالی ایالت کبک 6 ماه و در نواحی جنوبی این ایالت 4 ماه است. شهرهای ساحلی کبک آب و هوای مطلوبی دارند، به طوری که در فصل تابستان هوا خنک شده و در فصل زمستان نیز سرمای زیادی احساس نمی ‌شود. در شهرهای کوهستانی کبک، طول روز ها کوتاه است.

آب و هوای کشور کانادا در چه زمانی از سال برای مسافرت مناسب تر است؟

شهر های اصلی کانادا در مناطق جنوبی و مرکزی این کشور واقع شده ‌اند. مناسب ترین زمان برای مسافرت به این شهرها، اواخر ماه آگوست تا اواخر ماه سپتامبر می باشد. اگر شما در این ماه ها به کشور کانادا سفر کنید، شاهد آب و هوای آرام و آفتابی خواهید بود. همچنین می‌توانید از تنوع رنگ گونه های گیاهی در جنگل های افرا لذت ببرید.
شهرهای کانادا از اواخر ماه مه تا اواخر ماه ژوئن نیز آب و هوای مناسبی دارند، اما در صورت مسافرت با کشور کانادا در ماه های دسامبر و فوریه، شاهد افت شدید دما خواهید بود.

از اینکه تا پایان این مطلب با ما بودید، از شما متشکریم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *