راهنمای کامل سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید بیزینس 

همه تصور می کنند که وقتی می خواهند یک بیزینس راه بیندازند، حتما باید از ابتدای کار به فکر راه اندازی آن باشند اما همیشه اینطور نیست. شما می توانید با خرید یک بیزینس چندین مرحله جلوتر باشید و آن را با فکر و ایده خود مدیریت کنید. لازم نیست برای این که یک شرکت داشته باشید تمام مراحل ثبت برند، تجهیز کردن، تبلیغات و استخدام نیرو را انجام دهید. راهی وجود دارد که شما می توانید برخی از این مراحل را نادیده بگیرید و پس از آن به موفقیت برسید. خرید بیزینس در ترکیه یکی از راه های رایج برای اقامت در ترکیه و سرمایه گذاری در آن است که در سال های اخیر رواج زیادی داشته است.

کشور ترکیه می تواند پلی میان آسیا و اروپا باشد و در شرایطی که خیلی از افراد در ایران به دنبال رهایی از تحریم ها و ارتباط با کسب و کارهای جهانی هستند، این کشور می تواند راه موفقیت را هموار کند. ترکیه با داشتن اقتصاد خوب به یکی از مقاصد سرمایه گذاری تبدیل شده است که هرساله افراد مختلفی با ملیت های مختلف به ترکیه مهاجرت می کنند تا بتوانند کسب و کار خود را راه بیندازند و از این راه موفق به اخذ اقامت دائم در ترکیه شوند.

با خرید بیزینس در ترکیه شما می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید و برای این کار یا می توانید یک بیزینس فعال را در ترکیه بخرید یا می توانید فرانچایز در ترکیه دریافت کنید.

دو راه برای این که نوعی دیگر از سرمایه گذاری در ترکیه را تجربه کنید وجود دارد. یک روش آن خرید یک بیزینس راه اندازی شده در ترکیه و ادامه دادن آن است و دومین روش آن خرید و کسب فرنچایز و نمایندگی در ترکیه از برندهای معروف است.

انتخاب و ارزش گذاری برای یک کسب و کار آماده و قیمت گذاری برای یک بیزینس فعال و انتخاب یک کشور مناسب برای بیزینس یکی از مهم ترین مباحثی است که سرمایه گذاران با آن روبرو هستند و تمام تلاش شان را می کنند تا بهترین راه انتخاب کنند. این که یک بیزینس خارجی در ترکیه به موفقیت برسد، بستگی به نوع بیزینس دارد و معمولا هزینه زیادی هم در بردارد. شاید دو سال زمان ببرد تا یک بیزینس خارجی که فعالیت مداوم دارد، به موفقیت برسد و همه این ها در حالی است که تمام نکات مربوط به ثبت شرکت در ترکیه را رعایت کرده باشد.

با خرید بیزینس در ترکیه شما می توانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید و برای این کار یا می توانید یک بیزینس فعال را در ترکیه بخرید یا می توانید فرانچایز در ترکیه دریافت کنید.

خرید بیزینس در ترکیه به چه معناست؟

یعنی فرد دیگری قبلا کارهایی مثل ثبت برند و تجهیز کردن و… را انجام داده است ولی دیگر علاقه ای ندارد تا فعالیت در شرکت ثبت شده اش را ادامه دهد. مهم است که قبل از خرید هر بیزینسی تحقیق کنید که چرا شخص فروشنده علاقه ندارد بیزینس خود را ادامه دهد. صرفا ارزان بودن خرید بیزینس در ترکیه را ملاک قرار ندهید چون ممکن است وارد کسب و کاری شوید که ادامه آن شما را با شکست مواجه کند. حتما قبل از خرید بیزینس در ترکیه پتانسیل کار را بررسی کنید و در صورتی که آینده ای برای آن می بینید، آن را بخرید. شرایط خرید بیزینس را هم در نظر بگیرید تا ضرر نکنید. انتخاب بیزینسی که می خواهید بخرید، مهم ترین عامل است. چون شما باید بیزینسی بخرید که تا حدی پیش رفته است و دردسرهای کمتری دارد. خرید هر بیزینسی منجر به سوددهی نخواهد شد و بسته به شرایطی که دارید و هدفی که از سرمایه گذاری دارید، نوع بیزینسی که می خواهید بخرید متفاوت خواهد بود.

خرید بیزینس در ترکیه می توانید خرید یک رستوران یا خرید یک آرایشگاه، خرید یک کافی شاپ یا هر بیزینس دیگری باشد که قبل از خرید آن حتما باید تخصص خود را هم در نظر بگیرید.

مهم است که قبل از خرید هر بیزینسی تحقیق کنید که چرا شخص فروشنده علاقه ندارد بیزینس خود را ادامه دهد. صرفا ارزان بودن خرید بیزینس در ترکیه را ملاک قرار ندهید چون ممکن است وارد کسب و کاری شوید که ادامه آن شما را با شکست مواجه کند.

دلایل رشد خرید بیزینس در ترکیه

چه عواملی باعث شدند تا خرید بیزینس در ترکیه رواج پیدا کند و به یکی از مهم ترین انواع سرمایه گذاری در ترکیه تبدیل شود؟

 • افزایش تعداد سرمایه گذاران خارجی و علاقه به صرف هزینه کمتر
 • افزایش شهرنشینی
 • تبدیل شدن خرید بیزینس در ترکیه به یکی از راه های مهاجرت
 • سیاست حمایتی دولت ترکیه از سرمایه گذاران خارجی
 • افزایش تعداد برندهای خارجی در این کشور

خرید فرانچایز در ترکیه به چه معناست؟

فرانچایز یک کلمه فرانسوی است که ترجمه لغوی آن به معنای صداقت و آزادی است اما در کسب و کار معنای دیگری دارد. خرید فرانچایز یعنی شما یک نمایندگی از یک برند معتبر بگیرید یا امتیاز آن را اجاره کنید. این مدل از کسب و کار نوع جدیدی است که مزایا و معایب مختص به خود را دارد. هزینه خرید همچین بیزینس هایی در ترکیه بالاتر است اما از طریق خرید فرانچایز در ترکیه به امتیازاتی دست پیدا خواهید کرد که کاملا متفاوت از سایر بیزینس هاست و البته رسیدن به سوددهی هم در این بیزینس ها بیشتر است و سریع تر به دست می آید. اگر شما بتوانید در ترکیه فرانچایز دریافت کنید، یعنی به سراغ بیزینس فعال و معتبری رفته اید که همزمان در همه جای ترکیه برای شما تبلیغات می کند. فرقی نمی کند شما در کدام شهر باشید، مشتری تبلیغات را می بیند و مشتری شما می شود.

خرید فرانچایز یعنی شما یک نمایندگی از یک برند معتبر بگیرید یا امتیاز آن را اجاره کنید. این مدل از کسب و کار نوع جدیدی است که مزایا و معایب مختص به خود را دارد.

برای این که فرانچایز بخرید، بهتر است به دنبال نمایندگی یکی از برندهای مطرح و معروف در این کشور باشید. گرفتن نمایندگی از برندهای مطرح سرمایه اولیه زیادی می خواهد اما هزینه هایی که در ادامه کار خواهید پرداخت، بسیار کمتر است. دریافت فرانچایز در ترکیه به این معناست که بیزینس شما شامل حمایت و آموزش توسط مدیران اصلی برند خواهد بود. آن ها حتی به شما کمک خواهند کرد که نیرو استخدام کنید و آموزش نیروها هم به عهده این فرنچایز در ترکیه خواهد بود. برای دریافت مواد اولیه هم توسط همان فرانچایز در ترکیه راهنمایی خواهید شد.

از تمام مواردی که در بالا گفته شد به یک نتیجه می رسیم و آن این است که با خرید فرانچایز در ترکیه شما تنها یک بیزینس خریداری نمی کنید بلکه یک تیم در اختیار شما قرار می گیرد که هم فعال هستند و هم قدرت خوبی دارند و نیازی به تحقیق و هزینه برای استخدام نیرو و حتی آموزش به آن ها ندارید. با خرید فرانچایز در ترکیه شما به بیزینسی دست پیدا می کنید که راه رشد آن مشخص است و تمام تلاش شان را می کنند تا شما به موفقیت برسید چون شکست شما، شکست آن ها محسوب می شود. دریافت فرانچایز در ترکیه تنوع بالایی دارد و شما در زمینه های مختلف می توانید فرانچایز دریافت کنید. از جمله فرانچایز های موجود در ترکیه میتوان به فرانچایز آرایشی، فرانچایز غذایی، فرانچایز شیرینی پزی و موارد دیگر اشاره کرد. شما باید برای راه اندازی هر نوع فرانچزی در ترکیه و همچنین استخدام نیروی متخصص، هزینه هایی را در نظر داشته باشید که این هزینه ها بر اساس برندی که انتخاب کرده اید، متفاوت خواهد بود.

با خرید فرانچایز در ترکیه شما تنها یک بیزینس خریداری نمی کنید بلکه یک تیم در اختیار شما قرار می گیرد که هم فعال هستند و هم قدرت خوبی دارند و نیازی به تحقیق و هزینه برای استخدام نیرو و حتی آموزش به آن ها ندارید.

حوزه های اخذ نمایندگی در کشور ترکیه

سالانه 25 میلیارد دلار از طریق خرید فرانچایز در ترکیه به اقتصاد این کشور وارد می شود که از میان 800 برندی که در این کشور وجود دارد، 200 برند خارجی و 600 برند ترکیه ای هستند. شما از میان این 800 برند می توانید برای اخذ نمایندگی اقدام کنید. خرید فرانچایز در ترکیه به چند بخش تقسیم می شود که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

 • خرید فرانچایز در بخش رستوران ترکیه
 • خرید فرانچایز در بخش کافی شاپ ترکیه
 • خرید فرانچایز در بخش سلامت و درمان ترکیه
 • خرید فرانچایز در بخش آموزش ترکیه
 • خرید فرانچایز در بخش کسب و کارهای کوچک ترکیه
 • خرید فرانچایز در بخش سرگرمی و تفریح ترکیه

خرید فرانچایز غذایی در ترکیه

یکی از مواردی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، خرید فرانچایز غذایی در ترکیه است و دلیل آن هم روی آوردن مردم به برندهای غذایی است. معمولا هم غذاهایی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند که یا در ترکیه وجود ندارند یا قبلا تست نشده اند. از همین رو خرید فرانچایز غذایی در ترکیه به عنوان یکی از بهترین نوع های خرید بیزینس در ترکیه است که با داشتن کمی نوآوری و اعتبار برند، می توانید به موفقیت برسید. برای مثال یکی از فرانچایزهایی که می توانید دریافت کنید، خرید فرانچایز مک دونالد در ترکیه است که بزرگ ترین زنجیره غذایی فست فود را در دنیا دارد. روند پیشرفت در همچین بیزینسی کاملا مشخص است و شما خیلی سریع به سوددهی خواهید رسید. البته قابل ذکر است که برای گرفتن نمایندگی مک دونالد نیاز به هزینه بالایی هم دارید.

یکی از مواردی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، خرید فرانچایز غذایی در ترکیه است و دلیل آن هم روی آوردن مردم به برندهای غذایی است. معمولا هم غذاهایی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند که یا در ترکیه وجود ندارند یا قبلا تست نشده اند.

خرید فرانچایز رایگان در ترکیه ممکن است؟

شرکت هایی هستند که به شما فرانچایز رایگان می دهند و این به معنای این است که این شرکت ها تازه تاسیس هستند یا کمتر شناخته شده اند. این شرکت ها یا هزینه ای بسیار پایین برای اعطای نمایندگی دریافت می کنند یا کاملا رایگان هستند. با این که شما برای دریافت نمایندگی این شرکت ها هزینه ای بسیار پایین پرداخت می کنید، اما مسئولیت های زیادی برای شناساندن برند به مشتری و تبلیغات بر عهده خواهید داشت و در نهایت سود کمتری خواهید برد. این شرکت ها زمان طولانی تری را باید نسبت به برندهای معروف سپری کنند تا موفقیت شان تضمین شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

چه شرکت هایی فرانچایز رایگان اعطا می کنند؟

 • شرکت های تولید کننده عطر
 • شرکت های تولید کننده آب معدنی
 • شرکت های تولید کننده کارت های بازی
 • شرکت های تولید کننده محصولات غذایی مثل چیپس یا همبرگر
 • شرکت های تولید کننده کفش

خرید بیزینس در ترکیه در چه زمینه هایی به موفقیت می رسد؟

کسب و کارهای مختلفی در این کشور وجود دارد که شما از طریق آن می توانید اقدام به خرید بیزینس در ترکیه کنید و پس از گذشت مدت زمانی به موفقیت برسید. حوزه هایی که در ادامه به آن ها اشاره شده است، بخشی از کسب و کارهای مورد علاقه هستند که شما با خرید این بیزینس ها در ترکیه می توانید به سوددهی برسید:

 • شرکت هایی که در راستای تولید نمک فعالیت دارند.
 • افتتاح کردن آژانس های مسافرتی
 • فعالیت هایی که از آن ها تحت عنوان راهنمای تورگردی یاد می شود.
 • شغل هایی که در دسته شغل های خدماتی قرار می گیرند برای مثال نظافت و حمل و نقل و…
 • کشت و پرورش خشکبار خصوصا فندق
 • شرکت هایی که کارهای ساختمانی انجام می دهند.
 • فعالیت در زمینه تولید و بسته بندی مواد غذایی خصوصا غذاهای منجمد
 • فعالیت در صنعت پوشاک و هر چیزی که به پوشاک و نساجی ربط دارد.
 • سرمایه گذاری روی انواع سنگ ها مثل سنگ گرانیت، بازالت، اونیکس و…
 • شغل هایی که در زمینه بسته بندی مواد غذایی فعالیت می کنند.
 • شغل هایی که مربوط به خودرو و تعمیرات مربوط به آن هستند.
 • مشاور املاک و شغل های مربوط به این حوزه
 • راننده تاکسی هایی که به صورت اینترنتی در سطح شهرهای ترکیه مشغول به کار هستند.
 • پرستار حیوانات
 • شغل هایی که در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به کار هستند.
 • سالن های آرایشی و آرایشگاه ها
 • شغل هایی که مرتبط با صنعت پتروشیمی هستند.

به دلیل این که ترکیه به یکی از کشورهای تولید کننده در اروپا بدل شده است، در حوزه فلزات و قطعات اتومبیل یکی از کشورهای پیشرو است. علاوه بر آن در زمینه کشاورزی و محصولات خوراکی هم به خاطر آب و هوای مناسبی که دارد، پر رونق است. بازار تقاضای گسترده و نیروی جوان و تحصیل کرده زیاد و توان بالای بخش اقتصادی باعث شده تا ترکیه به هفتمین کشور جهان در تولید محصولات کشاورزی با کیفیت تبدیل شود. یکی دیگر از صنعت های پر طرفدار مشاور املاک است که از زمانی که تغییرات اقتصادی در ترکیه اتفاق افتاد و قیمت مسکن در این کشور کاهش پیدا کرد، سرمایه گذاران خارجی علاقه مند شدند تا به حوزه مشاور املاکی روی آورند. پس اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، می توانید خرید بیزینس در ترکیه را به عنوان راهی برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

خرید بیزینس فعال در ترکیه

اگر به دنبال این هستید که کسب و کاری مرتبط با تخصص خود پیدا کنید، وب سایت هایی هستند که گزینه هایی را برای خرید بیزینس در ترکیه به شما معرفی می کنند و شهر و سرمایه لازم را به شما اطلاع می دهند. برخی از این وب سایت های معتبر به شرح زیر هستند:

وب سایت های زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و با تبلیغات زیاد سعی در کلاهبرداری از شما دارند. بهتر است قبل از انجام هر گونه معامله ای در این زمینه، اعتبار سایت را بررسی کنید.

مزایای خرید بیزینس در ترکیه

همان طور که در بالا توضیح داده شد، خرید بیزینس و خرید فرانچایز در ترکیه مزایای خاصی دارد که به برترین مزایای خرید کسب و کار آماده و فرانچایزهای موجود در ادامه اشاره شده است:

 • جریان نقدی موجود
 • به دست آوردن بخشی از سهم بازار
 • داشتن پایگاه مشتریان مشخص
 • استفاده از مدل کسب و کار شکل گرفته
 • نام آشنا بودن کسب و کاری که دارید
 • فراهم بودن زیرساخت های مربوط به کسب و کاری که خریده اید
 • داشتن کارکنان آموزش دیده و فروشندگان کارآمد

در ادامه برخی از موارد بالا را به اختصار توضیح می دهیم تا فهم آن ها راحت تر باشد.

جریان نقدی موجود

بودجه و سرمایه اصلی ترین عنصر برای به راه انداختن یک کسب و کار است. برای بیزینس هایی که کوچک هستند، داشتن سرمایه اصلی ترین و حیاتی ترین قسمت آن است. اگر بخواهید تمام مراحل برای شروع یک کسب و کار را در نظر بگیرید، حداقل به دو سال زمان نیاز دارید تا بتوانید به سودآوری برسید و همه این ها در حالی است که شرکت و کسب و کار شما منجر به تعطیلی یا شکست نشود. برای خیلی از افراد بازه زمانی دو ساله زمان زیادی برای بازگشت سرمایه شان است و گاهی ممکن است حتی این بازه زمانی طولانی تر هم شود. یکی از بهترین راه هایی که میتوان در این زمینه انجام داد استفاده از جریان نقدی موجود است. یعنی شما یک کسب و کار آماده را بخرید و این یعنی آن کسب و کار در چند سال گذشته و حتی الان هم حساب کسب و کار در جریان بوده است و در جریان نقدینگی شرکت، شکستی به وجود نخواهد آمد. این موضوع باعث می شود تا با استفاده از جریان نقدی موجود، استرس کمتری نسبت به زمانی داشته باشید که یک کسب و کار جدید در این کشور به راه بیندازید.

جریان نقدی موجود یعنی شما یک کسب و کار آماده را بخرید و این یعنی آن کسب و کار در چند سال گذشته و حتی الان هم حساب کسب و کار در جریان بوده است و در جریان نقدینگی شرکت، شکستی به وجود نخواهد آمد.

به دست آوردن بخشی از سهم بازار و داشتن پایگاه مشتریان مشخص

یکی از مزایای خرید بیزینس در ترکیه این است که شما می توانید سهم بازاری را در دست بگیرید که قبلا وجود داشته است و نیازی نیست برای ثابت کردن شرکت تان، هزینه تبلیغات زیادی بپردازید. اگر دنبال خرید بیزینس در ترکیه هستید، حتما قدمت کسب و کار را بسنجید. این که کسب و کاری که خریده اید، سال های طولانی مشغول فعالیت باشد، به احتمال زیاد از فروش و سهم بازار خوبی برخوردار است و همین موضوع نشان می دهد که از پایگاه مشتریان مشخصی برخوردار است. قبل از خرید بیزینس در ترکیه یکی از راه هایی که می توانید متوجه شوید که با یک بیزینس فعال و صاحب قدرت طرف هستید یا یک بیزینس شکست خورده و در حال تعطیل، این است که ببینید حقوق کارمندانش به موقع پرداخت شده است یا خیر. همین موضوع به سادگی نشان می دهد که آن بیزینس مشتریان مخصوص به خود را دارد.

در حالی که وقتی یک کسب و کار جدید در ترکیه به راه می اندازید، باید بدون هیچ درآمد و بازگشت سرمایه ای تا مدتی که مشخص نیست چقدر هم طول بکشد، باید هزینه های زیادی را پرداخت کنید و در نهایت مشخص نیست که کسب و کار شما به موفقیت برسد یا خیر.

استفاده از مدل کسب و کار شکل گرفته

مشخص است که کسب و کاری که چندین سال مشغول به کار است و تثبیت شده است، از مدل کسب و کار منسجمی استفاده می کند. در حالی که اگر شما یک کسب و کار جدید یا یک استارت آپ داشته باشید، نیاز به تلاش زیادی دارید تا بر اساس فرضیه ها و ایده های جدید، بررسی کنید که کسب و کارتان به موفقیت می رسد یا خیر. این که شما از یک مدل کسب و کار شکل گرفته استفاده کنید، به این معناست که مشتریان مخصوص به خود را دارید و دلایل کافی دارید تا در دنیای کسب و کار بمانید و به سادگی از آن کنار نروید.

این موضوع در مورد خرید فرانچایز در ترکیه هم صدق می کند. یعنی وقتی شما به سراغ فرانچایزهای موفق می روید، در موقع به سراغ کسب و کاری رفته اید که بیش از هزار بار مدل کسب و کار و فرمول موفقیت شان را تست کرده اند و از این راه به نتیجه رسیده اند. برای مثال فست فود مک دونالد طی سال های طولانی و با شعبه در شهرهای مختلف جهان به یک مدل کسب و کار مخصوص به خودش رسیده است که هر روز به موفقیتش اضافه می کند. این مدل کسب و کار تست شده شامل شناسایی نوع مشتریان، نوع مواد اولیه، نحوه بسته بندی، نوع برخورد پرسنل، تنوع محصولات و… است.

مشخص است که کسب و کاری که چندین سال مشغول به کار است و تثبیت شده است، از مدل کسب و کار منسجمی استفاده می کند. در حالی که اگر شما یک کسب و کار جدید یا یک استارت آپ داشته باشید، نیاز به تلاش زیادی دارید تا بر اساس فرضیه ها و ایده های جدید، بررسی کنید که کسب و کارتان به موفقیت می رسد یا خیر.

وقتی شما دست به خرید فرانچایز در ترکیه می زنید، یعنی نه تنها یک مدل کسب و کار رونق یافته را خریده اید، بلکه از فرصت های موجود در بازار، حمایت توسط مدیران اصلی، داشتن لینک های متنوع برای ارتباط با سایر فروشندگان و… هم برخوردار هستید. این موضوع موفقیت کسب و کار شما را چندین برابر می کند. در واقع میتوان گفت وقتی مدل کسب و کار از پیش شکل گرفته داشته باشید، تعداد کارهایی که لازم است در مراحل اولیه انجام دهید، کمتر است و این موضوع باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می شود و راحت تر می توانید روی اهداف کسب و کارتان تمرکز کنید.

چرا یک مدل شکل گرفته شما را جلو می اندازد؟ فرض کنید کسب و کار جدیدی به راه انداخته اید و باید تمام تلاش تان را بکنید که کسب و کار خود را سر پا نگهدارید. این تلاش شامل تحمل فشارهای زیادی برای فروش بیشتر، به وجود آوردن جریان نقدی و حفظ آن، استخدام کارمندان و آموزش به آن ها، بررسی و تحقیق در مورد سایر رقبا، صرف هزینه های زیاد مربوط به تبلیغات و… می شود که در صورتی که با آگاهی کامل وارد این حوزه نشوید، می تواند باعث شکست کسب و کار شود و حتی گاها می تواند نابودی کامل سرمایه شما را در پی داشته باشد. اما خرید بیزینس موجود در ترکیه به راحتی می تواند باعث کاهش استرس شما شود و شما فرصت بیشتری خواهید داشت تا در حین این که کسب و کارتان فعال است، راه هایی برای گسترش آن در نظر بگیرید.

 نام آشنا بودن کسب و کاری که دارید

یکی دیگر از مزایای خرید بیزینس در ترکیه این است که شما نیازی ندارید مشتریان را متقاعد کنید که از برند شما خرید کنند. شما یک بیزینسی را خریده اید که امتحان خود را پس داده است و مشتریان مختص به خود را دارد و برای دیگران نام آشناست. مشتریان شما می توانند شما را به دیگران معرفی کنند و وسعت کسب و کارتان را بیشتر کنند.

فراهم بودن زیرساخت های مربوط به کسب و کاری که خریده اید 

مزیت دیگر خرید بیزینس در ترکیه این است که شما زیرساخت های کسب و کارتان فراهم است. برای یک کسب و کار جدید شما نیاز دارید تا وقت و هزینه زیادی صرف کنید تا تیم خود را تشکیل دهید و تجهیزات لازم برای کسب و کارتان را بخرید. حتی باید محلی را برای کسب و کارتان انتخاب کنید. ولی اگر از کسب و کار موجود کمک بگیرید، اولین ویژگی آن این است که محل شرکت مشخص است. اگر محل آن در یک مرکز خرید یا در یک منطقه پر رفت و آمد باشد، موفقیت شما در کسب و کار را دوچندان می کند.

در خرید بیزینس در ترکیه شما هزینه کمی برای تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز، اسباب و اثاثیه و حتی شبکه اینترنتی مورد نیاز خواهید پرداخت. شبکه های اجتماعی لازم هم ممکن است از قبل وجود داشته باشد و شما باید به رونق بیشتر آن کمک کنید.

داشتن کارکنان آموزش دیده و فروشندگان کارآمد

کارکنان آموزش دیده و فروشندگان کارآمد باعث پیشبرد کسب و کار شما خواهند شد. این افراد با صنعتی که در آن ورود کرده اید و رقبای شما آشنا هستند و به شما کمک زیادی خواهند کرد تا هزینه کمتری بپردازید و سریع تر به سوددهی بیشتر برسید.

کارکنان آموزش دیده مسیر حرکت را به شما نشان خواهند داد و اداره شرکت را برای تان راحت تر خواهند کرد. فروشندگان کارآمد هم باعث می شوند شما چرخه کسب و کارتان آشنا شوید و اگر مشکلی در تولید محصول یا در فرآیندهای کاری وجود دارد، بشناسید تا موانعی که سر راهتان قرار دارد را به راحتی از بین ببرید تا توقفی در مسیر پیشرفت تان به وجود نیاید.

هرچقدر که شما زمان کمتری برای استخدام و آموزش کارمندان تان و پرورش فروشندگان تان بگذارید، فرصت بیشتری خواهید داشت تا کسب و کار را توسعه دهید و حتی سایر قسمت هایی که حس می کنید باید در کسب و کارتان ایجاد شود را به وجود آورید. اما کسب و کارهایی که نو هستند، علاوه بر صرف هزینه زیاد برای آموزش کارمندان، در ابتدای کار هیچ مشتری ای ندارند و هزینه ای که می کنند بدون بازگشت سرمایه است.

کارکنان آموزش دیده و فروشندگان کارآمد باعث پیشبرد کسب و کار شما خواهند شد. این افراد با صنعتی که در آن ورود کرده اید و رقبای شما آشنا هستند و به شما کمک زیادی خواهند کرد تا هزینه کمتری بپردازید و سریع تر به سوددهی بیشتر برسید.

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق خرید بیزینس در ترکیه

برای این که از طریق خرید بیزینس در ترکیه مهاجرت کنید، لازم است مدارک زیر را داشته باشید:

مدارکی که اثبات کند شما بودجه مالی کافی در طول اقامت در ترکیه برای خود و خانواده تان دارید.

مدارکی که اثبات کند شما یک کسب و کار خریده اید یا نمایندگی یکی از شرکت ها در ترکیه را دریافت کرده اید.

داشتن دعوت نامه یا قرارداد از طرف شخص یا شرکتی در ترکیه (داشتن این مورد ضروری نیست و فقط در صورت وجود باید ارائه شود.)

مدارک پزشکی معتبر که گواه سلامت شما و خانواده تان باشد.

اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در ترکیه

یکی از مطمئن ترین راه ها برای اخذ اقامت در ترکیه خرید بیزینس یا خرید فرانچایز در ترکیه است و البته یکی از پر هزینه ترین راه ها هم هست. پس از تحقیقات و گزارش هایی که به عمل آمد، بسته به نوع بیزینس ، میزان مشتریان و محیطی که شرکت در آن قرار دارد، سود و درآمد خالص به صورت میانگین چیزی بین 50 تا 60 هزار یورو خواهد بود و گاهی حتی بیشتر هم می شود. بعد از این که بیزینس خود را خریدید یا نمایندگی را دریافت کردید، به سفارت مراجعه کنید و مدارک و اسناد لازم را ارائه کنید تا بتوانید درخواست خود را برای اخذ اقامت دائم در ترکیه برای خود و خانواده تان ثبت کنید. پس از طی مراحل قانونی و بررسی پرونده شما، با درخواست شما موافقت خواهد شد.

نکات مهمی که باید بدانید

دریافت شعبه از برندهای معروفی که در ترکیه یا سایر کشورهای اروپایی هستند، می تواند تضمین بیشتری برای موفقیت شما در کسب و کارتان باشد. چون سال ها تجربه و امتحان کردن روش های مختلف برای رسیدن به موفقیت، پشت این برندها وجود دارد.

دریافت نمایندگی و فرانچایز در ترکیه از جمله مواردی است که مطالبات قانونی زیادی دارد و بهتر است در این مورد حتما با یک مشاور یا وکیل قانونی صحبت کنید تا از راهنمایی های او کمک بگیرید تا تجربه موفقی از خرید بیزینس در ترکیه داشته باشید.

اگر سرمایه ای دارید که می تواند به خرید بیزینس در ترکیه منجر شود، بدانید که سرمایه گذاری خوبی در این کشور خواهید داشت. از طرفی آن کسب و کار هم مشتری های مخصوص به خود را خواهد داشت و نیازی به تبلیغات جدی وجود ندارد.

دریافت شعبه از برندهای معروفی که در ترکیه یا سایر کشورهای اروپایی هستند، می تواند تضمین بیشتری برای موفقیت شما در کسب و کارتان باشد. چون سال ها تجربه و امتحان کردن روش های مختلف برای رسیدن به موفقیت، پشت این برندها وجود دارد.