سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

دولت ترکیه برای این که بتواند نقدینگی کشورش را بالا ببرد و به اقتصاد کشورش کمک کند، تصمیم گرفته است راه هایی را برای افزایش سرمایه گذاری در این کشور ایجاد کند. این راه ها که بیشتر برای اتباع خارجی فراهم شده است، باعث افزایش تعداد شغل، افزایش نقدینگی و پایین آمدن نرخ بیکاری شده است. یکی از راه هایی هم که در چند سال گذشته خیلی مورد استقبال قرار گرفته است، سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت است. سرمایه گذاران ایرانی هم که در چند سال گذشته به دلیل افزایش تحریم ها به فکر سرمایه گذاری در کشورهای دیگر افتاده اند و یکی از کشورها که هم موقعیت جغرافیایی خوبی دارد و هم نزدیک ایران است، ترکیه است.

این سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت توانسته اند تا حد زیادی مشکل صادرات محصولات شان را حل کنند و حتی با کمک بانک های موجود در کشور ترکیه، می توانند مشکل نقل و انتقال پول به دلیل تحریم ها را برطرف کنند. سیاست گذاری ها درستی که دولت ترکیه در نظر گرفته است و فراهم کردن زیرساخت های لازم و استفاده درست از استعدادهای بالقوه، باعث شده است تا این کشور بیش از پیش مورد استقبال کشورهای دیگر برای سرمایه گذاری قرار گیرد و رشد سرمایه گذاری در سال های اخیر باعث شده تا ترکیه به یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا برای تاجران و کارآفرینان تبدیل شود. از همین رو بسیاری از سرمایه گذاران در ترکیه، علاوه بر مهاجرت به این کشور، به دنبال اهداف اقتصادی – تجاری مثل راه اندازی یک کسب و کار جدید، سرمایه گذاری در این کشور و استفاده از سود سرمایه گذاری خود هستند.

سرمایه گذاران ایرانی با سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت توانسته اند تا حد زیادی مشکل صادرات محصولات شان را حل کنند و حتی با کمک بانک های موجود در کشور ترکیه، می توانند مشکل نقل و انتقال پول به دلیل تحریم ها را برطرف کنند.

اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه هم یکی از دلایل مهاجرت سرمایه گذاران خارجی خصوصا ایرانی ها به این کشور است. البته قبل از هر سرمایه گذاری ای باید با شرایط و قوانین، مزایای سرمایه گذاری و انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه آشنا شوید و سپس اقدام به سرمایه گذاری کنید تا از این راه ریسک هایی که سر راهتان قرار دارد را کمتر کنید.

شرایط سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در هر کشور خارجی می تواند منافع و ریسک های خاص خود را داشته باشد. بنابراین زمانی که می خواهید در یک کشور سرمایه گذاری کنید، باید تمام جوانب مثبت و منفی آن را در نظر بگیرید و شرایط اقتصادی آن کشور و فرصت های سرمایه گذاری آن را بررسی کنید. قوانین سرمایه گذاری در ترکیه تغییر کرده است و قبلا شما مجبور بودید بین 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا در این کشور از روش های مختلف سرمایه گذاری کنید ولی در حال حاضر و بر اساس قوانینی که در سال 2019 منتشر شد، شما می توانید بازه 250 هزار تا 500 هزار دلار آمریکا در ترکیه سرمایه گذاری کنید و پس از آن اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری را اخذ کنید.

انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه

 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی
 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام
 • سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق کارآفرینی: نوعی از سرمایه گذاری در ترکیه است که شما به عنوان کارآفرین وارد ترکیه می شوید و در شرکتی که دارید باید 50 شهروند ترکیه ای را استخدام کنید تا بتوانید تابعیت ترکیه را اخذ کنید. این قانون در سال 2019 وضع شده است و پیش از آن، باید 100 نفر استخدام می شدند.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی: شما می توانید در بانک های ترکیه حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا سپرده گذاری کنید و تابعیت این کشور را اخذ کنید و این پول باید حداقل سه سال در بانک باقی بماند.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک: یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک 250 هزار دلار آمریکا می باشد که قبل از سال 2019 این مبلغ یک میلیون دلار آمریکا بود و نباید ملک خریداری شده را به مدت سه سال فروخت.

قوانین سرمایه گذاری در ترکیه تغییر کرده است و قبلا شما مجبور بودید بین 1 تا 3 میلیون دلار آمریکا در این کشور از روش های مختلف سرمایه گذاری کنید ولی در حال حاضر و بر اساس قوانینی که در سال 2019 منتشر شد، شما می توانید بازه 250 هزار تا 500 هزار دلار آمریکا در ترکیه سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید سهام: در این روش شما باید حداقل مبلغ 500 هزار دلار آمریکا سهام خریداری کنید. از جمله شرایط این نوع سرمایه گذاری در ترکیه این است که سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت صنایع و فناوری ترکیه مورد تایید قرار گیرد.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید اوراق قرضه دولتی: در این روش شما می توانید اوراق قرضه دولتی را بخرید و اوراق قرضه را نباید حداقل به مدت سه سال بفروشید. همچنین سرمایه گذاری شما باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه مورد تایید قرار گیرد.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

اقتصاد ترکیه در حال رشد است و فراهم کردن زمینه های مناسب برای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت ، آن را به یکی از کشورهای توسعه یافته تبدیل کرده است. قوانین ثبت شرکت در ترکیه شبیه به ایران است و تنها چند تفاوت کوچک دارد. برای این که ثبت شرکت انجام دهید، نیازی نیست حتما در ترکیه اقامت داشته باشید ولی اگر می خواهید در ترکیه بمانید، به شما یک اقامت یک ساله داده می شود و در صورتی که آن را به مدت 5 سال تمدید کنید، می توانید اقامت دائم ترکیه را بگیرید. در روش سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت شخص باید پس از ثبت شرکت، کسب و کار خود را در کشور ترکیه راه اندازی کند و حداقل برای پنجاه شهروند ترکیه شغل ایجاد کند. این کسب و کار باید مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه باشد. محبوب ترین نوع ثبت شرکت، تاسیس شرکت با مسئولیت محدود است. در شرکت با مسئولیت محدود باید هیئت مدیره آن مشخص باشد و حداقل یک سهام دار برای این شرکت تعیین شود. حداقل سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید حدود ۱۰٫۰۰۰ لیر ترکیه باشد.

در روش سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت شخص باید پس از ثبت شرکت، کسب و کار خود را در کشور ترکیه راه اندازی کند و حداقل برای پنجاه شهروند ترکیه شغل ایجاد کند. این کسب و کار باید مورد تایید وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه باشد.

 

شرکت ها در ترکیه به دو دسته تقسیم می شوند. برخی از آن ها تابع قانون تجارت ترکیه هستند که شباهت زیادی با شرکت های ایرانی دارند اما برخی دیگر از قانون تجارت ترکیه تبعیت نمی کنند و فاقد شخص حقوقی هستند. شما به عنوان یک سرمایه گذار بهتر است مورد اول را برای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت انتخاب کنید چون آشنایی به قوانین گزینه دوم کمی سخت تر است و ممکن است سرمایه تان را با عدم دانش کافی از دست بدهید.

ثبت شرکت در این کشور در دو منطقه صورت می گیرد، مناطق آزاد تجاری و مناطق اروپایی.

izmir

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

تنها شرکت های صنعتی می توانند در مناطق آزاد تجاری ثبت شرکت انجام دهند. شما در این مناطق می توانید زمین هایی بخرید که قیمت خوبی دارند. این نوع از ثبت شرکت در ترکیه فقط مختص شرکت هایی است که به کار تولید و صادرات می پردازند. به عبارت دیگر شرکت هایی می توانند در این مناطق ثبت شوند که یک کالا تولید کنند و سپس آن را صادر کنند. در این موارد صادرات به نام کشور ترکیه انجام خواهد شد و تسهیلاتی هم از سمت دولت شامل حال شرکت می شود.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت در مناطق اروپایی

این نوع ثبت به شرکت هایی تعلق می گیرد که یک شرکت بازرگانی باشد. یعنی شما باید یک شرکت بازرگانی را به ثبت برسانید و از طریق آن می توانید فعالیت های قانونی در ترکیه انجام دهید.

مراحل سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

اولین کاری که باید انجام دهید، مشخص کردن محل شرکت است. سپس باید به سراغ اساسنامه شرکت بروید و آن را تنظیم کنید. بعد از آن باید فرم های مربوط به ثبت شرکت را بگیرید که می توانید این فرم ها را از ارگان های مربوط به وزارت کار دریافت کنید. بعد از پر کردن فرم ها و ارائه آن ها، باید برای گرفتن شماره مالیاتی از اداره دارایی ترکیه اقدام کنید. مرحله بعدی گرفتن تاییدیه اساسنامه شرکت از یک دفترخانه رسمی در کشور ترکیه است. پس از آن باید برای ثبت شرکت به اتاق بازرگانی ترکیه بروید و در آگهی تاسیس شرکت را در روزنامه های رسمی ترکیه چاپ کنید. مرحله بعدی این است که باید یک وکالت نامه تنظیم کنید و نمونه امضا را از دفترخانه رسمی ترکیه بگیرید. پس از انجام تمام این مراحل باید فرم اداره دارایی ترکیه را تنظیم کنید سپس به اداره دارایی ترکیه بروید و فرم های مرحله قبل را برای بررسی و تایید به آن ها تحویل دهید. در این فرم ها باید محل آدرس شرکت نوشته شده باشد تا بازرسان اداره دارایی برای تایید آدرس به محل مراجعه کنند و آدرس داده شده را تایید کنند. پس از این که تمام مراحل بالا را انجام دادید، می توانید شماره مالیاتی خود را دریافت کنید و وقتی بررسی های نهایی انجام شد و شما تاییدیه های لازم را دریافت کردید، کارت بازرگانی برای شما صادر می شود. بعد از این که کارت بازرگانی خود را دریافت کردید، باید دفاتر حسابداری خود را تصدیق کنید. بعد از تصدیق دفاتر حسابداری می توانید برای شرکتی که تاسیس کرده اید، حساب بانکی باز کنید. در نهایت باید یک مشاور مالی رسمی را معرفی کنید. این مراحل شاید به نظرتان کمی طولانی و زمان بر باشد، اما مراحل ثبت شرکت در این کشور فقط در 5 روز کاری انجام خواهد شد.

هزینه سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت هم مانند هر سرمایه گذاری دیگری هزینه های مربوط به خود را دارد و برای این که بتوانید ثبت شرکت انجام دهید، باید بتوانید این هزینه ها را پرداخت کنید. برخی از هزینه های مهم را برای اطلاع شما در ادامه متن آورده ایم:

 • هزینه حسابدار ( برای شرکت تان باید یک حسابدار رسمی داشته باشید و حقوق یک حسابدار رسمی معمولا به صورت ماهانه ۱۲۰ دلار به بالا می باشد)
 • هزینه کارمند ( استخدام کارمند در شرکت اجباری نیست اما برای این که بتوانید اعتبار شرکت را بالا ببرید و در آینده از تسهیلات خاصی بهره مند شوید، بهتر است کارمند استخدام کنید. حقوق یک کارمند بر اساس مهارت و تخصصی که دارد متفاوت است.)
 • هزینه اجاره محل دفتر (بسته به نوع محلی که شرکت در آن جا واقع شده است متفاوت است و از چند صد دلار تا چند هزار دلار می تواند متغیر باشد.)
 • هزینه های مربوط به آب، برق، تلفن و اینترنت
 • ۲۳ درصد مالیات باید برای اجاره محل کار بپردازید.
 • هزینه های دفاتر رسمی و پلمپ آن در اداره دارایی که به صورت سالانه حدود ۴۰۰ دلار است.
 • مالیات بر درآمد شرکت (معادل ۱۸ % از سود خالص شرکت است)

قوانین سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

قوانین سرمایه گذاری در ترکیه برای اتباع خارجی بر پایه اصل “رفتار برابر” استوار است و به سرمایه گذاران بین المللی اجازه می دهد حقوق و تعهداتی داشته باشند که سرمایه گذاران داخلی دارند. به همین دلیل شرایط سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت در ترکیه با شرایطی که سرمایه گذاران داخلی دارند، برابر است.

همچنین، سرمایه گذاران بین المللی این اجازه را دارند که تمام شرکت های مشخص شده در قانون تجاری ترکیه (TTK) را تاسیس کنند.

قوانین سرمایه گذاری در ترکیه برای اتباع خارجی بر پایه اصل “رفتار برابر” استوار است و به سرمایه گذاران بین المللی اجازه می دهد حقوق و تعهداتی داشته باشند که سرمایه گذاران داخلی دارند. به همین دلیل شرایط سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت در ترکیه با شرایطی که سرمایه گذاران داخلی دارند، برابر است.

TTK  در واقع یک رویکرد مدیریت سازمانی مطابق استانداردهای بین المللی است که باعث افزایش میزان سرمایه گذاری خصوصی و فعالیت های عمومی می شود. فراهم سازی شرایطی که در آن فرآیند های مدیریتی شفاف سازی شوند و در محیط کسب و کار در هم ترازی همراه با قوانین اتحادیه اروپا شکل گیرد، از مزایای TTK است.

اتباع خارجی که توانسته اند در زمینه صادرات میکرو که اخیرا محبوب شده است سرمایه گذاری کنند، از طرف دولت از مزایایی بهره مند شده اند که میتوان به بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد. همچنین از حمایت های دولتی هم بهره مند شده اند. از همین رو اگر موفق به دریافت عضویت ویژه در Alibaba Gold Supplier بشوند و فعالیت های صادرات الکترونیکی انجام دهند، از طرف وزارت اقتصاد و  Vakıfbank-Halkbankدرصورتی که قرارداد حمل کالاهای خود را برای فروش در بازارهای بین المللی با ETGB بسته باشند، می توانند موفق به بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده شان تا سقف 7500 یورو شوند.

ارزیابی جهت صدور یا عدم صدور مجوز کار برای کارفرمایان و جویندگان کار در ترکیه، توسط کارشناسان وزارت کار و امور اجتماعی صورت می گیرد و تابع متغیرهای گوناگونی از جمله: وضعیت بازار کار در این کشور، وضعیت اقتصادی، ساختار مالی کارفرما، سهم اشتغال زایی و تحقیقات امنیتی در مورد شخص خارجی، است.

مزایای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

درحالت کلی میتوان گفت که پایین بودن میزان مالیات و امکانات مناسبی که دولت ترکیه فراهم آورده است، از مهم ترین دلایل و مزیت های سرمایه گذاری در ترکیه به شمار می روند. سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت می تواند برای شما و خانواده تان مزایایی به همراه داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

اخذ پاسپورت و تابعیت ترکیه فقط 3 تا 6 ماه به طول خواهد انجامید که البته در سال 2019 با راحت تر شدن قوانین، اخذ تابعیت ترکیه برای خانواده تا 2 ماه به طول می انجامد و پس از آن شما می توانید به بیش از 100 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید. همچنین پاسپورت ترکیه 10 سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر هم قابل تمدید است و شما می توانید تابعیت قبلی خود را هم حفظ کنید.

ارزیابی جهت صدور یا عدم صدور مجوز کار برای کارفرمایان و جویندگان کار در ترکیه، توسط کارشناسان وزارت کار و امور اجتماعی صورت می گیرد و تابع متغیرهای گوناگونی از جمله: وضعیت بازار کار در این کشور، وضعیت اقتصادی، ساختار مالی کارفرما، سهم اشتغال زایی و تحقیقات امنیتی در مورد شخص خارجی، است.

وقتی سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت انجام دادید، لازم نیست حتما در ترکیه حضور داشته باشید مگر در شرایط خاص و برای انجام برخی کارهای اداری.

تمام اعضای خانواده شما می توانند از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند.

فرزندان شما می توانند به تحصیل رایگان در این کشور بپردازند.

یکی از مزایای سرمایه گذاری در کشور ترکیه، موقعیت جغرافیایی آن است که شاهراه ارتباطی بین اروپا، آسیا، خاورمیانه و آفریقای شمالی، است.

اتباع خارجی بدون این که نیاز به مشارکت شهروندان ترکیه ای داشته باشند، می توانند شرکت تاسیس کنند و نیازی به پرداخت وجه به شهروندان بومی آن کشور نیست. (در برخی کشورها این امر وجود دارد که باید به شهروندان بومی پول پرداخت کنند.)

هزینه های مربوط به تاسیس و ثبت و نگهداری شرکت در ترکیه به مراتب پایین تر از خیلی کشورهای دیگر است.

وضعیت مناسب و پایدار اقتصادی به همراه جمعیت جوان و تحصیل کرده که تبدیل به نیروی کار ماهری شده اند و فضای سرمایه گذاری آزاد و مطمئنی که دولت ترکیه فراهم کرده است، باعث شده تا این کشور بیش از پیش مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گیرد. سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت باعث می شود شما تجارت آزاد با 20 کشور مطرح دنیا داشته باشید و همچنین یک نقطه کلیدی در انتقال انرژی به اروپاست که دست شما را برای صادرات محصول تان باز می گذارد.

 

در صورتی که سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت انجام دهید، می توانید به نام شرکت، ملک مسکونی و مستغلات خرید و فروش کنید.

منظور از ثبت شرکت، پرداخت هزینه های هنگفت و شرکت های سطح بالا نیست. تاسیس یک رستوران ایرانی در ترکیه هم ثبت شرکت محسوب می شود.

وضعیت مناسب و پایدار اقتصادی به همراه جمعیت جوان و تحصیل کرده که تبدیل به نیروی کار ماهری شده اند و فضای سرمایه گذاری آزاد و مطمئنی که دولت ترکیه فراهم کرده است، باعث شده تا این کشور بیش از پیش مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گیرد. سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت باعث می شود شما تجارت آزاد با 20 کشور مطرح دنیا داشته باشید و همچنین یک نقطه کلیدی در انتقال انرژی به اروپاست که دست شما را برای صادرات محصول تان باز می گذارد.

جهت دریافت مشاوره رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید.

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
خطا ! لطفا دوباره تلاش نمایید.

شرایط دریافت مجوز کار برای شرکای خارجی در ترکیه

در ترکیه وجود شرکای خارجی در یک شرکت خصوصی نیازمند اخذ مجوز است. باید توجه داشته باشید که ضرورت اجازه کار یک شریک خارجی، امری مستقل از ساختار شرکت است و اگر شرکتی جزء سهامی خاص یا عام نباشد، باید بر اساس قوانین کشور ترکیه برای این اشخاص مجوز کار دریافت کنید تا بتوانند جزئی از شرکت شما به حساب آیند. نکته دیگری که لازم است به آن توجه کنید، متفاوت بودن بازه زمانی درخواست مجوز کار برای شرکت هایی است که یا با سرمایه خارجی یا مستقیما در رده شرکت های خارجی قرار می گیرند.

شروع کردن هرگونه كار و فعاليت اقتصادي در تركيه بايد براساس قوانين این کشور باشد. هر نوع فعاليت اقتصادي شامل واردات و صادرات که بدون رعايت قوانين اقتصادي این کشور انجام شود، منجر به شكست می شود.

در ترکیه وجود شرکای خارجی در یک شرکت خصوصی نیازمند اخذ مجوز است. باید توجه داشته باشید که ضرورت اجازه کار یک شریک خارجی، امری مستقل از ساختار شرکت است و اگر شرکتی جزء سهامی خاص یا عام نباشد، باید بر اساس قوانین کشور ترکیه برای این اشخاص مجوز کار دریافت کنید.

headline

ازمیر، بستری مناسب برای سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

بر اساس آماری که از شهر ازمیر در دست است، رضایت عمومی زندگی در این شهر بسیار بالاست و این شهر در رتبه بندى بیشترین صادرات استان هاى تركيه، توانسته است به یکی از شهرهای مهم در سرمایه گذاری تبدیل شود. بر اساس داده هایی که مجمع صادر کنندگان ترکیه منتشر کرده است، بیشترین صادرات را شهر ازمیر داشته است. ازمیر به عنوان دومین مرکز بزرگ تجاری ترکیه شناخته می شود و از منابع طبیعی و غنی زیادی بهره مند شده است که محل مناسبی برای تولید، صادرات و رقابت با انواع بازارهای داخلی و خارجی است. این شهر 4 بندر اصلی و 12 بارانداز برای کشتی های تجاری دارد که از موقعیت خوبی برای برقراری و مبادله تجاری با کشورهای اروپایی برخوردار است.

از طرفی دیگر ازمیر در راستای دید استراتژیکی، روی بخش های تولید و فناوری تمرکز کرده است و با سرمایه گذاری های بزرگ زیرساختی در این حوزه، توانسته است فرصت های سرمایه گذاری زیادی در ترکیه ایجاد کند. اگر می خواهید سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت انجام دهید و ازمیر را به عنوان شهر محل کسب و کارتان انتخاب کرده اید، فعالیت در زمینه های انرژی های تجدید پذیر، فناوری های اطلاعات و ارتباطات، بیوتکنولوژی بهداشت و صنایع هوایی و دفاعی می تواند سودآوری زیادی برای تان داشته باشد. صنایع نساجی و تولید پوشاک هم به عنوان یکی از صنایع برتر در این شهر شناخته می شود. پس از این ها می توانید به سراغ صنایع الکترونیک، اتومبیل سازی و ساخت و ساز بروید که در حال حاضر صنایعی هستند که به سرعت در حال رشد و توسعه می باشند.

اگر می خواهید سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت انجام دهید و ازمیر را به عنوان شهر محل کسب و کارتان انتخاب کرده اید، فعالیت در زمینه های انرژی های تجدید پذیر، فناوری های اطلاعات و ارتباطات، بیوتکنولوژی بهداشت و صنایع هوایی و دفاعی می تواند سودآوری زیادی برای تان داشته باشد.

استانبول شهر سرمایه گذاری در پوشاک ترکیه

سرمایه گذاری در استانبول به خاطر جمعیت زیاد و وسعت آن همیشه مورد توجه سرمایه گذاران خارجی بوده است. بهترین زمینه هایی که میتوان در استانبول سرمایه گذاری کرد، مربوط به بخش تولیدی، صنعتی و خدماتی است. اگر قصد سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت دارید و استانبول را برای این کار انتخاب کرده اید، در زمینه پوشاک این کار را انجام دهید. در استانبول خصوصا در زمینه واردات و صادرات، در صورتی که نیاز سنجی درستی انجام دهید، به راحتی می توانید به سوددهی بالایی برسید. برای رسیدن به این موفقیت، باید از مقررات و قوانین تجارت ترکیه آگاهی کامل داشته باشید. در سال های اخیر افرادی که در زمینه پوشاک در ترکیه مشغول به کار شدند، توانسته اند سهم بزرگی از بازار پوشاک را از آن خود کنند. در حال حاضر در استانبول برندهای پوشاک، لوازم بهداشتی و لوازم ساختمانی بیشترین سهم واردات را به خود اختصاص داده اند.

در استانبول خصوصا در زمینه واردات و صادرات، در صورتی که نیاز سنجی درستی انجام دهید، به راحتی می توانید به سوددهی بالایی برسید.

فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

فرصت هاي سرمايه گذاري در تركيه بسيار زياد است و مهاجران و اتباع ايراني بايد متناسب با حوزه فعاليت اقتصادي خودشان،  زمينه سرمايه گذاري را انتخاب كنند و سرمايه گذاري كنند چون حوزه های مختلفی وجود دارند. بیشترین صادرات ایران به ترکیه یا بهتر بگوییم بهترین کالا برای صادرات به کشور ترکیه در بخش های مختلف اقتصادی، مربوط به بخش صنعت است. کالاهای زیادی در ایران هستند که شما می توانید آن ها را به ترکیه صادر کنید یا از طریق ثبت شرکت در این کشور، کالاهای مورد نظرتان را در آن جا به فروش برسانید. برای این که بیشتر با زمینه های سرمایه گذاری در ترکیه آشنا شوید، لیست کالاهای صادرشده از ایران به ترکیه به صورت جزئی تر آورده ایم تا به کمک فرصت هایی که در حال حاضر در ترکیه وجود دارد، به بهترین فرصت سرمایه گذاری در این کشور دست پیدا کنید و کالای مورد نظرتان را به فروش برسانید.

فرصت هاي سرمايه گذاري در تركيه بسيار زياد است و مهاجران و اتباع ايراني بايد متناسب با حوزه فعاليت اقتصادي خودشان،  زمينه سرمايه گذاري را انتخاب و سرمايه گذاري كنند

کالاهایی که مربوط به صنعت انرژی و سوخت هستند، در راس صادرات قرار دارند. انواع روغن و انواع محصولات پتروشیمی، گوگرد، گرانول، انواع پلاستیک، ضدیخ، مواد معدنی مثل سنگ آهن، زغال سنگ، قیر، مس، آلومینیوم، سیمان، انوع چسب و رزین ها، محصولات پوستی، محصولات کشاورزی فصلی مثل کیوی و هندوانه، گیاهان دارویی، خشکبارهایی مثل کشمش و پسته و زعفران، انواع واکسن ها، انواع وسایل روشنایی، کود، انواع باطری، شیشه، ماشین آلات و لوازم یدکی مربوط به آن ها، دستمال مرطوب، تراکتور و قطعات مربوط به آن از جمله مهم ترین محصولات صادراتی هستند که در ترکیه باعث سودآوری خواهند شد.

قوانین

اخذ اقامت با سرمایه گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

ترکیه یکی از بهترین کشورها برای سرمایه گذاری است. خصوصا سرمایه گذاران ایرانی می توانند در این کشور سرمایه گذاری های پر سود داشته باشند. در صورتی که در این کشور قصد حضور فعال داشته باشید، به راحتی می توانند اقامت ترکیه را دریافت کنید. در این نوع از اقامت شما می توانید به خاک ترکیه وارد شوید و کارهایی که مربوط به سرمایه گذاری در ترکیه و اقامت از طریق ثبت شرکت است را انجام دهید و درخواست اجازه اقامت دهید. توصیه می شود برای این که کارهای مربوط به اقامت تان راحت تر انجام شود، یک شرکت با هویت ترک با مالکیت صد در صدی خودتان در کشور ترکیه ثبت کنید. شصت روز قبل از این که تاریخ اعتبار اجازه اقامت شما به پایان برسد، باید به اداره فرمانداری مراجعه کنید و فرم تمدید اقامت را پر کنید. تحت هیچ شرایطی این کار را بعد از اتمام تاریخ انقضای کارتان انجام ندهید. می توانید از طریق سیستم اقامت الکترونیکی درخواست مجوز اقامت بدهید. درخواست تکمیل شده به همراه مدارک مورد نیاز باید ظرف پنج روز کاری به اداره مهاجرت (Göç İdaresi) از طریق ایمیل ارسال شود.