در این مقاله می خواهیم زندگی در انگلیس را مورد بررسی قرار دهیم.

کشور انگلستان به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و آب وهوایی که دارد یکی از بهترین کشورهای جهان به حساب می آید. سالیانه مهاجران زیادی برای زندگی کردن به این کشور مهاجرت می کنند و همچنین افراد زیادی را برای دیدن جاذبه های دیدنی به خود جذب می کند. در ادامه شما را با شهر های مختلف آن و زیبایی های منحصر به فرد این کشور بیشتر آشنا می کنیم. این مقاله صرفا برای معرفی شهر‌های بهتر انگلیس برای سفر یا مهاجرت گرآوری شده، توصیه می‌گردد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر انچه که باید در مورد سفر به انگلیس بدانید مقاله‌ای که با این موضوع برای تهیه شده را مطالعه نمایید.

 • شرایط زندگی در انگلیس و آب و هوای آن چگونه می باشد؟
 • بهترین شهر برای زندگی در انگلیس کجا است؟
 • از چه نظر شهر لندن بهترین شهر انگلیس برای زندگی محسوب می شود؟
 • شهر کنت دارای چه امکاناتی دارد؟
 • شهر منچستر از چه امکاناتی برخوردار است؟
 • شهر بریستول انگلیس از چه حاذبه های گردشگری برخودار است؟
 • شهر آکسفورد از چه نظر بهترین شهر انگلستان به حساب می آید؟
 • شهر بیرمنگام انگلیس برای اقامت مناسب است؟
 • شهر گلاسکو انگلیس از چه جاذبه های گردشگری برخوردار می باشد؟
 • از چه نظر کشور انگلیس برای تحصیل مناسب است؟
 • آیا دانشگاه کمبریج انگلیس برای ادامه تحصیل مناسب است؟
 • زندگی در انگلستان چه شرایطی دارد؟
 • 13.کشور انگلیس از چه تمدنی برخوردار می باشد؟
 • چرا تفاوت ملیتی در شهر لندن انگلیس زیاد است؟
 • ورزش در کشور انگلیس از چه اهمیتی یرخوردار است؟
 • گرفتن گواهینامه در کشور انگلیس به چه صورت است؟
 • خدمات بهداشت و درمان در کشور انگلیس چگونه است؟
 • هزینه های بیمه خصوصی در کشور انگلیس چگونه می باشد؟

 

شرایط زندگی در انگلیس و آب و هوای آن چگونه می باشد؟

کشور انگلیس از نظر مساحتی جز کشورهای بزرگ جهان محسوب می شود، این کشور پهناورترین کشور در بریتانیا است و در قسمت شمالی با اسکاتلند همسایه است و همچنین در قسمت غربی کشور با ولز همسایه می باشد، شهر لندن در کشور انگلیس قرار دارد که پایتخت آن محسوب می شود، همچنین شهر لندن در گذشته پایتخت بریتانیا بوده و به همین علت دارای تمدن و جذابیت های فراوانی می باشد که در بین شهرهای دنیا، یکی از بهترین شهرهای جهان محسوب می شود.

این شهر از نظر هنر، اقتصاد و طبیعت فوق العاده زیبای آن مورد توجه ی مخاطبان خود قرار گرفته است، این کشور به دلیل مهاجر پذیر بودن پر جمعیت است، آب و هوای کشور انگلیس معتدل است و به دلیل جزیره ای بودن و مرطوب بودن هوا، می توانید از هوای آن لذت ببرید، در این کشور خبری از زمستان های خیلی سرد و تابستان های خیلی گرم نیست. در زمستان دمای هوا بالای صفر است و در تابستان ها دمای هوا از 30 درجه بالاتر نمی رود.

به دلیل معتدل بودن هوا، اکثر اوقات هوا بارانی است و کسانی که باران را دوست دارند می توانند به این کشور رویایی سفر کنند، کشور انگلستان دارای خط ساحلی فوق العاده ای مثل کورون وال و نورث امبرلند است. این کشور به دلیل خصوصیات منحصر به فردی از جمله دهکده هایی که با کلبه های سنگی و خیابان های سنگ فرش زیباتر شده است، تاریخچه ی پربار، خوراکی های خوشمزه و شهرهای پرجنب و جوش، گردشگران زیادی را به خود جذب کرده ولی برای زندگی در این کشور باید نکات حائز اهمیتی مثل اقامت، شغل، اقتصاد و امنیت را در نظر گرفت.

گرفتن ویزا انگلیس هنوز امکان پذیر است، شما می‌توانید جهت مشاوره جهت کسب اطلاع از شرایط ویزا انگلیس مقالات مرتبط با این موضوع را مطالعه نموده و در صورت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مهاجران تماس حاصل نمایید

درخواست مشاوره رایگان

بهترین شهر برای زندگی در انگلیس کجا است؟

اگر قصد اقامت در این کشور را دارید، بهتر است قبل مهاجرت با شهرهای مختلف این کشور آشنا شوید و بهترین شهر را برای اقامت خود انتخاب کنید. شهرهای لندن، منچستر، کنت، بریستول، برایتون، آکسفورد و بیرمنگام هم از نظر آب و هوایی و هم از نظر موقعیت های شغلی ، جزو بهترین شهرهای انگلیس برای اقامت محسوب می شوند، کشور انگلیس از طبیعت فوق العاده ای برخوردار است . در این طبیعت می توانید خود را از شلوغی دور نگه دارید و از سواحل آن لذت ببرید.

از چه نظر شهر لندن بهترین شهر انگلیس برای زندگی محسوب می شود؟

لندن از نظر جغرافیایی جزو شهرهای بزرگ و پرجمعیت ترین شهر انگلیس محسوب می شود و به دلیل پایتخت بودن مهم ترین شهر کشور انگلیس است، این شهر به دلیل جاذبه های گردشگری منحصر به فرد، یکی از زیباترین شهرهای دنیا است، این شهر از نظر اقتصاد مالی و تجاری قلب اروپا است و مجهزترین سیستم های حمل و نقل دنیا در شهر لندن قرار دارد.

 آب و هوای شهر لندن اغلب اوقات ابری است و میزان بارش آن کم است، در فصل تابستان هوا خیلی گرم نیست و بهترین فصل برای مسافرت به این شهر می باشد. لندن به دلیل چند ملیتی بودن، دارای بهترین امکانات از جمله موسیقی، تئاتر، امکانات ورزشی، رستوران های درجه یک و کافی شاپ ها است. لندن از مجموعه چندین منطقه ی کوچک ایجاد شده است، که هر یک از این منطقه ها ویژگی های خاص خود را دارد.

شهر کنت دارای چه امکاناتی دارد؟

 

شهر کنت از چندین دهکده تشکیل شده است، این شهر در نزدیکی لندن واقع شده و می توانید به آسانی رفت و آمد کنید، این شهر از نظر کیفیت زندگی، به عنوان یکی از بهترین شهرها برای اقامت محسوب می شود. دهکده های تانبریچ ولز و سونوکس با خطوط راه آهن به قلب لندن متصل شده است، این دو دهکده دارای مدارس خصوصی و دولتی، فروشگاه های بزرگ و رستوران های لوکس می باشند، اطراف دهکده ها پر از طبیعت سرسبز و دیدنی است و به همین علت به باغ انگلستان معروف است.

شهر منچستر از چه امکاناتی برخوردار است؟

شهر منچستر به دلیل فوتبال و موسیقی که دارد به شهرت رسیده و به همین علت لقب پایتخت شمال انگلستان را از آن خود کرده است، شهر منچستر جزو بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی کردن محسوب می شود، این شهر دارای فرهنگ خاص خود می باشد، از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به ییلاق های وصف نشدنی مثل پیک دیستریکت که در دروازه ی شهر واقع شده است و در مرکز این شهر می توانید برج های بلندی مثل برج بیتام را که یکی از بزرگترین برج های کشور انگلیس محسوب می شود را به تماشا بنشینید.

شهر بریستول انگلیس از چه جاذبه های گردشگری برخودار است؟

یکی دیگر از بهترین شهرها برای زندگی در انگلستان، شهر بریستول می باشد، این شهر در قسمت پایین وست کانتری قرار دارد و در بعضی از جنبه ها به عنوان لندن کوچک محسوب می شود. شهر بریستول جزو شهرهای بزرگ چند ملیتی و پر جمعیت محسوب می شود که سبک معماری جذاب و دیدنی آن ویکتوریایی می باشد، بریستول از جاذبه های گردشگری و تفریحی زیادی برخوردار است . یکی از جاذبه های پر طرفدار این شهر، موج سواری در سواحل نورت کورئوال است که فاصله کمی با این شهر دارد، یکی از مناطق دیدنی شهر بریستول، کلیفتون است.

 این منطقه با داشتن خانه هایی با رنگ های متنوع پاستلی ویکتوریایی و آپارتمان های قشنگ که در وسط فروشگاه ها و رستوران ها قرار دارد، جزو زیباترین و وصف نشدنی ترین منطقه به شمار می رود، از دیگر منطقه های شهر بریستول که  سبک خانه های آن هم ویکتوریایی می باشد، کینگزتاون است، این منطقه در نزدیکی مرکز شهر واقع شده و اسکله های آن به آپارتمان های مدرن، رستوران ها و کلوب های شکوهمندی بدل شده است.

درخواست مشاوره رایگان

شهر آکسفورد از چه نظر بهترین شهر انگلستان به حساب می آید؟

شهر آکسفورد جز دومین شهر از لیست بهترین شهرهای کشور انگلیس محسوب می شود، این شهر از نظر اقتصادی، شغلی، رفاهی و تحصیلات از امتیازات بالایی برخوردار می باشد. این شهر منحصر به فرد در غرب لندن قرار دارد و در نزدیکی شهر استراتفورد واقع شده است. شهر آکسفورد دارای فروشگاه ها، کتاب فروشی ها، رستوران ها، موزه ها و همینطور کالج های مشهور می باشد.

از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به رودخانه ی زیبای تایمز اشاره کرد و کانال آبی این شهر از میان آن می گذرد و همچنین تپه های کاستولد که در نزدیکی شهر اکسفورد واقع شده است، در شمال مرکزی این شهر به دلیل خانه های بزرگ و مجلل دوره ویکتوریایی و ادواردی و کلبه های کوچک جریکو، به بی نظیر ترین نقطه شهر بدل شده است، در قسمت شمالی شهر آکسفورد، سامرتاون قرار دارد که یکی از مناطق مساعد با خانه های منحصربه فرد به شمار می رود و به همین دلیل احساس متعلق بودن به یک جامعه فوق العاده را به شما هدیه خواهد داد.

شهر بیرمنگام انگلیس برای اقامت مناسب است؟

بیرمنگام یا برام از نظر جغرافیایی دومین شهر انگلیس محسوب می شود، برام در مرکز کشور انگلیس قرار دارد، این شهر به عنوان میراث صنعتی کشور شناخته شده است، به دلیل مهاجر پذیر بودن این شهر فرهنگ های متفاوتی در آن وجود دارد و همین امر سبب شده که شهر بیربنگام به سرزنده ترین شهر تبدیل شود، در شهر برام آپارتمان های زیبا و تماشایی وجود دارد که در کنار این آپارتمان ها شما می توانید کانال های آبی زیادی را ببینید که تعداد این کانال ها از شهر ونیز هم بیشتر است.

هاربون و اجباستون جز مناطق مسکونی معروف شهر برام به شمارمی روند، از مزیت های این مناطق می توان به مدرسه های ممتاز، مغازه ها و راه های حمل و نقلی عالی اشاره کرد، در جنوب برام دهکده بورنویل وجود دارد که به دلیل دست ساز بودن خانه ها، مدل آن ها هنری است و این دهکده اوایل برای کارمندان کارخانه شکلات سازی به وجود آمده بود.

از چه نظر کشور انگلیس برای تحصیل مناسب است؟

کشور انگلیس هم از نظر آب و هوایی و هم از نظر موقعیت جغرافیایی و طبیعت بی نظیری که دارد علاقه مندان زیادی را جذب خود کرده، یکی از نکات مهمی که کشور انگلیس را منحصر به فرد می کند علم و تحصیل است. کشور انگلیس در گذشته جزو امپراتوری های توسعه یافته و توانا محسوب شده و به همین علت دانشمندان و محققان سرشناسی را در خود رشد داده است و به همین علت سطح علمی و فرهنگی مردم بیشتر شده و دانشجویان زیادی برای تحصیل به این کشور می آمدند . کشور انگلیس بعد از انقلاب صنعتی از نظر علمی پیشرفت های چشم گیری  مثل به  وجود آمدن نظریه جرم شناس هایی مانند جرم بتنام، را داشته است . اکنون مدرک های دانشگاه های این کشور جزو معتبرترین مدرک ها محسوب شده و بسیار با ارزش است . این دانشگاه ها رشته های تحصیلی فراوانی دارند ، به طوری که شما می توانید رشته ای که دوست دارید را انتخاب کنید و در این کشور به تحصیلات خود را ادامه دهید.

آیا دانشگاه کمبریج انگلیس برای ادامه تحصیل مناسب است؟

دانشگاه کمبریج جزو دانشگاه های تاریخی محسوب می شود و از لحاظ تاریخی جز سومین دانشگاه در جهان شناخته شده، به طوری که دانشمندان زیادی مانند داروین در آن ادامه تحصیل داده اند، به همین علت توریست ها و گردشگران زیادی از تمامی نقاط دنیا برای دیدن این آثار دیدنی و زیبا می آیند . به دلیل بالا بودن سطح علمی و زندگی در انگلیس، برای دومین بار، دانشگاه کمبریج توانسته مقام اول را در دنیا به خود اختصاص دهد و به همین علت سطح علمی آن از دانشگاه های اکسفورد و هاروارد بالاتر است.

زندگی در انگلستان چه شرایطی دارد؟

اگر داشتن شغلی مناسب برای شما لذت بخش است، انگلیس یکی از بهترین کشورهایی است که می توانید شغلی مناسب برای خود پیدا کنید و یا با کارآفرینی به پیشرفت شغلی برسید، این کشور از لحاظ شغلی بسیار پیشرفته بوده و باعث می شود شما در کار خود کارآزموده شوید، اگر شما در زمینه ی خدمات، رسانه ها یا صنایع خلاق باشید ، می توانید شاهد پیشرفت چشم گیری در کار خود باشید ، با داشتن رزومه کاری از طرف کشور انگلیس، به راحتی می توانید در هر نقطه ای از جهان در زمینه ی شغلی خود کار کنید، اکثراً افراد بلند مرتبه برای این که در شغل خود پیشرفت قابله ملاحظه ای داشته باشند ، به این کشور می آیند تا در حیطه ی کاری خود پیشرفت بیشتری حاصل نمایند. و در سطح بین المللی به چهره ی معتبر حرفه ی خود بدل شوند.

درخواست مشاوره رایگان

کشور انگلیس از چه تمدنی برخوردار می باشد؟

کشور انگلیس در دوران روم باستان، مرکز تجارت دنیا به حساب آمده .  در آن زمان امپراطوران برای تصمیمات مهم خود به شهر لندن سفر می کردند ، در گذر زمان این کشور مکانی برای زندگی عالی و مدرن بدل شد، در عین حال این کشور مشکلات های زیادی را تجربه کرده از این سختی ها می توان به آتش سوزی های ستمگرانه، خیانت ها، جنگ، انقلاب، تروریسم و بمب گذاری ها اشاره کرد .

 تعداد زیادی از هنرمندان معروف من جمله ون گوگ، هاندریکس و بسیاری دیگر در این کشور زندگی می کردند، این کشور از نظر موسیقی، فرهنگی و تاریخچه ای که دارد بسیار متعین می باشد و به آسانی نمی توانید کشوری با چنین تمدنی را پیدا کنید.

چرا تفاوت ملیتی در شهر لندن انگلیس زیاد است؟

قدرت جهانی کشور انگلستان و همچنین کسب و کارهای بین المللی شهر لندن ، دلیلی شده است تا مهاجران زیادی به این کشور سفر کرده اند . همین امر سبب شده با سابقه ترین و معتبرترین تابعیت در دنیا را به خود اختصاص بدهد .

 شهر لندن جزو شهرهای پرجمعیت محسوب شده و به همین علت از تنوع زبانی بالایی برخوردار است به طوری که 300 زبان زنده جهان را در خود جای داده است . نیمی از ساکنین این شهر در کشورهای مختلف به دنیا آمده اند . همچنین به دلیل قومیت ها و فرهنگ های گوناگون ، شما می توانید تنوع غذایی بالایی در این شهر را به چشم ببینید .

ورزش در کشور انگلیس از چه اهمیتی یرخوردار است؟

کشور انگلیس بعد از سال 1900 در زمینه های ورزشی فعالیت های چشم گیری داشته و بیشتر ورزش ها از کشور انگلیس برگرفته شده، از این ورزش ها می توان به: فوتبال، راگبی، بدمینتون، تنیس، اسکواش، هاکی، بوکس، دارت، اسنوگر، بیلیارد، تروبرد و تنیس روی میز اشاره کرد .

 از دیگر ورزش ها می توان به قایق رانی و مسابقات فرمول یک اشاره کرد که به خاطر کشور انگلیس این رشته ها پیشرفت چشم گیری داشته اند، یکی از ورزش های مورد علاقه کشور انگلیس که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده، فوتبال است.

 در سال 1966 تیم ملی این کشور در فوتبال به قهرمانی رسید. در سال 1857 باشگاه شفیلد ساخته شده، که این باشگاه عنوان کهن ترین باشگاه فوتبال جهان از طرف فیفا شناخته شده است . بیشتر تیم های انگلیس قهرمان لیگ اروپا بوده اند ، از این تیم ها می توان به: لیورپول، تاتینگهام، منچستر یونایتد، فارستو استون ویلا و چلسی اشاره کرد .

 لازم به ذکر است که تیم های آرسنال و لیدز یونایتد تا مرحله فینال جام قهرمانان اروپا توانسته اند ، شرکت کنند.

گرفتن گواهینامه در کشور انگلیس به چه صورت است؟

در کشور انگلیس پایین ترین سن برای گواهی نامه 17 سالگی است البته برای ماشین های سنگین حداقل سن 21 می باشد. اگر گواهی نامه خود را از کشور دیگری گرفته باشید برای صدور گواهی نامه انگلیسی، به پذیرفتن شما به عنوان یک شهروند یا مسافر دقت می کنند. در اکثر مواقع کسانی که گواهی نامه دارند تا پایان اعتبار گواهی نامه خود می توانند به رانندگی خود ادامه دهند.

در صورت پذیرفته شدن ، گواهی نامه خود را به GB بدل می کنند. اگر در کشور انگلیس ماشین خریداری کنید باید هر ساله برای بیمه ماشین و معاینه ماشین هزینه کنید و همچنین باید برای استفاده کردن از جاده ها مالیات بدهید.

خدمات بهداشت و درمان در کشور انگلیس چگونه است؟

کسانی که در کشور انگلیس ساکن هستند و کسانی که تابعیت این کشور را گرفته اند ، می توانند به صورت رایگان از امکانات درمانی استفاده کنند . اگر فردی مقیم این کشور نباشد و در شرایط اورژانسی قرار بگیرد به صورت رایگان فرد را درمان می کنند . همچنین دکترها می توانند طبق نظر خود کسانی که شهروند هستند و یا کسانی که تابیعت ندارند را به صورت رایگان معاینه کنند . درعین حال بعد از تایم کاری از طریق تلفن می توانید سوالات پزشکی خود را مطرح کنید.

خدمات درمانی در بیمارستان ها هم زیر نظر NHS به صورت رایگان در اختیار همه قرار می گیرد . همچنین خدمات اورژانسی، درمان و مشاوره بدون در نظر گرفتن مقیم بودن شما به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد . لازم به ذکر است که این خدمات برای دانشجویان هم رایگان می باشد . برای این که خدمات درمانی به صورت رایگان در اختیار شما قرار بگیرد ، به شرایط شما بستگی دارد.

هزینه های بیمه خصوصی در کشور انگلیس چگونه می باشد؟

در کشور انگلیس هزینه ی بیمه های خصوصی نسبتا کم است و به طوری که این امکان این امکان وجود دارد تا در بیشتر مواقع هزینه ها نسبت به فاکتور پایین تر باشد . در عین حال می توانید با استفاده از طریق وب سایت های مربوطه هزینه ها را ببینید و خود را بیمه کنید .

امیدوارم مطالب توانسته باشد در انتخاب درست به شما کمک کند . و با شرایط مختلف زندگی در انگلیس آشنا کند.

وبسایت مهاجران را برای مطالب و اخبار جدید در حوزه مهاجرت دنبال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک لازم برای اقامت انگلیس می‌توانید به وبلاگ مهاجران در این حوزه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *