در این مقاله قصد داریم شما را با موضوع «مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج» آشنا نماییم. افرادی که قصد دارند با ویزای ازدواج به کانادا مهاجرت نمایند، باید شرایط خاصی داشته باشند، که در واقع شرایط لازم برای اخذ ویزا را شامل می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با ما همراه باشید.

 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج برای اخذ ویزا چگونه روشی است؟
 • آیا مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می‌تواند شرایط اقامت در کانادا را ایجاد نماید و پروسه آن چقدر زمان می‌برد؟
 • آیا مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج حق شهروندی کانادایی را در بر دارد و غیر از همسر چه افراد دیگری می‌توانند از طریق فرد متقاضی به شهروند کانادایی تبدیل شوند؟
 • شخصی که با عنوان اسپانسر ازدواج، می‌خواهد همسر خود را به کانادا فرا خواند، باید چه شرایطی داشته باشد؟
 • شرایط لغو ویزای ازدواج برای فردی که به واسطه ازدواج وارد کشور کانادا شده است، چیست و چگونه می‌توان ویزای ازدواج را به یک ویزای دائمی تبدیل نمود؟
 • منظور از مخارج زندگی برای اسپانسر ازدواج و همسر وی چه هزینه‌هایی است؟
 • اسپانسر ازدواج چه تعهدی به کشور کانادا باید بدهد، تا بتواند اقامت همسر را به رسمیت کشور کانادا اعلام دارد؟
 • روش‌های اسپانسری برای ویزای ازدواج چند مورد است و فرآیند ویزای کدام یک آسان‌تر است؟

دست دو زوج جوان در دست هم برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج برای اخذ ویزا چگونه روشی است ؟

مهاجرت به کانادا از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. روش ازدواج یکی از روش‌هایی است که برای سکونت دائم در کانادا استفاده می‌شود. این روش، مناسب‎ترین، سریع‎ترین و کوتاه‎ترین روشِ اقامت در کانادا است. این روش بدون هر سختی، ویزای ازدواج را تنها با شرایط خاص صادر می‎کند. ویزاهای دیگر اعم از ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و غیره برای اخذ ویزای کانادا شرایط سخت‌تری دارند. برای اطلاع دقیق از نحوه دریافت این ویزا می‌توانید با دفاتر حقوقی مهاجرت به کانادا مشاوره داشته باشید.

تصویری کارتونی از زوج های جوان مهاجر

آیا مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می‌تواند شرایط اقامت در کانادا را ایجاد نماید و پروسه آن چقدر زمان می‌برد‌؟

برای پاسخ به این سئوال می‌توان اشاره کرد که برای اقامت داشتن در کانادا می‌توان از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت نمود. البته باید در نظر داشته باشید که چنین روشی برای اقامت در کانادا به شرایط خاصی نیاز دارد؛ این شرایط با عنوان شرایط اخذ ویزای ازدواج نام دارد.

همانطور که مدت اخذ ویزای خارج از کشور ممکن است زمان‌بر باشد، برای ویزای ازدواج نیز پروسه خاص و زمان‌بری نیاز دارد و به راحتی نمی‌توان برای مهاجرت به کانادا ویزای ازدواج را دریافت نمود. در واقع پروسه بررسی شرایط ویزای ازدواج توسط اداره مهاجرت کانادا زمانبر است و باید نتایج بررسی همان چیزی باشد که بیان شده است؛ یعنی صحت امر ازدواج و تثبیت مدارک ازدواج برای فرد متقاضی اخذ ویزا ضرورت دارد.

مهاجرت به کانادا با همسر در کنار پرچم این کشور

آیا مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، حق شهروندی کانادایی را در بر دارد؟ و غیر از همسر چه افراد دیگری می‌توانند از طریق فرد متقاضی به شهروند کانادایی تبدیل شوند؟

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یک مزیت بسیار مهم دارد و آن این است که فرد می‌تواند همانند یک شهروند کانادایی از امکانات کشور کانادا بهره‌مند گردد. زمانی که شخص با ویزای ازدواج، قصد مهاجرت به کانادا را دارد، طبق قوانین کانادا باید به صورت دائم در کانادا زندگی کند و اقامت دائم داشته باشد، تا به عنوان یک شهروند کانادایی بتواند از قوانین و امکانات کانادا بهره‌مند گردد.

افرادی که از طریق ازدواج می‌توانند در کانادا مقیم شوند، مشابه افراد دیگری که از طریق خویشاوندی مقیم کانادا شده‌اند، در یک شرایط یکسان قرار دارند. هر دو نفر چه همسر و چه خویشاوند ( منظور خویشاوند درجه یک همان پدر، مادر و فرزند است ) بعد از گرفتن ویزای خود می‌توانند در کانادا به صورت دائم مقیم شوند.

اقامت دائم و همیشگی در کانادا باعث می‌شود تا فرد به یک شهروند کانادایی تبدیل شود و در لیست شهروندان کانادایی قرار گیرد و بتواند همانند شهروندان کانادایی زندگی روزمره خود را طبق قوانین حاکم در کانادا بگذراند.

ما در بلاگ مهاجران در یک مقاله جامع به بررسی بهترین روش های مهاجرت به کانادا پرداختیم که پیشنهاد می‌کنیم آن مقاله را حتما مطالعه بفرمایید.

زن و مرد جوان خوشحال از مهاجرت به کانادا با ویزای همسر

شخصی که با عنوان اسپانسر ازدواج میخواهد همسر خود را به کانادا فرا بخواند، باید چه شرایطی داشته باشد؟

زمانی که شخص میخواهد از طریق ازدواج به کانادا مهاجرت نماید، باید با حالت‌های خاصی وارد کانادا شود. یکی از این حالت‌ها مربوط می‌شود به شخصی که در کانادا اقامت دائم دارد و به عنوان یک اسپانسر ازدواج از همسر قانونی خود دعوت مهاجرت به کانادا دارد.

این شخص اسپانسر ازدواج به عنوان یک کیس ازدواج در کشور کانادا از همسر خود که در کشور دیگری است درخواست می کند، تا برای ادامه زندگی و همراهی همیشگی به کشور کانادا بیاید. این شخص تنها با دو شرط می‌تواند اقامت همسر خود را از اداره مهاجرت کانادا داشته باشد. این دو شرط عبارت هستند از:

سن اسپانسر ازدواج باید سن قانونی باشد، یعنی باید از 18 سال بیشتر باشد علاوه بر این شرط باید زندانی، ورشکسته یا شخص فراری و تحت پیگرد قانونی نباشد. در حقیقت اسپانسر باید فردی که دارای زندگی معمولی در کانادا است باشد. کشور کانادا از ورود افراد بزهکار به کشور خودداری کرده و طبق قوانین حق اقامت در کانادا را نخواهد داشت.

اسپانسر باید در کشور کانادا زندگی کرده باشد به عبارتی اسپانسر باید شهروند کانادایی باشد یا آن که شخص مقیم در کانادا تلقی گردد، به عبارت دیگر باید در حال حاضر ساکن کشور کانادا باشد.

باید تمام مدارک قانونی که دال بر ازدواج واقعی همسر با اسپانسر است را تهیه و آن را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهد. مدارک باید تا حدی قانونی باشد که بتواند حق ازدواج همسر را به برای اسپانسر به رسمیت برساند.

این سخت‌گیری از آن جا آغاز شده است که در سال‌های اخیر افراد با روشهای تقلبی و صوری قصد دارند خود را به عنوان همسر اسپانسر جلوه داده و در کشور کانادا مقیم شوند. باید بدانید بر اساس این تقلب‌ها کشور کانادا به سختی ویزای ازدواج را برای همسر اسپانسر صادر می‌کند و تنها از طریق ازدواج قطعی، دائمی و واقعی همسر و اسپانسر کیس ازدواج اجازه ورود به کانادا را برای همسر خواهد داد.

اسپانسر کیس ازدواج باید دارای شرایط مالی حداقلی باشد. منظور از شرایط مالی حداقلی، شرایطی است که همسر و اسپانسر وی تا مدت‌ها بتوانند از عهده مخارج زندگی خود برآیند. این شرایط از سوی اسپانسر ازدواج باید با امضای یک قرار داد سه ساله به کشور کانادا به رسمیت شناخته شود.

اسپانسر کیس ازدواج باید در زمان درخواست ویزا برای همسر، شریک زندگی دیگری نداشته باشد. این قانون بر اساس قوانین کشور کانادا بوده و پیگرد قانونی دارد. در صورت عدم نقض این قانون اسپانسر کیس ازدواج به صورت نقدی جریمه می‌شود.

ازدواج با تبعه کانادا

شخص اسپانسر کیس ازدواج، اگر به هر دلیلی نتواند با همسر خود زندگی 5 ساله داشته باشد، نمی‌تواند از زمان ازدواج تا 5 سال پس از آن اسپانسری ازدواج شخص دیگری را قبول نماید. عدم ادامه زندگی از سوی اسپانسر ازدواج می‌تواند فوت، جدایی و غیره باشد، که در این صورت طبق قوانین کانادا اجازه اسپانسری تا 5 سال به تعویق خواهد افتاد.

طی یک قرار داد باید به صورت رسمی تعهدی برای تأمین مخارج همسر از سوی اسپانسر ازدواج به دولت کانادا داده شود. در این قرارداد ذکر شده است که تا سه سال باید هزینه‌های زندگی همسر به طور کامل از سوی اسپانسر کیس ازدواج تأمین گردد.

شخص اسپانسر نباید مجرم باشد؛ منظور از جرم، جرایم جنسی، خشونت علیه خانواده و جرایم اجتماعی است. دولت کانادا برای اسپانسری که در گذشته مجرم بوده، زمان 5 ساله‌ای در نظر گرفته است، تا بتواند مجرم نبودن خود را به اثبات برساند. در زمان 5 سال وی می‌تواند به زندگی عادی دست یابد.

اسپانسر ازدواج با شروط ذکر شده می‌تواند به اداره مهاجرت کانادا، ویزای ازدواج همسر را درخواست نماید. در زمان درخواست ویزای همسر باید مدارکی که دال بر داشتن همسر اسپانسر ازدواج است را به اداره مهاجرت در کانادا به طور کامل تحویل دهد. کشور کانادا نیز طبق مدارک داده شده می‌تواند ویزای درخواست شده را بعد از تأیید مدارک صادر نماید.

شرایط لغو ویزای ازدواج برای فردی که به واسطه ازدواج وارد کشور کانادا شده است چیست و چگونه می‌توان ویزای ازدواج را به یک ویزای دائمی تبدیل نمود؟

زمانی که همسر از طریق ازدواج و درخواست ویزای ازدواج اسپانسر ازدواج وارد کشور کانادا شده است، اگر سکونت دائم وی لغو گردد، نمیتواند با ویزای ازدواج در کانادا مقیم شود. منظور از این عبارت آن است که، سکونت دائم همسر شرط اصلی ویزای ازدواج است.

در صورتی که اداره مهاجرت در کانادا تشخیص دهد، که همسر در یک رابطه قانونی با اسپانسر ازدواج قرار ندارد و یا رابطه ازدواج آنان کمتر از دو سال بوده است، بدون هیچ توضیحی ویزای ازدواج وی را لغو خواهد کرد. در حقیقت ازدواج باید تا دو سال متمادی ادامه داشته باشد، تا فرد بتواند به لحاظ قانونی در کانادا مقیم شود.

دست در دست هم در کانادا

منظور از مخارج زندگی برای اسپانسر ازدواج و همسر وی چه هزینه‌هایی است؟

اسپانسر باید قادر به تأمین مخارج زندگی خود باشد و در صورت درخواست ویزا برای همسر، باید همسر وی نیز بتواند مخارج زندگی خود را تأمین نماید. در صورتی که همسر توانایی تأمین مخارج خود را نداشته باشد، اسپانسر می‌بایست مخارج زندگی همسر را تأمین نماید.

از این عبارت معلوم می‌شود که اسپانسر ازدواج یا خویشاوندی باید بتواند مخارج خود و همسرش را به طور کامل تأمین نماید. منظور از مخارج زندگی میزان هزینه‌های زندگی سالانه دو نفر است.

به عنوان مثال هزینه‌های خوراک، پوشاک، مسکن، مراقبت‌های پزشکی ، هزینه‌های بهداشتی، هزینه نیازهای عمومی و روزمره زندگی و نیز هزینه‌های بهداشت عمومی، مجموعه هزینه‌های زندگی سالانه فرد را تشکیل می‌دهند.

اسپانسر ازدواج چه تعهدی به کشور کانادا باید بدهد تا بتواند اقامت همسر را به رسمیت کشور کانادا اعلام دارد؟

برای آن که اسپانسر ازدواج بتواند همسر خود را به کشور کانادا دعوت کرده و برای وی اقامت دائم دریافت نماید، نیاز است تا دو شرط ذیل را به کشور کانادا به اثبات برساند. این شرایط از شرایط اصلی ویزای ازدواج کانادا به شمار می‌آیند که عبارت هستند از:

 1. از سوی دولت کانادا باید اسپانسر ازدواج آماده امضای قرارداد با کشور کانادا را داشته باشد. در این قرارداد ذکر شده است که اسپانسر باید بتواند تمام مخارج همسر را برای مدت مشخص شده که معمولاً دو سال است، به طور کامل تأمین نماید. این قرار داد با مرکزیت استان کبک کشور کانادا باید به امضا برسد.
 2. در صورتی که همسر درخواست ویزای ازدواج کرده باشد، باید از 22 سال بیشتر باشد. منظور از این درخواست آن است که، شخص 22 سال به بالا باید بتواند از سوی اسپانسر ازدواجش به کشور کانادا دعوت شود و خود نیز بتواند از عهده مخارج و هزینه‌های زندگی خود بر آید یا آن که تلاش خود را برای تأمین هزینه‌های زندگی خواهد نمود.

نمایی از پرچم کانادا در دست فرد

روش‌های اسپانسری برای ویزای ازدواج چند مورد است و فرآیند ویزای کدام یک آسان تر است؟

برای ویزای ازدواج از دو طریق می‌توان اقدام نمود. این دو مورد دارای فرآیندهای خاصی برای دریافت ویزا هستند. در ابتدا دو روش اسپانسری ازدواج را برای اخذ ویزای ازدواج بیان می‌کنیم و در ادامه روشی که برای اخذ ویزا ساده‌تر است را بیان خواهیم کرد.

دو روش اسپانسری ویزای ازدواج عبارت هستند از:

 1. فرد اسپانسر که خود در کانادا اقامت دارد، برای همسر خود درخواست ویزای ازدواج می‌کند. در واقع اسپانسر قصد اسپانسری همسر خود را خواهد داشت.
 2. همسر فرد اسپانسر ازدواج خود درخواست ویزای ازدواج را خواهد کرد. همسر در ویزای ازدواج خود درخواست اقامت کانادا را بیان می‌دارد.

از دو روش بیان شده می‌توان دریافت که روش اول به دلیل آنکه از سوی اسپانسر برای همسر اقدام صورت می‌گیرد، به راحتی اقامت دائم همسر نیز فراهم می‌شود و فرآیند ویزای ازدواج در این روش بسیار آسان‌تر است. هرچند ممکن است زمان اندکی به طول بینجامد، ولی با رسمیت بیشتری مدارک به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌شود.

در روش دوم خود همسر قصد اقامت در کانادا را دارد و از طریق مدارک ازدواج قصد دریافت ویزای ازدواج و مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج می‌کند. پروسه ویزای ازدواج در این حالت زمان بیشتری می‌برد و ممکن است در ارائه مدارک ازدواج به اداره مهاجرت کانادا اندکی کوتاهی گردد و درخواست همسر از دید کشور کانادا غیرقانونی معرفی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *