مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا برخلاف قوانین دیگر مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری از ابتدا نیاز به سرمایه گذاری ندارد و دولت به سرپرست خانواده و اعضای خانواده اقامت ۴ ساله می دهد، به این صورت که ابتدا یک اقامت ۲ سال و بعد از آن اقامت ۲سال مشروط داده می شود.طی مدت اقامت در استرالیا ،سرپرست خانواده و کلیه اعضای خانواده از مزایای حق تحصیل رایگان،بیمه رایگان،امتیازات کامل کشوری و کارکردن به صورت تمام وقت و قانونی بهره مند هستند.

در ساب کلاس ۱۸۸ استرالیا شخص سرمایه گذار می تواند در مورد سیستم اقتصاد کشور استرالیا، مشاوره با بانک ها و راه اندازی تجارت در استرالیا تحقیق کند.
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به ۳حالت امکان پذیر است.

  • اگر شرکتی در ایران به مدت ۵سال فعالیت داشته باشید که کلیه مالیات آن داده شده و واقعی باشد میتواند به استرالیا انتقال داده شود.
  • شرکت و ایده ای وجود ندارد اما سرمایه و پول جهت خرید هر نوع بیزینس از خرید پمپ بنزین تا یک تولیدی و یا هر چیزی که در قالب تجارت باشد را دارید و می توانید بیزینس خود را در استرالیا راه اندازی کنید
  • شما ایده تجاری دارید که می خواهید در استرالیا اجرایی کنید، اگر سرمایه جهت اجرایی کردن ایده دارید انجام می دهید،اما اگر سرمایه ندارید دولت استرالیا به شما ۷۰% وام جهت راه اندازی پرداخت خواهد کرد. دریافت وام با شریک شدن و یا بازپرداخت ۵ تا ۹سال امکان پذیر خواهد بود. در ساب کلاس۱۸۸ که مهاجرت به استرالیااز طریق سرمایه گذاری است دولت استرالیا۳۷نوع وام دارد که قطعا یکی از آنها شامل شرایط شما خواهد شد.

نکاتی که در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری باید به آن توجه داشت

  • سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استرالیا فقط برای یک خانواده قابل اجرا خواهد بود و دو خانواده نمی توانند با یک سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت نمایند.
  • داشتن مدرک لیسانس در مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری یک امتیاز خوب در پرونده می باشد اما الزامی نیست، و همچنین مدرک زبان برای اعضای خانواده نیز لازم نیست ،اما مدرک زبان برای سرپرست خانواده الزامی می باشد. در ساب کلاس ۱۸۸ اگر چنانچه شخص سرمایه گذار مدرک زبان ندارد باید به دولت جریمه پرداخت کند و ۵۲۰تا ۵۴۰ ساعت در سال به صورت اجباری به یادگیری زبان بپردازد.
  • فرزندان بالای ۱۸سال شامل افراد وابسته جهت مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری نمیباشد جز شرایط خاص مانند معلولیت که پدر و مادر بتوانند قیم آن شوند و همچنین پدر و مادر بالای ۵۵ سال و یا خواهرزاده یا برادرزاده زیر ۱۸سال که قیم آنها باشند شامل میشوند. مدت زمان پروسه ساب کلاس ۱۸۸ بین ۶ماه تا ۱۱ماه بستگی به نوع بیزینس، دریافت وام،زمان تحویل مدارک،شهر سکونت و نوبت پرونده ها متغیر است. ایالت خاصی مدنظر مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری نیست اما باید توجه داشته باشید ایده تجاری شما در شهری باشد که بتواند اجرایی شود تا برای دولت نیز باورپذیر باشد. وامی که دولت استرالیا در اختیار شما برای ساب کلاس۱۸۸ قرار می دهد بستگی به بیزینس پلن شما دارد که نقد پرداخت شود یا اعتبار دهد. این وام ها سال اول بازپرداخت ندارد و اگر در سال دوم درآمد زیر ۱۰۰هزار دلار باشد مجددا یک سال دیگر بازپرداخت دریافت نمی شود. اگر چنانچه شخصی هزینه اقامت ۴ساله خود را در استرالیا داشته باشد اما موفق به سرمایه گذاری در استرالیا نشود با پرداخت مبلغ۹۰۰۰دلار دستمزد تغییر ساب کلاس۱۸۸ به ساب کلاس ۴۸۹یا ۴۷۸ در خود کشور برای شخص و همسر امکان پذیر است. هزینه تحصیل در استرالیا تا ۹۰٪ رایگان می باشد و مدارسی که در استرالیا رایگان نیست ۳۰تا ۵۰ درصد هزینه را دریافت می کنند. بعد از سرمایه گذاری در استرالیا یا ثبت شرکت بین مدت زمان ۶تا ۱۲ماه مقیم کامل استرالیا خواهید شد. همچنین در مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری افرادی که فرزند محصل دارند مجوز تحصیل دارند و همچنین پدر یا مادر میتواند به عنوان قیم تا اتمام تحصیل در کنار فرزندان خود در استرالیا اقامت داشته باشند.