در این مقاله قصد داریم موضوع مهاجرت به کانادا از طریق کار را مورد بررسی قرار دهیم. لازم به ذکر است که یکی از مطمئن ترین راه های اخذ اقامت کانادا قدام برای ویزای کاری است. اگر شما در کانادا مشغول به کار شوید به آسانی و در مدت زمان کوتاهی می توانید ویزای کار خود را دریافت کنید و به طور قانونی به کانادا مهاجرت داشته باشید و حتی بعد از مدتی درخواست برای شهروند کانادایی بودن ارائه دهید.
لازم به ذکر است که مهاجرت به کانادا از طریق کار شرایط خاص و ویژه ای دارد که باعث می شود هر کسی نتواند این ویزا را دریافت کند. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به طور جدی به مهاجرت فکر می کنید و به دنبال راهی آسان، کم هزینه و البته قانونی می گردید، مهاجرت از طریق پیدا کردن کار می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد، به خصوص اگر تحصیل کرده هستید و مدارک معتبر دانشگاهی دارید. در این حالت کافی است مهارت خود را به خوبی بشناسید و آن ها را تقویت کنید، با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق کار به شما ارائه دهیم.
در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

  • آیا با دلایل محبوبیت کانادا برای مهاجرت آشنا هستید؟
  • امکان سفر به کانادا بدون ویزا وجود دارد؟
  • آیا با انواع ویزاهای سفر به کانادا آشنایی دارید؟
  • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟
  • چگونه می توان برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرد؟
  • مهاجرت کاری به کانادا چه شرایطی دارد؟
  • کار در کانادا چگونه ممکن خواهد بود؟
  • مهاجرت به کانادا از طریق کار چطور انجام می گیرد؟
  • آیا با ویزای توریستی می توان در کانادا مشغول به کار شد؟
  • آیا با ویزای تحصیلی امکان کار در کانادا وجود دارد؟

آیا با دلایل محبوبیت کانادا برای مهاجرت آشنا هستید؟

زمانی که یک ایرانی قصد مهاجرت دارید یکی از اولین کشورهایی که به آن فکر می کند کانادا است. کانادا فرصت های بسیار زیاد و البته مناسبی برای کار و زندگی دارد که باعث می شود افراد به سمت این کشور جذب شوند. در این قسمت سعی بر این داریم مزیت های مهم و اساسی زندگی در کشور کانادا را شرح دهیم تا بیشتر و بهتر با آن آشنا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه تا پایان مقاله با ما همراه باشید.
یکی از بزرگ ترین مزیت های زندگی در کانادا امنیت بالای آن است. البته امنیت جنبه های متفاوتی دارد و هر کسی از دید خود به آن نگاه می کند. به عنوان مثال یک نفر امنیت را در آسایش و رفاه می بینید، دیگری امنیت برایش با ثبات قوانین معنا می شود و کسی دیگر امنیت را در این می بیند که کشوری تحت تاثیر حملات تروریستی نباشد. در رابطه با کانادا باید بگویم که امنیت از جوانب گفته شده کاملا وجود دارد. کانادا در مسائل جنگی مانند ان چه در عراق یا افغانستان رخ داد هیچ دخالتی نداشته است و این باعث می شود از حملات تروریستی دور باشد. ثبات قانونی، رفاه و آسایش کشور کانادا در سطح بسیار بالایی قرار دارد. پس می توان نتیجه گرفت که کشور کانادا کاملا و از هر نظر امنیت کامل دارد.
نکته دیگری که در رابطه با کشور کانادا و شهروندان آن باید بدانید این است که آن ها بسیار خونگرم هستند و زود صمیمی می شوند. پس اگر به کانادا سفر کنید در رابطه با برخورد مردمان آن هیچ نگرانی نخواهید داشت. به خصوص آن که تعداد مهاجران این کشور بالا است و می توانید دوستانی از کشور خود در آن جا پیدا کنید. وجود یک هم زبان در کشور بیگانه می تواند کمک بسیار بزرگی باشد. لازم به ذکر است که کانادایی ها در سراسر جهان به مودب بودن معروف هستند.
سیستم آموزشی و البته درمانی در کشور کانادا بسیار پیشرفته است و در سطح بالایی قرار دارد. آموزش و درمان دو رکن اساسی برای رفاه در یک کشر به حساب می آید و این موضوع باعث می شود که فرد ساکن در کانادا در این موارد مشکلی نداشته باشد. البته توجه داشته اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید با خانواده این کار را انجام دهد، زیرا دولت کانادا برای کسانی که به صورت خانوادگی مهاجرت می کنند امتیازهای ویژه ای در نظر گرفته است. این امتیازهای ویژه در زمان اخذ ویزا و همچنین بعد از آن هم شامل حال شما می شود.

مورد دیگری که باعث می شود کانادا کشوری مناسبی برای مهاجرت و زندگی باشد، اقتصاد موفق آن است. در حال حاضر می بینیم که اقتصادهای بزرگ جهان دچار مشکل شده اند اما اقتصاد کانادا همچنان با قوت به سرپا است و بازار آن برای افراد جویای کار همچنان ظرفیت دارد، پس اگر مهارت بالایی در انجام امور مربوط به کار و رشته خود دارید می توانید مطمئن باشید که در کانادا کاری مناسب برای شما وجود خواهد داشت.
یکی دیگر از دلایلی که برای مهاجرت به کانادا مزیت به حساب می آید، امکانات منحصر به فرد این زندگی برای آسایش و رفاه ساکنان است. در کشور کانادا کتابخانه ها و پارک های زیادی وجود دارد که شما می توانید از آن استفاده کنید و اوقات خود را بگذرانید. توجه داشته باشید که کانادایی ها برای نگهداری از این اماکن اهمیت بالایی قائل هستند، پس شما هم به خوبی از امکانات نگهداری کنید و هیچ آسیبی به آن ها وارد نکنید.
نکته آخری که باعث می شود کانادا را برای مهاجرت انتخاب کنید این است که آب و هوای آن چهار فصل است، البته به استثنای بعضی از مناطق که آب و هوایی سرد دارند و زمستان در آن ها بیش از زمان عادی طول می کشد و البته دمای هوا در این مناطق در اکثر روزهای زمستان زیر صفر است. توجه داشته باشید که در کانادا برای هر فصلی متناسب با آن تفریحاتی وجود دارد که بنابه سلیقه شخصی می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

امکان سفر به کانادا بدون ویزا وجود دارد؟

در جواب باید بگوییم که بله می توان بدون اخذ ویزا به کانادا سفر کرد، اما این سفر شرایطی خاص دارد که باعث می شود تعداد بسیار کمی از افراد بتوانند آن را امتحان کنند، در ادامه این شرایط را به طور کامل شرح خواهیم داد که کاملا با این موضوع آشنا شوید که آیا بدون گرفتن ویزا امکان سفر به کانادا وجود دارد یا خیر!
در ابتدا به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که اگر شما شهروند کانادایی به حساب آیید دیگر برای سفر به این کشور احتیاج به ویزا نخواهید داشت و با پاسپورت کانادایی خود می توانید به آسانی به این کشور سفر کنید، اما توجه داشته باشید که در فرودگاه سوال هایی از شما پرسیده خواهد شد. برای پاسپورت کانادایی گرفتن و شهروند این کشور شدن راه های مختلفی وجود دارد که در این قسمت مجالی برای توضیح آن وجود ندارد!
اگر ایرانی به حساب می آید و پاسپورت کانادایی هم ندارید، هیچ راهی برای سفر بدون ویزا به کانادا وجود نخواهد داشت. این در حالی است که شهروندان چندین کشور مانند انگلیس، آمریکا، فرانسه، اسپانیا، اسلواکی، سوئد، سوئیس، ژاپن، ایتالیا، ایرلند، مجارستان، یونان، آلمان و چندین کشور دیگر که به دلیل کمبود زمان نام آن ها را ذکر نمی کنیم، به آسانی بدون نیاز به گرفتن ویزا می توانند به کشور کانادا سفر داشته باشند. اما متاسفانه ایرانی ها برای این سفر احتیاج به اخذ ویزا خواهند داشت.

آیا با انواع ویزاهای سفر به کانادا آشنایی دارید؟

در رابطه با ویزاهای سفر به کانادا باید بگوییم که در حالت کلی به دو دسته ویزای دائم و ویزای موقت تقسیم می شود که هر یک زیر مجموعه های خود را دارد. در نگاه کلی هر یک از آن ها با نام خود کاملا توصیف می شوند. یعنی ویزای موقت به دارندگان خود این امکان را می دهد که در مدت زمان اعتبار ویزا در کانادا حضور داشه باشد. دقت داشته باشید که بعد از اتمام اعتبار ویزا شخص باید سریعا خاک کشور کانادا را ترک کند، در غیر این صورت مجرم شناخته می شود.
ویزای دائم همانطور که از نام آن هم مشخص است برای اقامت دائم در کانادا می باشد. یعنی شخص تا هر زمانی که خود مایل است می تواند در کشور کانادا اقامت داشته باشد و هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد. اخذ اقامت دائم کانادا به شما کمک می کند که بتوانید شهروندی کانادا را هم به دست آورید. در ادامه قصد داریم انواع ویزاهای موقت و دائم را به طور کامل شرح دهیم.

ویزای توریستی کانادا

یکی از ساده ترین ویزاهای موقت است. دارنده ویزای موقت برای گردش و تفریح به کانادا سفر می کند و البته مانند دیگر ویزاهای موقت بعد از اتمام مدت اعتبار باید خاک کانادا را ترک کند. کسی که با ویزای توریستی وارد کانادا می شود محدودیت های بسیاری دارد، به عنوان مثال دارنده ویزای توریستی اجازه اشتغال نخواهد داشت و در صورت انجام کار از کشور اخراج می شود. در رابطه با تحصیل و کار با ویزای توریستی در ادامه توضیحات کاملی ارائه خواهیم داد.

سوپر ویزا کانادا

این ویزا به کسانی داده می شود که نوه یا فرزند آن ها شهروند کانادا است یا اقامت دائم کانادا گرفته باشد. با داشتن سوپر ویزا والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ این افراد می توانند به مدت نسبتا طولانی در کانادا اقامت داشته باشند. این مدت حداکثر تا ده سال می باشد.
ویزای کاری موقت: با اخذ ویزای کاری موقت تنها 6 ماه اجازه کار در کانادا را خواهید داشت. برای کسانی که قصد دارند به صورت کوتاه مدت مشغول به کار شوند انتخاب مناسب و البته زیرکانه ای می تواند باشد.

ویزای اقامت موقت در کانادا

این ویزا مناسب کسانی است که به دلایل خاص (غیر از تفریح و کار) قصد دارند به کانادا سفر کنند. به عنوان مثال برای حضور در همایشی خاص یا بازدید از یک نمایشگاه ویزای اقامت موقت پیشنهاد خوبی است.

ویزای دیپلماتیک

ویزای دیپلماتیک همانطور که از نام آن مشخص است برای افراد سیاسی در نظر گرفته شده است که برای انجام وظایف دیپلماتیک خود با این ویزا به کانادا سفر کنند. بدیهی است که این افراد بعد از اتمام ماموریت خود باید کانادا را ترک کنند.

ویزای محرمانه کانادا

ویزای محرمانه مخصوص کسانی است که شخصیتی مهم به حساب می آید. البته توجه داشته باشید که نباید سیاستمدار باشند، در این صورت باید از ویزای دیپلماتیک استفاده کنند. ویزای محرمانه برای افراد مهم غیر از سیاستمنداران است. به عنوان مثال تجار بزرگ در این گروه جای می گیرند. یک سیاستمدار در صورتی می تواند یک ویزای محرمانه اخذ کند که برای تفریح و گذاراندن فراغت قصد سفر به کانادا را دارد.

ویزای تسهیلات

شرایط اخذ این ویزا را فقط دو تابعیتی ها دارند. کسانی که به هر دلیلی موفق به گرفتن پاسپورت کانادایی نشده اند، اما تابعیت کانادایی دارند، به آسانی می توانند ویزای تسهیلات بگیرند و به کانادا سفر کنند.
ویزای کار در تعطیلات هم برای سفر به کانادا وجود دارد که متاسفانه ایرانی ها قادر به اخذ آن نیستند. زیرا در شرایط این ویزا سی کشور نام برده شده است که گیرنده ویزا باید تابعیت یکی از آن کشورها را داشته باشد تا بتواند ویزای کار در تعطیلات کانادا را بگیرد.

ویزا برای تولد نوزاد

والدینی که می خواهد کودک خود را در کانادا به دنیا آورند تا به آسانی برای او پاسپورت کانادایی بگیرند می توانند قبل از زایمان به این کشور سفر کنند. در رابطه با این مورد باید به نکان مهمی توجه داشته باشید. اول آن که فاصله ایران تا کانادا تقریبا طولانی است، پس سفر را به ماه های آخر موکول نکنید، زیرا برای سلامت جنین خطرناک است. دوم آن که در چنین حالتی تعرفه های درمانی کانادا شامل حال شما نمی شود و باید هزینه های گزاف بیمارستان و … خود پرداخت کنید که البته مبلغ کمی هم نیست.

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری در گروه ویزاهای دائم جای می گیرد. در رابطه با این ویزا در ادامه توضیحات تکمیلی ارائه خواهیم داد، در اینجا به این نکته توجه داشته باشید که برای ویزای سرمایه گذاری باید دارایی شما چیزی در حدود 800 هزار دلار باشد. نصف این مبلغ را باید در کانادا سرمایه گذاری کنید که البته بعد از 5 سال بدون هیچ شودی به شما برگردانده می شود.

ویزای تحصیلی

این ویزا هم به نوعی اقامت دائم محسوب می شود، اما شرایط ویژه ای دارد که در ادامه به طور کامل آن را شرح خواهیم داد.
ویزای کاری کاناد: ویزای کاری که بیش از 6 ماه باشد در گروه ویزاهای اقامت دائم خواهد بود. در ادامه جزئیات ویزای دائم و کار در کانادا را به طور کامل توضیح می دهیم. کار کردن در کشور کانادا شرایط خاصی دارد که در ادامه آن را بیان خواهیم کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

ويزاي سرمايه گذاري همانطور كه از نامش مشخص است و در مطالب بالا هم به آن اشاره شد به كسي تعلق مي گيرد كه در كشور كانادا سرمايه گذاري كند. به اين موضوع مهم توجه داشته باشيد كه سرمايه گذاري در كشور كانادا هر چيزي مي تواند باشد. كلمه سرمايه گذاري هميشه ما را به ياد بورس مي اندازد، در صورتي كه براي گرفتن ويزاي كانادا نياز نيست كه حتما در بورس اين كشور سرمايه گذاري كنيد. سرمايه گذاري صورت هاي مختلفي دارد و شما با توجه به ميزان سرمايه و مهارت خود مي توانيد يكي از آن ها را انتخاب كنيد.
براي گرفتن ويزاي سرمايه گذاري شما مي توانيد يك كار جديد را شروع كنيد. توجه داشته باشيد كه اين كار هر چيزي مي تواند باشد، باز كردن يك مغازه آرايشگري يا راه اندازي يك شركت مهندسي هر كدام مي تواند يك سرمايه گذاري به حساب آيد. براي انتخاب شغلي كه قصد سرمايه گذاري در آن را داريد نهايت دقت ممكن را به خرج دهيد، زيرا آينده مهاجرت شما به آن بستگي دارد.
سرمایه گذاری در کانادا نیاز به سرمایه بالا، مهارت کافی و البته زیرکی و هوشیاری دارد. هر چقدر هم سرمایه شما مبلغ بالایی باشد، اگر نتوانید به درستی و هوشیاری از آن استفاده نکنید، سرمایه شما هدر خواهد رفت. دقت داشته باشید که بازار کار در کانادا با ایران تفاوت های بسیاری دارد و اصلی ترین دلیل برای ماندگاری شما مهارت بالا و زیرکی شما می باشد. این دو مورد را همیشه در خاطر داشته باشید.

چگونه می توان برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرد؟

در رابطه با ويزاي تحصيلي كانادا بايد بگويم كه اخذ اين ويزا شرايط ويژه اي دارد و هر كسي قادر به گرفتن آن نيست. اگر قصد گذراندن واحدي درسي در كشور كانادا را داريد، در ابتدا به مدت زمان آن دقت كنيد. لازم به ذكر است كساني كه با ويزاي توريستي وارد خاك كانادا مي شوند هم اجازه تحصيل و گذراندن واحد درسي را دارند. پس اگر زمان سپري مردن واحد درسي شما كمتر از 6 ماه به طول مي انجامد نيازي به گرفتن ويزاي تحصيلي و سپري كردن مراحل آن نداريد و با همان ويزاي توريستي مي توانيد تحصيل كنيد، البته قبل از شروع مطمئن شويد كه زمان آن بيش از 6 ماه نخواهد بود، در غير اين صورت دچار مشكل جدي خواهيد شد و البته هر چه تلاش كرده ايد هدر خواهد رفت.
نكته ديگري كه در رابطه با ويزاي تحصيلي بايد به آن توجه كنيد اين است كه براي اخذ آن در ابتدا دانشگاه، كالج يا مدرسه مورد نظر بايد شما را پذيرفته باشد. يعني براي آن كه بتوانيد ويزا اخذ كنيد بايد حتما تائيديه مركز آمو شي را به همراه داشته باشيد. بعد از گرفتن پذيرش نامه كتبي مدارك مورد نياز خود را به سفارت خانه ببريد و سپس منتظر بمانيد كه ويزاي شما صادر شود. با گرفتن ويزاي تحصيلي مي توانيد تا پايان تحصيلات خود در كشور كانادا بمانيد. در رابطه با ويزاي تحصيلي بايد به نكات بسيار مهمي توجه كنيد كه در ادامه آن را شرح خواهيم داد. اگر قصد ادامه تحصيل در كانادا را داريد با ما همراه باشيد.

مهاجرت کاری به کانادا چه شرایطی دارد؟

در رابطه با مهاجرت کاری به كانادا بايد به نكته هاي بسيار مهمي اشاره كنيم كه توجه به هر يك از اين ها مي تواند تاثيرات بسيار مهمي در روند كسب و كار شما داشته باشد. اگر وضع مالي خوبي داريد مي توانيد در كانادا كسب و كار خود را شروع كنيد. با شروع كسب و كاري جديد در كانادا مي توانيد به آساني ويزاي سرمايه گذاري بگيريد و در اين كشور اقامت داشته باشيد. در رابطه با ويزاي سرمايه گذاري در مطالب بالا به طور كامل توضيحاتي ارائه داده ايم. اما به اين موضوع مهم توجه كنيد كه تفاوت ارزش تومان و دلار بسيار بالا است و اگر در ايران سرمايه دار به حساب مي آييد لزوما توان سرمايه گذاري در كانادا را نخواهيد داشت.

به اين نكته بسيار مهم توجه داشته باشيد كه هرگز به صورت غير قانوني در كانادا مشغول به كار نشويد، زيرا تاثيرات منفي فراواني دارد. در ابتدا لازم به ذكر است كه احتمال پيدا كردن كار به صورت غير قانوني در كانادا بسيار پائين است. زيرا در صورتي كه مراجع قانوني متوجه اين موضوع شوند جريمه هاي سختي در انتظار آن ها خواهد بود و اين عامل سبب مي شود كه كارفرمايان از كاركنان غير قانوني هرگز استفاده نكنند. در صورتي كه بتوانيد با سختی فراوان كار پيدا كنيد با مشكلات ديگري هم روبه رو خواهيد شد.
اگر كسي به صورت غير قانوني در كانادا مشغول به كار شود، هيچ مرجعي از او حمايت نمي كند. كارفرما مي تواند هر طور كه مي خواهد به او حقوق پرداخت كند و طبيعتا از حد عادي و معمولي كمتر خواهد بود. لازم به ذكر است كه كارفرما هر موقع كه بخواهد مي تواند شما را اخراج كند. زيرا شما تحت حمايت هيچ سازماني نيستيد. اين موضوع مي تواتد مشكل بسيار بزرگي براي شما به وجود آورد به دليل آن كه در كار شما امنيت شغلي وجود ندارد. تصور كنيد كاري را با دستمزد بسيار كمتري انجام مي دهيد و كارفرما هر طور كه بخواهد با شما برخورد كند. در صورتي كه با انجام دادن مراحل قانوني مي توانيد از اين مشكلات جلوگيري كنيد.
نكته ديگري كه در رابطه با كار غير قانوني در كانادا بايد به آن توجه كنيد اين است كه اگر مراجع قانوني شما را شناسايي كنند از كانادا به كشور خود ديپورت مي شويد. البته ديپورت شدن علت هاي مختلفي مي تواند داشته باشد كه در اين قسمت به دليل كمبود وقت به آن نمي پردازيم، اما بدانيد يكي از دلايل اصلي ديپورت شدن همين كار غير قانوني است. لازم به ذكر است اگر به دليل كار غير قانوني از كانادا اخراج شويد ديگر نمي توانيد به كانادا سفر كنيد و اين مي تواند مشكل بزرگي براي شما به حساب آيد.

کار در کانادا چگونه ممکن خواهد بود؟

در رابطه با ویزای کاری کانادا به طور مفصل بحث کرده ایم، اما در رابطه با این که کار در کانادا چگونه ممکن است باید بگوییم که کار کردن در این کشور به دو مهارت کلی بستگی دارد. در مرحله اول این که در رشته خود مهارت کافی داشته باشید. به عنوان مثال اگر در حوزه زبان های برنامه نویسی مشغول به تحصیل یا کار در ایران هستید، صرفا به دلیل آن که لیسانس کامپیوتر دارید یا با چند زبان برنامه نویسی آشنایی دارید نمی توانید در کانادا مشغول به کار شوید. برای کار در کانادا باید یکی از بهترین ها باشید و مهارت بالایی در حل مسائل داشته باشید.
مورد دیگری که برای کار در این کشور باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که دانش زبان داشته باشید. زبان در پذیرش و روند کار شما تاثیر فراوانی دارد. زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی است. توصیه ما به شما این است که برای کار در کانادا انگلیسی را به طور کامل بلد باشید و اگر کمی هم زبان فرانسوی بدانید برای ادامه زندگی در این کشور به شما کمک خواهد کرد. البته جز چند ایالت مانند کبک که زبان رسمی آن ها فرانسوی است و برای کار کردن در این ایالت ها باید به زبان فرانسوی مسلط باشید و کمی انگلیسی بدانید. به شما توصیه می کنیم بدون دانش زبان هرگز به کانادا برای کار سفر نکنید، زیرا با مشکلات بسیار زیادی روبه رو خواهید شد.
نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که کار در کانادا به صورت غیر قانونی تقریبا غیر ممکن است. برای کار کردن و کسب درآمد در این کشور به صورت قانونی راه های بسیار و البته آسانی وجود دارد که با مهارت و زیرکی می توانید به آن دست پیدا کنید. انجام کار غیر قانونی در کانادا اگر چه شما را برای کوتاه مدت به اهداف خود برساند، اما در بلند مدت تاثیرات منفی بسیاری دارد و ممکن است منجر به دیپورت شدن شما شود.

مهاجرت به کانادا از طریق کار چطور انجام می گیرد؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق کار باید به موارد بسیاری دقت کنید. این نکات و موارد را در مطالب بالا به طور کامل شرح داده ایم. اما نکات دیگری وجود دارد که باید به آن توجه کنید. اول آن که برای یافتن شغلی مناسب نیاز نیست که حتما در کانادا حضور فیزیکی داشته باشید. از قدرت و بستر اینترنت بهترین استفاده را کنید.
هوشیار و زیرک باشید! این تمام کاری است که باید انجام دهید. برای یافتن یک موقعیت شغلی مناسب در کانادا می توانید سایت های مربوطه را چک کنید و در صورتی که هر شرکتی در حیطه رشته و مهارت شما احتاج به نیرو داشت، برای آن ها رزومه ارسال کنید. در نوشتن رزومه نهایت دقت و البته صداقت خود را به کار بگیرید، هرگز رزومه سازی یا دیتا سازی به نفع خود نکنید، زیرا شرایط کار در کشوری مانند کانادا کاملا با ایران متفاوت است و در صورتی که هر اشتباهی هر چند غیر عمدی در رزومه شما وجود داشته باشد کار خود را از دست خواهید داد و دیگر از طرف آن شرکت هیچ امیدی به کار نخواهید داشت.
بعد از ارسال رزومه در صورتی که برای کار مناسب تشخیص داده شوید و مهارت شما را در حد قابل قبولی بدانند به شما درخواست می دهند که برای مصاحبه حضوری خود را آماده کنید. در مصاحبه حضوری مهارت زبان و البته مهارت در رشته مربوطه اهمیت فوق العاده ای دارد، اما به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که اگر زبان بلد نباشید چگونه می خواهید با مدیران شرکت ارتباط برقرار کنید؟ در این جا است که به اهمیت یادگیری زبان انگلیسی کاملا می توان پی برد.

آیا با ویزای توریستی می توان در کانادا مشغول به کار شد؟

در رابطه با اين كه آيا با ويزاي توريستي مي توان در كانادا مشغول به كار شد در مطالب بالا توضيحات كاملي ارائه داديم، در اين قسمت لازم مي دانيم به نكته بسيار مهمي اشاره كنيم. بعضي از دفاتر و وكلاي مهاجرت بيش از آن كه به فكر مراجعه كننده و منفعت او باشند به سود مالي خود فكر مي كنند و براي جذب مشتري از تبليغات دروغين هم استفاده مي كنند. در اين تبليغات عنوان مي كنند كه مي توان با ويزاي توريستي به كانادا سفر كرد و در آنجا به كار مشغول شد يا ويزاي كاري را آسانتر گرفت كه بتوان اقامت دائم كانادا داشت.
در اين جا لازم مي دانيم به اين نكته بسيار مهم اشاره كنيم كه هرگز امكان تبديل ويزاي توريستي به ويزاي کاري در كانادا وجود ندارد، جز در مواقع بسيار نادر و خاص كه امكان رخ دادن آن هم بسيار كم است. مورد ديگري كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه براي اخذ ويزاي كانادا بايد خارج از خاك آن كشور و از طريق سفارت خانه ها اقدام كنيد. در خاك كانادا جز مواقع استثنايي هيچ ويزايي صادر نخواهد شد. موقعيت استثنايي زماني است كه شخص امكان بازگشت به كشور خود را ندارد زيرا در صورت بازگشت با خطر جاني روبه رو خواهد شد. البته با مدارك معتبر بايد بتوانيد اين موقعيت را ثابت كنيد، در غير اين صورت به كشور خود بازگردانده خواهيد شد.
مورد ديگري كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه لازم نيست براي يافتن كار در كانادا حتما در اين كشور حضور فيزيكي داشته باشيد. ممكن است به شما پيشنهاد شود كه براي پيدا كردن كاري مناسب با ويزاي توريستي به كانادا سفر كنيد كه هم كارخود را زودتر پيدا كنيد و هم بعد از پذيرش كارهاي اقامت خود را آسان تر پيگيري كنيد. در اينجا لازم مي دانم به اين مورد اشاره كنم كه انجام روش ذكر شده فقط زمان و هزينه شما را به هدر خواهد داد. دلايل مختلفي براي اين مخالفت وجود دارد، در ابتدا اين كه يافتن كار در كانادا مانند ايران نيست و به صورت اينترنتي هم مي توانيد اين كار را انجام دهيد. مورد بعدي اين كه به فرض يافتن شغلي مناسب شما بايد باز به كشور خود برگرديد و براي اخذ ويزاي كاري كانادا اقدام كنيد، زيرا براي سفر فوق شما با ويزاي توريسي به كانادا رفته ايد كه با آن اجازه كار نخواهيد داشت. پس در اين حالت مي بينيد كه هزينه زيادي و البته زمان ريادي هم از شما گرفته مي شود براي كاري كه به آساني در منزل خود مي توانستيد آن را انجام دهيد. در انتها باز هم تاكيد مي كنيم كه فريب تبليغات پوچ و تو خالي را نخوريد و به آن ها توجهي نشان ندهيد. براي آگاهي از قوانين كشور كانادا سفارت خانه اين كشور مي تواند بزرگ ترين كمك به شما باشد، اگر تبليغي ديديد كه در آن از قوانين گفته بود براي اطمينان حتما به سفارت خانه مراجعه كنيد.

آیا با ویزای تحصیلی امکان کار در کانادا وجود دارد؟

شما با ويزاي تحصيلي نمي توانيد در كانادا مشغول به كار شويد. البته توجه داشته باشيد كه با ويزاي تحصيلي مي توان براي امرار معاش مشغول به كار شد، اما نبايد زمان كار بيش از 20 ساعت در هفته باشد. اگر قصد شما براي سفر به كانادا كار است نبايد با ويزاي تحصيلي اقدام كنيد، زيرا با مشكل رو به رو خواهيد شد. اجازه كار در كانادا فقط با مجوز امكان پذير است و براي كسب درآمد روش هاي ديگري را امتحان نكنيد، زيرا با مشكل جدي براي شما پيش خواهد آمد.
در رابطه با ویزاهای کانادا باید به این نکته مهم اشاره کنیم که قصد انجام هر کاری که در کانادا را دارید ویزای همان را دریافت کنید. یعنی اگر برای تحصیل به قصد دارید به کانادا بروید و اگر قصد شما از سفر به این کشور کار کردن و کسب درآمد است، پس برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید. توجه داشته باشید که کشور کانادا قوانین ثابتی دارد و در این قوانین ذکر شده است که امکان تبدیل ویزا بسیار کم می باشد.
برای ان که بتوانید در کانادا مشغول به کار باشید و در کار خود امنیت و آرامش داشته باشید باید به صورت قانونی و البته با ویزای کار وارد این کشور شوید. اگر دفاتر مهاجرت به شما می گویند که با ویزای تحصیلی به کانادا سفر کنید و در کنار آن به کار هم مشغول باشید بدانید که در این حالت برای کار شما محدودیت وجود دارد و نمی توانید آزادانه هر ساعتی که می خواهید مشغول به کار باشید. ویزای تحصیلی کانادا فقط برای تحصیل در این کشور مناسب است و مقدار کاری که می توانید انجام دهید به منزله کمک هزینه تحصیلی شما است نه چیزی که بتوانید با آن درآمد زایی کنید و کسب و کاری شروع کنید.

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده می توان به این نتیجه رسید که مهاجرت به کانادا از طریق کار چگونه و با چه روش هایی محقق خواهد شد. در مطالب فوق به این موضوع به طور کامل اشاره کردیم که شرایط اخذ ویزای کاری در کانادا چگونه است، در این مطالب گفتیم که ویزای کاری هم به صورت موقت ارائه می شود و هم نوع دائم آن وجود دارد. در ویزای کاری موقت شخص فقط اجازه دارد شش ماه در کشور کانادا اقامت داشته باشد و بعد از اتمام این مدت باید خاک کانادا را ترک کند.
در مطالب فوق سعی بر این داشتیم که انواع ویزای های کانادا را شرح دهیم. به این موضوع اشاره کردیم که در حالت کلی ویزای کانادا به ویزای دائم و موقت تقسیم می شود. ویزای دائم بهترین راه برای گرفتن شهروندی کانادا است و ویزای موقت همانطور که از نامش مشخص است مناسب کسانی است که قصد دارند مدت کوتاهی در کشور کانادا سپری کنند. سفر به کانادا به هر دلیلی که باشد باید برای اخذ ویزای مربوط به آن اقدام کنید.
به عنوان مثال اگر قصد سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کاری در کانادا را دارید می توانید برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید. ویزای تحصیلی برای زمانی است که می خواهید به مدت بیش از شش ماه در کانادا تحصیل کنید و ویزای کاری هم برای زمانی است که شما با بهره مندی از مهارت بالای خود می خواهید در کانادا اقامت داشته باشید و مشغول به کار شوید.
در این مقاله سعی بر این شد که مشکلات کار غیر قانونی را به طور کامل بیان کنیم که بدانید هرگز به آن فکر نکنید. کار پیدا کردن به صورت غیر قانونی در کانادا بسیار سخت تر از آن چیزی است که تصور می کنید. بعد از آن که کار را هم یافتید مشکلات بیشماری پیش روی شما خواهد بود که البته همه آن ها را به طور کامل توضیح داده ایم.
در مطالب بالا این موضوع را کاملا توضیح دادیم که برای اخذ ویزای کار در کانادا باید چگونه اقدام کنید و چه مراحلی را بگذرانید. پیدا کردن کار در کانادا به دو اصل بستگی دارد، یکی مهارت بالا و تقریبا حرفه ای بودن در رشته کاری خود و دیگری تسلط به زبان انگلیسی و اندکی هم فرانسوی، البته در رابطه با این موضوع که در زبان رسمی بعضی از ایالت های کانادا فرانسوی است توضیح داده ایم.
در نهایت موضوعی که در رابطه با آن بحث کردیم ای بود که برای مهاجرت به کانادا فریب تبلیغات دورغین را نخورید، ویزای توریستی کانادا به هیچ عنوان در خاک این کشور به ویزای کاری تبدیل نخواهد شد و نمی توانید از این روش اقامت دائم کانادا را بگیرید. برای پیدا کردن کار در کانادا و اخذ اقامت دائم باید هوشیار و زیرک باشید و نکته مهمی که باید همیشه برای شما یادآوری شود این است که در کشوری مانند کانادا با توجه به مهارت، لیاقت و پشتکار خود می توانید موفقیت به دست آورید و گمان نکنید در آن جا مسیر برای موفقیت آسان است.
امیدوارم از مطالب گفته شده لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *