سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در روسیه

روسیه یکی از کشورهای زیباست که بيش از ۱۰% كل مساحتی که میان درياي بالتيك و كوه هاي اورال قرار دارد را پوشانده است. اگر از لحاظ مساحتی بخواهیم مطرح کنیم، این کشور دو برابر کشور کاناداست و به دلیل داشتن منابع زیاد، به یکی از مناطق ثروتمند در اروپا تبدیل شده است. اقتصاد رو به رشد و بازار کار پررونق کشور روسیه باعث شده تا سرمایه گذاران زیادی توجه سان به این منطقه جلب شود و شروع به سرمایه گذاری در این منطقه کنند.یکی از روش های سرمایه گذاری که به شما کمک می کند به روسیه مهاجرت کنید، خرید ملک در روسیه است. شاید خرید ملک در روسیه باعث نشود که شما اقامت دائم این کشور را به دست آورید اما می تواند در این راه به شما کمک کند. 

می توانید خرید ملک در روسیه را از طریق سایت های اینترنتی انجام دهید اما امکان کلاهبرداری زیاد است و در این راه شخصی که می تواند به شما کمک کند، یک وکیل قانونی یا یک شخص آگاه است.

salehome

خرید ملک در روسیه

چند سال است که بازار خرید ملک در روسیه با تغییرات زیادی روبرو شده است و خرید ملک در آن با شرایط خاصی امکان پذیر است که به صورت کلی شامل سه بخش تقسی می شوند.بخش اول خانه های لوکس آپارتمانی هستند که بسته به مکانی که در آن واقع شده اند، قیمت بالایی دارند. بخش دوم آپارتمان های لوکسی هستند که در مناطق لوکس هم قرار گرفته اند و اگر بتوانید این خانه ها را بخرید، یک سرمایه گذاری کلان انجام داده اید. بخش سوم هم خانه هایی هستند که یک واحد معمولی اند و در منطقه ای متوسط واقع شده اند.اگر وضعیت ملک در روسیه را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم، به این نتیجه می رسیم که خرید ملک در روسیه تنها برای کسانی اتفاق میفتد که واقعا قصد سکونت در آن ملک را دارند و همین موضوع باعث شده تا وام خرید ملک در روسیه به ۱۱ تا ۱۲ درصد در سال کاهش پیدا کند. همین عامل خوبی برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در روسیه است.اگر پس از خرید ملک در روسیه در فاصله کمتر از سه سال قصد واگذاری آن را داشتید، باید مالیات بر درآمد سرمایه حدود ۳۰ درصد از کل مبلغ فروش را پرداخت کنید.ممکن است خرید ملک در روسیه منجر به اخذ اقامت دائم شما نشود، اما راه دریافت آن را هموارتر می کند.

یکی از روش های سرمایه گذاری که به شما کمک می کند به روسیه مهاجرت کنید، خرید ملک در روسیه است. شاید خرید ملک در روسیه باعث نشود که شما اقامت دائم این کشور را به دست آورید اما می تواند در این راه به شما کمک کند. می توانید خرید ملک در روسیه را از طریق سایت های اینترنتی انجام دهید اما امکان کلاهبرداری زیاد است.

انواع آپارتمان ها در روسیه

یک نوع از آپارتمان هایی که در روسیه می توانید پیدا کنید، آپارتمان های لوکس هستند که به مجتمع های نخبه معروفند. در واقع خانه هایی هستند که از استاندارد بالایی برخوردارند و سبک غربی در ساخت آن ها استفاده شده است. در ساخت این نوع خانه از مصالح عالی و طراحی مدرن استفاده شده است. این خانه معمولا با نام خانه های راحت و comfortable هم شناخته می شوند. نوساز هستند و خانه های انحصاری و متعلق به یک شخص هستند.

نوع دیگر از آپارتمان ها، آپارتمان هایی هستند که بالاتر از سطح متوسط هستند و بازسازی شده هستند.

نوع سوم آپارتمان هایی هستند که به آن ها آپارتمان های استاندارد می گویند و با این که کیفیت آن ها متوسط یا رو به پایین است، ولی قابل زندگی هستند و بسیار هم کاربرد دارند. بیشتر دانشچویان و افرادی که می خواهند هزینه کمتری بپردازند، از این نوع آپارتمان ها استفاده می کنند.

هزینه های زندگی در کشور روسیه

اگر قصد اقامت داشته باشید، با خرید ملک در روسیه ، هزینه های زندگی برای تان مهم می شود. هزینه زندگی نسبت به شهری که در آن زندگی می کنید، در حال تحصیل هستید یا خیر و حتی نوع رشته تان چیست، هزینه زندگی متفاوت خواهد بود. البته اگر دانشجو باشید، با ارائه کارت دانشجویی از برخی مزایا مثل سیستم حمل و نقل رایگان، اینترنت پر سرعت رایگان و… برخوردار می شوید. اما به طور کلی برای شخصی که در حال تحصیل نیست، ماهانه بین 300 تا 400 دلار هزینه خورد و خوراک و حمل و نقل خواهد شد. هزینه زندگی در مسکو از سایر شهرهای روسیه بیشتر است.

در مسکو به دلیل تعدد شغل، تعداد افراد بیکار کمتر است اما هزینه مسکن و اقامت هم بیشتر است. اگر هزینه مسکن در شهر مسکو را کنار بگذاریم، هزینه های زندگی در این شهر بسیار کم تر از غرب خواهد بود.

حقوق و دستمزد به صورت متوسط در کشور روسیه به ازای هر ماه ۴۹۰ دلار و سالیانه ۵۹۰۰ دلار است. این آمار مربوط به حقوق و دستمزد متوسط در کل کشور روسیه است. در شهرهایی مثل مسکو درآمد در حدود ۷۰ هزار روبل یا حدود ۱۱۰۰ دلار در ماه است.

اگر قصد اقامت داشته باشید، با خرید ملک در روسیه ، هزینه های زندگی برای تان مهم می شود. هزینه زندگی نسبت به شهری که در آن زندگی می کنید، در حال تحصیل هستید یا خیر و حتی نوع رشته تان چیست، هزینه زندگی متفاوت خواهد بود.

نکات مهم در خصوص خرید ملک در روسیه

پس از خرید ملک در روسیه باید محل اقامت شما یا نشانی ملکی که خریداری کرده اید، رجیستر شود. یعنی به ثبت در آید و این موضوع اهمیت زیادی دارد تا بعدا دچار مشکل نشوید. به دو روش شما می توانید ملکی که خریده اید را رجیستر کنید. اولین راه این است که به اداره پست مراجعه کنید(بهتر است با همان شخص روسی که بروید که ملک را از او خریده اید.) یا این که در روسیه به مراکزی به نام Мои Документы یا МФЦ. مراجعه کنید که این مراکز چیزی شبیه به پلیس +10 در ایران هستند و می توانند ملک شما را رجیستر کنند.

در صورتی که ملکی که خریده اید را در روسیه می خواهید اجاره دهید، سعی کنید به تاجیک ها و ازبک ها اجاره ندهید. چون معمولا به اسم دو نفر خانه را اجاره می کنند ولی برای کم کردن هزینه ها، تعدادشان بیش از دو نفر است.

حتما توجه کنید که خرید ملک در روسیه نمی تواند حتما به اقامت دائم این کشور منجر شود. حتما قبل از خرید ملک در این کشور شرایط را بررسی کنید و با یک فرد خبره در این زمینه مشور کنید. اگر هدف شما از خرید ملک در روسیه فقط گرفتن اقامت است، در نوع سرمایه گذاری تان تجدید نظر کنید.

در روسیه خرید زمین هم می تواند یک فرصت سرمایه گذاری خوب برای تان باشد چون ارزان تر از خرید ملک است و پس از خرید می توانید آن را به مسکونی یا تجاری یا هر نوع کاربری ای که دوست دارید، تغییر دهید.

می توانید گاهی در شرایط فروش ویژه املاک در روسیه، خانه هایی با قیمت بسیار پایین پیدا کنید. در این شرایط پیشنهاد ویژه و شرایط فروش کاملا مناسب است و می توانید با پرداخت هزینه ای کمتر، سرمایه گذاری پر سودتری داشته باشید. فروش ویژه خرید ملک در روسیه معمولا زمانی اتفاق میفتد که یک شخص قصد دارد ملک خود را فوری به فروش برساند تا با پول آن کسب و کار جدیدی به راه بیندازد.

بر اساس قانونی که دولت روسیه تصویب کرده است، خارجی ها این امکان را دارا هستند که نسبت به خرید ملک، آپارتمان، خانه ویلایی، زمین غیر کشاورزی، کارخانه و هر ملک دیگری که خریده اند، به نام خود سند تنظیم کنند. 

اتباع خارجی امکان خرید ملک در برخی مناطق خصوصا مناطق کشاورزی و مرزی را ندارند. البته این موضوع برای اتباع روس هم به همین شکل است و فقط اجاره بلند مدت داده می شود.

می توانید گاهی در شرایط فروش ویژه املاک در روسیه، خانه هایی با قیمت بسیار پایین پیدا کنید. در این شرایط پیشنهاد ویژه و شرایط فروش کاملا مناسب است و می توانید با پرداخت هزینه ای کمتر، سرمایه گذاری پر سودتری داشته باشید. فروش ویژه خرید ملک در روسیه معمولا زمانی اتفاق میفتد که یک شخص قصد دارد ملک خود را فوری به فروش برساند تا با پول آن کسب و کار جدیدی به راه بیندازد.

گاهی اوقات ممکن است شاهد یکی از بهترین املاک در روسیه با قیمتی بسیار ارزان در آگهی ها باشید. این آگهی ها در ۹۹ درصد مواقع کلاهبرداری هستند و معمولا مبلغی را از شما به عنوان ودیعه دریافت می کنند. گول کلاهبرداران را نخورید و قبل از پرداخت هر نوع پولی از ملک و ثبتی بودن آن، اطمینان حاصل کنید .

اگر می خواهید ملکی که خریده اید را اجاره دهید، بدانید که در روسیه چیزی به عنوان مبلغ پیش پرداخت وجود ندارد و فقط اجاره دو‌ماه اول یک جا و در همان ابتدا گرفته می شود.

علاقه به خرید ملک بین شهروندان روسیه در خارج از شهر بسیار زیاد است. چون دوست دارند آخر هفته را دور از شهر باشند. به علاوه قیمت ملک در روسیه در خارج از شهر هم کمتر است و از آب و هوای خوبی هم برخوردار است. به همین دلیل املاکی که در خارج از شهر واقع شده اند، می توانند فرصت خوبی برای سرمایه گذاری باشند.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در روسیه

 • مدارک مالک به صورت کامل باید وجود داشته باشد(پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی با ترجمه رسمی آن ها)
 • سند ملک مورد نظر و اطلاعات مهم درباره ملک (این اطلاعات شامل مکان دقیق ملک، آدرس و مختصات زمین می شود)
 • لازم است عوارض شهرداری برای خرید ملک در روسیه پرداخت شود.
 • دو قطعه عکس ۳ در ۴ که لازم است از دو طرف معامله باشد.
 • شاهد: برای خرید ملک در روسیه بای شاهد داشته باشید.
 • در صورتی که به زبان روسی آشنا نیستید، مترجم داشته باشید.
 • وکیل طرفین باید حضور داشته باشد و وکالت نامه هم به صورت اصل و کپی ارائه شود و حتما این مدارک مورد تایید وزارت خارجه باشد.

خرید ملک تجاری در روسیه

خرید ملک تجاری در بسیاری از کشورها کاری سخت و دشوار است. در حالی که در روسیه اینطور نیست و به راحتی می توانید ملک تجاری مورد نظر خود را با قیمت مناسب بخرید. برای مثال می توانید یک کلینیک پزشکی در روسیه بخرید یا یک رستوران بخرید. یا در یک مرکز خرید می توانید یک واحد تجاری بخرید و محصوا خود را به صورت مستقیم عرضه کنید.

اگر بودجه کافی برای خرید ملک در روسیه دارید، یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری این است که در روسیه املاک تجاری بخرید. یا ملک را خرید و آن را تغییر کاربری بدهید.

در روسیه املاک تجاری بیشتر از املاک مسکونی قابل اجاره دادن هستند و اگر شما موفق به خرید ملک تجاری در روسیه شوید، می توانید یک درآمد ثابت و تضمین شده داشته باشید.

خرید ملک تجاری در بسیاری از کشورها کاری سخت و دشوار است. در حالی که در روسیه اینطور نیست و به راحتی می توانید ملک تجاری مورد نظر خود را با قیمت مناسب بخرید. برای مثال می توانید یک کلینیک پزشکی در روسیه بخرید یا یک رستوران بخرید.

خرید ملک ارزان در روسیه

کشورهایی هستند که وقتی شما در آن ملک می خرید، به صورت کامل مالک آن نخواهید بود. ترکیه و امارات و بسیاری از کشورهای دیگر شامل این قانون می شوند. اما در روسیه شما بدون هیچ دغدغه ای و هیچ محدودیتی، مالک ملکی هستید که خریده اید. ملک خریداری شده توسط شما، به صورت ۱۰۰٪ و مادام العمر متعلق به شماست. مالیاتی که در روسیه بر روی املاک تعلق می گیرد، بسیار کم و حتی پایین تر از ایران است. برخلافی چیزی که همه فکر می کنند، آب و هوای روسیه همیشه سرد نیست و در تابستان گاهی به 35 درجه هم می رسد. قیمت ملک در روسیه طی سال های اخیر کاهش چشم گیری داشته است و شما می توانید با خرید ملک در روسیه به یک سرمایه گذاری پر سود دست پیدا کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

آیین نامه خرید ملک در روسیه

بر اساس قوانینی که دولت روسیه منتشر کرده است، شهروندان خارجی مجاز به خرید ملک در روسیه هستند اما ممکن است در برخی موارد، محدودیت قانونی وجود داشته باشد. برای این که شخصی بتواند در روسیه ملک بخرد، باید اجازه اقامت در این کشور را داشته باشد. یکی از شرایطی که شهروندان خارجی باید رعایت کنند، این است که شهروندان خارجی حق ندارند ملکی را که در نقاط مرزی واقع شده است، بخرند. محدودیت هایی هم برای خرید زمین کشاورزی توسط افراد خارجی وجود دارد. اگر صرفا برای مهاجرت، قصد خرید ملک در روسیه را دارید، حتما قبل از خرید با یک فرد متخصص مشورت کنید. در غیر این صورت ممکن است سرمایه خود را به صورت کامل از دست بدهید.

کشورهایی هستند که وقتی شما در آن ملک می خرید، به صورت کامل مالک آن نخواهید بود. ترکیه و امارات و بسیاری از کشورهای دیگر شامل این قانون می شوند. اما در روسیه شما بدون هیچ دغدغه ای و هیچ محدودیتی، مالک ملکی هستید که خریده اید.

هزینه خرید ملک در روسیه

یکی از مواردی که در هنگام خرید ملک در روسیه باید به آن توجه کنید، هزینه آن است. حداقل ارزش املاک در روسیه حدود 15 میلیون روبل است که در حال حاضر، 15 میلیون روبل حدودا معادل 200 هزار یورو می باشد. علاوه بر هزینه خود ملک باید هزینه های دیگری هم بپردازید که شامل موارد زیر هستند:

 • هزینه ثبت نام ملک
 • مالیات بر ارزش افزوده
 • هزینه ثبت اسناد به صورت رسمی
 • هزینه مربوط به آژانس املاک (در صورتی که ملک خریداری شده توسط املاک بوده است)

این هزینه های گفته شده در حدود 15 هزار روبل هستند که البته می توانند در شرایط و زمان های مختلف متفاوت باشند.

وام خرید ملک در روسیه

اگر شما یک فرد خارجی هستید و قصد خرید ملک در روسیه را دارید، می توانید از بانک های روسیه وام بگیرید. یکی از راه های گرفتن وام در روسیه این است که ثابت کنید شما از ثبات مالی برخوردارید. مثلا درآمد ثابتی در روسیه دارید.

کارهای لازم برای خرید ملک در روسیه

برای خرید ملک در روسیه لازم است برخی کارها انجام شود که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

 • داشتن گذرنامه در کشور روسیه: افراد غیر روس باید ترجمه پاسپورت خود را داشته باشند و در هنگام خرید ملک ارائه کنند.
 • در صورتی که در روسیه حضور ندارید، باید وکالت بدهید تا نماینده شما در روسیه حاضر شود و کارهای خرید ملک را انجام دهد.
 • لازم است قرارداد فروش و پذیرش انتقال تنظیم شود.
 • سند پرداخت که تأییدیه پرداخت بر عهده دولت است.
 • سند فهرست افرادی که حق دارند در این ملک زندگی کنند.
 • اگر فروشنده جزئی باشد، سرپرست باید امضا کند، و مجوز از مقامات رسمی دولتی مورد نیاز است.

اگر شما یک فرد خارجی هستید و قصد خرید ملک در روسیه را دارید، می توانید از بانک های روسیه وام بگیرید. یکی از راه های گرفتن وام در روسیه این است که ثابت کنید شما از ثبات مالی برخوردارید. مثلا درآمد ثابتی در روسیه دارید.

بندهای قانونی موجود در قرارداد خرید ملک

 • مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک در سال های اخیر تنها در صورتی برای اشخاص متقاضی ممکن خواهد شد که یک سند قانونی داشته باشند. وقتی افراد یک ملک در روسیه می خرند، باید به تمام بندهایی که در قرارداد آمده است، احترام بگذارند. در این قسمت می خواهیم مهم ترین فاکتورهایی که در قرارداد مالکیت آمده است را مطرح کنیم تا پس از خرید ملک در روسیه دچار مشکل نشوید.
 • اطلاعات کامل در رابطه با ملک ( این اطلاعات باید شامل آدرس دقیق، متراژ و… باشد)
 • برای انجام انتقال باید هزینه ای پرداخت شود که لازم است به صورت کامل پرداخت شود.
 • لازم است اطلاعات کامل در رابطه با خریدار و فروشنده ذکر شود.
 • قوانین و توافقات انجام شده میان دو طرف در ارتباط با نحوه پرداخت قیمت ملک باید ذکر شود.
 • برای انتقال سند و تحویل ملک به مالک یا مالکان جدید باید پروسه ای در نظر گرفته شود.
 • در صورتی که ملک خریداری شده مسکونی است، باید اطلاعات کامل در مورد تمام افرادی که قرار است در آن ملک ساکن شوند، مطرح شوند. همچنین هرگونه توافق دیگری که میان طرفین صورت گرفته باشد، باید در قرارداد ذکر شود.

مزایای خرید ملک در روسیه

از سال 2015 دولت روسیه تصمیم گرفته است تا به هر شهروند روس ده هکتار زمین کشاورزی به صورت رایگان هدیه بدهد و تنها شرط آن این است که هر شهروند باید 4 سال روی این ملک سرمایه گذاری یا کار کند و همین موضوع باعث متعادل شدن قیمت ملک در روسیه شد.

شما با مبلغی حدود 500 میلیون تومان می توانید در بهترین مناطق فدراسیون روسیه، بهترین املاک را بخرید و از زندگی در کشوری کاملا آزاد، خوش آب و هوا، زیبا و با کیفیت زندگی بالا لذت ببرید.

دولت روسیه برای جذب سرمایه گذاران خارجی قوانینی وضع کرده است که حتی در مواردی به یک سرمایه گذار خارجی هم زمین رایگان یا زمینی با مالیات صفر درصد تعلق می گیرد.

به تازگی دولت روسیه تمهیداتی را برای سرمایه گذاران خارجی اندیشیده است که فرصت مناسبی برای رشد و پیشرفت فراهم آورده است.

شاید برای تان عجیب باشد اما در خوش آب و هواترین مناطق روسیه، می توانید املاکی را پیدا کنید که با قیمتی ارزان تر از ایران و لوکس تر هستند.

میزان مالیاتی که از طریق خرید ملک در روسیه دریافت می شود، بسیار پایین بوده و در برخی موارد حتی از ایران هم کمتر است.

شما با مبلغی حدود 500 میلیون تومان می توانید در بهترین مناطق فدراسیون روسیه، بهترین املاک را بخرید و از زندگی در کشوری کاملا آزاد، خوش آب و هوا، زیبا و با کیفیت زندگی بالا لذت ببرید.

شما می توانید از طریق خرید ملک در روسیه به اقامت در روسیه هم تحت شرایطی دست پیدا کنید و این یعنی توانسته اید به یکی از با اعتبارترین پاسپورت های جهان دسترسی داشته باشید.
می توانید با خرید ملک در روسیه ، کسب درآمد کنید و می توانید آن را بدون هیچ مشکلی اجاره دهید.

روسیه یک کشور توسعه یافته است و قطعا خرید ملک در روسیه باعث می شود شما در پنجمین اقتصاد بزرگ جهان سرمایه گذاری کنید و قطعا خرید ملک در روسیه یک سرمایه گذاری پر سود برای تان خواهد بود.

روسیه یکی از امن ترین کشورهای دنیاست و با خرید ملک در روسیه می توانید خیال تان را راحت کنید که در یک کشور امن سرمایه گذاری کرده اید.

بعد از خرید ملک در روسیه و ثبت آن و رعایت قوانین و شرایط لازم، شما بعد از گذشت سه سال اقامت می توانید برای تابعیت روسیه درخواست دهید. البته ذکر این نکته ضروری است که اشخاصی می توانند درخواست تابعیت بدهند که از تمکن مالی کافی برخوردار باشند.

روسیه یک کشور توسعه یافته است و قطعا خرید ملک در روسیه باعث می شود شما در پنجمین اقتصاد بزرگ جهان سرمایه گذاری کنید و قطعا خرید ملک در روسیه یک سرمایه گذاری پر سود برای تان خواهد بود.

خرید ملک در روسیه یکی از راه های مهاجرت به حساب می آید. زمانی که همه به دنبال مهاجرت به کشورهای اروپایی هستند، روسیه یکی از بهترین گزینه هاست. چون هزینه های کمتری را باید نسبت به یک کشور اروپایی بپردازید.

پس از جام جهانی روسیه، سرمایه گذاران خارجی زیادی تصمیم گرفتند تا در شهرهای مختلف روسیه ملک بخرند و سرمایه گذاری کنند.
می توانید ملکی را در شهر رویایی سنت پترزبورگ یا مسکو خریداری کرده اید، به صورت روزانه یا سالانه اجاره دهید و کسب درآمد ارزی کنید. مسلما خرید ملک و سرمایه گذاری در روسیه یک سرمایه گذاری سود آور است.

مهاجرت  به  روسیه  از طریق خرید ملک

در سال 2018 بود که به یک باره خرید ملک در روسیه با افزایش چشمگیری مواجه شد و تقاضاها برای مهاجرت از طریق خرید ملک در روسیه توسط ایرانیان بالا رفت و افراد زیادی تصمیم گرفتند از این طریق به روسیه مهاجرت کنند. دولت روسیه برای دادن اقامت به افرادی که به این کشور مهاجرت کرده اند، کمی سخت گیری می کند اما در ادامه عمده ترین راه های دریافت ویزای سرمایه گذاری و به دنبال آن دریافت شهروندی روسیه را مطرح کرده ایم که می تواند به شما کمک کند تابعیت روسیه را دریافت کنید.

مورد اول این اس که شما مبلغ 7.5 میلیون روبل در روسیه و در یک صندوق ملی مالی سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری به صورت قرض الحسنه بوده و به هیچ عنوان قابل استرداد نیست.یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری این است که حداقل 15 میلیون روبل روسیه در یک پروژه تجاری در این کشور هزیه کنید.در کشور روسیه مشغول تجارت شوید و کسب و کار شما یک کار تولیدی باشد که در آن حداقل 10 میلیون روبل در آمد داشته باشید و این فعالیت باید سه سال متوالی به طول بینجامد.و آخرین مورد هم سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در روسیه است که حداقل باید 15 میلیون روبل در این کشور و در این زمینه سرمایه گذاری کنید.این قوانین جدید مهاجرتی برای سرمایه گذاران در کشور روسیه از سال 2015 اعمال شده است. بر این اساس سرمایه داران می توانند تنها پس از سه سال، اقامت و تابعیت کشور روسیه را بدست آورند.

در سال 2018 بود که به یک باره خرید ملک در روسیه با افزایش چشمگیری مواجه شد و تقاضاها برای مهاجرت از طریق خرید ملک در روسیه توسط ایرانیان بالا رفت و افراد زیادی تصمیم گرفتند از این طریق به روسیه مهاجرت کنند. دولت روسیه برای دادن اقامت به افرادی که به این کشور مهاجرت کرده اند، کمی سخت گیری می کند. اما می توانید با 15 میلیون روبل یک ملک در روسیه بخرید و قدم محکمی برای دریافت تابعیت روسیه بردارید.

قیمت اجاره و خرید ملک در روسیه

شما چه در روسیه ملک بخرید و چه بعد از خرید ملک تان بخواهید آن را اجاره دهید، لازم است قیمت آن را داشته باشید.

اگر بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر را اجاره دهید، ۳۳٫۸۱۲٫۴۸۲ ریال باید به ازای هر ماه دریافت کنید.

اگر بخواهید یک آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر در روسیه اجاره دهید، ۹٫۶۳۵٫۴۳۸ریال باید به ازای هر ماه دریافت کنید.

اگر بخواهید یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر در روسیه اجاره دهید،  ۶۸٫۹۱۳٫۵۰۴ریال باید به ازای هر ماه دریافت کنید.

اگر بخواهید یک آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر را اجاره دهید، ۳۴٫۷۱۸٫۸۲۳ریال به ازای هر ماه دریافت کنید.

قیمت هر فوت مربع برای برای خرید یک آپارتمان در مرکز شهر ۱۷٫۳۸۷٫۶۲۶ریال است.

قیمت هر فوت مربع برای برای خرید یک آپارتمان در خارج از مرکز شهر ۷٫۸۷۰٫۸۹۲ریال است.

اگر خواستید ملکی که خریده اید را اجاره دهید، حتما توجه کنید که اجاره نامه باید به صورت کتبی باشد و طرفین باید آن را امضا کرده باشند. این قرارداد باید به زبان روسی و به زبان مادری خود باشد و از نظر قانونی قابل اجرا باشد. دوره اجاره نامه لزوما نباید در قرارداد مشخص شده باشد و در این صورت قرارداد به مدت نامحدود محسوب می شود و این قابلیت وجود دارد که توسط مستاجر یا صاحب خانه از سه ماه قبل به اطلاع برسد و لغو شود.

در یک قرارداد با یک دوره ثابت، مستاجر می تواند در هر زمان به شرطی که از 1 تا 3 ماه قبل به اطلاع برساند، به قرارداد خاتمه دهد.

صاحب خانه می تواند قرارداد را به موقع خاتمه دهد مگر آن که مستاجر قرارداد را نقض کند. (یعنی اگر مستاجر نتواند 6 ماه هزینه اجاره را پرداخت کند)

 در دادگاه، یک مستاجر می تواند تا یک سال برای اصلاح مواردی که باعث لغو قرارداد شده است، تلاش کند و آن ها را برطرف کند.

قرارداد اجاره برای 1 سال یا بیشتر از آن باید در اداره ثبت نام، ثبت شود. این یک روش طولانی است که نیاز به همکاری صاحب خانه و مستاجر دارد.

اگر خواستید ملکی که خریده اید را اجاره دهید، حتما توجه کنید که اجاره نامه باید به صورت کتبی باشد و طرفین باید آن را امضا کرده باشند. این قرارداد باید به زبان روسی و به زبان مادری خود باشد و از نظر قانونی قابل اجرا باشد.

زمانی که شما به روسیه سفر می کنید، باید محل اقامت خود را برای دولت روسیه مشخص کنید. حتی اگر شما در هتل یا هاستل هم اقامت دارید، باید این کار را انجام دهید و اپراتور هتل این کار را برای شما انجام می دهد. اما زمانی که یک آپارتمان را اجاره داده اید، شما به عنوان صاحب خانه باید این کار را برای مستاجر خود انجام دهید. مشخص کردن محل اقامت در روسیه “رگستراتسیا” نام دارد.

سوالات مهم در خصوص قوانین اقامت با خرید ملک روسیه

آیا با خرید ملک در روسیه می توانم حتما اقامت دائم این کشور را اخذ خواهم کرد؟ خیر. شما وقتی ملکی را می خرید، باید آن را به ثبت درآورید. 

 

چقدر هزینه برای خرید ملک در روسیه نیاز دارم؟ شما با هر بودجه ای می توانید اقدام به خرید ملک در شهرهای روسیه کنید و تنها محلی که انتخاب می کنید، نوع ملک و متراژ آن در روسیه تعیین کننده است.